Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2014


Recommended Posts

Καλημερα σε ολες!! Τι κανετε? Φανταζομαι, οσες εχετε ηδη γεννησει δεν θα εχετε χρονο για ιντερνετ με τα μπεμπακια! Οι υπολοιπες πως τα πατε? Εχετε κανενα δειγμα οτι θα ξεκινησει ο τοκετος σιγα-σιγα? Εγω σχεδον τιποτα, λιγα πετρωματα και το μωρο ειναι ψηλα ακομη. Σημερα θα παω στο γιατρο να με δει...QUOTE]

Καλησπερα Mariaki!!!!

Ακριβως τα ιδια και εγω....την Πεμπτη που ειχαμε γιατρο ο μικρος ηταν ακομα ψηλα...και εγω μεχρι τωρα δεν εχω καταλαβει κατι...απλα περιμενω.Το μονο κακο ειναι που με ειδε ο γιατρος και μαλλον κανω κιρσους στον κολπο...οποτε αν επιβεβαιωθει την Πεμπτη που εχουμε παλι γιατρο...θα κανουμε καισαρικη!!!!

Για να δουμε τι θα σας πει ο γιτρος σημερα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καληςπερα!

Γυρναω απο τον γιατρο τωρα!

3,5κιλα το γομαρακι μας...

Κανενα σημαδι τοκετου,ο τραχηλος μια χαρα,το μωρο δεν κατεβηκε κ δεν εχω συσπασεις.

Πεμπτη θα παω για καρδιοτοκογραφημα,μπας κ βρουμε καμια συσπαση...


P3VMm7.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Mariaki!!!!

Ακριβως τα ιδια και εγω....την Πεμπτη που ειχαμε γιατρο ο μικρος ηταν ακομα ψηλα...και εγω μεχρι τωρα δεν εχω καταλαβει κατι...απλα περιμενω.Το μονο κακο ειναι που με ειδε ο γιατρος και μαλλον κανω κιρσους στον κολπο...οποτε αν επιβεβαιωθει την Πεμπτη που εχουμε παλι γιατρο...θα κανουμε καισαρικη!!!!

Για να δουμε τι θα σας πει ο γιτρος σημερα!!!

Kι εγω εχω κιρσους εδω και μηνες!! Δεν τους ειχα στην πρωτη εγκυμοσυνη κι οταν τους ειδα τρελλαθηκα. Δεν ηξερα τι ειναι αυτο το πραγμα! Κι απο εναν εχουν γινει τωρα τρεις! Αλλα ουτε λογος για καισαρικη. Δεν ξερω γιατι στο ειπε αυτο...

Εγω πηγα σημερα γιατρο παλι, με εξετασε απο κατω, εχει αρχισει να ανοιγει ο τραχηλος και ειναι μαλακος!! Δεν το πιστευα. Εν τω μεταξυ εχω κατι ψιλοπονακια απο χτες, χαμηλα, οπως οταν περιμενεις περιοδο. Ειναι κι αυτο ενα δειγμα οτι κατι παει να γινει. Μου δινει 10 μερες το πολυ,λεει. Αλλα επειδη μενω επαρχια και ηρθαμε Αθηνα για το ραντεβου,τωρα πρεπει να μεινω εδω κι εχω αφησει εκκρεμοτητες πισω... Αυτα με αγχωνουν. Ας πανε ολα καλα με τη γεννα,βεβαια, και θα τα τακτποιησω τα αλλα. Εχω αρχισει ηδη τα τηλεφωνα να παει μια καθαριστρια στο σπιτι,για πεντικιουρ, αποτριχωση κλπ!! Τι να κανω!!!


oTpap3.png

cHzLp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να φορεθουν καλτσες οταν υπαρχουν κιρσοι να ξερεται!!!Τουλαχιστον ετσι γνωριζω ρωτηστε τους γιατρους σας.

Εγω λογο αλλου προβληματος φορεσα καλτσες μια μερα πριν τον τοκετο και της εβγαλα 10 μερες μετα τον τοκετο.

Οι varissan ειναι πολυ καλες για πιο σοβαρο προβλημα θρομβοφυλιας οπως το δικο μου αλλα εχει και πιο φθηνες για απλα προβληματακια οπως οι κιρσοι.


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα Mariaki!!!!

