Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Φεβρουαριου 2015


Greta

Recommended Posts

Καλημέρα και από μένα!

Papagalia με γεια τα νέα ρουχαλάκια! Θα πάω και εγώ μέσα στην εβδομάδα, μου είπαν οτι τα Η&M έχουν αρκετές επιλογές. Το βράδυ δυσκολεύομαι και εγώ να κοιμηθώ, όλο πλευρές αλλάζω. Άσε που κατουριέμαι συνέχεια και μισοκοιμάμαι! Αλλά μου φαίνεται ότι αυτά τα μαξιλάρια είναι για μεγαλύτερους μήνες και λέω κάνε υπομονή, έχεις πολύ δρόμο ακόμα! Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι στην αυχενική, εμάς αργεί ακόμα.

Έκανα βλακεία το Σάββατο το βράδυ και ήπια παγωμένο νερό και από χθες πονάει ο λαιμός μου και ανεβάζω δεκατάκια. Χθες το μεσημέρι έκανα σούπα γιουβαρλάκια και συνήλθα κάπως αλλά σήμερα το πρωί τα ίδια. Και φοβάμαι να πάρω ντεπόν (αν και λένε ότι επιτρέπεται).

Το απογευματάκι πήγαμε σε κάτι φίλους και είχαν μαζί τους ένα μπέμπη 9 μηνών, κούκλο! Ήταν και στρουμπουλούτσικος και χαμογελαστούλης, φτου φτου πολύ τον ζήλεψα! Του κάναμε και ένα μπανάκι και μοσχοβόλησε. Με έπιασε μια προσμονή όμως!

Μπράβο kashmam! Άντε να στρώσεις, να νιώσεις καλύτερα! Οι υπόλοιπες από συμπτώματα πως πάτε; Εγώ ανησυχητικά καλά, οι ναυτίες έχουν σταματήσει, νιώθω κάπως μόνο όταν έχει περάσει αρκετή ώρα από το τελευταίο γεύμα. Όχι πείνα αλλά κάτι σαν εξάντληση.

Marianna βρήκα και αυτό το άρθρο για την οδήγηση στην εγκυμοσύνη. Η ιδέα της μόνιμης ζώνη νομίζω θα με βολέψει. Ευχαριστώ!


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοριτσακια

kashmamευχομαι να αραιωνουν τα συμπτωματα σιγα σιγα!

Papagalia δεν το ειχα το μαξιλαρι αυτο που λες.στους τελευταιους μηνες εβαζα μαξιλαρια υπνου αλλα δεν με βολευαν.ηταν χειροτερα.ρουχα εγκυμοσυνης και εγω πρεπει να βγω να κοιταξω..εκανα κ προοδο χθες πηγα σουπερ μαρκετ,, θα παω και στα μαγαζια χαχαχ!

εμεις χθες περασαμε ομορφα! δεν πηγαμε για μπανιο αλλα καναμε αλλα πραγματα.ηταν η πρωτη φορα που ενοιωσα λιγο καλα! και επειδη ειμασταν με πολυ κοσμο δεν σκεφτομουν τις αναγουλες και τις ναυτιες.ξεφυγα λιγο! απο σημερα παλι ρουτινα αλλα περιμενω μια ξαδερφουλα μου να ερθει να μου κανει παρεα και θα περασει και αυτη η μερα!!! αλλες 4 για την αυχενικη!!!! ποση ανυπομονοσια δεν περιγραφεται... :) :)


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!

Αρχικά Μαριάννα καλωςόρισες! Εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά και να έχεις μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη!:tongue:

Αυτή η λύση με τη ζώνη μου ακούγεται καλή! Θα το εφαρμόσω κι εγώ μάλλον!

Όσον αφορά τον ύπνο, μην αγοράσετε ποτέ αυτά τα μαξιλάρια για τον ύπνο και το θηλασμό, που είναι ειδικά για εγκύους! Όταν ήμουν έγκυος είχα πάει να κοιτάξω, μου φάνηκαν ακριβά και δεν πήρα. Δανείστηκα ένα από μία φίλη για να το δοκιμάσω και δε με βόλεψε ποτέ ούτε στον ύπνο ούτε αργότερα στο θηλασμό, της το γύρισα πίσω! Όσον αφορά τον ύπνο, βολεύτηκα από την αρχή της εγκυμοσύνης με κάποια μικρά λεπτά σχετικά μαξιλαράκια (είναι της μπέμπας), που τα βάζω κάτω από την κοιλιά όπως ξαπλώνω στο πλάι για να μην αισθάνομαι ότι "κρέμεται" η κοιλιά μου.:D

Εγώ αύριο έχω πρόβα για το νυφικό χτένισμα και αυτήν την εβδομάδα θα πάρω και παπούτσια..... Πολλή κούραση με τις ετοιμασίες, αλλά περνάνε και οι μέρες γρηγορότερα και δε φρικάρω..... Έχω αρχίσει να φτιάχνω και τις μπομπονιέρες και τρέχω.....

