Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

Σάντυ Κουτσοσταμάτη: Της έκαναν παρατήρηση γιατί θήλαζε σε εμπορικό κέντρο. προστυχο?


giwta-la

Recommended Posts

στο φριγκοσιπ διαβαστε το κειμενο ΑΛΛΑ τα σχολια του κοινου απο κατω ειναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!!!! http://www.freegossip.gr/index.php/site/article/17657/s-koytsostamath-ekanan-parathrhsh-giati-thhlaze-se-emporiko-kentro

συμπερασμα του κοινου: ειναι προστυχο και προσβλητικο.

βεβαια καποιος που δε ξερει , δε μπορει να νιωσει οτι το στηθος σαυτη τη περιπτωση καθε αλλο παρα σεξουαλικο αντικειμενο θεωρειται! πρεπει να ζησει καποιος κατι αναλογο για να το νιωσει! ειδικα αντρας (να γινει πατερας εννοω,οχι να θηλαζει,χαχα)!

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ο αντρας μου πιανει το στηθος μου διαφορετικα τωρα που θηλαζω. δε το...χρησιμοποιουμε σε καθε ειδουν "παιχνιδια" και ουτε θελει, γιατι αγαπα το μωρο και το θεωρει ιερο. εσεις τι λετε με το αρθρο και τα σχολια του κοινου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΕΛΕΟΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΔ.Α ΝΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΗΜΟΣΙΑ; ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΙΔΙΚΟΙ ΧΩΡΟΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ, ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑ.ΤΟΥΡ.ΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΣ.ΙΜΟ. ΚΙ ΑΥΤΑ ΦΥΣΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΠΑΜΕ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥ.ΡΑΔΑ. ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΜΟΝΤΕΡΝΕΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΡΙΕΣ ΤΟΥ ΣΟΥΤΙΕΝ

σχολιο ανθρωπου! ελλαδα του 21 αιωνα. υποκλινομαι! :shock::shock::shock::shock: :cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΔ.Α ΝΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΗΜΟΣΙΑ; ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΙΔΙΚΟΙ ΧΩΡΟΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ, ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑ.ΤΟΥΡ.ΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΣ.ΙΜΟ. ΚΙ ΑΥΤΑ ΦΥΣΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΠΑΜΕ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥ.ΡΑΔΑ. ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΜΟΝΤΕΡΝΕΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΡΙΕΣ ΤΟΥ ΣΟΥΤΙΕΝ

σχολιο ανθρωπου! ελλαδα του 21 αιωνα. υποκλινομαι! :shock::shock::shock::shock: :cry::cry::cry::cry:

Δεν είναι πολύ κρίμα ο άνθρωπος που έγραψε τα παραπάνω? Γιατί να τον/την πειράζει τόσο πολύ κάποια γυναίκα που θηλάζει το παιδάκι της σε δημόσιο χώρο? Θα μπορούσε να τον αφήσει αδιάφορο, ίσως και να τον ενοχλήσει. Αλλά όχι να φανατιστεί τόσο πολύ. Πολύ κρίμα! :confused:


LXEWp2.png

Ένα αγγελούδι στην αγκαλιά μου κι ένα άλλο στον ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

στο φριγκοσιπ διαβαστε το κειμενο ΑΛΛΑ τα σχολια του κοινου απο κατω ειναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!!!! http://www.freegossip.gr/index.php/site/article/17657/s-koytsostamath-ekanan-parathrhsh-giati-thhlaze-se-emporiko-kentro

συμπερασμα του κοινου: ειναι προστυχο και προσβλητικο.

βεβαια καποιος που δε ξερει , δε μπορει να νιωσει οτι το στηθος σαυτη τη περιπτωση καθε αλλο παρα σεξουαλικο αντικειμενο θεωρειται! πρεπει να ζησει καποιος κατι αναλογο για να το νιωσει! ειδικα αντρας (να γινει πατερας εννοω,οχι να θηλαζει,χαχα)!

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ο αντρας μου πιανει το στηθος μου διαφορετικα τωρα που θηλαζω. δε το...χρησιμοποιουμε σε καθε ειδουν "παιχνιδια" και ουτε θελει, γιατι αγαπα το μωρο και το θεωρει ιερο. εσεις τι λετε με το αρθρο και τα σχολια του κοινου?

