Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ!!!!!


Rocklady

Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια!

Παιδιά είναι ζόρι το 2ο παιδί. Και έμεις ξεκινώντας ήμασταν φιλοξενούμενοι απο το ένα σπίτι στο άλλο. Ξεκινήσαμε στα πεθερικά μου με ένα παιδί, αυτοί μας πέταξαν στον δρόμο, μετά μας μάζεψαν οι δικοί μου, και εκεί μια από τα ιδιά πάνω κάτω με "καλύτερη διπλωματία" αυτή την φορά. Να σας πω τότε και εγώ δεν ήθελα 2ο με τίποτα...το πρώτο το κάναμε εν γνώσει μας το 2ο έτυχε. Ήταν δύσκολα αλλά τελικά τώρα ζούμε στο σπίτι μας δόξα τον θεό. Είναι πολύ δύσκολο παιδιά για ένα ζευγάρι να τα κατεφέρει μόνο του πλέον...και εμείς αν δεν είχαμε στήριξη και από παππούδες και γιαγιάδες και δεν λέω αργότερα...και από γονείς ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΕΚΟΜΑΣΤΑΝ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΑΣ ΠΟΤΕ....rocklady συμφωνώ μαζί σου 100%. Στην χώρα της γυναίκας μου (Γαλλία) λένε ένα ρητό για τα παιδιά καπως σαν δύο είναι πολύ λίγα, τρία είναι πάρα πολλά :)

Γεια σου Νίκο μου!

Δυστυχώς έχουμε φτάσει σε σημείο να εξαρτιόμαστε από τους γονείς μας! Και δεν ξέρεις πόσο ντρέπομαι γι'αυτό!!:oops::oops::oops::oops::oops:

Κανονικά έπρεπε να συντηρούμε εμείς τους γονείς μας και όχι το αντίθετο αλλά μας καταντήσανε επαίτες!!!!:evil::evil::evil::evil:

Παρόλαυτα όμως δεν είχα καμία αμφιβολία για το αν θα έκανα 2ο παιδί. Το ήθελα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!! Πέστε με ρομαντική, φιλόδοξη, εγωίστρια αλλά δεν το συζητούσα καν!!!!!!!!

Από την στιγμή που είχα να τους εξασφαλίσω την τροφή τους και ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ το αποφάσισα και ευτυχώς και ο άντρας μου είχε τις ίδιες απόψεις με μένα!!!


