Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 23/4/2020 at 5:43 ΜΜ, Sandykou είπε:

Κοριτσια μια φιλη μου ψαχνει να αλλαξει γιατρο στην Αθηνα κσι ειναι ανσμεσα σε σφακ, τσιριγ και ιασω. Για πανω απο 40 ποιον θα προτεινατε γιατι εχει απογοητευτει!

Επισης οσες παιρνετε Q10 ποσα mg παιρνετε την ημερα; διαβασα οτι παιρνουν μεχρι και 600! Εγω παιρνω 30 mg 3 φορες τη μερα,  τοσο επαιρνα κσι στην πρωτη που εμεινα εγκυος αρα για να το λεει ο γιατρος κατι θα ξερει βεβαια. Μαλλον δεν εχω τι να κανω και ψαχνομαι!

ειμαι 43  με δοκιμες απο τα 39 . πρωτη φορα καταφερα    να κανω 6 ωαρια  (με τσιριγ) στα 43.  Στον σφακ ειχα πάει μονο 1η επισκεψη αλλα δεν μου ταιριαξε το  όλο  στυλ. Ιασω που σημαινει instit of lif (ιδια εταιρεια με το ΜΗΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΑΣ) εχω για το εργαστηριο αμφιβολιες. προσωπικα εχω κανει στο ΜΗΤ.  Στα 40 μου εκανα 4 ωαρια  γονιμοποιηθηκαν 3  και εμεινα στο 1 το οποιο έχασα 8η  βδομαδα μεχρι εδω οκ λογικο στα 40 να συμβει. Στη συνεχεια με δότρια  πήρα 6 (μετα απο  ασχημη εμπειρια διοτι ειδα στοιχεια αλλης λήπτριας που θα επαιρνε απο την ιδια  δότρια και  δεν ξερω τι ψεμα της ειπαν γιατι τελικα γιατι δεν της τα εδωσαν) καταφερα να μεινω 1 φορα απο τις 3 εμβρυομεταφορες το οποιο εχασα στην 6η βδομαδα αυτο δεν ξερω αν ειναι λογικο. φυσικα στην συνεχεια εκανα ολες αυτες τις εξετασεις για τις αποβολες που δεν βρεθηκε κατι. οποτε στα 42+  πήγα σε δημοσιο για εναν κυκλο,  οπου ειδε στον τελευταιο υπέρηχο πριν την ωοληψια  1 και 1  με ερωτηματικο με φουλ φαρμακα. Πανικοβλήθηκα  πήγα και εκανα την ωοληψια στο ΑΚΕΣΩ. Γνωστη μου φιλη γιατρος αλλης ειδικοτητας μου ειπε οτι ειναι το καλυτερο εργαστηριο. αποτελεσμα : 2 στον παγο γονιμοποιημενα  μετα την ωοληψια AKEΣΩ,  αλλα παρακολουθηση δημοσιο.    ο τσιριγ με τροποποιημενο φυσικο 1 μηνα μετα, ΕΛΑΧΙΣΤΑ  φαρμακα   μου εκανε 6 ωαρια. Στα 43 μου. ΑΡΑ απο προσωπικη  αποψη χωρις να ειμαι γιατρος μετα απο 5 χρονια ψαξιματος- 

1. inst of li/ μητ/ιασ  αμφιβαλλω για τα εργαστηρια,

2.σφακ δεν μου ταιριαζε ομως εχω ακουσει πολυ καλα., 

3.το δημοσιο ειναι μονο για πιτσιρικες αλλα  το προτεινω για ολες αυτες τις εξετασεις που ειναι πανακριβες, 

4.τσιριγ  παταει σταθερα και λειτουργει εξυπνα. Ειναι λίγο αυστηρος. Προσεχει την καθε λεπτομερεια, ελεγχει ολους τους παραγοντες που ελεγχονται, το εργαστηριο ειναι το πιο  οργανωμενο και το γραφειο του ειναι μεσα στο εργαστηριο οποτε δεν τους ψαχνεις ποτε. Θεωρω οτι ειναι η καλυτερη επιλογη (το λεω χωρις να εχω μεινει ακομα εγκυος)  μπορει να μην τα καταφερω τελικα διοτι ειμαι 43   και παλι τον προτεινω ως την καλυτερη επιλογη (με διαφορά)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

