Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια....

οσες σκεφτεστε για 3ο μωρο ενα θα πω...ΤΟ ΧΑΣΑΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΩΡΕ!!!!

Φαση ειναι θα περασει!!Βεβαια αν παιζει βοηθεια δεν το συζητω,αλλα ειναι και το οικονομικο!!Πραγματικα εμεις τα βγαζουμε περα ισα-ισα,αυτο το σουπερ μαρκετ μας εχει τσακισει!!Κατα τ'αλλα ειναι και κουραση μεγαλη ολο αυτο το φτου κι απο την αρχη,αλλα πιστευω πως αυτο που περισσοτερο σας λειπει(ισχυει και σε μενα)εμεις οι διδυμομανουλες δεν χαρηκαμε καθολου τα μωρακια μας!!Τρεχαμε ολη μερα με τα γνωστα σε ολες με αποτελεσμα να μην τα χορτασουμε!Ετσι νομιζω πως συμβαινει και σε σας βρε κοριτσια.Τωρα θα μου πειτε πως εγω εκανα και τον γιο,αλλα και κοριτσακι να εκανα παλι θα το χαιρομουν το ιδιο.Δεν ξερω,μακαρι οσες το θελετε πολυ να σας ερθει φυσιολογικα και κατακουτελα οπως ηρθε σε μενα:tongue:

Η gemini γεννησε?λογικα θα εκανε καισαρικη την Πεμπτη που μας περασε.Να σου ζησει κοριτσακι,με το καλο στο σπιτακι σας!!

Εμεις 1η μερα στο παιδικο,ευτυχως με την βοηθεια του συζυγου φτασαμε στην πορτα του παιδικου,αυτο που πρεπει επειγοντως να ρυθμισω ειναι το θεμα του χρονου.Ολα εγιναν πολυ βιαστικα,χωρια που δεν ξυπναγανε με τπτ οι μικρες!!Ολο λοιπον αυτο μονο για 1μιση ωρα,τοσο καθισανε εκει,αφου η ιδιοκτητρια του σταθμου ηθελα να τις παρω πολυ γρηγορα...και καλα εβδομαδα προσαρμογης,αλλα για αυριο δεν παιζει θα καθισουν περισσοτερο,αφου σημερα ημουν η μονη που τα πηρα τοσο γρηγορα!!Οταν τα αφησαμε πηγαμε οι δυο μας για καφε μετα απο....πολυ καιρο!!

Στο θεμα των ρουχων,εγω δεν τα ντυνω ποτε ιδια,καποιες φορες που τυχαινει να φοραει η μια την μπλουζα της αλλης που θα την φορουσε λιγες μερες πριν το καταλαβαινουν αμεσως,αλλα κι εμενα μια μικρη διαφορα στην αναπτυξη την εχουν.Δεν ξερω αν εγινα κατανοητη...στο θεμα των παιχνιδιων σκοτωνονται,τα εχουμε ολα επι δυο κι οταν δεν εχουν δυο ιδια μεχρι να το αποδεχτουν πεφτουν μαλλιοτραβηγματα και δαγκωματα...


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα και εγω δεν τους εχω αγορασει ποτε ιδιο ρουχο, το πιο κοντινο ειναι το ιδιο σχεδιο σε αλλο χρωμα.Βεβαια στις δικιες μου δεν παιζει θεμα να τις μπερδεψεις ειναι η μερα με τη νυχτα αλλα και παλι δεν θελω την ομοιομορφια, γενικα εχω αρχισει απο νωρις να εκπαιδευω τους γυρω μας, δεν τις αποκαλουμε τα διδυμα, δεν τους παιρνουμε ιδια ρουχα, δεν συγκρινουμε.Τωρα πως θα παει αυτο μεγαλωνοντας θα δουμε.

