Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Δομνινάκι καλά τα πάει το κοριτσάκι σου. Κοριτσάκι θα είναι τέτοια μαχήτρια που έχει αποδειχτεί. Περιμένουμε κι άλλη χοριακή να το γιορτάσουμε μαζί με τον υπέρηχο. Η μαμά σου τί γίνεται. Έμαθε τα ελπιδοφόρα νέα? Πιστεύω επιδεινώθηκε που στεναχωρήθηκε μαζί σου αλλά τώρα έχει μία ελπίδα κι εκείνη ότι υπάρχει Θεός. Συγνώμη που μιλάω έτσι αλλά περί θαύματος πρόκειται το δικό σου σποράκι.

Μελετίνα καλά εμβρυομεταφορά. Φυσικά και θα είναι τυχερά γιατί να μην είναι. Πόσο σου έχει στοιχίσει μέχρι τώρα και ποιό είναι το κέντρο που πήγες?

Γιόλα μου ακόμα δεν έχω πληρώσει το κέντρο. Τον είχα ρωτήσει πόσα χρήματα να δώσω στην ωοληψία και μου είπε μετά στην εμβρυομεταφορά....άρα αύριο θα δω πόσο θα πάει....στο περιπου ξερω αλλά κατάψυξη δε θα έχουμε άρα θα πάει κάτι λιγότερο.....θα σου πω αύριο.

Από τα υπόλοιπα .....στα φάρμακα ....γύρω στα 60 ευρώ....και τις 3 οιστραδιόλες που εκανα στο κεντρο 45 ευρώ.

Σίγουρα έχουμε δώσει και για εξετάσεις κάποια χρήματα....αλλά δε τα έχω υπολογίσει όλα αθροιστικά.

Αν ρωτάς γιατί σκέφτεσαι να προχωρήσεις σε εξωσωματική ....τα χρήματα που θα δώσεις για τις εξετάσεις έχουν να κάνουν με το ποιες εξετασεις θα σου ζητησει ο δικός σου γιατρός.....τι ταμείο ....αν εχεις χρόνο και προλαβαινεις να τις κανεις ....κτλπ Πχ εγώ κυστική ίνωση δε τη προλάβαινα στο Λαικο....μπορείς πχ από τώρα να κλεισεις ενα ραντεβου αν δεν την εχεις κανει γιατι εχει πολυ αναμονη. Εγώ πχ βρεθηκα φορεας και πληρώσαμε 2η εξεταση για να την κανει και ο αντρας μου.

Εσύ σκέφτεσαι να προχωρήσεις σε εξωσωματική??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γιόλα μου ακόμα δεν έχω πληρώσει το κέντρο. Τον είχα ρωτήσει πόσα χρήματα να δώσω στην ωοληψία και μου είπε μετά στην εμβρυομεταφορά....άρα αύριο θα δω πόσο θα πάει....στο περιπου ξερω αλλά κατάψυξη δε θα έχουμε άρα θα πάει κάτι λιγότερο.....θα σου πω αύριο.

Από τα υπόλοιπα .....στα φάρμακα ....γύρω στα 60 ευρώ....και τις 3 οιστραδιόλες που εκανα στο κεντρο 45 ευρώ.

Σίγουρα έχουμε δώσει και για εξετάσεις κάποια χρήματα....αλλά δε τα έχω υπολογίσει όλα αθροιστικά.

Αν ρωτάς γιατί σκέφτεσαι να προχωρήσεις σε εξωσωματική ....τα χρήματα που θα δώσεις για τις εξετάσεις έχουν να κάνουν με το ποιες εξετασεις θα σου ζητησει ο δικός σου γιατρός.....τι ταμείο ....αν εχεις χρόνο και προλαβαινεις να τις κανεις ....κτλπ Πχ εγώ κυστική ίνωση δε τη προλάβαινα στο Λαικο....μπορείς πχ από τώρα να κλεισεις ενα ραντεβου αν δεν την εχεις κανει γιατι εχει πολυ αναμονη. Εγώ πχ βρεθηκα φορεας και πληρώσαμε 2η εξεταση για να την κανει και ο αντρας μου.

