Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

      πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      πρίν από 3 λεπτά , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      • Δύναμη! 1

καμμια μαμα απο ιλιον-πετρουπολη?


Recommended Posts

Καλημέρα και καλή χρονιά!!! Που χαθήκατε ολες καλέ πάλι;;;

Τι έγινε καλέ έπεσε πολύ φαγοπότι τις γιορτές; Για να ξεκινησουμε δίαιτα και γυμναστική όλες. Αντε βάλτε τις φόρμες σας, και μετα σας περιμενω για καφε...Εγω πίνω ήδη...Σας περιμενω μην αργησετε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 217
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα & χρόνια πολλά!!!

Είμαι νεα στο forum (είναι το πρώτο μου μνμ). Μένω και εγώ Πετρούπολη, έχω έναν πρίγκηπα, περίπου 4 ετών, και μια νεράιδα 9 μηνών!!

Καλώς ήρθες valeda! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!!! :)

Καλημέρα κοριτσάκια!!!


eNortjK1UjKxNDQzVLIGXDASuwKh10.png

Θέλω ν'ακούγεται από παντού κιθάρα και τα ντράμς να προκαλούν αντάρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλως ηρθες valeda στη παρεα μας!

Σοφακι τελικα εκλεισα στις 9/5 την βαφτιση της μπουμπας μου στο κλειδι με 20 ευρω (λογω του γνωστου) και εκκλησια στην Αγ.Αικατερινη, που ειναι και ενορια μας. Πηγα και στην Αγ. Βαρβαρα αλλα μου την εδωσε πολυ ο παππας.

Εσυ τι εκανες τελικα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και καλως ηρθες valeda στη παρεα μας!

Σοφακι τελικα εκλεισα στις 9/5 την βαφτιση της μπουμπας μου στο κλειδι με 20 ευρω (λογω του γνωστου) και εκκλησια στην Αγ.Αικατερινη, που ειναι και ενορια μας. Πηγα και στην Αγ. Βαρβαρα αλλα μου την εδωσε πολυ ο παππας.

Εσυ τι εκανες τελικα;

Άντε με το καλό η βάφτισή σας!!!! :D

Τυχερούλαααααα.... Είδες άμα έχεις μέσο όλα τα καταφέρνεις! :lol::lol::lol:

Εγώ έκλεισα στην Αγ. Βαρβάρα. Με ποιόν παπά μίλησες? Γιατί πλέον απ'ότι κατάλαβα είναι 2 παπάδες. Ένας λίγο καραφλούλης (δεν ξέρω το όνομά του) κι ένας άλλος, ο Πάτερ Γεώργιος ο οποίος μας πάντρεψε κιόλας. Αυτός που μας πάντρεψε είχε φύγει για κάποιο διάστημα και τώρα ξαναγύρισε. Σε αυτόν θα πούμε να τον βαφτίσει.

Όσο για μαγαζί, τελικά καταλήξαμε στην Πάρνηθα κλασσικά με 20 ευρώ... Δυστυχώς δεν θα έχουμε ζωντανή μουσική, αλλά δεν μπορούσα να βρώ τίποτε άλλο... :( Εκτός από αυτό στο Χαιδάρι που ήταν πολύ ωραίο αλλά που να βρούνε να παρκάρουν στο Χαϊδάρι, χαμός θα γίνεται!

Καλημέρα,

Για βάφτιση, εγω σκέφτομαι τον Παράδεισο, έχει ρωτήσει καμία σας, ξέρετε από τιμές?

Λές για τον Παράδεισο στο Περιστέρι, στην Κηπούπολη? Εκεί είχα ρωτήσει και μου είχε πει γύρω στα 18 ευρώ. Αλλά το θέμα εκεί είναι πως πρέπει να πας μόνο μεσημέρι αν έχεις λίγα άτομα κι εμείς είχαμε κλείσει βράδυ. Μπορούσαμε να το αλλάξουμε βέβαια αλλά δεν με πολυενθουσίαζε να σου πω την αλήθεια. Εντάξει για να πας να φας ένα βράδυ είναι πολύ ωραία, αλλά δεν μου καθότανε να κάνουμε εκεί τραπέζι για βάφτιση...

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!

Τζένη δεν μου λές, τη μπέμπα ποιός σου την κρατάει? Εγώ θα αρχίσω σιγά σιγά να ψάχνω για σταθμό. Έχει καμιά σας κάποια πρόταση?


eNortjK1UjKxNDQzVLIGXDASuwKh10.png

Θέλω ν'ακούγεται από παντού κιθάρα και τα ντράμς να προκαλούν αντάρα...

Link to comment
Share on other sites

Στον Παραδεισο στη Πετρουπολη λες; Ιδεα δεν εχω απο τιμες. Μια φορα εχω παει μονο. Ωραια ητανε αλλα δεν το πολυθυμαμαι να σου πω την αληθεια.

Σοφια, ενας αδυνατος, ο πατηρ Βασιλειος. Πολυ σπαστικος! Και προχθες που το συζηταγαμε με τους κουμπαρους μας, μας ειπαν οτι για το γαμο ζητησαν 250 ευρω. Φυσικα δεν του τα εδωσαν. Μην τρελαθουμε κιολας!!!

Την μπεμπα μου την κραταει η πεθερα μου. Τον μονο παιδικο που ξερω ειναι το Αγωγη και Φροντιδα, που στελνει η αδερφη μου τον μικρο και ειναι εκει κοντα σου. Αμα θες να την ρωτησω να μας πει λεπτομερειες.

