Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Κοριτσια μου τι κανετε?οι κοιλιτσες πως ειναι?:-)

Εμεις ειδαμε τον μικρουλη μας!!!μια χαρουλα ειναι!!μεγαλωσε το πουλακι μου!!μας κλωτσαγε για τα καλα!!:tongue:βεβαια εγω ακομη δεν εχω νιωσει κατι..

Το κακο ειναι οτι κανω συσπάσεις...και πρεπει να μεινω ενα μηνα στο σπιτι να ξεκουραστω....αρα αναγκαστικη αδεια απο τη δουλεια..

Εχω φοβηθει λιγο...ευχομαι ολα να πανε καλα:-)

Πόσο τέλειος , ε;;; Και ζωηρός!!!

Μάλλον είναι η φάση των συσπάσεων... Κι εγώ σήμερα έκανα λίγες δουλειές στο σπίτι και άρχισαν. Πήρα ένα trofocard και χαλαρώνω στον καναπέ. Μάλλον θα χρειαστώ βοήθεια για τις δουλειές του σπιτιού τελικά. Εδώ και 2 μήνες τις κάνει ο άντρας μου, αλλά έχω αρχίσει να τον λυπάμαι και αυτόν έτσι που παιδεύεται...

Καλό αυτό με την άδεια! Να ξεκουραστείς κι εσύ λιγάκι.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Zamia τις συσπάσεις τις είδατε στον υπέρηχο ή τις νιώθεις;

Ροζακι δε νιωθω τιποτα....στον υπερηχο τις ειδαμε..

Το μονο που ειχα ηταν πριν 10 μερες ενας εντονος πονος περιοδου...

Πόσο τέλειος , ε;;; Και ζωηρός!!!

Μάλλον είναι η φάση των συσπάσεων... Κι εγώ σήμερα έκανα λίγες δουλειές στο σπίτι και άρχισαν. Πήρα ένα trofocard και χαλαρώνω στον καναπέ. Μάλλον θα χρειαστώ βοήθεια για τις δουλειές του σπιτιού τελικά. Εδώ και 2 μήνες τις κάνει ο άντρας μου, αλλά έχω αρχίσει να τον λυπάμαι και αυτόν έτσι που παιδεύεται...

Καλό αυτό με την άδεια! Να ξεκουραστείς κι εσύ λιγάκι.

Ωραιος ο καιρος!!το καλο ειναι να είμαστε εξω:wink:

Και εγω Ziliher τον τελευταιο μηνα κουραστικα αρκετα..εκανα και λιγες δουλιτσες παραπανω γιατι σκεφτομουν τον αντρουλη μου που τις εκανε...

Εμενα μου εχει δωσει 3 μαγνησια(trofocard) την ημερα..και 4 υποθετα προγεστερονης πρωι βραδυ..μου αυξησε τον σιδηρο σε 3 ζαπια γιατι μου επεσε στο 30..πολλα χαπια αλλα δε πειραζεκ..το σπορακι.:-)

Εσυ πως την καταλαβες τη συσπαση??γενικα εχετε δει κατι στον υπερηχο?

Σιγουρα θα λιωσω στη ξεκουραση αυτο το μηνα!!!!:-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Zamia Κι εγώ 3 παίρνω την ημέρα, αλλά σήμερα το μεσημεριανό το πήρα νωρίτερα λόγω συσπάσεων. Καταλάβαινα την κοιλιά μου κάπως να σκληραίνει. Και τα utrogestan για τις συσπάσεις είναι,ε; Εγώ ακόμα δεν παίρνω. Ο αιματοκρίτης μου είναι στο 35 και δεν μου δίνει σίδηρο ακόμα για να μην χειροτερεύσει η δυσκοιλιότητα.

Κι εμείς την είδαμε την μικρή - νομίζω μας χαμογελούσε και επίσης ότι μοιάζει στον μπαμπά της. :) Τώρα που χει χώρο ακόμα ρίχνει κάτι ξάπλες.... είναι απόλαυση να την χαζεύεις! χαχαχα

Επόμενο ραντεβού με τον γυναικολόγο στις 18/7 (εύχομαι να περάσουν σαν νεράκι) και 25/7 για την Β επιπέδου. Στο ενδιάμεσο θα προκύψει και μια καμπύλη ζαχάρου...