Βρε κορίτσια, εγώ λέω να βολευτώ το καλοκαίρι με ότι μου χωράει από τα κανονικά μου ρούχα γιατί αν πάω να πάρω ρούχα εγκυμοσύνης καλοκαιρινά, μετά θα πάνε χαμένα.... Από την άλλη βέβαια, όλο φορέματα φοράω γιατί από παντελόνια δεν μου κάνει τίποτα, όχι ότι έχω κοιλιά, αλλά με στενεύουν....! Αξίζει λέτε να πάρω καμιά βερμούδα ή πεταμένα λεφτά?

Πού πήγε και η aik? Ήθελα πολύ να μας πει την εμπειρία της, πώς τα βγάζει πέρα εγκυμονούσα με 3 παιδιά? Εμείς με ένα και γκρινιάζουμε...:rolleyes:


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, εγώ λέω να βολευτώ το καλοκαίρι με ότι μου χωράει από τα κανονικά μου ρούχα γιατί αν πάω να πάρω ρούχα εγκυμοσύνης καλοκαιρινά, μετά θα πάνε χαμένα.... Από την άλλη βέβαια, όλο φορέματα φοράω γιατί από παντελόνια δεν μου κάνει τίποτα, όχι ότι έχω κοιλιά, αλλά με στενεύουν....! Αξίζει λέτε να πάρω καμιά βερμούδα ή πεταμένα λεφτά?

To ίδιο σκέφτομαι και εγώ και το Σάββατο μου έλεγε ο άντρας μου να πάμε σε κανένα mall και τελικά βαρέθηκα και δεν πήγαμε. Προς το παρόν τη βγάζω με μια παντελόνα και μία φούστα που έχουν πολύ μαλακό λάστιχο και τα 2 και ένα φόρεμα φαρδούτσικο που δεν ενοχλεί στη κοιλιά. Αλλά στο γραφείο δε γίνεται να φοράω συνέχεια τα ίδια και στις διακοπές θέλω κάτι άνετο. Από την άλλη σκέφτομαι ότι μέχρι Οκτώβρη ζέστη έχει οπότε αν πάρω απλά κανά φαρδύ φόρεμα ακόμα, θα τη βγάλω και θα μου μείνει και για μετά.

Στα ευχάριστα της ημέρας, πήγα και ζυγίστηκα στο φαρμακείο (σπίτι δεν έχω ζυγαριά) και με δείχνει στα ίδια κιλά με πριν ένα μήνα. Επειδή τα έχω τα κιλά μου, το είχα άγχος αλλά ευτυχώς δεν. Γιούπι!


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

vtgian μην ταλαιπωρεισαι με τα δεκατα.αν δεν νοιωθεις καλα παρε τον γιατρο σου να σου πει για κανενανα ντεπον.δεν πειραζει για ενα! περαστικα σου.

εγω δεν προκειτε να παρω ρουχα εγκυμοσυνης καλοκαιρινα.δεν υπαρχει λογος.θα παρω κανενα τζινακι να το εχω και για τον χειμωνα απλα δεν ξερω ποσο πιο μεγαλο να το παρω!!!

boulitsa τι ωραια!!!! μαλλια μακιγιαζ νυφικοοοο!!!:) (εγω παντρευτικα με πολιτικο)


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

aik, σε θαυμάζω! Όπως έχω ξαναπεί (θα δεις αν διαβάσεις προηγούμενα post) θέλω κι εγώ 4 παιδάκια - το λιγότερο 3 - αλλά προς το παρόν ο σύζυγος δεν το συζητάει.... :(:(:( Έχω ελπίδες επειδή είμαι ακόμα μικρή... :D Εσύ έχεις κάνει όλες τις γέννες φυσιολογικά? Γιατί με απασχολεί και το πόσο ασφαλές είναι να κάνει μία γυναίκα 3-4 καισαρικές τόσο για την ίδια όσο και για τα μωρά... Δουλεύεις? Τα καταφέρνεις μόνη σου ή με βοήθεια? Θέλατε και οι 2 εξ αρχής πολλά παιδιά ή κάποιος από τους δύο δεν ήθελε και πείστηκε αργότερα? Πώς είναι να είσαι έγκυος και να έχεις 3 παιδιά να φροντίσεις? θα βλέπεις εμάς τις υπόλοιπες που λέμε ότι δεν τα καταφέρνουμε με ένα και θα γελάς.... Σε ζάλισα, αλλά πραγματικά με ενδιαφέρει η εμπειρία σου....:tongue:

Καλημέρα σας!!!

