Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Γειά σου Μαρμιν τι κάνεις τέτοια ωρα ξυπνια? Χιχιχιχι

Πως ειναι ο μικρούλης; ελπιζω να βγηκατε

καλημερα


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Gemini να σου ζήσει! Πολύ χαίρομαι που είσαι ευτυχισμένη κ ερωτευμένη! Μολις συνειδητοποίησα ότι εγώ δεν έχω χρησιμοποιήσει αυτή τη λέξη από τη μέρα που γέννησα κ ακόμα χειρότερα δεν έχω νιώσει ούτε καν χαρούμενη - πλην της ημέρας που βγήκαμε από τη μονάδα με τα δίδυμα κ ήταν κ τα τρία παιδάκια μας στο αυτοκίνητο - για μην πω για το ερωτευμένη! Αν θελήσω να χρησιμοποιήσω κάποιον χαρακτηρισμό θα ήταν πελαγωμένη, χαμένη, δεν ξέρω τι μου γίνεται ένα πράγμα!:cry: :cry: τεσπα, ελπίζω κ ευχομνα στρώσω σύντομα! Ούτε τη μοναχοκόρη μου μπορώ καν να χαρώ για να μην πω για την κοιλίτσα μου που τοσο βίαια αποχωριστηκα! :'(

Να καλωσορίσω κι εγώ το νέο μέλος! Εύχομαι να τα λέμε συχνά!

Αργυρώ καλα κάνατε κ πήγατε για καφεδάκι! Αλήθεια πως τα καταφέρνεις μόνη σου τελείως με τοσο μικρή διαφορα πολύ θα ήθελα να μάθω! Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ ότι ίσως τα δίδυμα να απασχολούνταν μεταξυ τους κ να μην έδιναν πολύ σημασία στο μπεμπε κάτι που δεν κάνει ο δικός μου! Γκ να κάνουν τρέχει κ φωνάζει νινί, νινί!

Ο Ιωάννης είναι ο δίδυμος! Τα αλλά δυο στους γονείς μου κ οταν προλαβαίνει ο άντρας μου οαει κ παίρνει για λίγο το μεγάλο! Τον είχε από Σάββατο απόγευμα εως Κυριακή απόγευμα που έπρεπε να έρθει να μου φερει να τσιμπησω κάτι! Ψες πήγα εγώ από τους γονείς μου να τον δω αλλά με έδιωχνε :( βέβαια τα φιλάκια του τα έφαγε κ αγκαλίτσες τον πήρα κ ας κλωτσαγε, είμαι σίγουρη πως το ήθελε!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Μαρμιν τι κάνεις τέτοια ωρα ξυπνια? Χιχιχιχι

Πως ειναι ο μικρούλης; ελπιζω να βγηκατε

καλημερα

Εσύ τι κανείς ξύπνια τέτοια ώρα; εγώ αρμεξα κ τώρα θα ταΐσω! Μέσα είμαστε φυσικά κ από ότι μας είπαν σημερα έχουμε μελλον :( προχθές μας άφησαν να φάμε 20 μλ ανά τριωτο, χθες 40 κ ο καημενουλης μου πολύ κλάμα κ πείνα :( ευτυχώς έχει κανένα τρίωρο που κοιμάται κ ελπίζω τώρα που θα τον ταΐσω μην ξαναβάλει τα κλάμματα μολις τελειώσει γιατί θα θυμηθεί την πείνα του :( σημερα είπαν θα μας αφήσουν να πιούμε 60 κ οταν φτάσει να τρώει κ να χορταίνει δηλ περιπου 100 μλ ίσως λίγο λιγοτερο κ για δυο μέρες δεν κάνει εμερο θα μας αφήσουν να φύγουμε! Προς το παρον είναι αμετος ευτυχώς!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια διαβαζω που λέτε για τον παιδικό κι εχω αρχίσει να αναρωτιέμαι μηπως το μετανιωσω κι είναι καλυτερα απο το να τα κρατησω σπιτι μεχρι προνηπιο?

Θα δείξει στην πράξη με τη δουλειά μου.

