Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Πρωτογνωρα συναισθηματα, ε; Ελπιζω καποτε να καταλαβω τι εννοειτε μωρομανουλες!...

Όσο για τους γιατρους.... Με το αυχενικο, οχι ακομα. Με τον εξωσωματικο περιμενουμε να βρει ο αντρουλης μου ενα κενο στο προγραμμα του για να κανουμε μια συναντηση.

Με 'γεια και το τικερακι σου! Πολυ μ'αρεσει!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια μου! Σημερα ξεπατωθηκα. Απο το πρωι στην αγορα. Τελειωσα ομως σχεδον τα παντα απο τα πασχαλινα ψωνια. :) 

Αννυ να σας ζησει η κουκλιτσα σας! Να ειναι υγιης κ καλοτυχη. Να τη χαιρεστε κ να σας χαιρεται!!! Ολες τις χαρες του κοσμου σας ευχομαι ολοψυχα!!! :) 

Γεωργια μου σ' ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου κ ανταποδιδω ακριβως το ιδιο κ για σενα μεσα απ την καρδια μου! ♡♡♡

Stroll μου ομοιοπαθουσα! Τυχερη που τελειωνεις με τις αντιβιωσεις, εγω εχω ακομα! Αντε να ξεμπερδευουμε με τη φλεγμονη να περασουμε στα ευχαριστα!!!

Rosali χρυσοχερα μπραβο!!! Εγω φετος ακουσα πρωτη φορα για τα Λαζαρακια. Μου φαινονται τελεια. Ισως δοκιμασω να τα φτιαξω. 

Αχ τα καλαντα του Λαζαρου τι ωραια που ειναι!!! Εγω πηγαινα καθε χρονο με τις φιλες μου. ..."Δωσ' μας κ τ' αυγουτσικο να πουμε κ του χρονου, για την καλη την πασχαλια κ τον καλο το χρονο". Ετσι τελειωναν!!! :):):) 

Δημητρουλα πως πηγε το καθαρισμα???

Δεσποινακι ποτε δεν ειναι αργα για ενα βαπτιστηρι! Εχεις το μπεμπακι σου ομως κ καλυπτει τα παντα! :wub: 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Me-Lenia είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! Σημερα ξεπατωθηκα. Απο το πρωι στην αγορα. Τελειωσα ομως σχεδον τα παντα απο τα πασχαλινα ψωνια. :) 

Αννυ να σας ζησει η κουκλιτσα σας! Να ειναι υγιης κ καλοτυχη. Να τη χαιρεστε κ να σας χαιρεται!!! Ολες τις χαρες του κοσμου σας ευχομαι ολοψυχα!!! :) 

Γεωργια μου σ' ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου κ ανταποδιδω ακριβως το ιδιο κ για σενα μεσα απ την καρδια μου! ♡♡♡

Stroll μου ομοιοπαθουσα! Τυχερη που τελειωνεις με τις αντιβιωσεις, εγω εχω ακομα! Αντε να ξεμπερδευουμε με τη φλεγμονη να περασουμε στα ευχαριστα!!!

Rosali χρυσοχερα μπραβο!!! Εγω φετος ακουσα πρωτη φορα για τα Λαζαρακια. Μου φαινονται τελεια. Ισως δοκιμασω να τα φτιαξω. 

Αχ τα καλαντα του Λαζαρου τι ωραια που ειναι!!! Εγω πηγαινα καθε χρονο με τις φιλες μου. ..."Δωσ' μας κ τ' αυγουτσικο να πουμε κ του χρονου, για την καλη την πασχαλια κ τον καλο το χρονο". Ετσι τελειωναν!!! :):):) 

Δημητρουλα πως πηγε το καθαρισμα???

Δεσποινακι ποτε δεν ειναι αργα για ενα βαπτιστηρι! Εχεις το μπεμπακι σου ομως κ καλυπτει τα παντα! :wub: 

ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΑΝΤΕ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΘΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΑ ΚΑΛΑ...

