Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

36 minutes ago, Δέσποινa είπε:

καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε???

εμείς καλα νομιζουμε οτι ειμαστε!λίγο μας τρελαινει αυτο το κλεισμενοι στο σπιτι αλλα οι ιωσεις ειναι τοσο μα τοσο πολύ σε έξαρση πια!!!!!!

στρολλακι λυπάμαι για την εξέλιξη αυτή!σκέψου αισιόδοξα και όλα θα γίνουν όπως τα ονειρεύεσαι!στο λέω εγώ που πριν 11 μήνες έβλεπα τα πάντα μαύρα μετά από ό,τι είχα περασει!η παρέα των κοριτσιών με έκανε να ξαναβρώ χαμόγελο και αισιοδοξία!

Μελένια καλώς μας ήρθες και θα δεις ότι η τυχερολιστούλα θα σου φέρει το γούρι που θέλεις!

Νατασάκι καλά κάνεις και περπατάς,ειδικά αφού συμφωνεί και ο γιατρός!το απαγορεύουν τόχο νωρίς αν έχει πάρει θέση το μωρό οπότε φοβούνται για πρόωρο τοκετό!πρόσεχε τα πρηξίματα!μου το έλεγε κι εμένα ο γιατρός μου αν και ευτυχως τα χέρια δεν πρήστηκαν ιδιαίτερα(το τρελό πρήξιμο ήρθε σ εμενα την επόμενη μέρα της γέννας,τα πόδια μου δεν χωρούσαν ούτε στις παντόφλες)

άντζι ετοιμασίες οκ,ψυχολογία οκ,περιμένουμε μόνο την εντολή του γιατρού για να υποδεχτούμε το νέο μωρό της παρέας μας!!!

χειρουργεία και καισαρικές και στο νοσοκομείο που γέννησα εγώ γίνονται μόνο τρίτη και παρασκευή κανονικά αλλά στις 7 το πρωί της τετάρτης μια χαρά το οργάνωσε το χειρουργείο με τόσα άτομα ο γιατρός μου,ευτυχώς βέβαια δεν το χρειαστήκαμε!!!

ελένη με τη φραουλίτσα έχουμε κάποιες μέρες που δεν έχουμε δώσει καθόλου ξένο και θηλάζουμε αποκλειστικά και νιώθω ικανοποιημένη μ'αυτό!σίγουρα θα χρειαστεί κάποια στιγμή να δώσουμε ένα γεύμα πχ αλλά ειδικά σήμερα πχ είμαστε κρεμασμένοι στο στήθος από το πρωί!η φραουλίτσα τι κάνει??

άννι η μπουμπού κλωτσάει συνέχεια????απόλαυσε το!!!σε λίγες βδομαδες θα σου λείπει αυτή η αίσθηση!!καλή αρχή και με τα μαθήματα!!!!!

Σ ευχαριστω Δεσποινα, να χαιρεσαι την μπουμπου σου!!!! Νιωθω τοσο ομορφα κοντα σας κοριτσια. Ειστε ολες γλυκιτατες!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου μολις εφυγα απο το γιατρο.....παρασκευη 7:30 το πρωι μπαινω ιασω.....ερχεται ο ζουζουνακος μας!!!17 πιεση σημερα παρακαλω.καλα δεν το συζητω ποσο θα εχω παρασκευη.κ να ηθελα με τοση πιεση δεν θα με αφηνε με τπτ να γεννησω φυσιολογικα.ουφ αγωνιααααα


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Angie.31 είπε:

Κοριτσια μου μολις εφυγα απο το γιατρο.....παρασκευη 7:30 το πρωι μπαινω ιασω.....ερχεται ο ζουζουνακος μας!!!17 πιεση σημερα παρακαλω.καλα δεν το συζητω ποσο θα εχω παρασκευη.κ να ηθελα με τοση πιεση δεν θα με αφηνε με τπτ να γεννησω φυσιολογικα.ουφ αγωνιααααα

Με το καλοοοοοοο.....!!!! Σε λιγες μερες θα κρατας στην αγκαλιτσα σου τον δευτερο θησαυρο της ζωης σου!!!! Τι ευτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Rosali said:

Καλημέρα, όμορφες!!! Τι κάνετε;

Στρολλάκι μου, πολύ λυπήθηκα με αυτήν την εξέλιξη! Εύχομαι ο Θεός να σας χαρίσει πολύ σύντομα το παιδάκι που ονειρεύεστε!

Άντζι, καλά αποτελέσματα στο ΑΣΕΠ και καλή λευτεριά βέβαια!

