Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Γειά σου βρε κορίτσι!!!

Τα ίδια ακριβώς έχω να πώ οσον αφορά την σχέση με τον άντρα μου. Καιρός και διάθεση μηδέν. Οχι δηλαδή ότι δεν θα θέλαμε αλλά προέχουν τα παιδιά και οι εξαντλητικοί ρυθμοί της καθημερινότητας. Να σου πω πρόσφατα έγινε μετά από... πολλούς μήνες. Τώρα πάλι θα δούμε. Πιστεύω ότι όλα θα είναι καλύτερα όσο μεγαλώνουν τα μικρά. Υπομονή έως τα 4. Ολοι λένε ότι μετά από εκεί αλλάζουν τα πράγματα. Εντάξει πιστεύω και από τα 3 κάτι θα γίνει.

Ειστε καλά? Περπατήσατε? Εμείς περπατήσαμε καί οι δύο, μόνοι μας πιά, την ημέρα των γεννεθλίων τους!!! Η μικρή πλέον σκαρφαλώνει και παντού. Εχουν φοβερή πλάκα γενικά, μας κάνουν κόλπα, γελια και παιχνίδια και μεταξύ τους αααχ, είναι ένας έρωτας!!!

Φιλάκια κορίτσι.


7SKXp3.png

vY3Pp3.png

6Lh7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια,

gemini με το καλό να έρθει το μωράκι σου αύριο

nunu μήπως την πρόλαβες και γέννησες πρώτη?

mpougos καλά θα κάνετε και θα πάρετε δέυτερη γνώμη, πάντως από γνωστό μου παιδάκι που έβαλε γυαλιά ξέρω ότι μόνο η αρχή είναι δύσκολη, γρήγορα συνιθίζουν τα παιδάκια και δεν τα ενοχλεί

ούτε εμάς ο παιδίατρος μας είπε ποτέ τίποτα για οφθαλμιατρο, αλλά είχα πάρει εγώ τηλέφωνο οφθαλμίατρο και μου είχε πει στα τρία χρόνια, έτσι τον μεγάλο τον έχουμε πάει ήδη στα τρία και στα τέσσερα και τον μικρό φέτος τον είδε αν και ήταν μόνο 2. Για τα μωρά από την μονάδα μας έχουν γράψει επανέλεγχο στα τρία χρόνια

marmin σε καταλαβαίνω απόλυτα, να σκέφτεσαι όμως ότι όλα θα γίνουν πολύ καλύτερα σύντομα, μόλις τα μωρά δεν θα έχουν ανάγκη από τόσα πολλά ταίσματα θα έχεις χρόνο και για εσένα και για τον άντρα σου και για τον μικρό σου. Μπράβο στην ξαδέρφη σου που θα έρχεται και εμένα με βοηθάει πολύ ψυχολογικά όταν έρχεται κάποιος για καφέ.

Ο μικρός σου κάθεται σε καρότσι? Γιατί δεν βγαίνεται όλη η οικογένεια μαζί για βόλτα-περπάτημα κάποιο απόγευμα στην γειτονιά?

Εγώ κορίτσια από την Δευτέρα θα έχω 4ωρη απογευματινή βοήθεια, έτσι και δεν θα έχω θέμα όταν θα λείπει ο άντρας μου αλλά και θα μπορέσω να πάω τον μεγάλο σε κάποια δραστηριότητα αν το θελήσει τελικά αλλά και δεν θα στερηθούν οι μεγάλοι τις βόλτες τους. Προβληματίστικα πολύ αυτές τις μέρες για το αν θα πρέπει να πάρω το 6μηνο του οαεδ λόγω του οικονομικού (αν δουλέψω θα χρειαστώ και πρωινή γυναίκα για 8 ώρες και πάλι όμως θα μου μένει κάτι από τον μισθό μου ενώ στο 6μηνο θα είμαι ουσιαστικά απλήρωτη αφού αυτά που δίνει ο οαεδ θα πρέπει να τα δίνω στο ταμείο μου). Κλίνω τελικά περισσότερο στο να το πάρω, έχω συνηθίσει πάντα να φτάνω τον εαυτό μου στα όρια και λέω για πρώτη φορά να μου προσφέρω κάτι, άλλωστε έρχονται δύσκολα χρόνια.

