Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

τι κανετε;

μουτζουριτσα μπεμπεδοφορος να ναι αυτος ο κυκλος που λεει κ η τζο

ρενακι τι ναι παλι αυτο;

οι εγκυουλες τονια,εβελινα,τζειν,πουλακι να προσεχουν παρακαλω

τι κανουν οι μανουλες κ τα βλασταρακια τους;μαμα,σαμμερ,σανγκρε,ιοιο,μαρτη,χαρουμενη μαμα,τζο;

νινι μου ξεχασα να σε βαλω χθες στο πινακακι.θα σε προσθεσω γτ οταν τελειωσεις με τα "διαδικαστικα"(ενδομητριωση)θα ρθει το σπορακι γρηγορα

αμποτ τι ειπε ο γιατρος;

εμεις καλυτερα.ο αντρας μου ειχε δυο περιστατικα ιλιγγου.πιστευω να γινε απο πιεση-κουραση κ με το εννιαμηνο να ναι οκ

μαρτη μετα το χρονο θηλαζε οταν ξυπνουσε κ σηκωνομασταν για πρωινο.της δοκιμασα πρωτα τα δημητριακα σαν σνακ κ της αρεσαν.τα πρωτα ηταν καλαμποκιου η ρυζιου απο βιολογικο χωρις αλατι κ ζαχαρη.μετα ενα πρωινο της εδωσα να δοκιμασει με γαλα κατσικισιο,αργοτερα κ αγελαδινο.της αρεσε κ το καθιερωσε.αργοτερα ειπιε κ σκετο το γαλα με μελι.σνακ φρουτα κ κτ απο αυτα που εγραψα.μεσημεριανο κανονικα.θηλαζε 1-2φορες πριν το μεσημεριανο με τον υπνο που αρχισε τοτε να τον κοβει.μετα το μεσημεριανο κ μεχρι το βραδυ 2-3θηλασμους οπωσδηποτε κ υπνο μεσημερι.οταν ξυπνουσε παλι τα σνακ.βραδυνο 7-8αυτα που ειπα.κ μετα τα 1,5που πλεον ετρωγε ολα αυτα κ πεινουσε εβαλα κ γαλα προ υπνου.συνηθως ξυπναει 9κ κοιμαται 9-10.κ ξυπνουσε 3-4φορες το βραδυ ως τα 1,5

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπραβο βικακυ στο κοριτσι σου..εμενα απο μικρουλης που ηταν οταν του εδινα κατι βιολογικο αγλυκο ή χωρις αλατι ουτε που τα αγγιζε.

Βρε κοριτσια ειδατε τι εγινε στην Κρητη με το βρεφος??!εχει πονεσει η ψυχη μου απο χτες

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, vikib είπε:

τι κανετε;

μουτζουριτσα μπεμπεδοφορος να ναι αυτος ο κυκλος που λεει κ η τζο

ρενακι τι ναι παλι αυτο;

οι εγκυουλες τονια,εβελινα,τζειν,πουλακι να προσεχουν παρακαλω

τι κανουν οι μανουλες κ τα βλασταρακια τους;μαμα,σαμμερ,σανγκρε,ιοιο,μαρτη,χαρουμενη μαμα,τζο;

νινι μου ξεχασα να σε βαλω χθες στο πινακακι.θα σε προσθεσω γτ οταν τελειωσεις με τα "διαδικαστικα"(ενδομητριωση)θα ρθει το σπορακι γρηγορα

αμποτ τι ειπε ο γιατρος;

εμεις καλυτερα.ο αντρας μου ειχε δυο περιστατικα ιλιγγου.πιστευω να γινε απο πιεση-κουραση κ με το εννιαμηνο να ναι οκ

μαρτη μετα το χρονο θηλαζε οταν ξυπνουσε κ σηκωνομασταν για πρωινο.της δοκιμασα πρωτα τα δημητριακα σαν σνακ κ της αρεσαν.τα πρωτα ηταν καλαμποκιου η ρυζιου απο βιολογικο χωρις αλατι κ ζαχαρη.μετα ενα πρωινο της εδωσα να δοκιμασει με γαλα κατσικισιο,αργοτερα κ αγελαδινο.της αρεσε κ το καθιερωσε.αργοτερα ειπιε κ σκετο το γαλα με μελι.σνακ φρουτα κ κτ απο αυτα που εγραψα.μεσημεριανο κανονικα.θηλαζε 1-2φορες πριν το μεσημεριανο με τον υπνο που αρχισε τοτε να τον κοβει.μετα το μεσημεριανο κ μεχρι το βραδυ 2-3θηλασμους οπωσδηποτε κ υπνο μεσημερι.οταν ξυπνουσε παλι τα σνακ.βραδυνο 7-8αυτα που ειπα.κ μετα τα 1,5που πλεον ετρωγε ολα αυτα κ πεινουσε εβαλα κ γαλα προ υπνου.συνηθως ξυπναει 9κ κοιμαται 9-10.κ ξυπνουσε 3-4φορες το βραδυ ως τα 1,5