Ακριβως τα ιδια και εγω....την Πεμπτη που ειχαμε γιατρο ο μικρος ηταν ακομα ψηλα...και εγω μεχρι τωρα δεν εχω καταλαβει κατι...απλα περιμενω.Το μονο κακο ειναι που με ειδε ο γιατρος και μαλλον κανω κιρσους στον κολπο...οποτε αν επιβεβαιωθει την Πεμπτη που εχουμε παλι γιατρο...θα κανουμε καισαρικη!!!!

Για να δουμε τι θα σας πει ο γιτρος σημερα!!!

Kι εγω εχω κιρσους εδω και μηνες!! Δεν τους ειχα στην πρωτη εγκυμοσυνη κι οταν τους ειδα τρελλαθηκα. Δεν ηξερα τι ειναι αυτο το πραγμα! Κι απο εναν εχουν γινει τωρα τρεις! Αλλα ουτε λογος για καισαρικη. Δεν ξερω γιατι στο ειπε αυτο...

Εγω πηγα σημερα γιατρο παλι, με εξετασε απο κατω, εχει αρχισει να ανοιγει ο τραχηλος και ειναι μαλακος!! Δεν το πιστευα. Εν τω μεταξυ εχω κατι ψιλοπονακια απο χτες, χαμηλα, οπως οταν περιμενεις περιοδο. Ειναι κι αυτο ενα δειγμα οτι κατι παει να γινει. Μου δινει 10 μερες το πολυ,λεει. Αλλα επειδη μενω επαρχια και ηρθαμε Αθηνα για το ραντεβου,τωρα πρεπει να μεινω εδω κι εχω αφησει εκκρεμοτητες πισω... Αυτα με αγχωνουν. Ας πανε ολα καλα με τη γεννα,βεβαια, και θα τα τακτποιησω τα αλλα. Εχω αρχισει ηδη τα τηλεφωνα να παει μια καθαριστρια στο σπιτι,για πεντικιουρ, αποτριχωση κλπ!! Τι να κανω!!!

Κιρσους στον κολπο...Οχι στα ποδια!!!!!!!

Ειναι επικινδυνο για αιμοραγια.....Μπορει να σπασει καποιος....η στο ραψιμο καθε φορα που θα περναει βελονα να μη σταματαει το αιμα!Εχω και αιματοκριτη χαμηλοτατο 32,6..οποτε θεωρει οτι ειναι μεγαλο το ρισκο!!!!Και ειναι γιατρος που δεν κανει συχνα καισαρικες(τη μανα μου με διδυμα πριν χρονια τη ξεγεννησε με φυσιολογικο)....

Για να δουμε ποια θα ειναι πρωτη...εχουμε και την ιδια πητ!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να φορεθουν καλτσες οταν υπαρχουν κιρσοι να ξερεται!!!Τουλαχιστον ετσι γνωριζω ρωτηστε τους γιατρους σας.

Εγω λογο αλλου προβληματος φορεσα καλτσες μια μερα πριν τον τοκετο και της εβγαλα 10 μερες μετα τον τοκετο.

Οι varissan ειναι πολυ καλες για πιο σοβαρο προβλημα θρομβοφυλιας οπως το δικο μου αλλα εχει και πιο φθηνες για απλα προβληματακια οπως οι κιρσοι.

Δεν μου ειπε τιποτα για καλτσες....ισως αυτο ισχυει για τους κιρσους στα ποδια!!!

Πεμπτη θα ξαναπαμε και θα τον ρωτησω!!!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καληςπερα!

Γυρναω απο τον γιατρο τωρα!

3,5κιλα το γομαρακι μας...

Κανενα σημαδι τοκετου,ο τραχηλος μια χαρα,το μωρο δεν κατεβηκε κ δεν εχω συσπασεις.

Πως σε καταλαβαινω!!!!Ακριβως τα ιδια και εγω απλα ο τραχηλος εχει μεινει στο 1/3.

Πεμπτη θα παω για καρδιοτοκογραφημα,μπας κ βρουμε καμια συσπαση...

Μια χαρα το βαρος του..να χεις να πιανεις μωρο Οπως λεει μια φιλη μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα το βαρος του..να χεις να πιανεις μωρο Οπως λεει μια φιλη μου!!!!!

Καλημερα!

Εχω 3βδομαδες ακομα κ ο γιατρος φοβαται μην γινει παααααανω απο 4κιλα.

Μονο γι αυτο αγχωνεται...