Νατασού, αυτό με το πρήξιμο το είχα πάθει κι εγώ για μερικές μέρες σε προχωρημένο στάδιο της εγκυμοσύνης, σαν εσένα, αλλά εμένα ήταν στα πόδια και μου φάνηκε "λογικό" γιατί ήταν και καλοκαίρι με κουφόβραση. Μόνο οι σαγιονάρες έμπαιναν στα πόδια μου! Ευτυχως τουλάχιστον ξεπρήστηκαν γρήγορα.

Παιδιά, μίλησα με το λουκουμαδάκι και σας έχω νέα! Πάει πολύ καλά, έκανε ωοληψία, πήραν 2 ωάρια και προχώρησε μόνο το ένα, αλλά είναι Α΄ ποιότητας. Κατέψυξαν λοιπόν ένα έμβρυο 3 ημερών πολύ καλό και τώρα συνεχίζει να μαζέψει τους επόμενους μήνες κι άλλα για να κάνει την πρώτη εμβρυομεταφορά προς το καλοκαιράκι. Μου φάνηκε αισιόδοξη και ελπίζω όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος.

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Rosali, χάρηκα πολύ με τα νέα του λουκουμαδακίου και μακάρι να έχει και η Es ευχάριστα για τη δικής πορεια!

Τις έχω και τις δύο στο μυαλό μου. Και το το Σουγκαράκι επίσης.

Εσύ ξεκουραζεσαι από τον μπεμπάκο σου; Και όταν θα 'ρθει και το δευτέρο με το καλό! Ε ρε γλέντια! :-D Χι χι χι!

6 hours ago, Me-Lenia said:

Καλημερα σας κοριτσια!!! 

Τι κανετε??? Ευχομαι σε ολες μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κ πολλες-πολλες χαρες κ ομορφες στιγμες στα σπιτια σας!

Σας παρακολουθω αρκετο καιρο. Διαβαζω τα νεα σας κ νιωθω πολυ ομορφα που εχετε καταφερει να γινετε μια τοσο δεμενη κ αισιοδοξη παρεα. Δε σας κρυβω πως "ζηλεψα" :-):-) και αποφασισα να κανω αυτο το βημα κ να προσπαθησω να γινω κ εγω μελος της ομορφης παρεας σας! 

Η δικια μου ιστορια εχει ως εξης: πριν απο δυο χρονια κ ενα μηνα ξεκινησα με τον αγαπημενο μου να προσπαθουμε για μωρακι. Κανενα αποτελεσμα..... Απο το 5μηνο κ μετα αρχισαν να με "ζωνουν τα φιδια" πως κατι δεν πηγαινει καλα.Μπαινουμε στη διαδικασια εξετασεων. Αρχικα στον αντρα μου(ολα ηταν τελεια) κ στη συνεχεια σ εμενα.Οπου το μονο που βρεθηκε ηταν καποιες μικροσυμφησεις στη δεξια σαλπιγγα οι οποιες ομως διορθωθηκαν ευκολα.Πιστεψαμε λοιπον οτι το προβλημα λυθηκε κ οτι επιτελους θα ερχοταν το μωρακι μας.Δυστυχως ομως δεν ηρθε... Περιττο να σας πω οτι δυο χρονια εκλαιγα, μοιρολατρουσα κ εφτασα στα πλαισια της καταθλιψης.Ευτυχως ο αντρας μου κ η οικογενεια μου ηταν μονιμα διπλα μου.

Στην τελευταια επισκεψη στο γιατρο μας(την περασμενη Δευτερα) μας μιλησε για εξωσωματικη.Ως δια μαγειας αυτη τη φορα δεν εκλαψα, ειπα με δυνατη φωνη κ χαρα στην ψυχη μου "ενταξει ξεκιναμε "!!! Μεσα μου φοβαμαι λιγο μα θελω να το διωξω κ αυτο το λιγο. Ετσι στις 9 του Φλεβαρη ξεκιναω τις ενεσουλες!!! :-) Θελω μονο χαρες πια κ για μενα κ για ολες τις γυναικες που επιθυμουν αυτο το αγαθο της μητροτητας!!!

Με συγχωρειτε για τη φλυαρια, μα ηθελα να "γνωριστουμε"!!! Σας φιλω ολες!!!

Υ.Γ. Αληθεια βρε κοριτσια εκεινη η τυχερολιστουλα υπαρχει ακομη????

Καλως μας ήλθες Μελένια!

Βρίσκεσαι στο πιο τυχερό παρεάκι και θα δεις που όλα θα πάνε υπέροχα. Ακόμα και για το κορίτσια μας που είχαν κάποια ατυχία, είμαι σίγουρη πως όλα θα φτάσουν στο στόχο τους!