Συμφωνω απολυτα σε ολα και νομιζω πως ετσι πρεπει για τα ιδια τα παιδια γιατι εμεις οι μεγαλοι χωρις να το θελουμε μια συγκριση την κανουμε και ειναι μεγα λαθος να γινεται μπροστα στα παιδια κι ας λεμε οτι ειναι μικρα και δεν καταλαβαινουν...ετσι νομιζουμε!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που είναι διαφορετικού φύλου δε θα έχω τέτοια θέματα σωστά;

Ο Ιωάννης μας από την Πέμπτη βράδυ έκανε εμετους κ σημερα το πρωί τον φέραμε στο εφημερεύον όπου κ μας κράτησαν κ το καημενουλη μου το έχουν νηστικό από τις δέκα το πρωί που έφαγε στο σπίτι! Φυσικά του δίνουν ορούς!

Περαστικα σας,ελπιζω σε γρηγορη αναρρωση του παιδιου!!

Τα διδυμακια τι κανουν?


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αργυρω χαιρομαι που ηταν ομαλη η προσαρμογη.απλα αυριο αφησε τα την 2πλασια ωρα.εγω ειχα δυσκολευτει με το πρωινο ξυπνημα αλλα πλεον κουραζοντε εκει και κοιμουντε πιο ευκολα.χειμωνα υπνο κατα τις 8,καλοκαιρι 9:15 περιπου..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γέννησα!!!!!! Μπήκα μέσα Τετάρτη κ βγήκα σημερα επιτέλους!!!!

Ειμαι πολυυυυυ ευτυχισμενη. Την πρωτη μέρα ήμουν σε άθλια κατάσταση απ την Καισαρικη, αλλα την επόμενη μέρα που άρχισα να κανω αγκαλίτσες το μπεμπη αισθάνθηκα παλι αυτόν τον κεραυνοβόλο έρωτα!!! Φυσικά στο νοσοκομειο δεν κρατιόμουν κ ήθελα να γυρίσω σπίτι στους υπόλοιπους. Σημερα που ήρθαμε μπορω να πω τα παιδια το πήραν πολυ καλα αλλα κάπως σαν παιχνίδι. Με το θηλασμο δεν ξέρω τι θα κανω γιατι ξέρω πως οταν θα με δουν να θηλαζω θα θέλουν κ αυτά... Μάλλον θα πρέπει να πηγαίνω στον πάνω όροφο, το οποίο ειναι εφικτό τις καθημερινές αλλα δύσκολο το σ/κ.

Σας ζάλισα λιγο sorry, ευχαριστω για τις ευχές!!

Α! Ουτε εγω τα ντύνω ίδια αλλα ειναι κάπως σχετικά γιατι θέλουν κ αυτά πχ μπλουζάκι πόλο κ οι δυο

Αργυρω μη μασάς μια χαρά θα προσαρμοστούν. Κ εμάς πηγε πολυ καλα τόσες μερες στο σταθμό θα δεις τι ωραία που θα ειναι!

Καφές μόνοι σας;; Δεν ξέρω ποτε θα το ξαναζήσω αυτο!!

Νουνουκα εσυ γεννησες;

Καλο βραδυ. Όπου να ναι ξυπνάει ο μπεμπης κ παω για ταισμα....


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα σας!

Ειμαι νέα στο cafe και θα χαρώ να μπω στην παρέα σας και να τα λέμε!

Εχω κι εγώ διδυμακια 9 μηνών. Ένα αγοράκι κι ένα κοριτσάκι. Η μέρα μας περνάει δύσκολα, αλλά και ευχάριστα μαζί. Τώρα που έχουν αρχίσει να μπουσουλάνε κι ο μπεμπης να στέκεται έχουν απασχόληση οποτε δεν έχουμε την γκρίνια 2 μηνών πίσω, αλλά -ξέρετε- χρειάζεται συνέχεια να είμαι απο πίσω τους. Κούραση και απόλαυση μαζί!

Απο μια ματια που έριξα πολλές έχετε 3 παιδάκια!!!!

Να τα χαίρεστε και να σας ζήσουν!

