Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Koula - mares


kale

Recommended Posts

Μπράβο zettaki μου όμορφο!!!Αντε ξεκουράσου τώρα και σύντομα θα νοιώσεις καλύτερα... Αναμένουμε με αγωνια να μας πεις αύριο πόσο γονιμοποιήθηκαν!!!

ANASTASIA μου το σεξ είναι για να το απολαμβάνουμε!!! Οπόταν όχι άγχος και όχι προγραμματισμό! Βασικά η αποχή 1-2 μέρες είναι όταν υπάρχει πρόβλημα στο σπέρμα, βεβαια απ ότι διάβασα στο ιντερνετ δεν είναι ότι βελτιώνονται και τοοοσο πολύ οι πιθανότητες αλλά βοηθάει! Βασικά μόλις σου τελείωσει η περίοδος να κάνεις κάθε 1-2 μέρες σεξ και σίγουρα θα πέσεις μέσα στη γόνιμή σου!!! Και κυρίως enjoy!!!!

Ευχαριστώ όλες τις κοπέλες που ρώτησαν για μένα, πήγα στον γιατρό και όλα καλά δόξα το Θεο!!!Τα αγοράκια είναι μια χαρά, γύρισαν και τα δυο με το κεφάλι κάτω γιαυτό νοιώθω και κάτι μικρά κλωτσιματάκια στον ομφαλό! χιχιχι Μου είπε να μην ανησυχω για τις συσπάσεις διότι με τα δίδυμα καμιά φορά οι συσπάσεις πιο νωρίς. Και να μην ανησυχώ που δεν τα νοιώθω συνέχεια διότι μετά τις 30 βδομάδες θα τα νοιώθω συνέχεια. Αυτά! Σε 3 βδομάδες ξαναπάω!

Είμαι πολύ happy!!!! Σας εύχομαι ολόψυχα να έχετε και σεις αυτή την εμπειρία!

Πάρτε ΜΠΕΜΠΕΔΟΣΚΟΝΗ! ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

Mpravo koritsaki mou !!! Poli xerome !!! Mou aresoun poli ta didima agorakia.

Kai i koumpara mou stin Larnaka didima agorakia exei.

To ena to vaftisame me ton andra mou.


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι ρε κορίτσι αλλά και εμένα ο Τσίλι που μου είπε να προσπαθήσω φυσικά μου είπε όχι κάθε μέρα, 2 μέρες αποχή και στη γόνιμη δώστου να καταλάβει, χωρίς το τεστ πως θα πέσω just στη γόνιμη???οεο???Και πες ότι ήξερα ποια είναι ακριβώς η γόνιμη πάλι δεν θα πρέπει να κάνω προγραμματισμένο σεξ???

Σκ@τ@ αγχώθηκα κιόλας...:evil::evil::evil::evil::evil:

Ela vre agaph min agxonese !!!

Molis teliosi i periodos, kathe 2 hmeres tha kaneis kai epidi to sperma zei parapano apo to oario tha to petixis !!!!!

Egw pantos me ta testakia hmoun agxomeni kai den mou arese kai to sex poli epidi kapou sto mialo mou eixa oti to kanoume epidi eimai stis gonimes hmeres.

Xalaroseee kai tha erthei !!!!


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια αυτο το τζελ ειναι σίγουρο? Γιατι δεν το κάνουν όλοι?

Λετε εγω που δεν κανω παχύ ενδομήτριο να πρεπει να το κάνω την επομενη?

Δε μπορώ να βρω παραπανω πληροφορίες στπ ιντερνετ!

leuta mou, den einai 100% oti me auto tha gini emfiteysi, ala voithaei.

Egw tin proti fora den to evala kai den egine, tin deyteri to evala kai egine. Mpori na einai kai tixeo ksero kai egw !!!!


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο zettaki μου όμορφο!!!Αντε ξεκουράσου τώρα και σύντομα θα νοιώσεις καλύτερα... Αναμένουμε με αγωνια να μας πεις αύριο πόσο γονιμοποιήθηκαν!!!

ANASTASIA μου το σεξ είναι για να το απολαμβάνουμε!!! Οπόταν όχι άγχος και όχι προγραμματισμό! Βασικά η αποχή 1-2 μέρες είναι όταν υπάρχει πρόβλημα στο σπέρμα, βεβαια απ ότι διάβασα στο ιντερνετ δεν είναι ότι βελτιώνονται και τοοοσο πολύ οι πιθανότητες αλλά βοηθάει! Βασικά μόλις σου τελείωσει η περίοδος να κάνεις κάθε 1-2 μέρες σεξ και σίγουρα θα πέσεις μέσα στη γόνιμή σου!!! Και κυρίως enjoy!!!!

