Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Mummy's babyclub


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 836
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    marmin 312 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 230 δημοσιεύσεις

  • korina89

    korina89 147 δημοσιεύσεις

  • pepsi

    pepsi 49 δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσια .. εμεις χθες είχαμε παιδίατρο. .καναμε υπερηχο ισχυων και ειναι μια χαρά. .ο μπεμπης ειναι 4 κιλα σε ενα μηνα πηρε 1200γρ με θηλασμό μονο και μας ειπε ειναι τελεια μεγαλωνει γρηγορα ,περίμετρος κεφαλιού 37.5 και υψος 54 εκατοστα αλλα δεν τον μετρησε καλά γιατι ειχε λυγισμένα ποδαράκια ..ολα καλα μας ειπε ειναι..μου ειπε να του δινω 10μλ την μερα χαμομήλι γιατι διψαει λεει γι αυτο γκρινιαζει εγω φοβαμαι να δωσω μπουκάλι μην μαθει με αυτο μετα αλλα αφου το ειπε ο γιατρος θα τον ακουσω τι να κάνω. .επόμενο ραντεβού 13/2 για εμβόλιο.


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Κορίνα πολύ ωραία τα νέα σας! Θηριάκι το μικράκι σου!!

Εμείς έχουμε τα δίδυμα αρρωστούλικα από την Πέμπτη με πυρετό! Απο χθες μου άρχισαν και διαρροιούλες αλλά ευτυχώς ο πυρετός δείχνει να υποχωρεί! Μας είδε και η παιδίατρος ψες και πήραν από 800 γραμμάρια έκαστος και τέσσερις πόντους σε έναν μήνα! Η παιδίατρος μας βρήκε πολύ καλά, είπε ότι αναπτύχθηκαν πολύ αυτό τον μήνα και επίσης ότι μπορεί να κάνουν κάποια στιγμή ένα "μπαμ" και να αναπτυχθούν πολύ για να κερδίσουν αυτό που έχασαν! Πάντως κορίτσια είναι απίστευτο πόση δύναμη έχουν αυτά τα μικρά πλασματάκια! Πέρασαν τόσα ήταν μια σταλίτσα οταν τα πήρα και τώρα μεγαλώνουν και ομορφαίνουν!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μου, χάθηκα, αλλά είχαμε πολλά να αντιμετωπίσουμε. Είμαστε σε φάση ανάρρωσης και ελπίζω να γίναμε εντελώς καλά!

Πώς είστε; Κορίνα τι κάνει ο μπέμπης;

Μαρμιν, πώς είναι τα παιδάκια σου!

Αντε, να μαζευόμαστε σιγά-σιγά!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, χάθηκα, αλλά είχαμε πολλά να αντιμετωπίσουμε. Είμαστε σε φάση ανάρρωσης και ελπίζω να γίναμε εντελώς καλά!

Πώς είστε; Κορίνα τι κάνει ο μπέμπης;

Μαρμιν, πώς είναι τα παιδάκια σου!

Αντε, να μαζευόμαστε σιγά-σιγά!

Μαρτζούλα είστε εντάξει τώρα;; Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Σε σκεφτόμουν πολλές φορές αλλά δίστασα να σου τηλεφωνήσω γιατί κατάλαβα πως είστε σε δύσκολη φάση και σκέφτηκα πως μπορεί να μην έχεις όρεξη για πολλά πολλά!!

Τα μωράκια μου αναρρώνουν από βρογχίτιδα αλλά πιστεύω πως πάμε καλά! Την πέρασαν σχετικά ήπια γιατί αντιλήφθηκα γρήγορα τον ήπιο βήχα που είχαν και πήγαμε απευθείας παιδίατρο! Βέβαια είχε προηγηθεί πυρετός κτλ και εξέταση που αποκλείστηκαν τα ακροαστικά αλλά ήμουν υποψιασμένη κ έτσι μόλις εμφανίστηκε ο βήχας ξαναπήγαμε και ξεκινήσαμε μασκούλες! Την Τρίτης τις τελειώνουμε και θα μιλήσουμε με την παιδίατρο για το τι θα κάνουμε! Ήταν και τα εμβόλια να γίνουν 30 Ιανουαρίου αλλά φυσικά θα περιμένουμε να γίνουν καλά γιατί μία μέρα πριν ξεκίνησε ο πυρετός!!

Έχουμε όμως και ευχάριστα!!! Ψες κλείσαμε Εκκλησία για βάφτιση! Και τα δύο μας μωράκια θα έχουν ίδιους νονούς!! Τον ξάδελφο με τη γυναίκα του που κάνουμε πολύ παρέα οι δυο μας!!! Είμαι πολύ χαρούμενη!!!

Οπότε 10 Μαίου θα έχουν και επίσημα πια τα ονοματάκια τους!!!

