Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Anchelita και ouranio nectar χαίρομαι που σας συναντώ κι εδω!

Marmin η αλήθεια είναι Ότι δεν Εχω διαβάσει παρελθόντα μηνύματα για να ξέρω αν και γιατί ταλαιπωρεισε, ωστόσο καταλαβαίνω πώς δυσκολεύεσαι με τα τρία παιδάκια;; Απ Ότι βλέπω έχουν και μικρή διάφορα ηλικίας, οποτε λογικό είναι βρε κορίτσι μου να τα χεις παίξει. Κανε κουράγιο, με τα διδυμα οι πρώτοι μήνες είναι δύσκολοι όντως, αλλα μήπως να ζητουσες μεγαλύτερη βοήθεια απο όποιον Μπορει να στην προσφέρει; Πρακτικά και συναισθηματικά!

Οσο για το φαγητο εμεις συνεχίζουμε τα αλεσμενα ως κύριο μέρος του γεύματος, ενω ξεκινάμε με πατημενα στην αρχη (κυρίως λαχανικά και πατατούλα). Αύριο για πρώτη μέρα θα τους δώσω τραχανα (χωρίς αβγό). Κατα τα αλλα τρώμε τα πάντα (αναλατα) εκτός απο σπανάκι που θα δωσω μετα το χρονο και περίεργα κρέατα, επειδή δεν αρέσουν σε μένα. Επισης τυρακια γιαουρτακια Πολυ σπάνια κρεμούλες και ολα τα Φρούτα!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"Ξεσκονισμα"τι ειναι αυτο???

Κοριτσια αυτο το εχω αφησει στις μικρες:tongue:!!!Εχουν μια ψυχωση με τα μωρομαντηλα,οποτε κρατανε απο ενα και καθαριζουν!!

Χαχαχα, φοβερο, αντε ποτε θα αρχισουν κ οι δικες μου να κανουν καμια δουλεια!Περα απο την πλακα ουτε εγω προλαβαινω να κανω κατι, περα απο φαγητο,σκουπισμα, σφουγγαρισμα και με σουιφερ τα χαμηλα επιπλα και ολα αυτα επειδη μπουσουλανε και πιανονται απο παντου.Κουζινα συμμαζεμενα και νηπτηρα λεκανη καθε βραδυ αφου κοιμηθουν.Τα αλλα που ειπες, πορτες, τζαμια, μπαλκονια, σιδερωμα ερχεται γυναικα.Και δεν δουλευω.Αλλα οι μικρες μου τρωνε ολη τη μερα, ειδικα τωρα που φευγει η μια δεξια και η αλλη αριστερα.

Οσο για το φαγητο, εμενα για να μου δωσουν μιση ωρα ησυχιας, για να μαγειρεψω πχ χωρις να γκρινιαζουν πρεπει να ειναι στα καρεκλακια φαγητου και να παλευουν με παξιμαδι/ρυζογκοφρετα/αγγουρακι/καροτο/μπανανα/ροδακινο.Το πιανουν μονες , πασαλειβονται, τα κανουν ολα χαλια αλλα το φχαριστιουνται.


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή Anchelita τα κανεις ολα μόνη σου; Δεν εχεις βοήθεια απο μαμά ή κάποιον άλλο δικό σου; Δεν ξέρω αν πρόκειται να ξεκινήσεις δουλειά τώρα κοντά.. Εγώ Εχω αρχίσει να πηγαίνω δυο φορές την εβδομάδα και τα κρατάνε οι γιαγιάδες τους, αλλα σε 2-3 μήνες που θα πηγαίνω καθημερινά θα Εχω θέμα. Εχω μπει στη διαδικασία να σκεφτομαι για γυναίκα αλλα νιώθω περίεργα μ αυτό. Θα πρέπει κάποια στιγμη όμως να το πάρω απόφαση για να μπορέσω ένα διάστημα να μείνω κι εγώ μαζι της.

Εσεις πώς το χειριζεστε βρε κορίτσια το θέμα αυτό; Ειμαι Πολυ προβληματισμενη!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε επιτέλους σπιτάκι μας! Τώρα με αρμεγω κ παω να πάρω το μεγάλο από τους γονείς μου!