Καλή αρχή σε όλα τα παιδάκια που ξεκινάνε παιδικό, εμένα ξεκινάει ο μεγάλος μου προνήπιο και έχω κατασυγκινηθεί, μετράω τις μέρες για τον Αγιασμό

Floreta σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες για την νταντά, να ξέρεις με επηρεασες πολύ από αυτά που γράφεις στο να δω τα πράγματα κάπως διαφορετικά

Xeimwnas καλή εγκυμοσύνη να έχεις, ούτε εγώ ξέρω κάτι για τον μικρό σάκο.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Marmin, Floreta, christine-2, σας ευχαριστω για το καλωσορισμα. Κανω οτι μας λεει ο γιατρος αν και εχω καταλαβει οτι η εγκυμοσυνη διδυμων ειναι αρκετα δυσκολη. Οσο για το μετα σας διαβαζω εσας :) και σκεφτομαι πως θα εχω και μετα ζορικες μερες.. :) .. υπομονη με τα ζουζουνια σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις διδυμομανουλες! Ειμαι νεα μελλουσα διδυμομανα, σας διαβασα οσο μπορουσα. Εχω ενα προβλημα κοριτσια και θελω τη βοηθεια σας. Καταρχην να σας πω οτι το 2ο μωρακι αργησαμε να το ακουσουμε και οπως ειπε ο γιατρος ηταν λογω αργης εμφυτευσης. Αυτη τη διαφορρα τη βλεπαμε σε καθε υπερηχο. Στην 6η βδομαδα ειχα αιμα και ετσι αρχισε η ξαπλα. Ειχα ξανα μετα στην 9η εβδομαδα και μια μεγαλη αιμορραγια στην 11η βδομαδα. Ολο αυτο το καιρο και ενδιαμεσα ειχα καφε αιματακι και συνεχιζω στο κρεβατι. Τη Δευτερα καναμε την αυχενικη και η γιατρος μου ειπε οτι ο σακος στο μωρο το οποιο αργησε να μεινει, ειναι μικρος. Δεν ειδε κατι ανυσηχητικο αλλα θελει παρακολουθηση. Σημερα ειχα παλι καφε αιματακι, και μολις χθες εκοψα τα χαπακια. Φοβαμαι λιγο να σας πω την αληθεια. Εχει τυχει ποτε σε καμια να ειναι μικρος ο σακος? Ειμαι στη 13η βδομαδα. Συγγνωμη αν εγραψα πολλα αλλα θελω τα φωτα σας!!!

Καλωσηρθες!!εμενα ηταν ο ενας σακος μικροτερος απο τον αλλο κρυμμενος πιςω απο τον μεγαλυτερο σακο.μαλιστα στην αρχη δεν τον ειχαμε δει,ετσι συνεχιστηκε μεχρι που γεννησα και παντα τον μετραγαν 5-6ημερες πισω.ολα καλα μην ανησυχεις απλα να ξεκουραζεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες!!εμενα ηταν ο ενας σακος μικροτερος απο τον αλλο κρυμμενος πιςω απο τον μεγαλυτερο σακο.μαλιστα στην αρχη δεν τον ειχαμε δει,ετσι συνεχιστηκε μεχρι που γεννησα και παντα τον μετραγαν 5-6ημερες πισω.ολα καλα μην ανησυχεις απλα να ξεκουραζεσαι!!

Αχ κοπελα μου σ ευχαριστω. Δεν ξερεις τι ανακουφιση μου δινεις. Ο γιατρος μου λεει να μην ανυσηχω αλλα οσο να ναι δεν μπορω να μην το σκεφτομαι. Καλα να ναι τα μωρακια σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειστε καλά? Περπατήσατε? Εμείς περπατήσαμε καί οι δύο, μόνοι μας πιά, την ημέρα των γεννεθλίων τους!!! Η μικρή πλέον σκαρφαλώνει και παντού. Εχουν φοβερή πλάκα γενικά, μας κάνουν κόλπα, γελια και παιχνίδια και μεταξύ τους αααχ, είναι ένας έρωτας!!!

Φιλάκια κορίτσι.