Αυτο εσυ το βλεπεις "καλο"? Η' φυσιολογικο? Το στηθος δε φτιαχτηκε μονο για να θηλαζουν τα μωρα, φτιαχτηκε και για αλλο λογο...γιαυτο εχει και τοσες νευρικες αποληξεις και ειναι ερωτογενης ζωνη.

Δεν διαφωνω να θηλαζει καποια μητερα δημοσια αλλα με διακριτικοτητα. Εχω τυχει σε καφετερια που η κοπελα εβαλε το μωρο κατω απο τη μπλουζα της. Δεν εβγαλε ομως το στηθος δημοσια, δε ζουμε στον Αμαζονιο να κυκλοφορουμε με το βυζ@ εξω και να το θεωρουμε φυσιολογικο!

Να σας ρωτησω κατι αν το μωρο ηθελε αλλαγμα θα το αλλαζατε δημοσια? Θα βγαζατε την πανα και θα το αλλαζατε στη μεση μεση ενος εμπορικου? Και αυτο το πιο φυσιολογικο πραγμα στον κοσμο ειναι!

Συν οτι το "μωρακι" δεν ειναι καθολου μωρο ειναι ολοκληρο παιδακι 1,5 ετων! Και συνηθως μετα το χρονο σταματαμε να μετραμε και σε μηνες την ηλικια του παιδιου διοτι δεν ειναι πλεον βρεφος. Το παιδακι λοιπον ειναι σε ηλικια που μπορει να φαει κανονικα τροφη, δεν ειναι βρεφος να θελει απαραιτητα ταισμα καθε 3 ωρες και να κλαιει σπαρακτικα. Μπορουσε λοιπον να περιμενει λιγο ειπε οτο το ταιζει 3 φορες τη μερα δεν εχει και συγκεκριμενη ωρα! επισης μπορουσε να παει στον ΕΙΔΙΚΟ χωρο για θηλαζουσες ο οποιος εχει διαμορφωθει για αυτο το σκοπο..αν δεν υπηρχε δωματιο θηλασμου παλι θα γκρινιαζαμε οτι δε σκεφτονται τις θηλαζουσες, τωρα που υπαρχει παλι γκρινια οτι προσπαθουμε να τις απομονωσουμε!! Ελεος!!! Δεδομενου οτι η κυρια αυτη εκδιδει βιβλιο οσονουπω (η' εχει ηδη εκδοσει) ηταν μια καταπληκτικη ευκαιρια να κανει τσαμπα διαφημιση στον εαυτο της ως ψυχολογου. Το θεωρω τραγικο, και για το οτι χρησιμοποιει το παιδακι της τουλαχιστον εγκληματικο...

Νομιζω οτι εχουμε λιγο μπερδευτει..Ζουμε στο Δυτικο Κοσμο οπου το στηθος μια γυναικας ειναι και σεξουαλικο συμβολο. Δε γινεται να αλλαξει αυτο και προσωπικα δε βλεπω και το λογο να αλλαξει! Θα μου φαινοταν τελειως disturbing να βγω εξω με ντεκολτε και να με κοιτανε αντρες εκει και να λενε..."μμμμμμ...γαλατακι!!!μιαμ-μιαμ!" τη στιγμη λοιπον που αποδεχομαστε οτι ζουμε σε μια κοινωνια με συγκεκριμενους κανονες φυσικα και ο θηλασμος επιτρεπεται, αλλα φροντιζουμε να ειμαστε διακριτικες και να μην προσβαλλουμε το δημοσιο αισθημα με το να βγαζουμε φατσα φορα τη θηλη σε δημοσια θεα...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο εσυ το βλεπεις "καλο"? Η' φυσιολογικο? Το στηθος δε φτιαχτηκε μονο για να θηλαζουν τα μωρα, φτιαχτηκε και για αλλο λογο...γιαυτο εχει και τοσες νευρικες αποληξεις και ειναι ερωτογενης ζωνη.

Δεν διαφωνω να θηλαζει καποια μητερα δημοσια αλλα με διακριτικοτητα. Εχω τυχει σε καφετερια που η κοπελα εβαλε το μωρο κατω απο τη μπλουζα της. Δεν εβγαλε ομως το στηθος δημοσια, δε ζουμε στον Αμαζονιο να κυκλοφορουμε με το βυζ@ εξω και να το θεωρουμε φυσιολογικο!

Να σας ρωτησω κατι αν το μωρο ηθελε αλλαγμα θα το αλλαζατε δημοσια? Θα βγαζατε την πανα και θα το αλλαζατε στη μεση μεση ενος εμπορικου? Και αυτο το πιο φυσιολογικο πραγμα στον κοσμο ειναι!

