Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

23 ώρες πρίν, λουπιτα είπε:

Γεια σου εγκυουλα!!!χαχα καλά είμαστε .χάλια δλδ εγώ.μου ήρθε σήμερα περίοδος δυστυχώς για ακόμα έναν μήνα.με την μονη Διάφορα οτι δεν μου εχει πέσει η θερμοκρασία.Έχω 37. Δεν ελπίζω σε εγκυμοσύνη κ δεν νομίζω να είναι εμφυτευση Αφού χθες πήρα ακόμα ένα αρνητικό τεστ.Δεν ξέρω γιατί έχω δεκατα ακόμα.εμένα μου πέφτουν όταν ερχετε.

γλυκια μου μην το βαζεις κατω, τον επομενο μηνα θα τα καταφερουμε που θα παει ;)  πες και ημερομηνια για να αλλαξω το πινακακι :D 

22 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλημεραα!!ολα καλα!ενδομήτριο το μωρο χωρις αποκολληση..παχυ ενδομητριο κ γυρω γυρω ο σακος καλος...μονο ο τραχηλος ειναι οριακά θα τον παρακολουθησουμε κ θα δουμςδουμε πως θα παει!ειδαμε σακο κ λιγα στοιχεια,τι λιγα στοιχεια απλα οπως ειναι μαυρος ο σακος κατι γκρι πραγματακια!ραντεβου αρχες αυγουστου παλι!

@Ani ani μου ειπε οτι τωρα στην αρχη μπορει να εχεις λιγα δεξια αριστερα γτ ειναι οι τενοντες της μητρας(η τεντώνει η μητρα? κατι τετοιο τελοσπαντων)μην σε ανησυχει!

οποτε τωρα χαλαρωσε και απολαυσε το αγαπη το σπορακι σου :D 

19 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Ναι τις πήρα τελικά και μου είπε η γιατρός όλα μια χαρά είναι!μονο να πίνει περισσότερο νερό.μου έφυγε ένα άγχος μπορώ να πω! Είμαι λίγο τρελή και αναστατώνω και τους γύρω μου! 

Εγω σήμερα έχω περισσότερα υγρά και έχω και πονάκια.εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι θύμησε μου λιγάκι; 

ειδες κοπελα μου ολα ενταξει με τον μπομπιρα σου ;) εσυ κανονισες τιποτα με ενδοκρινολογο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 5 λεπτά , elenakii22 είπε:

ευχομαι να μην χρειαστει!!!

Αχχχ και εγω το ευχωμαι ειναι πολυ σημαντικο για μενα αυτο το μηνα θελω να εχω ευχαριστα τον αυγουστοοοοο!!!

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

@elenakii22 έτσι όλο ευχάριστα να μας λες νέα από τον γιατρό θέλω!!!!!!             @Ani ani αντέ κούκλα μου περιμένω τα δικά σου νέα τώρα την Δευτέρα που θα είναι σίγουρα πολύ καλά και θα πάρουμε χαρά και από σένα!!!              @giota@       @Giotaμου τι κάνεις κοριτσάκι μου??   @λουπιτα μου καλά σου λέει η γιώτα και εγώ  προσπαθώ τετράμηνο και τίποτα αλλά πλέων δεν με περνάει από κάτω το έχω βγάλει από το μυαλό μου δεν το σκέφτομαι καν ούτε μπαίνω ίντερνετ να ψάχνω συμπτώματα όπως παλιά τον προηγούμενο μήνα που μου ήρθε περίοδος χάρηκα πολύ γιατί μετά από καιρό ο κύκλος μου ήρθε κανονικά!!!! Λοιπόν αν θες να με ακούσεις ξέχνα τα πάντα πες άμα είναι να έρθει θα έρθει και αυτό εκεί που δεν το περιμένουμε θα μας έρθει.!!!!!       @Alekagala εσύ πως πας με το σπορακι σου έχει μεγαλώσει αρκετά εεε??                                                               @caramel σου στέλνω πολλά φιλάκια κι εύχομαι να μάθω και από σένα σύντομα ευχάριστα νέα!!!!! 

