Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Eflenew είπε:

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

      Σε ποιο κέντρο είσαι;;

      Μακάρι να τα καταφέρουμε το θέλουμε τόσο πολύ σαν όνειρο το βλέπω απλά όλα αυτά δεν σε αφήνουν να χαρείς ας τα καταφέρουμε και δεν με νοιάζει. 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε;;; 

πως ειστε;;;

εμεις θα ειμαστε εδω το πασχα δεν θα φυγουμε αλλα δεν θα κανω κ τιποτα.

Δεν εχω ουτε κουραγιο ουτε αντοχη για τραπεζωματα,κοσμο,κτλ...σκεφτομαι ακομα κ το βαψιμο αυγων...τοση ορεξη!!!!Του χρονου θα επανελθω στον καλο μου εαυτο...

Δεσποινακι περαστικα κ προσοχη...η γλωσσοφαγια κοστιζει να το ξερεις!!!

Αντζουλινι καλα να περασετε οπου κ να πατε...

Μελιτινι μου καλα ειμαστε,πλησιαζεις κ εσυ...τελεια!!!!

τωρα για το θεμα τριτου ατομου στο σπιτι εγω ειμαι αρνητικη,περισσοτερη κουραση μεν αλλα δεν εχεις τριβες που προκυπτουν λογω ορμονων.Συν οτι κ ο αντρας σου δεν θα νιωθει παραξενα οσο καλη σχεση κ να εχουν.

Στα υπολοιπα κοριτσια στελνω τα φιλια μου δεν προλαβαινω να διαβασω παλιοτερες σελιδες...

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου γεια σας. Τι κανετε?

Απ οσο βλεπω ετοιμαζεστε για το Πασχα με τον ενα ή τον αλλο τροπο!!! Μπραβοοοο... ωραια πραγματα! :) 

Κανενα νεο απ την Αννυ??? 

Εγω γυριζω επιτελους στο σπιτακι μου. Απο την υστεροσκοπηση βρεθηκε φλεγμονη στο οπισθιο τοιχωμα της μητρας κ παιρνω 3πλη αντιβιωση. Ο γιατρος ηταν απολυτα καθησυχαστικος. Μετα την περιοδο περναμε στην επομενη εμβρυοτοποθετηση. Ευχομαι να ειμαι πιο τυχερη αυτη τη φορα.

Σας φιλω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕΕΕ!!!

ΠΑΣΧΑ Κ ΓΩ ΕΔΩ ΤΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΟΡΙΝΘΟ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟΥΡΙΣΜΟ Ο ΑΝΤΡΑΣ! ΑΒΓΟΥΛΙΑ Κ ΤΣΟΥΡΕΚΑΚΙΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΦΕΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΙ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΓΥΡΙΖΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ...

ΝΑΤΑΣΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ 3οΑΤΟΜΟ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΜΑΣ...

ΜΕΛΕΝΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Η ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΒΟΗΘΑΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΜΑΣ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ!!!

ΕΓΩ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 20 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΟΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΕΤΟΙΜΕΣ ΨΥΓΕΙΟ!

ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Κ ΣΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΝΕ Κ ΣΕ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ...

 

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ ΓΛΥΚΑΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μικρούλες μου! Τι κανετε;

Δημητρούλα τελείωσαν οι δουλειες;!!! Συμπασχω μαζι σου!...

Μελιτινακι μπηκες στον μηνα σου κι εσυ! Με το καλο λοιπον και με έναν πονο κορίτσι μου!

Τι ωραιο το έθιμο που μας περιεγραψες! Ισως και να μην τα εχω ακουσει ποτε αυτα τα καλαντα.... Θα τα γκουγκλαρω να τα ακουσω. Ειναι ωραιο να κραταμε τα έθιμά μας.

Angie μου, λες να έστρωσε το ωραριο του μικρου; Μακαρι!!!!

Χα χα! Κι εμεις στη Σαλαμινα  μαλλον θα παμε την Κυριακη του Πασχα! Φετος δεν θα παμε στα μερη της μαμας μου, οπως κανουμε συνηθως.

Δεσποινιω πως ειναι το δαχτυλακι; Πω πω πω!... Ανατριχιασα οταν το διαβασα!....