Δεν είναι τίποτα η εξωσωματική. Μην τη φοβάσαι. Όπως είπαν και τα κορίτσια είναι λογικό στην αρχή να ανησυχείς για το άγνωστο, αλλά κάθε βήμα θα σε φέρνει πιο κοντά στο μωρό σου.

Καλή επιτυχία λοιπόν και εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώνεις κι εσύ τα ευχάριστα νέα σου! ❤

Αντε Angie μου, υπομονή! Τρεις μερούλες μείνανε! :)

Annie και Νατασσάκι πως πάνε οι γυμναστικές επιδείξεις;! :)

Μπράβο Δεσποινιώ! Είδες που όλα πήγαν καλά; Ο επιμένων νικά! ❤

Ελενάκι, ναι έχεις δίκιο! Το στομαχάκι τους είναι σαν κεράσι! Δεν το είχα σκεφτεί!...

Αν ξέχασα κανένα κορίτσι, να με συγχωρέσει. Τα φιλιά μου σε όλες!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Me-Lenia είπε:

Σ ευχαριστω Δεσποινα, να χαιρεσαι την μπουμπου σου!!!! Νιωθω τοσο ομορφα κοντα σας κοριτσια. Ειστε ολες γλυκιτατες!!! 

Μελένια μου όχι και μπουμπού το παλικαράκι μου!!!!!!κλαψ!!!!!! 

αυτό είναι πάντως το μεγαλύτερο ατού αυτης της παρέας!νιώθουμε όμορφα και γεμίζουμε αισιοδοξία!!!θα το δεις κι εσύ!!!! 

 

1 hour ago, Angie.31 είπε:

Κοριτσια μου μολις εφυγα απο το γιατρο.....παρασκευη 7:30 το πρωι μπαινω ιασω.....ερχεται ο ζουζουνακος μας!!!17 πιεση σημερα παρακαλω.καλα δεν το συζητω ποσο θα εχω παρασκευη.κ να ηθελα με τοση πιεση δεν θα με αφηνε με τπτ να γεννησω φυσιολογικα.ουφ αγωνιααααα

έρχεται το επόμενο μωρό της παρέας μας!!!!όλα θα πάνε καλά άντζι μην αγχώνεσαι καθολου!!!παρασκευη θα κρατας αγκαλιά το ζουζούνι σας!!!!!!


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 minutes ago, Δέσποινa είπε:

Μελένια μου όχι και μπουμπού το παλικαράκι μου!!!!!!κλαψ!!!!!! 

αυτό είναι πάντως το μεγαλύτερο ατού αυτης της παρέας!νιώθουμε όμορφα και γεμίζουμε αισιοδοξία!!!θα το δεις κι εσύ!!!! 

 

Αμααααννν.... με συγχωρεις Δεσποινα μου! Χιλια συγνωμη. Τι ντροπη μουουου... :oops:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Δέσποινa είπε:

Μελένια μου όχι και μπουμπού το παλικαράκι μου!!!!!!κλαψ!!!!!! 

αυτό είναι πάντως το μεγαλύτερο ατού αυτης της παρέας!νιώθουμε όμορφα και γεμίζουμε αισιοδοξία!!!θα το δεις κι εσύ!!!! 

 

έρχεται το επόμενο μωρό της παρέας μας!!!!όλα θα πάνε καλά άντζι μην αγχώνεσαι καθολου!!!παρασκευη θα κρατας αγκαλιά το ζουζούνι σας!!!!!!

 

 

γεωργία τι κάνεις???πώς ξεκίνησε η εβδομάδα???

Just now, Me-Lenia είπε:

Αμααααννν.... με συγχωρεις Δεσποινα μου! Χιλια συγνωμη. Τι ντροπη μουουου... :oops:

δεν πειράζει καλέ!αφού τώρα μας μαθαίνεις!πού να το ξέρεις????


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Δέσποινa said:

Μελένια μου όχι και μπουμπού το παλικαράκι μου!!!!!!κλαψ!!!!!! 

αυτό είναι πάντως το μεγαλύτερο ατού αυτης της παρέας!νιώθουμε όμορφα και γεμίζουμε αισιοδοξία!!!θα το δεις κι εσύ!!!! 

 

Α χα χα !!!!! Δεν υπάρχει αυτό που σου συμβαίνει Δεσποινιώ!!!

Αχ, βρε Μελένια, με κάνατε και γπελαα γέλασα!!! 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Rosali, χάρηκα πολύ με τα νέα του λουκουμαδακίου και μακάρι να έχει και η Es ευχάριστα για τη δικής πορεια!

