Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ....316!!! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΛΑΚΑΣ.... ΚΙ ΕΓΩ ΕΠΙΣΗΣ...

ΞΕΚΙΝΑΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΘΕΡΑΠΕΙΑ!

Μπραβο!!!!!!!!!!!

Ειδες?

Καμια φορα μας δοκιμαζει, αλλα δε μας ξεχνα!!!!!

Χαιρομαι αφανταστα!!!!

:-P:razz:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δομνινάκι,

τα είπαμε και στο τηλέφωνο θα στο γράψω κιόλας!

Κανείς δεν είναι παραπάνω απτον Θεό ούτε ο καλύτερος γιατρός. Στο χρωστάει η ζωή ένα Δομνινάκι γιατί το θέλεις πολύ. Κοίτα να μην στεναχωριέσαι (και πώς να μην αλλά προσπάθησε να σκέφτεσαι μόνο θετικά). Και η μαμά σου μπορεί να βγει απτο νοσοκομείο ποτέ δεν ξέρεις.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλή σας μέρα..

Ακόμη δεν το πιστεύω.. Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη και εύχομαι πλέον όλα να έχουν πάρει το δρόμο τους.. Έχουμε ακόμη μέλλον αλλά τουλάχιστον η αρχή έγινε..

Σας ευχαριστώ όλες για τη στήριξή σας και τις ευχές σας και εύχομαι να έχουμε μόνο ευχάριστα από εδώ και μπρος..

Σας αγαπώ όλες πολύ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Yooohoooooo!!Ενα τερααααστιο ΜΠΡΑΒΟ στη Δομνινα!!!!Μακαρι κοπελα μου αυτη η χοριακη σου να μην κανει αλλα κολπακια και να ανεβει κατακορυφα,το καλο που της θελω!Μην το βαζεις κατω,θα ερθουν τα καλα νεα στη ζωη σου,ακριβως γιατι εχεις ηδη αντεξει πολλα!Καλη τυχη και στη Meletina και οποια αλλη σκαρωνει κατι..Εγω,περασα και το β' επιπεδου!Ολα καλα,το μπεμπακι μου συμπεριφερεται μια χαρα και καθε μερα που περναει τσιμπιεμαι για να το πιστεψω!Σας ειπα οτι ειναι αντρας???Το ειπα στην κορη μου-που αυτον τον καιρο θελει να ειναι ο μπεν-τεν-και νομιζω χαρηκε!Babydust σε ολες και καλη τυχη μας.Η Mywish πως παει,ξερετε κατι?

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα τον υπολογιστή περιμένοντας με αγωνία τα νέα σου Δομνίνα μου....

Στο έλεγα...στο έλεγα...και το πίστευα...ξέρεις πόσο πολύ χαρούμενη είμαι για σένα...όλα καλά θα πάνε από εδώ και εμπρός...

Maybe αφού πέρασες το β'επιπέδου δεν μασάμε...αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση..

Μελετίνα καλή επιτυχία κοριτσάκι...εύχομαι και για σένα τα καλύτερα..

Φιλιά σε όλα τα μαγουλάκια και καλή σας μέρα...


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου γλυκά...

Δεν το βάζω κάτω.. συνεχίζω να ελπίζω, να προσεύχομαι και να παρακαλάω... Είμαι σίγουρη πως με τόση θετική ενέργεια και ευχούλες έχω μαζέψει από σας το σποράκι μου θα τα καταφέρει.. Όπως σας είπα και πριν είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη και ελπίζω το κάθε βήμα να με φέρνει πιο κοντά στο όνειρο!

Maybe τι καλά.. αγοράκι.. άντε στη μέση ακριβώς είσαι.. κοντεύεις..

Η Mywish κάπου διάβασα πως είναι σπίτι διότι έχει επιχείλιο πλακούντα και είναι επικίνδυνο..

Ντόλη, Yola, Βίλλυ και σε όλα τα κοριτσάκια εύχομαι πολύ σύντομα να ακούσουμε και από σας χαρές...

Αλήθεια Ντόλη μου τα φάρμακα θα τα χρειαστείς ή να τα δώσει η κοπέλα αλλού;

Σας φιλώ γλυκά και εννοείται πως μόλις έχω οτιδήποτε νεότερο θα ενημερώσω!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας !!!!!

Πριν από λίγο γύρισα από την ωοληψία και όλα πήγαν πολύ καλά.

Πέντε ωάρια μου πήραν .....και έκανα ωοληψια χωρίς νάρκωση και χωρίς μέθη.:D

Η αναισθησιολόγος ήταν απίστευτη......ζήτησα να μη γίνει νάρκωση και μου χορηγησε παυσίπονο φάρμακο ενδοφλεβίως. Στην αρχή μόλις το ένιωσα με έπιασε μια ταχυπαλμία και νόμιζα πως θα λυποθυμούσα αλλά μετα το συνήθισα και όλα πήγαν μια χαρά.....σε όλη τη διάρκεια μου κρατούσε και το χέρι, ήταν πολύ καλή.

