Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts


Διαφημίσεις

καλημεραααααααααα

μπηκα παλι στα γρηγορα!

νουνουκααααααααααα να σου ζησει η μπουμπου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! γερη και τυχερη να ειναι στη ζωη της!! την καβατζωνω για νυφη οκ?? χαχαχα

για τον σταθμο αν μπορεις να τα κρατησεις λιγο σπιτι καλα ειναι. εγω δυστυχως δεν μπορω χωρις βοηθεια. ασε που μετα το απογευμα αλαλιαζουν ολη μερα σπτι.

αργυρω εμας μας ειπαν να τα πηγαινουμε σταθμο αν ειναι 24 ωρες απυρετα. ειναι θεμα τωρα εσυ αν θες κ μπορεις να τα κρατησεις.

περαστικα και σε σενα... ζορικες αυτες οι αρρωστιες θα σας πω και τα δικα μου

παρασκευη απογευμα ο μικρος (οχι ο μπεμπης αλλά εχω συνηθισει να τον λεω ετσι τον εναν διδυμο:rolleyes:) 38,7 πυρετο!!!!!!!!!!! τρομοκρατηθηκα. ενταξει το περιμενα οτι θα εχουμε δυσκολο χειμωνα, αλλά οχι και απο τωρα...μην τα πολυλογω ευτυχως κρατησε μονο 2 μερες, ηταν και σ/κ οποτε ο αντρας μου δε δουλευε, κ εγω ειχα τον μπεμπη στον πανω οροφο = απομονωση. ανεβαινα για :rolleyes:να θηλασω και να κοιμισω-πολλες ωρες τωρα που το σκεφτομαι. κ γενικα νομζιω ετσι θα βγει ο χειμωνας ή τουλαχιστον μεχρι να παει 3 μηνων ο μπεμπης. οταν ερχονται οι μεγαλοι απο το σχολειο, ο μπεμπης ανεβαινει στο δωματιο...και ο Θεος βοηθος.

επισης ειχα αφησει τον μεγαλο στη μαμα μου και δεν ξερω που πηγανε αλλά γυρισε το παιδι με σπυρακια παντου και στο στομα, στη γλωσσα, στα ποδια..τρεχε κυριακατικα στο νοσοκομειο να δουμε τι ειναι (λογω μπεμπη βασικα αγχωθηκαμε, και καλα καναμε μας ειπαν) αλλά ευτυχως δεν ηταν τιποτα απο κανα ζωο, ή βρωμιες στα χωματα κτλ.

Α το αντιγριπικο εμας μας ειπε να το κανουν τα παιδια, οπως και περυσι μας το ειχε πει αλλά δεν το ειχαμε κανει γιατι υπηρχε ελλειψη και δεν το βρισκαμε

ουφ ολα μαζι τα ειπα γιατι τον βλεπω να ξυπναει σιγα σιγα!!

εγω ειμαι σχετικα καλα. βεβεαι νομιζω οτι δε θα ξαναβγω απ το σπιτι ποτε. ολη την ωρα θηλαζω και μετα απο λιγο παλι τα ιδια. την ειχα ξεχασει αυτη τη φαση...

φιλια σε ολες, θα ξαναμπω!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααααα

μπηκα παλι στα γρηγορα!

νουνουκααααααααααα να σου ζησει η μπουμπου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! γερη και τυχερη να ειναι στη ζωη της!! την καβατζωνω για νυφη οκ?? χαχαχα

για τον σταθμο αν μπορεις να τα κρατησεις λιγο σπιτι καλα ειναι. εγω δυστυχως δεν μπορω χωρις βοηθεια. ασε που μετα το απογευμα αλαλιαζουν ολη μερα σπτι.

αργυρω εμας μας ειπαν να τα πηγαινουμε σταθμο αν ειναι 24 ωρες απυρετα. ειναι θεμα τωρα εσυ αν θες κ μπορεις να τα κρατησεις.

