Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σε ευχαριστουμε πολύ!!

      Tι χοριακη ειχες μετα την αχνη γραμμη? Μακάρι 🙏

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Εγω κορίτσια είχα φοβερές καούρες και τελικά αυτό που μου έκανε πολύ καλό ήταν τα στραγάλια!!τα μαλακα όμως όχι τα άσπρα τα σκληρά.στην τσάντα μου είχα πάντα στραγάλια κάτι σαν τις τσίχλες!

@Ungry girl τι έγινε τελικά με το τεστ βρήκες άκρη;

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 40 λεπτά , elenakii22 είπε:

ειμαι πολυ καλυτερα!βασικα με χαλαρωσε κ η γυμναστικη που εκανα γτ ειχα σταματησει κ με ειχε παρει απο κατω!τα ινοφερτ μου τα σταματησε σμρ ο γιατρος κ μ δινει καποια αλλα που εχουν σκετο φολλικο οξυ!εγω ειδες με τεστ αχνο κ επιασα!εκανα 2 φορες την ημερα παντως,εσυ?αν ηταν 18η το πιο σκουρο πιθανον ωορρηξια να εκανες στις 19 γτ λεει οτι αφου δεις θετικο τεστ 24-48 ωρες μετα γινεται επαφες ειχατε 18 κ 19?

Ωραία!!! Τα γκλουκοφάζ μάλλον μέχρι τον 3ο κ μετα βλέπετε; folidex θα σου έδωσε.τωρα πια εχουν σταματήσει το φιλισιν γιατι ήταν πολύ παραπάνω η δοση απ το συνιστώμενο.ευτυχώς βέβαια εμεις που το πήραμε όλα καλά, αλλά τελικά είχε κάποιες παρενέργειες!

Ναι, μετα απο σένα εχω ελπίδες! Γενικά είχαμε κάθε μέρα.γιατι δεν ξέρω ακριβώς επειδη δεν ειχα αλλα τεστ κ δεν ξερω μήπως ανεβηκε μετα πιο πολυ.καπου στις 21 κινούμαι πάλι όμως.οπότε μπαίνω στο διάστημα της αναμονής τώρα.ουφ! Θα περάσει κ αυτό...

Καλό βράδυ κ πολλές ευχές για οτι καλύτερο σε όλες.Σας διαβάζω μετά τη δουλειά!!!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, linaa είπε:

μπορει να μην ειναι πονοι ωορηξιας μπορει να ειναι απλα πονακια γενικα του κυκλου. παντως εχε επαφες κ τωρα πσκ ειναι ευκαιρια να εχεις κ αυτες τις μερες επαφες γιατι μπορει κ να εγινε κ μπερδεμα με τα τεστακια κ να εχεις τωρα ωορηξια. αντε μακαρι να ειναι η τυχερη σου φορα!!!

Εγω παντως οφείλω να πω και σε εσενα οτι οι πονοι περιοδου μου ξεκινησαν αυτη τη φορα πολυ πολυ νωρις ας πουμε απο την ωορυξια και μετα και τελικα ημουν εγκυος!! :) ευχομαι ότι καλυτερο! @andrianni

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!καλο σαββατοκυριακο βα εχουμε!!σμρ εχει γενεθλια η μαμα μου!!στο τραπεζι θα πουμε κ για το μωρό!(οι δυο θειοι μου θα ειναι κ η γιαγια κ ο παππους μου,ειναι το πρωτο τους δισεγγονο)!

