Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Agorakia το θυμαμαι οτι γεννησες 35+3 αλλα κ καποια αλλη μανουλα!!!!

Duck κ εγω μεχρι τον 5ο φοραγα τα ρουχα πριν την εγκυμοσυνη,απλα ημουν πρησμενη σαν να ειχα περιοδο κ ειδες που εφτασε!!!

Καλά θυμάσαι!!!

Και η Nunuka επίσης!!!

Κι εγώ δύο κολάν πήρα όλα κι όλα. Ένα χειμωνιάτικο και ένα καλοκαιρινό, το οποίο φοράω ακόμη...

Από πάνω τα μπλουζοφορέματα, που είχα έτσι κι αλλιώς προ εγκυμοσύνης, η χοντρομπαλού!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάω να ρίξω πάνω μου κάτι πιο ανάλαφρο, να φύγει και η κυρία (με πιάνει μια στενοχώρια, ρε pousti μου, ψέματα να πω; λογικά αύριο μεθαύριο θα της το πω... βλέπω και τα παιδιά τι ωραία, που παίζουν.... skata, skata, skata!!!!!!!! γιατί να malakistei έτσι;;; ) και να κάνω καμιά μακαρονάδα με κιμά από χθες.


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να μαι πάλι!!

Βλέπω κίνηση έπεσε και τρεχάλα!!

Λοιπόν κοίμησα και σφουγγαρίζω τώρα (κάνω διάλειμμα μη γελάτε) \!!

Να πώ και γω ότι συμφωνώ με ντακ για το θέμα του πλυσίματος των φρούτων και λαχανικών. Αν θέλετε να τα πλύνετε κάντε τα με το πράσινο σαπούνι και αρκετό νερό. Duckf αλήθεια που μένετε?

Agorakia 7 χρόνια την έχεις την κοπέλα και καλά τώρα το έφαγε το φλας αυτή? Φλαδή μέχρι τώρα δεν είχε παράπονα και ένα πρωϊ αποφάσισε ότι βρήκε το σώστό τρόπο να τα πεί??

τζίνι περαστικά στην κεφάλα!!!

sevi-gio πλησιάζει η ώρα!!

naki82 malakas ο γιατρός. Υποχρεούτε να τα γράψει οποιονδήποτε γιατρό και να έχετε. Απλά το ΙΚΑ μερικά δεν τα γράφει. Εγώ έκανα μια στο ΙΚΑ, μια στην παιδίατρο μας σπίτι. Δεν έχει μαίες στο ΙΚΑ σας να στα πούν αναλυτικά?

Laerta και γω τις ίδιες απορίες είχα. Τελικά πήγαμε μετά τη λειτουργία και σε 10 λεπτάκια πήραμε την ευχούλα μας και δε δώσαμε λεφτά ήταν οκ ο παπάς!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να μαι πάλι!!

Βλέπω κίνηση έπεσε και τρεχάλα!!

Λοιπόν κοίμησα και σφουγγαρίζω τώρα (κάνω διάλειμμα μη γελάτε) \!!

Να πώ και γω ότι συμφωνώ με ντακ για το θέμα του πλυσίματος των φρούτων και λαχανικών. Αν θέλετε να τα πλύνετε κάντε τα με το πράσινο σαπούνι και αρκετό νερό. Duckf αλήθεια που μένετε?

Agorakia 7 χρόνια την έχεις την κοπέλα και καλά τώρα το έφαγε το φλας αυτή? Φλαδή μέχρι τώρα δεν είχε παράπονα και ένα πρωϊ αποφάσισε ότι βρήκε το σώστό τρόπο να τα πεί??

τζίνι περαστικά στην κεφάλα!!!

sevi-gio πλησιάζει η ώρα!!

naki82 malakas ο γιατρός. Υποχρεούτε να τα γράψει οποιονδήποτε γιατρό και να έχετε. Απλά το ΙΚΑ μερικά δεν τα γράφει. Εγώ έκανα μια στο ΙΚΑ, μια στην παιδίατρο μας σπίτι. Δεν έχει μαίες στο ΙΚΑ σας να στα πούν αναλυτικά?

Laerta και γω τις ίδιες απορίες είχα. Τελικά πήγαμε μετά τη λειτουργία και σε 10 λεπτάκια πήραμε την ευχούλα μας και δε δώσαμε λεφτά ήταν οκ ο παπάς!!

Μα αυτό με ενοχλεί. Ο τρόπος, που μου μίλησε, έδειχνε άνθρωπο με απωθημένα και διάφορα παράπονα... Ο τρόπος με ενόχλησε περισσότερο. Μπορούσε όμορφα να μου πει τι πιστεύει... Αλλά έχασε τη μπάλα, με είδε που κράταγα και ψυχραιμία, με ξέρει νευρικιά και γλωσσού, σου λέει "αυτή έχει άδικο και το ξέρει, γι' αυτό δεν μιλάει"...