περαστικα και σε σενα... ζορικες αυτες οι αρρωστιες θα σας πω και τα δικα μου

παρασκευη απογευμα ο μικρος (οχι ο μπεμπης αλλά εχω συνηθισει να τον λεω ετσι τον εναν διδυμο:rolleyes:) 38,7 πυρετο!!!!!!!!!!! τρομοκρατηθηκα. ενταξει το περιμενα οτι θα εχουμε δυσκολο χειμωνα, αλλά οχι και απο τωρα...μην τα πολυλογω ευτυχως κρατησε μονο 2 μερες, ηταν και σ/κ οποτε ο αντρας μου δε δουλευε, κ εγω ειχα τον μπεμπη στον πανω οροφο = απομονωση. ανεβαινα για :rolleyes:να θηλασω και να κοιμισω-πολλες ωρες τωρα που το σκεφτομαι. κ γενικα νομζιω ετσι θα βγει ο χειμωνας ή τουλαχιστον μεχρι να παει 3 μηνων ο μπεμπης. οταν ερχονται οι μεγαλοι απο το σχολειο, ο μπεμπης ανεβαινει στο δωματιο...και ο Θεος βοηθος.

επισης ειχα αφησει τον μεγαλο στη μαμα μου και δεν ξερω που πηγανε αλλά γυρισε το παιδι με σπυρακια παντου και στο στομα, στη γλωσσα, στα ποδια..τρεχε κυριακατικα στο νοσοκομειο να δουμε τι ειναι (λογω μπεμπη βασικα αγχωθηκαμε, και καλα καναμε μας ειπαν) αλλά ευτυχως δεν ηταν τιποτα απο κανα ζωο, ή βρωμιες στα χωματα κτλ.

Α το αντιγριπικο εμας μας ειπε να το κανουν τα παιδια, οπως και περυσι μας το ειχε πει αλλά δεν το ειχαμε κανει γιατι υπηρχε ελλειψη και δεν το βρισκαμε

ουφ ολα μαζι τα ειπα γιατι τον βλεπω να ξυπναει σιγα σιγα!!

εγω ειμαι σχετικα καλα. βεβεαι νομιζω οτι δε θα ξαναβγω απ το σπιτι ποτε. ολη την ωρα θηλαζω και μετα απο λιγο παλι τα ιδια. την ειχα ξεχασει αυτη τη φαση...

φιλια σε ολες, θα ξαναμπω!

Gemini,τι λεει ο μπεμπακος??φαγανιαρης??τα μεγαλα πως τον βλεπουν?καλα κανεις και τα στελνεις παιδικο γιατι αυτη την γκρινια που αναφερεις και εμεις την εχουμε τα απογευματα.Αφου απομονωνεις τον μπεμπη μην φοβασαι,τουλαχιστον οσο τον θηλαζεις βοηθαει πολυ στα αντισωματα του!!Εγω οταν γυρισα με τον μπεμπη στο σπιτι μολις 4 ημερων ηταν και οι δυο αρρωστες,το ειχα αναφερει και τοτε,ειχα τρομοκρατηθει αλλα τον ειχα κι εγω σε καραντινα!!Τα φιλια μου στον βενιαμην!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημερα κανονικα πηγαμε στον παιδικο...μετ'εμποδιον αλλα ας μην γινομαι κουραστικη,αλλου ειναι το θεμα μου.Λοιπον,μη εχοντας αναρρωσει τελειως,(εχουμε μυξουλες και ενα βηχαλακι)μολις τα πηγα το πρωι,την ρωταω τι ωρα να ερθω να τα παρω,μου λεει ελα σε 2 ωρες,τεσπα,της λεω θα δουμε πως θα ειναι τα μικρα και επικοινωνουμε για οτι προκυψει.Με παιρνει τηλ.στις 9 και μιση,μια ωρα μετα που της τα ειχα παει και μου λεει πως ο μπεμπης κλαιει συνεχεια και πεταει την πιπιλα,την ρωτω κι εγω αν εχει κοιμηθει καθολου και μου λεει οχι,της λεω αν δεν κοιμηθει κι εξακολουθησει να κλαιει να με παρει τηλ.και δεν με πηρε ξανα,αλλα εγω ωστοσο επειδη ειχα την εννοια του πηγα και τα πηρα κατα της 12!!Και τι μου λεει μολις με ειδε....????......Επιτελους ηρθες!!και φυσικα εμεινα καγκελω!!!Να τσακωθεις δεν μπορεις..ερχεται εξω με τον μπεμπη ο οποιος τελικα δεν κοιμηθηκε καθολου και συνεχεια γκρινιαζε-εκλαιγε και της απαντω πως περιμενα να με ενημερωσει,αλλα εκεινη καλα-καλα δεν θυμοταν τι ειχε φαει το καθε παιδι!!Πηρα λοιπον τα μικρα τα οποια ηταν βρωμικα απο τις μυξουλες τους και ρωτω ετσι θα ειναι απο εδω και περα?θελω να πω πως θα αρρωσταινουν τακτικα και το μπουκωμα και η μυξα δεν υποχωρει ευκολα,τι θα γινει,θα πρεπει να τις τρωνε??συγνωμη κιολας!!Βρε κοριτσια αν εχω υψηλες απαιτησεις πειτε το μου να το παρω αποφαση και να πω "κοπελια εισαι μεσω εσπα,δεν πληρωνεις μια και βουλωσε το"Τελικα σαν το σπιτι τους πουθενα!!!Σας επρηξα αλλα περιμενω γνωμες γιατι μια απογοητευση γενικα απο τον σταθμο την εχω...:(!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Χθες πήγαμε παιδίατρο, δυο μηνών πια κ κάναμε κ το πρώτο μας εμβόλιο :D 3050 ο υιός, 3150 η κόρη :) μεγάλωσαν τα ζουζουνακια μας! Μας βρηκε μια χαρά κ το καλυτεροτερο ΔΕΝ τα ξυπνάμε πια για να φάνε ούτε μέρα ούτε νύχτα :o τρώνε όσο κ όποτε θέλουν!

