Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! @Nati85 το πολύ αύριο θα ξέρεις.αλλιώς τεστάκι την Τρίτη!μακάρι!

@elenakii22  τέλεια η εκπληξη.συγκινήθηκα! 

Κ για το θέμα που θίξατε με την αδιακρισία όλων εγω προσπαθώ να το προσπερνω κ κάθε φορά δίνω ανάλογη απάντηση του τύπου: είμαι μικρή ακόμα ή αυτα τα πράγματα δεν τα κανονίζεις ή τι σημαίνει οτι ΠΡΕΠΕΙ να κάνεις κ άλλο παιδί; ελεος! Ομως πάντα εχω αγχος για το ποτε κ απο που θα σκασει η ερωτηση.το χειροτερο μου ειναι οταν με ρωτανε ποσο ειναι ο γιος μου.γιατι μετα την απαντηση ερχεται η ερωτηση....το ακόμα χειρότερο ειναι οταν σε εχουν ρωτήσει τα ιδια ατομα ξανα κ ξανα.τι δεν καταλαβαινουν;?;

Και για να επανέλθουμε στα συμπτώματα εχω λίγα πονάκια κ εχει πρηστει η κοιλιά μου.σκεφτομαι μηπως δεν εγινε η ωορηξια τελικά.κ πρεπει να αρχισω τη θερμομετρηση.σιγουρα βοηθαει οπως εχετε πει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 4 λεπτά , orianna είπε:

κοριτσι δεν εχεις μετρησει τις αλλες φορες ποσες μερες μετα το θετικο σου ερχεται?το 36.8 ειναι θερμοκρασια πριν σηκωσεις απο το κρεβατι?κανε τεστ στο σπιτθ παιζει?

εμενα παντως μου ηρθε 15 μερες απο το θετικο τεστ.

Ναι τον προηγούμενο μήνα μου ήρθε 14 μέρες μετά το θετικό τεστ.και γενικά όταν κάνω τεστ τότε έρχεται κάποιες φορές δεν έκανα τεστ ωορρηξιας καταλάβαινα περίπου την ωορρηξία.εχω τεστ εγκυμοσύνης αλλά δεν θέλω να κάνω ακόμα! Ναι πριν σηκωθώ ήταν 36.8! Θα κάνω υπομονή αν και δεν νομίζω θα μου έρθει πιστεύω.

πρίν από 26 λεπτά , alina80 είπε:

Οι γιατροί λένε ότι η περίοδος έρχεται 12 με 16 μέρες μετά την ωορρηξία. Οπότε ναι, μπορεί να σου έρθει και αύριο. Μπορεί όμως και όχι. Το πολύ σε δύο τρεις μέρες θα ξέρουμε. Εύχομαι να μην σου έρθει για πολλούς πολλούς μήνες. Προς το παρόν υπομονή. 

Ευχαριστω πολύ Ωραία θα ήταν να μην έρθει αν και δεν έχω πολλές ελπίδες.Έχω υγρά και όλο λέω τώρα θα έρθει και πάω τουαλέτα.πιστευω μέχρι αυριο θα έρθει έχω μια μικρή ελπίδα βέβαια γι αυτό το συζητάω αλλά δύσκολο το κόβω με τα δεδομένα μου.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου! 

Για αυτο και εγω δεν εχω παντρευτει ακομα για να μας λενε αντε ποτε θα παντρευτειτε τωρα..και στα δικα σας..με την καθε κουτσομπολα θεια.. μετα σε ρωτανε για το παιδι χιχι! Προφανως και κανω πλακα αλλα ναι ειμαι ακομα ανυπαντρη!

@elenakii22 ωραιο και το μπιμπερο σου και η ολη εκπληξη και συγκινητικη!!! 

Αντε περιμενω ολες οι κοπελες να ειναι εγκυουλες και να λεμε ολο για εκπληξεις!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , andrianni είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @Nati85 το πολύ αύριο θα ξέρεις.αλλιώς τεστάκι την Τρίτη!μακάρι!

@elenakii22  τέλεια η εκπληξη.συγκινήθηκα! 