Νατασσακι πως τα πατε με τον μικρουλη; Βρισκετε τους ρυθμους σας σιγα-σιγα, έτσι;

Μελενια μου, περαστικα σου και καλη επιτυχια με την επομενη προσπαθεια! Παμε δυνατα για το γκολ!!!!

Εγω κοριτσια μου εχθες μετα το γραφειο, ετρεξα στην αγορα για λαμπαδα, ρουχαλακια, παιχνιδι του βαστισιμιου και ευτυχως τα προλαβα ολα, γιατι σημερα έπρεπε, το διχως άλλο, να στειλω το δεμα στηη Αγγλια. Περιμενα να πληρωθω και έφρασα στο αμην.

Σημερα γενναει η εγκυουλα του γραφειου μας, το κοριτσακι της και περιμενουμε πως και πως τα νεα της!

Ξερετε τις αποψεις μου για τις επισκεψεις στα μαιευτηρια. Θα παω ομως τελικα γιατι εδειξε πως θα μας περιμενει. Της ειπα ομως πως δεν θα εχουμε αγκαλιες και φιλια.Θα τηρησουμε αποσταση ασφαλειας. Και νομιζω πως και τα φλας των φωτο δεν κανει για τα ματακια των μωρων.... Ουτε και αρώματα, ετσι δεν ειναι;!

Αυτα απο μενα. Πολλα φιλια σε ολα τα κορίτσια μας!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

 

26 minutes ago, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα μικρούλες μου! Τι κανετε;

Δημητρούλα τελείωσαν οι δουλειες;!!! Συμπασχω μαζι σου!...

Μελιτινακι μπηκες στον μηνα σου κι εσυ! Με το καλο λοιπον και με έναν πονο κορίτσι μου!

Τι ωραιο το έθιμο που μας περιεγραψες! Ισως και να μην τα εχω ακουσει ποτε αυτα τα καλαντα.... Θα τα γκουγκλαρω να τα ακουσω. Ειναι ωραιο να κραταμε τα έθιμά μας.

Angie μου, λες να έστρωσε το ωραριο του μικρου; Μακαρι!!!!

Χα χα! Κι εμεις στη Σαλαμινα  μαλλον θα παμε την Κυριακη του Πασχα! Φετος δεν θα παμε στα μερη της μαμας μου, οπως κανουμε συνηθως.

Δεσποινιω πως ειναι το δαχτυλακι; Πω πω πω!... Ανατριχιασα οταν το διαβασα!....

Νατασσακι πως τα πατε με τον μικρουλη; Βρισκετε τους ρυθμους σας σιγα-σιγα, έτσι;

Μελενια μου, περαστικα σου και καλη επιτυχια με την επομενη προσπαθεια! Παμε δυνατα για το γκολ!!!!

Εγω κοριτσια μου εχθες μετα το γραφειο, ετρεξα στην αγορα για λαμπαδα, ρουχαλακια, παιχνιδι του βαστισιμιου και ευτυχως τα προλαβα ολα, γιατι σημερα έπρεπε, το διχως άλλο, να στειλω το δεμα στηη Αγγλια. Περιμενα να πληρωθω και έφρασα στο αμην.

Σημερα γενναει η εγκυουλα του γραφειου μας, το κοριτσακι της και περιμενουμε πως και πως τα νεα της!

Ξερετε τις αποψεις μου για τις επισκεψεις στα μαιευτηρια. Θα παω ομως τελικα γιατι εδειξε πως θα μας περιμενει. Της ειπα ομως πως δεν θα εχουμε αγκαλιες και φιλια.Θα τηρησουμε αποσταση ασφαλειας. Και νομιζω πως και τα φλας των φωτο δεν κανει για τα ματακια των μωρων.... Ουτε και αρώματα, ετσι δεν ειναι;!

Αυτα απο μενα. Πολλα φιλια σε ολα τα κορίτσια μας!

ΑΑΑΧΧΧΧ ΤΕΛΕΙΩΝΩΩΩΩ ΑΠΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΛΕΙΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΧΟΝΤΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΑΠΛΑ...ΛΟΥΤΡΟ,ΣΙΔΕΡΟ,ΑΠΛΩΜΑ ΚΛΠ!!