Τις έχω και τις δύο στο μυαλό μου. Και το το Σουγκαράκι επίσης.

Εσύ ξεκουραζεσαι από τον μπεμπάκο σου; Και όταν θα 'ρθει και το δευτέρο με το καλό! Ε ρε γλέντια! :-D Χι χι χι!

Καλως μας ήλθες Μελένια!

Βρίσκεσαι στο πιο τυχερό παρεάκι και θα δεις που όλα θα πάνε υπέροχα. Ακόμα και για το κορίτσια μας που είχαν κάποια ατυχία, είμαι σίγουρη πως όλα θα φτάσουν στο στόχο τους!

Δεν είναι τίποτα η εξωσωματική. Μην τη φοβάσαι. Όπως είπαν και τα κορίτσια είναι λογικό στην αρχή να ανησυχείς για το άγνωστο, αλλά κάθε βήμα θα σε φέρνει πιο κοντά στο μωρό σου.

Καλή επιτυχία λοιπόν και εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώνεις κι εσύ τα ευχάριστα νέα σου! ❤

Αντε Angie μου, υπομονή! Τρεις μερούλες μείνανε! :)

Annie και Νατασσάκι πως πάνε οι γυμναστικές επιδείξεις;! :)

Μπράβο Δεσποινιώ! Είδες που όλα πήγαν καλά; Ο επιμένων νικά! ❤

Ελενάκι, ναι έχεις δίκιο! Το στομαχάκι τους είναι σαν κεράσι! Δεν το είχα σκεφτεί!...

Αν ξέχασα κανένα κορίτσι, να με συγχωρέσει. Τα φιλιά μου σε όλες!

Γεωργια σ ευχαριστω πολυ!!! Χαιρομαι πολυ που ειμαι κοντα σας. Ευχομαι κ σ εσενα τα καλυτερα!!! Οσο με διαβεβαιωνετε πως δεν ειναι τιποτα η ολη διαδικασια τοσο πιο πολυ ανυπομονω να φτασει η ημερα!!! :-)

2 minutes ago, Δέσποινa είπε:

 

 

γεωργία τι κάνεις???πώς ξεκίνησε η εβδομάδα???

δεν πειράζει καλέ!αφού τώρα μας μαθαίνεις!πού να το ξέρεις????

Tωρα πια δε θα το μπερδεψω ποτε ξανα!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Δέσποινa said:

 

 

γεωργία τι κάνεις???πώς ξεκίνησε η εβδομάδα???

δεν πειράζει καλέ!αφού τώρα μας μαθαίνεις!πού να το ξέρεις????

Ακόμα γελάω με το "κλαψ!"!!!

Καλά ξεκίνησε η εβδομάδα, αφού έλειπε ο κομπλέξικός και θα λείπει και αυρίο! Μα δεν ξέρετε τι ωραία που δουλεύαμε χωρίς την παρουσία του!

 

3 minutes ago, Me-Lenia said:

Γεωργια σ ευχαριστω πολυ!!! Χαιρομαι πολυ που ειμαι κοντα σας. Ευχομαι κ σ εσενα τα καλυτερα!!! Οσο με διαβεβαιωνετε πως δεν ειναι τιποτα η ολη διαδικασια τοσο πιο πολυ ανυπομονω να φτασει η ημερα!!! :-)

Tωρα πια δε θα το μπερδεψω ποτε ξανα!

Σ' ευχαριστώ κοπέλα μου!

Με το καλό!!!

Μελένια μου συγγνωμη που γέλασα, αλλα έχει ξανασυμβεί αυτό το μπέρδεμα στο Δεσποινιω!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κ από εμένα όμορφη παρέα!!!! 

Αρχικά να καλωσορισω την μελενια!!! Θα δεις ότι σύντομα θα γεμίσει η κοιλιτσα σ κ θα μετράς αντίστροφα για να δεις το μωρακι σ!!!

Αντζι μου!! Έφτασαν οι μέρες!!! Σαν χθες μ φαίνεται που είχες θετικό αποτέλεσμα!!! Κ τώρα έρχεται το ζουζουνι σ!!!

Νατασα μου κ εγώ τρομερό πρήξιμο είχα στα χέρια!! Θυμάμαι π λέγαμε με το ελενακι π δεν μπορούσαμε να τα κλείσουμε τα δάχτυλα μας!! 

Αχ κορίτσια δεν προλαβαινω μία μία να σας σχολιασω γτ ο μικρός μ είναι ανήσυχος!! Τον ξυνουν τα ούλα τ το καημενο!! 

Το μνμ το γραφω από τις 6 φανταστείτε!!!