Ευχαριστώ όλες τις κοπέλες που ρώτησαν για μένα, πήγα στον γιατρό και όλα καλά δόξα το Θεο!!!Τα αγοράκια είναι μια χαρά, γύρισαν και τα δυο με το κεφάλι κάτω γιαυτό νοιώθω και κάτι μικρά κλωτσιματάκια στον ομφαλό! χιχιχι Μου είπε να μην ανησυχω για τις συσπάσεις διότι με τα δίδυμα καμιά φορά οι συσπάσεις πιο νωρίς. Και να μην ανησυχώ που δεν τα νοιώθω συνέχεια διότι μετά τις 30 βδομάδες θα τα νοιώθω συνέχεια. Αυτά! Σε 3 βδομάδες ξαναπάω!

Είμαι πολύ happy!!!! Σας εύχομαι ολόψυχα να έχετε και σεις αυτή την εμπειρία!

Πάρτε ΜΠΕΜΠΕΔΟΣΚΟΝΗ! ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

Μπράβο Χριστινάκι, παίρνουν και θέση σίγα σιγά και σε λίγο θα αρχίσουν και το ποσόσφαιρό. Αντε και ο καιρός περνάει για να τα πάρετε αγκαλίτσα...


cOiVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ζεττα ΜΠΡΑΒΟ κορίτσι μου!!!!!! Να γονιμοποιηθούν και τα 12 σου ευχομαι..

Στο ειχα πει εγω? Οχι πες πες.....:P:p:p:p:p

Εγω γυρισα στη δουλεια το παίζω τρελίτσα...ποτε πεφτω ψυχολογικα ποτε ειμαι στον κοσμο μου.....δεν το εχω ξεπερασει ακόμα...

Αναστασία μου ΔΕΝ εχω πολυκυστικες και ομως εχω αστατο κύκλο, ΔΕΝ εχω κανει καμία επεμβαση/εκτρωση και ομως δεν κάνω παχύ ενδομήτριο, ΔΕΝ εχω καποιο προβλημα και ομως εχω στενωση τραχήλου αρα το περισσότερο σπέρμα εξω...:shock::shock::shock::shock: + ολιγοσπερμία : Χεσ.. ψηλά και αγνάντευε!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Kαι η στένωση τραχηλου δημιουργεί πρόβλημα στην περίοδο?Ετσι ήταν πάντα?Sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά πρώτη φορά το ακούω 45 μέρες χωρίς πολυκυστικές, είναι φυσιολογικό?Τι σου έχει πει η γυναικολόγος?


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ela vre agaph min agxonese !!!

Molis teliosi i periodos, kathe 2 hmeres tha kaneis kai epidi to sperma zei parapano apo to oario tha to petixis !!!!!

Egw pantos me ta testakia hmoun agxomeni kai den mou arese kai to sex poli epidi kapou sto mialo mou eixa oti to kanoume epidi eimai stis gonimes hmeres.

Xalaroseee kai tha erthei !!!!

Οχι Dadaki μου δεν θα αγχώνομαι, ίσα ισα που αποφάσισα να το ρίξω και στη πλάκα, όταν θα είμαι στις γόνιμες θα λέω στον άντρα μου "έλα να μου κάτσεις, εχω και συνταγή γιατρού" χιχιχιχιχι.


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι Dadaki μου δεν θα αγχώνομαι, ίσα ισα που αποφάσισα να το ρίξω και στη πλάκα, όταν θα είμαι στις γόνιμες θα λέω στον άντρα μου "έλα να μου κάτσεις, εχω και συνταγή γιατρού" χιχιχιχιχι.

:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Οταν το εψαξα πριν πολλα χρονια για τον αστατο κύκλο ειδα και θυροειδη και ορμόνες και για πολυκυστικες...τίποτα...

Τι να πω...ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΔΩ???????????????


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαι η στένωση τραχηλου δημιουργεί πρόβλημα στην περίοδο?Ετσι ήταν πάντα?Sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά πρώτη φορά το ακούω 45 μέρες χωρίς πολυκυστικές, είναι φυσιολογικό?Τι σου έχει πει η γυναικολόγος?

Την ανακαλυψα τα τελευταια 2 χρονια...

Πρεπει να ναι εν μερει καταστευαστικο και να επιδεινώθηκε απο μικροβιο που περασα..