Συν οτι το "μωρακι" δεν ειναι καθολου μωρο ειναι ολοκληρο παιδακι 1,5 ετων! Και συνηθως μετα το χρονο σταματαμε να μετραμε και σε μηνες την ηλικια του παιδιου διοτι δεν ειναι πλεον βρεφος. Το παιδακι λοιπον ειναι σε ηλικια που μπορει να φαει κανονικα τροφη, δεν ειναι βρεφος να θελει απαραιτητα ταισμα καθε 3 ωρες και να κλαιει σπαρακτικα. Μπορουσε λοιπον να περιμενει λιγο ειπε οτο το ταιζει 3 φορες τη μερα δεν εχει και συγκεκριμενη ωρα! επισης μπορουσε να παει στον ΕΙΔΙΚΟ χωρο για θηλαζουσες ο οποιος εχει διαμορφωθει για αυτο το σκοπο..αν δεν υπηρχε δωματιο θηλασμου παλι θα γκρινιαζαμε οτι δε σκεφτονται τις θηλαζουσες, τωρα που υπαρχει παλι γκρινια οτι προσπαθουμε να τις απομονωσουμε!! Ελεος!!! Δεδομενου οτι η κυρια αυτη εκδιδει βιβλιο οσονουπω (η' εχει ηδη εκδοσει) ηταν μια καταπληκτικη ευκαιρια να κανει τσαμπα διαφημιση στον εαυτο της ως ψυχολογου. Το θεωρω τραγικο, και για το οτι χρησιμοποιει το παιδακι της τουλαχιστον εγκληματικο...

Νομιζω οτι εχουμε λιγο μπερδευτει..Ζουμε στο Δυτικο Κοσμο οπου το στηθος μια γυναικας ειναι και σεξουαλικο συμβολο. Δε γινεται να αλλαξει αυτο και προσωπικα δε βλεπω και το λογο να αλλαξει! Θα μου φαινοταν τελειως disturbing να βγω εξω με ντεκολτε και να με κοιτανε αντρες εκει και να λενε..."μμμμμμ...γαλατακι!!!μιαμ-μιαμ!" τη στιγμη λοιπον που αποδεχομαστε οτι ζουμε σε μια κοινωνια με συγκεκριμενους κανονες φυσικα και ο θηλασμος επιτρεπεται, αλλα φροντιζουμε να ειμαστε διακριτικες και να μην προσβαλλουμε το δημοσιο αισθημα με το να βγαζουμε φατσα φορα τη θηλη σε δημοσια θεα...

Με κάλυψες πλήρως. Είσαι μέσα στο μυαλό μου. Πριν από 3 χρόνια είχα βρεθεί στη Ρώμη και εκεί που χαζεύαμε με τον καλό μου στην Piazza di Spagna, μια από τις πιο κεντρικές και τουριστικές πλατείες στη Ρώμη, βλέπω μια μαμά να βολτάρει έχοντας στο στήθος της ένα δίχρονο να θηλάζει. Δεν υπήρχε κάποιο σλινγκ ή κάτι άλλο. Είχε σηκώσει την μπλούζα κανονικότατα, το στήθος κρεμόταν σε κοινή θέα και το παιδάκι θήλαζε, ενώ η μαμά κοιτούσε βιτρίνες. Προσωπικά η εικόνα με ξένισε και η ''τόση'' άνεση με σόκαρε. Είμαι υπέρ του θηλασμού και υπέρ του θηλασμού σε δημόσιο χώρο αλλά δεν είναι ανάγκη να το επιδεικνύουμε και κατ' εμέ πρέπει να γίνεται με σεβασμό και προς το βρέφος και προς τους άλλους.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εσυ το βλεπεις "καλο"? Η' φυσιολογικο? Το στηθος δε φτιαχτηκε μονο για να θηλαζουν τα μωρα, φτιαχτηκε και για αλλο λογο...γιαυτο εχει και τοσες νευρικες αποληξεις και ειναι ερωτογενης ζωνη.

Δεν διαφωνω να θηλαζει καποια μητερα δημοσια αλλα με διακριτικοτητα. Εχω τυχει σε καφετερια που η κοπελα εβαλε το μωρο κατω απο τη μπλουζα της. Δεν εβγαλε ομως το στηθος δημοσια, δε ζουμε στον Αμαζονιο να κυκλοφορουμε με το βυζ@ εξω και να το θεωρουμε φυσιολογικο!

