Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , caramel_83 είπε:

Δεν πιστευω οτι μπορει να ειμαι δεν πιστευω οτι ειχα σωστες μερες αυτες τις 3 επαφες και εκτος αυτο δεν θα ειχα και κατι ακομα συμπτωμα? αλλα δεν πιστευω οτι με πειραξαν και τα χαπια αυτες τις 2 μερες, δεν θα με πειραζαν απο την πρωτη μερα αλλα και σημερα?? εκει εχω μπερδευτει..... και δεν μπορω να προσδιορισω στο τι μπορει να συμβαινει....συν το 37,1 με μπερδεψε:?

Δεν ξέρω για τα συγκεκριμένα χάπια, αλλά γενικά όλα τα φάρμακα μπορεί να έχουν παρενέργειες μικρές, όχι κατά ανάγκη ίδιες ή από την πρώτη μέρα που τα παίρνουμε. Από την άλλη μπορεί να σε τριγυρίζει καμία ίωση. Αλλά πώς είσαι τόσο σίγουρη ότι αποκλείεται εγκυμοσύνη; Μόνο με την απόχη μπορεί να είναι κανείς σίγουρος. Οι καλές μέρες δεν είναι στάνταρ, και άλλωστε το σπέρμα μπορεί να μείνει ζωντανό μέχρι και πέντε μέρες, υπό προϋποθέσεις. Επισης, σπάνια μεν, αλλά συμβαίνει,, μπορεί να ύπαρξει και διπλή ωορρηξία. Εφόσον έχει μία γυναίκα επαφή, πάντα υπάρχει πιθανότητα. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 20 λεπτά , caramel_83 είπε:

Δεν πιστευω οτι μπορει να ειμαι δεν πιστευω οτι ειχα σωστες μερες αυτες τις 3 επαφες και εκτος αυτο δεν θα ειχα και κατι ακομα συμπτωμα? αλλα δεν πιστευω οτι με πειραξαν και τα χαπια αυτες τις 2 μερες, δεν θα με πειραζαν απο την πρωτη μερα αλλα και σημερα?? εκει εχω μπερδευτει..... και δεν μπορω να προσδιορισω στο τι μπορει να συμβαινει....συν το 37,1 με μπερδεψε:?

Καταρχας αν οκυκλος σου ειναι αστατος δεν ξερεις αν εχεις πετυχει ωορηξια. Τωρα για τα χαπια στις παρενεργειες διαβασες τι γραφει??? Αν γραφει κ εμετο τοτε μπορει να ειναι κ απο αυτο. Ενα φαρμακο δεν εχει παντα παρενεργειες αποτην πρωτη μερα κ καθε μερα. Καποιες φορες τα φαρμακα μπορει να σε πειραξουν αμεσως αλλες φορες πιομετα αλλες φορες σε πειραζουν στην αρχη κ μετα συνιθιζει ο οργανισμος κ δεν σε ξαναπειραζουν. Επισης εξαρτατε κ το πως εισαι κ καθε φορα μπορει καποια στιγμη οοργανισμος να ειναι πιο αδυναμος κ να σε πειραξει λιγο παραπανω ενα φαρμακο. Παντως τιποτα να μην αποκλειεις κ διαβασεκαλα κ το χαρτακι του φαρμακου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Μην ξεχνάς ότι το σπέρμα μένει μέσα μας 5 μέρες... Εγώ στη δεύτερη, εκτός από δυο φορές που μου ήρθε λιποθυμία δεν είχα τίποτ' άλλο! Η κάθε εγκυμοσίνη είναι διαφορετική!!! Μακάρι να βγω αληθινή και να είσαι κι εσύ έγκυος!!!! :-):-):-):-):-) θα ανέβεις και στο πινακάκι σου :-P:-P:-P:-P:-P

Αχ ναι μακαρι να εισαι!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, caramel_83 είπε:

κοριτσια εχω προβληματιστει ...

