Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

mpougos το τικερακι σου ειναι σωστο?πιο μεγαλοι δεν εισαστε εσεις?

καλυτερες μερες ε????

χμμμ....ολα σχετικα ειναι.Απο τη μια μιλανε ,συνεννοουμαστε καλα,κανουμε μπανιο πιο γρηγορα,ντυνονται μονοι τους κλπ γενικα αυτοεξυπηρετουνται σε μεγαλο βαθμο ΑΛΛΑ πολλες φορες(σχεδον παντα) εχουν αποψη την οποια υπερασπιζονται μεχρι τελικης πτωσεως (δικης μου).

Εμενα αυτο με κουραζει περισσοτερο απο καθε τι!!!να θελει ο ενας να φορεσει τζιν παντελονι και μποτακι οταν εξω εχει 40 βαθμους,να θελει ο αλλος να ανεβασει το πατινι πανω στο σκαμπο και μετα αυτος πανω στο πατινι και να μην ακουνε κουβεντα!και αλλα πολλα....τραγελαφικα!!

Χειμωνιατικα διαβαζω!!!!!

ποσο καιρο ελειψα ολες οι προκομενες μαζευτηκατε??εγω εχω ακομα την τσαντα με τις πετσετες και τα μαγιο στο δωματιο,το αντιηλιακο πανω στο πασο και γενικα ενα μπαχαλο σπιτι.Χειμωνιατικα με βλεπω να βγαζω το νοεμβρη,αν συνεχισω με αυτους τους ρυθμους.

εμεις την πανα την κοψαμε το Πασχα,μαχαιρι μερα και νυχτα!!!!!!!!!!πανευκολο ηταν αν και το φοβομουν παρα πολυ(ουτε του παπα δεν θα το πω εννοειται).


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάρες!!

Ευχαριστώ για τις ευχές και πάλι!!:P:p

Εμείς είμαστε καλά, μπορώ να πω ακόμα δεν έχουν αρχίσει τα ζόρια γιατί η μικρή μας κοιμάται αρκετές ώρες, φυσικά όταν ξυπνάει θέλει αγκαλιά ειδάλλως κλαίει σπαρακτικά!! και έχει μια γκαρίδα η ρουφιάνα άλλο πράγμα!! Την προηγούμενη εβδομάδα είχαμε κρατήσει και τα "μεγάλα" στο σπίτι, αυτήν την εβδομάδα τους ξεκινήσαμε σταθμό πάλι και κάποια απογευματάκια τα παίρνει η πεθ και παίζουν στη γετονιά της που έχει παιδομάζωμα οπότε προς το παρόν τη βγάζουμε. Μπορώ να πω ότι μου λείπουν τα σκασμένα και γενικότερα εγώ που ήμουν του έξω έχω εγκλωβιστεί λίγο. Αλλά οκ θα την παλέψω.

Εσύ marminako μου όμως πολύ στεναχωριέσαι και είναι κρίμα βρε κοριτσάκι μου. Ο άντρας σου σε έχει πάρει χαμπάρι έτσι? Πάντως μη νομίζεις πολλές σκεφτόμαστε έτσι λίγο ή περισσότερο. Η μητέρα σου δε μπορεί να έρχεται σπίτι να τα κρατάτε μαζί όσο λείπει ο άντρας σου? Για αρχή δε θα είναι καλύτερα ώστε σιγά σιγά να προσαρμοστείτε όλοι?

Ευτυχώς που υπάρχουν και νοικοκυρές στο φόρουμ γιατί αν περιμέναμε από άλλες...χιχι μπράβο ouranio nektar και γω θα ήθελα να έκανα τέτοια!! Συγχαρητήρια και για τις προόδους σας!! Πολύ ωραίος τρόπος σκέψης!!

