Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ!!!!!


Rocklady

Recommended Posts

να στε καλα κοριτσια!!!!! εμμ εγω λεω να μην βαλω τιποτα ουτος η αλλος ειναι αργα πλεον !! τι κανετεε ..!!!!???:) εμεις αυριο λεμε να παμε τιν πρωτη μας βολτα !!!

Όσο για τις ραγάδες μην σκας και μένα η χαλάρωση κοντεύει να φτάσει στα νύχια!!!!!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: Ελπίζω να στρώσω τώρα με το γυμναστήριο.

Αχ τι καλά που θα πάτε βολτίτσα!!!!!!!!!

Είναι ήσυχη η μικρή σου????


as1cHvS0g410000MTAwMjU0OHw0Mzk5NzdkfHlvdXIgdGV4dA.gif

as1cOOV0g410000MDM0MTcwOXwwMDA4NTU4ZHx5b3VyIHRleHQ.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 154
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα!!!!!!! τι κανετε? ;)) ναι δοξα των θεο πολυ ησυχη!!!!!!

Καλημέρα!!

Δεν βγήκατε ακόμα βολτίτσα???

Εμείς δεν θα βγούμε γιατί έχω τον μικρό με λίγο πυρετό. Αυτά έχει ο παιδικός.:twisted::twisted::twisted::twisted:

Και μένα η μικρή είναι πολύ ήσυχη. Ευτυχώς γιατί δεν θα την πάλευα αλλιώς!!!!!!


as1cHvS0g410000MTAwMjU0OHw0Mzk5NzdkfHlvdXIgdGV4dA.gif

as1cOOV0g410000MDM0MTcwOXwwMDA4NTU4ZHx5b3VyIHRleHQ.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βγηκαμε βγηκαμε !!!!! σε ολη την βολτα κοιμοτανε μονο που μου εκανε εμετο ρε γαμοτο !! :(( πυρετο?? :( περαστικουλια σας !!!!!!!

Γιατί σου έκανε εμετό??????? Είχε μόλις φάει??? Και η δικιά μου μέχρι 2,5 μηνών έκανε. Μετά το έκοψε εντελώς!

Ευχαριστώ για τα περαστικά!!!!


as1cHvS0g410000MTAwMjU0OHw0Mzk5NzdkfHlvdXIgdGV4dA.gif

as1cOOV0g410000MDM0MTcwOXwwMDA4NTU4ZHx5b3VyIHRleHQ.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι την ταισα εκεινη την ωρα και μαλλον την πειραξε το αμαξη :(

καλημερα!!!!!!! πως ειστε σημερα καλυτερα? ο πυρετος επεσε?

Καλησπέρα!

Ο πυρετός είχε πέσει όλη μέρα αλλά τώρα σήκωσε 38,5 και του έδωσα depon.

Έχω σε καραντίνα και την μικρή μην κολλήσει. Την έχω στο δωμάτιο της και μια την κρατάω εγώ μια ο άντρας μου. Το κακό είναι οτι έχω και την μαμά μου άρρωστη, που μένει από πάνω και δεν μπορώ να την ανεβάσω. :evil::evil::evil::evil:

Εσένα τι κάνει η μικρούλα????


as1cHvS0g410000MTAwMjU0OHw0Mzk5NzdkfHlvdXIgdGV4dA.gif

as1cOOV0g410000MDM0MTcwOXwwMDA4NTU4ZHx5b3VyIHRleHQ.gif

Link to comment
Share on other sites

πφφ υπομονη κοπελα μου θα περασει!!!!!!!!!!!!!! καλα ειναι σημερα μου κλαει ολη μερα ζοριζετε και μου κανει πριτς προυτς συνεχεια το παιδι μου!!!!!! ειναι δυσκιλιο μαλλον φταιει το γαλα αλλα τι να κανω που τα αλλα γαλατα δεν τα δοκιμαζει καν!!:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πφφ υπομονη κοπελα μου θα περασει!!!!!!!!!!!!!! καλα ειναι σημερα μου κλαει ολη μερα ζοριζετε και μου κανει πριτς προυτς συνεχεια το παιδι μου!!!!!! ειναι δυσκιλιο μαλλον φταιει το γαλα αλλα τι να κανω που τα αλλα γαλατα δεν τα δοκιμαζει καν!!:cry:

Άστα και μένα είναι παράξενη στο φαγητό. Εμείς ακόμα θηλάζουμε οπότε δεν έχει δοκιμάσει και άλλο για να μην της αρέσει. Άσε που το μητρικό γάλα είναι πιο γλυκό από τα άλλα. Αλλά στο φαί είναι λιγόφαγη σε αντίθεση με τον γιο μου που από μωρό έτρωγε και τα σίδερα!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Μόλις έβαλα και τα 2 για ύπνο και κάθομαι επιτέλους!!!!!


as1cHvS0g410000MTAwMjU0OHw0Mzk5NzdkfHlvdXIgdGV4dA.gif

as1cOOV0g410000MDM0MTcwOXwwMDA4NTU4ZHx5b3VyIHRleHQ.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!!!!

Καλημέρα!!!!!

Τι κάνεις???? Η μικρή???

Εμένα ο μικρός έκανε πάλι πυρετούλι το πρωί και είμαστε stand by. Ευτυχώς είναι ευδιάθετος και τρώει αρκετά.

Θα κάνετε τίποτα το ΣΚ???


as1cHvS0g410000MTAwMjU0OHw0Mzk5NzdkfHlvdXIgdGV4dA.gif

as1cOOV0g410000MDM0MTcwOXwwMDA4NTU4ZHx5b3VyIHRleHQ.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα Αγάπη.. Καλώς ήρθες στην παρεούλα μας!

Να σου ζήσει το μωράκι σου. Όντως ο πρώτος καιρός είναι δύσκολος αλλά και ο καλύτερος. Εγώ λατρεύω την βρεφική ηλικία και στεναχωριέμαι λίγο που μεγαλώνουν τα παιδιά μου.

Όσο για τις ραγάδες εγώ πιστεύω οτι είναι θέμα δέρματος.

Όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου έβαζα σχεδόν κάθε μέρα την SALBA MAMA (νομίζω οτι την έλεγαν) από το φαρμακείο και δεν έκανα.

Στην κόρη μου την έβαζα σπάνια αλλά και πάλι δεν έκανα.

Μόνο λίγες στο στήθος έχω από τα 14 μου γιατί μεγάλωσε απότομα.

Λένε πάντως οτι όσο είναι κόκκινες αν βάζεις κρέμα φεύγουν αλλά δεν ξέρω αν ισχύει.

ΖΟΥΖΟΥΝΑ καλησπέρα!!!!!!!! Καλά πως τα κατάφερες να χάσεις τόσα κιλά???? Με δίαιτα????

τι μου κάνετε παιδια?????Εμείς τώρα καλα...πέρασα κάποια θέματα με την υγεία μου αλλά οκ τώρα...

τα κιλά ευτυχως με λίγο προσοχή κ γυμναστική τα έχασα εύκολα....και έτρωγα τα πάντα...βέβαια επειδή έχω σπαστική κολίτιδα δεν έτρωγα γαλακτοκομικά καθόλου τώρα τρώω λίγο....μπορεί να είναι κ αυτό.γενικά τρώω πιο πολύ πρωτεΐνη κ λιγότερο ζυμαρικα...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

τι μου κάνετε παιδια?????Εμείς τώρα καλα...πέρασα κάποια θέματα με την υγεία μου αλλά οκ τώρα...

τα κιλά ευτυχως με λίγο προσοχή κ γυμναστική τα έχασα εύκολα....και έτρωγα τα πάντα...βέβαια επειδή έχω σπαστική κολίτιδα δεν έτρωγα γαλακτοκομικά καθόλου τώρα τρώω λίγο....μπορεί να είναι κ αυτό.γενικά τρώω πιο πολύ πρωτεΐνη κ λιγότερο ζυμαρικα...

Γεια σου Ζουζούνα!

Περαστικά σου! Εύχομαι να μην ήταν τίποτα σοβαρό!

Εγώ γενικώς τον τελευταίο καιρό δεν μπορώ να σταματήσω να τρώω!

Να δω πώς θα βγω στην παραλία?????:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Το μόνο θετικό είναι οτι ξεκίνησα γυμναστική και βλέπω μια μικρή διαφορά στο σώμα μου!

Ο μικρός σου είναι εύκολος στο φαγητό????


as1cHvS0g410000MTAwMjU0OHw0Mzk5NzdkfHlvdXIgdGV4dA.gif

as1cOOV0g410000MDM0MTcwOXwwMDA4NTU4ZHx5b3VyIHRleHQ.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...