Δεν πειράζει όμως- αξίζει το τρέξιμο για τα μπεμπάκια μας! :D


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια... πότε θα ξεκινήσετε τα ψώνια; Κρεβατάκι, καρότσι, ρουχαλάκια κτλ. ; Εγώ δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα- νομίζω ότι είναι νωρίς. Μόνο δύο σαλιάρες ροζ και καλτσάκια μου φερε η κουνιάδα μου μόλις μάθαμε το φύλο.

Σας ρωτάω γιατί θέλω κάπως να οργανωθώ οικονομικά - είναι πολλά χρήματα (μαζί με μαιευτήριο και γιατρό) για να πέσουν όλα μαζί.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα, τι κανουν οι μανουλες και οι κοιλίτσες τους?

Δεν ξερω αν θυμάστε που ημουν αγχωμένη για την κοιλια σημερα ξυπνησα και ηταν λες και ημουν προ εγκυος εποχη οπως ημουν σαν την τρελη πηρα ταξι και έτρεξα στο Ελενα το μαιευτήριο οπου εφημέρευε πηγα μεσα στα κλάμματα ελειπε και ο αντρας μου για δουλειες στην Θεσσαλονικη μονη μου λεω και οτι γινει.

Καναμε υπερηχο τελικα ηταν μια μικρη αποκόλληση μου συνέστησε ο γιατρος 3 utrogestan 200 την ημερα και απόλυτη ξεκουραση κρεβάτι καναπε και θα σηκώνομαι μονο για φαι και τουαλετα οχι απότομες κινήσεις οχι σκύψιμο.

Επισης ειναι γαλάζιος ο πρίγκιπας μου αγορομανα και εγω. αχ ηδη σκεφτομαι το δωματιο του τα ρουχα του τα επιπλα του ποσο πολυ θελω να τον δω και να τον αγκαλιάσω. Χαρές ο αντρας μου που θα εχει εναν φιλαράκο για παρεα.

Σε μια βδομαδα θα ξαναπαω για υπερηχο μακαρι να εχει γινει κατι με τον πλακούντα. Ειναι ακομα χαμηλός παντως.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλήθεια... πότε θα ξεκινήσετε τα ψώνια; Κρεβατάκι, καρότσι, ρουχαλάκια κτλ. ; Εγώ δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα- νομίζω ότι είναι νωρίς. Μόνο δύο σαλιάρες ροζ και καλτσάκια μου φερε η κουνιάδα μου μόλις μάθαμε το φύλο.

Σας ρωτάω γιατί θέλω κάπως να οργανωθώ οικονομικά - είναι πολλά χρήματα (μαζί με μαιευτήριο και γιατρό) για να πέσουν όλα μαζί.

Μην αγχωνεσαιειναι πολυ νωρις μετα τον 6 ξεκινα με επιπλα , ρουχα στις εκπτώσεις τον αυγουστο εννοειται που ξεκινανε δεν συμφερει αλλιως, Zara organic, marks and spencer, orchestra κλπ κανουν φοβερες εκπτώσεις μην ξεχνας πως θα σου κάνουνε και πολλα δωρα σε ρουχα. Οσο για επιπλα μπορεις να παρεις εκθεσιακό κομματι για ποιο οικονομικο ειδάλλως να παρεις σετ απο ενα μαγαζι παντα κανουν και δωρα πχ ενα καρεκλάκι αυτοκινήτου η ενα relax. Διαφορα δωρα. Κανε έρευνα τωρα με την ησυχια σου και ολα θα γινουν οταν πρεπει.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Zamia Κι εγώ 3 παίρνω την ημέρα, αλλά σήμερα το μεσημεριανό το πήρα νωρίτερα λόγω συσπάσεων. Καταλάβαινα την κοιλιά μου κάπως να σκληραίνει. Και τα utrogestan για τις συσπάσεις είναι,ε; Εγώ ακόμα δεν παίρνω. Ο αιματοκρίτης μου είναι στο 35 και δεν μου δίνει σίδηρο ακόμα για να μην χειροτερεύσει η δυσκοιλιότητα.

