Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Ευχαριστω Δημητρουλα. Το ιδιο σου ευχομαι κι εγω!

Α χα χα! Πολυ καλο αυτο με την πιπερια! Το εχει κανει και μια γνωστη μου! Επισης εχει κανει το κορυφαιο: Εχει σουρωσει ψαροσουπα χωρις σκευος απο κατω! Ααααχ! Τι να κανουμε οι δολιες οι νοικοκυρες! Ερχονται καποτε στιγμες που δεν την παλευουμε άλλο!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια,τι κανετε???

Εγω τρεχω με τις δουλειες που πρεπει να γινουν!!!απολα!βανω ομως τοσο πολυ τον ηλιο...επιτελους βρε παιδι μου στεγνωνουν υπεροχα τα ρουχα εξω!!!! Χαχαχα

Εσεις τι νεα???

Νατασακι τι κανει ο μπεμπης???ειμαι κι εγω σιγουρη πως του χρονου θα εχεις τον καλυτερο βοηθο στην κουζινα σου!αλλωστε το ιδιο πιστευω κ για μενα που σκεφτομουν να κανω αποπειρα να φτιαξω τσουρεκια αλλα μαλλον θα παιξουμε του χρονου με τον μπεμπη μαζι με τα ζυμαρακια μας!!!

Μελενια και στρολλακι ετοιμαζεστε για ταξιδι???να περασετε υπεροχα!!!!!

Γεωργια σε ξετρελανε η μικρη μπουμπουκα????ευχομαι του χρονου να απολαμβανεις το δικο σου μωρο!!!!!!

Ροζαλι ο μικρος ταλιμπαν εχει ηρεμησει καθολου???

Κανενα νεο απο την καρπε και την μπουμπου της εχουμε???

Πολλα πολλα φιλια σε ολες!!!παω να συνεχισω τις δουλειες μου!!!!

 


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

Γεια σας κορίτσια μου, καλή Μεγάλη Εβδομάδα να έχουμε.

 

Εχτές πήγα κ γω εκκλησία, και θα προσπαθήσω να πάω κ σήμερα στο τροπάριο της Κασσιανής που μου αρέσει πολύ! Γενικά δεν είμαι κ πολύ της εκκλησίας κ του συνωστισμού..αλλά έχουμε ένα μοναστήρι σχετικά κοντά μας που έχει αρκετή ησυχία κ εκεί την ευχαριστιέμαι τη λειτουργία.

 

Γεωργία δεν έχω φύγει ακόμα, τέλος της άλλης εβδομάδας. Θα προηγηθούν τα τραπεζώματα κ ο μαραθώνιος πλυσίματος/σιδερώματος βεβαίως-βεβαίως...

 

Σήμερα έχω να κάνω κ κάτι δώρα για τα μεγαλύτερα παιδιά, πιο γκατζετοειδή, ηχεία, ακουστικά για κινητό κ τέτοια πράγματα! Κ αυτά έχουν την πλάκα τους και γω μαθαίνω από τις παραγγελίες!  Άσχετη με ανεβάζουν κ άσχετη με κατεβάζουν τα ανηψούδια μου!

 

Μελένια μου την τελείωσα σχεδόν τη αντιβίωση. Εχω άλλη μια δόση αύριο και πάει. Αντε κ στα δικά σου!

 

Τώρα που λέτε για γεμιστά, μας έλεγε μια φίλη πως είχε βάλει το ταψί μέσα στο φούρνο με όλα τα λαχανικά άδεια...Ορφανά, πεντάρφανα!!!

 

Δεσποινιώ απολαμβάνεις τον ήλιο; Παίρνεις κ το μπεμπάκο παρέα; Αααχχχ, θέλω κ γω μια τέτοια συντροφιά!

 

Φιλιά σε όλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγαπημενες!!! Πως ειστε? Εγω μολις γυρισα απο την εκκλησια, ειχα παει με την πεθερα μου. Αυριο το απογευμα φευγουμε για το χωριο! 

Σημερα εχω να σας πω πολυ ευχαριστα νεα. Μια φιλη μου 42 ετων σημερα πηρε θετικο αποτελεσμα χοριακης με την πρωτη προσπαθεια εξωσωματικης!!! :):):) Το ποσο χαρηκα δεν φανταζεστε!!! Αντε κ στα δικα μας βρε κοριτσια μου(οσες απομειναμε).

Στρολλακι ποσο τυχερη εισαι που ξεμπερδεψες με την αντιβιωση! Αντε τωρα καλη αρχη στην επομενη φαση :)! Αληθεια ποτε θα ξεκινησεις? Απ οσο θυμαμαι εχεις "παγωτινια" :wub: , ετσι δεν ειναι?