ΚΟΝΤΕΥΩ ΑΓΑΠΗ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ!! ΕΧΩ ΜΕΛΛΟΝ ΑΚΟΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΕΧΡΙ Μ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΑΩ ΧΑΛΑΡΑ:)

ΟΛΑ ΟΚ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ Κ ΓΩ ΕΝΕΣΕΙΣ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

 Άννι! Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου, να σας ζήσει η κουκλίτσα σας, γερή και τυχερή να είναι! Εσύ πως είσαι; συνήλθες; Πάρε το χρόνο σου κ όλα θα γίνουν, αφού κατάφερες το σπουδαιότερο J

 

Γεωργία έρθει δεν έρθει εκείνη η ώρα, εγώ μια βαλίτσα τώρα θα τη φτιάξω!! Ας πάμε τώρα που κατοχυρώσαμε κ την άδεια κ έχει ο Θεός μέχρι το καλοκαίρι...Λέω στον άντρα μου ότι με τα κιλά που θα βάλουμε πάλι μετά από τόσα τραπέζια, μάλλον θα πρέπει να πάμε με τα πόδια!

 

Μελένια κ γω στην αρχή τις έβλεπα βουνό τις 3 εβδομάδες, να όμως που τελειώνουν.Οπως τα λες, να περάσουμε στα ευχάριστα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάρες μου! :-) Πότε έφτασε κιόλας το Πάσχα; Να σας τα πω; 

 Εμείς αυτά λέμε στη Θεσσαλία (η γιαγιάκα μου πάντα μου στόλιζε το καλαθάκι με φρέσκα λουλουδάκια). Απ' ότι είδα όμως λένε κάλαντα του Λαζάρου και σε άλλες περιοχές. 

Εν τω μεταξύ από τη μία λέω πότε έφτασε κιόλας η ώρα, και από την άλλη νιώθω ότι είμαι έγκυος γύρω στα 5 χρόνια! Ήταν καλοκαίρι όταν το έμαθα, ήρθαν τα Χριστούγεννα, ήρθε το Πάσχα κι εγώ ακόμη έγκυος! Εεε μα καλά είχα πει, χάθηκε να ήμαστε σαν τις γάτες; 3 μήνες εγκυμοσύνης και ξεμπέρδεψαν! :P

Εγώ έχω 3 βαφτιστήρια ζωή να χουν! Η μία είναι μεγάλη, στο Λύκειο, και είναι Λάρισα οπότε δεν θα της ψωνίσω, θα της πάει η μαμά μου μια λαμπάδα και λεφτά να πάρει ότι θέλει. Το άλλο είναι του άντρα μου αλλά ήμασταν ήδη αρραβωνιασμένοι όταν βάφτισε και το τρίτο κοινό :) Έχω τελειώσει τα ψώνια από νωρίς γιατί δεν αντέχω αυτό που γίνεται την Μ. Εβδομάδα! 

Εγώ έχω βάλει το σπίτι σε μια καλή σειρά.. μένει να αλλαχτεί ένα καλοριφέρ που έχει σκουριάσει πολύ και ψιλοσαπίσει (γιατί αν θυμάστε έχει χρόνια να ανάψει θέρμανση στην πολυκατοικία, εμείς τώρα για την μικρή θα βάλουμε ατομικό ηλεκτρικό λέβητα. Δεν πολυσυμφέρει, αλλά η ιδιοκτήτρια προκειμένου να μην φύγουμε μας έκανε μέιωση στο ενοίκιο και φυσικά ότι εργασία θα γίνει είναι με έξοδα δικα΄της). Με σίδερο έχω σχεδόν τελειώσει επίσης, ένα πλυντήριο περιμένει ακόμα μόνο. Η βαλίτσα σχεδόν έτοιμη. Την γενική για φέτος την γλίτωσα, έφερα γυναίκα και θα ξανάρθει μετά το Πάσχα για να μαζέψουμε χαλιά κτλ. Θέλω να ξεμπερδεύω πριν γεννήσω. Ελπίζω δηλαδή να μην έχω γεννήσει!! Αν και, όπως είπαμε, έχω προαίσθημα ότι θα είναι μαγιάτικο το κοριτσάκι μου.