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΤΕΒΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΝΟΙΚΙΑΖΑΜΕ..ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΘΑΡΙΣΤΕΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ 2 ΜΩΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ 26ΕΥΡΩ ΝΕΡΟ...ΒΡΩΜΑΕΙ Κ ΖΕΧΝΕΙ...ΓΙΑΚ..ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΑΣΚΑ Κ ΓΑΝΤΙΑ ΧΟΝΤΡΑ ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΧΟΝΤΡΑ!!!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΣΩΣΤΟΤΑΤΑ ΤΑ ΛΕΣ ΑΧΧΧ ΛΙΓΟΙ ΤΑ ΤΗΡΟΥΝ

ΑΝΤΕ ΤΕΛΙΚΗ ΕΥΘΕΙΑ ΓΙΑ ΓΙΟΡΤΕΣ:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

32 minutes ago, DIMITRAS said:

 

ΑΑΑΧΧΧΧ ΤΕΛΕΙΩΝΩΩΩΩ ΑΠΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΛΕΙΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΧΟΝΤΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΑΠΛΑ...ΛΟΥΤΡΟ,ΣΙΔΕΡΟ,ΑΠΛΩΜΑ ΚΛΠ!!

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΤΕΒΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΝΟΙΚΙΑΖΑΜΕ..ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΘΑΡΙΣΤΕΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ 2 ΜΩΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ 26ΕΥΡΩ ΝΕΡΟ...ΒΡΩΜΑΕΙ Κ ΖΕΧΝΕΙ...ΓΙΑΚ..ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΑΣΚΑ Κ ΓΑΝΤΙΑ ΧΟΝΤΡΑ ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΧΟΝΤΡΑ!!!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΣΩΣΤΟΤΑΤΑ ΤΑ ΛΕΣ ΑΧΧΧ ΛΙΓΟΙ ΤΑ ΤΗΡΟΥΝ

ΑΝΤΕ ΤΕΛΙΚΗ ΕΥΘΕΙΑ ΓΙΑ ΓΙΟΡΤΕΣ:)

Πω πωωωω! Σε περιμενει μεγαλη ιστορια!... Καλη δυναμη καο προσεχε!

Ειδα πως εχεις και τις ενεσουλες ετοιμες! Με το καλο!!!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Georgia1972 είπε:

Πω πωωωω! Σε περιμενει μεγαλη ιστορια!... Καλη δυναμη καο προσεχε!

Ειδα πως εχεις και τις ενεσουλες ετοιμες! Με το καλο!!!

ΝΑΙ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΓΛΕΝΤΙ ΜΕ ΤΙΣ ΧΛΩΡΙΝΕΣ!!!ΑΑΑΧΧΧ 

ΘΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΡΩΜΙΑΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια! Πως παει???

Εγω σημερα ολη μερα σπιτακι μου επιτελους, το καταευχαριστηθηκα!!! Με κουρασαν αυτα τα πηγαινε-ελα στην Αθηνα. Αλλα τι να κανουμε...ειναι για καλο!

Γεωργια μου σ' ευχαριστω πολυ. Ευχομαι κ σ' εσενα να πηγαινουν ολα καλα κ να εχουμε επιτελους κ εμεις να ανακοινωσουμε ομορφα νεα! Κ του χρονου με το καλο να παρεις τα πασχαλινα δωρακια στον βαπτισιμιο σου :) . Κ εγω την Τριτη τους ψωνισα τα ρουχα κ τωρα μου λειπουν οι λαμπαδες.

Δημητρουλα μου σ ευχαριστω πολυ για τις ευχες! Κ σ'εσενα με το καλο να ξεκινησεις τις ενεσουλες σου κ ενα-ενα να σου ερχονται ολα βολικα :) ! Εχεις ξεπατωθει στις δουλειες απ' οτι βλεπω!!! Αυριο βεβαια βλεπω ερχονται τα βαρεα κ ανθυγιεινα!!! Αντε καλο κουραγιο.

Νατασακι τι κανει ο μπεμπουλινος??? 

Δεσποινακι πως παει το δαχτυλο?