Εσύ σκέφτεσαι να προχωρήσεις σε εξωσωματική??

όλα τα ενδεχόμενα πλέον σκέφτομαι μια και κλείσαμε 3 χρόνια άκαρπων ελεύθερων σχέσεων και δεδομένου ότι θα κλείσω τα 38 σε λίγους μήνες. Και πάλι καλή επιτυχία!


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινάκι μου, σε σκέφτομαι και εύχομαι τα αυριανά νέα να είναι τέλεια!!!!!!! Καλή δύναμη σε σένα και το σποράκι σου που μάχεται.

Μελετίνα μου, καλή επιτυχία, με το καλό να κάνεις εμβρυομεταφορά και να είναι καλοστέριωτα.

Link to comment
Share on other sites

όλα τα ενδεχόμενα πλέον σκέφτομαι μια και κλείσαμε 3 χρόνια άκαρπων ελεύθερων σχέσεων και δεδομένου ότι θα κλείσω τα 38 σε λίγους μήνες. Και πάλι καλή επιτυχία!

Σ ευχαριστώ πολύ πολύ:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Δομνινάκι μου, σε σκέφτομαι και εύχομαι τα αυριανά νέα να είναι τέλεια!!!!!!! Καλή δύναμη σε σένα και το σποράκι σου που μάχεται.

Μελετίνα μου, καλή επιτυχία, με το καλό να κάνεις εμβρυομεταφορά και να είναι καλοστέριωτα.

Ιόλη μου και σένα σ ευχαριστώ πολύ πολύ....και εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας!!!!:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου καλή σας μέρα και καλή βδομάδα να έχουμε με μόνο ευχάριστα νέα..

Σήμερα είναι η μέρα της επαναληπτικής χοριακής από το αποτέλεσμα της οποίας θα κριθούν πολλά. Αν πω ότι δεν έχω αγωνία ψέμματα θα πω.. Το μόνο που ελπίζω είναι το Δομνινάκι να δίνει γερά τη μάχη του και να κάνει αισθητή πλέον και σίγουρη την παρουσία του.. όχι τίποτε άλλο, απλά να πάψω να αναρωτιέμαι.

Αναλόγως του αποτελέσματος της χοριακής θα κανονίσουμε και τον υπέρηχο.. Ελπίζω σε ένα καλό τετραψήφιο νούμερο αυτή τη φορά κορίτσια..

Ξέρω ότι όλες με σκέφτεστε και προσεύχεστε για μένα.. Σήμερα όμως ειδικά η σκέψη σας και η θετική σας ενέργεια έχουν ιδιαίτερη βαρύτητα.. Ελπίζω να έχω ευχάριστα νέα να μοιραστώ μαζί σας το απόγευμα..

Μελετινάκι με το καλό να υποδεχθείς τα μωράκια σου στην κοιλίτσα σου σήμερα και σε 12 μέρες να πανηγυρίζουμε όλες μας τη θετική χοριακή σου..

Γιόλα μου, στη μητέρα μου δεν είπα τίποτε ακόμη.. Αν δεν οριστικοποιηθεί η κατάσταση θετικά δεν πρόκειται να της πω το οτιδήποτε.. Δεν θέλω μέσα σε όλα αυτά που την απασχολούν να ανησυχεί και για μένα και την κατάστασή μου. Πρέπει να είναι όσο το δυνατόν περισσότερο ήρεμη και απερίσπαστη..

Ιόλη μου σ' ευχαριστώ που είσαι πάντα δίπλα μου... Μας έχεις λείψει πολύ και ελπίζω ειλικρινά αυτή τη βδομάδα να καταφέρουμε να τα πούμε από κοντά!

Ντόλη μου τα φάρμακα τα έχω στα χέρια μου.. Θα στα φέρω την Πέμπτη..

Σας φιλώ όλες πολύ πολύ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλή σας μέρα και καλή βδομάδα να έχουμε με μόνο ευχάριστα νέα..