Δέσποινα μου πολύ χαιρομαι π όλα πηγαίνουν καλά με το αγοράκι σ!!!!!

Τρέχω κ δεν φτανω για τη γαμο βάφτιση!! Δοκιμασα κ νυφικά!! Αυτή την εβδομάδα θα καταληξω... Αύριο θα πάω κ Θεσσαλονίκη για παπούτσια κ κάτι αλλά μικρό πράγματα!!! Το ζουζουνι πια ξεκαρδιζεται στα γέλια χωρίς να πνίγεται!! Χα χα χα!!!

Ανυπομονω να δω τα δωμάτια των μπεμπεκιων σας!!!

Πφφφ!!! Ώρα για υπνοοοοο!!!


OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Δέσποινa είπε:

καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε???

εμείς καλα νομιζουμε οτι ειμαστε!λίγο μας τρελαινει αυτο το κλεισμενοι στο σπιτι αλλα οι ιωσεις ειναι τοσο μα τοσο πολύ σε έξαρση πια!!!!!!

στρολλακι λυπάμαι για την εξέλιξη αυτή!σκέψου αισιόδοξα και όλα θα γίνουν όπως τα ονειρεύεσαι!στο λέω εγώ που πριν 11 μήνες έβλεπα τα πάντα μαύρα μετά από ό,τι είχα περασει!η παρέα των κοριτσιών με έκανε να ξαναβρώ χαμόγελο και αισιοδοξία!

Μελένια καλώς μας ήρθες και θα δεις ότι η τυχερολιστούλα θα σου φέρει το γούρι που θέλεις!

Νατασάκι καλά κάνεις και περπατάς,ειδικά αφού συμφωνεί και ο γιατρός!το απαγορεύουν τόχο νωρίς αν έχει πάρει θέση το μωρό οπότε φοβούνται για πρόωρο τοκετό!πρόσεχε τα πρηξίματα!μου το έλεγε κι εμένα ο γιατρός μου αν και ευτυχως τα χέρια δεν πρήστηκαν ιδιαίτερα(το τρελό πρήξιμο ήρθε σ εμενα την επόμενη μέρα της γέννας,τα πόδια μου δεν χωρούσαν ούτε στις παντόφλες)

άντζι ετοιμασίες οκ,ψυχολογία οκ,περιμένουμε μόνο την εντολή του γιατρού για να υποδεχτούμε το νέο μωρό της παρέας μας!!!

χειρουργεία και καισαρικές και στο νοσοκομείο που γέννησα εγώ γίνονται μόνο τρίτη και παρασκευή κανονικά αλλά στις 7 το πρωί της τετάρτης μια χαρά το οργάνωσε το χειρουργείο με τόσα άτομα ο γιατρός μου,ευτυχώς βέβαια δεν το χρειαστήκαμε!!!

ελένη με τη φραουλίτσα έχουμε κάποιες μέρες που δεν έχουμε δώσει καθόλου ξένο και θηλάζουμε αποκλειστικά και νιώθω ικανοποιημένη μ'αυτό!σίγουρα θα χρειαστεί κάποια στιγμή να δώσουμε ένα γεύμα πχ αλλά ειδικά σήμερα πχ είμαστε κρεμασμένοι στο στήθος από το πρωί!η φραουλίτσα τι κάνει??

άννι η μπουμπού κλωτσάει συνέχεια????απόλαυσε το!!!σε λίγες βδομαδες θα σου λείπει αυτή η αίσθηση!!καλή αρχή και με τα μαθήματα!!!!!

Δεσποινάκι μου...δεν πειράζει μείνετε μέσα στα ζεστά με τον μικρουλάκο,άλλωστε θα κάνετε άπειρες βόλτες μόλις ξεπεταχτεί!!!Φίλησε του τα πατουσάκια !!!!

5 hours ago, Angie.31 είπε:

Κοριτσια μου μολις εφυγα απο το γιατρο.....παρασκευη 7:30 το πρωι μπαινω ιασω.....ερχεται ο ζουζουνακος μας!!!17 πιεση σημερα παρακαλω.καλα δεν το συζητω ποσο θα εχω παρασκευη.κ να ηθελα με τοση πιεση δεν θα με αφηνε με τπτ να γεννησω φυσιολογικα.ουφ αγωνιααααα

Ωωωωωω  έρχεται  ο μικρούλης  της παρέας!!!!

Όλα καλά θα πάνε!!!!!Ηρέμησε κ άσε την πίεση...

4 hours ago, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Rosali, χάρηκα πολύ με τα νέα του λουκουμαδακίου και μακάρι να έχει και η Es ευχάριστα για τη δικής πορεια!