Κ για το θέμα που θίξατε με την αδιακρισία όλων εγω προσπαθώ να το προσπερνω κ κάθε φορά δίνω ανάλογη απάντηση του τύπου: είμαι μικρή ακόμα ή αυτα τα πράγματα δεν τα κανονίζεις ή τι σημαίνει οτι ΠΡΕΠΕΙ να κάνεις κ άλλο παιδί; ελεος! Ομως πάντα εχω αγχος για το ποτε κ απο που θα σκασει η ερωτηση.το χειροτερο μου ειναι οταν με ρωτανε ποσο ειναι ο γιος μου.γιατι μετα την απαντηση ερχεται η ερωτηση....το ακόμα χειρότερο ειναι οταν σε εχουν ρωτήσει τα ιδια ατομα ξανα κ ξανα.τι δεν καταλαβαινουν;?;

Και για να επανέλθουμε στα συμπτώματα εχω λίγα πονάκια κ εχει πρηστει η κοιλιά μου.σκεφτομαι μηπως δεν εγινε η ωορηξια τελικά.κ πρεπει να αρχισω τη θερμομετρηση.σιγουρα βοηθαει οπως εχετε πει...

Ποτε δεν περιμένεις; :)γιατί λες να μην έγινε είχες κάνει τεστ ωορρηξιας και δεν βρήκες;


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι τον προηγούμενο μήνα μου ήρθε 14 μέρες μετά το θετικό τεστ.και γενικά όταν κάνω τεστ τότε έρχεται κάποιες φορές δεν έκανα τεστ ωορρηξιας καταλάβαινα περίπου την ωορρηξία.εχω τεστ εγκυμοσύνης αλλά δεν θέλω να κάνω ακόμα! Ναι πριν σηκωθώ ήταν 36.8! Θα κάνω υπομονή αν και δεν νομίζω θα μου έρθει πιστεύω.

Ευχαριστω πολύ Ωραία θα ήταν να μην έρθει αν και δεν έχω πολλές ελπίδες.Έχω υγρά και όλο λέω τώρα θα έρθει και πάω τουαλέτα.πιστευω μέχρι αυριο θα έρθει έχω μια μικρή ελπίδα βέβαια γι αυτό το συζητάω αλλά δύσκολο το κόβω με τα δεδομένα μου.

εχεις υγρα εχεις δεκατα ειχες θετικο τεστ και εχεις και παραπανω μερες απο το συνηθισμενο σου... τα δεδομενα σου ποια ειναι δλδ που δεν  μπορει να εισαι εγκυος?ο θυροειδης?χαχαχα...εδω τοσο καιρο λεμε οτι αλλες κ αλλες κοπελες μεινανε εγκυες που ειχαν σοβαροτερα θεμετα απο αυξημενη tsh.περιμενε και σημερα  αυριο και μετα κανε τεστ.εγω πιθανον αυριο να εκανα παντως..τι υγρα εχεις?

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Nati85 μου καλά τα λέει η orianna. Ο μόνος τρόπος να μην υπάρχει καμία πιθανότητα εγκυμοσύνης είναι η αποχή. Ούτε καν το σεξ με προφύλαξη- και αυτά καμία φορά αποτυγχάνουν. Δεν το λέω για να σε ξεσηκώσω βέβαια. Περιμένουμε μαζί σου να μας κρατάς ενήμερες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Nati85 είπε:

Ποτε δεν περιμένεις; :)γιατί λες να μην έγινε είχες κάνει τεστ ωορρηξιας και δεν βρήκες;

1_3 Αυγουστου υπολογίζω.εκανα τεστ αλλά δεν γίνεται τελείως εντονη η δευτερη γραμμη κ ετσι δεν ξερω σίγουρα.θα δειξει.εσυ κάνε ενα τεστακι αυριο το πρωι...εκτος αν θες να το αφησεις για Τρίτη.πιστευω ομως οτι θα δειξει κ αυριο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , orianna είπε:

εχεις υγρα εχεις δεκατα ειχες θετικο τεστ και εχεις και παραπανω μερες απο το συνηθισμενο σου... τα δεδομενα σου ποια ειναι δλδ που δεν  μπορει να εισαι εγκυος?ο θυροειδης?χαχαχα...εδω τοσο καιρο λεμε οτι αλλες κ αλλες κοπελες μεινανε εγκυες που ειχαν σοβαροτερα θεμετα απο αυξημενη tsh.περιμενε και σημερα  αυριο και μετα κανε τεστ.εγω πιθανον αυριο να εκανα παντως..τι υγρα εχεις?