Εμείς είμαστε μια χαρά!Οκ, δύσκολα, αλλά έχουμε συνηθίσει! Οι μπέμπηδες είναι έτοιμοι να περπατήσουν, τους κρατάω από το χεράκι και προχωράνε! Στέκονται και μερικά δευτερόλεπτα μόνοι τους αλλά μόλις το πάρουν χαμπάρι φοβούνται και κάθονται κάτω :D

Βέβαια αυτό δεν εμποδίζει τον μεγάλο από το να σκαρφαλώνει παντού. Από σκανταλιές άλλο τίποτα, κι ας μην έχουν περπατήσει ακόμη. Ανεβαίνουν στον καναπέ, από εκεί πηδάνε σε ένα κομοδίνο που είναι δίπλα στον καναπέ, και μετά ανεβαίνουν στη βιβλιοθήκη και κάθονται στο ράφι! εγκεφαλικό η Φλορέτα.. :shock::shock: Σπρώχνουν την καρέκλα, την πηγαίνουν κάτω από το διακόπη, ανεβαίνουν πάνω της για να φτάσουν το διακόπτη και ανοιγοκλείνουν τα φώτα.. κι άλλο εγκεφαλικό η Φλορέτα. Ο μεγάλος μου προχτές άνοιξε το ψυγείο, και αφού πέταξε έξω όλα τα τυριά και τα σαλάμια, βρήκε κάτι σταφύλια και άρχισε να τα τρώει :tongue::tongue:

είναι και που είναι δύο.. ο μεγάλος σκέφτεται τις σκανταλιές και ο άλλος ακολουθεί από πίσω όλο τρέλα!! χιχι!

Επίσης άρχισαν να δαγκώνουν ο ένας τον άλλον, και αυτό είναι σοβαρό πρόβλημα που ακόμη δεν έχω βρει πως θα το λύσω...:? Τους μαλώνω κάθε φορά αλλα δεν έχει αποτέλεσμα... Αν έχετε καμιά πρόταση, είναι ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια σας ευχαριστώ!

Εφουλιτο θα το δω με την ορωτη ευκαιρία!

Μαλλιν στη βοήθεια των γονιών μου θα καταληξω πάλι αλλά προκειμένου για το κακό των παιδιών μου θα θυσιαστω


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Xeimwhas σε καταλαβαινω και εγω το σκεφτομουνα ιδιαιτερα που σε εμενα ειχαν ενα πλακουντα και επαιζε θεμα υποκλοπης.ολα καλα ομως τα ζουζουνια μου ταρζαν ...ιδιαιτερα ο μικρος!!

Link to comment
Share on other sites

Xeimwhas σε καταλαβαινω και εγω το σκεφτομουνα ιδιαιτερα που σε εμενα ειχαν ενα πλακουντα και επαιζε θεμα υποκλοπης.ολα καλα ομως τα ζουζουνια μου ταρζαν ...ιδιαιτερα ο μικρος!!

Περασες και εσυ αρκετα κοπελα μου. Να χαιρεσε τα παιδακια σου! Και υπομονη! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα,σας διαβαζω αλλα δεν προλαβαινω να γραψω!!Θηριακια και τα τρια ειναι πια!Ακομη και ο μπεμπης που δεν περπαταει αλλα στηριζεται και σηκωνεται οπου να'ναι,θελει πολυ προσοχη γιατι ειναι και μπουχεσας....βασικα μονο αυτος θελει εναν ανθρωπο απο πισω του,στο παρκο δεν πολυκαθεται πια!!Οι μικρες τα δικα τους,οτι μπορουν κανουν απο αταξιες,με την μικρη ολα καλα με το γιογιο,αλλα αν της βαλω βρακι εξακολουθει να κανει εκτος την αναγκη της....οποτε χωρις βρακι γιατι δεν μπορω να κυνηγαω τον μπεμπη και την μεγαλη να μην λερωσουν ολο το σπιτι!!Ελπιζω καπως να βοηθησει κι ο παιδικος σε αυτο,παρεπιμπτωντος ξεκιναμε με προσαρμογη απο Δευτερα!!Δυστυχως σχολικο δεν εχει ουτε θεσεις(1σχολικο)αλλα δεν εξυπηρετει και την περιοχη μου,οποτε καταλαβαινετε για τι τρεξιμο μιλαμε!!Εχθες πηγα απο τον σταθμο και μιλησαμε με την ιδιοκτητρια αρκετη ωρα,μου φανηκε καθαρος σταθμος,με ωραιο εξωτερικο χωρο αλλα και μεσα ηταν ανετος και γενικα,πιο καινουριο κτιριο απο τα αλλα που ειχα δει.Βεβαια για μενα το πιο σημαντικο ειναι η δασκαλα που θα εχουν και πως θα περνανε τον χρονο τους εκει.

Να καλωσορισω και εγω την χειμωνας,να ευχηθω μια ηρεμη και οσο γινεται τελειομηνη εγκυμοσυνη...τα διδυμα ειναι απροβλεπτα!!Δεν γνωριζω κατι για το θεμα που σε βασανιζει,αλλα αφου το ειχε περασει η mpougos και σε καθησυχαζει τοτε ολα καλα!!