Δωστε μου καμιά ιδεα για φαγητά, το αλεσμενο κόπηκε με απαιτηση του γιόκα κι απο τοτε καθε μερα μου παιρνει χρονο να σκεφτω τι μαγειρευουμε κ πώς.:rolleyes:

εμείς που είμαστε περίπου στην ηλικία σας και έχουμε κόψει τα αλεσμένα τρώμε τα εξής:

- μπιζέλια extra fine (ολόκληρα)

- φακές (ολόκληρες)

- μπάμιες και φασολάκια πατημένα με το πιρούνι (καμιά φορά βάζω και λίγο κοτόπουλο μέσα)

- φασόλια πατημένα με το πιρούνι

- γεμιστά (με ρύζι και με κιμά)

- ρύζι με μοσχαράκι κατσαρόλας κομμένο σε πολύ μικρά κομματάκια

- μακαρονάκια με κιμά από μοσχάρι ή από κοτόπουλο (έχει στο σουπερμάρκετ κάτι πολύ ψιλά μακαρονάκια που τα λένε πεπονάκι ή σουσαμάκι και στο σουπερμάρκετ ζητάω να μου κάνουν κιμά από κοτόπουλο)

- μπιφτέκι από μοσχάρι ή από κοτόπουλο

- κριθαράκι με πολύ μικρά κομματάκια κρέας (το αγαπημένο τους!)

- κοτόπιτα-κρεατόπιτα κομμένη σε πολύ μικρά κομματάκια (όχι τη γωνία που είναι σκληρή)

- τηγανητές πατάτες (τους αρέσουν αλλά κάνω σπάνια γιατί δεν είναι υγειινές)

Γενικά τα φαγητά που έχουν μεγάλα κομμάτια κρέατος, τα βάζω στο ξύλο κοπής στην κουζίνα και τα κόβω σε μικρά κομματάκια και μετά τα αναμιγνύω με το υπόλοιπο φαγητό, π.χ. ρύζι ή κριθαράκι

Βασικά τρώμε όλοι το ίδιο φαγητό και είναι κανονικά μαγειρεμένο με αλάτι και λάδι, απλά δε βάζω πολύ. Γι΄αυτόν το λόγο έχει περιοριστεί το δικό μας διαιτολόγιο, π.χ. δεν τρώμε μπριζόλες, γιατί δεν μπορώ να τις δώσω στα μωρά, αλλά δεν πειράζει γιατί κι αυτό είναι προσωρινό!

Το μόνο αλεσμένο που δεν έχουμε κόψει είναι το μπρόκολο. Σχεδόν πάντα τους δίνω σαν "πρώτο πιάτο" αλεσμένο μπρόκολο με ελάχιστο αλάτι και λάδι. Τους το δίνω γιατί ακόμη δεν τρώνε σαλάτα και είναι ένας εύκολος τρόπος να φάνε φυτικές ίνες! Το έχουν μάθει και παρόλο που δεν τρελαίνονται, το τρώνε όλο γιατί ξέρουν οτι μετά έρχεται το κανονικό φαί! Αλλά φυσικά το κανονικό φαί το κρύβω την ώρα που τρώνε μπρόκολο γιατί αν το δούνε δεν το τρώνε με τίποτα :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φλορετα σε ευχαριστω τα σημειωσα κ θα τα κανω

Λιγο στην κοτοπιτα στραβομουτσουνιασα αρέσει πολυ στον πατερα τους την ειχα κανει καποτε οταν ειμασταν οι δυο μας πολλη δουλειά κ στο τελος ακουσα πως δεν την ειχε κάνει ετσι η μητέρα του:mad::mad:


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εσύ τι κανείς ξύπνια τέτοια ώρα; εγώ αρμεξα κ τώρα θα ταΐσω! Μέσα είμαστε φυσικά κ από ότι μας είπαν σημερα έχουμε μελλον :( προχθές μας άφησαν να φάμε 20 μλ ανά τριωτο, χθες 40 κ ο καημενουλης μου πολύ κλάμα κ πείνα :( ευτυχώς έχει κανένα τρίωρο που κοιμάται κ ελπίζω τώρα που θα τον ταΐσω μην ξαναβάλει τα κλάμματα μολις τελειώσει γιατί θα θυμηθεί την πείνα του :( σημερα είπαν θα μας αφήσουν να πιούμε 60 κ οταν φτάσει να τρώει κ να χορταίνει δηλ περιπου 100 μλ ίσως λίγο λιγοτερο κ για δυο μέρες δεν κάνει εμερο θα μας αφήσουν να φύγουμε! Προς το παρον είναι αμετος ευτυχώς!

Τσάμπα το ταλαιπωρουν τιποτα δεν εχει απλά επειδη είναι νεογνο πρέπει να είναι σιγουροι για το εξιτηριο.