Μελενια και στρολακι τι ταλαιπωρία κι αυτή με την αντιβίωση! Και δεν την αντέχω καθόλου, καταρχήν είναι σχεδόν σίγουρο ότι αν πάρω αντιβίωση θα αποκτήσω μύκητες. Και μετά άντε υπόθετα και άλλα χάπια. Πφφφ. Αλλά αφού είναι για καλό, με το καλό να ολοκληρώσετε την θεραπεία και με το καλό να αποδώσει καρπούς και να έρθει το θετικό αποτέλεσμα. 

Γεωργία μου το ίδιο εύχομαι και σε σένα, του χρόνου όλες να κάνουμε Πάσχα με τα παιδάκια μας! 

 

 


vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλοοοο κοριτσάκια ...τι κάνετε;;πως είστε;;;

Ξεκινάω με τα ευχαριστά...

Άννιε μου να σας ζήσει η μικρούλα σας!!! Γερή κ τυχερή!!!!

Μελένια περαστικά παιδί μου,θα τελειώσεις την αντιβίωση κ όλα θα πάρουν σειρά.

Τζώρτζια αυτό το πρωτόγνωρο σου έρχεται...κ θα δείς πόσο όμορφο είναι!!!

Στρολλάκι να περάσεις υπέροχα όπου κ να πάτε!!!!

Ρόζαλι τα λαζαράκια ενω τα ξέρω δεν μου αρέσουν οπότε μένουν μακριά απο την κουζίνα μου!!!Όσο για αυτό που λες δεν νομίζω πως ισχύει για όλα τα παιδάκια.

Εμείς τους δίνουμε τα ερεθίσματα να ασχολούνται κ με κάτι άλλο πέραν απο το άτομο μας (για να μην πω την άλλη λέξη που μου έρχεται) ή ακόμα κ στην ηλικία αυτή να μας βοηθάνε όπως μπορούνε.Όλοι ξέρουμε πόσο χαίρονται στην κουζίνα τα παιδάκια.Φυσικά κ του χρόνου θα είναι καλύτερα,δεν είμαι απαισιόδοξη καθόλου στο θέμα παιδί -περπάτημα και ότι υπάρχει για το σπίτι απο δουλειές.Και φυσικά απο την μέρα που γύρισα κ τα γλυκά μου κάνω,κ τα κέικ κ διάφορα άλλα που μου αρέσουν.Όμως δεν εχω 40σει ακόμα οπότε φέτος για πιο λόγο να ταλαιπωρηθώ για να ταίσω την πεθερά μου; Γιαυτό έγραψα πως δεν εχω όρεξη κ κουράγιο...

Μελιτίνη μου μόνο εγω ένιωσα πως 9 μήνες πέρασαν νερό;;;; 

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες!  Καλο ΣΚ να εχουμε!

Στρολλακι μου να πατε το ταξιδακι σας, να το χαρειτε και να ξεκουραστειτε και ολα θα γινουν στην ωρα τους.

Μελιτινακι τι ωραιο το βιντεακι που μας έστειλες! Ειναι ωραιο να κρατουνται οι παραδοσεις. Ειναι οι ριζες μας.

Τελειωνουν βλεπω και οι ετοιμασιες. Αντε , με το καλο!

Δημητρουλα τελειωσες με τις δικες σου τις δουλειες;

Νατασσακι τι κανει ο μπεμπουλίνος σου; Ειναι ησυχος το βραδυ; Θελει πολλες αγκαλιτσες ή ειναι πιο κουλ;

Τα υπολοιπα τα κοριστια μας και τα μπεμπακια τι κανουν;

Εγω εχθες πηγα στο "Αλεξανδρα" μαζι με εναν συναδελφο για να δουμε τη μπεμπα και τους γονεις της. Ειχα καιρο να δω τοσο μικρο μωρακι! Μου φανηκε πολυ ευθραυστο! Ηταν μια κουκλιτσα!  Με κατακκονινα μαγουλακια και πολυ μαυρο μαλλακι. Ηθελε ολο αγκαλιες και ταισμα και με δυσκολια μιλησαμε για λιγο τη συναδελφο μας. Στο ταισμα φυσικα, βγηκαμε εξω. Οταν ηρεμησε και ξαναμπηκαμε στο δωματιο, συγκινηθηκα πολυ γιατι ενω την κρατουσε τρυφερα η μαμα της, της ελεγε τετοια γλυκα λογια ο μπαμπας της που με πηραν τα ζουμια!... Τους χαρηκα πολυ που τους εβλεπα τοσο ευτυχισμενους! Και παντα να 'ναι ετσι!