ειμαι 43  με δοκιμες απο τα 39 . πρωτη φορα καταφερα    να κανω 6 ωαρια  (με τσιριγ) στα 43.  Στον σφακ ειχα πάει μονο 1η επισκεψη αλλα δεν μου ταιριαξε το  όλο  στυλ. Ιασω που σημαινει instit of lif (ιδια εταιρεια με το ΜΗΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΑΣ) εχω για το εργαστηριο αμφιβολιες. προσωπικα εχω κανει στο ΜΗΤ.  Στα 40 μου εκανα 4 ωαρια  γονιμοποιηθηκαν 3  και εμεινα στο 1 το οποιο έχασα 8η  βδομαδα μεχρι εδω οκ λογικο στα 40 να συμβει. Στη συνεχεια με δότρια  πήρα 6 (μετα απο  ασχημη εμπειρια διοτι ειδα στοιχεια αλλης λήπτριας που θα επαιρνε απο την ιδια  δότρια και  δεν ξερω τι ψεμα της ειπαν γιατι τελικα γιατι δεν της τα εδωσαν) καταφερα να μεινω 1 φορα απο τις 3 εμβρυομεταφορες το οποιο εχασα στην 6η βδομαδα αυτο δεν ξερω αν ειναι λογικο. φυσικα στην συνεχεια εκανα ολες αυτες τις εξετασεις για τις αποβολες που δεν βρεθηκε κατι. οποτε στα 42+  πήγα σε δημοσιο για εναν κυκλο,  οπου ειδε στον τελευταιο υπέρηχο πριν την ωοληψια  1 και 1  με ερωτηματικο με φουλ φαρμακα. Πανικοβλήθηκα  πήγα και εκανα την ωοληψια στο ΑΚΕΣΩ. Γνωστη μου φιλη γιατρος αλλης ειδικοτητας μου ειπε οτι ειναι το καλυτερο εργαστηριο. αποτελεσμα : 2 στον παγο γονιμοποιημενα  μετα την ωοληψια AKEΣΩ,  αλλα παρακολουθηση δημοσιο.    ο τσιριγ με τροποποιημενο φυσικο 1 μηνα μετα, ΕΛΑΧΙΣΤΑ  φαρμακα   μου εκανε 6 ωαρια. Στα 43 μου. ΑΡΑ απο προσωπικη  αποψη χωρις να ειμαι γιατρος μετα απο 5 χρονια ψαξιματος- 

1. inst of li/ μητ/ιασ  αμφιβαλλω για τα εργαστηρια,

2.σφακ δεν μου ταιριαζε ομως εχω ακουσει πολυ καλα., 

3.το δημοσιο ειναι μονο για πιτσιρικες αλλα  το προτεινω για ολες αυτες τις εξετασεις που ειναι πανακριβες, 

4.τσιριγ  παταει σταθερα και λειτουργει εξυπνα. Ειναι λίγο αυστηρος. Προσεχει την καθε λεπτομερεια, ελεγχει ολους τους παραγοντες που ελεγχονται, το εργαστηριο ειναι το πιο  οργανωμενο και το γραφειο του ειναι μεσα στο εργαστηριο οποτε δεν τους ψαχνεις ποτε. Θεωρω οτι ειναι η καλυτερη επιλογη (το λεω χωρις να εχω μεινει ακομα εγκυος)  μπορει να μην τα καταφερω τελικα διοτι ειμαι 43   και παλι τον προτεινω ως την καλυτερη επιλογη (με διαφορά)

Ευχαριστουμε για την τοποθετηση 

Σε παρακαλω πες μου για το μητερα κανω φυσικους με ενδιαφερει η αποψη σου ειμαι συνομιλικη σου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , annamariag77 είπε:

Ευχαριστουμε για την τοποθετηση 

Σε παρακαλω πες μου για το μητερα κανω φυσικους με ενδιαφερει η αποψη σου ειμαι συνομιλικη σου

Σου εφαρμοσε πρωτοκολλο που δεν ειχες ξανακανει ο Τσιριγωτης ή η διαφορα πιστευεις ειναι στο εργαστηριο?Το μήνυμα ήτανε για την pcm. Μαντάρα τα, εκανα

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm said:

ειμαι 43  με δοκιμες απο τα 39 . πρωτη φορα καταφερα    να κανω 6 ωαρια  (με τσιριγ) στα 43.  Στον σφακ ειχα πάει μονο 1η επισκεψη αλλα δεν μου ταιριαξε το  όλο  στυλ. Ιασω που σημαινει instit of lif (ιδια εταιρεια με το ΜΗΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΑΣ) εχω για το εργαστηριο αμφιβολιες. προσωπικα εχω κανει στο ΜΗΤ.  Στα 40 μου εκανα 4 ωαρια  γονιμοποιηθηκαν 3  και εμεινα στο 1 το οποιο έχασα 8η  βδομαδα μεχρι εδω οκ λογικο στα 40 να συμβει. Στη συνεχεια με δότρια  πήρα 6 (μετα απο  ασχημη εμπειρια διοτι ειδα στοιχεια αλλης λήπτριας που θα επαιρνε απο την ιδια  δότρια και  δεν ξερω τι ψεμα της ειπαν γιατι τελικα γιατι δεν της τα εδωσαν) καταφερα να μεινω 1 φορα απο τις 3 εμβρυομεταφορες το οποιο εχασα στην 6η βδομαδα αυτο δεν ξερω αν ειναι λογικο. φυσικα στην συνεχεια εκανα ολες αυτες τις εξετασεις για τις αποβολες που δεν βρεθηκε κατι. οποτε στα 42+  πήγα σε δημοσιο για εναν κυκλο,  οπου ειδε στον τελευταιο υπέρηχο πριν την ωοληψια  1 και 1  με ερωτηματικο με φουλ φαρμακα. Πανικοβλήθηκα  πήγα και εκανα την ωοληψια στο ΑΚΕΣΩ. Γνωστη μου φιλη γιατρος αλλης ειδικοτητας μου ειπε οτι ειναι το καλυτερο εργαστηριο. αποτελεσμα : 2 στον παγο γονιμοποιημενα  μετα την ωοληψια AKEΣΩ,  αλλα παρακολουθηση δημοσιο.    ο τσιριγ με τροποποιημενο φυσικο 1 μηνα μετα, ΕΛΑΧΙΣΤΑ  φαρμακα   μου εκανε 6 ωαρια. Στα 43 μου. ΑΡΑ απο προσωπικη  αποψη χωρις να ειμαι γιατρος μετα απο 5 χρονια ψαξιματος- 

1. inst of li/ μητ/ιασ  αμφιβαλλω για τα εργαστηρια,

2.σφακ δεν μου ταιριαζε ομως εχω ακουσει πολυ καλα., 

3.το δημοσιο ειναι μονο για πιτσιρικες αλλα  το προτεινω για ολες αυτες τις εξετασεις που ειναι πανακριβες, 

4.τσιριγ  παταει σταθερα και λειτουργει εξυπνα. Ειναι λίγο αυστηρος. Προσεχει την καθε λεπτομερεια, ελεγχει ολους τους παραγοντες που ελεγχονται, το εργαστηριο ειναι το πιο  οργανωμενο και το γραφειο του ειναι μεσα στο εργαστηριο οποτε δεν τους ψαχνεις ποτε. Θεωρω οτι ειναι η καλυτερη επιλογη (το λεω χωρις να εχω μεινει ακομα εγκυος)  μπορει να μην τα καταφερω τελικα διοτι ειμαι 43   και παλι τον προτεινω ως την καλυτερη επιλογη (με διαφορά)

Ευχαριστω πολυ! Θα της τα πω! Εσυ σε τι φαση εισαι τωρα; τα 2 που εχεις αν καταλαβα καλα δε θα τα βαλεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, annamariag77 είπε:

Ευχαριστουμε για την τοποθετηση 

Σε παρακαλω πες μου για το μητερα κανω φυσικους με ενδιαφερει η αποψη σου ειμαι συνομιλικη σου

Προσωπικά δεν  το πολυπιστεύω το εργαστήριο του Μητ. Από την άλλη  το ΑΚΕΣ που είναι του τσιρ  ιδιόκτητο ,  ουσιαστικά όλοι είναι υπάλληλοι του. Φώναξε την εμβρυολογο κ ρώταγε συγκεκριμένα πράγματα για την περίπτωση μου. Ενώ στο άλλο εργαστήριο είναι καμία 30ρια γυναικολόγοι που συνεργάζονται με αυτό. Κάποιοι είναι μέτοχοι. Αλλά δεν έχουν.... πρόσβαση να το πω, ...απόλυτο έλεγχο να το πω στο εργαστήριο. Ο γιατρός που είχα άριστος. Κάπως έτσι τα βλέπω τα πράγματα.

