Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια

Αργυρω καλα αποτελέσματα ελπίζω να ανακοινώσεις

Μαρμιν τι καλα που απο νωρις καταλαβες οτι με τοσο τρεξιμο κοντευεις να μην χαρεις τον χρονο με τα δίδυμα , εγω το συνειδητοποιησα μηνες αργοτερα απο τις φωτογραφίες.θα φανει σιγα σιγα τι θα σας βολεψει κ τους τρεις σας με θηλασμο υπνο κ κλπ.Απο βάρος πηραν κοντα 300 γρ σε 10 ημερες? Ειναι πολυ καλα με το δικο σου γαλα .

Εμεις καναμε οπως μας ειχε πει ο παιδιατρος κι εδινα τη νυχτα ξενο αλλα οχι οτι κοιμηθηκαν νυχτα κ ποτε πανω 2 ωρες( κολικούς) αλλα απο τον 3 κ μετα δε μπορουσα με τίποτα να σταθω όρθια στην κουζινα να ζεστανω νερο, να υπολογίζω μεζουρες κλπ κ την εβγαζα βαζοντας τα στο στηθος κ μου πεφτανε πολλές φορες στο κρεβάτι! Καλη πρωτη μερα να εχεις χωρίς τη βοήθεια του ανδρα σου.

Διαβαζω με πολυ ενδιαφερον το θεμα νταντά, είναι αρκετα χρήματα αλλά το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν ειναι πεταμένα λεφτα.


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μίλησα με την παιδίατρο!! Τρώνε όταν πεινάνε αλλά σαν ¨πρόγραμμα" έχουμε το τρίωρο που δε θα πρέπει να το υπερβαίνουν! Νωρίτερα δε μας πειράζει!!

Για το κλάμα είπε πως αφού σταματάει στην αγκαλιά ούτε κάτι σοβαρό είναι ούτε κολικοί! Απλά απαιτητικό μωρό που βαριέται, θέλει αγκαλιές και τις θέλει τώρα!!

Χθες το απόγευμα θα πηγαίναμε μια μικρή καροτσάδα και τους έβαλα μακρυμάνικο ολόσωμο φορμάκι! Με τον καύσωνα χωρίς κλιματιστικά τους είχα κοντομάνικο και καμιά καλτσούλα που όλο και εβγαινε! Από τότε δεν ξαναέκλαψε! Λέτε να είμαι τυχερή;;;

Ο δε μεγάλος είχε αίμα στην πανούλα και η γιατρός είπε γενική και καλλιέργεια ούρων! Τον αφήσαμε γυμνό κυνηγώντας τον με το "ταπεράκι" και το αποτέλεσμα ήταν να μας χ@Σει και συγκεκριμένα τον άντρα μου που την πήρε στο χεράκι! Συγγνώμη κι όλας αλλά ήμουν τουαλέτα και φώναζε κ έριξα ένα γέλιο!! Θα το ξαναπρόσπαθήσουμε το πρωί και με το σακουλάκι που σαφέστατα θα το φάμε στα μούτρα!!!

Υπάρχουν και βράδυα που προλαβαίνω να κοιμηθώ και δίωρο ολόκληρο το οποίο φυσικά όλο και διακόπτεται από κανένα νιαούρισμα αλλά δεν πειράζει! Χθες πήγα το μεγάλο στην κρεβατοκάμαρα κατά τις δυομιση το βράδυ και την έπεσα ως τις τεσσεράμιση που θα τάιζα!! Ξαφνικά τον βλέπω μπροστά μου, μέσα στον ύπνο δεν κατάλαβα τι γινόταν νόμιζα πως ξύπνησε και πάω να τον πάρω ξανά αγκαλιά για να κοιμηθεί και πατάει τα κλάμματα! Τότε θυμήθηκα πως έπρεπε να είναι στην κρεβατοκάμαρα με τον μπαμπά του! Εκείνη την ώρα τσουπ κ ο άντρας μου που τον έψαχνε στα πατώματα και στο σαλόνι! Τον πήρα αγκαλιά πήγαμε στην κρεβατοκάμαρα όπου και κοιμηθήκαμε οι τρεις μας για καμιά ωρίτσα και ούτε που έκλαψαν τα μικρά για μαμ!! Είχαμε όμως τόσο καιρό να κοιμηθούμε τριάδα που πολύ το ευχαριστήθηκα! Να είναι καλά το πουλάκι μου!!!