Δε κρατησε πολύ η διαδικασία και μάλιστα μιλούσα κατά τη διάρκειά της.

Τώρα θα περιμένουμε αύριο να δούμε πόσα θα γονιμοποιηθούν και αν όλα πάνε καλά εμβρυομεταφορά θα γίνει την Δευτέρα.

Αφού πέρασε αυτό το κομματι της ωοληψίας για το οποίο είμουν περισσότερο αγχωμένη.......τώρα είμαι πιο ήσυχη.

Εσείς τι κάνετε??

Πολύ ευχάριστα τα νέα και από τη Δόμνινα.....και την αύξηση της χοριακής της:D

Το ίδιο και απο τη maybe που όλα πάνε καλά και θα ρθει σιγά σιγά και το αγοράκι της:D

Εὐχομαι όλες πολύ συντομα να έχουμε τα καλύτερα νέα.

Φιλάκια σε όλες :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε οοοολα τα κοριτσια....

Καλη καλη καλη επιτυχια στην Μελετινα μας!!!!!!!

Μακαρι να εισαι η επομενη εγκυουλα!!!!!!!

Χαιρομαι που πανε ολα καλα με τις ηδη εγκυουλες μας......Maybe και συμφουγαρακι με το καλο......

Ιολη μου και Ντολη χαιρομαι που σας ξαναβλεπω και σας ξαναδιαβαζω....Μου ειχατε λειψει και οι δυο παρα πολυ....

Δομνινα μου εμεις τα ειπαμε!!!!

Γιολαντακι ελπιζω να τα πουμε απο κοντα.....

Ξεχασα καμια:confused::confused::confused:

Εγω αδιαθετησα και πηρα τον γιατρο....θα τον παρω την Δευτερα παλι να μου πει για το ραντευου με το κεντρο...

Επισης να σας πω πως πηραμε βαθμους σημερα και ο μικρος εβγαλε 19.12/13!!!!!!:-P:-P

Παρα ενα 20!!!! Ειχε 19 στα γερμανικα!!!!

Εννοειται πως ειμαι πααααααρα πολυ χαρουμενη και παααααρα πολυ περηφανη!!!!:-P:-P

Εκτος απο τον βαθμο, που δε θα σας πω πως δε παιζει ρολο, εκτος ομως απο αυτο μεγαλη χαρα μου εδωσαν τα λογια των καθηγητων του, που μου ειπαν πως ειναι απο τα πιο καλα παιδια του σχολειου και ο Φυσικοχημικος που μου ειπε πως παιδια σαν τον Βασιλη ειναι τιμη και δυναμη για το σχολειο μας:-P:-P

Αυτα και μολις εχω νεα απο τον γιατρο θα σας ενημερωσω!!!!!!!

Φιλακια σε οοοοοοοολα τα κοριτσακια:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βίλλυ μου γλυκιά..

Με μια τόσο γλυκιά, αγωνίστρια και συγκροτημένη μανούλα είναι δυνατόν το παιδί να μη βγει μάλαμα;;;;

Χίλια μπράβο και σε σένα κορίτσι μου!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γεια σας !!!!!

Πριν από λίγο γύρισα από την ωοληψία και όλα πήγαν πολύ καλά.

Πέντε ωάρια μου πήραν .....και έκανα ωοληψια χωρίς νάρκωση και χωρίς μέθη.:D

Η αναισθησιολόγος ήταν απίστευτη......ζήτησα να μη γίνει νάρκωση και μου χορηγησε παυσίπονο φάρμακο ενδοφλεβίως. Στην αρχή μόλις το ένιωσα με έπιασε μια ταχυπαλμία και νόμιζα πως θα λυποθυμούσα αλλά μετα το συνήθισα και όλα πήγαν μια χαρά.....σε όλη τη διάρκεια μου κρατούσε και το χέρι, ήταν πολύ καλή.

Δε κρατησε πολύ η διαδικασία και μάλιστα μιλούσα κατά τη διάρκειά της.

Τώρα θα περιμένουμε αύριο να δούμε πόσα θα γονιμοποιηθούν και αν όλα πάνε καλά εμβρυομεταφορά θα γίνει την Δευτέρα.

Αφού πέρασε αυτό το κομματι της ωοληψίας για το οποίο είμουν περισσότερο αγχωμένη.......τώρα είμαι πιο ήσυχη.

Εσείς τι κάνετε??

Πολύ ευχάριστα τα νέα και από τη Δόμνινα.....και την αύξηση της χοριακής της:D

Το ίδιο και απο τη maybe που όλα πάνε καλά και θα ρθει σιγά σιγά και το αγοράκι της:D

Εὐχομαι όλες πολύ συντομα να έχουμε τα καλύτερα νέα.