as1cHvS0g410000MTAwMjU0OHw0Mzk5NzdkfHlvdXIgdGV4dA.gif

as1cOOV0g410000MDM0MTcwOXwwMDA4NTU4ZHx5b3VyIHRleHQ.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 154
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοίτα rocklady κακά τα ψέματα δεν έχουμε και άλλη επιλογή. Κάθε νέο ζευγάρι θέλει μια βοήθεια να σταθεί στα πόδια του. Και πρέπει όλοι να χούμε κατανόηση. Και κάτι άλλο κορίτσια. Όπως λέει και η γυναίκα μου "τα παιδιά δεν έχουν ημερομηνία λήξης". Έτσι όπως τα βλέπω εγώ ο γονιός έχει υποχρέωση να στηρίζει τα παιδιά πάντα και μην το βλέπετε μόνο οικονομικά αλλά και ηθικά πχ. ή ψυχολογικά. Προς θεού δεν είπα να σαι χαραμοφάης και να σε ζούνε για πάντα αλλά σε μια δύσκολη, σε μια καμπή, για μένα ο γονιός έχει υποχρέωση να βοηθήσει. Εγώ πριν ξεκινήσω την δική μου πορεία δεν τα κατάφερνα. Τα πεθερικά μου δεν μας βοηθούσαν. μπορώ να πω το αντίθετο, μόνο προβλήματα μας έφερναν. Οι δικοί μου μας βοηθούσαν με αντάλλαγμα να μείνω για πάντα εκεί, να κάνω την δουλειά του πατέρα μου για ένα κομμάτι ψωμί και να τους ευγνωμονώ μέρα νύχτα. Δεν διάλεξα κανένα από τους δύο δρόμους. Πήρα την οικογένεια μου και διέγραψα την δική μου πορεία. Αλλά δεν θα τα κατάφερνα ποτέ χωρίς την βοήθεια της γιαγιάς και του παππού. Ποτέ. Βοήθησαν χωρίς να ρωτήσουν το πως και το γιατί. Τώρα πια δεν μπορώ ουτε καν να διανοηθώ τα μικρά μου να με χρειάζονται κάτι είτε είναι 20 είτε 60 είτε 100 που λέει ο λόγος και εγώ να τους πω "α πρέπει να αναλάβεις τις ευθύνες σου και να γυρίσω την πλάτη". Πάντα βέβαια μιλώντας για φυσιολογικά πράγματα και βοηθειες.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα rocklady κακά τα ψέματα δεν έχουμε και άλλη επιλογή. Κάθε νέο ζευγάρι θέλει μια βοήθεια να σταθεί στα πόδια του. Και πρέπει όλοι να χούμε κατανόηση. Και κάτι άλλο κορίτσια. Όπως λέει και η γυναίκα μου "τα παιδιά δεν έχουν ημερομηνία λήξης". Έτσι όπως τα βλέπω εγώ ο γονιός έχει υποχρέωση να στηρίζει τα παιδιά πάντα και μην το βλέπετε μόνο οικονομικά αλλά και ηθικά πχ. ή ψυχολογικά. Προς θεού δεν είπα να σαι χαραμοφάης και να σε ζούνε για πάντα αλλά σε μια δύσκολη, σε μια καμπή, για μένα ο γονιός έχει υποχρέωση να βοηθήσει. Εγώ πριν ξεκινήσω την δική μου πορεία δεν τα κατάφερνα. Τα πεθερικά μου δεν μας βοηθούσαν. μπορώ να πω το αντίθετο, μόνο προβλήματα μας έφερναν. Οι δικοί μου μας βοηθούσαν με αντάλλαγμα να μείνω για πάντα εκεί, να κάνω την δουλειά του πατέρα μου για ένα κομμάτι ψωμί και να τους ευγνωμονώ μέρα νύχτα. Δεν διάλεξα κανένα από τους δύο δρόμους. Πήρα την οικογένεια μου και διέγραψα την δική μου πορεία. Αλλά δεν θα τα κατάφερνα ποτέ χωρίς την βοήθεια της γιαγιάς και του παππού. Ποτέ. Βοήθησαν χωρίς να ρωτήσουν το πως και το γιατί. Τώρα πια δεν μπορώ ουτε καν να διανοηθώ τα μικρά μου να με χρειάζονται κάτι είτε είναι 20 είτε 60 είτε 100 που λέει ο λόγος και εγώ να τους πω "α πρέπει να αναλάβεις τις ευθύνες σου και να γυρίσω την πλάτη". Πάντα βέβαια μιλώντας για φυσιολογικά πράγματα και βοηθειες.

Νίκο τις ίδιες απόψεις και εγώ έχω με σένα! Εμένα οι γονείς μου πάντα κοιτούσαν εμάς και μετά τον εαυτό τους και αυτό είναι φυσιολογικό. Έτσι έχω μάθει και έτσι θα κάνω και εγώ σαν γονιός αρκεί να μπορώ. Τα πεθερικά μου όμως είναι το ακριβώς αντίθετο. Όχι απλώς δεν βοηθάνε (ούτε οικονομικά, ούτε ηθικά, ούτε για να μου κρατήσουν τα παιδιά όταν χρειάστηκε μια ανάγκη) αλλά κοιτάνε πώς θα φάνε και από μας. Το πρόβλημα είναι όμως οτι ο άντρας μου την βλέπει την διαφορά των γονιών μου με τους δικούς του και στεναχωριέται. Επειδή όμως τον αγαπάω πάρα πολύ και ξέρω οτι τους γονείς μας δεν τους επιλέγουμε, δεν του έχω πει ποτέ κακή κουβέντα για αυτούς ίσα ίσα που τους δικαιολογώ για να τον κάνω να νιώσει καλύτερα.

Εύχομαι σαν γονιός πάντως να κάνω το καλύτερο για τα παιδιά μου και όχι να ντρέπονται για μένα!


as1cHvS0g410000MTAwMjU0OHw0Mzk5NzdkfHlvdXIgdGV4dA.gif

as1cOOV0g410000MDM0MTcwOXwwMDA4NTU4ZHx5b3VyIHRleHQ.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα παιδιά!!!!!!

Καλωσορίζω κ εγώ τον Νίκο και την βάγια!!!!!-!

βάγια ειμαστε κοντακαι εγώ 25 είμαι.να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!!!δύσκολα τα 2 ε?????μαζί εννοώ.

Νίκο μου επίσης να σου ζήσουν τα παιδιά σου!!!!!

Όσο γιαυτο που λέτε ευτυχώς εμεις έχουμε αν ζητήσουμε βοήθεια κ από τις 2 μεριές.βέβαια από τα πεθερικά μου ενίοτε οποτε μπορούν μας δίνουν κ χρήματα.πχ για πετρέλαιο που έπρεπε να βάλουμε τον χειμώνα.όχι ότι δεν μπορούσαμε αλλα σαν μια βοήθεια παραπάνω.ευτυχως ειμαστε τυχεροί γιατί μένουμε σε μονοκατοικία που είναι στο όνομα πια του άντρα μου.κ εγώ έχω κοντά τους γονείς μου κ χρειάστηκα βοήθεια λιγο στην αρχή όταν είχα γεννήσει.

