Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

αχχ κορίτσια μου μπαίνουν ιδέες για 3ο μπεμπέ! Αφού επιβίωσα τους πρώτους μήνες των διδύμών και καταφέρνω και βάζω σε τάξη δυο αγόρια, νομίζω το τρίτο θα μου φανεί παιχνιδάκι! Τα αγόρια έχουν αρχίσει να μεγαλώνουν πολύ και ξεφεύγουν από τη μωρουδιακή φάση.. και μου λείπει!!! Αφήστε που θα ήθελα πολύ κι ένα κοριτσάκι! οχι βέβαια οτι θα χαλαστώ αν είναι αγόρι.. ίσα ίσα που θα ξέρω και πως να το χειριστώ!

Τα εμπόδια που σκέφτομαι είναι:

- τα χρήματα

- η έλλειψη χώρου (έχουμε μόνο ένα παιδικό δωμάτιο)

- το οτι μάλλον θα χρειαστεί ξανά εξωσωματική και ποιός μπαίνει στη διαδικασία... εννοείται βέβαια οτι θα βάλουμε μόνο ένα έμβρυο γιατι δεν αντέχω κι άλλα δίδυμα!

Από την άλλη μπορούμε να μην ξανακάνουμε εξωσωματική και να το αφήσουμε στην τύχη... και αν θέλει να έρθει, ας έρθει από μόνο του, θα είναι το τυχερό μας!

Το συζητάμε πολύ με τον άντρα μου τώρα τελευταία, γιατί το θέλει κι αυτός :) :) Λέμε να το τρενάρουμε λίγο ακόμη αλλά το θέλουμε και οι δύο! Εσείς τι λέτε;

O αντρας μου θελει τρελα, θελει να κανει το γιο!Εγω με ΤΙΠΟΤΑ!!!!Του λεω να γινουν πρωτα οι μικρες 4-5 χρονων κ βλεπουμε.Τρεμω κ μονο στην ιδεα, εδω με το ζορι τα βγαζω περα με τις 2, που να κανω και 3ο τωρα στα κοντα.Σας θαυμαζω οσες τα καταφερνετε με 3!!!


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχχ κορίτσια μου μπαίνουν ιδέες για 3ο μπεμπέ! Αφού επιβίωσα τους πρώτους μήνες των διδύμών και καταφέρνω και βάζω σε τάξη δυο αγόρια, νομίζω το τρίτο θα μου φανεί παιχνιδάκι! Τα αγόρια έχουν αρχίσει να μεγαλώνουν πολύ και ξεφεύγουν από τη μωρουδιακή φάση.. και μου λείπει!!! Αφήστε που θα ήθελα πολύ κι ένα κοριτσάκι! οχι βέβαια οτι θα χαλαστώ αν είναι αγόρι.. ίσα ίσα που θα ξέρω και πως να το χειριστώ!

Τα εμπόδια που σκέφτομαι είναι:

- τα χρήματα

- η έλλειψη χώρου (έχουμε μόνο ένα παιδικό δωμάτιο)

- το οτι μάλλον θα χρειαστεί ξανά εξωσωματική και ποιός μπαίνει στη διαδικασία... εννοείται βέβαια οτι θα βάλουμε μόνο ένα έμβρυο γιατι δεν αντέχω κι άλλα δίδυμα!

Από την άλλη μπορούμε να μην ξανακάνουμε εξωσωματική και να το αφήσουμε στην τύχη... και αν θέλει να έρθει, ας έρθει από μόνο του, θα είναι το τυχερό μας!

Το συζητάμε πολύ με τον άντρα μου τώρα τελευταία, γιατί το θέλει κι αυτός :) :) Λέμε να το τρενάρουμε λίγο ακόμη αλλά το θέλουμε και οι δύο! Εσείς τι λέτε;

Κατσε καλα! Φαση είναι θα περάσει!

Ναι η μωρουδιακη φαση κι εμενα μου λειπει εχει κατι το τρελά αξιαγαπητο κι εγω δεν την απολαυσα οπως ηθελα.