@andrianni απο οτι καταλαβα το utrogestan σου αυξανει λιγο το σακχαρο οποτε μου κανει καλο το glucophage γτ το ισορροπει...τωρα μου ειπε μηπως μειώσουμε την δοση αλλα με ρωτησε τι ειπε ο ενδοκρινολογος κ αυτος μου ειπε κανονικα το ιδιο οποτε συνεχιζω για αρχη αυτο!νομίζω felicine μου εδωσε....βασικα folidex σιγουρα οχι..λες να το σταματησω?να του το πω αν ειναι! εγω νομιζω θα πετυχατε τις μερες...εμενα πες οτι η κλιμακα για το ποσο σκουρο ηταν απο το 1 μεχρι το 5 μια μερα πριν ημουν στο 2 την ιδια μερα το πρωι στο 2 παλι το απόγευμα στο 3 κ την επομενη το πρωι στο 2...πολυ μικρές διαφορες!αν δεν το είχα παρακολουθησει προηγουμενο μηνα δε ξερω αν θα εβγαζα ακρη..ειχα κανει πριν κανα μηνα υπερυχο κ ηξερα οτι θα εσπαγε μεσα στις δυο επομενες μερες κ ετσι ειδα οτι απλα φτανει τόσο λιγο...οπως βλεπεις ομως δεν ηταν εμποδιο στο να συλλαβω!εγβ νομιζα οτι ειχα προβλημα με την ωορρηξια οτι δεν γινοταν καλη αλλα μου ειπε ο γιατρος οτι απλα δεν σου ανεβαινει πολυ η ορμονη ουτε για πολυ ωρα!μπορει αν πετυχενα ακριβως την στιγμή να ηταν πιο σκουρο!δε πειραζει ομως μην το σκεφτεσαι καν!

 

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Εγω κορίτσια είχα φοβερές καούρες και τελικά αυτό που μου έκανε πολύ καλό ήταν τα στραγάλια!!τα μαλακα όμως όχι τα άσπρα τα σκληρά.στην τσάντα μου είχα πάντα στραγάλια κάτι σαν τις τσίχλες!

@Ungry girl τι έγινε τελικά με το τεστ βρήκες άκρη;

καλημεραααααα!!!!!

μπα τιποτα εχω κανει 2 3 την πρωτη μερα που εκανα 8 μερα του κυκλου βγηκε λιγο αχνη απο κει και μετα εκανα καθε μερα και εβγενε μονο μια και καμια αλλη!!

Σημερα ειμαι στην 12 μερα του κυκλου μου αλλα επιδη μου εχουν μινει μονο δυο λεω να κανω ενα αυριο 13η μερα και ενα 15η μερα..

Τον αλλο μηνα θα παρω τα ποιο οικονομικα απο το ιντερνετ γιατι αυτα απο το φαρμακειο τι να φτασουνε χαχχαχαχαα

Αν και ελπιζω να μην μου ξανα χριαστουνε και σε καμια δηλαδη:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα @alina80 και σε όλα τα κορίτσια!!! @Ungry girl Πάρε της hometest τα απλά εμένα με έχουν βοηθήσει πολύ να καταλάβω τον κύκλο μου.μπορει να χρειαστεί να κανείς και δυο φορές την μέρα όταν πιστεύεις ότι πλησιάζουν οι μέρες.αν και ευχομαι μην τα ξαναχρειαστείς όπως είπες!

εγω εχθές το βράδυ είχα πονάκια περιόδου και λέω τώρα θα έρθει τώρα θα έρθει.δεν ήρθε τελικά μέχρι τώρα αλλά κατέβηκε η θερμοκρασία όποτε θα έρθει.

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nati85 είπε:

Καλημέρα @alina80 και σε όλα τα κορίτσια!!! @Ungry girl Πάρε της hometest τα απλά εμένα με έχουν βοηθήσει πολύ να καταλάβω τον κύκλο μου.μπορει να χρειαστεί να κανείς και δυο φορές την μέρα όταν πιστεύεις ότι πλησιάζουν οι μέρες.αν και ευχομαι μην τα ξαναχρειαστείς όπως είπες!

εγω εχθές το βράδυ είχα πονάκια περιόδου και λέω τώρα θα έρθει τώρα θα έρθει.δεν ήρθε τελικά μέχρι τώρα αλλά κατέβηκε η θερμοκρασία όποτε θα έρθει.

ναι αυτη τη φορα αν χριαστει αυτα θα παρω..εσυ εισαι σε καθηστεριση?

μη το λες μακαρη να μν σου ερθει!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Ungry girl είπε:

καλημεραααααα!!!!!

μπα τιποτα εχω κανει 2 3 την πρωτη μερα που εκανα 8 μερα του κυκλου βγηκε λιγο αχνη απο κει και μετα εκανα καθε μερα και εβγενε μονο μια και καμια αλλη!!