Τις έχω και τις δύο στο μυαλό μου. Και το το Σουγκαράκι επίσης.

Εσύ ξεκουραζεσαι από τον μπεμπάκο σου; Και όταν θα 'ρθει και το δευτέρο με το καλό! Ε ρε γλέντια! :-D Χι χι χι!

Καλως μας ήλθες Μελένια!

Βρίσκεσαι στο πιο τυχερό παρεάκι και θα δεις που όλα θα πάνε υπέροχα. Ακόμα και για το κορίτσια μας που είχαν κάποια ατυχία, είμαι σίγουρη πως όλα θα φτάσουν στο στόχο τους!

Δεν είναι τίποτα η εξωσωματική. Μην τη φοβάσαι. Όπως είπαν και τα κορίτσια είναι λογικό στην αρχή να ανησυχείς για το άγνωστο, αλλά κάθε βήμα θα σε φέρνει πιο κοντά στο μωρό σου.

Καλή επιτυχία λοιπόν και εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώνεις κι εσύ τα ευχάριστα νέα σου! ❤

Αντε Angie μου, υπομονή! Τρεις μερούλες μείνανε! :)

Annie και Νατασσάκι πως πάνε οι γυμναστικές επιδείξεις;! :)

Μπράβο Δεσποινιώ! Είδες που όλα πήγαν καλά; Ο επιμένων νικά! ❤

Ελενάκι, ναι έχεις δίκιο! Το στομαχάκι τους είναι σαν κεράσι! Δεν το είχα σκεφτεί!...

Αν ξέχασα κανένα κορίτσι, να με συγχωρέσει. Τα φιλιά μου σε όλες!

Τζώρτζιααααα; ουυυ ουυυυυ ,ευτυχώς που δεν πετυχαίνεις ολυμπιακούς αγώνες,χαχαχαχα κάτι γίνεται με τα νινιά που οι μανούλες τους βλέπαμε τον πετρούνια να παίρνει το χρυσό !!!! :)

πως είσαι;;; πως ήταν η μέρα σου;;;

51 minutes ago, marakiinlove είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα όμορφη παρέα!!!! 

Αρχικά να καλωσορισω την μελενια!!! Θα δεις ότι σύντομα θα γεμίσει η κοιλιτσα σ κ θα μετράς αντίστροφα για να δεις το μωρακι σ!!!

Αντζι μου!! Έφτασαν οι μέρες!!! Σαν χθες μ φαίνεται που είχες θετικό αποτέλεσμα!!! Κ τώρα έρχεται το ζουζουνι σ!!!

Νατασα μου κ εγώ τρομερό πρήξιμο είχα στα χέρια!! Θυμάμαι π λέγαμε με το ελενακι π δεν μπορούσαμε να τα κλείσουμε τα δάχτυλα μας!! 

Αχ κορίτσια δεν προλαβαινω μία μία να σας σχολιασω γτ ο μικρός μ είναι ανήσυχος!! Τον ξυνουν τα ούλα τ το καημενο!! 

Το μνμ το γραφω από τις 6 φανταστείτε!!!

Δέσποινα μου πολύ χαιρομαι π όλα πηγαίνουν καλά με το αγοράκι σ!!!!!

Τρέχω κ δεν φτανω για τη γαμο βάφτιση!! Δοκιμασα κ νυφικά!! Αυτή την εβδομάδα θα καταληξω... Αύριο θα πάω κ Θεσσαλονίκη για παπούτσια κ κάτι αλλά μικρό πράγματα!!! Το ζουζουνι πια ξεκαρδιζεται στα γέλια χωρίς να πνίγεται!! Χα χα χα!!!

Ανυπομονω να δω τα δωμάτια των μπεμπεκιων σας!!!

Πφφφ!!! Ώρα για υπνοοοοο!!!

Μαράκιιιι τι κάνεις;;; τι όμορφα τρεχάματα είναι αυτά;;;;

αχχ ο μικρουλάκος έχει τέτοια;;; υπομονή!!!!

Αυτές τις μέρες νιώθω έντονα το τουρλοπωπούδιασμα κ σε θυμάμαι..επίσης πιάνω κ ποδαράκια γιατί η κοιλιά μου γίνεται ανάγλυφη κ βλέπω τα πάντα χαχαχα!!!

Δώσε του φιλάκιααα!!!


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marakiinlove είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα όμορφη παρέα!!!! 

Αρχικά να καλωσορισω την μελενια!!! Θα δεις ότι σύντομα θα γεμίσει η κοιλιτσα σ κ θα μετράς αντίστροφα για να δεις το μωρακι σ!!!