Ειχα coli για ενα χρονο και...εκανα ποσες θεραπειες..τιποτα...τελικα εφυγε..αλλα ισως μου το εκανε αυτο..εκανα διάνοιξη αλλα ξανακλείνει...

"Η στένωση του τραχήλου μπορεί να υπάρχει εκ γενετής ή μπορεί να προκληθεί από διάφορους παράγοντες, όπως λοιμώξεις, καρκίνος, ακτινοβολία, ατροφία (λέπτυνση της επένδυσης του τραχήλου εξαιτίας της έλλειψης οιστρογόνων), ή χειρουργικές διαδικασίες."

Και στην περιόδο δεν πεφτει ποτε πολύ αιμα μαζί..:(:(


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Ζεττα ΜΠΡΑΒΟ κορίτσι μου!!!!!! Να γονιμοποιηθούν και τα 12 σου ευχομαι..

Στο ειχα πει εγω? Οχι πες πες.....:P:p:p:p:p

Εγω γυρισα στη δουλεια το παίζω τρελίτσα...ποτε πεφτω ψυχολογικα ποτε ειμαι στον κοσμο μου.....δεν το εχω ξεπερασει ακόμα...

Αναστασία μου ΔΕΝ εχω πολυκυστικες και ομως εχω αστατο κύκλο, ΔΕΝ εχω κανει καμία επεμβαση/εκτρωση και ομως δεν κάνω παχύ ενδομήτριο, ΔΕΝ εχω καποιο προβλημα και ομως εχω στενωση τραχήλου αρα το περισσότερο σπέρμα εξω...:shock::shock::shock::shock: + ολιγοσπερμία : Χεσ.. ψηλά και αγνάντευε!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Ναι μου το είχες πει.

Το λέω και το φωνάζω κιόλας. Πέτυχες bingo!!!!

Μακάρι να πετύχεις και το θέμα της γονιμοποίησης.

Θα σε ανακηρύξω προσωπικό μου γούρι μετά....

Μη σε παίρνει απο κάτω, όλα για κάποιο λόγο γίνονται, απλά δεν τον γνωρίζουμε εκείνη τη στιγμή.

Είναι λογικό και απολύτως φυσιολογικό ότι χρειάζεσαι το χρόνο σου

μα θα λέμε είμαστε καλά και προσεχώς καλύτερα.

Τα καλύτερα έρχονται κούκλα μου.

Όσο για τις πολυκυστικές, επειδή έχω κάνει επεμβάσεις

για κύστες θα σου πω οτι με τον απλό υπέρηχο φαίνονται.

Αν οι υπέρηχοι σου και οι ορμονικές σου είναι καθαρές δεν έχεις πολυκυστικές.

Όμως οι 45 μέρες είναι ένα θέμα, δεν ξέρω μήπως υπάρχει κάτι που τους έχει ξεφύγει, καμιά ορμόνη ?

Πάντα ήταν έτσι ο κύκλος σου?


url]
Link to comment
Share on other sites

Την ανακαλυψα τα τελευταια 2 χρονια...

Πρεπει να ναι εν μερει καταστευαστικο και να επιδεινώθηκε απο μικροβιο που περασα..

Ειχα coli για ενα χρονο και...εκανα ποσες θεραπειες..τιποτα...τελικα εφυγε..αλλα ισως μου το εκανε αυτο..εκανα διάνοιξη αλλα ξανακλείνει...

"Η στένωση του τραχήλου μπορεί να υπάρχει εκ γενετής ή μπορεί να προκληθεί από διάφορους παράγοντες, όπως λοιμώξεις, καρκίνος, ακτινοβολία, ατροφία (λέπτυνση της επένδυσης του τραχήλου εξαιτίας της έλλειψης οιστρογόνων), ή χειρουργικές διαδικασίες."

Και στην περιόδο δεν πεφτει ποτε πολύ αιμα μαζί..:(:(

Τι λες ρε παιδί μου?Πρώτη φορά τα ακούω όλα αυτά...Ολά τα παράξενα εμεις θα τα τραβήξουμε τελικά.Μακάρι ρε κοριτσάκι μου να βρεις μια άκρη και να σου πανε όλα καλά από εδώ και πέρα, έχεις φάει και συ μεγάλη ταλαιπωρια...


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ dada kai RIKA μου, εγώ και τα extreme boys σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια!!!!

dada μου να σου ζήσει ο βαφτιστηκός και που θα ξανάρθεις να τον δεις να πάμε και για καφέ!!!!

Πάντως πολύ ενδιαφέρον αυτό που λές με το penygril δεν το ήξερα καθόλου. Ακούγεται πολύ promising μακάρι να βοηθήσει όλες τις κοπέλες που προσπαθούν.