Να σας ρωτησω κατι αν το μωρο ηθελε αλλαγμα θα το αλλαζατε δημοσια? Θα βγαζατε την πανα και θα το αλλαζατε στη μεση μεση ενος εμπορικου? Και αυτο το πιο φυσιολογικο πραγμα στον κοσμο ειναι!

Συν οτι το "μωρακι" δεν ειναι καθολου μωρο ειναι ολοκληρο παιδακι 1,5 ετων! Και συνηθως μετα το χρονο σταματαμε να μετραμε και σε μηνες την ηλικια του παιδιου διοτι δεν ειναι πλεον βρεφος. Το παιδακι λοιπον ειναι σε ηλικια που μπορει να φαει κανονικα τροφη, δεν ειναι βρεφος να θελει απαραιτητα ταισμα καθε 3 ωρες και να κλαιει σπαρακτικα. Μπορουσε λοιπον να περιμενει λιγο ειπε οτο το ταιζει 3 φορες τη μερα δεν εχει και συγκεκριμενη ωρα! επισης μπορουσε να παει στον ΕΙΔΙΚΟ χωρο για θηλαζουσες ο οποιος εχει διαμορφωθει για αυτο το σκοπο..αν δεν υπηρχε δωματιο θηλασμου παλι θα γκρινιαζαμε οτι δε σκεφτονται τις θηλαζουσες, τωρα που υπαρχει παλι γκρινια οτι προσπαθουμε να τις απομονωσουμε!! Ελεος!!! Δεδομενου οτι η κυρια αυτη εκδιδει βιβλιο οσονουπω (η' εχει ηδη εκδοσει) ηταν μια καταπληκτικη ευκαιρια να κανει τσαμπα διαφημιση στον εαυτο της ως ψυχολογου. Το θεωρω τραγικο, και για το οτι χρησιμοποιει το παιδακι της τουλαχιστον εγκληματικο...

Νομιζω οτι εχουμε λιγο μπερδευτει..Ζουμε στο Δυτικο Κοσμο οπου το στηθος μια γυναικας ειναι και σεξουαλικο συμβολο. Δε γινεται να αλλαξει αυτο και προσωπικα δε βλεπω και το λογο να αλλαξει! Θα μου φαινοταν τελειως disturbing να βγω εξω με ντεκολτε και να με κοιτανε αντρες εκει και να λενε..."μμμμμμ...γαλατακι!!!μιαμ-μιαμ!" τη στιγμη λοιπον που αποδεχομαστε οτι ζουμε σε μια κοινωνια με συγκεκριμενους κανονες φυσικα και ο θηλασμος επιτρεπεται, αλλα φροντιζουμε να ειμαστε διακριτικες και να μην προσβαλλουμε το δημοσιο αισθημα με το να βγαζουμε φατσα φορα τη θηλη σε δημοσια θεα...

Θα συμφωνήσω με την Ελένη!

Μάλλον για διαφημιστικούς λόγους ξεκίνησε το θέμα και δεν τα πήγε και άσχημα από ότι φαίνεται!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ολη η θεωρια του attachment parenting ειναι τοσο πολυ διαφημιστικο κολπο που μου γυριζει τ αντερα! Εχει γινει πλουσιος ο κυριος Σηαρς και ποσοι αλλοι δηθεν-ψυχολογοι new age που ειναι τραγελαφικο.

Η καθε θεωρια δεν ειναι για να την εφαρμζουμε με κλειστα ματια σαν τυφλοσουρτης ουτε βγηκε για να ριχνει το αναθεμα σε καθε τι διαφορετικο. Η καθε θεωρια ειναι για να τη μελεταμε να ξεσκαρτιζουμε τη "σαβουρα" και να ακολουθουμε τις συμβουλες που οντως αξιζουν!

Παλια ηταν η φεμινιστικη θεωρια που συμβαδιζοντας με το πνευμα της εποχης ηθελε τη γυναικα ανεξαρτητη, μεσα στην αγορα εργασιας και επομενως υποβιβαζε το θηλασμο για να μπορουν οι γυναικες να επιστρεφουν στη δουλεια τους...

Τωρα που δουλειες δεν υπαρχουν, σου λενε εν μεσω κρισης καλυτερα να κατσουν και μερικες στο σπιτι και καλα απο "επιλογη", ας τις δεσμευσουμε και με υποχρεωσεις να μην εχουν αξιωσεις επαγγελματικα...