Γεωργια μου τι κανεις? Ευχαριστω. Εσυ πως εισαι? Ετοιμη για το πασχα???

Δεσποινακι ευχαριστουμε!!! :) Εσυ τυχερουλα λιαζεσαι με το μπουμπουκι σου??? Αχ οπως λεει κ το Στρολλακι θελω κ εγω τετοια παρεααααα.... :) !!!!

Δημητρουλααα....τι κανεις καλη μου??? 

Νατασακι φιλησε μου τον μπεμπακοοοο! :wub: 

Υπολοιπα κοριτσια γιατι εξαφανιστηκατε??? Γυριστε πισω. :(  

Σας φιλω.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα στα ανοιξιάτικα κορίτσια!

 

Τι κάνετε; Εχτές πήγα πάλι στην εκκλησία κ μου άρεσε πολύ, η λειτουργία, η κατανυκτική ατμόσφαιρα, το μοναστήρι μέσα στη φύση...τώρα άρχισα να καταλαβαίνω τις άγιες ημέρες..η αλήθεια είναι ότι με τη δουλειά πάντα δυσκολεύομαι  να μπω σ αυτό το κλίμα..

 

Μελένια καλό ταξίδι να έχεις..Ναι τελείωσα, θα ξεκινήσω με φυσικούς κ έχω καιρό μπροστά μου...

 

Καλή Ανάσταση να έχουμε, υγεία σε σας κ τις οικογένειές σας κ εύχομαι για την καθεμιά σας ό,τι ποθεί!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, κοριτσάκια! Τι κάνετε; Συμφωνώ, Στρολ, ότι τη Μ. Εβδομάδα είναι πολύ ωραία η ατμόσφαιρα στην εκκλησία. Εάν πεις να κάτσεις και σε όλη τη νυχτερινή ακολουθία του Μ. Σαββάτου (προς ξημερώματα Κυριακής, δηλαδή), είναι ακόμα πιο ωραία! Εγώ κάθομαι και δε με νοιάζει που οι άλλοι τρώνε στο σπίτι.

Γεωργία μου, κι ο δικός μου άντρας με το ζόρι πάει. Αλλά τι να τον κάνω; Όλο με το καλό τον πιάνω και αυτή η μέθοδος είναι η πιο αποτελεσματική. Και βέβαια αν δεν θέλει, δεν επιμένω. Τις περισσότερες φορές πείθεται όμως. Σήμερα θα έρθει μαζί μας στο Ευχέλαιο, θα πάρουμε και τον μικρούλη. Πιστεύω ότι θα αντέξουν (και οι δύο) γιατί δεν είναι πολλή ώρα.

Αύριο είναι η μέρα βαψίματος των αυγών!!! Ετοιμαστήκατε;;;

Καλό Πάσχα να έχουμε και Καλή Ανάσταση!

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια!

Βοηθεια σας όσες πηγαινετε στην εκκλησια. Και του χρονου να ειστε καλα!

Μελενια μου συγχαρητηρια για τη φιλη σου. Και στα δικα σου συντομα!

Αχ Στρολλακι ναι! Σε μοναστηρια ειναι πολύ πιο ωραια! Κι εγω δεν μπορω τον συνωστισμο. Ειναι ο λογος που δεν πολυπαω πια στην εκκλησια.

Δεσποινιω απολαυσε τις βολτες σου με την καλυτερη παρεα!

Ροζαλακι ετοιμη για τα αυγουλακια; Εμενα παντα βαφει η μαμα μου και μας δινει, οποτε δεν θελω να της κοψω τη χαρα! Και κουλουρια φτιαχνει, αλλα φετος θα δεχτω λιγα, ετσι για το καλο, γιατι ο αντρας μου δεν τρωει γλυκα και καταληγω να τα τρωω ολα εγω! Και τωρα που ειμαι σε διαιτα.... ασε! Μεγαλο βασανιστηριο!

Αυτα τα λιγα και απο μενα. Πολλα φιλια σε ολες. Καλες ετοιμασιες!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Σας έχασα γιατί συνήθως για να μην ψάχνω σε όλο το φόρουμ πατάω εκεί που λέει Νέες Δημοσιεύσεις και βλέπω αν γράψατε κάτι καινούριο. Τις τελέυταίες μέρες όμως κάποιο πρόβλημα έχει λογικά και τώρα το πήρα χαμπάρι ότι έχουν μείνει πολύ πίσω οι δημοσιεύσεις για να είναι καινούριες. Τελοσπάντων! 