Αυτά τα νέα μας!!

Περιμένουμε ΕΣΠΑ Κ ελπίζω να μπορεσει και η Χριστίνα να μας πει τα νέα της!!

Νουνού δε γέννησες έτσι;;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα συνειδητοποίησα πως έπρεπε να έχω ήδη μια εφεδρική κοπέλα για ώρα ανάγκης!! Την Πέμπτη κλείσαμε ραντεβού για τα δίδυμα για αυτόν τον ακουολογικό έλεγχο που κάνουν όλα τα μωράκια και τα τελειόμηνα στις εννέα το πρωί στο αχεπα! Αυτό σημαίνει πως πάλι θα πρέπει να αναστατώσουμε το μεγάλο με το να τον ξυπνάμε άγρια χαράματα για αυτόν κ να χάνει τον ύπνο του με όλα τα επακόλουθα και ας ξυπνάει με το χαμόγελο στα χείλη!! Ενώ αν είχα κοπέλα θα την φώναζα και θα ήταν αυτή μαζί του όταν ξυπνούσε!! Και το Σάββατο βράδυ παντρεύεται η πρώτη μου ξαδελφούλα και ενώ το είχα πάρει χαλαρά πως δεν θα πάω όσο κοντεύει ο καιρός μου κοστίζει όλο και περισσότερο :-(:sad: Μα τι χαζή που είμαι τόσο καιρό να μην "εκπαιδεύσω" κάποια!! Αλλά εχουμε και το πρόβλημα κ εγώ και ο σύζυγος που δεν εμπιστευόμαστε εύκολα και μάλιστα τα μωρά μας σε ξένους! Αν ήταν γνωστή θα ήταν διαφορετικά!! Ή φίλη φίλης, ή συστημένη κτλ!! Βλέπετε μέχρι τώρα για τέτοιες εξυπηρετήσεις είχαμε τους γονείς μου οπότε δεν πρόλαβα να καταλάβω την αναγκαιότητα της!! Τεσπα τι να κάνουμε τα παιδιά θέλουν θυσίες!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εδώ είμαι εδώ είμαι δεν γέννησα!!!

αλλά δεν έχω κάνει και πολλά στο σπίτι, αφού δε μπορώ να κουνηθώ την τρελάρα μου. Ευτυχώς γύρισε η πεθ, αύριο θα αναλάβει τα τέκνα και γω φώναξα γυναίκα για ένα καλό γενικό καθάρισμα και να δώ σιγά σιγά πως θα τακτοποιήσω.

Μαρμίν κ εμένα ο μικρός ήταν πολύ κλαψιάρης ειδικά τα απογεύματα και είχαμε καταλήξει ότι ήταν κολικοί. Στο τρίμηνο σταματήσαν ως δια μαγείας!! Μόνο με αγκαλιά ηρεμούσε. Όσο για το αιματάκι στα κακά επίσης ο μικρός έκανε όταν 6 μηνών του έδωσα ρυζάλευρο με ξένο γάλα. Ήταν αλλεργικός στο αγελαδινό. Τίποτα σοβαρό βασικά απλά πείσμωσα και συνέχισα θηλασμό κάργα. Για καμιά κρέμα που του έφτιαχνα έβαζα ένα αντιαλλεργικό γάλα και στον χρόνο που του ξαναέδωσα είχε ξεπεραστεί. Για την βοήθεια ναι ρε γαμώτο θες άτομο που να ξέρεις ή να έχει καλές συστάσεις. Δεν έχεις καμιά ξαδέρφη, θεία, σόϊ κάτι βρε παιδί μου??

ουράνιο νέκταρ πως πας εσύ την παλεύεις?


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

εδώ είμαι εδώ είμαι δεν γέννησα!!!