Geminako συμπεθέρα και γω μια από τα ίδια με το που γυρίζουν από τον σταθμό καραντίνα αλλά και πάλι όλο με αναζητάνε, ευτυχώς που ακόμα έχει καλό καιρό και τα βγάζουν έξω. Με το θηλασμό υπομονή οι πρώτες μέρες θα είναι έτσι μετα θα είναι πολύ γρήγορα τα πράγματα. Σε σ΄χεση με το θηλασμό και την φροντίδα των διδύμων ευκολάκι θα έλεγα. Εγώ θυμάμαι στα δίδυμα ένα συνεχές πήξιμο...

DOLINI για μένα θα σου έλεγα εφόσον είναι μικρές μην το πολυσκέφτεσαι κάνε μια κοινή τούρτα και θα το ευχαριστηθούν μια χαρά. Γενικότερα μην ρωτάς, εννοώ ότι επιλογές τους δώσουμε θα πάρουν. Όσο για τον παιδικό, εγώ και πάλι δεν το βρίσκω αναγκαίο, αν θές πήγαινε κάποιο γλυκάκι οι σοκοφρετάκια για τα παιδιά και πάλι όχι απαραίτητα. Εμείς φετος λόγω της μικρούλας δε θα κάνουμε γενέθλια στο σπίτι και θα πάω στο σταθμό τούρτα αλλιώς τις προηγούμενες χρονιές που κάναμε "πάρτι" δεν πήγαινα και στο σταθμό.

χειμωνιάτικά? τι λέτε βρε κόρες ζέστη κάνει ακόμα!!! απαπαπαπαπα!!!

Όσο για τα σχόλια σε κούνιες και παραλίες...μμμμμμμμμμ....θα συμφωνήσω με τον σύζυγο της Σέβης. Ευχηθείτε τους μια διπλή δόση να κατευχαριστηθούν!! χαχα

'ωπα ξύπνησε...........................


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Νουνου :P

Ο ωραίος τροπος σκεψης ηρθε αργα, δεν κραταει ολη μερα κ βοηθησατε ολες, γενικα αν πτοηθω ξερω πως αν ανοιξω τον Η/Υ θα παρω μια παρηγοριά πως δεν ειμαι μονη!

Τα μωρα μας μεγαλώνουν συντροφιά κι αυτο ειναι ΥΠΕΡΑΝΩ καθε προγράμματος κ δικαιως μας ζηλευουν μεσα στην κουραση ζουμε κ το θαυμα!

Φιλάκια


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω, πολλα γραψατε!

Εμεις χειμωνιατικα κατεβασαμε, για τα παιδια, προς το παρον.Και σε 10 μερες που θα ερθει η γυναικα για τις δουλειες, θα της πω να στρωσει και χαλια.Νωρις νωρις φετος,αλλα οι μικρες κυριες μπουσουλανε παντου κ τα πλακακια ειναι κρυα.Ασε που το πρωι στις 7,30 που ανοιξα μπαλκονοπορτα, ειχε 12 βαθμους εξω.

Τουρτες θα παρω 2 μικρες, σε 2 μηνες που ειναι τα πρωτα μας γενεθλια.Γενικα αυτο θα ακολουθω σαν τακτικη.Τα κοριτσια δεν εχουν ονομαστικη εορτη, οποτε θα τους κανουμε λεμε ενα παρτυ, μια φορα το χρονο, οπως το θελει η καθε μια, να το φχαριστιουνται. Οταν μεγαλωσουν βεβαια αυτα.Φετος οι στενοι συγγενεις στο σπιτι.

Ουρανιο μπραβο για τη νοικοκυροσυνη!Εμενα σαλτσες μου εκανε η μαμα, γιατι εγω αστα.Το μεγιστο που εκανα μονη ειναι που εβαλα λαχανικα για το χειμωνα στον καταψυκτη!

Εγω πολυ το χαιρομαι οταν περπαταμε στο δρομο και μας σταματανε ασχετοι και μας μιλανε, μας λενε διαφορα.Γενικα τα διδυμα ειναι λιγο ατραξιον. Τωρα τα σχολια του τυπου ξεμπερδεψες με τη μια κ τετοια απλα τα αγνοω.