Κι εμείς την είδαμε την μικρή - νομίζω μας χαμογελούσε και επίσης ότι μοιάζει στον μπαμπά της. :) Τώρα που χει χώρο ακόμα ρίχνει κάτι ξάπλες.... είναι απόλαυση να την χαζεύεις! χαχαχα

Επόμενο ραντεβού με τον γυναικολόγο στις 18/7 (εύχομαι να περάσουν σαν νεράκι) και 25/7 για την Β επιπέδου. Στο ενδιάμεσο θα προκύψει και μια καμπύλη ζαχάρου...

Δεν πειράζει όμως- αξίζει το τρέξιμο για τα μπεμπάκια μας! :D

Ζilher τι ωρα περνεις το μαγνησιο??πρεπει να απεχει απο γαλακτοκομικα.σωστα?

Τα υποθετα(προγεστερονη)για τις συσπασεις ειναι.

Εγω που ειχα τρομερο προβλημα με τη δυσκοιλιοτητα...πινω πριν κοιμηθω γαλα μαγνησιας και το ελυσα..(σκεψου με 3 χαπακια σιδηρο τι ειχα να παθω)

Ο αιματοκριτης επεσε στο 30...:-(

Εμενα επομενο ραντεβου 20.7.Λογικα τοτε θα μας πει και για την Β επιπεδου.

Αλήθεια... πότε θα ξεκινήσετε τα ψώνια; Κρεβατάκι, καρότσι, ρουχαλάκια κτλ. ; Εγώ δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα- νομίζω ότι είναι νωρίς. Μόνο δύο σαλιάρες ροζ και καλτσάκια μου φερε η κουνιάδα μου μόλις μάθαμε το φύλο.

Σας ρωτάω γιατί θέλω κάπως να οργανωθώ οικονομικά - είναι πολλά χρήματα (μαζί με μαιευτήριο και γιατρό) για να πέσουν όλα μαζί.

Εγω απλα κοιταω στο ιντερνετ και περνω ιδεες!!περνω μετα τη Β επιπέδου να κανουμε λιγα ψωνια!!να βαψουμε το δωματιο κτλ...οντως ειναι πολλα τα λεφτα..που γεννας?

Κοριτσια μου καλησπερα, τι κανουν οι μανουλες και οι κοιλίτσες τους?

Δεν ξερω αν θυμάστε που ημουν αγχωμένη για την κοιλια σημερα ξυπνησα και ηταν λες και ημουν προ εγκυος εποχη οπως ημουν σαν την τρελη πηρα ταξι και έτρεξα στο Ελενα το μαιευτήριο οπου εφημέρευε πηγα μεσα στα κλάμματα ελειπε και ο αντρας μου για δουλειες στην Θεσσαλονικη μονη μου λεω και οτι γινει.

Καναμε υπερηχο τελικα ηταν μια μικρη αποκόλληση μου συνέστησε ο γιατρος 3 utrogestan 200 την ημερα και απόλυτη ξεκουραση κρεβάτι καναπε και θα σηκώνομαι μονο για φαι και τουαλετα οχι απότομες κινήσεις οχι σκύψιμο.

Επισης ειναι γαλάζιος ο πρίγκιπας μου αγορομανα και εγω. αχ ηδη σκεφτομαι το δωματιο του τα ρουχα του τα επιπλα του ποσο πολυ θελω να τον δω και να τον αγκαλιάσω. Χαρές ο αντρας μου που θα εχει εναν φιλαράκο για παρεα.

Σε μια βδομαδα θα ξαναπαω για υπερηχο μακαρι να εχει γινει κατι με τον πλακούντα. Ειναι ακομα χαμηλός παντως.

Γλυκια μου εκανες το καλυτερο!!!!:-) :-) πηγες και ηρεμησες!!

Με το καλοοοοοο ο γιος!!!μην αγχωνεσαι...ξεκουρασου και ολα θα πανε σουπερ!!

Πιστεψε με και εγω ετσι νιωθω......περιμενω αυτη την τελεια στιγμη!!!!!

Κοριτσια πλεον δεν θα εχω υ/η..και δε θα μπορω να φτιαξω τη λιστα μας.οποια μπορει ας το κανει!!:-) :-) :wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Ελπιζω να ειστε ολες καλα..