Ο πρωτότοκος έκανε το τελευταίο του εμβολιακι τον Απρίλη ξανά κ επίσης βγάζουμε τα τέσσερα τελευταία μας δοντάκια :) το ένα έσκασε μυτούλα, το άλλο ετοιμαζεται κ τα άλλα δυο ξεκίνησαν αλλά έχουν δρόμο ακόμα! Τουλάχιστον παρηγορηθηκα ότι η ανεξήγητη γκρινια καμία φορά δεν είναι λογω διδύμων αλλά δοντιών! Επίσης ο άντρας μου τον μέτρησε κ έγινε 97 πόντους κ μας εδωσε κ αιματολογικό να δούμε τι γίνεται με την αναιμία του!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Σημερα κανονικα πηγαμε στον παιδικο...μετ'εμποδιον αλλα ας μην γινομαι κουραστικη,αλλου ειναι το θεμα μου.Λοιπον,μη εχοντας αναρρωσει τελειως,(εχουμε μυξουλες και ενα βηχαλακι)μολις τα πηγα το πρωι,την ρωταω τι ωρα να ερθω να τα παρω,μου λεει ελα σε 2 ωρες,τεσπα,της λεω θα δουμε πως θα ειναι τα μικρα και επικοινωνουμε για οτι προκυψει.Με παιρνει τηλ.στις 9 και μιση,μια ωρα μετα που της τα ειχα παει και μου λεει πως ο μπεμπης κλαιει συνεχεια και πεταει την πιπιλα,την ρωτω κι εγω αν εχει κοιμηθει καθολου και μου λεει οχι,της λεω αν δεν κοιμηθει κι εξακολουθησει να κλαιει να με παρει τηλ.και δεν με πηρε ξανα,αλλα εγω ωστοσο επειδη ειχα την εννοια του πηγα και τα πηρα κατα της 12!!Και τι μου λεει μολις με ειδε....????......Επιτελους ηρθες!!και φυσικα εμεινα καγκελω!!!Να τσακωθεις δεν μπορεις..ερχεται εξω με τον μπεμπη ο οποιος τελικα δεν κοιμηθηκε καθολου και συνεχεια γκρινιαζε-εκλαιγε και της απαντω πως περιμενα να με ενημερωσει,αλλα εκεινη καλα-καλα δεν θυμοταν τι ειχε φαει το καθε παιδι!!Πηρα λοιπον τα μικρα τα οποια ηταν βρωμικα απο τις μυξουλες τους και ρωτω ετσι θα ειναι απο εδω και περα?θελω να πω πως θα αρρωσταινουν τακτικα και το μπουκωμα και η μυξα δεν υποχωρει ευκολα,τι θα γινει,θα πρεπει να τις τρωνε??συγνωμη κιολας!!Βρε κοριτσια αν εχω υψηλες απαιτησεις πειτε το μου να το παρω αποφαση και να πω "κοπελια εισαι μεσω εσπα,δεν πληρωνεις μια και βουλωσε το"Τελικα σαν το σπιτι τους πουθενα!!!Σας επρηξα αλλα περιμενω γνωμες γιατι μια απογοητευση γενικα απο τον σταθμο την εχω...:(!!