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καληςπερα και απο μενα ! ειπα να ερθω και εγω στην παρέα μας μιας και ειμαι έγκυος σε δυδιμα ενα αγοράκι και ενα κοριτσακι εχω μπει στο έβδομο μηνα και εχω μια ακομα κορη που το Νοέμβρη γινεται τεσσάρων! γενικώς δεν σας εχω διαβάσει αλλα πιστευω να σας μάθω σιγα σιγα


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθατε dolini k roxana να σας ζησουν τα μικρα σας

Σεβη συγχαρητήρια για τα μαθηματικά σας!

Νακι πως κοψατε κ την βραδινη πανα μαχαιρι; εβαζες κατι στο κρεβατι τους η ξυπναγανε αμα θελανε πιπι;

Χαχα νοικοκυρά με λετε! Να μην προσθέσω κ τα άλλα που κανω ; (ψωμι κ γιαούρτι)εχω κ ραπτομηχανή στην σκονη αφοτου γεννησα αλλά έγκυος τους εραψα απο 65 υφασματινες πανες, αντε να ερθει ο καιρός για αποκριάτικα να δούμε τι θα κάνουμε.

Παντως την πραγματική νοικοκυρά δεν εντοπισατε, την Μαριλιω που πιάνουν τα χέρια της για τουρτες εγω ενα κεικ της προκοπης δεν μπορω να κανω.τυχερα τα μωρα που θα τρωνε λιχουδιές απο τα χερακια της μαμας τους.

Μαρμιν που είσαι?


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάρες! Βλέπω πολλά νέα ποστ και χαίρομαι. Εγώ έχω πέσει με τα μούτρα στη δουλειά και κάθομαι πολλές ώρες! Τελικά βλέπω το θέμα του ύπνου είναι πολύ μεγάλο.. τι να πω ρε κορίτσια. Νομίζω ότι το καλύτερο που έκανα είναι που τους έκοψα 4 μηνών το βραδυνό φαί και τους έμαθα να κοιμούνται μόνοι τους. Έτσι κι εμείς κοιμόμαστε και ζούμε σα φυσιολογικοί άνθρωποι, αλλιώς το λαλά το είχα σίγουρο.. Αν και τώρα που μεγαλώνουν άρχισαν να αντιδρούν την ώρα του ύπνου. Ενώ ξέρουν ότι είναι ώρα για ύπνο, μετά το γάλα τους πηγαίνουν και βγάζουν τα παιχνίδια, και όταν προσπαθώ να τους βάλω τον υπνόσακο κλωτσάνε και τσιρίζουν :rolleyes: Αλλά μάλλον είναι της ηλικίας υποθέτω, γιατί είναι η φάση που ανακαλύπτουν τον κόσμο και δε θέλουν να τους περιορίζει κανείς!

Επίσης έχω και ένα άλλο πρόβλημα που φαντάζομαι το αντιμετωπίζετε όλες. Όταν έχω τον έναν αγκαλιά και πλησιάζει και ο άλλος να τον πάρω, αυτός που έχω ήδη αγκαλιά τσιρίζει και κλωτσάει για να φύγει ο αδερφός του... εγώ βέβαια τους παίρνω και τους δύο αγκαλιά και τους λέω πόσο τους αγαπάω και τους δύο, αλλά αυτοί τσιρίζουν ταυτόχρονα. Δύσκολο πράγμα να μοιράζεσαι τη μαμά :(

Mariliw εγώ τα χειμανιάτικα τα έβγαλα χτες. Χτες το βράδυ κοιμήθηκαν με κουβερτούλα και πολύ το ευχαριστήθηκαν. Με τα χίλια ζόρια τους ξύπνησα στις 8:30 το πρωί γιατί είχε έρθει η νταντά, ενώ τις προηγούμενες μέρες που είχαν το σεντονάκι ξυπνούσαν 8:15 νταν! :tongue::tongue: ο ένας ροχάλιζε κιόλας!