λοιπον τα πραγματα εχουν ως εξης: οπως ξερετε εκανα εξετασεις και η tsh βγηκε λιγο τσιμπημενη και απο την Τριτη εχω ξεκινησει Τ4 οταν μιλησα με την γιατρο μου ειπε οτι ανα πασα στιγμη μπορει να γινει συλληψη (μαλλον η tsh απο οτι καταλαβα επηρρεαζει στο να κρατηθει το εμβρυο) εγω αυτο τον μηνα οπως σας ειχα ξαναπει δεν ειχα επαφες περα απο 2-3  οι οποιες ηταν και σε ακυρες μερες  οποτε δεν περιμενω τιποτα ωραια μεχρι εδω ετσι? απο σημερα περιμενω περιοδο ειναι η 24 μερα και ο κυκλος μου ξεκιναει απο 24 -28 μερα στους τελευταιους κυκλους. Την Τεταρτη το βραδυ ειχα πονους περιοδου  για καμια ωρα μετα κοιμηθηκα και αναρωτιομουν γιατι ποναω?κοιταω ημερολογιο βλεπω οτι κοντευω να αδιαθετησω.

Την Πεμπτη ξυπναω παιρνω το Τ4 και μετα απο καα μισαωρο νιωθω λιγο παραξενα σαν ταση εμετου, δεν δινω σημασια, ηταν η 3 μερα που επαιρνα το χαπι, χθες ξυπναω  το πρωι με χαλια κεφαλι παιρνω το χαπι μου και μετα απο μιση ωρα κανω εμετο (δεν ειμαι καθολου του εμετου σε ολη μου την ζωη αντε να εχω κανει 10 φορες) ολη την ημερα μετα ημουν κουρελι, μιλαω με τον αντρα μου λεω μηπως ειναι το χαπι αλλα δεν θα με πειραζε απο την πρωτη μερα?λεω αν και σημερα ειμαι ετσι με εμετο θα παρω την γιατρο να της το πω την Δευτερα. Σημερα το πηρα δεν ειχα τιποτα ουτε εμετο ουτε ταση για εμετο. τωρα πριν 5 λεπτα δεν ξερω πως μου την δινει και λεω λες να ειναι τιποτα αλλο?βαζω θερμομετρο (το ξερω οτι πρεπει πρωινη ωρα) και εχω 37,1

Δεν ξερω τι να υποθεσω.....δεν εχω ομως κανενα αλλο συμπτωμα, δεν πιστευω οτι ειμαι αλλα τις περισσοτερες φορες ερχεται απο εκει που δεν το περιμενεις

εσεις τι λετε? ειχατε επηρεαστει καμια απο το Τ4?

κοιταξε να δεις μπορει να ειναι τυχαιο γεγονος ο εμετός μπορει κ οχι!το 37.1 δειχνει οτι σμρ τουλαχιστον δεν θα αδιαθετησεις...αν εχεις παρακολουθήσει στο παρελθον θερμοκρασια τοτε μπορεις να βγαλεις συμπερασμα(σε καμια πεφτει μια μερα πριν σε αλλες μερες πριν)ειναι καλο παντως οτι εχεις ακομα υψηλη θερμοκρασια!περιμενε  ακομα λιγες μερες κ μετα κανε τεστ η χοριακη!μπορει αυτες οι 3 να ηταν αρκετες για να το τσακωσετε!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

τι να σας πω βρε κοριτσια κατι ακομα θα ενιωθα αν ημουν, μαλλον απο τα χαπια ηταν ο εμετος απλα ΔΕΝ κανω εμετους εγω και γι'αυτο εχω προβληματιστει, θα περιμενω μια εβδομαδα και βλεπουμε πως θα παει :)

Just now, elenakii22 είπε:

κοιταξε να δεις μπορει να ειναι τυχαιο γεγονος ο εμετός μπορει κ οχι!το 37.1 δειχνει οτι σμρ τουλαχιστον δεν θα αδιαθετησεις...αν εχεις παρακολουθήσει στο παρελθον θερμοκρασια τοτε μπορεις να βγαλεις συμπερασμα(σε καμια πεφτει μια μερα πριν σε αλλες μερες πριν)ειναι καλο παντως οτι εχεις ακομα υψηλη θερμοκρασια!περιμενω ακομα λιγες μερες κ μετα κανε τεστ η χοριακη!μπορει αυτες οι 3 να ηταν αρκετες για να το τσακωσετε!!!

