Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , NatasaP είπε:

Έτσι μελένια μου να ηρεμήσεις και να το χαρείς!!!

Το όνομα ακόμα δεν είναι κάτι σίγουρο οπότε αναμονή.

Τζωρτζια μου φυσικά και να του το πείς,τέτοιες λάθος συμβουλές είναι τραγικό να λέγονται.

Οι θηλές καμίας γυναίκας δεν χρειάζονται ολα αυτά,ακόμα και εισέρχουσες να είναι θα σου πουν οι μαίες πως φτιάχνουν για να θηλάσεις.

Εντομεταξύ εως τον τρίτο μήνα δεν απλώνεις τίποτα σε στήθος και κοιλιά και εννοείται πως η βαζελίνη δεν είναι  και το πιο αθώο πράγμα σαν παράγωγο πετρελαίου.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα! Οι θηλές δεν χρειάζονται καμία προετοιμασία. Εγω δεν είχα καθόλου μεγαλεσ Θηλές και ακόμα θηλάζω. έβαζα αμυγδαλέλαιο στο σώμα στους πιο μεγάλους μήνες αλλά πιο πολύ γιατί μετά το μπάνιο αφυδατωνοταν το δέρμα και με έπιανε φαγούρα. Δεν έκανα ούτε μισή ραγαδα αλλά δεν έχει να κάνει. Είναι ανάλογα το δέρμα. Άλλες αλοιφουν όλη μέρα και βγάζουν και άλλες δεν βάζουν τίποτα και δεν βγάζουν. Όσο για τη βαζελίνη πετρέλαιο όντως...

 

  • Μου αρέσει 1

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια και χρονια πολλα!

Χρονια πολλα στις δημητρουλες,ευχομαι συντομα με γεματες κοιλιτσες,χρονια πολλα στους συζυγους σας Σαννυ και Γεωργια,να τους χαιρεστε!χρονια πολλα σε ολη τη θεσσαλονικη Σουγκαρακι!

Τι κανουν οι εγκυουλες μας?εκτος απο το να αγχωνονται...με ολη μου την αγαπη σας υπενθυμιζω οτι βιωνετε μια πολυ πολυ ομορφη περιοδο της ζωης σας,για την οποια αλλες παλεψατε περισσοτερο και αλλες λιγοτερο,αλλα για ολες ηταν ονειρο ζωης!χαρειτε την περιοδο αυτη,χωρις να τρελαινεστε,χωρις να αλλαζετε την καθημερινοτητα σας(μονο λιγη προσοχη πρεπει να προσθεσετε στη μερα σας) και ολα θα πανε καλα!!και μαγειρευουμε στηννεγκυμοσυνη και πλενουμε και καθαριζουμε!ευτυχως η εγκυμοσυνη δεν ειναι ασθενεια,αλλα χαρα!!!και ΜΟΝΟ ως τετοια πρεπει να αντιμετωπιζεται!!

Μελενια μου εγω στη θεση σου θα μιλουσα με το γιατρο αφενος(να μαθω τουλαχιστον τι νοημα εχουν οι χοριακες μετα απο τετοιο σουπερ νουμερο) κ αφετερου θα εκλεινα ενα ραντεβου για υπερηχο!απολαυσε κοριτσακι μου την εγκυμοσυνη σου!!!!σε λιγους μηνες θα εχεις το μωρο σου στην αγκαλια σου!

Γεωργια μου ο γιατρος σου πραγματικα με εχει αφησει αφωνη!!σε ποιον αιωνα ζει???

Βαζελινη στην κοιλια????δεν εχει μαθει οτι παραγωγα πετρελαιου μονο κακο μπορουν να κανουν???να σου ελεγε τουλαχιστον αμυγδαλελαιο που ειναι απολυτα φυσικο να το καταλαβω!(που αν το σωμα εχει διαθεση να σπασει ακομα και να αλοιφτει μια γυναικα ολοκληρη με λαδια ξυδια και σπορελαια,αυτο θα σπασει).

Τα αλατια τα ουζα και η τακτικη τραβαω τις ρωγες μαλλον ανηκουν κι αυτα σε αλλο αιωνα!!κ το λεω εγω που θηλαζω επιτυχως 9 μηνες!!ποτε στην εγκυμοσυνη δεν πειραξα το στηθος,αυτοτο γνωριζει αλλωστε οποιος εχει εστω κ μια στοιχειωδη γνωση του κλαδου!!τουλαχιστον ετσι μας ελεγαν και στα μαθηματα που παρακολουθησα πριν γεννησω..

Ουφ σεντονι εγραψα....σας φιλω ολες γλυκα!!!!

