Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2014!!!


γεωργια κ

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! καιρό έχω να γράψω αλλά μπαίνω και σας διαβάζω. Ασχολούμαι με τις δουλειές του σπιτιού κι εγώ...αλλά κυρίως με τις καθημερινές και τρέχουσες. Σε λίγο καιρό ξαναρχίζει και το πανεπιστήμιο και έχω και αυτόν τον νταλκά.... Ο μικρός μου κλωτσάει πάρα πολύ. Προχτές μου δωσε μία στα πλευρά με τάραξε.....να' ναι καλά και γερός και δεν με νοιάζει:rolleyes:

Liza νομίζω ότι δεν υπάρχει μαμά που να μην καίγεται για την κόρη της...Και η μητέρα μου φαίνεται πιο....χμμμ...αν και δεν είναι σωστή λέξη....ψυχρή, ωστόσο όταν κάποτε τη ρώτησα "μα γιατί εσύ δεν σκίζεσαι όπως βλέπω γύρω γύρω ή γιατί δεν εκφράζεις ανησυχίες κλπ" (ρώτησα εγώ που δεν ζητάω ποτέ βοήθεια και απαιτώ την ανεξαρτησία μου :oops:) ξέρεις τι μου είπε????????

"Παιδί μου, έχω κάνει την ανάγκη του να ξέρω ότι όλα είναι καλά για εσάς βίωμα. Οι ανησυχίες που λες απλά κατάφερα να μην μπαίνουν στο μυαλό μου. Θέλω να πιστεύω ότι είναι όλα καλά και όχι να περιμένω το κακό". Ο υπερβάλλων ζήλος μπορεί να φαίνεται περισσότερο, αυτό όμως δε σημαίνει ότι οι άνθρωποι που είναι πιο συγκρατημένοι δεν νοιώθουν το ίδιο...πού ξέρεις μπορεί και περισσότερο καμιά φορά...


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στην αρχή μου είχε πει ότι ότι κάποια χρόνια πριν δεν θα ανησυχούσε τωρα επείδη δουλεύει σε νοσοκομείο και μάλιστα είναι συνέχεια σε καισαρικές έχει δει πολλά. Δεν μου το είπε να με ανχώσει απλά για να μου πει ότι ανησυχεί. Αυτό μου το είπε το Πάσχα. Ναι μπορεί να είναι ιδέα μου και να βρίσκω λόγους να στεναχωριέμαι δεν ξέρω ρε κορίτσια.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

liza η αλήθεια είναι ότι ότι κ εγώ ψάχνομαι για στεναχώρια!το παρατήρησα πολλές φορές τους τελευταίους μήνες!να φανταστείς τώρα με έχει πιάσει με το γιατρό μου!χθες ήμουν έτοιμη να τον βρίσω.

όπως είπε και η penmarne :η μανούλα σου σίγουρα ενδοιαφέρετε όπως όλες οι μανούλες.

Φιλάκια


tt1a2b70.aspx
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια! Μάλλον έχουν μαζευτεί πολλά μεταπτυχιακό, θέματα δουλείας και βρίσκω κάπου να ξεσπάσω. Το μόνο καλό είναι ότι δεν ανχώνομαι καθόλου για τη γέννα και όλο το μετά, για αυτό νιώθω εντελως έτοιμη. Σας ευχαριστώ και πάλι θα σκέφτω κάτι να κάνω να πάρω λίγο τα πάνω μου, δεν μου φταίει σε τίποτα και άντρας μου. Χαίρετε τόσο πολύ για τον μικρό και εγώ νιώθω τύψεις που όλα είναι καλά και εγώ δεν χαίρομαι.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ για αυτό εχώ τύψεις στο τέλος της ημέρας.σχεδον κάθε μέρα.υπάρχουν προβλήματα που αντιμετωπίζει ο κόσμος και εμεις σκάμε για το παραμικρό.Μάλλον είναι η περίοδος τέτοια.