Αντζι μου!! Έφτασαν οι μέρες!!! Σαν χθες μ φαίνεται που είχες θετικό αποτέλεσμα!!! Κ τώρα έρχεται το ζουζουνι σ!!!

Νατασα μου κ εγώ τρομερό πρήξιμο είχα στα χέρια!! Θυμάμαι π λέγαμε με το ελενακι π δεν μπορούσαμε να τα κλείσουμε τα δάχτυλα μας!! 

Αχ κορίτσια δεν προλαβαινω μία μία να σας σχολιασω γτ ο μικρός μ είναι ανήσυχος!! Τον ξυνουν τα ούλα τ το καημενο!! 

Το μνμ το γραφω από τις 6 φανταστείτε!!!

Δέσποινα μου πολύ χαιρομαι π όλα πηγαίνουν καλά με το αγοράκι σ!!!!!

Τρέχω κ δεν φτανω για τη γαμο βάφτιση!! Δοκιμασα κ νυφικά!! Αυτή την εβδομάδα θα καταληξω... Αύριο θα πάω κ Θεσσαλονίκη για παπούτσια κ κάτι αλλά μικρό πράγματα!!! Το ζουζουνι πια ξεκαρδιζεται στα γέλια χωρίς να πνίγεται!! Χα χα χα!!!

Ανυπομονω να δω τα δωμάτια των μπεμπεκιων σας!!!

Πφφφ!!! Ώρα για υπνοοοοο!!!

Καλως σας βρηκα marakiinlove!!! Να χαιρεσαι το μωρακι σου κ με το καλο ο γαμος κ η βαπτιση!!!!

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Me-Lenia είπε:

Καλημερα σας κοριτσια!!! 

Τι κανετε??? Ευχομαι σε ολες μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κ πολλες-πολλες χαρες κ ομορφες στιγμες στα σπιτια σας!

Σας παρακολουθω αρκετο καιρο. Διαβαζω τα νεα σας κ νιωθω πολυ ομορφα που εχετε καταφερει να γινετε μια τοσο δεμενη κ αισιοδοξη παρεα. Δε σας κρυβω πως "ζηλεψα" :-):-) και αποφασισα να κανω αυτο το βημα κ να προσπαθησω να γινω κ εγω μελος της ομορφης παρεας σας! 

Η δικια μου ιστορια εχει ως εξης: πριν απο δυο χρονια κ ενα μηνα ξεκινησα με τον αγαπημενο μου να προσπαθουμε για μωρακι. Κανενα αποτελεσμα..... Απο το 5μηνο κ μετα αρχισαν να με "ζωνουν τα φιδια" πως κατι δεν πηγαινει καλα.Μπαινουμε στη διαδικασια εξετασεων. Αρχικα στον αντρα μου(ολα ηταν τελεια) κ στη συνεχεια σ εμενα.Οπου το μονο που βρεθηκε ηταν καποιες μικροσυμφησεις στη δεξια σαλπιγγα οι οποιες ομως διορθωθηκαν ευκολα.Πιστεψαμε λοιπον οτι το προβλημα λυθηκε κ οτι επιτελους θα ερχοταν το μωρακι μας.Δυστυχως ομως δεν ηρθε... Περιττο να σας πω οτι δυο χρονια εκλαιγα, μοιρολατρουσα κ εφτασα στα πλαισια της καταθλιψης.Ευτυχως ο αντρας μου κ η οικογενεια μου ηταν μονιμα διπλα μου.

Στην τελευταια επισκεψη στο γιατρο μας(την περασμενη Δευτερα) μας μιλησε για εξωσωματικη.Ως δια μαγειας αυτη τη φορα δεν εκλαψα, ειπα με δυνατη φωνη κ χαρα στην ψυχη μου "ενταξει ξεκιναμε "!!! Μεσα μου φοβαμαι λιγο μα θελω να το διωξω κ αυτο το λιγο. Ετσι στις 9 του Φλεβαρη ξεκιναω τις ενεσουλες!!! :-) Θελω μονο χαρες πια κ για μενα κ για ολες τις γυναικες που επιθυμουν αυτο το αγαθο της μητροτητας!!!

Με συγχωρειτε για τη φλυαρια, μα ηθελα να "γνωριστουμε"!!! Σας φιλω ολες!!!

Υ.Γ. Αληθεια βρε κοριτσια εκεινη η τυχερολιστουλα υπαρχει ακομη????

Kαλη επιτυχια σου ευχομαι!!Προσπαθησε να εισαι αισιοδοξη και ολα καλα θα πανε!!!