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας για γάλα.

Ποιά φίλη, νομίζω, Linaki εσύ;

Αλλάξατε γάλα και πήρατε νέσλακ 1+. Αυτό μας έδωσε και μας, αλλά τώρα που χρονίσαμε. Πριν τον χρόνο επέμενε στη σκόνη. Δεν είναι λίγο νωρίς για φρέσκο; Λέω εγώ...

To γαλα αυτο ειναι απο 6 μηνων κ υπαρχει κ το advance νομιζω για την ιδια ηλικια...

Απο ποια αποψη ομως να ειναι καλυτερη η σκονη? Αν ξερεις, πες μου!

Προβληματιστηκα τωρα! :confused::confused::confused:

pc provlima, grafo 15' !!!:shock:


H81mp3.png

tt7565672fltt.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα αυτό με ενοχλεί. Ο τρόπος, που μου μίλησε, έδειχνε άνθρωπο με απωθημένα και διάφορα παράπονα... Ο τρόπος με ενόχλησε περισσότερο. Μπορούσε όμορφα να μου πει τι πιστεύει... Αλλά έχασε τη μπάλα, με είδε που κράταγα και ψυχραιμία, με ξέρει νευρικιά και γλωσσού, σου λέει "αυτή έχει άδικο και το ξέρει, γι' αυτό δεν μιλάει"...

μα ναι ο τρόπος είναι χαζομάρα και την πάτησε όμως, τι πιστευει ότι είναι αναντικατάστατη? αλλά είναι κρίμα το πόσο καιρό την έχεις. Τι να πώ? τώρα ψάχνεις για άλλη? έχεις βρει τίποτα?


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!! Τι κάνετε?

Sevi τελικά δεν είναι σίγουρο ότι θα μπεις αύριο?

Agorakia μου κάνει εντύπωση που δεν έχει μετανιώσει ακόμα και δεν σου ζήτησε μια συγνώμη για τον τρόπο της. Της βάζεις ένσυμα? Μήπως θέλει να την διώξεις να διεκδικήσει και καμιά αποζημίωση? Αδικαιολόγητος ο τρόπος της και με τόσα λεφτά που παίρνει...

Naki εννοείτε πως είναι υποχρεωμένος ο γιατρός. Η ξαδέρφη μου πάει και τα γράφει στο ΙΚΑ και πάει σε άλλο παιδίατρο και τα κάνει τα εμβόλια. Το κόστος του κάθε εμβολίου είναι γύρω στα 60 ευρώ. Είναι αρκετά τα λεφτά και για δύο μωρά και για να τα δίνεις κάθε μήνα.


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

τι κάνεις jasoulini?

Να σας πώ ότι περπατάμε και επισήμως!!!!! Από χτες στο τελείως ξαφνικό χτυπάνε κάτι 15άρες βήματα έχουμε κουφαθεί!!!! Και είναι απίστευτο ρε κορίτσια!! έλεγα πως πριν σχεδόν 1 χρόνο τα φέραμε σπίτι μια σταλίτσα αγκαλίτσες και τώρα υψώσανε ανάστημα και περπατάνε!!! Είμαι κατασυγκινημένη και τρεχααααααατη!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με την μαια του γιατρου κ αυριο στις 11.30 θα ειμαι εκει,να με παρουν να με ετοιμασουν(κλυσμα:oops:) κ κατι εργαστηριακες εξετασεις!!!

Οποτε κατα τις 2 υπολογιζουμε τον τοκετο....

Ουφ επιτελους μαθαμε....κ απο τις 08.30 το πρωι κ μετα οχι νερο κ φαγητο!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κοριτσια!!!να χαίρεστε τα διδυμάκια σας!!!νε το καλό να τα κρατήσουν στην αγκαλιά τους οσες κοντεύουν... ειμαι καινούρια σε αυτή την παρέα, μιας και ειμαι στη 10η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου σε διδυμα...και ολα μου φαίνονται ενα πελώριο βουνο!!!προς το παρόν ειμαι στο κρεβάτι λογω αδιαθεσίας..οι αναγούλες και οι εμετοί παιρνουν και δινουν...επίσης ταλαιπωρουμαι απο ζαλάδες και πονάκια χαμηλά στην κοιλιά...ελπίζω να νιωσω λιγο καλυτερα μετα την 12η βδομάδα...ταλαιπωρηθηκατε κι εσεις απο παρόμοια συμπρωματα και μεχρι ποτε???