Επισης καθε τρεις και λιγο βρισκουμε και κατι να κανουμε τις γυναικες να νιωθουν ενοχες. Ενοχες που δεν ειναι σουπερ μοντελα, ενοχες οτι παραμελουν το συζυγο, ενοχες οτι δεν ειναι καλες στη δουλεια, τωρα ενοχες και οτι δεν ειναι καλες μητερες. Φοβερος τροπος και κολπο να καταπιεζονται οι γυναικες " Τιιιιιι? Δε θηλασες το παιδι σου μεχρι τα 6? Απαραδεκτο. Το ξερεις οτι μπορουσες να κανεις οτι καλυτερο για το παιδι σου και δεν το εκανες? Το ξερεις οτι μπορουσες να το προστατευσεις απο μικροβια?" Και γεμιζει η καημενη η κοπελα ενοχες.....και αναγεται το μητρικο γαλα σε μαγικο ελιξηριο και ησυχαζουν οι μανουλες οτι αποκλειεται το παιδι τους να παθει ποτε τπτ επειδη θηλασαν...:? Και οταν βρισκεται ενας χριστιανος να τους πει οτι "το οτι θηλαζεις δε σημαινει οτι προσφερεις το ελιξηριο της ζωης, πολλα θηλαζοντα μωρα αρρωσταινουν και φυσικα δεν εξαρταται η αγαπη του μωρου απο το θηλασμο" καιγεται στην πυρα!( και λενε το θειικο οτι εξυπηρετει συμφεροντα εταιρειων...ελεος με την ατακα).

Επισης οταν μια κοπελα μπαινει και λεει οτι το παιδι κλαιει και ισως κακως το συνηθισαν να κοιμαται μαζι της καθε βραδυ μεχρι τα 7 του, της λενε ενα σωρο μπαρουφες και αμερικανιες στυλ Σηαρς χωρις κανεις να σκεφτεται τις ψυχολογικες επιπτωσεις του co-sleeping στο ζευγαρι και ποσο κακο κανει στη μεταξυ τους σχεση..οπως επισης οτι οταν το ζευγαρι δεν ειναι καλα , ουτε η οικογενεια ειναι καλα.

Και η τελευταια θειικη ατακα "ανταποκρινεσαι σε μια αναγκη του παιδιου σου"..ΔΕΝ ειναι η καθε επιθυμια του παιδιου αναγκη! Η μητερα και ο πατερας θα κρινουν την πραγματικη αναγκη απο την απλη επιθυμια και θα πραξουν αναλογως...το να ικανοποιεις καθε καπριτσιο του παιδιου φυσικα και δε συνιστα αποτελεσματικο parenting.

Με ολα αυτα θελω να πω..ΜΗΝ πεφτετε στην παγιδα των λογης θεωριων που βγαινουν κατα καιρους, μερικες ειναι εγκληματικες για την μετεπειτα πορεια του παιδιου! Οπως πχ καποιες θεωριες parenting των 60ς που θεωρουσαν οτι το παιδι ειναι εξαρχης ολοκληρωμενη προσωπικοτητα και δεν πρεπει να του βαζουμε ποτε ορια. Μην μασατε λοιπον με διαφορες "ψυχολογες", αμφιβολου ποιοτητας μαιες και συμβουλους χωρις ιατρικη πιστοποιηση που βγαζουν φημη, χρηματα και κανουν δωρεαν διαφημιση στις πλατες της νεας "μοδας" εξ Αμερικης.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

συμφωνω απολυτως με ΕleniAgglia !! Ιδιως για το πως διαμορφωνει η κοινωνια αποψεις για την γυναικα κ το ρολο της ως μανα κ ως εργαζομενη!

Ενα αλλο θεμα ομως ειναι οτι η συγκεκριμενη ψυχολογος ,για διαφημιστικους λογους του προσωπου της. ολο κ καποιο γεγονος θα εβρισκε να προβαλει!

δεν ηταν αρκετο που ταχε με τον κανακη παλια...

οχι οτι δεν εγινε το γεγονος αλλα' .....

ειχε κανει παιδι ,τοσο καιρο δεν ειχε προβληθει...

αν ειχε γινει σε μενα η παρατηρηση θα ειχε γινει συγκεντρωση στο κοσμος? θα με ειχαν προβαλλει τα καναλια ?


