Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2014


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ioannaki kai valia να σας ζήσουν τα μωρακια σας!!!! Γερά και καλοτυχα να είναι!!!


eNortjKzUjIyMjY2MFWyBlwwFWECzA,,65.png

eNortjKzUjIyMjG2MFKyBlwwFX4C0g,,83.png

Ο Πελαργός έφτασε!

Mariren 3/09

MARYPOPINS 18/09

magdaTS 2/10

nimrodel 5/10

tassoula 6/10

Vanz 7/10

Tatkono 8/10

afroditoula 13/10

Georgiana 14/10

neraidoyla 16/10

effie.k 17/10

Hope! 17/10

gigitsa 20/10

kitty805 21/10

domino 23/10

Αγάπη Αγάπη 29/10

anath 10/11

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να σας ζησουν τα μωρακια!

χαθηκα δεν προλαβαινω να μπω, η "μεγαλη" εχει ξεσαλωσει και ο μικρος ολη την ωρα τρωει. Θα πρεπει να περασε τα 3 κιλα τωρα, την Πεμπτη ηταν 2900 και βαζει περιπου 50γρμ τη μερα. Απιστευτη χαρα πηρα στην παιδιατρο, ημουν προετοιμασμενη για φορμουλα αλλα ευτυχως παχαινει πολυ ο καλος μου.

Ατατουλιτσα, ιωαννακι εσεις νομιζω εχετε και μεγαλυτερα παιδια; Πως την παλευεται; Η κορη μου δε με αφηνει να χρησιμοποιω το σλινγκ κλαιει, θελει και αυτη αγκαλιες συνεχεια, γκρινιαζει με το παραμικρο εχει γινει ενα τερας!

Προσπαθω να τις κανω ολα τα χατηρια αλλα ειναι αδυνατον, το σπιτι ειναι σαν αποθηκη οι λεκανες εγινανκαραβια και τρενακια τα ρουχα μου κουβερτες για τα κουκλακια, πραγματικα ζω σε ενα χαος.


tjiq4rmof.png

ie9rz3l2j.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να σας ζησουν τα μωρακια!

χαθηκα δεν προλαβαινω να μπω, η "μεγαλη" εχει ξεσαλωσει και ο μικρος ολη την ωρα τρωει. Θα πρεπει να περασε τα 3 κιλα τωρα, την Πεμπτη ηταν 2900 και βαζει περιπου 50γρμ τη μερα. Απιστευτη χαρα πηρα στην παιδιατρο, ημουν προετοιμασμενη για φορμουλα αλλα ευτυχως παχαινει πολυ ο καλος μου.

Ατατουλιτσα, ιωαννακι εσεις νομιζω εχετε και μεγαλυτερα παιδια; Πως την παλευεται; Η κορη μου δε με αφηνει να χρησιμοποιω το σλινγκ κλαιει, θελει και αυτη αγκαλιες συνεχεια, γκρινιαζει με το παραμικρο εχει γινει ενα τερας!

Προσπαθω να τις κανω ολα τα χατηρια αλλα ειναι αδυνατον, το σπιτι ειναι σαν αποθηκη οι λεκανες εγινανκαραβια και τρενακια τα ρουχα μου κουβερτες για τα κουκλακια, πραγματικα ζω σε ενα χαος.

Εγω εχω και παιδακι που κανει για δεκα τερατακια και σκυλο(κυνηγοσκυλακι με τρελη ενεργεια μεσα σε διαμερισμα!)

Ασε το καμαρι μου δεν εχει αισθηση του φοβου γι αυτο και περπατησε πααααααρα πολυ νωρις(9μηνων χωρις υποστηριξη)αλλα χτυπαει καθε μερα ασχημα,δεν τον προλαβαινωωωω,ο γιατρος λεει οτι αν δεν ημουν λιγο αναισθητη θα ειχα γερασει πριν την ωρα μου!

Δεν νιωθει εχουμε ηδη σπασμενο δοντι,ουλη στο φρυδι,σπαςμενο νυχια στο ποδι και απειρα καρουμπαλα μελανιες και γρατζουνιες.

Δεν μπηκε σε σλινγκ αλλα ουτε στο καροτσι απο μικρος δεν τα ηθελε.

Μπραβο κοριτσι ολα τελεια με τον θηλασμο δηλαδη!

Μην σκεφτεσαι καν την φορμουλα.

Να σας ζησουν τα μπεμπακια σας σε ολα τα κοριτσια που γεννησαν;)


P3VMm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ioannaki και Valia να σας ζήσουν τα μωρα σας!! Εμεις ακομη στην αναμονη... Δεν βιαζομαι, ειναι η αληθεια, δεν εχω κουραστει καθολου. Αλλα μας βγαινει η μπεμπα παχουλη στον υπερηχο, δεν εχει εμπεδωθει κιολας... και αγχωνομαι λιγο (πολυ,δηλαδη) λογω Vbac! Ελπιζω να πανε ολα καλα.


oTpap3.png

cHzLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κ γω..δεν λαμβανα ειδοπ κλασικα!! Να σας ζησουν ολα τα νεα μωρακια!!μα ας ανανεωσει καποια την λιστα,μπαινω απι κιν.