ιωαννα μουΗ αλήθεια είναι κ εγώ θέλω πολύ 2ο παιδί!!!αλλά θα βάλουμε μπρος από του χρόνου που θα έχει κλείσει τον Δεκέμβρη τα 2 ο γιος μου.

rocklady έχει καλές μέρες για βόλτα και η αλήθεια είναι ότι έχω ξεχάσει με αυτά κ με αυτά να μπω εδώ.....


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά!!!!!!

Καλωσορίζω κ εγώ τον Νίκο και την βάγια!!!!!-!

βάγια ειμαστε κοντακαι εγώ 25 είμαι.να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!!!δύσκολα τα 2 ε?????μαζί εννοώ.

Νίκο μου επίσης να σου ζήσουν τα παιδιά σου!!!!!

Όσο γιαυτο που λέτε ευτυχώς εμεις έχουμε αν ζητήσουμε βοήθεια κ από τις 2 μεριές.βέβαια από τα πεθερικά μου ενίοτε οποτε μπορούν μας δίνουν κ χρήματα.πχ για πετρέλαιο που έπρεπε να βάλουμε τον χειμώνα.όχι ότι δεν μπορούσαμε αλλα σαν μια βοήθεια παραπάνω.ευτυχως ειμαστε τυχεροί γιατί μένουμε σε μονοκατοικία που είναι στο όνομα πια του άντρα μου.κ εγώ έχω κοντά τους γονείς μου κ χρειάστηκα βοήθεια λιγο στην αρχή όταν είχα γεννήσει.

ιωαννα μουΗ αλήθεια είναι κ εγώ θέλω πολύ 2ο παιδί!!!αλλά θα βάλουμε μπρος από του χρόνου που θα έχει κλείσει τον Δεκέμβρη τα 2 ο γιος μου.

rocklady έχει καλές μέρες για βόλτα και η αλήθεια είναι ότι έχω ξεχάσει με αυτά κ με αυτά να μπω εδώ.....

Καλησπέρα ΖΟΥΖΟΥΝΑ και καλή Μεγάλη Εβδομάδα!!!!!!

Τι μου κάνεις??? Ο μικρός???

Είσαι πολύ τυχερή που έχεις βοήθεια και από τις 2 πλευρές γιατί πλέον τα πράγματα είναι αρκετά δύσκολα για τα καινούργια ζευγάρια.

Οι υπόλοιποι τι κάνετε???????????

Φιλιά σε όλους!!!!!!


as1cHvS0g410000MTAwMjU0OHw0Mzk5NzdkfHlvdXIgdGV4dA.gif

as1cOOV0g410000MDM0MTcwOXwwMDA4NTU4ZHx5b3VyIHRleHQ.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα ΖΟΥΖΟΥΝΑ και καλή Μεγάλη Εβδομάδα!!!!!!

Τι μου κάνεις??? Ο μικρός???

Είσαι πολύ τυχερή που έχεις βοήθεια και από τις 2 πλευρές γιατί πλέον τα πράγματα είναι αρκετά δύσκολα για τα καινούργια ζευγάρια.

Οι υπόλοιποι τι κάνετε???????????

Φιλιά σε όλους!!!!!!

Καλησπερα!!!!καλα είμαστε!!!αύριο θα κάνω τσουρέκια!!!!!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!

Πως τα περάσατε????? Πήγατε πουθενά???

Που είστε καλέεεεεεε???????????

Ελάτε να μου σας πω τον πόνο μου που έφαγα σα γουρούνι!!!!!!!!!!!:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:


as1cHvS0g410000MTAwMjU0OHw0Mzk5NzdkfHlvdXIgdGV4dA.gif

as1cOOV0g410000MDM0MTcwOXwwMDA4NTU4ZHx5b3VyIHRleHQ.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!

Πως τα περάσατε????? Πήγατε πουθενά???

Που είστε καλέεεεεεε???????????

Ελάτε να μου σας πω τον πόνο μου που έφαγα σα γουρούνι!!!!!!!!!!!:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Καλημερα!!!!!!!!χρόνια πολλά!!!!!

καλά ειμαστε!!!!εδώ Αθήνα εμεις οικογενειακά ήμασταν....και φάγαμε.........