αλλά δεν έχω κάνει και πολλά στο σπίτι, αφού δε μπορώ να κουνηθώ την τρελάρα μου. Ευτυχώς γύρισε η πεθ, αύριο θα αναλάβει τα τέκνα και γω φώναξα γυναίκα για ένα καλό γενικό καθάρισμα και να δώ σιγά σιγά πως θα τακτοποιήσω.

Μαρμίν κ εμένα ο μικρός ήταν πολύ κλαψιάρης ειδικά τα απογεύματα και είχαμε καταλήξει ότι ήταν κολικοί. Στο τρίμηνο σταματήσαν ως δια μαγείας!! Μόνο με αγκαλιά ηρεμούσε. Όσο για το αιματάκι στα κακά επίσης ο μικρός έκανε όταν 6 μηνών του έδωσα ρυζάλευρο με ξένο γάλα. Ήταν αλλεργικός στο αγελαδινό. Τίποτα σοβαρό βασικά απλά πείσμωσα και συνέχισα θηλασμό κάργα. Για καμιά κρέμα που του έφτιαχνα έβαζα ένα αντιαλλεργικό γάλα και στον χρόνο που του ξαναέδωσα είχε ξεπεραστεί. Για την βοήθεια ναι ρε γαμώτο θες άτομο που να ξέρεις ή να έχει καλές συστάσεις. Δεν έχεις καμιά ξαδέρφη, θεία, σόϊ κάτι βρε παιδί μου??

ουράνιο νέκταρ πως πας εσύ την παλεύεις?

Ετσι λεω πως την παλευω! Χθες ο μικρός μου εκανε δωρο ενα 6, 5 ωρο χωρις διακοπη υπνο, τον ακουσα να κλαιει αλλα δε σηκωθηκα γιατι του περασε μαλλον αφου δε δυναμωσε το κλαμα του

Τριτη φορά που το κανει ελπιζω να το κάνει πιο συχνά, αλλά πήρα αναβραζον παυσιπονο στο φαρμακειο να εχω μπόλικα γιατι εχω θεμα με πονοκεφάλους οταν δε κοιμαμαι καλα.

Πως του κοβω το στηθος για πιπίλα? Πως τους δίνω ξένο που εχουν κανει το θηλασμό ρουτινα προ υπνου?

Πιπιλα ο μικρός την πεταει, αλεσμενα αποφάσισε να τα κοψει μόνος του, ρηλαξ να τον κουνησω δεν ανεβαίνει κ προτιμα να αποκοιμηθει στο πάτωμα αφου βολτάρει αρκετη ώρα στο δωμάτιο.

Για το κορίτσι μου τι να πω μεγαλώνει μονη της, ενω για το αγορι χρειάζομαι αρκετη ενέργεια.

Πως αποθηλασες εσυ?

Οσο για το σπιτι οταν μαζεύονται οι δουλειές φορτωνω νεύρα! Αυτο ομως που μου εχει χαλασει την διαθεση ειναι πως κατι τριγυρνάει τη μαμα μου με το ποδι της κι εχω αγχωθει, μου το παν κι αργα γιατι δεν ηθελαν να μου φορτωσουν κι αλλα, να δουμε τι θα μας πει κι ο γιατρος.


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, πως τα πατε? Εγω ειμαι τωρα με τα μωρα, τους εβαλα στην ιδια κουνια να τα πουνε λιγακι, ειναι και οι δυο ξυπνιοι απο το πρωι και μουρμουρανε. Καλυτερα ομως να μεινουν ξυπνιοι το πρωι για να κοιμηθουν το βραδυ γιατι τις προηγουμενες μερες ξενυχτουσανε. Τον μικρουλι τον ησυχαζουμε λιγο και με κουνημα ο μεγαλος ομως ειναι πιο απαιτητικος , θελει να κοιμαται στην αγκαλια. Προσπαθησα να τους δωσω και πιπιλα αλλα δεν την θελουν καθολου. Μαρμιν εγω τους ταιζω 7 φορες την μερα, βγαινει 3 τετραωρα και 4 τριωρα, συνηθως ομως στο τετραωρο πεινανε νωριτερα οποτε και τους ταιζω. Νομιζω οταν ειμασταν στα 8 τριωρα γευματα ηταν καλυτερα γιατι ειχαμε συγκεκριμενες ωρες, ενω τωρα ειναι οπως παει. Ο μικρος πινει 2 μεζουρες και θελει κιαλλο αλλα δεν μας αφηνουν γιατι το στομαχι του δεν αντεχει ακομα, ο μεγαλος ειναι πιο δυσκολος, του κανω 3 μεζουρες αλλα παντα αφηνει