Υπολοιπα κοριτσακια ειστε ολες στο fb κ μας ξεχασατε??? Ελενακι, Ευακι, Stroll, Αντζη, Μαρακι, Ολγακι,Rosali. Ελπιζω να μην ξεχασα παλι καποια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!! Τι κάνετε; Εγώ έχω ξυπνήσει από τις 5 (κάθε μέρα βέβαια τέτοια ώρα ξυπνάω). Έφτιαξα την αυλή και τα λουλούδια μου, συγύρισα το σπίτι, έφτιαξα πρωινό στον αντρούλη μου και τώρα είμαι στο γραφείο και χαλαρώνω (σε σχέση με το σπίτι). Εσείς πώς είστε;

Τα λαζαράκια, που λέτε, είναι μικρά τσουρεκάκια-σταφιδοψωμάκια (νηστίσιμα) σε σχήμα ανθρώπου με σταυρωμένα τα χέρια, που αναπαριστούν τον Λάζαρο που ανέστησε ο Χριστός. Φτιάχνονται από τις νοικοκυρές το Σάββατο του Λαζάρου και λένε ότι φέρνουν στο σπίτι καλοτυχία. Τρώγονται βέβαια. Στο ίντερνετ υπάρχουν συνταγές, αν και στις μέρες μας σπάνια κάποια νοικοκυρά μπαίνει στη διαδικασία να τα φτιάξει. Η δική μου μαμά δεν έχει φτιάξει ποτέ και γενικά σπανίως έκανε κάτι παραπάνω από φαγητό. Εμένα όμως μου αρέσει πάρα πολύ να τηρώ τις παραδόσεις!

Νατασού, δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά του χρόνου θα είσαι χειρότερα από άποψη χρόνου. Ο μικρός θα περπατάει (το πιθανότερο) και θα θέλει να ασχολείσαι συνέχεια μαζί του. Εγώ ό,τι κάνω, το κάνω νύχτα. Ενώ στην αρχή, θυμάμαι, χωρίς βοήθεια, ήμουν χαλαρότατη. Όταν φέραμε το μωρό από το μαιευτήριο, το επόμενο πρωί είχα ξυπνήσει και έφτιαξα κασερόπιτα (χειροποίητη, εννοείται) γιατί ήταν Σάββατο και ήθελα ο άντρας μου να βρει ζεστό πρωινό. Ενώ τώρα είναι όλα πιο δύσκολα. Και πάλι όμως αν θες τα καταφέρνεις.

Μελένια, ευτυχώς που βρέθηκε η φλεγμονή. Τώρα θα αντιμετωπιστεί και η επόμενη προσπάθεια θα πετύχει!

Την καλημέρα μου σε όλα τα κορίτσια!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε???

Εχω να πω πως αν κ τα χριστουγεννα ειναι αγαπημενη μου γιορτη το πασχα με ξεσηκωνει πολυ!!!λιγο ο καιρος ο ανοιξιατικος,λιγο οι ετοιμασιες,λιγο το εξω μετα απο μηνες κλεισουρας πολυ μου αρεσει!!!

Τι ωραια που ψωνιζετε για τα βαφτιστηρια σας,εγω δεν εχω δυστυχως,αν κ πολυ το ηθελα!!τωρα που το σκεφτομαι παραλιγο να βαφτισω την κορη του αδερφου του πρωην μου,ευτυχως τελικα που δεν εγινε!δε θα μπορουσα να εχω με το παιδι την επαφη που θα ηθελα!

Το δαχτυλο ειναι πολυ πολυ καλυτερα!λιγο με τα νερα δυσκολευομαι αλλα οκ!!

Το εθιμο με τα καλαντα που λενε τα κοριτσια αυριο το εχουμε κ στη λαμια,βεβαια εγω δεν τα ειχα πει ποτε,αλλα η αδερφη μου πηγαινε καθε χρονο!!

Σας στελνω σε ολεεεεςςςςς πολλα πολλα φιλια!!(θα σας εστελνε κι ο μπεμπης αλλα αυτη τη στιγμη προσεχει μονο το φαϊ του)!!


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας ανοιξιάτικα κορίτσια!