Σήμερα είναι η μέρα της επαναληπτικής χοριακής από το αποτέλεσμα της οποίας θα κριθούν πολλά. Αν πω ότι δεν έχω αγωνία ψέμματα θα πω.. Το μόνο που ελπίζω είναι το Δομνινάκι να δίνει γερά τη μάχη του και να κάνει αισθητή πλέον και σίγουρη την παρουσία του.. όχι τίποτε άλλο, απλά να πάψω να αναρωτιέμαι.

Αναλόγως του αποτελέσματος της χοριακής θα κανονίσουμε και τον υπέρηχο.. Ελπίζω σε ένα καλό τετραψήφιο νούμερο αυτή τη φορά κορίτσια..

Ξέρω ότι όλες με σκέφτεστε και προσεύχεστε για μένα.. Σήμερα όμως ειδικά η σκέψη σας και η θετική σας ενέργεια έχουν ιδιαίτερη βαρύτητα.. Ελπίζω να έχω ευχάριστα νέα να μοιραστώ μαζί σας το απόγευμα..

Μελετινάκι με το καλό να υποδεχθείς τα μωράκια σου στην κοιλίτσα σου σήμερα και σε 12 μέρες να πανηγυρίζουμε όλες μας τη θετική χοριακή σου..

Γιόλα μου, στη μητέρα μου δεν είπα τίποτε ακόμη.. Αν δεν οριστικοποιηθεί η κατάσταση θετικά δεν πρόκειται να της πω το οτιδήποτε.. Δεν θέλω μέσα σε όλα αυτά που την απασχολούν να ανησυχεί και για μένα και την κατάστασή μου. Πρέπει να είναι όσο το δυνατόν περισσότερο ήρεμη και απερίσπαστη..

Ιόλη μου σ' ευχαριστώ που είσαι πάντα δίπλα μου... Μας έχεις λείψει πολύ και ελπίζω ειλικρινά αυτή τη βδομάδα να καταφέρουμε να τα πούμε από κοντά!

Ντόλη μου τα φάρμακα τα έχω στα χέρια μου.. Θα στα φέρω την Πέμπτη..

Σας φιλώ όλες πολύ πολύ!

Eννοείται πώς μόνο θετικά σε σκεφτόμαστε και μάλιστα συνέχεια. Το θέλουμε όλες τόσο πολύ!


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δυστυχώς το σκωτσέζικο ντους συνεχίζεται για μένα.. 877,70 οι μονάδες.. Μόλις μίλησα με το γιατρό και δεν έχουμε άλλο δρόμο από το να επαναλάβω πάλι χοριακή την Τετάρτη και να δούμε.. ότι αποτέλεσμα κι αν έχουμε, την Τετάρτη ή την Πέμπτη θα πάω από κει να με δει..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!!

Έγινε η εμβρυομεταφορά και τα εμβρυάκια μας ήταν πάρα πολύ καλά μου είπε η εμβρυολόγος, από μορφολογία ήταν άριστα στην πρώτη βαθμίδα και ηταν 6 διαιρέσεων. Όλα καλά μας είπε και ο γιατρός....το μόνο ότι δεν καταφέραμε κατάψυξη.

Τώρα αναμένουμε ....μου είπε μετά από 13 ή 15 μέρες χοριακή δηλ Σάβατο ή Δευτέρα. Πάντως κορίτσια δεν κατάλαβα απολύτως τπτ στην εμβρυομεταφορά......ήταν πιο ανώδυνη και από έναν απλό υπέρηχο.

Εύχομαι τα καλύτερα για το μικρό Δομνινάκι .....και τα καλύτερα για όλες τις κοπέλες που προσπαθείτε για ένα μωράκι:D

Link to comment
Share on other sites

Δομνίνα μου, σε καταλαβαίνω. Το έχω περάσει αυτό το σκωτσέζικο ντους και είναι ό,τι χειρότερο.

Ας ελπίσουμε την Τετάρτη να λάβει τέλος αυτό το μαρτύριο και να έχει θετική έκβαση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δομνίνα μου...αναμένουμε και αγωνιούμε κι εμείς μαζί σου. Σ'ευχαριστώ για τα φάρμακα...ελπίζω να μου φέρουν τύχη.