Αυτα απο μενα. Σε λιγο αρχιζω το προγμαμμα των εργασιων του ΣΚ. Και αργησα κιολας! Αλλα ηθελα να απολαυσω το πρωτο πρωινο στο σπιτακι μου επειτα  απο δυο ΣΚ γεματα τρεξιμο και υποχρεωσεις.

Πολλα φιλια σε ολες!

 

 

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Α! Ξεχασαα να σας πω! Τα παιδια ειχαν και μια ατυχια. Κατεβασαν μονο τη βαλιτσα της κοπελας απο το αυτοκινητο. Και τους διερρηξαν το αυτοκινητο και πηραν τη βαλιτσα της μπεμπας που ειχε μεσα και ενα ακριβο δωρο που τους ειχαν κανει! Ετρεχε το παληκαρι παλι στον Ωρωπο να μαζεψει πραγματα!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΧΑΛΑΡΩΣΑΑΑ ΜΟΝΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ Κ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ...ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΑΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΣΗΜΕΡΑ!!!ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΚΟΛΛΗΤΟΥ ΜΑΣ 6 ΧΡΟΝΩΝ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ Κ ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙΑ (ΝΑ ΖΗΛΕΨΟΥΝ ΟΙ ΑΝΗΨΙΕΣ ΜΟΥ)...ΕΙΝΑΙ 1 ΞΑΝΘΟ ΓΑΛΑΝΟΜΑΤΙΚΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ Κ ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΕ ΛΕΕΙ ΘΕΙΑ Κ ΑΥΤΗ ΟΠΟΤΕ ΑΦΟΥ ΜΕΝΕΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΛΕΡΩΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ...

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΒΡΩΜΟΣΠΙΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΗΣΑΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΕ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΙΣ ΒΡΩΜΙΕΣ ΘΑ ΒΑΛΩ ΓΥΝΑΙΚΑ Κ ΣΥ ΚΑΤΣΕ ΣΤΑ ΑΒΓΑ ΣΟΥ...ΕΙΔΕ ΠΩΣ ΕΓΙΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ Κ ΤΡΟΜΑΞΕ...

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΑΝΤΖΟΥΡΙΑ ΑΠΟ ΚΑΦΕ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΑΣΠΡΑ ΣΚΟΝΗ ΓΥΡΗ ΠΙΦΦΦΦ..

ΘΑ ΤΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΟΛΑ Κ ΑΡΧΙΖΩ ΓΙΑΤΡΟΥΣ!!ΑΝΟΙΓΕΙ Κ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ Κ ΜΙΑ ΧΑΡΑ

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ...

ΝΑΤΑΣΣΑ ΜΟΥ ΜΕ ΟΣΑ ΛΕΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΥΜΦΩΝΩ...ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΑΣ ΠΑΣΧΑ Κ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ!!

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΟΝΕΙΣ ΕΧΩ ΤΙΣ ΑΔΕΡΦΕΣ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ  ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΗΛΙΚΙΕΣ 85+++++ ΟΠΟΤΕ ΣΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΠΑΩ ΤΙΣ ΒΛΕΠΩ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ Μ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ..ΜΟΝΟ Μ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΜΠΟΡΩ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΚΕΡΑΚΙ ΚΑΝΤΗΛΑΚΙ..ΕΑΝ Κ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΧΡΟΝΙΑ Ο ΠΟΝΟΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ..ΕΤΣΙ ΝΟΙΩΘΩ ΑΠΛΑ ΤΗΝ Μ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΚΔΗΛΩΝΟΜΑΙ..

ΓΙΑΥΤΟ ΝΑ ΛΕΤΕ Σ' ΑΓΑΠΩ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΑΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΕΤΕ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ Κ ΑΣ ΤΟΥΣ ΕΧΑΣΑ ΜΙΚΡΗ..ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΛΕΓΑ Κ ΣΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΤΟ ΕΔΕΙΧΝΑ...ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ Κ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ ΓΛΥΚΑ Κ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΣΚ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημητρουλα μπραβο στον αντρουλη σου που δειχνει κατανοηση! Να ξεκουραστεις. Μην εξαντλεις τον εαυτο σου.

