Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Mummy's babyclub


Recommended Posts

καλησπέρα σας!!

Πήγαμε στην παιδίατρο σημερα κ τα μωράκια μου μεγάλωσαν φυσικά! Ο υιός είναι κάπως μικροκαμωμένος κ έβαλε 550 γρ κ 2 πόντους αλλά είμαστε ευχαριστημένοι κ η κοράκλα μου 650γρ κ δεν θυμάμαι πόντους αλλά είναι 72 αυτή κ 71 ο υιός κ 8150 κ τα δύο δηλαδή το καθένα από τόσο όχι σύνολο :tongue::tongue: Η παιδίατρος είναι ευχαριστημένη! Εμείς αρχίζουμε από αύριο να μετράμε αντίστροφα για την βάπτιση!!! Εν τω μεταξύ αύριο ο μεγάλος μου γίνεται 29 μηνών κ κλείνουμε ακριβώς χρόνο από τον τελευταίο θηλασμό!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 836
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    marmin 312 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 230 δημοσιεύσεις

  • korina89

    korina89 147 δημοσιεύσεις

  • pepsi

    pepsi 49 δημοσιεύσεις

Είναι δυνατό να μην ήταν ευχαριστημένη η γιατρός με τέτοια εξέλιξη;;;; Με συγχωρείς δηλαδή......Εμένα η δική μου, που γεννήθηκε τελειόμηνη και 3200, στην ηλικία των δικών σου μωρών ζύγιζε 8160 και ήταν 72cm. Βγάλε τα συμπεράσματά σου..........Μα τι τα ταίζεις επιτέλους αυτά τα παιδιά σου; Μπορείς να μας πεις, σε παρακαλώ;;;;;

Μπράβο σας πάντως!

Πώς περάσατε χθες; Εμείς πολύ όμορφα. πήγαμε στη θάλασσα και ενθουσιαστήκαμε βεβαίως- βεβαίως!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατό να μην ήταν ευχαριστημένη η γιατρός με τέτοια εξέλιξη;;;; Με συγχωρείς δηλαδή......Εμένα η δική μου, που γεννήθηκε τελειόμηνη και 3200, στην ηλικία των δικών σου μωρών ζύγιζε 8160 και ήταν 72cm. Βγάλε τα συμπεράσματά σου..........Μα τι τα ταίζεις επιτέλους αυτά τα παιδιά σου; Μπορείς να μας πεις, σε παρακαλώ;;;;;

Μπράβο σας πάντως!

Πώς περάσατε χθες; Εμείς πολύ όμορφα. πήγαμε στη θάλασσα και ενθουσιαστήκαμε βεβαίως- βεβαίως!

Τέτοια λέγε μου Μαρτζούλα μου να παρηγοριέμαι :tongue::tongue:

Εμείς πάμε κάθε απόγευμα βόλτα στο πάρκο κ ο Θράσος παίζει κ χαίρεται πολύ κ τα δίδυμα κοιτάνε σα χαζά! Δε κοιμούνται αν κ νυστάζουν κ είναι η ώρα τους ούτε μέσα στο αμάξι ούτε στο καρότσι γιατί θέλουν να χαζεύουν! Γυρνάμε παίζουν λίγο με το ΘΡάσο κ μετά μαμ κ νάνι! Τα κάνουμε κ ένα μπανάκι κ ως τις δέκα είναι στην αγκαλιά του Μορφέα κ ησυχάζουν λίγο κ τα αυτάκια μας κάτι που φυσικά δεν ισχύει για το Θράσο ο οποίος αν κοιμηθεί στις 11 χοροπηδάμε!! Προσωπικά χοροπηδάω στον ύπνο μου αφού με παίρνει ο ύπνος μπορεί κ πριν πάρει τον θράσο!! :rolleyes::rolleyes:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Παιδί μου, πλέον δεν είσαι για να σε παρηγορούμε! Πάρ' το απόφαση πλέον. Τα μικρά είναι και πάνω από όσο θα έπρεπε να είναι...........Τέλος!

Πώς πάνε οι ετοιμασίες για τη βάφτιση;;;

Είμαι πολύ κακοδιάθετη, λόγω του τραγικού συμβάντος που μας έχει συγκλονίσει όλους...........


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδί μου, πλέον δεν είσαι για να σε παρηγορούμε! Πάρ' το απόφαση πλέον. Τα μικρά είναι και πάνω από όσο θα έπρεπε να είναι...........Τέλος!

Πώς πάνε οι ετοιμασίες για τη βάφτιση;;;

Είμαι πολύ κακοδιάθετη, λόγω του τραγικού συμβάντος που μας έχει συγκλονίσει όλους...........