Κι εμεις το συζηταμε αλλα πολυ δύσκολα θα αποφασιζα εξωσωματική παλι, το αφηνουμε στην τυχη λοιπον (Αργυρω μην μου τα ψαλλεις!!!!) Κι ας μας φερει ενα κοριτσακι ακομη !

Πάντως αν μετα απο χρόνια δεν εχει γινει τιποτα το πιο πιθανον ειναι να το ψάξουμε για υιοθεσία.

Ειμαστε πιο θετικοι σε αυτο παρα σε νεα εξωσωματική.

Οι τριτεκνες τι μας συμβουλευετε?

Μαρμιν πως εισαι? Τι κανου τα μικρούλια?

Αργυρω καλη αρχη


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Gemini να σας ζησει το μωρακι, παντα γερο και καλοτυχο!!!!

Νουνου εσενα ξεμυτισε η οχι ακομη? Αν ναι καλως τη δεχτηκατε

Καλα ποσες ωρες σου πηρε με φυσιολογικο να τα γεννησεις τα διδυμα? Θελω λεπτομέρειες!

Εφουλιτο κ χειμωνας καλως ηρθατε!


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμας δαγκωνει μονο η κορη κ βαθιά κιολας, το αγορακι μας εχει κ τα δυο χερια με δαγκωματιες.

Αλλα κι αυτος μεγαλος ζουζουνος μην τη δει να ασχολειται με κατι της τραβαει τα μαλλιά με τα δυο χερια.

Κοριτσια εχω στερεψει απο ιδέες για φαγητα τι τους μαγειρευετε? Αρακα να δωσω κατεψυγμένο?

Καλημερα :P


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!Gemini γεννησες?!!Να σου ζησει ο 3ος γιος κοριτσι μου!Γερος κ καλοτυχος να ειναι στη ζωή του!

Εχω ερωτηση για οσες εχετε διδυμα ιδιου φυλου.Η γκαρνταρομπα τους ειναι κοινη?Εγω δεν ξεχωριζω αυτη η μπλουζα ειναι της μιας κ αυτη της αλλης.Εχω μια ντουλαπα, τα βαζω ολα μεσα και τους φοραω οτι μου κανει κεφι εκεινη τη στιγμη.Με αποτελεσμα ενα φορεμα να το φοραει η μια τη μια μερα και η αλλη την επομενη.Ειναι λαθος λετε?Σκεφτομαι μηπως μεγαλωνοντας θα πρεπει να τα ξεχωριζω, για να νιωθει η καθεμια οτι ειναι ξεχωριστη, εχει τα δικα της ρουχα, παιχνιδια κτλ και να μπορει να ανταλλασει αυτη τα πραγματα της με την αδερφη της οταν θελει.Τι λετε?


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

O αντρας μου θελει τρελα, θελει να κανει το γιο!Εγω με ΤΙΠΟΤΑ!!!!Του λεω να γινουν πρωτα οι μικρες 4-5 χρονων κ βλεπουμε.Τρεμω κ μονο στην ιδεα, εδω με το ζορι τα βγαζω περα με τις 2, που να κανω και 3ο τωρα στα κοντα.Σας θαυμαζω οσες τα καταφερνετε με 3!!!

ε, ναι κι εμάς ο μπαμπάς μας θέλει τώρα την ΚΟΡΗ!!! Γιατί λέει οι γιοί του τον έχουν για φτύσιμο, όλο από τη φούστα της μαμάς τους κρέμονται!! Ποιός;; Αυτός που κορδωνόταν οτι θα κάνει δυο γιους! χαχαχα!

Καλημερα!!!Gemini γεννησες?!!Να σου ζησει ο 3ος γιος κοριτσι μου!Γερος κ καλοτυχος να ειναι στη ζωή του!