Ξάπλωσα μετά του συζύγου κ μικρού υιού για μεσημέρι κ σηκώθηκα με ψυχοπλακωμα κ ρωτάω ΓΙΑΤΙ;;; Γιατί πάλι; το πιστεύεται πως νλμεσα στο νοσοκομείο ήμουν καλύτερα κ ας ήμουν μόνη; τα κλάμματα μου έρχεται να βάλω! Με αρέσει που έκανα κ σχέδια να τα πάρω κ τα τρία σπίτι!

Τι ήταν δε βρήκαμε όλες οι εξετάσεις καθαρές, η παιδίατρος μας λέει κανένα κρυωματακι!

............


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε επιτέλους σπιτάκι μας! Τώρα με αρμεγω κ παω να πάρω το μεγάλο από τους γονείς μου!

Ξάπλωσα μετά του συζύγου κ μικρού υιού για μεσημέρι κ σηκώθηκα με ψυχοπλακωμα κ ρωτάω ΓΙΑΤΙ;;; Γιατί πάλι; το πιστεύεται πως νλμεσα στο νοσοκομείο ήμουν καλύτερα κ ας ήμουν μόνη; τα κλάμματα μου έρχεται να βάλω! Με αρέσει που έκανα κ σχέδια να τα πάρω κ τα τρία σπίτι!

Τι ήταν δε βρήκαμε όλες οι εξετάσεις καθαρές, η παιδίατρος μας λέει κανένα κρυωματακι!

:(Γιατί βρε κορίτσι? Ατιμες ορμονες!

Κοιμάσαι καθολου, εννοω αν βρεθεί λιγος χρόνος πας να ξαπλωσεις η κάνεις δουλειές?

Νομιζω η Gemini το χε πει πως πρέπει "να κάνουμε πράγματα για μας με το ζόρι" γιατί αν περιμένουμε κ την κατάλληλη διάθεση θα περιμένουμε πολυ...


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:(Γιατί βρε κορίτσι? Ατιμες ορμονες!

Κοιμάσαι καθολου, εννοω αν βρεθεί λιγος χρόνος πας να ξαπλωσεις η κάνεις δουλειές?

Νομιζω η Gemini το χε πει πως πρέπει "να κάνουμε πράγματα για μας με το ζόρι" γιατί αν περιμένουμε κ την κατάλληλη διάθεση θα περιμένουμε πολυ...

Καλημέρα!

Δεν ξέρω αν φταινοι ορμόνες, ο λίγος ύπνος, αυτά που περάσαμε από τη μέρα που γεννήθηκαν, ίσως όλα κ από λίγο! Την προηγούμενη Τρίτη αρχισα να είμαι τελείως χάλια δε θυμάμαι αν σας τα είπα! Πήρα μια ξαδέλφη κ έκλαιγα με λυγμούς, τα είπαμε καμία ωρίτσα κ μετά αισθάνθηκα καλύτερα! Τετάρτη τα ίδια κ χειρότερα! Έκλαιγα σχεδόν όλη μέρα, δεν ήθελα να είμαι μόνη με τα μωρά με τίποτα! Το βράδυ τηλ στη γυναικολόγο μου με ρώτησε πόσες ώρες κοιμάμαι κ ζήτησε τον άντρα μου στον οποίο είπε ρητά κοφτά πως επαθαυπερκοπωση από την αϋπνία κ να φέρει βοήθεια για να κοιμηθώ! Για αρχή πήρε δυο μέρες άδεια δηλ Πέμπτη κ Παρασκευή! Πέμπτη πρωί με τηλ η μαμά μου να της παω τα δίδυμα το μεσημέρι για να βγω μια βόλτα με τον άντρα μου να ξεσκασω κ να τα κρατήσει αυτή τα βραδυά για να ξεκουραστώ! Μη έχοντας άλλη λύση δέχτηκα! Τα είχε εκείνη από Πέμπτη μεσημέρι, κοιμήθηκα δυο βραδυά αλλά μη νομίσετε πως έγινα κ τελείως καλά πάλι έκλαιγα χωρίς λόγο αλλά σαφώς βελτιωθηκα! Εν τω μεταξυ άρχισε τους εμετούς το δίδυμο αγοράκι κ το Σάββατο μπήκαμε νοσοκομείο τα υπόλοιπα τα ξέρετε! Τώρα έχω τον μεγάλο κ το αγοράκι το κοριτσάκι δίδυμο το έχει η μαμά κ βλέπουμε!