Μου ειπε σεξ,περπατημα,δουλειες οτι βρω να κανω.

Αλλα και παλι φευγοντας μου ειπε"ειναι ετοιμος μεν,αλλα και την αλλη βδομαδα εδω θα ειμαστε στο ραντεβου κανονικα γιατι δεν γεννας ακομα."


P3VMm7.png
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να φορεθουν καλτσες οταν υπαρχουν κιρσοι να ξερεται!!!Τουλαχιστον ετσι γνωριζω ρωτηστε τους γιατρους σας.

Εγω λογο αλλου προβληματος φορεσα καλτσες μια μερα πριν τον τοκετο και της εβγαλα 10 μερες μετα τον τοκετο.

Οι varissan ειναι πολυ καλες για πιο σοβαρο προβλημα θρομβοφυλιας οπως το δικο μου αλλα εχει και πιο φθηνες για απλα προβληματακια οπως οι κιρσοι.

Καλημερα! Νομιζω οι καλτσες φοριουνται οταν εχεις κιρσους στα ποδια, οχι στον κολπο. Ricola, Κι εγω στον κολπο εχω!!


oTpap3.png

cHzLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημεραααα!!!!

Καλημερα! Νομιζω οι καλτσες φοριουνται οταν εχεις κιρσους στα ποδια, οχι στον κολπο. Ricola, Κι εγω στον κολπο εχω!!

Και δε σου ειπε τιποτα γι ακαισαρικη εεε???Μακαρι να ηταν ετσι και με τον δικο μου γιατρο!Τον εμπιστευομαι βεβαια γιατι ειναι σιγουρο πως δεν ειναι απο τους γιατρους που προωθουν τη καισαρικη!!!Αλλα με προβληματισες καπως!!!!

Εγω δεν τους εχω δει και δεν ηξερα καν πως βγαινουν και εκει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εχω 3βδομαδες ακομα κ ο γιατρος φοβαται μην γινει παααααανω απο 4κιλα.

Μονο γι αυτο αγχωνεται...

Μου ειπε σεξ,περπατημα,δουλειες οτι βρω να κανω.

Αλλα και παλι φευγοντας μου ειπε"ειναι ετοιμος μεν,αλλα και την αλλη βδομαδα εδω θα ειμαστε στο ραντεβου κανονικα γιατι δεν γεννας ακομα."

Εμενα παλι δε μου πε τιποτα...απλα οτι μπορω να συνεχισω τη γυμναστικη μου!!!!

Κανε οτι σου ειπε..και σε μια βδομαδα βλεπετε...και ποσο θα εχει παρει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!να σας ζησουν τα μωρακια σας!!οσες γεννησατε!και με το καλο εμεις οι επομενες!εγω θα μπω την πεμπτη στις 06/02 με προκληση ..ο τραχηλος εχει μαλακωσει καπως και το μωρο σιγα σιγα εχει θεση..ελπιζω να κατεβει μεχρι την πεμπτη!εχουμε μεγαλο κεφαλι και ειπαμε να μην παρω την 40η εβδομαδα γιατι τοτε θα ειμαι σιγουρα θα καισαρικη!την πεμπτη θα ειμαι 39+4 και ετσι κατι γινεται!τουλαχιστον θα προσπαθησουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!να σας ζησουν τα μωρακια σας!!οσες γεννησατε!και με το καλο εμεις οι επομενες!εγω θα μπω την πεμπτη στις 06/02 με προκληση ..ο τραχηλος εχει μαλακωσει καπως και το μωρο σιγα σιγα εχει θεση..ελπιζω να κατεβει μεχρι την πεμπτη!εχουμε μεγαλο κεφαλι και ειπαμε να μην παρω την 40η εβδομαδα γιατι τοτε θα ειμαι σιγουρα θα καισαρικη!την πεμπτη θα ειμαι 39+4 και ετσι κατι γινεται!τουλαχιστον θα προσπαθησουμε!

Με το καλο!!!!!Σου ευχομαι να σας ερθουν ολα οπως τα θελετε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Νομιζω οι καλτσες φοριουνται οταν εχεις κιρσους στα ποδια, οχι στον κολπο. Ricola, Κι εγω στον κολπο εχω!!

χαχαχαχα ναι δικιο εχεις....δεν ειδα οτι ειναι στον κολπο!!!εκτος και αν βγηκε και καλτσα για τον κολπο:tongue::tongue:


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...