Εχω ερωτηση για οσες εχετε διδυμα ιδιου φυλου.Η γκαρνταρομπα τους ειναι κοινη?Εγω δεν ξεχωριζω αυτη η μπλουζα ειναι της μιας κ αυτη της αλλης.Εχω μια ντουλαπα, τα βαζω ολα μεσα και τους φοραω οτι μου κανει κεφι εκεινη τη στιγμη.Με αποτελεσμα ενα φορεμα να το φοραει η μια τη μια μερα και η αλλη την επομενη.Ειναι λαθος λετε?Σκεφτομαι μηπως μεγαλωνοντας θα πρεπει να τα ξεχωριζω, για να νιωθει η καθεμια οτι ειναι ξεχωριστη, εχει τα δικα της ρουχα, παιχνιδια κτλ και να μπορει να ανταλλασει αυτη τα πραγματα της με την αδερφη της οταν θελει.Τι λετε?

Κι εμείς ήμασταν έτσι μέχρι πρόσφατα αλλά τώρα έχω αρχίσει να διαφοροποιώ τα ρούχα τους, κυρίως γιατί φοράνε διαφορετικό νούμερο! Ο μικρός μου είναι λίγο χοντρούλης, είναι 13 κιλά και φοράει ρούχα για 18 μηνών-2 ετών :tongue: Πάντως γενικά πιστεύω ότι παρόλο που για εμάς θα είναι βραχνάς, καλό είναι τα περισσότερα πράγματα να είναι κοινά, αλλά κάθε παιδί να έχει κάποια εντελώς δικά του πράγματα και παιχνίδια για να νιώθει οτι είναι ξεχωριστό!

Σε λίγους μήνες θα βγάλουμε το κρεββάτι που έχουμε για να εμάς στο δωμάτιό τους και θα ανοίξει ο χώρος. Τότε σκοπεύω να κάνω μια γωνιά για τον έναν και μια γωνιά για τον άλλον. Ο καθένας θα έχει στη δική του γωνιά το δικό του ντουλαπάκι για να βάζει τα παιχνίδια που είναι ολόδικά του! Και όλα τα υπόλοιπα κοινά!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που είναι διαφορετικού φύλου δε θα έχω τέτοια θέματα σωστά;

Ο Ιωάννης μας από την Πέμπτη βράδυ έκανε εμετους κ σημερα το πρωί τον φέραμε στο εφημερεύον όπου κ μας κράτησαν κ το καημενουλη μου το έχουν νηστικό από τις δέκα το πρωί που έφαγε στο σπίτι! Φυσικά του δίνουν ορούς!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω συζητάτε για τρίτο οι διδυμομανουλες! Δυο συναισθήματα μου δημιουργήθηκαν διαβάζοντας το 1. Τρόμος ( φανταστείτε πόσο χάλια είμαι) 2. Ελπίδα! Για να θές τόσο γρήγορα τρίτο με τόσα που πέρασες με τα δίδυμα άρα τα πράγματα καλυτερεύουν σχετικά γρήγορα!

Εύχομαι σε όσες θέλουν πραγματικά τρίτο μωράκι γρήγορα η επιθυμία τους να πραγματοποιηθεί!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!Gemini γεννησες?!!Να σου ζησει ο 3ος γιος κοριτσι μου!Γερος κ καλοτυχος να ειναι στη ζωή του!

Εχω ερωτηση για οσες εχετε διδυμα ιδιου φυλου.Η γκαρνταρομπα τους ειναι κοινη?Εγω δεν ξεχωριζω αυτη η μπλουζα ειναι της μιας κ αυτη της αλλης.Εχω μια ντουλαπα, τα βαζω ολα μεσα και τους φοραω οτι μου κανει κεφι εκεινη τη στιγμη.Με αποτελεσμα ενα φορεμα να το φοραει η μια τη μια μερα και η αλλη την επομενη.Ειναι λαθος λετε?Σκεφτομαι μηπως μεγαλωνοντας θα πρεπει να τα ξεχωριζω, για να νιωθει η καθεμια οτι ειναι ξεχωριστη, εχει τα δικα της ρουχα, παιχνιδια κτλ και να μπορει να ανταλλασει αυτη τα πραγματα της με την αδερφη της οταν θελει.Τι λετε?