Σήμερα λέω να βάλω και το χαλί στο σαλόνι, να μην κάθονται στα κρύα πλακάκια...

Roxana γειά σου, καλώς ήρθες! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Σας φιλώ προς το παρόν!

Link to comment
Share on other sites

μαζι με την ροξανα να κανω κ εγω την εισοδο μου στην παρεα σας. εχω μπει στον εβδομο. εχω διδυμα κοριτσακια κ ο γιος μου γινετε 3 τον Δεκεμβρη. εχω προβληματα με την εγκυμοσυνη μου. εκανα περιδεση στην 24 εβδομαδα λογο τραχυλου κ απο τοτε ειμαι σπιτι. σημερα ειμαι 29+1 εχω μπουχτησει μεσα στο σπιτι. σας διαβαζω κ περνανε οι ωρες μου. ειστε πολυ δραστηριες κοριτσια. μαρμελαδες διαβαζω, βολτες, δουλειες σπιτιου, χειμωνιατικα, σχολεια, μαγειρεματα. τα μισα να κανω οταν γεννηθουν τα διδυμα ευχαριστημενη θα ειμαι. εκ καιρο θα χρειαστω τις συμβολες σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Να καλωσορισω την Ροξανα και την Μαμα2011,με το καλο να παρετε αγκαλια τα αγγελουδια σας!!!

Τελος του μηνα μαλλον θα στρωσουμε και εμεις το παιδικο αλλα το υπολοιπο σπιτι μαλλον αρχες Νοεμβρη οπως περυσι,θα δουμε αναλογα τον καιρο!

Φλορετα θα συνεχιζεις να παιρνεις αγκαλια και τα δυο και θα το συνηθισουν!

Εμεις οτι κανουμε στον ενα,το κανουμε και στον αλλο! αυτο λεγαμε με τις δασκαλες του παιδικου σημερα,μου ελεγαν ποσο αγαπημενα ειναι μεταξυ τους και οτι δεν τσακωνοντε για τα παιχνιδια!

Κοριτσια μια συμβουλη προς ολες σας.....να εχετε προγραμμα στα μικρα σας και μην το χαλατε για κανεναν λογο!

Εμεις ετσι εχουμε επιβιωσει!:shock::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!

Πολλά γραψατε κ πολλά καινούρια κορίτσια τα οποία κ καλωσορίζω στην όμορφη παρέα μας κ ελπίζω να κάνουν αισθητή την παρουσία τους!

Εδω είμαι κ εγώ σας διαβάζω αλλά επειδή ως επί το πλείστον μπαίνω από κινητό - όπως κ τώρα - βαριέμαι να γράφω!

Εγώ είμαι καλύτερα, με πιάνει ένα ψυχοπλακωμα κυρίως μολις ξυπνάω αλλά με τις δουλειες μου περνάει!

Σας φιλώ προς το παρον, θα προσπαθήσω να μπω από σταθερό για περισσότερα νέα! :D


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Ouranio nectar τι να σκαμπασει η τουρτιτσα μπροστα σε οοοολα αυτά που κανεις εσύ; Μιλαμε για πολλά κότσια! Μπράβο και πάλι μπραβο!!!

Να καλοσωρισω κι εγώ τις νέες κοπέλες τις εγκυμονουσες. Πρόσφατα πέρασα τη φάση της χάλια εγκυμοσύνης με τα 100 προβληματα που τώρα Οσο ζόρι κι αν τραβαω δεν είναι τίποτα μπροστα στους μήνες του άγχους και της αγωνίας που είχα τότε.

Marmin σε αρκετές περιπτώσεις οι δουλειές είναι σωτηριες! Και γενικά η δραστηριότητα. Μην την αφήσεις για κανέναν λόγο. Κανόνισε και κανά καφεδάκι με καμιά φίλη να βγεις λίγο να ξεδωσεις.