Δυστυχως πρεπει να αποχωρησω απο την ομορφη παρεα σας.. Το μωρακι μου παλλινδρομησε..

Σας ευχομαι ολοψυχα καλες κ τελειομηνες εγκυμοσυνες κ με το καλο να ερθει η στιγμη να αγκαλιασετε τα μωρουλια σας..

Σας φιλω..

κοριτσάκι λυπάμαι πολύ....τουλάχιστον έχεις ήδη ένα αγγελούδι...εύχομαι γρήγορα να ξαναγεμίσει η κοιλίτσα σου!!!


U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια σας διαβάζω αλλά δεν είχα κουράγιο να σας γράψω...

την προηγούμενη Κυριακή το μεσημέρι είχα ροζ εκκρίσεις...το απόγευμα καφέ και την επόμενη ημέρα σταγόνες αίμα τύπου περιόδου...τρέλανα τον γιατρό μου στα τηλέφωνα όποτε έβλεπα κάτι..με καθησύχαζε και μου έλεγε ξάπλα μιας και φάρμακα παίρνω από την εξωσωματική...μου έκοψε για λίγο την αντιπηκτική και μου είπε υπέρηχο την Τρίτη μόνο και μόνο γιατί ήμουνα στο τσακ να τρελαθώ...έκλαιγα χωρίς σταματημό και χωρίς να ξέρω γιατί και τις δύο μέρες, άυπνη κτλ...

τελικά όλα καλά,αποκόλληση είναι ..το είδαμε το νινάκι ...μου συνέστησε ξάπλα για όσο διαρκούν οι εκκρίσεις,προσωρινή διακοπή της αντιπηκτικής και έπειτα για μια εβδομάδα επιπλέον χαλαρά στο σπίτι,και 3 μαγνήσια τη μέρα από ένα...χθες ξεκίνησα αντιπηκτική, σήμερα πάλι τα ίδια... μιλάμε πλέον σε καθημερινή βάση,αλλά αυτός είναι αισιόδοξος...

ο πλακούντας μου είναι χαμηλά και τελειώνει δίπλα στον τράχηλο...συνήθως μου είπε ότι ανεβαίνει με την πάροδο των μηνών....

ουφ...κορίτσια...στείλτε μου θετική ενέργεια..τη χρειάζομαι


U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια σας διαβάζω αλλά δεν είχα κουράγιο να σας γράψω...

την προηγούμενη Κυριακή το μεσημέρι είχα ροζ εκκρίσεις...το απόγευμα καφέ και την επόμενη ημέρα σταγόνες αίμα τύπου περιόδου...τρέλανα τον γιατρό μου στα τηλέφωνα όποτε έβλεπα κάτι..με καθησύχαζε και μου έλεγε ξάπλα μιας και φάρμακα παίρνω από την εξωσωματική...μου έκοψε για λίγο την αντιπηκτική και μου είπε υπέρηχο την Τρίτη μόνο και μόνο γιατί ήμουνα στο τσακ να τρελαθώ...έκλαιγα χωρίς σταματημό και χωρίς να ξέρω γιατί και τις δύο μέρες, άυπνη κτλ...

τελικά όλα καλά,αποκόλληση είναι ..το είδαμε το νινάκι ...μου συνέστησε ξάπλα για όσο διαρκούν οι εκκρίσεις,προσωρινή διακοπή της αντιπηκτικής και έπειτα για μια εβδομάδα επιπλέον χαλαρά στο σπίτι,και 3 μαγνήσια τη μέρα από ένα...χθες ξεκίνησα αντιπηκτική, σήμερα πάλι τα ίδια... μιλάμε πλέον σε καθημερινή βάση,αλλά αυτός είναι αισιόδοξος...

ο πλακούντας μου είναι χαμηλά και τελειώνει δίπλα στον τράχηλο...συνήθως μου είπε ότι ανεβαίνει με την πάροδο των μηνών....