Margi το κοριτσάκι εννοείς; Που το σκότωσε ο μπαμπάς του;;

Έτοιμοι για την βάπτιση κ ο μικρός θυμήθηκε να αρρωστήσει! Τον έχω απο την Τρίτη με 39αρια! Η παιδίατρος τον είδε Τετάρτη, χθες κ θα την πάρω σε λίγο να την ενημερώσω θα τον δει κ σήμερα κ μάλλον λόγω σαββατοκύριακου θα δώσουμε το απόγευμα αίμα για εξετάσεις! Κλείνουμε τώρα το 3ο 24ωρο ! Στις 2:15 ανέβασε 39,3! Τυπικά ήταν μέσα στο τρίτο 24ωρο που το περιμέναμε αλλά καταλαβαίνεις πως δεν μπορούμε να περιμένουμε μέχρι το πρωί όπως θα θέλαμε! Δυστυχώς τα μεγάλα διαγνωστικά όπως πχ ευροδιάγνωση που είναι ανοιχτά το Σάββατο κ θα μπορούσαμε να εξυπηρετηθούμε είναι τελείως απαράδεκτα κ χωρίς καμία απολύτως ευαισθησία ούτε σε βρέφη! Τεσπα ας ελπίσουμε να μην κολλήσει κ η Αννούλα κ στην βάπτιση να πάνε όλα καλά! Ευτυχώς έχει διάθεση κ όρεξη για φαί εκτός φυσικά από όταν έχει πυρετό! Μόλις δράσει το αντιπυρετικό όμως σα να μην έχει τίποτα! Κάναμε κ εξετάσεις ούρων, καθαρές! Ακροαστικά δεν έχει, λαιμά μια χαρά, αυτάκια το ίδιο οπότε η γιατρός σκέφτεται το αιφνίδιο εξάνθημα που αν είναι αυτό σημαίνει πως στην βάπτιση θα έχει σπινθουράκια αλλά σκασίλα μου!!! Προχθές έφαγε την φακή μου, ολόκληρο το πιάτο μου κ όχι αλεσμένο :rolleyes::rolleyes: ευτυχώς δεν είχα προοάβει να προσθέσω αλάτι στο πιάτο!

Σήμερα μηνογεννέθλια! Γίνονται 10 μηνών τα διδυμάκια μας!! Ούτε το κατάλαβα! Από τη μια λέω σα χθες μου φαίνεται που τα πήραμε τόσο δα από το νοσοκομείο κ από την άλλη σα να πέρασαν αιώνες!!!

Εσείς πώς είστε;; Άρχισες τα πήγαινε έλα ή ακόμα;; Αλήθεια εξεταστική ωσονουπω ε;;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρμιν, ναι, για αυτό το κοριτσάκι λέω.........Το αγγελουδάκι μου το μικρό και άτυχο.........

Περαστικά σας εύχομαι και ελπίζω αύριο να περάσετε καταπληκτικά!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Marmin μου, να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! Πώς τα περάσατε;;;

Se ευχαριστώ πολύ Μαρτζούλα μου! ΠΟλύ όμορφα! Τα μικράκια μας αν και με λίγο ύπνο και φαί ήταν πολύ ήσυχα κ χαμογελαστά! Ο μικρός νομίζω έκλαψε λίγο στην κολυμβήθρα αλλά κλαίει τόσο σιγά που δεν είμαι πολύ σίγουρη! Ανυπομονώ να δω τις φώτο της βάπτισης κ το βίντεο!!!

Τελικά ήταν αιφνίδιο εξάνθημα η ίωση του μικρού αλλά ευτυχώς το πέρασε πολύ ελαφριά κ τα σημάδια ίσα που φαινόταν στην βάπτιση κ στις φώτο καθόλου!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Το κοριτσάκι μου χθες (πλέον) έκλεισε τα δύο! Δύο υπέροχα χρόνια, φιλενάδες μου!!!! Το κοριτσάκι μου μού δίνει τόση ευτυχία..........Κάναμε ένα μικρό πάρτυ και περάσαμε πολύ όμορφα. Eπιστρέψαμε πλέον στο σπίτι μας, μιας και αποφάσισα να πηγαινοέρχομαι για όσες μέρες έχουν πλέον απομείνει. Από τη Δευτέρα λοιπόν που ξεκινήσαμε την μετακόμιση μέχρι και αυτή τη στιγμή που σας γράφω δεν ξεκουράστηκα καθόλου μα καθόλου. Ηθελα να είναι όλα τέλεια για σήμερα και........ήταν! Ηρθαν παιδάκια, παίξαμε, φάγαμε, περάσαμε πολύ όμορφα. Και το αποκορύφωμα ήταν πως λίγη ώρα πριν πέσει για ύπνο, το αγγελουδάκι μου, μού είπε "παω", δηλαδή "σαγαπάω"..................Λιώνω...........