Την έχω πατήσει orianna μου αρκετές φορές και λέω Αστο για άλλη μια φορά δεν θα είμαι τυχερή ειδικά αν έχω θέμα με το θυροειδη!τωρα εντάξει υπάρχει η πιθανότητα και να είμαι γι αυτό ελπίζω! Τα υγρά ήταν  ρευστά τις προηγούμενες μέρες. σήμερα τα βλέπω πιο πηχτά.

@andrianni έτσι και στο elenakii δεν ήταν έντονες οι γραμμές και όμως έμεινε! Ναι αύριο το πρωί θα κάνω αν δεν έρθει μέχρι τότε.ελεγα και σήμερα το πρωί να κάνω αλλά λέω συγκρατησουυυ θα φας τα μούτρα σου παλιιιι!!!

@alina80 ευχαριστω κορίτσι! Δεν με ξεσηκώνεις απλά όσο πλησιάζουν οι μέρες ευχομαι να είμαι έγκυος και να μην έρθει αλλά και να έρθει έχω ελπίδα ότι θα ρυθμιστω και θα μείνω σε κάποιους μήνες πιστευω.

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Nati85 κ εμενα 15 μερες μετα το θετικο μου ερχόταν!το 36.8 ειναι πολυ καλο!!!!!ξερεις δεν θελω να σε ξεσηκωσω γτ τα εχω περασει κ εγω,αλλα εχεις πολλες πιθανοτητες!!!τεστ αν κανεις αυριο θα σου δειξει!οτι θες εσυ!!!!μακαρι να το πιάσατε!!!!!εγω εκανα μια μερα πριν κ να σου θυμισω μου φανηκε αρνητικο κ το πεταξα μετα το ξαναειδα κ ειχε εμφανιστεί μια παρα πολυ αχνη γραμμη!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια ρε κοριτσια...

Εχω απορια οπωε εχω πει εκανα τεστ ωορριξιας το πρωτο 8η μερα και βγηκε πολυ αχνη η δευτερη γραμμη απο τοτε κανω καθε μερα μεχρη και το τελευταιο που εκανα σημερα και μου βγενει αρνητικο..

Κατι κανω λαθος ?

Μπορει να εκανα οωριξια 8η μερα και απλα να μην βγικε εντονη μπορει να μην εχω κανει ακομα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Ungry girl είπε:

γεια ρε κοριτσια...

Εχω απορια οπωε εχω πει εκανα τεστ ωορριξιας το πρωτο 8η μερα και βγηκε πολυ αχνη η δευτερη γραμμη απο τοτε κανω καθε μερα μεχρη και το τελευταιο που εκανα σημερα και μου βγενει αρνητικο..

Κατι κανω λαθος ?

Μπορει να εκανα οωριξια 8η μερα και απλα να μην βγικε εντονη μπορει να μην εχω κανει ακομα?

το πιο πιθανο ειναι οτι δεν εχεις κανει ακομα.και μενα μου βγαιναν γραμμες αχνες και μετα αρνητικα τελειως.αυτο συμβαινει επειδη η ορμονη απο μερα σε μερα παιζει..δεν ειναι στα ιδια ποσοστα.συνεχισε να κανεις.τα τεστ ειναι και λιγο εμπειρικα,αν σε βοηθαει σημειωνε καπου τι σου βγαζει μερα με τη μερα το καθε τεστ. μην αγγχωνεσαι απο τη στιγμη που βγαινει η πρωτη γραμμη δεν εχεις κανει κατι λαθος.θυμισε μας τι κυκλο εχεις και αν ειναι σταθερος.σε τι μερα εισαι τωρα?

