Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2014


Recommended Posts

Μαρκελα μου συγχαρητηρια!!! Ηρθε στην αγκαλιτσα σου το μωρακι σου!! Καθε μερα εμπαινα να δω ποτε θα μας ανακοινωσεις τα νεα σου!! Παρα πολυ χαρηκα!!

Ετσι συνεχισε με τον θηλασμο κ αν βρεις χρονο γραψε μου αν εκανες καμια προετοιμασια πριν να γεννησεις!!

Σου ευχομαι ειλικρινα μεσα απο την καρδια μου καθε ευτυχια στην οικογενεια σου, να καμαρωνετε την κορουλα σου κ να ειναι παντα ευτυχισμενη κ καλοτυχη!! Φιλακια πολλα!!

αχ ευχαριστω και στα ΔΙΚΑ ΣΟΥ!!!Πολυ μεγαλη ευτυχια δεν μπορω να το περιγραψω....ειδικα οταν εχεις περασει απο 40 κυμματα τοτε....αλλα ο πονος εγινε ξαφνικα πολυ γλυκος και μονο που την παιρνω αγκαλια νιωθω μια απεραντη γαληνη....Δεν εκανα καμια προετοιμασια για τον θηλασμο πριν γεννησω ....απλα διαβασα πολυ ενημερωθηκα και πηγα και σε ενα δυο σεμιναρια....Να παρεις τηλ στο ιπποκρατειο εχουν μαθηματα θηλασμου να πας να παρακολουθησεις ειναι εξαιρετικες και βοηθουν πολυ στο θηλασμο.

Μαρκελα να σας ζησει!!!

Εγω ηρθα το απογ νοσοκ επειδη δεν ενιωθα πλ.την μικρη σημερα και επιασαν τα πετρωματα στο νστ κ σε συνδιασμο.με το.οτι εχει κατεβει (ειπαν! Ενω μια βδομ.πριν ηταν ψηλα) δεν με αφησαν να φυγω..ενταξει παρασκ ειχαμε προγραμματισει αλλα θα φαω τζαμπα.μερες εδω μεσα..

Ονειρακι λιγο εμεινε υπομονη!!!Ασε και εγω 13 μερες νοσοκομειο εμεινα....και στο τελος με βγαλανε χωρις το μωρο...αλλα τελος καλο ολα καλα!!!Με το καλο

Συγχαρητήρια και από εδώ κούκλα μου!!!!

Να σου ζήσει!

ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ!!!!! ΕΓΙΝΕΣ ΜΑΝΑ!!!!!:P:p:p:p

Τα καταφερα κοριτσι μου!!!1Ευχαριστω πολυ...ακομα δεν το πιστευω να σου πω την αληθεια και εχω αρχισει να κανω ονειρα για το δευτερο....τα ξεχασα ολα τα της καισαρικης που φοβομουν και λεω στον αντρα μου αντε να περασει ο καιρος να κανω και δευτερο....!!!

Τωρα που την κραταω αγκαλια μου φαινεται σαν χθες ολος αυτος ο γολγοθας που περασα σαν να ηταν ενα κακο ονειρο....ηρθε η μικρη και πηρε ολα τα ασχημα μακρια και με γεμισε ετυχια και γαληνη...!!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κ απο μενα!!!!!κοριτσια να σας ζησουν τα αγγελουδια σας κ καλους θηλασμους!!!εμεις ακομη δεν γεννησαμε.παρασκευη κανουμε εισαγωγη και σαββατο γενναμε με προκληση.εχω αγχωθει πολυ κ φοβαμαι λιγο.ελπιζω κ ευχομαι να πανε ολα καλα...εχει γεννησει καμια αλλη με προκληση;με το καλο ευχομαι να γεννησουμε ολες..φιλια!!!


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

Τασούλα τώρα είδα ότι και η άλλη κοπέλα σου είπε ότι δεν υπάρχει πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμού στην Πάτρα!

Πράγματι δεν υπάρχει στην Πάτρα, δες εδώhttp://www.mitrikosthilasmos.com/2009/08/ibclc.html

Ξέρω όμως ότι μπορούνε μερικές από αυτές να σε "δούνε" και μέσω Skype αν έχεις αυτή τη δυνατότητα. Για παράδειγμα ξέρω ότι η Κατερίνα Μιχαηλίδου το κάνει.... Αν θες μπορείς να της τηλεφωνήσεις....