Κι εμένα δεν με προχέχουν οι δικοί μου, μάλιστα μια φορά μου ζήτησε κάτι να του φέρω ο μπαμπάς μου και επειδη άργησα μου έβαλε τις φωνές.και δεν είχα αργήσει καθόλου!!απλά μπέχτηκε ο σκύλος στα πόδια μου και για να μην πέσω έκανα λίγα δευτερόλεπτα παραπάνω!!!!!Και τώρα που το θυμήθηκα μου ήρθε πάλι να κλάψω.Τα πεθερικά μου με προσέχουν, και τελευταία έχω αρχίσει να είμαι κακιά με τους γονείς μου.Αλλά δεν έχω τύψεις, γιατί και σε δυο μήνες όλα από εμένα θα τα περιμένουν.Όσο για δουλείες στο σπίτι, το καλοκαίρι που είχα το χαμό με βοήθησε η πεθερά μου όσο της επέτρεπε ο χρόνος μέχρι τις διακοπές(αλλά δεν είχε καμία υποχρέωση)....και μετά που τελείωσαν οι τεχνίτες αναγκάστηκα να πάρω γυναίκα γιατί ήμουν σίγουρη ότι αν ερχόταν μόνο η μαμά μου κ το σπίτι δεν θα καθάριζε και θα τα άκουγα από μπαμπά ότι δεν ήταν ανάγκη κ.α...οπότε ας μην ασχολούμαστε.


tt1a2b70.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο καθένας έχει τα θέματα του. Για έμενα είναι δύσκολο το ότι είμαστε μακριά βρισκόμαστε γιορτές και το καλοκαίρι και έτσι από το τηελέφωνο ίσως κάποια πράγματα παρεξηγούνται. Από το μπαμπά μου δεν έχω παράπονο γενικά είμαι κορίτσι του μπαμπά μου. Τι να πω δεν ξέρω μάλλον η περίοδος φταίει. Η πεθερά μου δόξα το Θεό είναι πρόθυμη να βοηθήσει πόσες φορες μου έχει να έρχεται όταν λείπουμε να σιδερώνει και ότι άλλο χρειάζομαι αλλά και εγώ δεν νιώθω καλά να βάζω μια γυναίκα 60 χρονών να σιδερώνει, όχι ότι είναι μεγάλη απλά εγώ νιώθω άβολα. Την έχω πει βέβαια κανα δύο φορες κυρίως για να νιώσει αυτή καλά. Μακάρι να τελειώσει όλο αυτό γιατί σκέφτομαι ότι μετά θα λέω τι κρίμα που δεν χάρηκα την εγκυμοσύνη μου.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

zoubik πάντως το γένεσις που είχα ρωτήσει, έχει σε κάθε όροφο 37 κρεβάτια νομίζω σε τρίκλινα. Εγώ για τρίκλινο κοίταζα, γιατί λεφτά γιοκ. Καλύτερα να τα δώσω για τη μικρή παρά για να έχω άνεση για 2-3 μέρες. Τι μία ακόμα τι δύο; Από τη στιγμή που δε θα είμαι μόνη μου δεν με πείραζε αν είναι σε τρίκλινο. Άλλωστε μπορεί και να τύχει να είσαι και μόνη σου σε τρίκλινο ή με μία μόνο ακόμα. Δεν ξέρω πραγματικά τι θα έκανα στη θέση σου. Θέλω να πω αν θα πήγαινα Διαβαλκανικό ή γένεσις. Πάντως νομίζω ότι δεν παίζει θέμα με τους γιατρούς και τις κλινικές και ότι μπορείς να γεννήσεις όπου θες. Μήπως να επέμενες με το γιατρό σου; Από τη στιγμή που λες ότι θες Άγιο Λουκά. Πότε πήγε η ΠΗΤ σου;

Liza0 ξέρω πώς νιώθεις. Εμένα η μαμά μου ούτε ακουμπούσε την κοιλιά μου. Και νόμιζα ότι δε χαίρεται. Τη ρώτησα και μου είπε ότι χαίρεται πολύ, αλλά φοβάται μη μου κάνει κακό εμένα ή της μικρής. Βέβαια μου ζητάει φωτογραφίες και πάει και ψωνίζει και χαίρεται και με ρωτάει πώς είναι, οπότε νομίζω ότι είναι αρκετά εκδηλωτική. Απλώς καμιά φορά μπορεί να μην εκδηλώνουμε τη χαρά μας όπως περιμένουν οι άλλοι. Μήπως αυτό συμβαίνει με τη μαμά σου;

Με μαθήματα ανώδυνου τι έχετε κάνει; Πήγε καμιά σας; Ειδικά καμιά σας στη Θεσσαλονίκη; Εμένα δεν με πήραν ακόμα τηλέφωνο από πουθενά. Ειδικά από Ιπποκράτειο και Άγιο Λουκά που περίμενα για τώρα. Φοβάμαι μη με ξεχάσουν. Άσε που θα πάω μόνη μου τόσο που το αργούν. Ουφ ουφ.