αγαπη σε εχουμε χασει εσενα, με την περιοδο σου τι εγινε που ειχες τα θεματακια σου?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

Αχχχ και εγω το ευχωμαι ειναι πολυ σημαντικο για μενα αυτο το μηνα θελω να εχω ευχαριστα τον αυγουστοοοοο!!!

το καλοκαιρι βοηθαει στη συλληψη!!!!θα το τσακωσετε!!

@caramel_83 χαλαρωσα τωρα η αληθεια ειναι!!!αντε με το καλο κ στα δικα σου!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenakii22 είπε:

το καλοκαιρι βοηθαει στη συλληψη!!!!θα το τσακωσετε!!

@caramel_83 χαλαρωσα τωρα η αληθεια ειναι!!!αντε με το καλο κ στα δικα σου!!!

Αμην και ποτε!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, andrianni είπε:

@caramel_83 πώς παει η θεραπεία; ξεκίνησες; θυμήθηκα την ερώτηση που εκανες για το ινοφερτ κ δεν ειχα προλάβει να απαντήσω ως εθελοντρια κ πειραματόζωο!!!:-D

Βασικα είναι βιταμίνη που βοηθαει κυριως στις πολυκυστικές αλλά κ ανεξαρτητα σε όλες τις περιπτωσεις βελτιώνει την ποιοτητα των ωαριων κ εχεις μεγαλύτερη πιθανότητα για συλληψη.εχω διαβασει πολλές περιπτωσεις που βοηθαει απ τον 1ο εως 6ο μήνα.βελτιώνει πολυ κ την τραχηλικη βλένα.μπορει γι αυτο να εχω κ τοσες μέρες τα υγρα...αν κάνω κ αυτο το μήνα ωορηξια τότε είμαι η αποδειξη.θα σας πω...

 

Οι πόνοι της ωορηξιας ουσιαστικά δεν σταματησαν ποτε.απλα αλλάζουν θεση κ μορφη να το πω...21η μέρα ήταν η τελευταια επαφή.δηλ.2 μέρες

Σημερα που ειναι πολύ εντονος ο πόνος σκέφτηκα μήπως αδιαθετήσω νωρίτερα; τι να πω...πολύ περίεργο

ναι ξεκινησα την Τριτη, λογικα θα δω καποια βελτιωση απο τον επομενο κυκλο απο οτι μου ειπε η γιατρος, σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και απο εμενα! 

@elenakii22 τι ωραια που θα το ανακοινωσεις σε ολους σημερα!! Πολυ χαρα θα τους δωσεις! Εισαι καλα?

Εγω ολα καλα εκτος οτι μ καθονται καπως βαρια ολα τα φαγητα αλλα δε πειραζει θα το συνηθισω! Το εχω ανακοινωσει ηδη στη μαμα μου και σημερα εταξε στο σπορακι της κ εμενα παστιτσιο! Θα προσπαθησω μην φαω πολυ αλλα δυσκολο αν ειναι  και ζεστο!! Χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ani ani είπε:

Καλημερα κοριτσια και απο εμενα! 

@elenakii22 τι ωραια που θα το ανακοινωσεις σε ολους σημερα!! Πολυ χαρα θα τους δωσεις! Εισαι καλα?

Εγω ολα καλα εκτος οτι μ καθονται καπως βαρια ολα τα φαγητα αλλα δε πειραζει θα το συνηθισω! Το εχω ανακοινωσει ηδη στη μαμα μου και σημερα εταξε στο σπορακι της κ εμενα παστιτσιο! Θα προσπαθησω μην φαω πολυ αλλα δυσκολο αν ειναι  και ζεστο!! Χαχα

καλα ειμαι κ εγω!!!γλυκα τα εχω κοψει κ τα πολυ βαρια φαγητά...1 φορα τη βδομαδα προσπαθώ!σημερα θα το ριξουμε εξω χαχα!πηρα κ δυο πακετα πουρακια να τα βαλω στην καταψυξη!ο γιατρος μου ειπε στο 1ο τριμηνο 0.5γρ το μηνα στο 2ο 1κιλο το μηνα στο 3ο 2κιλα το μηνα! βαρυ το παστιτσιο για καλοκαιρι!!!ωραιο ομως!!!!!πως το πήρε η μαμα σ??