Επίσης αν είσαι στο φέις ψάξε την ομάδα ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΘΗΛΑΖΟΥΣΕΣ και εκεί μπορεί να βοηθηθείς....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν παλεύεται άλλο η αναμονή!! Μ'αρέσει που νόμιζα ότι το δεύτερο παιδί έρχεται νωρίτερα (ναι καλά!). 39η εβδομάδα και τίποτα ακόμα !!! Η κοιλιά ψηλά κι εγώ μες στα νεύρα...

Link to comment
Share on other sites

Τασσουλα σε καταλαβαινω...

Ειμαι λιγο χαλια ψυχολογικα, δε ξερω τι συμβαινει ματι να το πω? Καταρχην στην κλινικη με πειραξαν οι αντιβιωσεις αλλα ο γιατρος δεν ηταν σιγουρος και ειπε "μπορει να ναι και γαστρεντεριτιδα"..εκει να δεις να θηλαζω με τη μασκα, να νιωθω οτι δε μπορω να αγκαλιασω το παιδι μου.

Μετα απο 2 εβδομαδες παθαινω δηλητηριαση ολη μερα εμμετους. Και χτες ανεβασα 39.7 πυρετο η διαγνωση μαστιτιδα και φυσικα αντιβιωση, σταματαω να θηλαζω απο το στηθος που εχει πρηστει, και ο γιατρος μου ειπε να πεταω το γαλα απο αυτο το στηθος (να πω την αληθεια αυτη η συμβουλη δε μου φαινεται σοι). Ευτυχως το αουγκμεντιν ειναι συμβατο με θηλασμο και συνεχιζω εστω απο το ενα στηθος αλλα εχω στενοχωρηθει πολυ. Βγαζω πολυ γαλα το οποιο κ πεταω, το μωρο απο το πονεμενο στηθος δεν επιανε καλα ουτως η αλλως, με δαγκωσε και ποναει κ η θηλη..προσπαθησα να βρω συμβουλο θηλασμου μηπως και επαναφερω γαλουχια μετα που θα σταματησω την αντιβιωση αλλα δε βρισκω κανενα. Μια κοπελα που ειναι πιστοποιημενη για καποιο λογο σταματησε να κανει επισκεψεις στο σπιτι, δεν εχει κινητο στο σαιτ της της εστειλα μειλ και δεν απαντησε...

Αν ειχα βοηθεια απο την αρχη δε θα συνεβαινε αυτο αλλα εδω Κρητη δε βρισκω σε ποιον ν απευθυνθω!

Για την ωρα ειμαι τρελλα κουρασμενη, ποναω, και εχω κ τον αντρα μου που θεωρει οτι η λυση ειναι να δινω ξενο γαλα για να κοιμαται λεει καλυτερα το παιδι να ξεκουραζομαι. Παιδια νιωθω οτι καταρρεω, ξενυχτι συν πυρετος:(


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελένη στην Κρήτη ζεις;υπάρχει Σύμβουλος της La Leche League του συνδέσμου θηλασμού. Κάνε υπομονή κορίτσι μου, δικαιολόγησε τον άντρα σου, επειδή δεν βιώνει σωματικά ο ίδιος το θέμα νιώθει ανήμπορος και θέλει να σε βοηθήσει και πάνω στον πανικό του ίσως σου λέει για το ξένο...

Συγνώμη που πετιέμαι σφήνα αλλά που και πού σας παρακολουθώ λόγω Μαρκέλας και ειλικρινά σας νιώθω μανούλες γιατί όλα αυτά τα έχω περάσει....πάω να ψάξω την Κρητικιά σύμβουλο...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.lllgreece.org/nea

Δες λίγο εδώ! Υπάρχει ομάδα στην Κρήτη και δίνουνένα τηλέφωνο, κάποια κ. ΜΠΑΖΟΥΛΑ θασου δώσει επιπλέον πληροφορίες! Να πάρεις!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Καταλαβαινω οτι οι μπαμπαδες θελουν το καλυτερο για το παιδι τους οπως κ το αγχος τους για την γυναικα τους,πραγματικα πιστευω οτι εχουν τις καλυτερες προθεσεις αλλα!!!!....το ξενο γαλα ειναι ο πιο μεγαλος κ υπουλος εχθρος του θηλασμου,ακομα κ αν το δινουμε για συμπληρωμα,σιγα-σιγα θα μειωσει την παραγωγη,θα στρεψει το μωρο στο μπιμπερο κ θηλαμος...τελος!

Αν υπαρχει πραγματικος λογος που η μητερα δεν μπορει να θρεψει το μωρακι τοτε η φορμουλα ειναι σωτήρια αλλα αυτες οι περιπτωσεις ειναι ελαχιστες.