Link to comment
Share on other sites

Risotto γενικά η μαμά μου δεν ήταν ποτέ εκδηλωτική μας αγαπάει αλλά ποτε δεν ήταν πχ η μαμά που θα μας φιλάει και θα μας αγκαλίαζει. Ούτε όμως και αυταρχική ήταν. Για να φανταστείς θυμάμαι μόνο όταν πέρασα σε μια καλή σχολή στις πανελλήνιες με αγκάλιασε και δάκρυσε ένω εγω ήμουν πλήρως απογοητευμένη γιατί ήθελα κάτι άλλο. Πήγα τελικά σε αυτή τη σχολή έκατσα ένα μήνα και σε δύο μερες τα μάζεψα και είπα θα ξαναδώσω, ξενοίκιασα σπίτι και επέστρεψα. Χτυπιόντουσαν όλοι αλλά επέμενα ούτε φροντιστήρια έκανα τη δεύτερη χρονιά, τα πήγα καλύτερα και πέρασα αυτό που ήθελα. Τότε έλεγε με παράπονο ότι δεν τους άφησα να χαρούν.

Πουφ θα έπρεπε να ντρέπομαι που υπάρχουν τόσο προβλήματα και εγώ κλαίω για ανοησίες, το ξέρω.

Ας γυρίσουμε στα δικά μας και εγώ εννοείτε τρίκλινο έχω κοιτάξει. Και να υπήρχε δυνατότητα δεν θα πετούσα λεφτά απλά για να κοιμηθώ 3 μέρες μόνη μου, ας πάνε όλα καλά και ας ταλαιπωρηθώ. Και σίγα την ταλαιπωρία δηλαδή και μόνο που μπορούμε να πάμε σε ιδιωτική κλινικη ευχαριστημένη είμαι. Έχουμε και ιδιωτική ασφάλεια που δίνει κάποιο ποσό, ουσιαστικά η κλινική και η γιατρός θα πληρωθεί από αυτό.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα.

Λιζακι μου, εγω θα σου ελεγα να μιλησεις με την μαμα σου. Είναι η μητερα σου και να της λες ότι σε προβληματιζει. Σκεφτου ότι τωρα που και εσυ θα γίνεις μανουλα θα θελεις το παιδι σου να σου μιλα και να σου λεει πως νιωθει και όχι να ειναι ειτε απομακρο ειτε να μην ανοιγετε ακομη και σε σενα πολύ.

Κοριτσια και εμενα μου αλλαξε την ΠΗΤ. Μου ειπε απο 17/12 θα παμε απο την τελευταια εβδομαδα του Νοεμβριου το αργοτερο μεχρι τις 3/12. (Με βλέπω να γενναω πρωτη απο εδωμεσα). Μου φανηκε μεγαλη διαφορα για να ειμαι ειλικρινης. Αντε να πεσουμε λεω κατω μια εβδομαδα, αλλά εδω μιλαμε πανω απο 15 ημερες. Βασικα μου ειπε μολις μπουμε στον μήνα μας που λεμε. Και στον μηνα μπαινω (36 εβδομαδες) 19/11. Παναγία μου!!! Τις βαλιτσουλες μας θελω να φτιαξω, να τις εχω ετοιμες που ειναι το κυριοτερο να μην τρεχω τελευταια στιγμή που με αγχωνει και περισσοτερο.

Αρχισε και σε μένα το Πανεπιστημιο και ειμαι μεσα στο αγχος. Ευτυχως για μένα όλες οι διαλεξεις γίνονται μεσω και e-class και ετσι δεν θα χρειαζεται να πηγαινω γιατι ειναι μεγαλες αποστασεις. Οπως επισης και οι εργασίες μπορω να της παραδιδω μεσω email. Αρχισα και ενεργειες για να παρω παραταση για τις εργασιες που πρεπει να παραδωσω συμφωνα με τα χρονοδιαγραμματα τελος ΝΟεμβριου και μεσα στον Δεκεμβριο. Μακαρι να μου δωσουν αρκετο χρονο. Ασε που ο συζηγος μου και η μανα μου με κοροϊδευουν και μου λενε, "εε και στην κλινικη τις ωρες που το μωρο θα κοιμαται, να παρεις το λαπτοπ σου να διαβαζεις και κανεις εργασιες" Υποστηριξη τι να σας πω!!! Καλη σταδιοδρομία και καλή υπομονη ευχομαι σε ολες σας που εχουμε δρομο ακομη στα μαθηματα.

Παντως μου κανει εντυπωση αυτο που ψαχνετε Μαιευτηριο. Εμας εδω δεν ειναι ετσι. Ο γιατρος σου ή εκει που εξεταζει ειναι και το μαιευτηριο ή εχει την δικια του κλινικη που συνεργαζετε και δεν εχεις επιλογη. Ο δικος μου πχ εχει την δικια του κλινική. Εξεταζει στο ισογειο και στον 2ο οροφο ειναι η μαυευτική κλινική. Η μονη περιπτωση που δεν θα γεννησεις στην κλινικη του γιατρου σου ειναι να επιλεξεις να γεννησεις στο δημοσιο που στην ουσία αλλαζεις ολοκληρωτικα γιατρο. Κατι που για μένα δεν ειναι ότι καλυτερο.