Τι κάνετε; Εγώ απολαμβάνω τις τελευταίες μέρες που είμαστε οι δυο μας με τον αντρούλη μου, Σήμερα έρχονται και οι γονείς μου, για να δούμε, θα μας αφήσει η μπέμπα να κάνουμε Πάσχα; Πιστεύω νωρίς είναι ακόμα, απλά είχα κάτι συσπασούλες τώρα τελευταία που μας έβαλαν σε υποψίες, Θα δείξει. Όποτε θέλει ας έρθει το παιδάκι μου, γερό να είναι.

Θέλω να ευχηθώ σε όλες σας Καλό Πάσχα, καλή Ανάσταση στις ζωές και στις καρδιές μας, να περάσετε καλά, να προσέχετε στον δρόμο όσες φύγετε, και του χρόνου με Υγεία και ότι επιθυμεί η καθεμία. 

Και αφού πιάσαμε τα πασχαλινά έθιμα της Θεσσαλίας, σας βάζω και τα κάλαντα της Μεγάλης Παρασκευής.. αντίθετα με του Λαζάρου τα λένε μόνο αγόρια. :) 

Σας φιλώ! 


vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου.. 

καλα να περασετε αυτες της μερες ..

Καλη Ανασταση κ Καλο Πασχα να εχουμε...  

οσες ειστε στην προσπαθεια συντομα να μαθετε τα ευχαριστα κ του χρονου το πασχα να στε μετα μωρακια σας αγκαλια η εστω στην κοιλια.. 

οι φρεσκομανουλες μας να χαιρονται τα μωρουλια σας κ οι εγκυουλες μας καλη λευτερια κ με ενα πονο στην ωρα της η καθεμια..

φιλακια πολλα! 


 QtRMp3.png 

Link to comment
Share on other sites

:wub::wub::wub:

αγάπες;;;;;;τι κάνετε;;πως είστε;;;;

κ ναι κατάφερα να μπώ...κόντεψε να πιάσει αράχνες το τάμπλετ!!!

είδα κάποιες φύγατε,κάποιες θα φύγετε και κάποιες σαν κ εμάς θα μείνετε σπίτια σας είτε λόγω κοιλίτσας είτε ενός πλάσματος σαν αυτό που κρατάω στο δεξί μου χέρι κ νανουρίζεται με ρυθμούς αγαπημένης του μουσικής:) ναι ναι το μωρό μας έχει προτιμήσεις κ κουρνιάζει με χαμόγελο όταν τα ακούει.

Πλέον παίρνουμε πάνες κ για εμάς χαχαχαχαχα;!!!!!!!

Κοριτσάκια μου διάβασα πως όλες είστε καλά κ χάρηκα πολύ,μου λείπει το καθημερινό μας κουσκουσάκι,γενικά μου λείπετε!!

Σας φιλώ όλες !!!!!!

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κουκλες,τι κανετε??

Ευχομαι σε ολες καλη Ανασταση και  να περασετε καλα αυτες τις μερες!!του χρονου τετοια μερα να ειμαστε ολες αγκαλια με τα μωρακια μας!!!!

Τι ωραια που απολαμβανετε την εκκλησια αυτες τις μερες,εγω δεν εχω παει καθολου δυστυχως!!

Μελιτινη μου αυτα τα καλαντα εμενα μου τα ελεγε καθε χρονο ο μπαμπας μου και τοσα χρονια που λειπω εχω παντα την αναγκη να μου τα πει εστω απο το τηλεφωνο!!!

Εμεις δεν εχουμε καποιο ιδιαιτερο νεο περα απο το οτι αδιαθετησα!!!!ακριβως ενα χρονο μετα την τελευταια φορα!!!!τι καλα που ηταν ενα χρονο χωρις....(αφηστε που ηθελα να κοινωνησω και την πατησα)!!!

Σας φιλω γλυκα ολες!!!!!!


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε ομορφοκοριτσα μου?

ναι ειμαι σουρτουκο το ξερω :oops:

και αφου φάγαμε πόρτα απο το άλλο parents ήρθα να δω τις άλλες μου φιλενάδες.

νατασα γέννησες ??? φοβερό! Ποτε πέρασε ο καιρός?

σου ευχομαι να εχεις ένα καλοτυχο και καλόκαρδο μπέμπη!!!:mad:

σε όλα τα υπόλοιπα κοριτσακια με τις φουσκωμένες κοιλίτσες τους να απολαμβάνουν την καθε μερα.

και για όλες τις υπόλοιπες καλή Ανάσταση και του χρόνου με τα δικά μπεμπακια!!!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια γλυκα!

Χαρηκα πολυ που ειδα νεα σας!