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβη κ εμενα αυτό.μια φαινόταν μια δε φαινόταν.πρεπει να ειναι φυσιολογικες τοσο μικρες διακυμανσεις.μαλλον δεν εχεις κάνει ακόμα ομως.θα αρχισει παλι απο αχνη κ θα γινει πολυ εντονη.σε ποια μερα εισαι;

Πωπω orianna εχουμε ιδια αποψη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Nati85 κ εμενα 15 μερες μετα το θετικο μου ερχόταν!το 36.8 ειναι πολυ καλο!!!!!ξερεις δεν θελω να σε ξεσηκωσω γτ τα εχω περασει κ εγω,αλλα εχεις πολλες πιθανοτητες!!!τεστ αν κανεις αυριο θα σου δειξει!οτι θες εσυ!!!!μακαρι να το πιάσατε!!!!!εγω εκανα μια μερα πριν κ να σου θυμισω μου φανηκε αρνητικο κ το πεταξα μετα το ξαναειδα κ ειχε εμφανιστεί μια παρα πολυ αχνη γραμμη!

Ναι θυμάμαι που έλεγες είναι άχνη η γραμμή.θα κάνω αύριο το πρωι αν δεν έρθει μέχρι τότε!φοβαμαι να το κάνω να σου πω την αλήθεια δεν θέλω να δω αρνητικό

@Ungry girl μην απογοητεύεσαι καμμια φορά συμβαίνει να μην κάνουμε ωορρηξία η να αργήσει.εγω μια φορά δεν βρήκα καθόλου απλώς μετά άργησα να αδιαθετησω.δεν ένιωσες καθόλου πονάκια η αυξημένα υγρά;

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, orianna είπε:

το πιο πιθανο ειναι οτι δεν εχεις κανει ακομα.και μενα μου βγαιναν γραμμες αχνες και μετα αρνητικα τελειως.αυτο συμβαινει επειδη η ορμονη απο μερα σε μερα παιζει..δεν ειναι στα ιδια ποσοστα.συνεχισε να κανεις.τα τεστ ειναι και λιγο εμπειρικα,αν σε βοηθαει σημειωνε καπου τι σου βγαζει μερα με τη μερα το καθε τεστ. μην αγγχωνεσαι απο τη στιγμη που βγαινει η πρωτη γραμμη δεν εχεις κανει κατι λαθος.θυμισε μας τι κυκλο εχεις και αν ειναι σταθερος.σε τι μερα εισαι τωρα?

ειναι σταθερα 28 και ειμαι στη 13 που θεωριτικα θα επρεπε να εχω ωορριξια σημερα...

1 ώρα πρίν, Nati85 είπε:

Ναι θυμάμαι που έλεγες είναι άχνη η γραμμή.θα κάνω αύριο το πρωι αν δεν έρθει μέχρι τότε!φοβαμαι να το κάνω να σου πω την αλήθεια δεν θέλω να δω αρνητικό

@Ungry girl μην απογοητεύεσαι καμμια φορά συμβαίνει να μην κάνουμε ωορρηξία η να αργήσει.εγω μια φορά δεν βρήκα καθόλου απλώς μετά άργησα να αδιαθετησω.δεν ένιωσες καθόλου πονάκια η αυξημένα υγρά;

εχω απο χθες καποια πονακια και σημερα καποια υγρα και να σου πω γι αυτο εκανα σημερα και το τελευταιο τεστ που ειχα..

Τωρα το οτι βγικε αρνιτικο σημερα σημενει οτι δεν θα εχω ουτε αυριο ωορριξια προφανος ε?

Στο μονο που θελω να πηστευω ειναι οτι λενε πως ζει το σπερμα αν ειναι καλο καποιες μερες τι να πω!!!

Link to comment
Share on other sites

χλωρινη πειραζει να χρησιμοποιω η να την αποφυγω??

@Nati85 σε καταλαβαινω!αν αντεχεις περιμενε 2 μερες ακομα!!

@Ungry girl ειχες θετικο την 8η μερα ειπες ετσι???σκουρα η γραμμη η μέτρια?εχεις αλλα?

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...