το 1ο παιδι το γεννησα φυσιολογικα τα υπολοιπα 2 καισαρικη, αρα αν όλα πανε καλα και αυτό με καισαρικη θα γεννηθεί, δεν μπορω να ρισκάρω με φ.τ.

μεχρι 3 κ.τ. λενε οι γιατροι μετα είναι επικυνδινο...

εγω ηθελα 3 παιδιά ο συζυγος ηθελε και 4ο οποτε υπερισχυσε η γνωμη του...

Δουλευω οποτε δεν είμαι στο σπιτι ολη μερα, τα 2 μεγαλα πανε δημοτικο και η μικρη παει παιδικο από 6 μηνων, εχω βοηθεια (όχι παρα πολύ) αλλά όταν την χρειαστω εχω τη μαμα μου να μου κρατησει τα παιδια όχι να ερθει σπιτι μου, δεν αφηνει το σπιτι της... την μεγαλυτερη βοηθεια την εχω από τον αντρα μου και από το μεγαλο γιο(12 ετων).

Αυχενικη διαφανεια εχω στης 12.8 ... οσο για το σιελ που βαλατε..ισως και να εχετε πεσει μεσα διοτι τρωω συνεχεια αλμυρα και καπου διαβασα ότι αλμυρα=αγορι...


Γιώργος 26.10.2002 Άγγελος 12.07.2007 Εμμανουέλα 02.03.2012

age.png

Link to comment
Share on other sites

Οπότε, δεν παίρνω μαξιλάρι, για να λέτε εσείς που το ΄χετε δοκιμάσει ότι δεν κάνει τίποτα, δίκιο θα ΄χετε. Είναι και πανάκριβα αυτά που έχω δει...

Βάσω, πώς τα πας; Ρώτα το γιατρό για κανένα ντεπονάκι...Εμένα μου είχαν πει αν ανεβάσω πάνω από 38 να παίρνω ένα ντεπόν...

Boulitsa, καλή πρόβα τα μαλλάκια σου!


FEJKp3.png

zHIYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Vtgian k Greta τσάμπα χάρηκα σήμερα πάλι χάλια! Μετράω μέρες αντίστροφα να έρθει αυτή η 11η ριμαδοβδομαδα γιατί στον γιο Μ τότε έγινα καλά οπότε λέω ότι κ τώρα κάπου εκεί θ σηκωθώ απο το κρεβάτι.

Πάντως κορίτσια εγώ κ με ένα απλό μαξιλάρι ύπνου ανάμεσα στα πόδια βολευομαι.

Όσο για τα ρούχα εγκυμοσύνης θέλω να πάρω αλλά προς το παρόν την βγάζω μέσα στο σπίτι οπότε λέω να το αφήσω για αργότερα αν κ οι εκπτώσεις ειναι μια καλή ευκαιρία!


KMwEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Aik να σ Πω και εγώ στον πρώτο μόνο αλμυρά έτρωγα γλυκό έφαγα μετά τον 6 μήνα κ αυτή τη φορά πάλι μόνο αλμυρά Μ έρχονται στο μυαλό τα γλυκά ούτε να τα βλέπω λες να κάνω κι άλλο αγόρι;

Boulitsa ποτέ με το καλό παντρευεσαι; Πως λες να κανείς τα μαλλιά σ;


KMwEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έτσι ξέρω, ότι στο 38αρι παίρνεις αναλγητικό αλλά μέχρι 37,2 έφτασα οπότε δεν υπήρχε λόγος.

Το πρωί είχα τα δεκατάκια μου (το καταλαβαίνω από τον πονοκέφαλο) αλλά εδώ και κανένα τετράωρο νιώθω καλά και ο λαιμός δεν ενοχλεί. Θα σχολάσω, θα πάω σπίτι να φάω τα υπόλοιπα γιουβαρλάκια σουπίτσα, θα ρίξω κάνα ύπνο και θα γίνω περδίκι!

