Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Κορίτσια με το καλό οι ανακοινώσεις!!εμένα είναι το αγαπημένο μ κομμάτι η ανακοίνωση.. Στην πρώτη στείλαμε γράμμα στους παππούδες από τ αγέννητο εγγόνι τους..Κ στο δεύτερο με ένα κουτί γλυκά , κολλημένο τον υπέρηχο μέσα Κ ένα στιχάκι Π έλεγε Μην αφήσετε ν έχει μόνο η μαμά μ μεγάλη κοιλιά, φάτε Κ εσείς..ντάξει κλεμμένη ιδέα από το Διαδίκτυο Αλλά Π ου τ ξέρουν οι παππούδες...χαχαχα... χώρια Π δεν το πίστεψαν αμέσως.. γτ ο μικρός ήταν τριών μηνών.. θεώρησαν ότι κάναμε πλακα.. Στον άντρα μ δε το Άνακοινωσα κάπως γιατί πάντα περιμένει πανω απο το τεστ ν δει πρώτος το αποτέλεσμα..οπότε δεν τολμάω ν το κάνω μόνη μ..Τον εχω ικανό ν μετράει Κ τα τεστ Π έμειναν..:D 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

2 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@andrianni μεγαλο κυκλο θα κανεις δλδ ε?αν ειχες ωορρηξια 19η μερα (δεν) περιμένεις 33η μερα..σε ποια μερα εισαι σμρ?

24η σήμερα.οπότε σε 10 μέρες.εγώ υπολογίζω απο 20 ωορηξια για να ειμαι μέσα.μια χαρα κύκλος ειναι για μένα!ασε που κ εσυ σε κυκλο 35 εμεινες!

2 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

κοριτσια εχω προβληματιστει ...

λοιπον τα πραγματα εχουν ως εξης: οπως ξερετε εκανα εξετασεις και η tsh βγηκε λιγο τσιμπημενη και απο την Τριτη εχω ξεκινησει Τ4 οταν μιλησα με την γιατρο μου ειπε οτι ανα πασα στιγμη μπορει να γινει συλληψη (μαλλον η tsh απο οτι καταλαβα επηρρεαζει στο να κρατηθει το εμβρυο) εγω αυτο τον μηνα οπως σας ειχα ξαναπει δεν ειχα επαφες περα απο 2-3  οι οποιες ηταν και σε ακυρες μερες  οποτε δεν περιμενω τιποτα ωραια μεχρι εδω ετσι? απο σημερα περιμενω περιοδο ειναι η 24 μερα και ο κυκλος μου ξεκιναει απο 24 -28 μερα στους τελευταιους κυκλους. Την Τεταρτη το βραδυ ειχα πονους περιοδου  για καμια ωρα μετα κοιμηθηκα και αναρωτιομουν γιατι ποναω?κοιταω ημερολογιο βλεπω οτι κοντευω να αδιαθετησω.

Την Πεμπτη ξυπναω παιρνω το Τ4 και μετα απο καα μισαωρο νιωθω λιγο παραξενα σαν ταση εμετου, δεν δινω σημασια, ηταν η 3 μερα που επαιρνα το χαπι, χθες ξυπναω  το πρωι με χαλια κεφαλι παιρνω το χαπι μου και μετα απο μιση ωρα κανω εμετο (δεν ειμαι καθολου του εμετου σε ολη μου την ζωη αντε να εχω κανει 10 φορες) ολη την ημερα μετα ημουν κουρελι, μιλαω με τον αντρα μου λεω μηπως ειναι το χαπι αλλα δεν θα με πειραζε απο την πρωτη μερα?λεω αν και σημερα ειμαι ετσι με εμετο θα παρω την γιατρο να της το πω την Δευτερα. Σημερα το πηρα δεν ειχα τιποτα ουτε εμετο ουτε ταση για εμετο. τωρα πριν 5 λεπτα δεν ξερω πως μου την δινει και λεω λες να ειναι τιποτα αλλο?βαζω θερμομετρο (το ξερω οτι πρεπει πρωινη ωρα) και εχω 37,1

Δεν ξερω τι να υποθεσω.....δεν εχω ομως κανενα αλλο συμπτωμα, δεν πιστευω οτι ειμαι αλλα τις περισσοτερες φορες ερχεται απο εκει που δεν το περιμενεις

εσεις τι λετε? ειχατε επηρεαστει καμια απο το Τ4?