Η ξαδέλφη μου που τα πήγαινε μέσω εσπα ήταν πααααρα πολύ ευχαριστημένη κ δεν ειναι η μόνη, έχω ακουσει πολλές μαμάδες ευχαριστημένες ! Το ότι τα πας μέσω εσπα για μενσ προσωπικά δεν είναι λόγος να φέρονται όπως νάναι, τι θα πει δηλαδή δεν πληρώνεις; δε θα πληρωθούν για τις υπηρεσίες τους; ή τους υποχρέωσε κανείς να μπούν στο εσπα; φυσικά κ θα μιλάς κ θα διεκδικείς το καλύτερο για τα παιδιά σου! Επειδή όμως εμείς δεν φτάσαμε ακομα στο σημείο παιδικός ας πουν κ οι πιο έμπειρες μανουλες!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Στην ηλικια που ειναι οι μικρες μου,25 μηνων μπορουμε να κανουμε αραγε το αντιγριπικο?ενος συναδελφου του αντρα μου το εκαναν στον γιο τους αλλα ειναι κανα χρονο μεγαλυτερος απο τα δικα μου γιατι το παιδακι αρρωσταινε συνεχεια,τα ειχαν δει ολα οι γονεις του!!Βεβαια θα ρωτησω και την παιδιατρο για αυτο,αλλα οποτε παω για εμβολια ολο κατι ξεχναω να ρωτησω!!Ο μικρος σου ακομη κεκιζει?κι εγω πιστευω πως ειναι φαση και θα περασει μονο του,προσπαθησε οσο μπορεις οταν το κανει(για να τραβηξει την προσοχη)να μην του δινεις σημασια και να μην τον μαλωνεις....τι εχουν να δουνε τα ματακια μου...μα τι σκαρφιζονται αυτα τα δαιμονια μυαλουδακια!!

Ναι σιγουρα μπορειτε αλλα μεχρι τελις οκτωβρη περιπου γινονται.παιδια το κεκεδισμα σταματησε ξαφνικα το σαββατο!!!!ζητω!!!

Οσο για τον παιδικο μην τους αφηνεις λασκα,κακως τα πας λιγες ωρες εκτος βεβαια τωρα που ειναι αρρωστα.μιλα με τη δασκαλα τους και γραψε οδηγιες.δεν υπαρχει θεμα εσπα αλλα επαγγελματισμου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αργυρώ συμφωνώ με τα κορίτσια! Δεν έχει καμία σημασία που εσύ πήγες μέσω ΕΣΠΑ. Ούτε τους έβαλε κανείς το πιστόλι στον κρόταφο να πάρουν παιδάκια μέσω ΕΣΠΑ, ούτε απλήρωτοι θα μείνουν -απλά θα πληρωθούν από το ΕΣΠΑ. Και στο κάτω κάτω, δεν τους νοιάζει η γενικότερη φήμη τους;

Αχ βρε κορίτσια έβαλα τα αγόρια για ύπνο και τρέμουν τα πόδια μου από την κούραση.. σέρνομαι! Κλείνουν τα μάτια μου! κι εσείς έτσι είστε; Έχω να αδειάσω και το πλυντήριο των πιάτων και το πλυντήριο των ρούχων...Θέλω να γκρινίαξω λιγάκι, όπως καταλαβαίνετε :rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε βρε τσουπρες??

εγω λεω ποτε θα ερθει η Παρασκευη να μην παμε παιδικο για 2 μερες...τα εχω παιξει μονη μου που τα βαζω στο αυτοκινητο και μετα αντε βγαλτα παλι και μετα παλι τα ιδια....ποσο να αντεξει η μεση μου!!Και σχολικο δεν εξυπηρετει την περιοχη μου,αλλα απο οτι μου ειπε δεν εχει και κενες θεσεις διοτι εχει μονο ενα σχολικο και δεν εχει σκοπο για δευτερο!!Σκεφτομαι τις Δευτερες που εχω ρεπο να μην τα πηγαινω...βεβαια θα μενει το σπιτι πισω αλλα απο το να κλαινε κι εγω να εχω την εννοια τους και να στεναχωριεμαι...

Τι κανουν οι φρεσκοτριτεκνες??

οι υπολοιπες??καλη μας δυναμη διδυμομανουλες!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια

Νουνου να σας ζησει η κορούλα, γερη κ καλοτυχη με ολα τα καλα στη ζωη της!

Επισης καλη δυναμη κ με πολλες χαριτωμενες ζουζουνιες απο τα μικρα μας!


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...