ουφ...κορίτσια...στείλτε μου θετική ενέργεια..τη χρειάζομαι

Ελσακι το ιδιο αντιμετωπίζω, και εγω κατάκλιση και utrogestan, ηρεμια 1 στις 3 εγκυες παθαίνει αποκόλληση κι αν ειναι μικρη σπανια να ειμαστε τοσο ατυχές ώστε να χειροτερέψει. Ξεκουράσου σπιτι μην κανεις τιποτα.ολα θα πανε μια χαρα.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!!!!

ZILIHER......................29/11ΚΟΡΙΤΣΙ

VICKYBELLI.................03/12

MANIKAR ...................06/12

HOPE2016..................06/12

ROZAKI......................06/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

MISSPRINCESSK ....... .08/12 ΑΓΟΡΙ

ZAMIA....................... 09/12 ΑΓΟΡΙ

NTIAKANA ..................09/12 ΑΓΟΡΙ

ANASTELLA.................11/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

DEMI.CH ....................12/12 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

PIPI_K .......................12/12 ΑΓΟΡΙ

ANTHOUSA YIOTA........15/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

PANATHEO..................16/12 ΑΓΟΡΙ

SWEETBERRY 28..........20/12 ΑΓΟΡΙ

ELSAKI26....................21/12 ΑΓΟΡΙ

SAMANTHA..................22/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

XARA11 ......................24/12 ΑΓΟΡΙ

ALEXIA92....................25/12

MARINA83...................31/12

CHRISAFENIA87...........????


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες και καλή βδομάδα!!!!!!!!

Από που να αρχίσω.. Sweetberry να χαίρεσαι τον αγόραρο. Με τα νέα σου, έφερες σε ισοπαλία άρρεν & θήλυ! :cool:

Τί περιπέτεια κι αυτή που έζησες βρε! Ελπίζω όλα να πάνε καλά!

Mariandi λυπάμαι για το χαμό σου. Σύντομα να έχεις ευχάριστα ξανά και να βοηθήσει ο θεός να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα μωράκι :wink:

Ziliher ρουχαλάκια εγώ μετά τον 7 μήνα. Μέχρι τότε θα κοιτάξω να δώ τί μπορώ να χρησιμοποιήσω απ΄του Γιάννου. Έχω κάποια που είναι ουδέτερα τα χρώματα. Μόνο απ΄το Moth*** Ca**r του ψώνιζα και απ'το Depenham's (εσείς δεν έχετε απ΄αυτό, νομίζω). Αλλά φέρνουν πολλά ρουχαλάκια, δώρα. Όταν με ρωτούσαν τί χρειάζομαι, πάντα τους έλεγα ένα νούμερο πιο μεγάλο. Έτσι πάντα είχα ρούχα για επόμενο στάδιο χωρίς να ξοδεύομαι. Έπερνα μόνο ότι ήταν απολύτος απαραίτητο, συνήθως εσωτερικά :-D

Elsaki τί έγινε πάλι κορίτσι μου?? Όλα θα παν καλά. Ακολούθα τις συμβουλές του γιατρού σου. Και αφού βλέπες και τον ίδιο που είναι τόσο θετικός.... Να ξεκουράζεσε και ότι θέλει ο Θεός!

Zamia με πούλησες με τον πίνακα χαχαχαχα :rolleyes: (αστειεύομαι). Τί έπαθε ο υπολογιστής σου?? Τον τσάκισες πάνω στα νεύρα σου? χιχιχιχι


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολες τις μανουλες κ τις κοιλιτσες!

Sweetbery με το καλό ο μπέμπης και να ξεκουράζεσαι!!! Ολα θα πανε καλα!! Ελσακι μου, σου στέλνω μπολικη θετική ενέργεια μην σκεφτεσαι άσχημα, κ οσο μπορείς να ξαπλα!!!

Ζαμια, κανε οπως λεει ο γιατρος σου. Κ ολα θα ειναι μια χαρα, τελικά πρεπει να προσεχουμε πολύ με τις δουλειες κτλ.. Να σε ρωτησω, εσενα ο γιατρος σου που σου εγραψε την αδεια ειναι συμβεβλημενος με τον εοππυ; πω πω ρε παιδι μου 10 μερες μου εγραψε κ εχει πολυ τρεξιμο με το ικα ολο αυτο.