Κι εμείς είχαμε παει την κορη 15 ημερων με βιαιους εμετους εκανε υπερηχο ολα καλά κι υπογράψαμε να την πάρουμε, καποιες ωριτσες μειναμε.

Χαίρομαι που αναφέρεις τους δικους σου να βοηθάνε.

Οσο για το ευτυχισμένη το πιστεύεις οτι κλεινοντας χθες τον υπολογιστή σε σκεφτόμουν αν ειχες αναφερει με λέξεις την χαρα σου οπως η Gemini αλλά δε στέκει σύγκριση γιατι γεννησες προωρα, ειχες μοναδες στη μεση, τη μητερα σου κλπ κ κατι πολυ σημαντικό η σειρα γεννησης αλλο ειναι τα διδυμα να εχουν μπει σε μια σειρα κ να ερχεται το τριτο κι αλλο αυτο που ζεις εσυ.

Ξέρουμε παντως οτι είσαι ευτυχισμένη κ δοσμενη στην οικογένεια σου και με λιγη βοήθεια θα το ζεις συνέχεια.

Ναι Αργυρω πως τα καταφερνεις, σκονες ποτε κάνεις? Στο συνθετο μας γράφεις μυθιστόρημα! :oops:


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια εχει αρχισει ο μικρος εδω και 2εβδομαδες και "kεκιδιζει" μου εχει σπασει τα νευρα!!λετε να ειναι φαση η"πρεπει να ψαχτω;;

από το συγκεκριμένο δεν έχω εμπειρία, αλλά θα έλεγα να περιμένεις 2 εβδομάδες ακόμη... η μέχρι τώρα εμπειρία μου από τα δίδυμα μου λέει ότι όλο περνάνε διάφορες φάσεις.. συνήθως αυτό που σήμερα είναι πρόβλημα, σε ένα μήνα το έχεις ξεχάσει και σε απασχολεί κάτι άλλο! Τη μια δεν τρώνε, την άλλη δεν κοιμούνται, την άλλη τραβάνε μαλλιά, την άλλη δαγκώνονται και πάει λέγοντας :tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια εχει αρχισει ο μικρος εδω και 2εβδομαδες και "kεκιδιζει" μου εχει σπασει τα νευρα!!λετε να ειναι φαση η"πρεπει να ψαχτω;;

Το έχω διαβάσει αλλού σαν φάση που περνάνε τα μωρά σε αυτή την ηλικία! Οι μανουλες ανέφεραν πως απλά δεν έδιναν σημασία, έκαναν υπομονή κ όπως ήρθε έφυγε! Φυσικά εσύ μπορείς να ρωτησειε κ την παιδίατρο σου κ να μας ενημερώσεις :D


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Gemini τι τελεια περιγραφη!!Να τον χαιρεσαι το γιοκα σου και παλι.Καλη προσαρμογη ευχομαι σε ολη την οικογενεια.

Mariliw καλωσηρθες και εδω!

Εμεις κοψαμε τα αλεσμενα 7 μηνων.Με δικια μου αποφαση κ οι μικρες το δεχτηκαν αμεσως.Ολα τα κρεατα, αφου τα μαγειρεψω τα κοβω με το μαχαιρι μικρες μπουκιτσες και τα δινω.Το φαγητο τους ειναι πλεον κανονικο.Εκτος οτι δεν βαζω καθολου αλατι κ το λαδι το προσθετω ωμο στο τελος, δεν τσιγαριζω δλδ.Αλλα τρωμε φακιες, φαβα, ρεβυθια,ολα τα γνωστα λαδερα(φασολακια, μπαμπιες κτλ) κρεας αρνι, κοτοπουλο,μοσχαρι, μια φορα δοκιμασαν κ χοιρινο με συνοδια λαχανικων ή ζυμαρικων.Και ψαρι μονο σε ψαροσουπα προς το παρον.


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου,σημερα δεν πηγαμε παιδικο γιατι απο χθες αργα το βραδυ εχω την μικρη μου αρρωστη και φυσικα αυπνη!Ωραια αρχη καναμε,αρρωστησαμε απο την 3η μερα!!Ευτυχως που δεν δουλευω σημερα και για αυριο πηρα αδεια αφου το εχω σιγουρο πως θα μου αρρωστησει κι η μεγαλη μου!!