για λιγες μερες στο παρελθον ειχα παρακολουθησει και το πρωι ημουν μεχρι 36,4 αλλα επειδη δεν εβγαζα ακρη σταματησα να ασχολουμαι.Θα περιμενω 1 εβδομαδα και βλεπουμε.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , elenakii22 είπε:

@caramel_83 κ εγω ετσι ελεγα!οτι θα το καταλαβαινα κ θα έβλεπα κατι διαφορετικο!ευχομαι να εισαι στην ιδια περιπτωση με εμενα!!!

Αυτο ακριβως το Ελενακι ειχε και μεγαλη σιγουρια και να τα ωραια αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

Εγω παντως οφείλω να πω και σε εσενα οτι οι πονοι περιοδου μου ξεκινησαν αυτη τη φορα πολυ πολυ νωρις ας πουμε απο την ωορυξια και μετα και τελικα ημουν εγκυος!! :) ευχομαι ότι καλυτερο! @andrianni

 

7 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

Εγω παντως οφείλω να πω και σε εσενα οτι οι πονοι περιοδου μου ξεκινησαν αυτη τη φορα πολυ πολυ νωρις ας πουμε απο την ωορυξια και μετα και τελικα ημουν εγκυος!! :) ευχομαι ότι καλυτερο! @andrianni

Αχ μακάρι.σ ευχαριστώ! Σήμερα δεν με εχει πιασει εντονα ακόμα.Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αν ήταν να το καταλαβαίναμε από μόνες μας αν είμαστε έγκυες, δεν θα υπήρχαν τόσες εταιρείες με τεστ εγκυμοσύνης να κάνουν χρυσές δουλειές. Καλά θα ήταν, αλλά...δεν

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλημερα!!!καλο σαββατοκυριακο βα εχουμε!!σμρ εχει γενεθλια η μαμα μου!!στο τραπεζι θα πουμε κ για το μωρό!(οι δυο θειοι μου θα ειναι κ η γιαγια κ ο παππους μου,ειναι το πρωτο τους δισεγγονο)!

@andrianni απο οτι καταλαβα το utrogestan σου αυξανει λιγο το σακχαρο οποτε μου κανει καλο το glucophage γτ το ισορροπει...τωρα μου ειπε μηπως μειώσουμε την δοση αλλα με ρωτησε τι ειπε ο ενδοκρινολογος κ αυτος μου ειπε κανονικα το ιδιο οποτε συνεχιζω για αρχη αυτο!νομίζω felicine μου εδωσε....βασικα folidex σιγουρα οχι..λες να το σταματησω?να του το πω αν ειναι! εγω νομιζω θα πετυχατε τις μερες...εμενα πες οτι η κλιμακα για το ποσο σκουρο ηταν απο το 1 μεχρι το 5 μια μερα πριν ημουν στο 2 την ιδια μερα το πρωι στο 2 παλι το απόγευμα στο 3 κ την επομενη το πρωι στο 2...πολυ μικρές διαφορες!αν δεν το είχα παρακολουθησει προηγουμενο μηνα δε ξερω αν θα εβγαζα ακρη..ειχα κανει πριν κανα μηνα υπερυχο κ ηξερα οτι θα εσπαγε μεσα στις δυο επομενες μερες κ ετσι ειδα οτι απλα φτανει τόσο λιγο...οπως βλεπεις ομως δεν ηταν εμποδιο στο να συλλαβω!εγβ νομιζα οτι ειχα προβλημα με την ωορρηξια οτι δεν γινοταν καλη αλλα μου ειπε ο γιατρος οτι απλα δεν σου ανεβαινει πολυ η ορμονη ουτε για πολυ ωρα!μπορει αν πετυχενα ακριβως την στιγμή να ηταν πιο σκουρο!δε πειραζει ομως μην το σκεφτεσαι καν!

 

Να τη χαίρεσαι κ να περάσετε τέλεια! Καλά κάνετε.χαρά είναι! Κ εγω δεν θα κρατιόμουν!

Ψαξ το για το filicine.το folidex ειναι η κανονική ημερήσια δόση.αν δεις εχουν πολύ μεγάλη διαφορα.μου το εχουν πει 2 γιατροι.δεν το εχω δει στο ιντερνετ.φανταζομαι κατι θα λεει.