6 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Σου εφαρμοσε πρωτοκολλο που δεν ειχες ξανακανει ο Τσιριγωτης ή η διαφορα πιστευεις ειναι στο εργαστηριο?Το μήνυμα ήτανε για την pcm. Μαντάρα τα, εκανα

Το συγκεκριμένο δεν το είχα κάνει ποτέ Ναι.  Ελάχιστα φάρμακα.  και το πρωτόκολλο επαιξε ρόλο σιγουρα και το εργαστηριο και ολος ο συντονισμός (πιστεύω)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Προσωπικά δεν  το πολυπιστεύω το εργαστήριο του Μητ. Από την άλλη  το ΑΚΕΣ που είναι του τσιρ  ιδιόκτητο ,  ουσιαστικά όλοι είναι υπάλληλοι του. Φώναξε την εμβρυολογο κ ρώταγε συγκεκριμένα πράγματα για την περίπτωση μου. Ενώ στο άλλο εργαστήριο είναι καμία 30ρια γυναικολόγοι που συνεργάζονται με αυτό. Κάποιοι είναι μέτοχοι. Αλλά δεν έχουν.... πρόσβαση να το πω, ...απόλυτο έλεγχο να το πω. Ο γιατρός που είχα άριστος. Κάπως έτσι τα βλέπω τα πράγματα.

Το συγκεκριμένο δεν το είχα κάνει ποτέ Ναι.  Ελάχιστα φάρμακα.

Τι σου εδωσε κοριτσι ;ενεσεις 150 πχ ή χαπια; γιατί παω με φυσικους κουτσα κουτσα..

Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2020 at 5:12 ΜΜ, annamariag77 είπε:

Ευχαριστουμε για την τοποθετηση 

Σε παρακαλω πες μου για το μητερα κανω φυσικους με ενδιαφερει η αποψη σου ειμαι συνομιλικη σου

Εγώ έχω την απορία, αν ξέρουμε κοπέλα 42-44 να έχει μείνει με δικά της ωάρια ή τσάμπα παιδευομαστε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm said:

Εγώ έχω την απορία, αν ξέρουμε κοπέλα 42-44 να έχει μείνει με δικά της ωάρια ή τσάμπα παιδευομαστε 

με εξωσωματικη εννοείς η και φυσικά; γιατί για φυσικές συλλήψεις εχω 2 στον κυκλο μου που γέννησαν στα 44. Είχαν κ οι δυο βέβαια παιδάκια που είχαν αποκτήσει μικρότερες, η μια στα 36 η αλλη στα 39 αλλα μια χαρα υγιή παιδιά έκαναν. Δηλ τόσες άλλες πως τα καταφέρνουν; μόνο εμεις της εξωσωματικης πια ειμαστε τοσο ατυχές; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, pocm said:

Εγώ έχω την απορία, αν ξέρουμε κοπέλα 42-44 να έχει μείνει με δικά της ωάρια ή τσάμπα παιδευομαστε 

Αχ! Τη σκέψη μου διαβάζεις...

από παντού νοιώθω ενα «που πας ρε Καραμήτρο?»

μηπως πρέπει απλά να αποδεχτώ ότι άργησα και οτι αυτό το τρένο το έχασα?..

Νοιώθω ότι και οι γιατροί με δουλεύουν κανονικά... όταν είναι να «πάρουν τη δουλειά» τάζουν λαγούς με πετραχήλια και μετά αρχίζουν και είναι μεγάλη η ηλικία και πολύ μικρές οι πιθανότητες και δύσκολα τα πράγματα και να δούμε αν θα ανταποκριθείς... και τόσα αλλά...

μα αν ήταν χρυσέ μου εύκολα τα πράγματα δεν θα σε χρειαζόμουν θα γκαστρωνόμουν μόνη μου!

να βγουν να δηλώσουν ότι οι εξωσωματικές με δικά μας ωάρια είναι ως τα 39, μετά με δωρεά και τέλος!