Leutaki μου ίσως να αξίζει τον κόπο να το ψάξεις λίγο περισσότερο αυτό με τον άστατο σου κύκλο. όντως είναι λίγο παράξενο. Πάντα έτσι ήσουν ή έγινε αυτό μετά το coli?? ολιγοσπερμία έχει μόνο? Η κινητικότητα και η μορφολογία πως είναι??? Εμάς ήταν όλα πολύ άσχημα γιαυτο κάναμε icsi... αν είναι μόνο η ποσότητα και συ ρυθμίσεις τον κύκλο σου και ξέρεις τις γόνιμες σου μέρες τότε μπορείτε να προσπαθείτε και φυσιολογικά.

χχχχχχχχχχχχ


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι Dadaki μου δεν θα αγχώνομαι, ίσα ισα που αποφάσισα να το ρίξω και στη πλάκα, όταν θα είμαι στις γόνιμες θα λέω στον άντρα μου "έλα να μου κάτσεις, εχω και συνταγή γιατρού" χιχιχιχιχι.

ΟΧΙ μόνο στις γόνιμες.

Μέρα παρά μέρα και για να δυναμώνει το σπέρμα και γιατί ποτέ δεν ξέρεις....

Χωρίς άγχος και αφού όλα τα άλλα είναι καλά, όλα θα γίνουν.


url]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου!

Aννιτακι ερχεσαι Αθηνα και φευγεις σκαστή ά θα παρεξηγηθούμε εμεις τωρα... ευχομαι να εχεις μια καλή εκβαση στο ραντεβου σου με το γιατρο.

Christine1012 τι καλα ειδατε τα αγορακια σας μπραβο ειδες τα κουκλακια σου ειναι καλα παιδακια εχουν και καλή θεση και δεν ενοχλουν την μαμα φτου φτου ετσι να συνεχίζεται να εχεις την πιο ομορφη συνεχεια εγκυμοσύνης και εναν ονειρεμενο τοκετο.

Dada75 εχω ακουσει κι εγω για την μεθοδο συγκολλησης οτι αυξανει τα ποσοστα, εντωμεταξύ μια γνωστη μου πήγε στο Μπαθρελλο και ειχε να πει μονο καλα λογια για αυτον αρα εισαι σε καλο γιατρο.

Leuta μακαρι να μεινεις μόνη σου εχεις ελπίδες, σχετικα με το σπέρμα μια γνωστη μου εκανε εξωσωματική εκανε ενα κοριτσακι και μετα ο ανδρας της αφου εγινε μπαμπας αρχισε να τρωει πιο υγιεινα και εκοψε και το κάπνισμα και μειωσε και το αλκολ εχασε 15κιλα και τσουπ εμεινε εγκυος μονη της στα 41.

Anastasia τυχερη εισαι εχεις πολλες ελπίδες να το παλεψεις μόνη σου μακαρι να κάτσει μην αγχωνεσαι, παντως αυτο με τον κύκλο με προβληματίζει γιατι αργει τόσο τι σου λενε, οσο για την καμπύλη σαχαρου κι εγω την ειχα κανει γιατι επηρεάζει την ποιοτητα των ωαριων λενε. Βεβαια χωρις να ξερω το λογο ενας γιατρος απο τους πολλους που ειχα παει μου εδινε και glucoface γιατι λεει φτιανει τα ωαρια και τις πολυκηστικές βεβαια εγω δεν ειχα πολυκηστικες αλλα τα επινα 2 μήνες και μετα που εφυγα απο αυτον εκανα μονο 3 ωάρια τα οποια γονιμοποιηθηκαν ολα και εκει εμεινα στην κορη μου εγκυος μπερδεμα.

Καληνυχτα φιλια πολλα!

Pink hat ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΕΣΑΙ Ε!!!


image.php?type=sigpic&userid=35235&dateline=1383495398image.php?type=sigpic&userid=35235&dateline=1383495566
Link to comment
Share on other sites

Zetta p Aυριο σου ευχομαι να χτυπησει το τηλεφωνο και να ακούσεις τα καλήτερα νέα για τα δυνατα εμβρυακια σου με το καλο η εμβρυομεταφορα!!!

Να ξεκουραζεσαι και να πας με θετική σκεψη να παρεις τα παιδακια σου.

Καλο βραδυ!


image.php?type=sigpic&userid=35235&dateline=1383495398image.php?type=sigpic&userid=35235&dateline=1383495566
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...