Δε θέλω να φανώ αχάριστη αλλά με στενοχωρεί αυτή η εξέλιξη! Θα ήθελα να είμαι ικανής να τα φροντίζω εγώ κ τα τρία κ να έρχονταν στο σπιτιγια βοήθεια! Νιωθω τόσο άχρηστη :( μα να μην μπορώ να φροντίσω τα ίδια μου τα παιδιά; είναι δυνατόν;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή Anchelita τα κανεις ολα μόνη σου; Δεν εχεις βοήθεια απο μαμά ή κάποιον άλλο δικό σου; Δεν ξέρω αν πρόκειται να ξεκινήσεις δουλειά τώρα κοντά.. Εγώ Εχω αρχίσει να πηγαίνω δυο φορές την εβδομάδα και τα κρατάνε οι γιαγιάδες τους, αλλα σε 2-3 μήνες που θα πηγαίνω καθημερινά θα Εχω θέμα. Εχω μπει στη διαδικασία να σκεφτομαι για γυναίκα αλλα νιώθω περίεργα μ αυτό. Θα πρέπει κάποια στιγμη όμως να το πάρω απόφαση για να μπορέσω ένα διάστημα να μείνω κι εγώ μαζι της.

Εσεις πώς το χειριζεστε βρε κορίτσια το θέμα αυτό; Ειμαι Πολυ προβληματισμενη!

Οχι συστηματικη βοηθεια δεν εχω περα απο τη γυναικα που ερχεται και κανει τις χοντρες δουλειες.Αλλα υπαρχει σχεδον παντα ατομο stand by, αν πω τη μαμα μου ελα να τις κρατησεις για να παω σουπερ μαρκετ ή απλα γιατι εσκασα και θελω να παω για εναν καφε, ερχεται.Δουλεια δεν σκεφτομαι να αρχισω τωρα στα κοντα, ελευθερος επαγγελματιας με κοινο γραφειο με το συζυγο, οποτε εχει αναλαβει αυτος και τις δικες μου υποθεσεις.Οποτε δεν υπαρχει πιεση, οποτε αποφασισω θα γυρισω και θα αναλαβει η μαμα μου τις μικρες.Αλλα προς το παρον δεν το σκεφτομαι


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δεν ξέρω αν φταινοι ορμόνες, ο λίγος ύπνος, αυτά που περάσαμε από τη μέρα που γεννήθηκαν, ίσως όλα κ από λίγο! Την προηγούμενη Τρίτη αρχισα να είμαι τελείως χάλια δε θυμάμαι αν σας τα είπα! Πήρα μια ξαδέλφη κ έκλαιγα με λυγμούς, τα είπαμε καμία ωρίτσα κ μετά αισθάνθηκα καλύτερα! Τετάρτη τα ίδια κ χειρότερα! Έκλαιγα σχεδόν όλη μέρα, δεν ήθελα να είμαι μόνη με τα μωρά με τίποτα! Το βράδυ τηλ στη γυναικολόγο μου με ρώτησε πόσες ώρες κοιμάμαι κ ζήτησε τον άντρα μου στον οποίο είπε ρητά κοφτά πως επαθαυπερκοπωση από την αϋπνία κ να φέρει βοήθεια για να κοιμηθώ! Για αρχή πήρε δυο μέρες άδεια δηλ Πέμπτη κ Παρασκευή! Πέμπτη πρωί με τηλ η μαμά μου να της παω τα δίδυμα το μεσημέρι για να βγω μια βόλτα με τον άντρα μου να ξεσκασω κ να τα κρατήσει αυτή τα βραδυά για να ξεκουραστώ! Μη έχοντας άλλη λύση δέχτηκα! Τα είχε εκείνη από Πέμπτη μεσημέρι, κοιμήθηκα δυο βραδυά αλλά μη νομίσετε πως έγινα κ τελείως καλά πάλι έκλαιγα χωρίς λόγο αλλά σαφώς βελτιωθηκα! Εν τω μεταξυ άρχισε τους εμετούς το δίδυμο αγοράκι κ το Σάββατο μπήκαμε νοσοκομείο τα υπόλοιπα τα ξέρετε! Τώρα έχω τον μεγάλο κ το αγοράκι το κοριτσάκι δίδυμο το έχει η μαμά κ βλέπουμε!