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Floreta ποσα δινεις στην νταντα για το 8ωρο? Οταν γυρισω στην δουλεια ειτε θα παρω γυναικα για 9 ωρες να ειναι με την μαμα μου με τους τρεις ειτε για λιγοτερες ωρες παλι με την μαμα μου με τα μωρα και ο αλλος παιδικο . Τωρα αν ο μεγαλος θελησει να παει σε καποια δραστηριοτητα φετος(εγω θελω να παει στο ωδειο) θα πρεπει να παρω γυναικα απο φετος για τα απογευματα γιατι ο αντρας μου ειναι διαστηματα που λειπει συνεχεια Αυτο ομως θα το δω απο Σεπτεμβριο και μετα


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σας πω και τον προβληματισμο μου με το αμαξι που με παιδεψε πολυ αυτες τις μερες. Εμεις σε λιγες ελπιζω μερες θα εχουμε ενα εφταθεσιο που θα μας εξυπηρετει, αυτο ειναι το εταιρικο του αντρα μου. Εγω εχω ενα μικρο αμαξι αλλα καινουργιο, μολις 2 ετων. Με το δικο μου μπορω να κυκλοφορησω τα παιδια ολα μαζι μεσα στο χωριο αλλα οχι παραεξω γιατι δεν θελω να εχω παιδι στο μπροστα καθισμα ακομα και με καρεκλακι. Ο αντρας μου πιστευει οτι πρεπει να παρω και εγω εφταθεσιο για να ειμαι ανεξαρτητη οταν θα λειπει

Πιστευεται οτι αυτη η αναγκη υπαρχει πραγματικα? Δεν μπορω να με σκεφτω να πηγαινω μονη μου καπου με τα 4 παιδια οχι μονο τωρα αλλα και σε λιγα χρονια Απο την αλλη αν ειναι να αλλαξω αμαξι πρεπει να το κανω τωρα που το δικο μου εχει καποια αξια γιατι σε 2 3 χρονια θα εχει μηδενιστει η αξια του.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να αλλαξω και τα τικερακια μου αλλα δεν μπορω απο τα τμπλετ. Φευγω, ηρθε η ωρα για μπανιο και φαι, δεν κοιμηθηκαν τελικα καθολου απο το προηγουμενο ταισμα

Τωρα θυμηθηκα και κατι ακομα, και εγω μαρμιν διαδοχικα τους ταιζω με διαφορα μισης ωρας


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Floreta ποσα δινεις στην νταντα για το 8ωρο? Οταν γυρισω στην δουλεια ειτε θα παρω γυναικα για 9 ωρες να ειναι με την μαμα μου με τους τρεις ειτε για λιγοτερες ωρες παλι με την μαμα μου με τα μωρα και ο αλλος παιδικο . Τωρα αν ο μεγαλος θελησει να παει σε καποια δραστηριοτητα φετος(εγω θελω να παει στο ωδειο) θα πρεπει να παρω γυναικα απο φετος για τα απογευματα γιατι ο αντρας μου ειναι διαστηματα που λειπει συνεχεια Αυτο ομως θα το δω απο Σεπτεμβριο και μετα

Θα σου στείλω π.μ.