Εμενα το εμρυακι ειναι θηριακι!ξεπερασαμε κατα πολυ τα 3κιλα,ενω ουτε στον μηνα μου δεν μπηκα,εχουμε διαμετρο κεφαλιου πολυ μεγαλη κ ο γιατρος δεν θελει να παρω ολο τον μηνα.μετα τις 38εβδομαδες θα αρχισουμε τις επαφες κ το εξουθενωτικο περπατημα....


P3VMm7.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Καταλαβαινω οτι οι μπαμπαδες θελουν το καλυτερο για το παιδι τους οπως κ το αγχος τους για την γυναικα τους,πραγματικα πιστευω οτι εχουν τις καλυτερες προθεσεις αλλα!!!!....το ξενο γαλα ειναι ο πιο μεγαλος κ υπουλος εχθρος του θηλασμου,ακομα κ αν το δινουμε για συμπληρωμα,σιγα-σιγα θα μειωσει την παραγωγη,θα στρεψει το μωρο στο μπιμπερο κ θηλαμος...τελος!

Αν υπαρχει πραγματικος λογος που η μητερα δεν μπορει να θρεψει το μωρακι τοτε η φορμουλα ειναι σωτήρια αλλα αυτες οι περιπτωσεις ειναι ελαχιστες.

Συμφωνώ μαζί σου περί ξένου γάλακτος. Θήλασα τα τρία μου παιδιά. Τα δυο πρώτα από έναν χρόνο, το τρίτο το θήλασα τρία χρόνια. Η θηλάζουσα μητέρα χρειάζεται υποστηρικτικό περιβάλλον για να τα καταφέρει. Όμως σε ορισμένες περιπτώσεις όταν ο θηλασμός δεν είναι εφικτός και καταντά άγχος και απογοήτευση για την μάνα δεν έχει λόγο να υφίσταται... Προς Θεού, δεν λέω με αυτό να κόβεται ο θηλασμός με την πρώτη δυσκολία....θέλει μεγάλη υπομονή, επιμονή και θέληση...Απλά, όσοι είναι απ' εξω και βλέπουν την θηλάζουσα να δυσκολεύεται λυγίζουν αμέσως....το έχω ζήσει! Εκεί είναι που θέλει υποστήριξη μεγάλη....:D από ειδικό!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συμφωνώ μαζί σου περί ξένου γάλακτος. Θήλασα τα τρία μου παιδιά. Τα δυο πρώτα από έναν χρόνο, το τρίτο το θήλασα τρία χρόνια. Η θηλάζουσα μητέρα χρειάζεται υποστηρικτικό περιβάλλον για να τα καταφέρει. Όμως σε ορισμένες περιπτώσεις όταν ο θηλασμός δεν είναι εφικτός και καταντά άγχος και απογοήτευση για την μάνα δεν έχει λόγο να υφίσταται... Προς Θεού, δεν λέω με αυτό να κόβεται ο θηλασμός με την πρώτη δυσκολία....θέλει μεγάλη υπομονή, επιμονή και θέληση...Απλά, όσοι είναι απ' εξω και βλέπουν την θηλάζουσα να δυσκολεύεται λυγίζουν αμέσως....το έχω ζήσει! Εκεί είναι που θέλει υποστήριξη μεγάλη....:D από ειδικό!

Μπραβο βρε κοριτσι!!!!

Και για τα 3παιδακια σου,

Και για τον θηλασμο,

Και για το παιδακι που περιμενεις!!!

Συμφωνω!!!!

Συμφωνω!!!!

Συμφωνω!!!!

Ο θηλασμος ειναι οτι καλυτερο κ φυσικο για την θρεψη του βρεφους(και αργοτερα παιδιου!!!)αλλα εξισου σημαντικο ειναι η νεα μανουλα να απολαυσει χωρις αγχος κ ενοχες την μητροτητα .

Εγω θηλασα τον γιο μου μεχρι 17μηνων κ ημουν 7μηνων εγκυος!

Το εκοψε μονος του,

Τωρα δεν ξερω οταν ερθει ο δευτερος αν θαξαναζητησει...


P3VMm7.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!γεννησαμε και εμεις!!!χθες σαββατο 25-01-14.ειμαστε νοσοκομειο ακομη!!!μετα απο 21 ωρες βγηκε ο μπεμπης κ ειναι τελειος!!φιλια πολλα σε ολες!!


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...