Αυτα απο μενα... Φιλια!!!


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

risoto ίσως έχεις δίκιο για το τρίκλινο.θα το σκεφτώ.ο γιατρός δεν έχει μεριδολόγιο στον Άγιο Λουκά, και μέχρι τελευταία(κανα χρόνο περίπου) στη θεσσαλονική ένας γιατρος δεν μπορούσε να είναι και Διαβαλκανικό και ΑΛ.Τώρα άλλαξαν τα πράγματα που άρχισε ο ΑΛ να συνεργάζεται με ασφαλιστικές.Ο δικός μου είμαι σίγουρη ότι το μεριδολόγιο στο Διαβαλκανικό το έχει για τα μάτια του κόσμου.Είχα ακούσει μία κοπέλα που γέννησε στη Βιοκλινική, επειδη είπε στο γιατρό ότι εκεί είχε κάποιες καλύψεις από την ασφάλεια της, όμως η Βιοτρική είναι γενικά ανοιχτή στο θέμα του γιατρού, όπως και το Γένεσις.Ο Αγγειοχειρούργος μου είπε ότι μπορεί άνετα να με εξετάσει στο Γένεσις παρά το ότι δεν έχει μεριδολόγιο, αν όμως δεν έχει ένας γιατρος μεριδολόγιο στον ΑΛ δεν αφήνει με τίποτα ο Διευθυντής να περάσει μέσα.Το έζησα τελευταία με πολύ σοβαρή περίπτωση στην οικογένεια, αλλά το βλέπω και από τους πελάτες μας(ασφάλειες), πόσο προσεχτικοί πρέπει να είναι στην επιλογή γιατρού όταν το πρόγαμμα τους καλύπτει μόνο σε συγκεκριμένα νοσηλευτήρια.

Η ΠΗΤ μου έγινε 01/12.


tt1a2b70.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kalispera se oles.....

xanomai kata doastimata alla sas diabazw kathe mera.... bre oles oi manades etsi einai... ti na kanoun k autes na xoropidane kathe mera?? emena oi gonis mou zoun makria k etsi den exoume thn kathimerini epafh...alla tis proales pou htan edw k epiase thnh koilia mou pou opws panta o mikros m stamatimo den exei k phre to xeri th kateftheian san na tromakse....xxxx ekei gelasa, les tha tha thn etrwge....

re koritsia einai dunaton auto to paidi na mhn koimate kathilou???24 wres strifodurnaei....ma einai dunaton???? kai kathe mera loksigga.... paapapa

xtes phgame giatro 850 gr eimaste....megalwnoume....

panmare egw eimai sto rea 22-27/12 PHT tha doume eipe o giatros....pou ksereis mporei na sunantithoume!!!!


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο κορίτσια! Και εγώ μαλλον Ρεα θα γεννήσω. Η γιατρός μου συνεργάζεται μου ειπε με τρία σκεφτόμουν και το Γεα αλλά η ήθελα ειναι πολυ μακρια για εμένα. Που ξέρετε μπορει και να βρεθούμε. Εμένα η αρχική Πητ ηταν 15/12 δεβ ρώτησα η αλήθεια ειναι αν άλλαξε.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα η μαμά μου είναι μακρυά κορίτσια και τώρα που θα φύγω Κύπρο δεν έχω κανέναν ούτε φίλο ούτε συγγενή μόνο τα πεθερικά μου. Ακόμη και ο άντρας μου θα μείνει Ελλάδα για να τελειώσει την σχολή του και θα έρθει να με βρει τέλος Νοεμβρίου και η ΠΗΤ μου μέχρι τώρα είναι 9/12. Δέν θέλω να μου αλλάξει για να μας προλάβει στην γέννα.

Γιατί όμως βρε κορίτσια αλλάξανε οι ΠΗΤ σας και μάλιστα με τοσο μεγάλη απόκληση? Θέλω να πώ αυτό συμβαίνει? Είναι φυσιολογικό?


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Chrisa σε καταλαβαίνω ελπίζω να σας προλάβει! Δεν νομιζω πτι ειναι κακό που αλλάζει η Πητ ίσως το μωρακι να εχει καλή ανάπτυξη και να ειναι πιο μπροστα και δεν θελει ο γιατρός να παρει πολυ βάρος δεν ξερω υποθέτω.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...