Δεν προλαβαινω να σχολιασω παραπανω,τα φιλια μου στην μαρμιν και την κριστιν....σας σκεφτομαι ολες.....παω να ετοιμαστω για την δουλειαααα!!!Γιοπιιιιι!!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Argyro αν μπορεις και εχεις την δυνατοτητα την αλλη εβδομαδα να τις αφηνεις σταδιακα καθημερινα.δηλαδη δευτερα 2ωρες,τριτη 3,τεταρτη....να συνηθισουν σιγα σιγα...

Link to comment
Share on other sites

Argyro αν μπορεις και εχεις την δυνατοτητα την αλλη εβδομαδα να τις αφηνεις σταδιακα καθημερινα.δηλαδη δευτερα 2ωρες,τριτη 3,τεταρτη....να συνηθισουν σιγα σιγα...

Την Δευτερα μου ειπαν μονο μια ωρα να τα αφησω,αυτο που δεν ξερω ειναι αν πρεπει να καθισω καπου και εγω στην ακρουλα,γιατι πρωτη μερα δεν ξερω μηπως το δουν στραβα αν τα αφησω εντελως μονα τους.Δεν ξερω τι πρεπει να κανω,αν πανε ολα καλα για πρωτη μερα θα τα αφησω παραπανω απο μια ωρα....σκεφτομαι την ολη ταλαιπωρεια μου για τοσο λιγο χρονο κι αν δεν κλαινε ας καθισουν και λιγο παραπανω.Απλα δεν ξερω αν απο την 1η μερα πρεπει να τα αφησω τελειως μονα τους!!Τι λετε βρε κοριτσια?


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Την Δευτερα μου ειπαν μονο μια ωρα να τα αφησω,αυτο που δεν ξερω ειναι αν πρεπει να καθισω καπου και εγω στην ακρουλα,γιατι πρωτη μερα δεν ξερω μηπως το δουν στραβα αν τα αφησω εντελως μονα τους.Δεν ξερω τι πρεπει να κανω,αν πανε ολα καλα για πρωτη μερα θα τα αφησω παραπανω απο μια ωρα....σκεφτομαι την ολη ταλαιπωρεια μου για τοσο λιγο χρονο κι αν δεν κλαινε ας καθισουν και λιγο παραπανω.Απλα δεν ξερω αν απο την 1η μερα πρεπει να τα αφησω τελειως μονα τους!!Τι λετε βρε κοριτσια?

ε, εγώ θα καθόμουν εκεί! Πρώτη μέρα είναι μωρεεε και είναι και μικρούλες! Δε θα μου πήγαινε καρδιά να τις αφήσω.. αλλά καλύτερα είναι να είσαι κάπου που να μη σε βλέπουν γιατί αλλιώς θα θέλουν συνέχεια εσένα! Καλή αρχή!!!

Link to comment
Share on other sites

αχχ κορίτσια μου μπαίνουν ιδέες για 3ο μπεμπέ! Αφού επιβίωσα τους πρώτους μήνες των διδύμών και καταφέρνω και βάζω σε τάξη δυο αγόρια, νομίζω το τρίτο θα μου φανεί παιχνιδάκι! Τα αγόρια έχουν αρχίσει να μεγαλώνουν πολύ και ξεφεύγουν από τη μωρουδιακή φάση.. και μου λείπει!!! Αφήστε που θα ήθελα πολύ κι ένα κοριτσάκι! οχι βέβαια οτι θα χαλαστώ αν είναι αγόρι.. ίσα ίσα που θα ξέρω και πως να το χειριστώ!

Τα εμπόδια που σκέφτομαι είναι:

- τα χρήματα

- η έλλειψη χώρου (έχουμε μόνο ένα παιδικό δωμάτιο)

- το οτι μάλλον θα χρειαστεί ξανά εξωσωματική και ποιός μπαίνει στη διαδικασία... εννοείται βέβαια οτι θα βάλουμε μόνο ένα έμβρυο γιατι δεν αντέχω κι άλλα δίδυμα!

Από την άλλη μπορούμε να μην ξανακάνουμε εξωσωματική και να το αφήσουμε στην τύχη... και αν θέλει να έρθει, ας έρθει από μόνο του, θα είναι το τυχερό μας!

Το συζητάμε πολύ με τον άντρα μου τώρα τελευταία, γιατί το θέλει κι αυτός :) :) Λέμε να το τρενάρουμε λίγο ακόμη αλλά το θέλουμε και οι δύο! Εσείς τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...