Και στις νέες μανούλες καλή ανάρρωση, δύναμη και κουράγιο!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

geminaki να σας ζησει ο μπεμπουλης σας!!!Γερος και καλοτυχος στην ζωη του!!Με τον θηλασμο θα εχεις θεματακια,αλλα εσυ ξερεις τα παιδακια σου καλυτερα,οποτε θα το χειριστεις οσο καλυτερα μπορεις.Ποσο γεννηθηκε ο μπεμπης?ελπιζω σε ενα ησυχο μωρο που θα κοιμαται τα βραδια σαν πουλακι!!Απολαυσε τον τωρα,εισαι τυχερη που τα αλλα θα πηγαινουν παιδικο ετσι ωστε να περιοριστουν οι σκηνες ζηλιας κι εσυ να τον φροντιζεις με την ηρεμια σου.Πολυ χαρηκα με τα νεα σου!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σας!

Ειμαι νέα στο cafe και θα χαρώ να μπω στην παρέα σας και να τα λέμε!

Εχω κι εγώ διδυμακια 9 μηνών. Ένα αγοράκι κι ένα κοριτσάκι. Η μέρα μας περνάει δύσκολα, αλλά και ευχάριστα μαζί. Τώρα που έχουν αρχίσει να μπουσουλάνε κι ο μπεμπης να στέκεται έχουν απασχόληση οποτε δεν έχουμε την γκρίνια 2 μηνών πίσω, αλλά -ξέρετε- χρειάζεται συνέχεια να είμαι απο πίσω τους. Κούραση και απόλαυση μαζί!

Απο μια ματια που έριξα πολλές έχετε 3 παιδάκια!!!!

Να τα χαίρεστε και να σας ζήσουν!

Και στις νέες μανούλες καλή ανάρρωση, δύναμη και κουράγιο!

Να σας ζησουν τα μωρακια σας!!Ειστε στα φορτε σας τωρα,βεβαια οταν περπατησουν κανονικα θα αρχισουν και τα ακροβατικα,αλλα τωρα ειστε στην φαση που θελουν πολυ προσοχη,στην ιδια φαση ειμαστε κι εμεις με τον μπεμπη!!Καλη δυναμη,τα δυσκολα περασανε και απο εδω και μπρος που γινονται πιο ανεξαρτητα και θα παιζουν μεταξυ τους(θα τσακωνονται κιολας)θα ξεκινησουν και τα λογακια που μονο εσυ θα καταλαβαινεις θα τα χαζευεις στη κυριολεξια!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια....

οσες σκεφτεστε για 3ο μωρο ενα θα πω...ΤΟ ΧΑΣΑΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΩΡΕ!!!

χαχαχααααα κρατάω την κοιλιά μου από τα γέλια! Αν πω "κοίτα ποιά μιλάει" δε θα με παρεξηγήσεις, εεεε; :tongue:

Όσο για τον παιδικό, εντάξει, αφού καταφέρατε και φτάσατε μέχρι την πόρτα...και μπήκατε και μέσα... και ήπιατε και καφέ...είστε σούπερμαν!

Κοριτσάκια μου γέννησα!!!!!! Μπήκα μέσα Τετάρτη κ βγήκα σημερα επιτέλους!!!!

Ειμαι πολυυυυυ ευτυχισμενη. Την πρωτη μέρα ήμουν σε άθλια κατάσταση απ την Καισαρικη, αλλα την επόμενη μέρα που άρχισα να κανω αγκαλίτσες το μπεμπη αισθάνθηκα παλι αυτόν τον κεραυνοβόλο έρωτα!!! Φυσικά στο νοσοκομειο δεν κρατιόμουν κ ήθελα να γυρίσω σπίτι στους υπόλοιπους.

Μπράβο κοπελάρα μου!! Να είναι γερός και τυχερός! Και εύχομαι να είναι και καλοφαγάς και υπναράς για να ξεκουράζεται λίγο και η μαμά :rolleyes:

Ε να, κάτι τέτοια διαβάζω και ψήνομαι για το 3ο μπεμπέ...!!!!!