Για δουλειά δεν έχω όρεξη μόνο και έχω άλλες 2 εβδομάδες μέχρι την άδεια. Πώς θα περάσουν;

Aik, συγχαρητήρια και σε εσένα και στον άντρα σου που τα καταφέρνετε! Χαίρομαι πολύ όταν ακούω να βοηθάνε οι άντρες, γιατί αυτό το στερεότυπο του άντρα πασά που βλέπω σε διάφορα φόρουμ με εκνευρίζει απίστευτα! Με τέσσερα παιδιά θα κάνετε μία υπέροχη οικογένεια! Είναι δύσκολο το μεγάλωμα αλλά η ευτυχία του Κυριακάτικου τραπεζιού όταν τα παιδιά σου μεγαλώσουν, που θα τους έχετε όλους γύρω σας είναι ασύγκριτη! Η συννυφάδα μου είναι 8 αδέλφια και το πόσο τους ζηλεύω όταν μαζεύονται, δε λέγεται!


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ααααα, ώστε για μπανάκι στα παραλιακά είχατε πάει οι περισσότερες! Και λέω κι εγώ εχτες "πολύ ψόφιο το φορουμ"! Αχ πόσο τα αγαπάω τα καλοκαιρινά μπανάκια! Ο δικός μου όμως μου τα απαγόρευσε δια ροπάλου από τον Ιούνιο! Ζηλεύω πάρα πολυ!

boulitsa καλές ετοιμασίες και η ώρα η καλή!

Για ρουχαλάκια φαρδουλά με λάστιχα και άνετα εκτός από H&M μπορείτε να βρείτε και στο Marks & Spencer και στο Promod. Εγώ πήγα την προηγουμενη εβδομάδα στο Mall και το Σάββατο με τη μπόρα στην Ερμού, και στο Η&Μ δε βρήκα ρούχα για εγκύους. Δε ξέρω γιατί, αλλά ίσως να μη τα φερνουν στην Ελλάδα.... δε ρώτησα κιόλας...

Για τον ύπνο κι εγώ δυσκολεύομαι λίγο γιατί έχω συνηθίσει να κοιμάμαι μπρούμυτα. Τώρα δε μπορω να είμαι έτσι γιατί με ενοχλείσ την κοιλιά, οπότε αναγκαστικά στο πλάι. Ακόμα δε νιώθω ανάγκη για μαξιλάρι αλλά αν στο μέλλον χρειαστω θα δοκιμάσω με αυτά που έχουμε σπίτι!

Link to comment
Share on other sites

vtgian καλύτερα να το αντιμετωπίσεις με φυσικούς τρόπους. Όχι ότι θα πάθεις τίποτα με ένα depon, αλλά ότι αποφεύγουμε από φάρμακα καλό είναι. Θα σε μαλώσω.... δεν έπρεπε να πας στη δουλειά με δέκατα στηn κατάστασή σου...

κορίτσια, αυτό που λέτε με τις γεύσεις σε σχέση με το φύλο, εγώ στην κόρη μου ήθελα συνέχεια ξινά..... Τώρα θέλω τα γλυκά, που κανονικά δεν τρώω ΚΑΘΟΛΟΥ, εκτός από λίγο παγωτό....:eek: και γι' αυτό υπέθεσα ότι αυτή τη φορά θα είναι αγόρι....:confused::confused::confused:

kashman είναι ένα θέμα αυτό με τα μαλλιά... Ευελπιστώ να με διαφωτίσει αύριο η κομμώτρια..... Πείτε καμιά ιδέα..... το νυφικό θα είναι στράπλες. Λόγω της κατάστασής μου και της ζέστης (17 Αυγούστου), έλεγα να τα πιάσω πάνω, αλλά έχω πολύ μακριά μαλλιά και λέω είναι κρίμα να μη φανούν.... Εσείς τι λέτε βρε κορίτσια?

aik μου σε θαυμάζω, μπράβο σου που τα καταφέρνεις και με τη δουλειά και με τα παιδιά σχεδόν μόνη σου! Επίσης, μπράβο και για το γιο σου που σε βοηθάει! Να σου ζήσουν και με το καλό και το 4ο!:D:D:D


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites

boulitsa να τα πιάσεις τα μαλλιά! Εφόσον το νυφικό σου είναι στράπλες, θα δείχνουν πιο όμορφοι οι ώμοι σου με τα μαλλιά ψηλά, παρά κάτω. Άσε που μπορείς να κάνει πολύ εντυπωσιακά πράγματα στους κότσους! Και με τη ζέστη όπως λες, επιβάλλεται! Ότι σε κάνει να νιώσεις πιο άνετα!

Εντάξει δεν ήμουν και τραγικά, και προτίμησα να κρατήσω την άδεια για κανονική ανάγκη (είμαστε λίγο δύσκολοι στη δουλειά με τις άδειες και το τελευταίο πράγμα που θέλω είναι να τρέχω στο ΙΚΑ για να μου τη δικαιολογήσουν).


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...