Μελετίνα, καλή επιτυχία να έχει η προσπάθειά σου...Ελπίζω να γιορτάσουμε σε λίγες ημέρες μαζί σου τα ευχάριστα...Έως τότε χαλαρά και θετική σκέψη..

Φιλάκια στις υπόλοιπες...έχουμε να πούμε πολλά από κοντά..


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γεια σας....

Καταρχας να σας ευχαριστησω ολες για τις ευχες σας και τα καλα σας λογια για τον μικρο μου!!!

Μελετινα μου μακαρι να πανε ολα τελεια κοριτσακι μου...οταν κανεις το "σουμα" πες μου ποσο κοστισε για να ετοιμαζομαι:P:p

Δομνινα μου, λιγο κουραγιο ακομα γλυκια μου.....Εννοειται πως οι προσευχες μου ειναι παντα μαζι σου....

Γιολαντακι μου, για ποτε λες εσυ να αρχισεις το ψαξιμο? εχεις βρει γιατρο και κεντρο?

Εγω πηρα τον γιατρο μου σημερα οπως σας ειχα πει και μου ειπε Πεμπτη πρωι 10 και μιση ραντευου στο κεντρο στους Αμπελοκηπους...

Θα ειναι και αυτος εκει και ο συζυγος και θα μιλησουμε ολοι με τον εμβρυολογο...Αντε να δουμε τι σκατα θα κανουμε.....

Η αληθεια ειναι πως δεν εχω πια τις ελπιδες που ειχα οταν πρωτο ξεκινησα ολο αυτο το ψαξιμο πριν 1μιση χρονο.....

Μεχρι τοτε δεν εκανα ωορηξια απο μονη μου αλλα και με τα σερπαφαρ δεν ειχα καθολου καλη ανταποκριση και 2 φορες που ειχα κανει Γκοναλ ειχα ενα και κανενα ωαριο αντιστοιχα:-(:sad:....

Τα πραγματα λοιπον ειναι μαλλον δυσοιωνα για μενα και δεν πιστευω πως θα τα καταφερω τελικα:-(:sad:...Αυτο δε σημαινει πως δε θα το προσπαθησω βεβαια...Απλα "κραταω μικρο καλαθι"...

Αυτα προς το παρον κοριτσακια μου!!!!

Φιλακια πολλα πολλα:-P:-P


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνίνα μου...αναμένουμε και αγωνιούμε κι εμείς μαζί σου. Σ'ευχαριστώ για τα φάρμακα...ελπίζω να μου φέρουν τύχη.

Μελετίνα, καλή επιτυχία να έχει η προσπάθειά σου...Ελπίζω να γιορτάσουμε σε λίγες ημέρες μαζί σου τα ευχάριστα...Έως τότε χαλαρά και θετική σκέψη..

Φιλάκια στις υπόλοιπες...έχουμε να πούμε πολλά από κοντά..

Ντολακι μου, εσυ ξεκινας κατι?Εχω χασει επεισοδια????


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κοριτσάκια μου!

Δομνίνα, βάστα γερά, εύχομαι σύντομα να έχεις καλά νέα και να τελειώσει το μαρτύριο...

Μελετίνα, καλή επιτυχία κοριτσάκι μου! Ελπίζω να είσαι ξάπλα και να μην κάνεις ταρζανιές, για να γραπωθούν τα μωράκια σου...

Γιολάκι, δεν το 'χω ξεχάσει το κέρασμα.. Αλλά όλο έχω μικροπροβληματάκια, θα σας τα πω απο κοντά.. Πότε κανονίσατε συνάντηση? Αν κάτσει αυτό το Πα-Σα-Κυριακο, είμαι μέσα (αρκεί να γίνει η συνάντηση προς τα βόρεια, έχω γίνει πολύ δυσκίνητη με την κοιλιά και τα κιλά)...

Βιλλάκι, συγχαρητήρια για το διαμάντι σου!

Maybe πως είσαι? Κουράζεσαι με τις ζέστες?

Φιλάκια σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...