Δεν ξέρω για το Τ4 αλλά μήπως ειναι κ σε συνδυασμό με το γκλουκοφαζ; αν το αρχισες ειναι κ αυτο που μπορει να επηρεαζει.βεβαια τιποτα δεν αποκλείεται!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oneira_glyka είπε:

Κορίτσια με το καλό οι ανακοινώσεις!!εμένα είναι το αγαπημένο μ κομμάτι η ανακοίνωση.. Στην πρώτη στείλαμε γράμμα στους παππούδες από τ αγέννητο εγγόνι τους..Κ στο δεύτερο με ένα κουτί γλυκά , κολλημένο τον υπέρηχο μέσα Κ ένα στιχάκι Π έλεγε Μην αφήσετε ν έχει μόνο η μαμά μ μεγάλη κοιλιά, φάτε Κ εσείς..ντάξει κλεμμένη ιδέα από το Διαδίκτυο Αλλά Π ου τ ξέρουν οι παππούδες...χαχαχα... χώρια Π δεν το πίστεψαν αμέσως.. γτ ο μικρός ήταν τριών μηνών.. θεώρησαν ότι κάναμε πλακα.. Στον άντρα μ δε το Άνακοινωσα κάπως γιατί πάντα περιμένει πανω απο το τεστ ν δει πρώτος το αποτέλεσμα..οπότε δεν τολμάω ν το κάνω μόνη μ..Τον εχω ικανό ν μετράει Κ τα τεστ Π έμειναν..:D 

εμενα παλι το χειρότερο μου οι ανακοινωσεις!!!!χαχα!!

@andrianni ναι ναι!κ εγω τετοιο κυκλο ειχα!!το ξερει η μαμα...οι θειοι κ ο παππούς κ η γιαγια!!!απλα θα το ανακοινώσουμε την ημερα του παρτυ των γενεθλιων της!

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑ βρειτε πως θα τους το πω το βραδυ!!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

γλυκια μου μην το βαζεις κατω, τον επομενο μηνα θα τα καταφερουμε που θα παει ;)  πες και ημερομηνια για να αλλαξω το πινακακι :D 

οποτε τωρα χαλαρωσε και απολαυσε το αγαπη το σπορακι σου :D 

ειδες κοπελα μου ολα ενταξει με τον μπομπιρα σου ;) εσυ κανονισες τιποτα με ενδοκρινολογο?

Κανόνισα να μου γράψει ο προηγούμενος εξετασεις μιας και κλείνω εύκολα ραντεβού να δω και τι θα μου πει τωρα που ξερω περιςςοτερες Λεπτομέρειες και την Δευτέρα θα πάρω τηλ αυτή στον Πειραιά να κλείσω ραντεβού να με κατευθύνει καλύτερα γιατι θα πάρω δεύτερη γνώμη οπωσδήποτε.νομιζω ετσι θα κανω πιο γρήγορα.

λες να εγινε το θαύμα αυτή την φορά και να εισαι εγκυος; Εκεί που δεν το περιμένεις σου έρχεται! Μακάρι!μπορει αμέσως το χάπι να έκανε δουλειά και να εγινε η σύλληψη! Αν παίρνεις γκλουκοφαζ ξερω οτι εχει αρκετές παρενέργειες εμένα μου κανει διάρροια και στομαχικές διαταραχές φούσκωμα και τάση για εμετό.τωρα για το αλλο χάπι δεν ξερω καθόλου προς το παρόν.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , elenakii22 είπε:

εμενα παλι το χειρότερο μου οι ανακοινωσεις!!!!χαχα!!

@andrianni ναι ναι!κ εγω τετοιο κυκλο ειχα!!το ξερει η μαμα...οι θειοι κ ο παππούς κ η γιαγια!!!απλα θα το ανακοινώσουμε την ημερα του παρτυ των γενεθλιων της!

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑ βρειτε πως θα τους το πω το βραδυ!!!!