Ειναι πολυ συγκινητικα τα λογια που εγραψες για τους γονεις σου.... Η αληθεια ειναι πως ο πονος δεν ξεπερνιεται, απλως ισως με τα χρονια απαλυνεται καπως. Και ο αντρας μου που εχει χασει και τους δυο του γονεις, μου λεει πως τους "βλεπει" καθε μερα μπροστα του. Τους νοιωθει κοντα του....

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσούδια! 

Τι μου κάνετε; Εγώ κάνω τις δουλειές μου τώρα μετά από ένα χαλαρωτικό ΣΚ. Είναι αυτή η εποχή του χρόνου που όλες οι ντουλάπες είναι ανάκατες κ έχω φουλάρει τα πλυντήρια να βγάλω από τη μέση τα πιο χοντρά παπλώματα, μπουφάν κλπ. Με τόση γύρη βέβαια, οι απλώστρες φιγουράρουν μέσα στο σπίτι αναγκαστικά...Κ η σιδερώστρα μόνιμη στο σαλόνι, χαχαχ!! Ελπιζω μόνο να μην πιάσουν χοντρά κρύα πάλι κ έχω μείνει με τα ζακετάκια...

Μελιτίνη τι ωραία κάλαντα που μας έστειλες, δεν τα ήξερα καθόλου! Κ τα κοριτσάκια στο βιντεο είναι γλύκα! 

Δημητρούλα κ γω έχασα τον πατέρα μου μικρή κ σε καταλαβαίνω...Ειναι οι μέρες τέτοιες που κ μένα μου θυμίζουν όλες τις απώλειες...

Εχτές έκανα κ τα πρώτα μου πασχαλινά ψώνια, γέμισε το σπίτι με πολύχρωμες τσάντες στολισμένες  με κορδελίτσες, πασχαλίτσες κ όλα τα σχετικά :) :) 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα και καλό Πάσχα να έχουμε! Άννι μου, να σας ζήσει η μικρούλα! Να είναι γερή και καλότυχη και να τη δείτε όπως ποθείτε!

Καλέ, εσείς είστε όλες ταχύτατες! Μόνο εγώ δεν πρόλαβα να αγοράσω τίποτα απολύτως;;; Λέω σήμερα, αν βολέψει το πρόγραμμα, να πεταχτώ από τη δουλειά σε ένα κοντινό μαγαζί εδώ στο κέντρο για να αγοράσω δυο δωράκια. Για πιο μεγαλεπίβολα σχέδια τύπου jumbo, mall κλπ δεν έχω χρόνο. Αλλά δεν με πειράζει. Πρέπει να ζήσουν και τα μικρά μαγαζιά.

Χθες ξεκίνησαν και οι ακολουθίες της Μ. Εβδομάδας που μου αρέσουν πάρα πολύ! Είχαμε συμφωνήσει με τον αντρούλη μου να κρατάει τον μικρό όλα τα απογεύματα μέχρι την Κυριακή του Πάσχα, και να τον κοιμίζει βέβαια, και ευτυχώς η χθεσινή δοκιμή έδειξε ότι τα πηγαίνει περίφημα! Οπότε είμαι κι εγώ λίγες ώρες ελεύθερη.

Τι άλλο κάνετε; Εκδρομές και διάφορα ακούω και ζηλεύω. Όσο ήμασταν οι δυο μας πηγαίναμε πολλές εκδρομές, και στο εσωτερικό και στο εξωτερικό. Μετά τη γέννηση του μικρού δεν έχουμε πάει πουθενά. Λέμε όμως μήπως πάμε φέτος την Πρωτομαγιά στα Γιάννενα, τα οποία μας αρέσουν πάρα πολύ!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!! Τι κανετε? Καλη Μεγαλη Εβδομαδα να εχουμε κ καλη Ανασταση! :) 

Πως περνατε? Εγω εχω τα πεθερικα στο σπιτι απο το Σαββατο. Απο Μ. Τεταρτη θα παμε οοολη η οικογενεια (κ οι δικοι μου στο χωριο) εκει θα κανουμε Πασχα. 

