Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2014


Recommended Posts

Κοριτσια ειναι ολοι εναντιον μου αλλα εγω εχω μουλαρώσει!

Ο γιατρος θελει να μπουμε αυριο για προκληση!

Το μωρο ειναι πανω απο 4κιλα αλλα μεγαλυτερο προβλημα ειναι το κεφαλι το οποιο ο υπερηχος δεν μετραει πλεον!βγαζει ερωτηματικα το μηχανημα!

Εγω θελω να περιμενουμε τουλαχιστον ως το σαββατο,του το δηλωσα κ μου ειπε οκ σαββατο 6το πρωι.

Ολοι μου λενε μην ζοριστω και αλλα τετοια...

Η πητ μου δεν εχει ερθει ακομα ομως...τι βιαζονται;


P3VMm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια ειναι ολοι εναντιον μου αλλα εγω εχω μουλαρώσει!

Ο γιατρος θελει να μπουμε αυριο για προκληση!

Το μωρο ειναι πανω απο 4κιλα αλλα μεγαλυτερο προβλημα ειναι το κεφαλι το οποιο ο υπερηχος δεν μετραει πλεον!βγαζει ερωτηματικα το μηχανημα!

Εγω θελω να περιμενουμε τουλαχιστον ως το σαββατο,του το δηλωσα κ μου ειπε οκ σαββατο 6το πρωι.

Ολοι μου λενε μην ζοριστω και αλλα τετοια...

Η πητ μου δεν εχει ερθει ακομα ομως...τι βιαζονται;

Κοριτσακι μου απλα μην πας! Ακριβως τα ιδια μου ελεγαν στο πρωτο. Πανω απο τεσσερα κιλα θα βγει και μεγαλο κεφαλι. Μπηκα στις 40+1 με προκληση και αφου το μωρο δεν ηταν ετοιμο, μετα απο δεκαπεντε ωρες προσπαθειας καταληξαμε σε καισαρικη. Ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω. Τελικα γεννηθηκε 3700. Τωρα εχω αλλαξει γιατρο. Σημερα, αν φαινεται απο το τικερακι, ειμαι 40+5 και περιμενουμε. Μην κανεις τετοιο λαθος και βιαστεις. Γνωμη μου, παντα...

Παντως, εμας μας βγηκε πολυ ζορικη. η μπεμπα! Τελευταιες μερες γυρισε οπισθια, δηλαδη ανασκελα, να κοιταει την κοιλια μου αντι μπρουμυτα που πρεπει. Και ηταν τοσους μηνες. Επισης, δεν εχει εμπεδωθει. Θα ηθελα τη θετικη σας ενεργεια. Να μας πανε ολα καλα.


oTpap3.png

cHzLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου απλα μην πας! Ακριβως τα ιδια μου ελεγαν στο πρωτο. Πανω απο τεσσερα κιλα θα βγει και μεγαλο κεφαλι. Μπηκα στις 40+1 με προκληση και αφου το μωρο δεν ηταν ετοιμο, μετα απο δεκαπεντε ωρες προσπαθειας καταληξαμε σε καισαρικη. Ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω. Τελικα γεννηθηκε 3700. Τωρα εχω αλλαξει γιατρο. Σημερα, αν φαινεται απο το τικερακι, ειμαι 40+5 και περιμενουμε. Μην κανεις τετοιο λαθος και βιαστεις. Γνωμη μου, παντα...

Παντως, εμας μας βγηκε πολυ ζορικη. η μπεμπα! Τελευταιες μερες γυρισε οπισθια, δηλαδη ανασκελα, να κοιταει την κοιλια μου αντι μπρουμυτα που πρεπει. Και ηταν τοσους μηνες. Επισης, δεν εχει εμπεδωθει. Θα ηθελα τη θετικη σας ενεργεια. Να μας πανε ολα καλα.

Στον πρωτο γεννησα με φυσιολογικο τοκετο,εναν αγοραρο 3900/53εκ/με κεφαλιλι 36εκ!

Μαλλον κανω μεγαλα παιδια..

Ο γιατρος μου δεχτηκε συγχαρητηρια κ απο τις μαιες κ απο τον παιδιατρο...

Δεν μασησε πουθενα,μπλεγμενο με τον λωρο το τραβηξε με βεντουζα γιατι δεν ειχε εμπεδωθει κ το γυρισε γιατι κοιτουσε μπροστα.