Δε θέλω να φανώ αχάριστη αλλά με στενοχωρεί αυτή η εξέλιξη! Θα ήθελα να είμαι ικανής να τα φροντίζω εγώ κ τα τρία κ να έρχονταν στο σπιτιγια βοήθεια! Νιωθω τόσο άχρηστη :( μα να μην μπορώ να φροντίσω τα ίδια μου τα παιδιά; είναι δυνατόν;

Κοριτσι μου , μην νιωθεις ασχημα.Ειναι λογικο, η πιεση που εχεις βιωσει το τελευταιο διαστημα σου βγαινει.Ζητα βοηθεια,μην ντρεπεσαι.Ολα θα φτιαξουν σιγα σιγα


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

γραφω στα πεταχτα, σας διαβαζω συχνα οταν θηλαζω αλλά το να γραψω ειναι δυσκολο:(

μαρμινακι ειναι οι ορμονες ολα αυτα μαλλον! κ εγω νιωθω αυτην την "ανικανοτητα" που αναφερεις. προσπαθησε ομως να ξεκουραστεις λιγακι και να σκεφτεσαι πως ολα αυτα σε λιγο καιρο θα ειναι περαστικα

η βοηθεια ειναι σημαντικη κοριτσια!!

εμεις ειμαστε καλα. εγω ετσι κι ετσι γιατι εγω γινει τρομερα ευσυγκινητη...μου λειπουν τα μεγαλα, νιωθω οτι τωρα με τον μπεμπη θα χασω ενα κομματι απο τη ζωη τους. βεβαια αυτα ουτε που φαινεται να τα αποασχολει αφου παιζουν ολο στον κηπο, δε με αναζητουν καθολου μπορω να πω:(:(

τον μπεμπη τον θηλαζω αποκλειστικα οποτε καταλαβαινετε οτι ειμαι ολη την ωρα με εγω το στηθος... Γενικως δεν τον πολυεμφανιζω γιατι μεχρι να σαραντισει εχω αγχος μην κολλησει τιποτα απο τα μεγαλα απ το σταθμο

ωχ βγαινω!

φιλιααααααααα


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια,αρρωστα τα 2 απο τα τρια(εμπυρετα)και ο μπεμπης αρχισε τις μυξες...ελπιζω μονο να μην κανει πυρετο!!Τα εχω παιξει τελειως,ποναει ολο μου το σωμα και τα δυο τελευταια βραδια δεν εχω κοιμηθει καθολου!!Ελπιζω απο Δευτερα να παμε κανονικα στον σταθμο,μεχρι την επομενη ιωση!!

Μαρμινακι,ολο αυτο που περνας ειναι πραγματικα "βουνο"και φυσικο ειναι να εχεις πελαγωσει και να αδυνατεις να το διαχειριστεις.Προσπαθησε να αρπαζεις την οποιαδηποτε βοηθεια σου προκυπτει,μεχρι να καταφερεις να σταθεις στα ποδια σου και να μπουν τα διδυμα σε ενα προγραμμα,αυτο που νομιζω πως σε εχει κουρασει περισσοτερο ειναι το ταισμα των μωρων και η ολη διαδικασια ειναι προς το παρον φοβερα χρονοβορα.Κανε κουραγιο,πιστεψε με θα ερθουν καλυτερες μερες!!

Gemini,κι εγω ετσι ημουν στην αρχη,γεματη τυψεις για τις μικρες κι ετσι σταματησα τον θηλασμο πολυ νωριτερα και φυσικα το μετανιωνω!!Τι λεει ο μικρουλης?ειναι φαγανας και υπναρας?αντε να μην κουραζει την μανουλα του!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρμιν κάνεις διπλη επίθεση στον εαυτο σου : και γιατι να νιώθεις κουραση κ γιατί να μην τα καταφερνεις μονη σου ΟΛΑ, δεν γινεται στην παρουσα φαση να μην τα φτυσεις, τα διδυμα θελουν εντατική φροντίδα περα οτι έχεις αναλάβει εναν αθλο:να θηλασεις.