  • Μου αρέσει 3

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Εγώ έχω την απορία, αν ξέρουμε κοπέλα 42-44 να έχει μείνει με δικά της ωάρια ή τσάμπα παιδευομαστε 

Ξερω 2 μια 42 που εμεινε φυσιολογικα με 38 χρονο και αλλη μια 44 το ιδιο (ταλαιπωρηθηκε ομως) αλλα ολα πηγανε καλα! Ολα θα πανε καλα!μην πτοησε!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch said:

Αχ! Τη σκέψη μου διαβάζεις...

από παντού νοιώθω ενα «που πας ρε Καραμήτρο?»

μηπως πρέπει απλά να αποδεχτώ ότι άργησα και οτι αυτό το τρένο το έχασα?..

Νοιώθω ότι και οι γιατροί με δουλεύουν κανονικά... όταν είναι να «πάρουν τη δουλειά» τάζουν λαγούς με πετραχήλια και μετά αρχίζουν και είναι μεγάλη η ηλικία και πολύ μικρές οι πιθανότητες και δύσκολα τα πράγματα και να δούμε αν θα ανταποκριθείς... και τόσα αλλά...

μα αν ήταν χρυσέ μου εύκολα τα πράγματα δεν θα σε χρειαζόμουν θα γκαστρωνόμουν μόνη μου!

να βγουν να δηλώσουν ότι οι εξωσωματικές με δικά μας ωάρια είναι ως τα 39, μετά με δωρεά και τέλος!

καλα, τελικά όταν μπαίνεις στο χορό καταλαβαίνεις τι σανό μας ταΐζουν. Καταρχάς ολος ο κοσμος  νομίζει  οτι κανεις μια εξωσωματικη κ μένεις εγκυος, οσο χρόνων κ να εισαι! εχω ακούσει τα άπειρα εγω απο το σόι μου.. επίσης, πλασάρουν όλες τις 45αρες που κανουν παιδιά με εξωσωματικη κ ξεχνάνε να αναφέρουν τη δωρεά ωαριων. Εγω δεν ήξερα καν οτι συμβαίνει τετοιο πράγμα μέχρι που ξεκίνησα τις εξωσωματικές. επίσης αυτοί οι ρημαδογυνσικολογοι δε μας είπαν ποτε στις τακτικές επισκέψεις αν ειμαστε γόνιμες η οχι, 3 ορμόνες ειναι, δε μπορούσαν να της ζητήσουν νωρίτερα, κ ας μην θέλαμε να κανουμε παιδιά, να ξέρουμε όμως τι μας περιμένει;

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Εγώ έχω την απορία, αν ξέρουμε κοπέλα 42-44 να έχει μείνει με δικά της ωάρια ή τσάμπα παιδευομαστε 

Η αδερφή μου. 42 φυσιολογική σύλληψη μετά από άτυχη εξωσωματική. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

καλα, τελικά όταν μπαίνεις στο χορό καταλαβαίνεις τι σανό μας ταΐζουν. Καταρχάς ολος ο κοσμος  νομίζει  οτι κανεις μια εξωσωματικη κ μένεις εγκυος, οσο χρόνων κ να εισαι! εχω ακούσει τα άπειρα εγω απο το σόι μου.. επίσης, πλασάρουν όλες τις 45αρες που κανουν παιδιά με εξωσωματικη κ ξεχνάνε να αναφέρουν τη δωρεά ωαριων. Εγω δεν ήξερα καν οτι συμβαίνει τετοιο πράγμα μέχρι που ξεκίνησα τις εξωσωματικές. επίσης αυτοί οι ρημαδογυνσικολογοι δε μας είπαν ποτε στις τακτικές επισκέψεις αν ειμαστε γόνιμες η οχι, 3 ορμόνες ειναι, δε μπορούσαν να της ζητήσουν νωρίτερα, κ ας μην θέλαμε να κανουμε παιδιά, να ξέρουμε όμως τι μας περιμένει;

Ελα ντε αυτο συνεχεια σκεφτομαι τη μη πληροφορηση τοσο ζωα; Εμενα ρε συ μου λεγε εχεις ενα πολυποδα δεν ειναι τιποτα απολυτως ,καποια  στιγμη να το βγαλουμε μπορει να μου το λεγε και 5 χρονια κ εγώ το ζωον ουτε διαβαζα..το ακουγα κ προχωραγα ουτε με ενδιεφερε αλλο ζωον και εγώ ευτυχως δεν ειχα αντρα τοτε κ δεν εκανα προσπαθειες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...