  • Μου αρέσει 2

x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσακια για τις ευχες!!! Να ειστε παντα ευτυχισμενες με τους αντρουληδες!!!

Δεσποινα συμφωνω η εγκυμοσυνη ειναι χαρα οχι αρρωστια! Ε μεχρι να το συνειδητοποιησουμε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Ευχαριστω κοριτσακια για τις ευχες!!! Να ειστε παντα ευτυχισμενες με τους αντρουληδες!!!

Δεσποινα συμφωνω η εγκυμοσυνη ειναι χαρα οχι αρρωστια! Ε μεχρι να το συνειδητοποιησουμε!

Το ξέρω Σάννυ μου.απλα ξεκινάμε μια εγκυμοσύνη με άγχος για τη χοριακη,άγχος να δούμε σάκο,άγχος να ακούσουμε καρδιά,άγχος για κάθε εξέταση,άγχος για τα κιλά που έρχονται,για τις πρώτες κλωτσιές,για τον τοκετό...και τσουπ το μωρό έρχεται στην αγκαλιά μας και εμείς έχουμε χάσει το πιο όμορφο ταξίδι.. απολαύστε την εγκυμοσύνη σας κορίτσια, χάιδεψτε τις κοιλιτσες που θα αρχίσουν να φουσκώνουν και ονειρευτειτε...άλλωστε είπαμε! Αισιοδοξία και χαμόγελο...

Κι επειδή πολλά θα ακούσετε,από το μην πίνεις καφέ δεν κάνει μέχρι το δεν κάνει να κάθεσαι σταυροπόδι... προσοχή στους τοξικούς ανθρώπους...

  • Μου αρέσει 1

x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Δέσποινa είπε:

Το ξέρω Σάννυ μου.απλα ξεκινάμε μια εγκυμοσύνη με άγχος για τη χοριακη,άγχος να δούμε σάκο,άγχος να ακούσουμε καρδιά,άγχος για κάθε εξέταση,άγχος για τα κιλά που έρχονται,για τις πρώτες κλωτσιές,για τον τοκετό...και τσουπ το μωρό έρχεται στην αγκαλιά μας και εμείς έχουμε χάσει το πιο όμορφο ταξίδι.. απολαύστε την εγκυμοσύνη σας κορίτσια, χάιδεψτε τις κοιλιτσες που θα αρχίσουν να φουσκώνουν και ονειρευτειτε...άλλωστε είπαμε! Αισιοδοξία και χαμόγελο...

Κι επειδή πολλά θα ακούσετε,από το μην πίνεις καφέ δεν κάνει μέχρι το δεν κάνει να κάθεσαι σταυροπόδι... προσοχή στους τοξικούς ανθρώπους...

χα χα στο δευτερο θα το ευχαριστηθουμε ασε κ εγω το εχω σκεφτει παρα πολυ την πρωτη εγκυμοσυνη δεν υπαρχει περιπτωση να την χαρω με τιποτα μονο  σταυροποδι εγω κ το κατουρημα θα προσεχω!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αααααχχχχ οι συμβουλές όλων...βρε χαλάρωμα κ απόλαυση πρέπει να είναι η εγκυμοσύνη εχουν δίκιο τα κορίτσια που έχουν γίνει μανούλες...ελπίζω αν μου δωθεί η ευλογία να την απολαύσω εχω βάλει στο μυαλό μου να προσέχω τι τρωω..τα καλλυντικά θα είναι βρεφικά μα προετοιμάζομαι κ όλα καλά θα γίνω μπέμπα ξανά υγιεινή ζωή κ όμορφες σκέψεις..μόνο ομορφες σκέψεις για γελαστά μωράκια :)

Όλα καλά θα πάνε σε όλες μας τα ψυχουλίνια σας μεγαλώνουν ώρα με την ώρα!!!Απολαύστε το 

Φιλάκιααααα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!! Είστε καλά??? Χρόνια πολλά στα κορίτσια που γιορτάζουν σήμερα και σε όσους έχετε!!!! Σύντομα φουσκωμένες κοιλιτσες!!!!!!

Μπήκα μόνο και μόνο για να ευχηθώ γιατί πάω να κάνω δουλίτσες γιατί αύριο έρχονται φίλοι μας από Αθήνα... 

Πινγκουδακι σωστά Πάτρα είμαι....

Μελενια μου υπέροχο νούμερο... Πάρε το γιατρό σου τηλέφωνο για υπέρηχο και χαλάρωσε και απόλαυσε το ταξίδι της εγκυμοσύνης σου!!!!