Mariliw καλώς ήρθες!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ! Καλώς σας βρήκα!

Όντως είμαστε στα φόρτε μας και αν κι έχει κυνηγητό εγώ νιώθω κάπως πιο χαλαρά απο το προηγούμενο διάστημα. Βέβαια όταν είναι ξυπνια πρέπει και θελω να Ειμαι μαζι τους και να παίζουμε κι όταν κοιμούνται να κάνουμε ησυχία για να μην ξυπνήσουν. Πού χρόνος για δουλειές... Ένα φαΐ και με το ζόρι και στο σπίτι πανικός!

Δεν ξέρω ποσο μαζοχιστικό είναι αλλα κι εγώ σκεφτομαι για 3ο μωρο, οχι ακόμη βέβαια, να περάσουν 1-2 χρονακια να πάνε πρωτα παιδικό. Δεν έχω αδελφια και παντα θαυμαζα τις οικογένειες με τα πολλά παιδια. Και Φυσικά αν μας κάτσει γιατί δε θελω να ξαναμπω σε διαδικασίες εξωσωματικης κτλ. Πώς είναι αλήθεια να έχεις 3 παιδάκια; Πολύ πιο ζόρικο απο τα δίδυμα;


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστώ! Καλώς σας βρήκα!

Όντως είμαστε στα φόρτε μας και αν κι έχει κυνηγητό εγώ νιώθω κάπως πιο χαλαρά απο το προηγούμενο διάστημα. Βέβαια όταν είναι ξυπνια πρέπει και θελω να Ειμαι μαζι τους και να παίζουμε κι όταν κοιμούνται να κάνουμε ησυχία για να μην ξυπνήσουν. Πού χρόνος για δουλειές... Ένα φαΐ και με το ζόρι και στο σπίτι πανικός!

Δεν ξέρω ποσο μαζοχιστικό είναι αλλα κι εγώ σκεφτομαι για 3ο μωρο, οχι ακόμη βέβαια, να περάσουν 1-2 χρονακια να πάνε πρωτα παιδικό. Δεν έχω αδελφια και παντα θαυμαζα τις οικογένειες με τα πολλά παιδια. Και Φυσικά αν μας κάτσει γιατί δε θελω να ξαναμπω σε διαδικασίες εξωσωματικης κτλ. Πώς είναι αλήθεια να έχεις 3 παιδάκια; Πολύ πιο ζόρικο απο τα δίδυμα;

Καταλαβαινω απολυτα τι σημαινει να μαγειρευεις "στο ποδι"κι εγω στο σπιτι μονη μου ειμαι και με τα τρια τα οποια ειναι πολυ μικρα και χρειαζονται την φροντιδα μου.Αντε να τα ταισεις,να τα αλλαξεις,να παιξεις μαζι τους...να τα κυνηγας κιολας...ματια στον πωπο εχω οταν ειμαι στον νεροχυτη,αλλα αυτο που με εχει σωσει ειναι το ενστικτο μου,πραγματικα πιστευω πολυ σε αυτο,αφου εχει βγει αληθινο πολλες φορες!!Μπραβο σου που σκεφτεσαι και 3ο μωρο,ισως οταν περπατησουν και αρχισουν τις ταρζανιες να αναθεωρησεις:tongue:....πραγματικα ειναι πολυ δυσκολο αυτο που ζω και δεν το ευχομαι εκτος κι αν υπαρχει βοηθεια απο πισω!Η διαφορα ηλικιας που αναφερεις ειναι πολυ καλη,αλλα μακαρι τα πραγματα να ερχοντουσαν οπως θα τα θελαμε γιατι αν σκεφτω εμας που τα διδυμα προεκυψαν απο εξωσωματικη αλλα ο μπεμπης φυσιολογικα και εντελως απροσμενα τοτε θα σου ελεγα πως και τα αναπαντεχα εχουν την τρελα τους!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Floretta,αν δεν μιλησει η παθουσα τοτε ποιος??εγω πιαστηκα στον υπνο κοπελα μου...αλλα τωρα εχω ενα θαυματακι(στην κυριολεξια)και ειμαι 1000/100 ευτυχισμενη με την υπαρξη του...τωρα κανουμε και παλαμακια....και εγω λιωνω με το καθετι καινουριο που κανει!!