ευχομαι να τα λεμε συχνα απο εδω και περα...


Κι εκεί προς το μέρος σου λάμπει ένα φως

Που δείχνει πως είσαι ο προορισμός

Πως είσαι ο δικός μου ο προορισμός

Θα φτάσω εκεί κάποτε θα ΄ρθει ο καιρός

Να σου τραγουδήσω να γίνουμε φως

Να σου τραγουδήσω να γίνουμε φως…

as1cMah0g410010MzA1OTAzZHwxNTJkfHpvdXpvdW5pYSBlbiBkcmFzZWkgZ2lh.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σεβη, με το καλό να τα παρεις στην αγκαλιά σου και να ειναι υγιέστατα!!!να φερουν στο σπιτι σου τη μεγαλυτερη χαρά!!!απʽοτι καταλαβα,θα μπεις με καισαρική...ολα να πανε τελεια!!!


Κι εκεί προς το μέρος σου λάμπει ένα φως

Που δείχνει πως είσαι ο προορισμός

Πως είσαι ο δικός μου ο προορισμός

Θα φτάσω εκεί κάποτε θα ΄ρθει ο καιρός

Να σου τραγουδήσω να γίνουμε φως

Να σου τραγουδήσω να γίνουμε φως…

as1cMah0g410010MzA1OTAzZHwxNTJkfHpvdXpvdW5pYSBlbiBkcmFzZWkgZ2lh.gif

Link to comment
Share on other sites

Σεβη, με το καλό να τα παρεις στην αγκαλιά σου και να ειναι υγιέστατα!!!να φερουν στο σπιτι σου τη μεγαλυτερη χαρά!!!απʽοτι καταλαβα,θα μπεις με καισαρική...ολα να πανε τελεια!!!

Σελεστινακο τι κανεις;;;;; ταλαιπωρεισαι,εεε;;;;

Εγω ημουν απο τις τυχερες που μονο λιγες ζαλαδες ειχα στην αρχη αλλα με το που ξεκινησα σιδηρο κ ασβεστιο περασαν!!!

Ναι με καισαρικη παμε,σε ευχαριστω πολυ!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κοριτσια!!!να χαίρεστε τα διδυμάκια σας!!!νε το καλό να τα κρατήσουν στην αγκαλιά τους οσες κοντεύουν... ειμαι καινούρια σε αυτή την παρέα, μιας και ειμαι στη 10η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου σε διδυμα...και ολα μου φαίνονται ενα πελώριο βουνο!!!προς το παρόν ειμαι στο κρεβάτι λογω αδιαθεσίας..οι αναγούλες και οι εμετοί παιρνουν και δινουν...επίσης ταλαιπωρουμαι απο ζαλάδες και πονάκια χαμηλά στην κοιλιά...ελπίζω να νιωσω λιγο καλυτερα μετα την 12η βδομάδα...ταλαιπωρηθηκατε κι εσεις απο παρόμοια συμπρωματα και μεχρι ποτε???

ευχομαι να τα λεμε συχνα απο εδω και περα...

καλως την,καλως την ,καλως την!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D

πολυ πολυ χαιρομαι που ηρθες στην παρεα μας σελεστινακι μου.

εγω δεν ειχα πολλα συμπτωματα,μονο μεταξυ 13ης και 14ης βδομαδας εκανα 2 φορες εμετο.

Θα περασουν μωρε,λιγη υπομονη ακομα ,κατσε ξαπλα και ξεκουρασου τωρα που μπορεις.

μου το ελεγαν και μενα τα κοριτσια αλλα εγω ελεγα οτι βαριομουν ξαπλα,τωρα ομως καταλαβα.....

ολα καλα κοριτσακι μου?δεν πιστευω να εχεις αγχος ακομα?καλα λιγο δικαιολογειται,πολυ μην εχεις.

αυχενικη ποτε εχεις?


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με την μαια του γιατρου κ αυριο στις 11.30 θα ειμαι εκει,να με παρουν να με ετοιμασουν(κλυσμα:oops:) κ κατι εργαστηριακες εξετασεις!!!

Οποτε κατα τις 2 υπολογιζουμε τον τοκετο....

Ουφ επιτελους μαθαμε....κ απο τις 08.30 το πρωι κ μετα οχι νερο κ φαγητο!!!

σεβη μου με το καλο!!!!!με κανεναν πονο σου ευχομαι και μη φοβασαι τιποτα!!στην καισαρικη τα μωρακια βγαινουν τα 5 πρωτα λεπτα οποτε θα σου φυγει η αγωνια γρηγορα και μολις τους δεις θα παθεις την πλακα της ζωης σου!!!:D


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...