Μελιτινακι μου πολυ ωραια και αυτα τα καλαντα. Ουτε και αυτα ήξερα πως υπηρχαν!

Γιατι ψαχνεις καθε φορα ολο το φορουμ; Εμενα καθε φορα με παει στο τελευταιο μηνυμα που ειχα διαβασει. Δεν την κλεινω βεβαια τη σελιδα. Κλεινω απλως το ταμπλετ.

Λες να σας κανει την εκπληξη το μικρο σας και να ερθει μεσα στο Πάσχα; Όπως και να 'χει σου ευχομαι με εναν πονο να έρθει Μελιτινακι μου!

Νατασσακι κι εσυ μας λειπεις! Ευακι, Δεσποινιω, Καντι και σε ολα τα κοριτσια μας, σας ευχομαι καλη Ανασταση και Καλη Λαμπρή με υγεια και καθε καλό στις οικογενειες σας! Και του χρονου να ειμαστε καλα! Ελπιζω με πολλα νεα μπεμπακια στην παρέα μας! Να περασετε ομορφα!

Πολλα φιλια σε ολες!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά Καλή Ανάσταση να έχουμε !!!! 

Του χρόνου όλες τέτοια μέρα να κρατάνε στην αγκαλιά τους τα μπεμπάκια τους ή να έχουν φουσκωμένες κοιλίτσες!!!!:wub:

Δεσποινάκι είχαμε ξεχάσει την ξυνή κ μας θυμήθηκε;;; τρομερό...πές της καλά ήμουν τόσο καιρό χωρίς εσένα.Εμένα θα με θυμηθεί καλοκαιράκι δηλαδή;;; φτού..πάνω που θα λιάζομαι!!!! 

Κάντι κάντι μου γέννησα κοριτσάκι μου!!!!!Ήρθε και επίσημα στην ζωή μας ο μικρός μας και μας ξετρέλανε!!!Του χρόνου αγάπη μου με το δικό σου αγκαλίτσα!!!!! Είδες πότε πέρασε ο καιρός;;;πότε έκλεινα το ραντεβού και πότε έγινα μανούλα!!

Τζώρτζιαααα μου πάντα με τα γλυκά σου λόγια!!!Να σαι πάντα καλά και όλα θα έρθουν!!!! Καλά να περάσεις και του χρόνου ακόμα καλύτερα!!!!!:)

Πολλά φιλιά σε όλες τις τσούπρες!!!!! 

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη....υγεια,αγαπη κ ευτυχία ευχομαι.Να χαιρεστε τις οικογένειες σας,τα παιδακια σας.

Καλη λευτεριά στις ετοιμογεννουλες μας κ ολες οι υπόλοιπες με το καλο να αποκτήσετε πολυ σύντομα μωρακια!!!

πως περνατε;εμεις εχουμε έρθει Σαλαμινα.ειναι κ οι νονοί της Σοφιας μου(θείοι-ξαδέρφια) μαζι μας κ ο σκύλος τους(λυκοςκυλο) κ οι γονείς μου κ ο αδερφός μου κ εμεις με τα δυο μας μωρα...μου αρέσει πολυ τέτοιες μερες να ειμαστε με πολυκοσμία.κ αυριο περιμενουμε κ άλλους για να σουβλίσουμε το αρνάκι μας.θα έρθει κ ο παιδίατρος των παιδιών με την οικογενεια του,ειμαστε χρονια φίλοι.

τα νεα τα δικά μας ειναι τα εξής,ο μπέμπης μας τις τελευταίες μερες ξυπνάει κατα τις 10:00 κ μπορει να κοιμηθει λιγο σπαστά μετα κ για βραδυ κοιμαται 2:00-2:30 μεχρι τις 7:30 περιπου.ειναι ομως πολυ καλο ύλης κ με το χαμόγελο στα χείλη ολη την ωρα...ειναι λιγο έως πολυ υπερκινητικός...χτυπάει τα πόδια του σαν τρελός κ τον φοβαμαι γιατι κ μπρούμυτα η στο πλάι που τον βάζω γυρνάει μόνος του ανάσκελα....

Η Σοφουλα μου εχει ξεδώσει εδω,της αρέσει πολυ γιατι βγαίνει εξω στην αυλή,βγαίνει απ'εξω στο δρόμο κ παίζουμε μπάλα,εχει κ ο νονός της ενα λυκόσκυλο κ μένουμε στο ιδιο σπιτι κ τον πειράζει ολη την ωρα τον καημένο κ γενικα ευχαριστιέται πολυ που ειμαστε εδω.

αυτα απο εμας...Σας φιλώ ολες γλυκα


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...