Οντως,οπως τα λες ειναι!!Αφου καταφεραμε να φτασουμε στην ωρα μας και χωρις απωλειες...να ξεχασουμε κανεναν μπεμπη στο γκαραζ...ενταξει ειμαστε σε καλο δρομο...να με δω μονη μου τι θα κανω,αλλα δεν με φοβαμαι θα τα καταφερω!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια

GEMINI να σας ζησει, τι καλά που μπηκες να μας πεις τα νέα σου!

Ζηλεψα με τον ερωτα σου!

Σήμερα πήγα επίσκεψη σε νεογέννητο στο μαιευτήριο που γεννησα κ συγκινήθηκα πριν φτασω με τη διαδρομή κ μονο φανταστείτε μεσα.

Το χάζευα κ χαμογελουσα κ κάποια στιγμη έφτιαξα την εικόνα πως εμφανίζομαι στον άνδρα μου στο παραθυρο του αυτοκινητου και να κραταω στην αγκαλιά μου τρια νεογεννητα! Το βλέμμα του θα ηταν όλα τα λεφτά κ το γελιο επισης άφθονο κ διαρκείας!

Ναι Αργυρω έχεις δικιο εμείς δεν τα απολαύσαμε οπως θα το θέλαμε κι αν δεν υπηρχαν οι φωτογραφίες δεν θα πιστευα οτι καποτε ηταν 2, 5 κιλα!

Ειδα κ τον εξωσωματικο μου, το σαλονακι οπου περίμενα με την κοιλιά τουρλα, μονο που δεν δάκρυσα.

Αχχαχαχχχ


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ! Καλώς σας βρήκα!

Όντως είμαστε στα φόρτε μας και αν κι έχει κυνηγητό εγώ νιώθω κάπως πιο χαλαρά απο το προηγούμενο διάστημα. Βέβαια όταν είναι ξυπνια πρέπει και θελω να Ειμαι μαζι τους και να παίζουμε κι όταν κοιμούνται να κάνουμε ησυχία για να μην ξυπνήσουν. Πού χρόνος για δουλειές... Ένα φαΐ και με το ζόρι και στο σπίτι πανικός!

Δεν ξέρω ποσο μαζοχιστικό είναι αλλα κι εγώ σκεφτομαι για 3ο μωρο, οχι ακόμη βέβαια, να περάσουν 1-2 χρονακια να πάνε πρωτα παιδικό. Δεν έχω αδελφια και παντα θαυμαζα τις οικογένειες με τα πολλά παιδια. Και Φυσικά αν μας κάτσει γιατί δε θελω να ξαναμπω σε διαδικασίες εξωσωματικης κτλ. Πώς είναι αλήθεια να έχεις 3 παιδάκια; Πολύ πιο ζόρικο απο τα δίδυμα;

Καλώς ήρθες να τα χαίρεσαι! Πρεπει να ησουν κ στο θεμα εγκυμοσύνη διδυμων η κανω λάθος?

Μας βλεπω να κολλαμε κ το "τριτεκνες" μετα τη λέξη διδυμομανουλες του θέματος!


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια διαβαζω που λέτε για τον παιδικό κι εχω αρχίσει να αναρωτιέμαι μηπως το μετανιωσω κι είναι καλυτερα απο το να τα κρατησω σπιτι μεχρι προνηπιο?

Θα δείξει στην πράξη με τη δουλειά μου.

Δωστε μου καμιά ιδεα για φαγητά, το αλεσμενο κόπηκε με απαιτηση του γιόκα κι απο τοτε καθε μερα μου παιρνει χρονο να σκεφτω τι μαγειρευουμε κ πώς.:rolleyes:


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...