Εγω κορίτσια σημερα εχω ραντεβου με τον γιατρο. Κλασσικα δεν εχω κανενα συμπτωμα δεν νιωθω εγκυος καθολου. Μονο κανενα πονακι που κ που.. Για να δούμε τι θα δούμε σημερα.

Οι υπολοιπες τι κανετε; πως ειστε;


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

sweetberry με το καλο ο μπεμπης!! μην αγχωνεσαι και ολα καλα θα πανε!

ελσακι και zamia καλη ξεκουραση!!

anastella η κατασταση στο ΙΚΑ ειναι λιγο.... ειχα παρει πριν 1 μηνα αδεια και τα εμαθα! ο,τι χρειαζεσαι πες μου... ο γιατρος πρεπει να ειναι συμβεβλημενος με το εοππυ μου ειχαν πει.

εγω απο οταν μπηκα στην 14η βδομαδα εχω αποκτησει παλι την ενεργεια μου! δεν κουραζομαι τοσο ευκολα. απο συμπτωματα πλεον τιποτα. ευτυχως που εχει ενα φουσκωματακι η κοιλια μου και σκεφτομαι οτι ολα ειναι καλα.. την Δευτερα εχω ραντεβου με τον γιατρο αλλα μαλλον θα παω νωριτερα δεν περναν οι μερες.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια σας διαβάζω αλλά δεν είχα κουράγιο να σας γράψω...

την προηγούμενη Κυριακή το μεσημέρι είχα ροζ εκκρίσεις...το απόγευμα καφέ και την επόμενη ημέρα σταγόνες αίμα τύπου περιόδου...τρέλανα τον γιατρό μου στα τηλέφωνα όποτε έβλεπα κάτι..με καθησύχαζε και μου έλεγε ξάπλα μιας και φάρμακα παίρνω από την εξωσωματική...μου έκοψε για λίγο την αντιπηκτική και μου είπε υπέρηχο την Τρίτη μόνο και μόνο γιατί ήμουνα στο τσακ να τρελαθώ...έκλαιγα χωρίς σταματημό και χωρίς να ξέρω γιατί και τις δύο μέρες, άυπνη κτλ...

τελικά όλα καλά,αποκόλληση είναι ..το είδαμε το νινάκι ...μου συνέστησε ξάπλα για όσο διαρκούν οι εκκρίσεις,προσωρινή διακοπή της αντιπηκτικής και έπειτα για μια εβδομάδα επιπλέον χαλαρά στο σπίτι,και 3 μαγνήσια τη μέρα από ένα...χθες ξεκίνησα αντιπηκτική, σήμερα πάλι τα ίδια... μιλάμε πλέον σε καθημερινή βάση,αλλά αυτός είναι αισιόδοξος...

ο πλακούντας μου είναι χαμηλά και τελειώνει δίπλα στον τράχηλο...συνήθως μου είπε ότι ανεβαίνει με την πάροδο των μηνών....

ουφ...κορίτσια...στείλτε μου θετική ενέργεια..τη χρειάζομαι

Γλυκο μου κοριτσι αφου ο γιατρος ειναι αισιοδοξος!!!να εισαι και εσυ!!!σου στελνω πολυ θετικη ενεργεια!!!:-) :-) :-) :-) το πιστευω οτι τρελαίνεσαι βλεποντας ροζ,καφε κτλ..εχε εμπιστοσύνη στον γιατρο σου και ακουσε τον!

Καλημέρες και καλή βδομάδα!!!!!!!!

Από που να αρχίσω.. Sweetberry να χαίρεσαι τον αγόραρο. Με τα νέα σου, έφερες σε ισοπαλία άρρεν & θήλυ! :cool:

Τί περιπέτεια κι αυτή που έζησες βρε! Ελπίζω όλα να πάνε καλά!