Ουτε οταν πεφταν οι παλμοι κ χτυπουσαν αλαρμ τα μηχανηματα δεν ειπε τπτ για καισαρικη!αντιθετα ειπε οτι αφου επανερχονται δεν υπαρχει προβλημα.

Τωρα δεν ξερω τι επαθε...

Η αυχενικη διαφανεια στο πρωτο τριμηνο που την κανουμε ειχε βγει 6χιλιοστα!!!)ε αποκλεισαμε συνδρομα κλπ αλλα εχουμε μεγαλο κεφαλι!

Απο 36 εβδομαδων το κεφαλι εβγαινε οτι ειναι 42 εβδομαδων!

Τωρα πιο δεν μπορει εδω κ 2 βδομαδες να το μετρησει...

Τελος παντων κ σεξ εκανα κ γενικη στο σπιτι κ ξεπατωθηκα στο περπατημα...

Σαββατο πρωι μπαινω για προκληση γιατι ο γιατρος μου ειπε οτι μετα το σαββατο δεν με αναλαμβανει...

Και παλι καλα που το τραβηξα μεχρι την πητ μου με τα 10000ζορια!

Περιμενω νεα σου κ ευχομαι ολα καλα να πανε!!!

Παντως οτι γυρισε πλευρα η μπουμπου σου δεν ειναι προβλημα,αντε κ μας λενε οτι τα δευτερα βγαινουν νωριτερα....μπουρδες!!!


P3VMm7.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!!!

Με θυμαστε;;;;

Χαθηκα αλλα δεν μπορω ουτε τουαλετα να παω!

Μαρκελα και Ατατουλιτσα αντε με το καλο μεινατε τελευταιες νομιζω!

Οι υπολοιπες που "εχασα" να σας ζησουν και να ναι γερα.

Στα δικα μου τωρα..... Ο μικρος επιτελους παχυνε πριν καμια δεκαρια μερες περασε τα 4 κιλα, επιτελους εγινε μωρακι πιασουμενο, αλλα με κουραζει παρα πολυ συνεχεια αγκαλια και πιπιλισμα θελει αν τον αφησω κατω εστω για αλλαγμα σηκωνει τον κοσμο με το κλαμα και το παραπονο του. Εν τω μεταξυ αλλαξαν τα κακα του εγιναν πιο πρασινα και συγκαηκε πολυ (δεν τον προσεχω και ιδιαιτερα βεβαια στο τσακ μπαμ τον αλλαζω).

Η κορη μου εχει γινει παλιοπαιδο δεν τις αφιερωνω πολυ χρονο και εχει ξεφυγει χτυπαει, τσιριζει και κλαει ολη την ωρα.

Με ολα αυτα τα ωραια που συμβαινουν νομιζω οτι περναω κατι σαν καταθληψη να το πω, νευρικο κλονισμο; Δεν ξερω αν εχει ορολογια αυτο που εχω. Εχω πολλα νευρα και δεν μπορω να εκτονωθω και πνιγομαι, με παιρνει ο υπνος στα καλα καθουμενα (αυτο με ανησυχει πολυ γιατι την τεταρτη κοιμηθηκα ορθια στον καναπε και η μικρη ηταν χωρις επιβλεψη) και τα πρωινα μετα τις 6 που μπορω να κοιμηθω εχω τοση υπερενταση και ταχυκαρδια που παει χαμενο το τριωρο προσπαθωντας να ηρεμησω.

Αυτα τα ωραια απο εμενα ελπιζω οταν σας ξαναμιλησω να εχω συνερθει.

φιλια πολλα και κουραγιο μανες!!!


tjiq4rmof.png

ie9rz3l2j.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα!!πολυ σημαντικη ερωτηση...την παλευεται με το θηλασμο;;;εγω νομιζω ειμαι στα προθυρα νευρικου κλονισμου μαλλον...απο την ημερα που γεννησα δεν εχω κοιμηθει πανω απο μια ωρα συνεχομενη και πανω απο 4 ωρες το. 24 ωρο...ο μικρος θελει συνεχως να ειναι στο στηθος,μετα κανει κακακια,μετα εμετο,μετα λοξυγκας και ολο παλι απο την αρχη...δεν ειμαι καλα τα νευρα μου...ποσο θα κρατησει αυτη η αυπνια;δεν του δινω καθολου συμπληρωμα μονο στηθος.δεν ξερω τι να κανω εχω απελπιστει.δεν εχω χρονο ουτε μπανιο να κανω ουτε καν να φαω...θελω να βγω κ απο το σπιτι να παω μια βολτα να ηρεμησω αλλα ειναι αδυνατον...εσεις πωε εισυε τι κανετε;πως την παλευετε;φιλια σε ολες.