Εσύ με το σχολείο πώς τα πας; Πήρες καθόλου αναρρωτική τώρα με την περιπέτεια που είχατε;; Αλήθεια αν για λόγο υγείας πάρει κάποιος καθηγητής εν μέσω σχολικής χρονιάς αναρρωτική πχ 15 μέρες ή ένα μήνα τι γίνεται με τα μαθήματα του;; Φαντάζομαι αναπληρωτής για τέτοιο σύντομο διάστημα δεν μπορεί να έρθει! Αναπληρώνετε οι υπόλοιποι;; Απορίες που έχω μεσημεριάτικα ε;; :cool:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα..τι κανετε?χθες πηγαμε παιδιατρο ειμαι πολυ περηφανη σε 15 μερες εβαλε 800γρ με αποκλειστικο θηλασμο..ειναι 4750 κιλα και 58 εκατοστα..καναμε και το πρωτο μας εμβολιο ποσιμο ηταν ..επομενο ραντεβου 30/3 για εμβολιο..ο μπεμπης μου μεγαλωνει πολυ τα πρωτα ρουχακια του μυκριναν .

μαρτζι μου περαστικα σας..

μαρμιν με το καλο η βαφτιση..εμεις λεμε πρωτα ο θεος 19 ιουλιου βαφτιση που εχει αδεια και ο νικος..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίνα, τι φαγανό μωρό είναι αυτό, καλέ;;;; Φτου! φτου! Και στο μωρό αλλά και στη μαμά που τα καταφέρνει και το θηλάζει αποκλειστικά!

Κορίτσια, είμαστε λίγο καλύτερα, αλλά θα ξέρουμε με σιγουριά αφού περάσουν 2 εβδομάδες ακόμη.

Μαρμιν μου, καλά έκανες και δεν πήρες. Όντως δεν ήμουνα σε φάση να μιλήσω. Πέρασα και περνάω ακόμη πολύ μεγάλο άγχος. Πήρα δύο μέρες άδεια και επέστρεψα μετά κανονικά. Αν λείψουμε για μεγάλο διάστημα, μας αναπληρώνει ΄συνήθως ωρομίσθιος καθηγητής ή κάποιος αναπληρωτής.

Περαστικά στα μικρά και με το καλό η βάφτιση.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κορίνα, τι φαγανό μωρό είναι αυτό, καλέ;;;; Φτου! φτου! Και στο μωρό αλλά και στη μαμά που τα καταφέρνει και το θηλάζει αποκλειστικά!

Κορίτσια, είμαστε λίγο καλύτερα, αλλά θα ξέρουμε με σιγουριά αφού περάσουν 2 εβδομάδες ακόμη.

Μαρμιν μου, καλά έκανες και δεν πήρες. Όντως δεν ήμουνα σε φάση να μιλήσω. Πέρασα και περνάω ακόμη πολύ μεγάλο άγχος. Πήρα δύο μέρες άδεια και επέστρεψα μετά κανονικά. Αν λείψουμε για μεγάλο διάστημα, μας αναπληρώνει ΄συνήθως ωρομίσθιος καθηγητής ή κάποιος αναπληρωτής.

Περαστικά στα μικρά και με το καλό η βάφτιση.

Ωχ βρε Μαρτζούλα μου στα καλά καθούμενα! Εύχομαι σε δύο εβδομάδες να έχετε σούπερ ευχάριστα νέα!!

Εμένα ο μεγάλος μου έκανε ωτίτιδα και έχει βήχα έντονο οπότε ξεκινάμε αντιβίωση και μασκούλες !


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια μου; Καλό τριήμερο και περαστικά στον μικρό, μαρμιν.

Πήρα τηλ την γιατρό μας και μας είπε πως σε ένα μήνα θα ξέρουμε αν είμαστε εντελώς καλά! Μες στο άγχος για ένα μηνα λοιπόν.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Μάρτζι μου!! Άσε σωστό νοσοκομείο ήμαστε εδώ και μέρες αλλά χαλάλι τα γλυκούλια μου γιατί οι εντατικές φροντίδες μας δεν πήγαν χαμένες! Είναι σαφώς καλύτερα! Την Παρασκευή έχουμε ραντεβού κ με την παιδίατρο μας οπότε θα ξέρουμε ακριβώς πως τα πάμε!! Πριν μια ώρα πήγα τον μεγάλο στους γονείς μου γιατί χρειάζομαι επειγόντως λίγο , πώς να το πω; ξεκουρκούτιασμα :tongue: Μου λείπει μεν το είχα ανάγκη δε γιατί πραγματικά έχει πόσες μέρες τώρα που δεν θυμάμαι ούτε να φάω! ΤΕσπα!