Mariandi λυπάμαι για το χαμό σου. Σύντομα να έχεις ευχάριστα ξανά και να βοηθήσει ο θεός να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα μωράκι :wink:

Ziliher ρουχαλάκια εγώ μετά τον 7 μήνα. Μέχρι τότε θα κοιτάξω να δώ τί μπορώ να χρησιμοποιήσω απ΄του Γιάννου. Έχω κάποια που είναι ουδέτερα τα χρώματα. Μόνο απ΄το Moth*** Ca**r του ψώνιζα και απ'το Depenham's (εσείς δεν έχετε απ΄αυτό, νομίζω). Αλλά φέρνουν πολλά ρουχαλάκια, δώρα. Όταν με ρωτούσαν τί χρειάζομαι, πάντα τους έλεγα ένα νούμερο πιο μεγάλο. Έτσι πάντα είχα ρούχα για επόμενο στάδιο χωρίς να ξοδεύομαι. Έπερνα μόνο ότι ήταν απολύτος απαραίτητο, συνήθως εσωτερικά :-D

Elsaki τί έγινε πάλι κορίτσι μου?? Όλα θα παν καλά. Ακολούθα τις συμβουλές του γιατρού σου. Και αφού βλέπες και τον ίδιο που είναι τόσο θετικός.... Να ξεκουράζεσε και ότι θέλει ο Θεός!

Zamia με πούλησες με τον πίνακα χαχαχαχα :rolleyes: (αστειεύομαι). Τί έπαθε ο υπολογιστής σου?? Τον τσάκισες πάνω στα νεύρα σου? χιχιχιχι

Καλημέρα σε ολες τις μανουλες κ τις κοιλιτσες!

Sweetbery με το καλό ο μπέμπης και να ξεκουράζεσαι!!! Ολα θα πανε καλα!! Ελσακι μου, σου στέλνω μπολικη θετική ενέργεια μην σκεφτεσαι άσχημα, κ οσο μπορείς να ξαπλα!!!

Ζαμια, κανε οπως λεει ο γιατρος σου. Κ ολα θα ειναι μια χαρα, τελικά πρεπει να προσεχουμε πολύ με τις δουλειες κτλ.. Να σε ρωτησω, εσενα ο γιατρος σου που σου εγραψε την αδεια ειναι συμβεβλημενος με τον εοππυ; πω πω ρε παιδι μου 10 μερες μου εγραψε κ εχει πολυ τρεξιμο με το ικα ολο αυτο.

Εγω κορίτσια σημερα εχω ραντεβου με τον γιατρο. Κλασσικα δεν εχω κανενα συμπτωμα δεν νιωθω εγκυος καθολου. Μονο κανενα πονακι που κ που.. Για να δούμε τι θα δούμε σημερα.

Οι υπολοιπες τι κανετε; πως ειστε;

Αναστελλα η σφραγίδα του γιατρου μου λεει οτι ειναι συμβεβλημενος..αλλα μου ειπε οτι πρεπει να παω το χαρτι σε γυναικολογοτου ικα για να παρω την αδεια..

Τι διαδικασίες εχει???

Με το καλο να δεις το μωρακι σου!!!!!:-) :-)

Γιωτακι σταματησα τη δουλεια και ο υ/η στο σπιτι ειναι αργα τα ζα:tongue:

καλημερα κοριτσια!!!

sweetberry με το καλο ο μπεμπης!! μην αγχωνεσαι και ολα καλα θα πανε!

ελσακι και zamia καλη ξεκουραση!!

anastella η κατασταση στο ΙΚΑ ειναι λιγο.... ειχα παρει πριν 1 μηνα αδεια και τα εμαθα! ο,τι χρειαζεσαι πες μου... ο γιατρος πρεπει να ειναι συμβεβλημενος με το εοππυ μου ειχαν πει.

εγω απο οταν μπηκα στην 14η βδομαδα εχω αποκτησει παλι την ενεργεια μου! δεν κουραζομαι τοσο ευκολα. απο συμπτωματα πλεον τιποτα. ευτυχως που εχει ενα φουσκωματακι η κοιλια μου και σκεφτομαι οτι ολα ειναι καλα.. την Δευτερα εχω ραντεβου με τον γιατρο αλλα μαλλον θα παω νωριτερα δεν περναν οι μερες.

Χαρα τελεια που ηρεμησες απο συμπτωματα!!!

Αν μπορείς ενημερώσε με τι διαδικασιες εχει η αδεια.ενα μηνα μηνα και εγω..μπορει να την παει ο σύζυγος?ηδη ο υπέρηχος δειχνει πως εχω συσπάσεις...

Πως πληρωνομαστε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...