Μην αναζητας να είναι ολα τέλεια οσον αφορα κ τις δουλειές κ η φροντίδα των μωρών, κατι θα μείνει πισω άνθρωποι ειμαστε, αυτο που έχεις στο χερι σου απόλυτα ειναι να νιώθεις καλα, η διάθεση σου.

Κ δεν είναι καθόλου εύκολο να αποδεχτεις βοήθεια τριτων, εγω τουλάχιστον νιωθω οτι δεν αυτοεξυπηρετουμαι κ μου ριχνει πολυ την διαθεση, θυμαμαι οταν γεννησα το απαιτησα μια φορα να μαγειρεψω μονη μου γιατι ειχα παψει να νιωθω οτι εγω ημουν η νοικοκυρά του σπιτιού, αλλά μην φανταστείς μονο εκείνη την φορά το καταφερα η εξαντληση με νικησε!

Ακομη κ δικοι μας ανθρωποι που είναι δεν είναι εύκολο να το αποδεχτεις οτι οπως κ να έχει χρειαζεσαι τη συμβολή τους:rolleyes:

Αλλά δεν είναι κ για παντα, σε οποια φάση κι αν είμαστε μας περιμένουν καλυτερες μερες!

Καμια φορά σιδερωνω κιολας!

Μη μασας που λέει κι η νουνού! !!!:-P


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά στα άρρωστα νινακια μας!

Αργυρώ πραγματικά σε θαυμάζω!

Τζεμινι πολύ τυχερή που έχεις αυλή! Κι εγώ που έχω μπαμπά που λατρεύει τις βόλτες κ τον εγγονό του! Το μόνο κακό που έχει κ μήνα να κανω να τον παω δε θα έρθει από το σπίτι να τον δει κ να τον παίξει, πρέπει εμείς να πάμε εκεί αλλά μην τα θεμε κ όλα δικά μας σωστά!

Σας ευχαριστώ όλες για τη συμπαράσταση κ το κουράγιο που μου δίνετε! Πέντε χρόνια περιμενα για τον πρωτότοκοου, είπαμε να του κάνουμε γρήγορα αδελφάκι κ έμεινα έγκυος χωρίς κόπο κ μάλιστα δίδυμα από το πουθενά κ χάρηκα τόσο! Νιώθω λοιπόν το λιγότερο αχάριστη που ενώ τόσα χρόνια παρακαλούσα για ένα νινί μου ήρθαν τρία κ αντολι να πετάω στα σύννεφα κάθομαι κ μιρλιαζω :-/


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Μαρμιν κάνεις διπλη επίθεση στον εαυτο σου : και γιατι να νιώθεις κουραση κ γιατί να μην τα καταφερνεις μονη σου ΟΛΑ, δεν γινεται στην παρουσα φαση να μην τα φτυσεις, τα διδυμα θελουν εντατική φροντίδα περα οτι έχεις αναλάβει εναν αθλο:να θηλασεις.

Μην αναζητας να είναι ολα τέλεια οσον αφορα κ τις δουλειές κ η φροντίδα των μωρών, κατι θα μείνει πισω άνθρωποι ειμαστε, αυτο που έχεις στο χερι σου απόλυτα ειναι να νιώθεις καλα, η διάθεση σου.

Κ δεν είναι καθόλου εύκολο να αποδεχτεις βοήθεια τριτων, εγω τουλάχιστον νιωθω οτι δεν αυτοεξυπηρετουμαι κ μου ριχνει πολυ την διαθεση, θυμαμαι οταν γεννησα το απαιτησα μια φορα να μαγειρεψω μονη μου γιατι ειχα παψει να νιωθω οτι εγω ημουν η νοικοκυρά του σπιτιού, αλλά μην φανταστείς μονο εκείνη την φορά το καταφερα η εξαντληση με νικησε!

Ακομη κ δικοι μας ανθρωποι που είναι δεν είναι εύκολο να το αποδεχτεις οτι οπως κ να έχει χρειαζεσαι τη συμβολή τους:rolleyes:

Αλλά δεν είναι κ για παντα, σε οποια φάση κι αν είμαστε μας περιμένουν καλυτερες μερες!

Καμια φορά σιδερωνω κιολας!