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα! Εμεις Αθηνα ειμασταν και περασαμε το Πασχα οικογενειακα. Ετρωγα ολη τη μερα βρε κοριτσια αλλα το ευχαριστηθηκα σιγα μη νιωσω και τυψεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια και εγώ έφαγα και το ευχαριστήθηκα αλλά τώρα είπα να το ράψω λίγο γιατί μετά την γέννα πήρα 5-6 κιλά (και δεν εννοώ από την εγκυμοσύνη αλλά μετά)!!!!:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Σήμερα όμως ξεκίνησα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ γυμναστήριο!!!!!!:D:D:D:D:D

Καλά από φυσική κατάσταση είμαι ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!!!!!!!:twisted::twisted::twisted::twisted:

Να δω πόσο θα μου πάρει να συνηθίσω???????

Εσείς (οι γυναίκες εννοώ) έχετε χάσει όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης????


as1cHvS0g410000MTAwMjU0OHw0Mzk5NzdkfHlvdXIgdGV4dA.gif

as1cOOV0g410000MDM0MTcwOXwwMDA4NTU4ZHx5b3VyIHRleHQ.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε κορίτσια και εγώ έφαγα και το ευχαριστήθηκα αλλά τώρα είπα να το ράψω λίγο γιατί μετά την γέννα πήρα 5-6 κιλά (και δεν εννοώ από την εγκυμοσύνη αλλά μετά)!!!!:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Σήμερα όμως ξεκίνησα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ γυμναστήριο!!!!!!:D:D:D:D:D

Καλά από φυσική κατάσταση είμαι ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!!!!!!!:twisted::twisted::twisted::twisted:

Να δω πόσο θα μου πάρει να συνηθίσω???????

Εσείς (οι γυναίκες εννοώ) έχετε χάσει όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης????

Εγώ ευτυχώς 15 πήρα 18 εχω χάσει!!!!!

καλή αρχή!!!!θα σε βοηθήσει σίγουρα!!!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

την καλησπερα μου και απο μενα !!! εγω εχω ενα κοριτσακη 21ημερων!!να σας ζησουν τα μωρακια σας!!!!!!!

τελικκα η πρωτες μερες ειναι πολυ δυσκολες αλλα σιγα σιγα συνιθιζουμε κοριτσια ξερει καμια τι μπορω να κανω με της ραγαδες ?? :o

Link to comment
Share on other sites

την καλησπερα μου και απο μενα !!! εγω εχω ενα κοριτσακη 21ημερων!!να σας ζησουν τα μωρακια σας!!!!!!!

τελικκα η πρωτες μερες ειναι πολυ δυσκολες αλλα σιγα σιγα συνιθιζουμε κοριτσια ξερει καμια τι μπορω να κανω με της ραγαδες ?? :o

καλησπέρα αγάπη!!!!!να σου ζήσει το μωράκι σου!!!!να σου πω εγώ έβαζα κρέμα της prevenstria νομίζω έτσι λέγετε για την αντιμετώπιση των ραγιάδων.κατι έκανε...απλά θέλει αρκετές φορές να βάζεις κ συχνά αλλά δεν συμφέρει πολύ Οικονομικά.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

την καλησπερα μου και απο μενα !!! εγω εχω ενα κοριτσακη 21ημερων!!να σας ζησουν τα μωρακια σας!!!!!!!

τελικκα η πρωτες μερες ειναι πολυ δυσκολες αλλα σιγα σιγα συνιθιζουμε κοριτσια ξερει καμια τι μπορω να κανω με της ραγαδες ?? :o

Καλησπέρα Αγάπη.. Καλώς ήρθες στην παρεούλα μας!

Να σου ζήσει το μωράκι σου. Όντως ο πρώτος καιρός είναι δύσκολος αλλά και ο καλύτερος. Εγώ λατρεύω την βρεφική ηλικία και στεναχωριέμαι λίγο που μεγαλώνουν τα παιδιά μου.

Όσο για τις ραγάδες εγώ πιστεύω οτι είναι θέμα δέρματος.

Όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου έβαζα σχεδόν κάθε μέρα την SALBA MAMA (νομίζω οτι την έλεγαν) από το φαρμακείο και δεν έκανα.

Στην κόρη μου την έβαζα σπάνια αλλά και πάλι δεν έκανα.

Μόνο λίγες στο στήθος έχω από τα 14 μου γιατί μεγάλωσε απότομα.

Λένε πάντως οτι όσο είναι κόκκινες αν βάζεις κρέμα φεύγουν αλλά δεν ξέρω αν ισχύει.

ΖΟΥΖΟΥΝΑ καλησπέρα!!!!!!!! Καλά πως τα κατάφερες να χάσεις τόσα κιλά???? Με δίαιτα????


as1cHvS0g410000MTAwMjU0OHw0Mzk5NzdkfHlvdXIgdGV4dA.gif

as1cOOV0g410000MDM0MTcwOXwwMDA4NTU4ZHx5b3VyIHRleHQ.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...