Εγω τους εχω σχετικα κοινα ρουχα γιατι με διευκολυνει πολυ,απλα ποτε δεν τους φοραω τα ιδια γιατι θελω να ειμαι σιγουρη οτι τους ξεχωριζουν στο σχολειο.οσο για παιχνιδια εκει εχουμε μεγαλο θεμα θελουν τα ιδια,οποτε ο καθενας εχει στο δωμΑτιο του αποωρνα κουτι με τα παιχνιδια του και μαλιστα θελουν να γραφουμε και το αρχικο του ονοματος τους πανω για να τα ξεχωριζουν,και στο σαλονι εχουμε ενα κοινο κουτι και για τους δυο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα που είναι διαφορετικού φύλου δε θα έχω τέτοια θέματα σωστά;

Ο Ιωάννης μας από την Πέμπτη βράδυ έκανε εμετους κ σημερα το πρωί τον φέραμε στο εφημερεύον όπου κ μας κράτησαν κ το καημενουλη μου το έχουν νηστικό από τις δέκα το πρωί που έφαγε στο σπίτι! Φυσικά του δίνουν ορούς!

αχουου! περαστικά σας! Εύχομαι γρήγορα καλά και στο σπίτι!

Link to comment
Share on other sites

Argyro αν μπορεις να πας μαζι εγω ετσι ειχα κανει,αλλοι σταθμοι δεν το επιτρεπουν ομως ρωτα τους.

Marmin τι επαθε γαστρεντεριτιδα;;περαστικα

Το ψάχνουν!

αχουου! περαστικά σας! Εύχομαι γρήγορα καλά και στο σπίτι!

Ευχαριστώ!

Είμαι τόσο γκαντεμω! Έχει ένα ιπτάμενο μπαμπουρι στο δωμάτιο κ τα έχω κάνει πάνω μου!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που είναι διαφορετικού φύλου δε θα έχω τέτοια θέματα σωστά;

Ο Ιωάννης μας από την Πέμπτη βράδυ έκανε εμετους κ σημερα το πρωί τον φέραμε στο εφημερεύον όπου κ μας κράτησαν κ το καημενουλη μου το έχουν νηστικό από τις δέκα το πρωί που έφαγε στο σπίτι! Φυσικά του δίνουν ορούς!

Περαστικά σας κορίτσι καλη δυναμη


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω τους εχω σχετικα κοινα ρουχα γιατι με διευκολυνει πολυ,απλα ποτε δεν τους φοραω τα ιδια γιατι θελω να ειμαι σιγουρη οτι τους ξεχωριζουν στο σχολειο.οσο για παιχνιδια εκει εχουμε μεγαλο θεμα θελουν τα ιδια,οποτε ο καθενας εχει στο δωμΑτιο του αποωρνα κουτι με τα παιχνιδια του και μαλιστα θελουν να γραφουμε και το αρχικο του ονοματος τους πανω για να τα ξεχωριζουν,και στο σαλονι εχουμε ενα κοινο κουτι και για τους δυο.

Καλα και εγω δεν τους εχω αγορασει ποτε ιδιο ρουχο, το πιο κοντινο ειναι το ιδιο σχεδιο σε αλλο χρωμα.Βεβαια στις δικιες μου δεν παιζει θεμα να τις μπερδεψεις ειναι η μερα με τη νυχτα αλλα και παλι δεν θελω την ομοιομορφια, γενικα εχω αρχισει απο νωρις να εκπαιδευω τους γυρω μας, δεν τις αποκαλουμε τα διδυμα, δεν τους παιρνουμε ιδια ρουχα, δεν συγκρινουμε.Τωρα πως θα παει αυτο μεγαλωνοντας θα δουμε.


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...