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλα ειμαι κ εγω!!!γλυκα τα εχω κοψει κ τα πολυ βαρια φαγητά...1 φορα τη βδομαδα προσπαθώ!σημερα θα το ριξουμε εξω χαχα!πηρα κ δυο πακετα πουρακια να τα βαλω στην καταψυξη!ο γιατρος μου ειπε στο 1ο τριμηνο 0.5γρ το μηνα στο 2ο 1κιλο το μηνα στο 3ο 2κιλα το μηνα! βαρυ το παστιτσιο για καλοκαιρι!!!ωραιο ομως!!!!!πως το πήρε η μαμα σ??

Η αληθεια ειναι οτι τρωω ελαφρια και σχεδον καθολου γλυκα αλλα σημερα θα κανω εξαιρεση! Τηλεφωνικως της το ειπα γιατι ελειπε στο χωριο και απλα νομιζε οτι της κανω πλακα! Νομιζω της πηρε μερες για να το συνειδητοποιησει! Αχαχ αντε να μας πεις κ εσυ μετα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια εχω προβληματιστει ...

λοιπον τα πραγματα εχουν ως εξης: οπως ξερετε εκανα εξετασεις και η tsh βγηκε λιγο τσιμπημενη και απο την Τριτη εχω ξεκινησει Τ4 οταν μιλησα με την γιατρο μου ειπε οτι ανα πασα στιγμη μπορει να γινει συλληψη (μαλλον η tsh απο οτι καταλαβα επηρρεαζει στο να κρατηθει το εμβρυο) εγω αυτο τον μηνα οπως σας ειχα ξαναπει δεν ειχα επαφες περα απο 2-3  οι οποιες ηταν και σε ακυρες μερες  οποτε δεν περιμενω τιποτα ωραια μεχρι εδω ετσι? απο σημερα περιμενω περιοδο ειναι η 24 μερα και ο κυκλος μου ξεκιναει απο 24 -28 μερα στους τελευταιους κυκλους. Την Τεταρτη το βραδυ ειχα πονους περιοδου  για καμια ωρα μετα κοιμηθηκα και αναρωτιομουν γιατι ποναω?κοιταω ημερολογιο βλεπω οτι κοντευω να αδιαθετησω.

Την Πεμπτη ξυπναω παιρνω το Τ4 και μετα απο καα μισαωρο νιωθω λιγο παραξενα σαν ταση εμετου, δεν δινω σημασια, ηταν η 3 μερα που επαιρνα το χαπι, χθες ξυπναω  το πρωι με χαλια κεφαλι παιρνω το χαπι μου και μετα απο μιση ωρα κανω εμετο (δεν ειμαι καθολου του εμετου σε ολη μου την ζωη αντε να εχω κανει 10 φορες) ολη την ημερα μετα ημουν κουρελι, μιλαω με τον αντρα μου λεω μηπως ειναι το χαπι αλλα δεν θα με πειραζε απο την πρωτη μερα?λεω αν και σημερα ειμαι ετσι με εμετο θα παρω την γιατρο να της το πω την Δευτερα. Σημερα το πηρα δεν ειχα τιποτα ουτε εμετο ουτε ταση για εμετο. τωρα πριν 5 λεπτα δεν ξερω πως μου την δινει και λεω λες να ειναι τιποτα αλλο?βαζω θερμομετρο (το ξερω οτι πρεπει πρωινη ωρα) και εχω 37,1

Δεν ξερω τι να υποθεσω.....δεν εχω ομως κανενα αλλο συμπτωμα, δεν πιστευω οτι ειμαι αλλα τις περισσοτερες φορες ερχεται απο εκει που δεν το περιμενεις

εσεις τι λετε? ειχατε επηρεαστει καμια απο το Τ4?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

@elenakii22 να φάνε πρώτα οι άνθρωποι γιατί θα μείνουν κόκκαλο με τα ευχάριστα :-P:-P:-P