Λοιπόν κορίτσια θελω τη γνώμη σας.. Εγώ στο σαλόνι έστρωσα μόλις γυρίσαμε απο τις διακοπές παζλ με ένα παπλωματακι απο πάνω για να παίζουμε κει λίγο πιο περιορισμένα. Το σπιτι Έχει πλακακι και βέβαια σφουγγαριζω καθημερινά αλλα κάπως δεν μου Πήγαινε να τα αφήσω χύμα κάτω. Φυσικά και τα αφήνω αλλα ελεγχόμενα με μένα ή κάποιον απο δίπλα και στη στρατα ελεύθερα σε ολο το σπιτι. Πολλοί όμως μου λένε πώς Ειμαι υπερβολική και τα παιδια τα Εχω στη "γυαλα" λέει... Η μπεμπούλα είναι πολύ ευαίσθητη με το δερματακι της και προσπαθω να προσέχω. Είδα τώρα που γράφετε για χάλια πλακάκια κτλ και ηθελα να σας ρωτήσω, τελικά μήπως όντως υπερβαλω;


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Mariliw εμενα προτιμουν να μπουσουλανε στο δωματιο τους, που εχει laminate στο πατωμα, τους φαινεται πιο ζεστο κ πιο μαλακο απο τα πλακακια υποθετω.Εκει ειναι ελεθερες να κανουν οτι θελουν γιατι δεν εχει επικίνδυνες περιοχες.Φυσικα ειμαι και εγω κατω στα πατωματα μαζι τους αλλα γενικα δεν το φοβαμαι.Στο υπολοιπο σπιτι, δεν πολυθελουν ακομα, βγαινουν λιγο στο σαλονι κ μετα γυρναν μονες στο δωματιο.Πραγμα που με βολευει γιατι ακομα δεν εχουμε αξιωθει να κανουμε kids friendly τους υπολοιπους χωρους.

Οσο για το προγραμμα ειμαι πολυ υπερ.Εγω ευτυχως δεν ταλαιπωρηθηκα με το θεμα του υπνου (τουλαχιστον προς το παρον).Απο 6 μηνων κοιμονται σερι 9-7.Πλεον επειδη δεν πολυκοιμουνται μεσα στη μερα κ κουραζονται, αλλαξαν απο μονες το ωραριο και κοιμουνται 8-6,30, ξυπναν, πινουν γαλα κ μετα ειτε την ξαναπεφτουν ή παιζουν στα κρεβατια τους για καμια ωρα.Κ εγω εκμεταλλευομαι εκεινη την ωρα να κανω καμια δουλεια, να σφουγγαρισω ή να κανω φαγητο πχ.Γιατι τις υπολοιπες ωρες δεν με αφηνουν σε ησυχια!Θελουν να παιζουμε, να τραγουδαμε και γενικως να ασχολουμαι μαζι τους.


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

καληςπερα και ευχαριστω για την υποδοχή !

εγω κορίτσια στο θεμα του ύπνου με τη μεγάλη μου τράβηξα μεγαλο λούκι ! δεν κοιμόταν σερι μεχρι και πριν λιγο καιρο και ακομα μπορει να ξυπνησει το βραδυ αλλα δε νορμαλ κατάσταση ελπιζω με τα δυδιμα να μην εζω τέτοιο τεράστιο θεμα γιατι δεν θα την παλέψω

mariliw εγω την ειχα και μποσουλουσε όπου ηθελε δεν την περιόριζα χωρις να πιστευω πτι αυτο που κανεις ειναι υπερβολή ! και πραγματικα σε λιγο καιρο υα ειναι ανεξέλεγκτα και δεν θα μπορεις να κανεις κατι! η μικρη σου τι ευαισθησία εχει; ρωτάω γιατι δουλεύω σε φαρμακειο μηπως μπορω να βοηθήσω


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...