Φιλάκια σε όλες κουκλιτσες μου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ, κοριτσια μου χαθηκα τοσες ωρες. Χαμος με τα τηλεφωνηματα! Σας ευχαριστω όλες για τις ευχες!

Σημερα εγω δεν ειχα ανακατεμα και αγχωθηκα μηπως κατι δεν παει καλα. Αλλα εχει δικιο το Δεσποινιω. Πρεπει να τη χαιρομαστε την εγκυμοσυνη.

Και αυτο που λετε κοριτσια για τη βαζελινη που ειναι παραγωγο πετρελαιου στο στομα το ειχα να του το πω εκεινη τη στιγμη, αλλα σκεφτηκα λες επειδη ειπε "καλλυντικη βαζελινη" να ειναι τιποτε αλλο; Τι να πω... Αυτος που δεν αφηνει την εγκυμονουσα να βαλει ουτε ρουζ να προτεινε κατι τοσο βλαβερο; Αν με παιρνει την επομενη φορα θα το ρωτησω με τροπο, να δω τι θα πει. Μου κανει μεγαλη εντυπωση αυτη του η επιλογη!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Ηρθε και ο αντρουλης μου με το αποτέλεσμα: Ευρεθεισα τιμη 109399,1 με τιμες αναφορας 6-7 εβδ. κυησης 2000-70000 αν το διαβαζω σωστα. Πιστευω πως ειναι καλο.

χα χα πρωτη φορα βλεπω χοριακη σε αυτη την εβδομαδα μας κουφανε ο γιατρος σου!! δεν ξερω τι νουμερο θα μπορουσε να εχει. για ρωτα ομως κ πες μας κ μας να ξερουμε τι συμπερασμα εβγαλε ο DOC!?

Link to comment
Share on other sites

καληπέρα κορίτσια!

χρόνια πολλά Δημητρα και Δήμητραα και σε όλους τους εορτάζοντες!

πήγαμε κι εμείς σήμερα στον γιατρό, ακούσαμε και καρδούλα! Σε 20 μέρες θα με ξαναδεί και στις 25 του επόμενου έχουμε την αυχενική!

Είχα ανεβάσει πίεση από το άγχοςς μου, δεν ξέρω τι μ έχει πιάσει! Ίσως δε βοηθάει και ο γιατρός τελικά. Έχει μια τάση να μου υπενθυμίζει πως το μωρό δεν έχει δέσει ακόμα, υπάρχουν πιθανότητες 3% με 5% να χαθεί, Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου τα λέει, αντί να με καθησυχάζει. Και για να πω την αλήθεια, δεν επέστρεψα καθόλου χαρούμενη σπίτι. Αντίθετα, μου εντείνει την ανησυχία. Τελοσπάντων πάω να κοιμηθώ για να καθαρίσει το μυαλό μου! Πάντως η καρδούλα ήταν μαγική και θα κοιμηθώ με αυτόν τον γλυκό ήχο!

Καληνύχτα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σημερα εκανα dolce vita. Το μεσημερι βολτα στον ηλιο κ το βραδακι για φαγητο σ' ενα φιλο Δημητρη. Αλλος ανθρωπος νιωθω. Ε μα δεν παλευοταν αυτη η κλεισουρα κ η απομονωση!

Γεωργια μου απιστευτη τιμη χοριακης! Εσπασες τα ρεκορ. Χιχιχι...

Δεσποινακι μου αυτο κεω κ εγω να χαλαρωσω λιγο, με τρελαναν με τις μετρησεις πια.

Lia τελειο το -τικ-τακ- ♡♡♡! Με το καλο το μπεμπακι σου κοριτσι μου. Οσο για τον γιατρο ελεος... επομενο ειναι να ανεβασεις πιεση! Σκεψου το μπεμπε σου κ ηρεμησε!

Καληνυχτα κοριτσια μου! Ονειρα γλυκα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια όμορφα! Τι κανετε;

Lia μου, συγχαρητηρια για την καρδουλα. Χαχα! Μηπως έχουμε τον ίδιο γιατρο;;;; Μην αγχωνεσαι. Νομιζω πως το ποσοστο κινδυνου ειναι χαμηλο και ειναι αυτο που εννοουν ολοι οταν λενε πως το 1ο 3μηνο ειναι επικινδυνο. Πιστευω πως μας φοβιζουν για να μην κανουμε ταρζανιες, αλλα εγω θα του το πω στην πορεια αν δω οτι με ζοριζει. Θα του πω πως μου ριχνει την ψυχολογια και πως μπορει κι αυτο να εχει αρνητικο αποτελεσμα.

Μελενια μου, καλα έκανες και ξεσκασες! Ετσι. Ν' ανεβαινεις!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...