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα και απο εμενα!!πολυ σημαντικη ερωτηση...την παλευεται με το θηλασμο;;;εγω νομιζω ειμαι στα προθυρα νευρικου κλονισμου μαλλον...απο την ημερα που γεννησα δεν εχω κοιμηθει πανω απο μια ωρα συνεχομενη και πανω απο 4 ωρες το. 24 ωρο...ο μικρος θελει συνεχως να ειναι στο στηθος,μετα κανει κακακια,μετα εμετο,μετα λοξυγκας και ολο παλι απο την αρχη...δεν ειμαι καλα τα νευρα μου...ποσο θα κρατησει αυτη η αυπνια;δεν του δινω καθολου συμπληρωμα μονο στηθος.δεν ξερω τι να κανω εχω απελπιστει.δεν εχω χρονο ουτε μπανιο να κανω ουτε καν να φαω...θελω να βγω κ απο το σπιτι να παω μια βολτα να ηρεμησω αλλα ειναι αδυνατον...εσεις πωε εισυε τι κανετε;πως την παλευετε;φιλια σε ολες.

Καλημερα Ioannaki30

Καπως ετσι και εδω!!!Προσθεσε 2 πληγωμενες θηλες(που πανε καλυτερα τωρα)και ενα μικρουλακι με υψηλο ικτερο που το ξυπναμε ανα 2 ωρες απο το τελευταιο γευμα!!!Και μονο αντρουλη στο σπιτι(οχι μανουλα ουτε πεθερα)

Υπομονη θελει....και τιποτ αλλο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες. Πως είστε?Βικίτσα να το κοιτάξεις αυτό με τον ύπνο & προσοχή στην επιλόχειο!Δεν είναι τίποτα να μας συμβεί αν αφήσουμε τον εαυτό μας..

Ιωάννα εγώ ως δευτερομανούλα συμπάσχω πάντως.. Που ήξερα και τι με περιμένει & πάλι κάποιες φορές ειλικρινά & εγώ δεν την παλεύω καθόλου..Ο μικρός μου έχει αρχίσει & αυτός και ζωηρεύει αλλά ευτυχώς όχι σαν αυτά που γράφει η Βικίτσα επάνω.. Αλλά όπως & να το κανεις απο το να είμαστε 24/7 μαζί τώρα είμαι 24/7 με το μωρό..χάλια..

Χθες ειλικρινά και εγώ δεν την πάλευα καθόλου. Πολύ δύσκολη μέρα..Υπομονή σε όλες όσες θηλάζετε,δεν είναι έτσι ο θηλασμός πάντα.Το πρώτο δίμηνο είναι το δύσκολο χοντρικά,μετά καλυτερεύουν αισθητά τα πράγματα..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και βρε κοριτσια απο την αυπνια δεν παθενουμε τιποτα;εγω νομιζω θ αρρωστησω...αφηστε που κολλαει το μυαλο μου...αχ...ποση υπομονη εχουμε τελικα;;

Τα πανταμπορουμε να αντεξουμε!!!

Τιποτα δε θα παθεις...θα δεις....αλλα αν δεις οτι ζοριζεσαι οντως τοσο πολυ...ζητα βοηθεια....(μαμα,πεθερα,φιλη...καποιον)....

Οσο για το μυαλο που κολλαει...ασε...ηταν που ηταν το δικο μου....απεγινε!!!Εγω γραφω τα παντα για να ξερω τι εκανα και τι εχω να κανω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...

Μπηκαμε χτες 6 το πρωι για προκληση,

Τελικα στις 4.10 γεννησα με φυσιολογικο τοκετο,ενα αγορακι 3880.

Σημερα γυρισα σπιτι(δεν εκατσα ουτε 24ωρες στην κλινικη μετα τον τοκετο)

Θα αλλαξω κ το τικερακι μου μολις βρω χρονο...


P3VMm7.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα1 Γεννησαμες κ εμεις εναν αγοραρο 3930 κ 54 εκατοστα στις 11/2. Καποια στιγμη θα μπω να πω λεπτομερειες αλλα τωρα ειμαι κομματια! (ως συνηθως!!!). Να σας ζησουν σε οσες γεννησατε οσο ελειπα κ με το καλο οσες εμειναν!!!


hX6Jp2.png

lq1hp2.png9mUyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...