Να σας πω και τον προβληματισμο μου με το αμαξι που με παιδεψε πολυ αυτες τις μερες. Εμεις σε λιγες ελπιζω μερες θα εχουμε ενα εφταθεσιο που θα μας εξυπηρετει, αυτο ειναι το εταιρικο του αντρα μου. Εγω εχω ενα μικρο αμαξι αλλα καινουργιο, μολις 2 ετων. Με το δικο μου μπορω να κυκλοφορησω τα παιδια ολα μαζι μεσα στο χωριο αλλα οχι παραεξω γιατι δεν θελω να εχω παιδι στο μπροστα καθισμα ακομα και με καρεκλακι. Ο αντρας μου πιστευει οτι πρεπει να παρω και εγω εφταθεσιο για να ειμαι ανεξαρτητη οταν θα λειπει

Πιστευεται οτι αυτη η αναγκη υπαρχει πραγματικα? Δεν μπορω να με σκεφτω να πηγαινω μονη μου καπου με τα 4 παιδια οχι μονο τωρα αλλα και σε λιγα χρονια Απο την αλλη αν ειναι να αλλαξω αμαξι πρεπει να το κανω τωρα που το δικο μου εχει καποια αξια γιατι σε 2 3 χρονια θα εχει μηδενιστει η αξια του.

Εγώ πιστεύω οτι είναι καλύτερο το μικρό. Για να μπορείς να μετακινήσαι πιο εύκολα όταν έχεις μόνο το ένα παιδί μαζί σου ή είσαι μόνη σου ή οι δυό σας με τον άντρα σου! Αφού έχετε ήδη ένα 7θέσιο δεν υπάρχει λόγος και για άλλο (ταπεινή μου γνώμη)!

Link to comment
Share on other sites

φιλες μου καλησπερα!

μπηκα στα κλεφτα να γραψω...προσπαθω να σας διαβαζω αλλά απο γραψιμο τζιφος!! δεν κοιμουνται και μεσημερι τελευταια οποτε δε μενει καθολου χρονος... τεσπα, απο τα τελυταια που διαβασα....

ναι η βοηθεια της γυναικας ειναι σημαντικη τελικα απ οτι φαινεται. βεβαια πρεπει να το επιτρεπει και το οικονομικο...αλλά και πάλι ποσο καιρο θα το χρειαστουμε αυτο? 1-2 χρονια, ε τι θα κανουμε, θα τρωμε ολο ρυζι και θα τα καταφερουμε:tongue: ετσι λεω στον εαυτο μου δηλαδη για να χρυσωσω το χαπι και να μη με παρει απο κατω!

επισης για το 7θεσιο κ εγω νομιζω πως δε χρειαζεται δευτερο... δε θα υπαρχουν φορες αλλωστε που θα κινεισαι με λιγοτερα παιδια?

εμεις ειμαστε καλα! καθε απογευμα πηγαινουμε στο σταθμο για προσαρμογη. με τον αντρα μου δηλαδη παω, εγω αμεσως πιανω ενα σκαμπο και καθομαι! αθλια κατασταση:? πλεον ουτε για βολτα δεν παω, η καρδια θελει αλλά το σωμα δεν μπορει:tongue: Την τεταρτη κανω εισαγωγη στο νοσοκομειο και την πεμπτη καισαρικη.... αντε να δουμε. πιο πολυ αγχωνομαι τι θα κανουν τα "μεγαλα"

νουνουκα εσυ? ασε τις δουλειες γιατι δε σε βλεπω καλα!

αργυρω ψαχνεις σταθμους?

θα ξαναμπω μεχρι τοτε,

φιλιαααααααααααααα


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,δεν προλαβα να διαβασα ολα τα νεα σας,δεν προλαβαινω να σχολιασω τπτ,εχω τον μπεμπακο αρρωστο απο τα ξημερωματα της τεταρτης,με υψηλο πυρετο και αδιαθεσια στο στομαχι,κλαιει καποιες στιγμες πολυ εντονα και δειχνει κατι να τον ενοχλει...εχει και αερια!!Για το εσπα,ειναι μεγαλη συζητηση...θα περιμενω τα αποτελεσματα τα τελικα εννοω,τελος του μηνα...και ο Θεος βοηθος!!Σας φιλω...σημερα επιστρεφω παλι στην δουλεια!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...