Μελένια τι διαβάζω, κ συ ομοιοπαθούσα; Κ γω σε φάση τριπλής αντιβίωσης είμαι, την τελειώνω όπου νά’ ναι...Προσοχή κορίτσι στο στομάχι, το έντερο, στις μυκητιάσεις, είναι πολύ δυνατή...φαντάζομαι παίρνεις για γαστροπροστασία, προβιοτικά κ όλα τα συνεπακόλουθα J

Δημητρούλα καλή αρχή! Στα βαρέα κ ανθυγιεινά έπεσες με τα μούτρα, καλά λέει η Μελένια!

Δέσποινα περαστικά βρε...κόψιμο στα δάχτυλα; ενοχλητικό θα είναι...φτηνά τη γλύτωσες κ με τον αδελφό του πρώην...

Ρόζαλι μάλιστα, αυτά είναι τα λαζαράκια! Αντε με κόμπλαρες πάλι, εμένα την κακονοικοκυρά!

 

Με τα πασχαλινά εδέσματα δεν τα πάω καλά (ούτε κ με τα υπόλοιπα φυσικά !!) οπότε θα τα φάω...έτοιμα! Αφού υπάρχει  νοικοκυρά που τα κάνει καλύτερα (η μαμά μου) να μην την προτιμήσουμε? Οπως κάθε χρόνο, θα αναλάβω τα ψώνια για τα νηστίσιμα, το Πασχαλινό τραπέζι και τα άφτερ, (το κουβάλημα κοινώς) κ όλα τα δώρα. Λαμπάδες, ρούχα, παπούτσια κ λοιπά  στα μαγαζιά που είναι τόσο όμορφα στολισμένα αυτή την εποχή, ναι,ναι, τα δυσκολότερα έχω αναλάβει, χαχαχα!!!!

Από διάθεση είμαι ξεσηκωμένη που λέει κ η Δέσποινα κ ετοιμαζόμαστε για εκδρομούλα μετά το Πάσχα κ τα πάσης φύσεως τραπεζώματα! Τόσο καιρό με το’να κ με τ’άλλο είχα ριζώσει εδώ πέρα, τώρα θα φτιάξω κ γω  βαλίτσα κ ας μην είναι του μαιευτηρίου!

Λεχώνες μας το πρώτο Πάσχα με τα πρώτα ή τα νέα μπεμπάκια σας θα είναι σίγουρα αξέχαστο! Μελιτίνη , Σουίνι, και στα δικά σας!

 

Σας χαιρετώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μικρουλες μου! Πως ειμαστε σημερα;

Μελενια μου σ' ευχαριστω. Κι εσυ με το καλο να ολοκληρωσεις τις αγορες σου και του χρονου να ψωνιζεις και για το μωρακι σου!

Ροζαλακι εύγε και παλι εύγε! Τυχερος ειναι ο αντρουλης σου και τα παιδακια σου που σ' εχουν! Απο τις 5.00 καθε μερα βρε θηριο;! Εγω απο τις 6.00 και το απογευμα σερνομαι.... Η αληθεια ειναι βεβαια πως συνηθως αργω να κοιμηθω. Τι αιματοκριτη εχεις;! 50;;;;!!!!  Φτου φτου πάντως!

Δεσποινιω ξεσηκωνεσαι, ε; Δεν εχεις κι αδικο! Κι εμενα το Πασχα  μ' αρεσει πολύ! Η Άνοιξη!...

Στρολλακι μου χαίρομαι πολυ που σε βλέπω ανεβασμενη! Φτιαξε εσυ τωρα τη βαλιτσα ταξιδιου και θα έρθει σίγουρα η ωρα και για την άλλη τη βαλίτσα! 

Εμεις σημερα στο γραφειο περιμεναμε με ανυπομονησια τα νεα της κοπελιας μας. Κοιλοποναγε πολλες ωρες και τελικα γεννησε στις 6.00 το πρωι το κοριτσακι της! 3.123 βγηκε. Μια χαρα!

Αυριο θα παμε να τις δουμε απο κοντα.

Αυτα προς το παρον. Πολλα φιλια σε ολες και στα μπεμπακια σας!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου!!!! Εδώ είμαστε κι εμείς!!! Από την περασμένη Δευτέρα το μεσημέρι έχουμε στην αγκαλιά μας τη μπεμπουλα μας και ήδη μας έχει πάρει τα μυαλά!! 