Φιλάκια σε όλες :D:D:D

Καλή εμβρυομεταφορά κοριτσάκι. Άντε να μας κεράσεις εσύ τον Ιούλιο....


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα κι εγώ... το ξέρω ότι άργησα αλλά ας όψεται η καθυστέρηση 1 1/2 ώρας στο κέντρο λόγω πολλών χειρουργείων..

Τελικά.. το Δομνινάκι είναι εκεί και το παλεύει ακόμη... 576 η επαναληπτική χοριακή... Ο γιατρός απολύτως ξεκάθαρος.. Θα είμαστε πολύ τυχεροί αν ανήκουμε στο 10% των πιθανοτήτων να πάει καλά.. Εγώ του είπα ότι εγώ πιστεύω ότι θα πάμε καλά και ότι δικαιούμαι μια φορά εγώ να ανήκω στο 10% που τα καταφέρνει...

Κάναμε τη θεραπεία μας και τώρα πάλι τη Δευτέρα επαναληπτική χοριακή.. Αναλόγως του αποτελέσματος παίρνω τηλέφωνο τον γυναικολόγο που με παρακολουθεί και κανονίζουμε..

Οι γιατροί στο κέντρο μου κορίτσια άψογοι.. Μου μίλησαν ωραία και σταράτα, αναλύσαμε όλα τα ενδεχόμενα και δεν πήραν τίποτε για τη θεραπεία που κανονικά στοιχίζει 300 Ευρώ.. Είπαν ότι είναι ιδεολογικό και ηθικό το ζήτημα γι' αυτούς και αυτό που θέλουν είναι να πάω καλά.. γι' αυτό και το παλεύουμε όλοι μας με όλες μας τις δυνάμεις..

Συνεχίστε να ρίχνετε τόνους μωρουδόσκονης.. Το σποράκι μου θέλει καλόπιασμα!

Φιλάκια πολλά σε όλα τα κοριτσάκια που με σκέφτονται.. Σας αγαπώ πολύ και εύχομαι και για σας σύντομα τα καλύτερα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.....

Πρώτα απ όλα να πως ένα πολύ μεγάλο μπράβο στη Βίλυ και στο γιο της:D

Είναι πολύ όμορφο να καμαρώνεις με αυτό τον τρόπο για το παιδί σου.

Βιλλάκι ειναι μεγάλη ευχή μου να κάνω παιδιά και κάποτε να καμαρώνω και γω τόσο πολύ γι αυτἀ:D:D

Δομνινάκι καλά τα πάει το μικρό σου, αλήθεια ποιο το επόμενο βήμα?? ξανά χοριακή ή υπέρηχος?? λογικα αν συνεχίσει όπως τώρα να αυξάνεται καλά θα φανεί σε 3-4 μερούλες και στον υπέρηχο.

Τα δικά μου νέα κορίτσια......

Από τα 5 έμβρυα τα 4 ήταν ωριμα.....από αυτά τα 4 τα 2 γονιμοποιήθηκαν με μικρογονιμοποίηση. Τη Δευτέρα μου είπαν για εμβρυομεταφορά......αλλά έχουμε και την αγωνία να πάνε καλά και στις διαιρέσεις για να μην έχουμε και άλλες απώλειες.

Από γονιμοποιήσεις στα φυσιολογικά είμαστε....εννοώ 2 στα 4 ειναι μια φυσιολογική κατάσταση. Εκεί που δεν πήγαμε καλά είναι στη μεγάλη παραγωγή ωαρίων αν σκεφτούμε πως 4 ώριμα έκανα.

Μακάρι κορίτσια έστω αυτά τα 2 να ειναι τα τυχερά μας.

Βιλλάκι να μας πεις και συ τα νέα σου από το κέντρο όταν πας:D

Γιόλα, Ντόλη, my wish, Ιολη, maybe2, Παρασκευή (τι να κάνει άραγε....έχουμε καιρό να ακουσουμε νέα της όπως και από τη Λιονταρίνα)....πολλά πολλά φιλάκια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δομνινάκι καλά τα πάει το κοριτσάκι σου. Κοριτσάκι θα είναι τέτοια μαχήτρια που έχει αποδειχτεί. Περιμένουμε κι άλλη χοριακή να το γιορτάσουμε μαζί με τον υπέρηχο. Η μαμά σου τί γίνεται. Έμαθε τα ελπιδοφόρα νέα? Πιστεύω επιδεινώθηκε που στεναχωρήθηκε μαζί σου αλλά τώρα έχει μία ελπίδα κι εκείνη ότι υπάρχει Θεός. Συγνώμη που μιλάω έτσι αλλά περί θαύματος πρόκειται το δικό σου σποράκι.

Μελετίνα καλά εμβρυομεταφορά. Φυσικά και θα είναι τυχερά γιατί να μην είναι. Πόσο σου έχει στοιχίσει μέχρι τώρα και ποιό είναι το κέντρο που πήγες?


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...