Αααα καλά είχα καταλάβει! Α μοιάζουμε κ σε αυτό.δε μπορώ να σε βοηθήσω με την ανακοίνωση.Μήπως να βάλεις τον αντρούλη σου να το πει;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , elenakii22 είπε:

εμενα παλι το χειρότερο μου οι ανακοινωσεις!!!!χαχα!!

@andrianni ναι ναι!κ εγω τετοιο κυκλο ειχα!!το ξερει η μαμα...οι θειοι κ ο παππούς κ η γιαγια!!!απλα θα το ανακοινώσουμε την ημερα του παρτυ των γενεθλιων της!

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑ βρειτε πως θα τους το πω το βραδυ!!!!

Μόλις καθίσετε στο τραπέζι πες τους πω πω πεινάω για δυοοοο! Δεν μπορώ να σκεφτώ κατι προτοτυπο! Η γράψε μια κάρτα γενεθλίων στην μαμα σου που να λεει το δώρο μου για σένα μαμα μου ειναι οτι σε προάγω σε γιαγιά! Δεν ξερω αν εχει ήδη εγγονάκια κάπως ετσι τελοσπαντων.τι λες;

Το ξέρει η μαμα ; Νόμιζα δεν το ήξερε συγνωμηηηηη

Γράψε λάθος τότε!χαζομαρες λέω χαχαχα


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , andrianni είπε:

Αααα καλά είχα καταλάβει! Α μοιάζουμε κ σε αυτό.δε μπορώ να σε βοηθήσω με την ανακοίνωση.Μήπως να βάλεις τον αντρούλη σου να το πει;

πως να βαλω τον ανδρα μου να το πει στο σοι μου???ουτε αυτον ειναι καλος στις ανακοινωσεις...μαλλον θα βαλω την μανα μου να πει κατι τυπου το καλύτερο δωρο ειναι αυτο που θα ερθει κατι τετοιο!

@Nati85 το glucophage σου προκαλει διάρροια για μαξ 15 μερες...εγω 7 ειχα...η μανα μου το ξέρει οι υπόλοιποι οχι!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenakii22 είπε:

πως να βαλω τον ανδρα μου να το πει στο σοι μου???ουτε αυτον ειναι καλος στις ανακοινωσεις...μαλλον θα βαλω την μανα μου να πει κατι τυπου το καλύτερο δωρο ειναι αυτο που θα ερθει κατι τετοιο!

@Nati85 το glucophage σου προκαλει διάρροια για μαξ 15 μερες...εγω 7 ειχα...η μανα μου το ξέρει οι υπόλοιποι οχι!

Εμένα μου προκαλεί ανα διαστήματα λίγες μερες μετά ειμαι οκ και μετά απο λιγο καιρό πάλι.καπως ετσι.

ναι καλύτερα βάλε την μαμα σου να το πει οτι το καλύτερο δώρο για τα γενέθλια μου ειναι το εγγονάκι που θα έρθει.ωραιο ακούγεται.και εγω δεν το εχω με τις ανακοινώσεις.η αν σου βγει φυσικά πάνω στην κουβέντα και δεις οτι ειναι η κατάλληλη στιγμή πες το!

Εμένα θυμάμαι με ειχε πάρει τηλ μια θεία μου και μου έλεγε άντε αγάπη μου να κανεις και εσυ ενα παιδάκι μην περάσει η ηλικία και αυτα τα γνωστά τα χαζά αλλα δεν την παρεξηγουςα ποτε και στο καπάκι της λέω εντάξει το εχω μην ανησυχείς σε 9 μήνες θα ειναι έτοιμο την κούφανα!

  • Μου αρέσει 3

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakii22μπορεις να πάρεις και κάτι βρεφικό από το φαρμακείο, μία πιπίλα και να την αφήσεις πάνω στο τραπέζι! Εγώ έχω σκεφτεί αν μου τύχει πως θα το πω στις φίλες μου, αλλά ακόμα ψάχνω κάτι πρωτότυπο για τον άντρα μου. Βέβαια μου λείπει το πιο σημαντικό...η σύλληψη. Λεπτομέρειες δηλαδή...