19 hours ago, Rosali είπε:

Καλημέρα, όμορφες!!! Τι κάνετε;

Στρολλάκι μου, πολύ λυπήθηκα με αυτήν την εξέλιξη! Εύχομαι ο Θεός να σας χαρίσει πολύ σύντομα το παιδάκι που ονειρεύεστε!

Άντζι, καλά αποτελέσματα στο ΑΣΕΠ και καλή λευτεριά βέβαια!

Νατασού, αυτό με το πρήξιμο το είχα πάθει κι εγώ για μερικές μέρες σε προχωρημένο στάδιο της εγκυμοσύνης, σαν εσένα, αλλά εμένα ήταν στα πόδια και μου φάνηκε "λογικό" γιατί ήταν και καλοκαίρι με κουφόβραση. Μόνο οι σαγιονάρες έμπαιναν στα πόδια μου! Ευτυχως τουλάχιστον ξεπρήστηκαν γρήγορα.

Παιδιά, μίλησα με το λουκουμαδάκι και σας έχω νέα! Πάει πολύ καλά, έκανε ωοληψία, πήραν 2 ωάρια και προχώρησε μόνο το ένα, αλλά είναι Α΄ ποιότητας. Κατέψυξαν λοιπόν ένα έμβρυο 3 ημερών πολύ καλό και τώρα συνεχίζει να μαζέψει τους επόμενους μήνες κι άλλα για να κάνει την πρώτη εμβρυομεταφορά προς το καλοκαιράκι. Μου φάνηκε αισιόδοξη και ελπίζω όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος.

Τα φιλια και τις ευχες μας στο λουκουμαδακι!!!!Ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερει και περιμενω να τη δω να μας γραφει τα ευχαριστα!!

16 hours ago, Angie.31 είπε:

Νατασουλι στο ιασω βάζουν καισαρικές Τρίτη κ παρασκευη.οποτε σημερα θα ξέρουμε....

ροζαλι την περασμένη δευτερα ηταν 2680 ο μπομπιρακος μας...

Μαλλον δεν ισχυει απολυτα αυτο....Οταν μπηκα εγω ηταν Σαβατο και Κυριακη εκανε καισαρικη η κοπελα που ηταν μαζι μου στο θαλαμο..

Μεγαλωνει ο μπομπιρας!!!!!:-D

15 hours ago, Angie.31 είπε:

Κοριτσια αυτο το θεμα με τα πρηξίματα ειναι τραγικό.εγω ευτυχως αυτη τη φορα ειμαι καλυτερα.στη Σοφια ομως που ειχα πολυ περισσότερη πίεση ηταν απο τον 8ο μηνα τοσο πρησμένα τα πόδια μου....τούμπανο μιλάμε κ ειχαν παραμορφωθεί απο το πολυ πρήξιμο...

Εγω δεν εχω τοσο πρηξιματα..αλλα εχω εναν τρελο πονο στο δεξιμερος του θωρακα σαν να μου τρυπαει κατι τα πλευρα...ειδικα δεξια δεν μπορω να ξαπλωσω ουτε για πλακα...Τον προηγουμενο μηνα δεν ανεφερα κατι αλλα την Πεμπτη που θα παω θα το πω στο γιατρο...μου κανει εντυπωση ειναι πολυ ψηλα για να φτανει το παιδι...εσυ που εχεις προυπηρεσια ειχες τιποτα τετοιο>?:oops:

15 hours ago, NatasaP είπε:

Μισό αγάπη...δηλαδή το πρήξιμο στα χέρια μπορεί να είναι πίεση;;

Γιατί κάθε φορά που την μετράμε είναι τέλεια,κ δεν είχα θέμα.

Συνηθως κατακρατηση ειναι κοριτσακι...δοκιμασε καμια μερα με λιγο αλατι και ζαχαρη να δεις αν θα δεις διαφορα..:)

11 hours ago, Angie.31 είπε:

Κοριτσια μου μολις εφυγα απο το γιατρο.....παρασκευη 7:30 το πρωι μπαινω ιασω.....ερχεται ο ζουζουνακος μας!!!17 πιεση σημερα παρακαλω.καλα δεν το συζητω ποσο θα εχω παρασκευη.κ να ηθελα με τοση πιεση δεν θα με αφηνε με τπτ να γεννησω φυσιολογικα.ουφ αγωνιααααα

Αντε με το καλοοοο!!!!Γερο και τυχερο να ειναι!!!


JU2Xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κοριτσάκια! Καλά γεννητούρια να έχουμε στο τέλος της εβδομάδας! Άντζι, όλα πανέτοιμα; Κάρπε και Νατσού, είστε οι επόμενες, μου φαίνεται!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...