Δεν ξέρω Βικακι μου.. σήμερα θα ξερω απο τα ουρα αν είναι κάτι και βλέπω.  Πω πω.. ιλλιγος ε;; είναι καλά τωρα;;


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα ειναι σχετικα.λιγο η πιεση τσιμπαει οποτε ειναι σε διατροφη.δ μπορει να κουναει τον μικρο,ζαλιζεται.κ τα χαπια του φερνουν υπνηλια.ευτυχως αυριο τα σταματαει.λιγο υπομονη κ απο τον αλλο μηνα θα ξεκουραστει

τυχεο πινακακι!!!!

abbot      26/1

marakif1990     3/2

citty      3/2

nini84

rena87

moutzoura2016

σαμμερ

jane.austen   εγκυουλα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vikib είπε:

καλα ειναι σχετικα.λιγο η πιεση τσιμπαει οποτε ειναι σε διατροφη.δ μπορει να κουναει τον μικρο,ζαλιζεται.κ τα χαπια του φερνουν υπνηλια.ευτυχως αυριο τα σταματαει.λιγο υπομονη κ απο τον αλλο μηνα θα ξεκουραστει

Ξέρω είναι άσχημο . Vertico vomex   περνει; υπομονή καλό μου..


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

τζο,ιοιο,μαμα,μαρτη οποτε θελετε μπαινετε κ σεις στο πινακακι

σ ευχαριστω σαμμερακι μου

Just now, Rena87 είπε:

Ξέρω είναι άσχημο . Vertico vomex   περνει; υπομονή καλό μου..

ναι.δ ειχα ιδεα οτι υπαρχει τετοιο φαρμακο

Link to comment
Share on other sites

Βικυ μου,δυστυχως τον καταλαβαινω!κανω κι εγω ιλιγγο!αα το βομεξ το χω παρει με τα κουτια!δεν κανει πολλη δουλεια!βεβαια την τελευταια φορα η ζαλη ηταν ψυχοσωματικη απο το υπερβολικι στρες!περαστικα του!!ειναι αυχενικο ή απο λαβυρινθο;εμενα εχει και η μαμα μου,μαλλον το κληρονομησα!


ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, eirinaki1981 είπε:

Βικυ μου,δυστυχως τον καταλαβαινω!κανω κι εγω ιλιγγο!αα το βομεξ το χω παρει με τα κουτια!δεν κανει πολλη δουλεια!βεβαια την τελευταια φορα η ζαλη ηταν ψυχοσωματικη απο το υπερβολικι στρες!περαστικα του!!ειναι αυχενικο ή απο λαβυρινθο;εμενα εχει και η μαμα μου,μαλλον το κληρονομησα!

Δύσκολο πράγμα κορίτσια.. κ εμένα με ειχε πιάσει ένα καλοκαίρι από πολύ ένταση κ κούραση μάλλον κ πήγα να δω τα ραδικια ανάποδα... οντως τα βερτικο δεν με είχαν πιάσει κ εμένα..


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 Γειά σας κορίτσια!!! 

Επιτέλους καταφερα να σας διαβασω,  μεχρι να γραψω ενα μήνυμα γραφετε αλλες δύο σελίδες!!! 

Τζειν μου συγχαρητήρια!!!  Μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη και ενα γερο μωρο στην αγκαλιά!!! 

Σιτυ καλα να περασετε και να επιστρεψετε τρεις!!! 

Ρενα μου εφυγε η ακατανομαστη;;  πραγματικά πολυ γαϊδούρα!!!  Οσο για το βάρος που νιωθεις ρε μηπως ειναι η ωορρηξια σου και νιώθεις ετσι;; 

Εγω στην ωορρηξια ειχα πονακια και τσιμπήματα 

Αμποτακι μου γλυκο εύχομαι να ναι καθυστερημενη συλληψη και να μας πεις τα ευχάριστα απο βδομάδα!! 

Τονια μου καλη δουλειά και προσοχη!!  Φιλάκια στην κοιλίτσα!! 