Σημερα ειμαι στην 12 μερα του κυκλου μου αλλα επιδη μου εχουν μινει μονο δυο λεω να κανω ενα αυριο 13η μερα και ενα 15η μερα..

Τον αλλο μηνα θα παρω τα ποιο οικονομικα απο το ιντερνετ γιατι αυτα απο το φαρμακειο τι να φτασουνε χαχχαχαχαα

Αν και ελπιζω να μην μου ξανα χριαστουνε και σε καμια δηλαδη:-D

ελπιζω να μην τα χρειαστεις!!της hometest ειναι καλα!

@Nati85 τι θερμοκρασια εχεις τωρα?

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenakii22 είπε:

ελπιζω να μην τα χρειαστεις!!της hometest ειναι καλα!

@Nati85 τι θερμοκρασια εχεις τωρα?

ναι ελενακι αυτα θα παρω δεν συμφερουν μονο 7 ποτε να τα πρωτοκανεις εχεχεχχε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 20/7/2017 at 4:54 ΜΜ, giota@ είπε:

Αυτό που φοβόμουν....... κοίτα επειδή είχα πάντα στο νου μου τις κληρονομικότητες από την πλευρά του πρώην συζύγου μου είχα πάντα την υπόνοια ότι θα πρέπει να κοιτάζω τακτικά την μικρή........ (και τι δεν έχουν στο μεταξύ)!!!!!!!!!!:shock::shock::shock: Έχουμε ένα θέμα με το θυροειδή και ενώ το ελέγχουμε τακτικά δεν μπορώ να πω ότι είναι ικανοποιητικά....... η εξέταση για τα αντισώματα ανεβαίνει κάθε φορά και πιο πολύ........ Ευτυχώς έχω πολύ καλό παιδίατρο ο οποίος από όταν ήταν 5 χρονών η μικρή είχε το νου του και ξεκινήσαμε από νωρίς να το ψάχνουμε....... ο υπέρηχος βρήκε ένα μικρό πολύ όζο ο οποίος είναι και αμελητέος προς το παρών........... Τώρα θα πάμε σε μια παιδοενδοκρινολόγο που είναι εγκεκριμένη και θα δούμε πως θα προχωρήσουμε.............( απλώς όλων το μέλημα είναι να μην μπει στη φαρμακευτική αγωγή πριν από τη διαδικασία του να αδιαθετήσει)......... Ναι με πείραξε πολύ................ θα πω την αλήθεια........ σε σας δεν λέω ψέματα...........:oops::oops::oops:

γλυκια μου προσπαθησε να παραμεινεις ψυχραιμη για να μην το περασεις στην μικρη ολο αυτο.... ευχομαι να στεθεροποιηθουν ολα συντομα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

ναι ελενακι αυτα θα παρω δεν συμφερουν μονο 7 ποτε να τα πρωτοκανεις εχεχεχχε!

την πρωτη φορα πετυχα κυκλο χωρις ωορρηξια κ απο τα 40 τεστ χρησιμοποιησα σε ενα μηνα 30!!!!!

@Nati85 μην μετρας συνεχεια κ μπερδευεσαι!!μονο πρωι!!εδω εγω το πρωι μια ειχα 36.5 μια 36.9!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenakii22 είπε:

την πρωτη φορα πετυχα κυκλο χωρις ωορρηξια κ απο τα 40 τεστ χρησιμοποιησα σε ενα μηνα 30!!!!!

@Nati85 μην μετρας συνεχεια κ μπερδευεσαι!!μονο πρωι!!εδω εγω το πρωι μια ειχα 36.5 μια 36.9!

ε φαντασου 7 τι να φτασουν για ενα μηνα αν δεν πετυχεις τελως αλλα θα παρω πολλα τωρα την επομενη αλλο ενα μηνα δηλαδη θα προσπαθησω με τα τεστ και βλεπουμε....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

ε φαντασου 7 τι να φτασουν για ενα μηνα αν δεν πετυχεις τελως αλλα θα παρω πολλα τωρα την επομενη αλλο ενα μηνα δηλαδη θα προσπαθησω με τα τεστ και βλεπουμε....

ευχομαι να μην χρειαστει!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...