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


EleniAgglia λες οτι δεν εχεις προβλημα με τον δημοσιο θηλασμο, αλλα μετα αναφερεις να πανε οι θηλαζουσες στους ειδικους χωρους.... αν δεις μια μανα με μπιμπερο θα πεις να παει σε αλλο χωρογια να φαει το μωρο;;;; οπως το ενα μωρο που θηλαζει ετσι και το αλλο δεν κανει τιποτα διαφορετικο, ΣΙΤΙΖΕΤΑΙ!Ετσι ο ειδικος χωρος δεν χρειαζεται για καμια απο τις δυο περιπτωσεις..Και οι ειδικοι χωροι συνηθως ειναι στις τουαλετες ή ο χωρος που αλλαζουν τα μωρα...εσυ θα ετρωγες ποτε εκει;;;; γιατι να φαει το μωρο εκει;; το δημοσιο αισθημα δεν προσβαλλεται αν μια κοπελιτσα τα βγαλει ολα εξω στη φορα;;;;; ενω με το θηλασμο προσβαλλεται;;;;!!!!

επισης λετε οτι αυτο εγινε για διαφημιστους λογους, κανετε λαθος! η κουτσοσταματη δεν διοργανωσε αυτη το δημοσιο θηλασμο στο εμπορικο κεντρο, αλλα αλλοι ηταν πισω απο αυτο.


wPQ1p3.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ οτι διαφημιστηκε με ολη αυτην την κινηση που εγινε απο αλλες θηλαζουσες, αυτο ειναι ενα αλλο θεμα....

επισης ΕλενηΑγγλια λες οτι ειναι μοδα ο Σιαρς, αλλα δεν ειναι μοδα Το ελεγχομενο κλαμα;;;;!! που ουσιαστικα με το ελεγχομενο καλμα αφηνουμε μονο του το παιδι να κλαιει γιατι ετσι δεν το κακομαθαινουμε.....δηλαδη ενα μωρο που ηταν στην κοιλια μας θα πρεπει να το αφησουμε μονο του μολις γεννηθει για να μην κακομαθει και να το αφηνουμε να κλαιει..... και μετα θα σταματησει να κλαει γιατι θα νιωσει οτι κανενας δεν το δινει σημασια...και εμεις σαν γονεις θα νιωσουμε οτι καταφεραμε να ελεγχουλε το παιδι!!!! ποσο λαθος!!. εεεεε ναι δεν θελω να εχει το παιδι μου τετοια ψυχολογια!!!! ειναι βασανηστηριο αυτο στην ψυχολογια του μωρου!!και διπλα μου θα το εχω και θα κοιμαται μαζι μου....

επισης ποιες ειναι οι ψυχολογικες επιπτωσεις στο co-sleeping στο ζευγαρι;;;εμενα αντρας μου δεν μπορεις να φαναστεις ποσο ομορφα νιωθει που εχει την οικογενεια του διπλα του οταν κοιμαται. και αν εννοεις τις προσωπικες στιγμες που εχει το ζευγαρι, σε ενα σπιτι υπαρχουν χιλλιοι δυο τροποι να περναει καλα το ζευγαρι....

λ


wPQ1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελεος πια με τον δημόσιο θηλασμό! Αντί να κάνουμε διαμαρτυρία του τύπου ¨"γιατί να μην βγάλω το βυζί μου σε δημόσιο χώρο να θηλάσω;;;" ας εστιάσουμε περισσότερο στην διαμαρτυρία του τύπου "απαιτώ από τα πολυκαταστήματα και τις καφετέριες να έχουν ειδικά διαμορφωμένους χώρους για θηλάζουσες για να μπορούμε να ταίσουμε με αξιοπρέπεια τα μωρά μας όταν είμαστε έξω!"

Και μία χαρά διαφημίστηκε η συγκεκριμένη που είχαμε ξεχάσει το όνομά της και τώρα ξέρουν όλοι ποια είναι η "Σαντυ"! Την μάθαμε και με το μικρό της! Αν δεν είναι αυτό διαφήμιση, τι είναι;;;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας μεγάλώνει τα παιδάκια του όπως επιθυμεί! Πιστεύω πως η Ελένη εννοεί πως οτιδήποτε κάνουμε είναι καλό να πηγάζει από την δική μας θέληση κι όχι να γινόμαστε έρμαια κάθε θεωρίας!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Και μία χαρά διαφημίστηκε η συγκεκριμένη που είχαμε ξεχάσει το όνομά της και τώρα ξέρουν όλοι ποια είναι η "Σαντυ"! Την μάθαμε και με το μικρό της! Αν δεν είναι αυτό διαφήμιση, τι είναι;;;

+φωνω!


-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...