Link to comment
Share on other sites

Στον Παραδεισο στη Πετρουπολη λες; Ιδεα δεν εχω απο τιμες. Μια φορα εχω παει μονο. Ωραια ητανε αλλα δεν το πολυθυμαμαι να σου πω την αληθεια.

Σοφια, ενας αδυνατος, ο πατηρ Βασιλειος. Πολυ σπαστικος! Και προχθες που το συζηταγαμε με τους κουμπαρους μας, μας ειπαν οτι για το γαμο ζητησαν 250 ευρω. Φυσικα δεν του τα εδωσαν. Μην τρελαθουμε κιολας!!!

Την μπεμπα μου την κραταει η πεθερα μου. Τον μονο παιδικο που ξερω ειναι το Αγωγη και Φροντιδα, που στελνει η αδερφη μου τον μικρο και ειναι εκει κοντα σου. Αμα θες να την ρωτησω να μας πει λεπτομερειες.

Αυτό στην Πετρούπολη που λέτε δεν το ξέρω, που είναι???

Για κάνε μια ερώτηση για τον παιδικό. Και τιμές βασικά...

αυτο στην Πετρουπολη λέω! Θα παω να ρωτήσω.... Πάντως εγω τον μικρό τον πηγαίνω παιδικό(η μητερα μου δεν παλευε και τα δυο...), και ειμαι πολύ ευχαριστημένη.

Εσύ κοριτσάκι σε ποιόν σταθμό τον πάς???

Έχω αγχωθεί λιγάκι με τον παιδικό... :confused::confused::confused:


eNortjK1UjKxNDQzVLIGXDASuwKh10.png

Θέλω ν'ακούγεται από παντού κιθάρα και τα ντράμς να προκαλούν αντάρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...

Kαλημερα!!!Καινουργια στην παρεα!Μενω Πετρουπολη,ειμαι 34 κ εχω μια κορη 6 ετων.Διαβαζω εδω κ 2 χρονια περιπου το parents κ ανακαλυψα προσφατα κ το parents cafe.Ειπα να γινω μελος εδω!!Ελπιζω να τα πουμε συντομα!Φιλια σε ολες σας!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα! Με λένε Κατερίνα και έχω ένα κοριτσάκι 3 ετών και ένα μπέμπη 2 μηνών.Τώρα μένω Καματερό αλλά έμενα Πετρούπολη για χρόνια.Είπα και εγώ να γίνω μέλος της παρέας του parents cafe και να τα λέμε λιγάκι.Φιλία πολλά και να χαίρεστε τα παιδάκια σας.

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια,καλησπερα...το ξερω οτι αυτο που θα ρωτησω θα το εχετε απαντησει κ συζητησει παααρα πολλες φορες,αλλα...επειδη δεν εχω που αλλου να το πω(δεν θελω να αγχωνω αδικα τον αντρα μου)θα το πω σε εσας κ θα ηθελα τις απαντησεις σας.

Προσπαθουμε 2,5 χρονια για μωρο,εγω εχω ηδη ενα κοριτσακι απ'τον 1ο μου γαμο.Το θεμα ειναι οτι εχουμε προβλημα με το σπερμα κ τον Μαιο θα ξεκινησουμε εξωσωματικη.Ομως...

Περιμενω περιοδο μεχρι κ αυριο,ειμαι σταθερη,με κυκλο 26 ημερων...αυτη τη φορα ομως παρατηρω καποια πραγματα που με εχουν λιγο παραξενεψει...Το στηθος μου με ποναει εδω κ 2 εβδομαδες περιπου(κανονικα με ποναει παντα 3-4 μερες πριν τη περιοδο),αλλα αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι κατι πονακια χαμηλα στην κοιλια μου,αριστερα κ δεξια...ειναι σαν κραμπουλες,σαν σφιξιματα,σαν μαγγωματα.Υγρα εχω πολλα,αλλα παντα εχω πριν τη περιοδο,αυτα τα πονακια με πιανουν εδω κ 2 μερες μονο το βραδυ...

Εχει νοιωσει καποια κοπελα ετσι στην αρχη της εγκυμοσυνης;Το ξερω οτι το πιθανοτερο ειναι οτι ολα αυτα ισως δεν ειναι τιποτα...μιας κ το σπερμα μας δυστηχως θελει βοηθεια για να ερθει μωρακι,αλλα...ξερετε η ελπιδα πεθαινει τελευταια...κ...ξερω εγω...;;;λετε να εχει γινει κατι;;

Στην κορη μου δεν ειχα τιποτα απο ολα αυτα,αλλα δεν ειχα παρει ειδηση οτι ειμουν εγγυος,δεν το ειχα προγραμματισει...απλα καποια στιγμη καταλαβα οτι εχω τρομερη καθυστερηση(3 εβδομαδες)κ πηγα κατευθειαν στο γιατρο γιατι νομιζα πως κατι ειχα παθει....

Τελος παντων σας ζαλισα...αν ομως καποια εχει κατι να μου πει θα περιμενω...με αγωνια!Φιλια σε ολες σας!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ (ΛΙΓΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ) ΚΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 4 ΕΤΩΝ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ..... ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΣΕ ΔΙΔΥΜΑ.... ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΒΑΛΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ...ΖΟΥΜΠΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΣΟΥ...ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ (ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ) ΜΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΕΙΧΕ ΠΡΗΣΤΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ (ΤΑ ΛΙΓΟ ΣΤΕΝΑ) ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΗ ΛΕΚΑΝΗ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΧΕΔΟΝ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΧΡΙ 4 ΜΗΝΩΝ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΚΥΟΥΛΑ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...