Για τα φαγητα που λετε,ντρεπομαι για το μενου των δικων μου που ειναι καμμια σχεση με το δικο σας!!Εμεις ακομη τα λαδερα αλεσμενα για να μου τρωνε κοτοπουλο-μοσχαρι και φυσικα το βραστο αβγο,το οποιο το τρωνε μονο τηγανιτο!!Εχω αποτυχει πληρως σε αυτο το θεμα και το καθυστερησα πολυ γιατι λογω του μπεμπη και ελλειψης χρονου με βολευε να τα αλεθω και να τρωγανε αρκετη ποσοτητα και γρηγορα.Την φρουτοκρεμα ακομη τους την αλεθω ενω ο μπεμπης ουτε που να την δει!!

"Ξεσκονισμα"τι ειναι αυτο???

Κοριτσια αυτο το εχω αφησει στις μικρες:tongue:!!!Εχουν μια ψυχωση με τα μωρομαντηλα,οποτε κρατανε απο ενα και καθαριζουν!!Πραγματικα κανω οτι περναει απο το χερι μου οσον αφορα τις δουλειες του σπιτιου,τωρα προεχει το σκουπισμα και το σφουγγαρισμα αφου ο μπεμπης περισσοτερο μπουσουλαει.Η κουζινα μου απλως τακτοποιημενη,το μπανιο φροντιζω οσο μπορω για να ειναι καθαρο,αλλα τα τζαμια,οι κουρτινες,τα πατζουρια,οι εσωτ.πορτες....ντουλαπες...τα σκεφτομαι και πελαγωνω,εχουν μεινει πισω και πρεπει να φωναξω γυναικα για να με βοηθησει.

Παω να φτιαξω ενα πουρε,ηρθε ο συζυξ!!Σας φιλω....

νουνουκα ολα καλα??που εισαι??


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας! Καταρχην Gemini να σου ζησει!! Βρε κοριτσια σας διαβαζω κ το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι εγω πριν ακομη γεννησω τους ειπα δε θελω να ακουσω για αλλο μωρο!! Εχει απο την αρχη της εγκυμοσυνης που ξαπλωνω με συχνες αιμορραγιες και τωρα εχουν αρχισει κ οι εμετοι. Αλλα ζωντας μια τετοια εγκυμοσυνη δε μπορω να φανταστω να κανω κ 3. Χαρας το κουραγιο σας!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας! Καταρχην Gemini να σου ζησει!! Βρε κοριτσια σας διαβαζω κ το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι εγω πριν ακομη γεννησω τους ειπα δε θελω να ακουσω για αλλο μωρο!! Εχει απο την αρχη της εγκυμοσυνης που ξαπλωνω με συχνες αιμορραγιες και τωρα εχουν αρχισει κ οι εμετοι. Αλλα ζωντας μια τετοια εγκυμοσυνη δε μπορω να φανταστω να κανω κ 3. Χαρας το κουραγιο σας!

Τι μου θυμισες με εμετούς! Μεχρι 5 μηνων ετρωγα μονο ψωμι παξιμαδι χυμο λεμονιού κ πατατακια, πρωι μεσημέρι βραδυ!! Μια φορά εκανα την γενναία κι εφαγα κ πένες κ πολλές ωρες αργότερα τις έβγαλα ακεραιες!

Αργυρω κι εμενα το αβγο τηγανητο γινεται αφαντο, βραστό βραστα που λένε!

Η κορη εχει φάει κ μπριαμ κ φασολάκια οπως ηταν στο πιατο, ο μικρός ειναι της γαλλικης κουζίνας!

Υπομονή για ποτε θα τσακιζουν παϊδάκια κ πιτογυρα!!!


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε επιτέλους σπιτάκι μας! Τώρα με αρμεγω κ παω να πάρω το μεγάλο από τους γονείς μου!

Ξάπλωσα μετά του συζύγου κ μικρού υιού για μεσημέρι κ σηκώθηκα με ψυχοπλακωμα κ ρωτάω ΓΙΑΤΙ;;; Γιατί πάλι; το πιστεύεται πως νλμεσα στο νοσοκομείο ήμουν καλύτερα κ ας ήμουν μόνη; τα κλάμματα μου έρχεται να βάλω! Με αρέσει που έκανα κ σχέδια να τα πάρω κ τα τρία σπίτι!

Τι ήταν δε βρήκαμε όλες οι εξετάσεις καθαρές, η παιδίατρος μας λέει κανένα κρυωματακι!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...