Οι υπόλοιπες ήθελα να ξερα τι κάμετε;; Δεν μπαίνετε καθόλου ή απλά μας διαβάζετε αλλά δεν έχετε κάτι να πείτε;; :roll::roll:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρμιν, και η ησυχία για λίγο καλό μας κάνει! Ασχετα που εμείς καμία φορά αισθανόμαστε τύψεις, αλλά τι να κάνουμε; Εσύ ειδικά με 3 μωρά απορώ πώς τα βγάζεις πέρα! Αλήθεια, στη δουλειά πότε γυρίζεις;

Θα ήθελα τόσο να κάνουμε ένα δεύτερο παιδάκι κι εμείς αλλά ήρθαμε πολύ πίσω με όλα αυτά τα θέματα που μας βρήκαν. Εχουμε 3 ολόκληρους μήνες να έρθουμε σε επαφή και ακόμη το σκεφτόμαστε.........Κι όλα αυτά, γιατί αν τυχόν ήμουν έγκυος στη δύσκολη φάση που περάσαμε δεν θα μπορούσα να κάνω θεραπεία και δεν μπορείτε να φανταστείτε τι επιπτώσεις θα είχε αυτό. Σαν να πήρα φοβία λοιπόν. Ευχαρστούσα το Θεό που δεν ήμουν έγκυος.........Και τώρα φοβάμαι να σας πω την αλήθεια μην τυχόν υποτροπιάσουμε..............


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μαρμιν, και η ησυχία για λίγο καλό μας κάνει! Ασχετα που εμείς καμία φορά αισθανόμαστε τύψεις, αλλά τι να κάνουμε; Εσύ ειδικά με 3 μωρά απορώ πώς τα βγάζεις πέρα! Αλήθεια, στη δουλειά πότε γυρίζεις;

Θα ήθελα τόσο να κάνουμε ένα δεύτερο παιδάκι κι εμείς αλλά ήρθαμε πολύ πίσω με όλα αυτά τα θέματα που μας βρήκαν. Εχουμε 3 ολόκληρους μήνες να έρθουμε σε επαφή και ακόμη το σκεφτόμαστε.........Κι όλα αυτά, γιατί αν τυχόν ήμουν έγκυος στη δύσκολη φάση που περάσαμε δεν θα μπορούσα να κάνω θεραπεία και δεν μπορείτε να φανταστείτε τι επιπτώσεις θα είχε αυτό. Σαν να πήρα φοβία λοιπόν. Ευχαρστούσα το Θεό που δεν ήμουν έγκυος.........Και τώρα φοβάμαι να σας πω την αλήθεια μην τυχόν υποτροπιάσουμε..............

Μάρτζι μου με κάνεις και ανησυχώ με αυτά που γράφεις! Τόσο σοβαρά είναι τα πράγματα βρε παιδί μου; Και είναι κάτι δηλαδή που μπορεί να το πάθει ο οποιοσδήποτε;; Καταλαβαίνω πως δεν θες να γράψεις τόσο προσωπικά πράγματα δημόσια και έχεις δίκιο! Πες μου τουλάχιστον τώρα είστε καλά; Τι λένε οι γιατροί; Εγώ σας εύχομαι ολόψυχα σύντομα πολύ πολύ πολύ σύντομα να αποκτήσει η Αννούλα σας αδελφάκι!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Marmin μου, λυπάμαι που σε έκανα να ανησυχήσεις. Όχι, δεν είναι κάτι πολύ σοβαρό. Το μεγαλοποίησα λίγο και να με συγχωρείτε γι' αυτό. Πρόκειται για δερματολογικό πρόβλημα που το κολλήσαμε και οι 3 και μας παίδεψε. Τώρα είμαστε σαφώς πολύ καλύτερα, αλλά όσο να' ναι μία μικροφοβία μας έχει μείνει. Ναι, είναι κάτι που το παθαίνει ο οποιοσδήποτε, δυστυχώς. Περνάει αλλά σε ταλαιπωρεί αρκετά.

Α, και χθες είχαμε "ανάσταση' μετά από 3 μήνες!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια ..εμεις μεγαλωνουμε λεει ολο λογακια με κοιταει στα ματια γελαει και τρελενει και θελει ολο να του μιλαω αλλιως γκρινιαζει..

μαρτζι μου περαστικα σας..αρχισατε προσπαθειες για 2?


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε Κορινάκι, πότε μεγάλωσε ο μικρός σου; Εφτασε κιόλας 2 μήνων!!!!!

Μπράβο.

Όχι, βρε! Τι προσπάθειες να ξεκινήσουμε. Σου λέω πήρα μεγάλη φοβία και μέχρι να σιγουρευτώ πως έχουμε θεραπευτεί πλήρως, δεν το διακινδυνεύω.

Πέπσι, που είσαι; Τι κάνουν τα μικρά σου;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...