Τελικα την επιμενη της εισαγωγης.μας μπηκαμε επειγον χειρουργειο. Και ετσι στις 22/1 12:55 κρατησα την.μπεμπουλα.μας. Γεννηθηκε 3015 και 48εκ τσιλιβιθρακι. Γυρισαμε Δευτ σπιτι και θηλαζουμε αποκλειστικα ολη μερα :) ο μικρος μου την υποδεχτηκε πολυ καλα ( για την ωρα).


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ioannaki και Valia να σας ζήσουν τα μωρα σας!! Εμεις ακομη στην αναμονη... Δεν βιαζομαι, ειναι η αληθεια, δεν εχω κουραστει καθολου. Αλλα μας βγαινει η μπεμπα παχουλη στον υπερηχο, δεν εχει εμπεδωθει κιολας... και αγχωνομαι λιγο (πολυ,δηλαδη) λογω Vbac! Ελπιζω να πανε ολα καλα.

να μην αγχωνεσαι καθολου...θετικη σκεψη και ολα θα πανε καλα!!!!!ΜΕ το καλοοοοο!!!!

Και απ οτι ειδα εχουμε και την ιδια πητ!!

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κ γω..δεν λαμβανα ειδοπ κλασικα!! Να σας ζησουν ολα τα νεα μωρακια!!μα ας ανανεωσει καποια την λιστα,μπαινω απι κιν.

Τελικα την επιμενη της εισαγωγης.μας μπηκαμε επειγον χειρουργειο. Και ετσι στις 22/1 12:55 κρατησα την.μπεμπουλα.μας. Γεννηθηκε 3015 και 48εκ τσιλιβιθρακι. Γυρισαμε Δευτ σπιτι και θηλαζουμε αποκλειστικα ολη μερα :) ο μικρος μου την υποδεχτηκε πολυ καλα ( για την ωρα).

Να σου ζησει η μπεμπουλα σου!!!! Γερή και τυχερή στην ζωή της!!!


eNortjKzUjIyMjY2MFWyBlwwFWECzA,,65.png

eNortjKzUjIyMjG2MFKyBlwwFX4C0g,,83.png

Ο Πελαργός έφτασε!

Mariren 3/09

MARYPOPINS 18/09

magdaTS 2/10

nimrodel 5/10

tassoula 6/10

Vanz 7/10

Tatkono 8/10

afroditoula 13/10

Georgiana 14/10

neraidoyla 16/10

effie.k 17/10

Hope! 17/10

gigitsa 20/10

kitty805 21/10

domino 23/10

Αγάπη Αγάπη 29/10

anath 10/11

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κορίτσια συνεχίζουμε να βγάζουμε με το θηλαστρο απο το ενα στήθος και δίνουμε 2 γεύματα την ημέρα δικό μου. Μαζεύω το γάλα και της το δίνω ολόκληρο γεύμα και όχι συμπλήρωμα κάθε φορά. Απλά με το δικο μου το γάλα δεν χορταινει εύκολα. Θέλει περισσότερα ml. Της δίνω 120 σε κάθε γεύμα και το πίνει όλο και θέλει κι άλλο. Το μητρικό γάλα είναι πιο ελαφρύ;; γιατί συμβαίνει αυτό;

Είμαστε ήρεμες σε γενικές γραμμές, μονο μετά το φαγητο έχουμε λίγη γκρινιτσα.

Την βάζω και στο στήθος αλλά με πονάει πάρα πολύ, μου δαγκώνει την θηλή με τα ούλα της και υποφέρω κάθε φορά με αποτέλεσμα να την τραβάω από το στήθος. Έτσι κανουν τα μωρακια ή δική μου λόγω μπουκαλιού δεν ξέρει πως να πιάσει;;; μήπως φταίει οτι την βάζω μετά απο άντληση που μου έχει φτιαξει η θηλή μεν αλλά είναι πιο ευαίσθητη αφού καταπονείται με το θηλαστρο;; αφήστε που αμα πειναει πολύ ρουφάει με μανία και μετα εκνευρίζεται και κλαίει.


eNortjKzUjIyMjY2MFWyBlwwFWECzA,,65.png

eNortjKzUjIyMjG2MFKyBlwwFX4C0g,,83.png

Ο Πελαργός έφτασε!

Mariren 3/09

MARYPOPINS 18/09

magdaTS 2/10

nimrodel 5/10

tassoula 6/10

Vanz 7/10

Tatkono 8/10

afroditoula 13/10

Georgiana 14/10

neraidoyla 16/10

effie.k 17/10

Hope! 17/10

gigitsa 20/10

kitty805 21/10

domino 23/10

Αγάπη Αγάπη 29/10

anath 10/11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε ευχαριστω Τασουλα. Για τις θηλες συμβαινει γτ το στηθος πρεπει να συνηθισει αυτο γοα.το.οποιο ειναι φτιαγμενο. Σκεψου εγω που θηλαζα μεχρι πριν 3 μηνες και παλι πληγωθηκαν οι θηλες.μου. Βαζε κομπρεσες.με φυσιολ ορο θα σε βοηθησουν. Το μητρικο ειναι οντως πιο ελαφρυ και πιο ευπεπτο σε σχεση με το ξενο.