@caramel_83 δε μπορώ να εκφέρω γνώμη γι' αυτά τα τ4 και τα tsh που γράφεις, γι' αυτό δε σου έχω γράψει σχετικό τόσο καιρό. Δεν είναι ότι περνάω στο ντούκου αυτά που θες να μοιραστείς μαζί μας, απλά δεν τα καταλαβαίνω. Ωστόσο, είναι απίθανο να είσαι έγκυος;; εγώ προτείνω να περιμένεις μέχρι και την 28η μέρα του κύκλου σου (επειδή λες ότι είναι 24 με 28 μέρες) κι αν δε σου έρθει τότε να κάνεις ένα τεστ. Στη θέση σου ίσως να ήμουν συγκρατημένα αισιόδοξη :-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

@elenakii22 να φάνε πρώτα οι άνθρωποι γιατί θα μείνουν κόκκαλο με τα ευχάριστα :-P:-P:-P

@caramel_83 δε μπορώ να εκφέρω γνώμη γι' αυτά τα τ4 και τα tsh που γράφεις, γι' αυτό δε σου έχω γράψει σχετικό τόσο καιρό. Δεν είναι ότι περνάω στο ντούκου αυτά που θες να μοιραστείς μαζί μας, απλά δεν τα καταλαβαίνω. Ωστόσο, είναι απίθανο να είσαι έγκυος;; εγώ προτείνω να περιμένεις μέχρι και την 28η μέρα του κύκλου σου (επειδή λες ότι είναι 24 με 28 μέρες) κι αν δε σου έρθει τότε να κάνεις ένα τεστ. Στη θέση σου ίσως να ήμουν συγκρατημένα αισιόδοξη :-P:-P:-P

Χαχαχαχα ναι καλα λεει! Στο γλυκο πες το!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

@elenakii22 να φάνε πρώτα οι άνθρωποι γιατί θα μείνουν κόκκαλο με τα ευχάριστα :-P:-P:-P

@caramel_83 δε μπορώ να εκφέρω γνώμη γι' αυτά τα τ4 και τα tsh που γράφεις, γι' αυτό δε σου έχω γράψει σχετικό τόσο καιρό. Δεν είναι ότι περνάω στο ντούκου αυτά που θες να μοιραστείς μαζί μας, απλά δεν τα καταλαβαίνω. Ωστόσο, είναι απίθανο να είσαι έγκυος;; εγώ προτείνω να περιμένεις μέχρι και την 28η μέρα του κύκλου σου (επειδή λες ότι είναι 24 με 28 μέρες) κι αν δε σου έρθει τότε να κάνεις ένα τεστ. Στη θέση σου ίσως να ήμουν συγκρατημένα αισιόδοξη :-P:-P:-P

Δεν πιστευω οτι μπορει να ειμαι δεν πιστευω οτι ειχα σωστες μερες αυτες τις 3 επαφες και εκτος αυτο δεν θα ειχα και κατι ακομα συμπτωμα? αλλα δεν πιστευω οτι με πειραξαν και τα χαπια αυτες τις 2 μερες, δεν θα με πειραζαν απο την πρωτη μερα αλλα και σημερα?? εκει εχω μπερδευτει..... και δεν μπορω να προσδιορισω στο τι μπορει να συμβαινει....συν το 37,1 με μπερδεψε:?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , caramel_83 είπε:

Δεν πιστευω οτι μπορει να ειμαι δεν πιστευω οτι ειχα σωστες μερες αυτες τις 3 επαφες και εκτος αυτο δεν θα ειχα και κατι ακομα συμπτωμα? αλλα δεν πιστευω οτι με πειραξαν και τα χαπια αυτες τις 2 μερες, δεν θα με πειραζαν απο την πρωτη μερα αλλα και σημερα?? εκει εχω μπερδευτει..... και δεν μπορω να προσδιορισω στο τι μπορει να συμβαινει....συν το 37,1 με μπερδεψε:?

Μην ξεχνάς ότι το σπέρμα μένει μέσα μας 5 μέρες... Εγώ στη δεύτερη, εκτός από δυο φορές που μου ήρθε λιποθυμία δεν είχα τίποτ' άλλο! Η κάθε εγκυμοσίνη είναι διαφορετική!!! Μακάρι να βγω αληθινή και να είσαι κι εσύ έγκυος!!!! :-):-):-):-):-) θα ανέβεις και στο πινακάκι σου :-P:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...