Η αντιβιωση συνεχιζει. Αντε να δουμε...

Νατασακι τι κανετε? Πως ειναι ο μπεμπουλινος?

Δημητρουλα μου πολυ με συγκινησες με αυτα που εγραφες για τους γονεις σου. Να δεις που μολις ερθει το μπεμπακι θα απαλυνει ο πονος! 

Γεωργια μου ξετρελαθηκες με τη μπεμπουλα της συναδελφου εεε??? :) Αντε με το καλο κ στα δικα σου.

Rosali η Πρωτομαγια στα μερη μου θα σε δικαιωσουν!!! Χιχιχι... 

Stroll πως εισαι? Τελειωσε η αντιβιωση???

Υπολοιπα κοριτσακια μου ολα καλα???

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μικρουλες μου! Τι κανετε;

Στρολλακι περασατε ομορφα, ετσι; Μπραβο. Να ειστε καλα να ξαναπατε. Όσο για τις δουλειες.... δουλειές με φούντες αυτη την εποχη!

Ροζαλακι μπραβο που ακολουθεις τις παραδοσεις. Παλαιοτερα πηγαινα κι εγω με τη μητερα μου ολη την Μ. Εβδομαδα στην εκκλησια, αλλα τωρα πηγαινω λιγοτερες ημερες. Ασε, ο αντρουλης μου παει με το ζορι! Του εχω ξεκαθαρισει ομως πως αν γινουμε γονεις με το καλο, δεν θα εχει τετοια. Θα κανουμε καποια πραγματα μαζι ως οικογενεια. Θα διδαξουμε στο παιδι τις παραδοσεις (χωρις υπερβολες βεβαια) και απο εκει και περα ας ακολουθησει εκεινο ό,τι νομιζει.

Μελενια μου υπομονη με την αντιβιωση. Θα περασει κι αυτο. Να πατε στο χωριο και να περασετε τελεια!

Ναι η μπεμπουλα της συναδελφου ειναι το επικεντρο των συζητησεων στο γραφειο και ολοι περιμενουμε με χαρα καθε μερα κι ενα νεο της! Ειχαμε καιρο να ζησουμε γεννητουρια στο γραφειο.

Οι αλλες οι τσουπρες μαλλον τα λενε στο fb! Οπως και να 'χει σας φιλω ολες!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΕΣΤΕ ΟΛΕΣ ΒΛΕΠΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ....

ΚΑΛΗ ΜΑΣ Μ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΩΡΑΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ!!!

ΜΕΛΕΝΙΑ ΜΟΥ Κ ΓΩ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΓΕΜΙΣΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ Κ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΟ ΝΟΗΜΑ ΟΛΑ!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ Κ ΝΑ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ ΜΑΣ Κ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥΣ!!!

Α ΟΥΤΕ ΣΤΟ FB ΤΑ ΠΟΛΥΛΕΜΕ ΟΛΕΣ ΤΡΕΧΟΥΜΕΕΕΕ..ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ Κ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΚΑΝΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΜΕ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΜΟΥ!ΟΠΟΤΕ ΜΠΑΙΝΩ ΔΙΑΒΑΖΩ Κ ΞΕΧΝΑΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩΩΩ ΧΑΧΑ (ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΓΕΜΙΣΤΑ Κ ΑΦΗΣΑ ΜΙΑ ΠΙΠΕΡΙΑ ΑΔΕΙΑ..ΕΙΧΑ ΑΝΕΒΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΕΝΑ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΟ ΡΟΥΧΟ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΝ ΕΙΔΕ...ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ ΜΙΑ ΩΡΑ!!!)

ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΓΕΡΕΣ ΔΥΝΑΤΕΣ Κ ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΟΥ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ:wub:

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ ΜΠΑΙΝΩ ΓΙΑ ΝΤΟΥΖΑΚΙ Κ ΜΕΤΑ ΛΙΓΟ ΕΚΚΛΗΣΙΑ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...