@Nati85 εσύ είχες υπομονή. Εμένα έχουν αρχίσει και με εκνευρίζουν όσοι λένε τι κάθεστε και τετοια. Συνήθως δεν απαντώ, αλλά δεν μπορώ. Έχεις το άγχος και τον πόνο σου και έχεις και τα σχόλια κάθε σχετικού ή άσχετου. Τις προάλλες η πεθερά μου πέταξε ένα "αν θέλεις να κάνεις παιδί να κάνεις (λες και θα έπαιρνα την άδεια της), αλλά μου φαίνεται δεν θέλετε". Δεν απάντησα. Χτες είχαμε βγει με ένα φίλο του άντρα μου και τη γυναίκα του -εγκυο στο δευτερο- και άρχισε και αυτή τα "γιατί δεν το αποφασίζετε, τι κάθεστε" και δεν άντεξα και της είπα "δεν φτάνει να το αποφασίσουμε, δεν τα παραγγέλνεις αυτά τα πράγματα". Δεν αμφισβητώ ότι οι περισσότεροι δεν έχουν κακή πρόθεση, δεν παύει όμως να σε πληγώνουν. Και στην τελική δεν πέφτει λόγος σε κανένα. Τόσο δύσκολο είναι πια να μην μιλάμε και να μην σχολιάζουμε τη ζωή του άλλου! 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , alina80 είπε:

@elenakii22μπορεις να πάρεις και κάτι βρεφικό από το φαρμακείο, μία πιπίλα και να την αφήσεις πάνω στο τραπέζι! Εγώ έχω σκεφτεί αν μου τύχει πως θα το πω στις φίλες μου, αλλά ακόμα ψάχνω κάτι πρωτότυπο για τον άντρα μου. Βέβαια μου λείπει το πιο σημαντικό...η σύλληψη. Λεπτομέρειες δηλαδή...

@Nati85 εσύ είχες υπομονή. Εμένα έχουν αρχίσει και με εκνευρίζουν όσοι λένε τι κάθεστε και τετοια. Συνήθως δεν απαντώ, αλλά δεν μπορώ. Έχεις το άγχος και τον πόνο σου και έχεις και τα σχόλια κάθε σχετικού ή άσχετου. Τις προάλλες η πεθερά μου πέταξε ένα "αν θέλεις να κάνεις παιδί να κάνεις (λες και θα έπαιρνα την άδεια της), αλλά μου φαίνεται δεν θέλετε". Δεν απάντησα. Χτες είχαμε βγει με ένα φίλο του άντρα μου και τη γυναίκα του -εγκυο στο δευτερο- και άρχισε και αυτή τα "γιατί δεν το αποφασίζετε, τι κάθεστε" και δεν άντεξα και της είπα "δεν φτάνει να το αποφασίσουμε, δεν τα παραγγέλνεις αυτά τα πράγματα". Δεν αμφισβητώ ότι οι περισσότεροι δεν έχουν κακή πρόθεση, δεν παύει όμως να σε πληγώνουν. Και στην τελική δεν πέφτει λόγος σε κανένα. Τόσο δύσκολο είναι πια να μην μιλάμε και να μην σχολιάζουμε τη ζωή του άλλου! 

 

 

Μπα και εγω μονο σε αυτή τη θεία μου δεν θυμωνα.με τους υπόλοιπους έξαλλη γινόμουν.Πιο πολυ τωρα με το δευτερο. Η πεθερούλα ε την πέταξε την κακιά!!καλα της απάντησες της εγκύου μας αγχώνουν περισσότερο ετσι


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Nati85 ποσο με εκνευριζουν αυτο που σ λενε αντς ποτε θα κανεις παιδι κ εγω ουτε τα 26 δεν εχω κλεισει!μοα που μ το ειπες της μιλησα αποτομα κ μου την ειπε η μητερα μου αλλα της ειπα απο την στιγμή που επεμβαινει στην προσωπικη μου ζωη χωρις να της εχω δωσει δικαίωμα μπορω να της μιλαω οπως θελω..αν δλδ δεν μπορουσα να κανω τι θα γινοτα?!που οταν μου τα ελεγαμ δεν μπορουσα κ στενοχωριομουν.. @alina80 τελειαααα...η μπιμπερο η πιπιλα θα παρω!!!!!μπιμπερο λεω ε?οπως καταλαβαινεις σε καταλαβαινω απολυτα..ποσο ασχημο να στο λενε..μα βλεπεις παντρεμένο ζευγαρι τι ρωτας ποτε θα κανει παιδι?μπορει να μην μπορουν οι άνθρωποι πρεπει να τους αγχώσεις?!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Nati85 είπε:

Μπα και εγω μονο σε αυτή τη θεία μου δεν θυμωνα.με τους υπόλοιπους έξαλλη γινόμουν.Πιο πολυ τωρα με το δευτερο. Η πεθερούλα ε την πέταξε την κακιά!!καλα της απάντησες της εγκύου μας αγχώνουν περισσότερο ετσι

Δεν σταματάει και πότε. Ποτέ θα κάνεις παιδί, ποτέ θα κάνεις δεύτερο, μην κανεις τρίτο...όλοι άποψη εχουν!

πρίν από 1 λεπτό , elenakii22 είπε:

@Nati85 ποσο με εκνευριζουν αυτο που σ λενε αντς ποτε θα κανεις παιδι κ εγω ουτε τα 26 δεν εχω κλεισει!μοα που μ το ειπες της μιλησα αποτομα κ μου την ειπε η μητερα μου αλλα της ειπα απο την στιγμή που επεμβαινει στην προσωπικη μου ζωη χωρις να της εχω δωσει δικαίωμα μπορω να της μιλαω οπως θελω..αν δλδ δεν μπορουσα να κανω τι θα γινοτα?!που οταν μου τα ελεγαμ δεν μπορουσα κ στενοχωριομουν.. @alina80 τελειαααα...η μπιμπερο η πιπιλα θα παρω!!!!!μπιμπερο λεω ε?

Μπιμπερο ήταν το πρώτο που σκέφτηκα και εγώ η αλήθεια γιατί δεν περνάει απαρατηρητο! Δεν ξέρω πόσο κάνουν οι πιπίλες, αν είναι φτηνές μπορείς να πάρεις όσοι είναι οι καλεσμένοι και να τους πεις "σας έχω δωράκια" και να τα δώσεις.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , alina80 είπε:

Δεν σταματάει και πότε. Ποτέ θα κάνεις παιδί, ποτέ θα κάνεις δεύτερο, μην κανεις τρίτο...όλοι άποψη εχουν!

Μπιμπερο ήταν το πρώτο που σκέφτηκα και εγώ η αλήθεια γιατί δεν περνάει απαρατηρητο! Δεν ξέρω πόσο κάνουν οι πιπίλες, αν είναι φτηνές μπορείς να πάρεις όσοι είναι οι καλεσμένοι και να τους πεις "σας έχω δωράκια" και να τα δώσεις.

ωραιο κ αυτο με τις πιπιλες αλλα περιττό!θα παρω ενα καλο μπιμπερο κ θα ειναι το πρωτο πραγμα που παιρνω για το μωρο!!!το πιο ωραίο θα παρω!!!!!!ευχομαι να πανε ολα καλα!!και ευχομαι ολες να τα καταφερετε συντομα!μπαινω καθε μερα με την ιδια αγωνια,να ακουσω κατι καλο!!μεχρι να ακουσω απο ολες τα ευχάριστα θα με τρωει το αγχος!!!

  • Μου αρέσει 7

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , alina80 είπε:

Δεν σταματάει και πότε. Ποτέ θα κάνεις παιδί, ποτέ θα κάνεις δεύτερο, μην κανεις τρίτο...όλοι άποψη εχουν!

Μπιμπερο ήταν το πρώτο που σκέφτηκα και εγώ η αλήθεια γιατί δεν περνάει απαρατηρητο! Δεν ξέρω πόσο κάνουν οι πιπίλες, αν είναι φτηνές μπορείς να πάρεις όσοι είναι οι καλεσμένοι και να τους πεις "σας έχω δωράκια" και να τα δώσεις.

Ναι μας έχουν τρελάνει μερικοί με αυτό το πράγμα!εχουμε το άγχος μας έχουμε και τους αδιακριτούς να μας ζαλίζουν!

Πολύ ωραία ιδέα με τις πιπίλες!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...