Νινι μου μηνδιαβαζεις στο ίντερνετ ειναι η φυση του ανθρώπου να σκεφτεται οτι θα πάθει τα χειρότερα  θα εμπιστευτείς τον γιατρό σου και ολα θα πανε καλα,  διωξε οτι σε αγχώνει επιπλέον 

Βικυ μου περαστικα στον αντρα σου πραγματικά ολοι οι αντρες οτι και να παθουν κανουν λες και τελειωσε η ζωη τους και χειρότερα απο μωρα

Βικακι εγω λεω να βαλεις στο πινακακι και τις αλλες εγκυουλες μας,  τονια εβελινα... Και πητ!! 

Εβελινακι μου πρωτα απ ολα δωσε ενα γλυκο φιλι στο κοριτσι σου και μετα στην κοιλίτσα!!  Οι αναγουλες ειναι δυσκολες αλλα αυτο σημαίνει οτι ολα πανε καλα και πολυ συντομα θα νιωθεις καλυτερα   εμενα μου ειχαν περασει την 14η εβδομάδα και επισης τα ξινομηλα και τα παξιμάδια με βοηθουσαν να τρως όσο γίνεται ελαφρια και συχνα

Σαγκρε τι κανουν τα μαγκακια σου;; 

Μαρτακο μου γλυκιά μανουλα και αστείρευτη πηγη δυναμης και υπομονης τι κάνεις;;  φιλάκια πολλά και στα αγόρια σου και  στην κορακλα σου!! 

Η Μελίνα εχει 12 δόντια και περιμένουμε αλλα 3-4 πρησμενα...εχουμε μελλον... Το βράδυ θηλάζει πολυ και εχει ανυσηχο ύπνο νομιζω οτι μεχρι να βγουν αυτα τα δόντια δεν θα ηρεμησουμε 

Ιοιο κι η μελινα σαν τβν μικρουλα σου δεν τρωει αρχισε τωρα λιγο καλύτερα αλλα ολη μερα ειμαι με ενα πιατο στο χερι και προσφερω δεν πιεζω ομως

Μαράκι μου ολα καλα θα πανε εχεις και βοήθεια και μην σκέφτεσαι τιποτα!!  Οταν με το καλο ερθει το μωρακι σας δεν θα θες να φύγεις στιγμη απο διπλα του

Μουτζουριτσα μου καλη αρχη στο νεο πλανο!!  Πες τον άντρα σου να μην φοβάται δεν ειναι καν επωδυνο

Σαμερακι μου δεν θελω να σε ξανακουσω στεναχωρημενη!!  Ειπαμε εγινε για καλο ολων συμφωνω οτι εισαι πολυ δυνατη μ αυτην σου την αποφαση 

Δεν τρωω ακομα καλα κρατω!  Χαχαχα

Τριτη μερα και ολα οκ αλλωστε δεν προλαβαινω και πολλα η μικρή ζωηρευει αρχισε και τις λεξούλες και τρελλενομαι!! Καθε μερα πεταει και κατι καινούριο!! 

Τζειν θα περιμένουμε την σουπερ χοριακη σου!! 

Πουλακι μου με το καλο η β επιπεδου,  τον ενιωσες η ακομα οχι;; 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια καταφερα και σας διαβασα θα απαντησω ομως ποιο μετα που πιστευω πως θα ειμαι ποιο χαλαρη... γιατι οπου ναναι σχολαει ο αντρουλης μου και πρεπει να παω να του ετοιμασω και να τον περιποιηθω λιγακι ..!!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στη μελινα κ μπραβο στη μαμα της μελινας!!!εμενα σημερα η ζυγαρια το πρωι εδειξε 57,8 κ πηδηξα απο τη χαρα μου.αν με το καλο ερθει μια καινουρια εγκυμοσυνη να ξεκινησω απο λιγα κιλα.οποτε βρεις χρονο χαρουμενομαμα ολο κ καποια θα ειναι εδω....φιλια σε ολες

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Σαμερακι μπράβο σου!! 

Εγω λεωνα ζυγιστω τον αλλον μηνα

Κι εγω εκτός οτι πρέπει να χασω κιλά σκέφτομαι αν ξεκινήσουμε προσπάθεια και μεινω έγκυος που θα φτασω μετα με τα κιλα;;; 

Τζο μου σε δυο μερες τ αγορακι σου θα γινει 1???

Θα κανετε παρτυ;; 

Ηρθε επιτέλους το κινητο που παρήγγειλα και θα μπορω να σας γραφω πιο συχνα

  • Μου αρέσει 2

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...