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα , Βαλια , Ονειρακι να σας ζησουν!!!Γερα και καλοτυχα να ειναι χχχχ

Εγω βγηκα απο το μαιευτηριο και δεν μου εδιναν το μωρο γιατι ειχε χασει βαρος λογο του αποκλειστικου θηλασμου...το βαλανε και 12 ωρες λαμπα και δνε μου επετραπαν να το θηλασω με αποτελεσμα να βγαζω με το θηλαστρο στο νοσοκομειο και να το πεταω γιατι δεν ειχαν αποστειρωμενη αντλια!!!Πηρα αντλια και αντλουσα για να του δινουν εξτρα το βραδυ που δεν ημουν εκει...Φυσικα Του εδωσαν ξενο και αν δεν επερνε εστω και 10γρ δεν μου το εδειναν...με αποτελεσμα να μεινει μεσα χωρις εμενα 2 μερες και εγω να ειμαι απ εξω και καθε δυο ωρες να το θηλαζω σε μια καρεκλα και εγχειρισμενη...Μετα απο 2 μερες πηρε 10 γρ και μου το εδωσαν και το πηρα σπιτι...πηγα αμεσως σε παιδιατρο ο οποιος ειναι και συμβουλος γαλουχιας και η μικρη σε 11 μερες πηρε 510γρ μονο με θηλασμο!!!!Βεβαια ημουν τυχερη γιατι με βοηθησαν στο μαιευτηριο να πιασει σωστα το μωρο και γενικα ηταν εξυπνη η μικρη μου και καταλαβε αμεσως τι παιζει με το βυζι και ετσι δεν πονεσα λεπτο...εβαλα puleran 3 φορες και αυτο ηταν...!!!Αλλα να πω οτι με βοηθησε πολυ ο συμβουλος γιατι μου εδειξε τεχνικες και μαλαξεις πραγματα τα οποια δεν ηξερα...Αρα συμφωνω με τα υπολοιπα κοριτσια οποια μπορει και εχει καποια συμβουλο στην περιοχη της αξιζει να βοηθηθει γιατι οταν περασουν τα δυσκολα ειναι απιστευτο ταξιδι ο θηλασμος!!!!;););)


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2014 ΑΝΑΜΕΝΟΝΤΑΙ

atzem ΠΗΤ 11/01/2014

gallida ΠΗΤ 14/01/2014

natalitsa80 ΠΗΤ18/01/2014

douar ΠΗΤ 25/01/2014

rafailitsa ΠΗΤ 28/01/2014

savi ΠΗΤ 29/01/2014

katerina243 ΠΗΤ 30/01/2014

christina** ΠΗΤ 08/02/2014

polinalar79 ΠΗΤ 10/02/2014

jokots ΠΗΤ 12/2/2014[/color]

mariaki23 ΠΗΤ 15/02/2014

ath_gal1 ΠΗΤ 20/02/2014 (προγραμματισμένη καισαρική 5-15/02)

atatoulitsa ΠΗΤ 25/02/2014

Γεωργιαννα Π.Η.Τ. 26/02/2014

trianmeli ΠΗΤ 14/03/2014

Λινα87 ΠΗΤ 28/01/2014

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2014 ΚΑΤΕΦΤΑΣΑΝ

EleniAgglia 24/12/13

eleanaki 13/12/13

vikitsa 10/01/2014

tassoula 11/01/2014

markela35 14/01/2014

oneiraki 22/01/2014

ioannaki30 25/01/2014

vali-loukoumaki 27/01/14


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές!! Ο μικρός είναι ήσυχος, όλο τρώει και κοιμαται, εύχομαι και σε σας να περνάτε ήσυχα βράδια! Το άγχος μου ήταν να μην έχω αντιδράσεις από την 3χρονη κόρη μου αλλά όλα μέχρι στιγμής πάνε τέλεια...Πιο ευτυχισμένη από ποτέ!! Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!! Τι κανετε? Φανταζομαι, οσες εχετε ηδη γεννησει δεν θα εχετε χρονο για ιντερνετ με τα μπεμπακια! Οι υπολοιπες πως τα πατε? Εχετε κανενα δειγμα οτι θα ξεκινησει ο τοκετος σιγα-σιγα? Εγω σχεδον τιποτα, λιγα πετρωματα και το μωρο ειναι ψηλα ακομη. Σημερα θα παω στο γιατρο να με δει...

Καλα, Μαρκελα,τι ειναι αυτα που τραβηξες κοπελα μου?? Αν ειναι δυνατον! απαραδεκτους τους βρισκω αυτους στο μαιευτηριο.. Βεβαια, σημασια εχει που ειστε και οι δυο καλα και ξεπερασατε τα "προβληματα".


oTpap3.png

cHzLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...