Ο τοκετός δεν εξελίχθηκε όπως θα ήθελα, τελικά γέννησα με καισαρική. Έπεφταν οι παλμοί της μικρής και επιπλέον είχε το χέρι στο κεφάλι και το είχε γυρίσει στο πλάι με αποτέλεσμα να μην κατεβαίνει με τίποτα. Φυσικά όταν την είδα τα ξέχασα όλα. Είναι πανέμορφη, πολύ καλή και ήσυχη. Από την Πέμπτη είμαστε στο σπίτι και προσπαθούμε να προσαρμοστούμε με την πολύτιμη βοήθεια του μπαμπά μας!! Έχουμε τα πάνω μας και τα κάτω μας αλλά σε γενικές γραμμές τα βρίσκουμε πολύ καλά. 

Σήμερα βγήκαμε και την πρώτη μας βόλτα, έπρεπε να πάω στο ΤΕΒΕ, οπότε την πήραμε μαζί και την είχε ο άντρας μου στο αυτοκίνητο. Ευτυχώς κοιμόταν όσο βρισκόμουν εκεί, οπότε έκανα τη δουλειά που έπρεπε.

Για το Πάσχα, εμείς φέτος δεν θα κάνουμε τίποτα. Άλλες χρονιές πηγαίναμε σε γονείς, αλλά δεν θέλω να κάνουμε ταξίδι από τόσο νωρίς. Θα είμαστε οι 3 μας αλλά δεν με χαλάει καθόλου!

Φιλιά σε όλες, μέχρι να μπούμε σε κάποια σειρά θα μπαίνω στα γρήγορα να διαβάζω τα νέα σας 


EyHAp3.png

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, annie1979 said:

Κοριτσάκια μου!!!! Εδώ είμαστε κι εμείς!!! Από την περασμένη Δευτέρα το μεσημέρι έχουμε στην αγκαλιά μας τη μπεμπουλα μας και ήδη μας έχει πάρει τα μυαλά!! 

Ο τοκετός δεν εξελίχθηκε όπως θα ήθελα, τελικά γέννησα με καισαρική. Έπεφταν οι παλμοί της μικρής και επιπλέον είχε το χέρι στο κεφάλι και το είχε γυρίσει στο πλάι με αποτέλεσμα να μην κατεβαίνει με τίποτα. Φυσικά όταν την είδα τα ξέχασα όλα. Είναι πανέμορφη, πολύ καλή και ήσυχη. Από την Πέμπτη είμαστε στο σπίτι και προσπαθούμε να προσαρμοστούμε με την πολύτιμη βοήθεια του μπαμπά μας!! Έχουμε τα πάνω μας και τα κάτω μας αλλά σε γενικές γραμμές τα βρίσκουμε πολύ καλά. 

Σήμερα βγήκαμε και την πρώτη μας βόλτα, έπρεπε να πάω στο ΤΕΒΕ, οπότε την πήραμε μαζί και την είχε ο άντρας μου στο αυτοκίνητο. Ευτυχώς κοιμόταν όσο βρισκόμουν εκεί, οπότε έκανα τη δουλειά που έπρεπε.

Για το Πάσχα, εμείς φέτος δεν θα κάνουμε τίποτα. Άλλες χρονιές πηγαίναμε σε γονείς, αλλά δεν θέλω να κάνουμε ταξίδι από τόσο νωρίς. Θα είμαστε οι 3 μας αλλά δεν με χαλάει καθόλου!

Φιλιά σε όλες, μέχρι να μπούμε σε κάποια σειρά θα μπαίνω στα γρήγορα να διαβάζω τα νέα σας 

Συγχαρητηρια Annie!!!! Να σας ζήσει η μπεμπουλα σας!!!! Γερη και καλοτυχη να 'ναι πάντα!!! Χαιρομαι πολυ για εσας!!!

Ωραίο το συναισθημα οταν γινεστε οικογενεια, ετσι; :)


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γεωργία μου, είναι πολύ ωραία που είμαστε πλέον οικογένεια, αλλά είναι τόσα πολλά και πρωτόγνωρα συναισθήματα που μερικές φορές είναι δύσκολο να τα διαχειριστώ. 

Εσύ πώς είσαι; Με τους γιατρούς ξεμπερδεψες; 


EyHAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...