Μη μασας που λέει κι η νουνού! !!!:-P

Απλά αυτό που με τρώει όσο κ αν προσπαθώ να μη σκέφτομαι τα " αν" είναι πως θα μπορούσαν να είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα αν από την αρχή δε ζούσα ολι αυτό με τους γονείς μου κ κυρίως τη μητέρα μου κ αν όλοι δεν πίστευαν ότι είμαι ο σούπερμαν κάτι για το οποίο ευθυνομαι αποκλειστικά εγώ!

Πριν κατάρρευσω έκανα τα πάντα! Βέβαια το σπίτι σπανίως ήταν τακτοποιημένο κ καθαρό κ μόνο αν εβαζε το χεράκι του κ ο συζυξ γιατί δεν έκανα φυσικά κάθε μέρα όλα, τη μια το ένα την άλλη το άλλο! Φαι σε καθημερινή σχεδόν βαση ( μαγείρευε κ ο συζυξ) , πιάτα καθημερινά, σκούπισμα ο συζυξ σφουγγάρισμα εγώ αλλά όχι κάθε μέρα, βόλτα τον πρωτότοκο σχεδόν καθημερινά κ φυσικά πλυντήρια άπλωμα, μάζεμα κ ότι δεν μπορούσα να αποφύγω σίδερο αλλά αφού γινόταν βουνό! Στις δυο τα μεσάνυχτα σιδερωνα κ μάζευα τα τελευταία από το σχοινί κ τα σιδερωνα κ αυτά! Τώρα με το νοσοκομείο να μην σκεφτώ καλύτερα τι έχει μαζευτεί για δίπλωμα, σήκωμα, σιδέρωμα κ φυσικά καινούρια πλυντήρια!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα...αυπνη και σημερα,με πυρετο κι ο μπεμπης απο τα ξημερωματα...αντε να δω πως θα βγαλω την μερα μονη μου....ελπιζω οι μικρες μολις ξυπνησουν να ειναι απυρετες και καλοδιαθετες γιατι την γκρινια αυτες τις μερες την εχω φαει με το κουταλι!!!

Εγω πια εχω παψει να ασχολουμαι οπως παλια με τις δουλειες του σπιτιου,1ον λογω ελειψης χρονου και 2ον υπερνικαει η κουραση οποτε και ξερενομαι στο κρεββατι!!Ας μην τρελαινομαστε τα διδυμα απο μονα τους ειναι full time gob!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

ωχ βρε κορίτσια... τι γίνεται; μας έχουν μουτζώσει όλες;;

κι εμείς με πυρετό από εμβόλιο είμαστε... και γενικώς στη δουλειά πηγαίνουν όλα ψιλοχάλια...

ενηγουέη, ψηφίζω νταντά ασυζητιτί, αρκεί να είναι καλή και να την εμπιστεύεσαι ώστε να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!

Mariliw, μου θυμίζεις εμένα που έπαθα επιλόχειο κατάθλιψη.. πρόσεχε τον εαυτό σου πάνω απ΄όλα!!!! Και ναι, είναι πολύ δύσκολο να φροντίσεις μόνη σου 3 παιδιά, μου φαίνεται απολύτως λογικό να μην τα καταφέρνεις μερικές φορές! Ξανασκέψου το για βοήθεια, είναι θέμα επιβίωσης!!! Εννοείται οτι δεν είσαι αχάριστη, απλά αντικειμενικά αυτό που προσπαθείς να κάνεις είναι σχεδόν ακατόρθωτο!

κατά τ΄άλλα από δουλειές κι εγώ πολύ ψιλά, έχουμε γυναίκα που καθαρίζει ένα 4ωρο την εβδομάδα και καθημερινά κρατάω το νεροχύτη της κουζίνας και την τουαλέτα καθαρά. Κατα τ΄άλλα, τζάμια και τέτοιες λεπτομέρειες γίνονται πολύ σπάνια! Να ξεσκονίσω τα πάνω ράφια της βιβλιοθήκης; Να κάνω ηλεκτρική πίσω από τους καναπέδες; αυτά είναι black humor!

Αλλά έχω και ένα καλό νέο: ο μεγάλος μου σήμερα το πρωί περπάτησε! Έκανε μόνος του 5 βήματα. Κουκουβαααααου!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...