Marmin, κι εγώ ανυπομονώ να πάρεις τις φώτο για να μας στείλεις και καμία. Θα κοιτάξω να στείλω κι εγώ!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Το κοριτσάκι μου χθες (πλέον) έκλεισε τα δύο! Δύο υπέροχα χρόνια, φιλενάδες μου!!!! Το κοριτσάκι μου μού δίνει τόση ευτυχία..........Κάναμε ένα μικρό πάρτυ και περάσαμε πολύ όμορφα. Eπιστρέψαμε πλέον στο σπίτι μας, μιας και αποφάσισα να πηγαινοέρχομαι για όσες μέρες έχουν πλέον απομείνει. Από τη Δευτέρα λοιπόν που ξεκινήσαμε την μετακόμιση μέχρι και αυτή τη στιγμή που σας γράφω δεν ξεκουράστηκα καθόλου μα καθόλου. Ηθελα να είναι όλα τέλεια για σήμερα και........ήταν! Ηρθαν παιδάκια, παίξαμε, φάγαμε, περάσαμε πολύ όμορφα. Και το αποκορύφωμα ήταν πως λίγη ώρα πριν πέσει για ύπνο, το αγγελουδάκι μου, μού είπε "παω", δηλαδή "σαγαπάω"..................Λιώνω...........

Marmin, κι εγώ ανυπομονώ να πάρεις τις φώτο για να μας στείλεις και καμία. Θα κοιτάξω να στείλω κι εγώ!

Αχ Μαρτζούλα μου να σου ζήσει η ομορφιά σου!! Ξέρεις πόσο καιρό πριν το σκεφτόμουν!! Πόσο λυπάμαι που ξέχασα να μπω να ευχηθώ!! Αλλά ειλικρινά σου λέω τρέχω οσαν βέγγος! Άσε που αρχίσαν πάλι τα νυχτοξυπνήματα! όχι να δικαιολογηθώ αλλά δεν είναι οτι ξέχασα τα γεννέθλια σας απλά δεν θυμάμαι ούτε τι μέρα έχουμε ούτε πόσο του μήνα!

Χαίρομαι πολύ που περάσατε όμορφα!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια..τι κανετε? χαθηκαμε ..εμεις πηγαμε ενα διημερο οικογενειακα αλλα ειναι λιγο ταλαιπωρια με μωρο που θηλαζει γιατι ηθελε συνεχεια να τρωει κατα τα αλλα περασαμε τελεια..εγω ακομα ενα μηνα θα κανω σιγουρα αποκλειστικο θηλασμο που θα ειναι 6 μηνων μπορει να δωσω και συμπληρωμα θα ειναι και καλοκαιρι να ειμαστε πιο ανετα το σκεφτομαι ομως ακομα..ο μικρος μεγαλωνει πολυ ειναι 7.500 κιλα μιλαει συνεχεια και τσιριζει γυρναει μονος απο ανασκελα μπρουμητα σηκωνεται με το κρατημα του χεριου μου και εχει 10 μερες αρχισαμε απογευμα ριζαλευρο και απο προχες καροτο που δεν του αρεσε και σημερα πατατα καροτο το εφαγε πιο ευχαριστα βεβαια δεν το τρωει ολο γυρω στα 80μλ εδω γερμανια αρχιζουν πολυ νωρις στερεες απο 4 μηνων μου ειπε ο γιατρος εγω του εδωσα 4μιση ρυζαλευρο..

βαφτιση εχουμε στις 19 ιουλιου τα εχω ολα ετοιμα προσκλητηρια τυπωμενα κλεισαμε μπομπο ,γλυκα, ρουχα, σταυρο, στολισμο, πηρα και φορεμα και παπουτσια για μενα ανυπομονω να ερθω ελλαδα να γινει η βαφτιση..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

μαρτζι μου να χαιρεσαι την κορουλα σου πολυχρονη να τα εκετοστισει,να ειναι παντα γερη και ευτυχισμενη..

μαρμιν καλοφωτιστα να ειναι παντα υγεια και ευτυχια να εχουν..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

μαρτζι μου να χαιρεσαι την κορουλα σου πολυχρονη να τα εκετοστισει,να ειναι παντα γερη και ευτυχισμενη..

μαρμιν καλοφωτιστα να ειναι παντα υγεια και ευτυχια να εχουν..

Se ευχαριστώ πολύ Κορίνα μου! Με το καλό κ η δική σας βάφτιση!!

Μαρτζούλα πολύ κούραση το πήγαινε έλα ε;;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,χαθηκα λίγο αλλα ειχα λογο. Εκανα μια επέμβαση και ήμουν στο νοσοκομείο. Τώρα αναρρωνω κι ελπίζω να έχει πάει καλά το χειρουργείο και να ανάκτησω την όσφρηση μου! Κατά τ αλλα είμαι καλά.κορινα είχες χαθεί. Μεγαλώνει ο μικρος σου .μπραβο!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,χαθηκα λίγο αλλα ειχα λογο. Εκανα μια επέμβαση και ήμουν στο νοσοκομείο. Τώρα αναρρωνω κι ελπίζω να έχει πάει καλά το χειρουργείο και να ανάκτησω την όσφρηση μου! Κατά τ αλλα είμαι καλά.κορινα είχες χαθεί. Μεγαλώνει ο μικρος σου .μπραβο!

Μαρτζούλα μου δεν ήταν κάτι σοβαρό ε;; Περαστικά σου!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...