Δεν αγχωνομαι για τις γραμμες ακριβως επειδη ξερω την περιπτωση σου.κ εμενα σε τετοια κλιμακα βγαινει η γραμμη.απλα αυτο το μηνα εβγαινε παντα κ οχι πολυ αχνη η δευτερη.λεω να μην ξαναπαρω ομως γιατι δε μπορω με 30 τεστ το μηνα.αφου το νιωθω οτι κανω κ οτι εφτιαξε ο κυκλος προς το παρον...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , elenakii22 είπε:

@caramel_83 κ εγω 37.1 εχω!

@Ani ani ημουν πολυ σιγουρη οχι αστεια...εκανα βαριες προπονήσεις τη βδομαδα που το εμαθα!!

Φαινοταν η σιγουρια σου απο τα μηνυματα και σε επηρρεαζε λιγο παραπανω που δεν ειχες και συμπτωματα :)

πρίν από 17 λεπτά , andrianni είπε:

 

Αχ μακάρι.σ ευχαριστώ! Σήμερα δεν με εχει πιασει εντονα ακόμα.Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!

Σε ευχαριστω! Ευχομαι συντομα και στη δικια σου!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , caramel_83 είπε:

τι να σας πω βρε κοριτσια κατι ακομα θα ενιωθα αν ημουν, μαλλον απο τα χαπια ηταν ο εμετος απλα ΔΕΝ κανω εμετους εγω και γι'αυτο εχω προβληματιστει, θα περιμενω μια εβδομαδα και βλεπουμε πως θα παει :)

για λιγες μερες στο παρελθον ειχα παρακολουθησει και το πρωι ημουν μεχρι 36,4 αλλα επειδη δεν εβγαζα ακρη σταματησα να ασχολουμαι.Θα περιμενω 1 εβδομαδα και βλεπουμε.... 

Κοίτα η αλήθεια είναι ότι κ Εγώ σε αυτήν την εγκυμοσύνη μια βδομάδα πριν είχα αναγούλες.. Κ μάλιστα Κάτεληξα στο συμπέρασμα ότι από την ιδέα μτης δημιούργησα συμπτώματα Πριν καλά καλά καθυστέρησει Η περίοδος..Κ Ο αδερφός μ αυτό έλεγε..ότι είμαι καταφαντασιαν ασθενής Κ δεν Είμαι έγκυος..Όπως κ ο άντρας μ.. φαντάσου.. έκανα Τέστ Π Φυσικά τι ν δείξει..Ήταν αρνητικοτατο.. οι αναγούλες πήγαιναν Κ έρχονταν.. Κ Εγώ ν έχω τρελαθεί Κ ν λέω πάει.. μάλλον τα χάνω.. (Επειδή τ τεστ τ είχα παραγγειλει από εξωτερικο είναι πατενταρισμενα της home test..βσκ το αντίθετο νομίζω..τ δικά μ λέγονται one step..ακριβώς ίδια είναι απλά άλλη ονομασία..απλά τ βρίσκω πιο φθηνά..) τεσπα ακόμα Κ στις δύο μέρες καθυστέρησης ήταν τοοοσο αχνό Π έλεγα ιδέα μ είναι..βλέπω γραμμές.. φλυαρία μ έπιασε καλέ.. θέλω ν καταλήξω χωρίς ν θέλω ν δώσω ελπίδες ότι υπάρχει περίπτωση ν κάνεις εμετό πριν τη καθυστέρηση.. άσχετα αν οι γιατροί λένε όχι.. Κ η μαμά μ έκανε Κ Εγώ είχα αναγούλες.. Αυτό.. σόρρυ για την έκθεση ιδεών....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

αγαπη σε εχουμε χασει εσενα, με την περιοδο σου τι εγινε που ειχες τα θεματακια σου?

Ναι το ξέρω ότι έχω χαθεί λόγο καλοκαιριού αλλά το έχω αφήσει πλέων δεν το σκέφτομαι τόσο έντονα λέω χαλαρά και αν είναι να έρθει ας έρθει... Κοίτα τον προηγούμενό μήνα μου ήρθε νορμάλ τώρα περιμένω να δω και σε αυτόν πως θα πάει!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...