Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Θέλω την βοήθεια των πιο έμπειρων. Στα δικαιολογητικά για την επιτροπή λέει ότι θέλει και τα παλιά βιβλιάρια υγείας. Έκανα άνω κάτω το σπίτι και το πατρικό μου και δεν είναι πουθενά. Παίζει να το έχω πετάξει. Θα ρωτησω και αύριο στο κέντρο αλλά έχω σκάσει! Θα υπάρχει λύση, δεν μπορεί! 

Επίσης ξέρετε για Αθήνα πόσο καιρό θέλει να κλείσεις ραντεβού; Το Πάσχα που είχα πάρει τηλέφωνο μου είπαν να ξαναπάρω δύο βδομάδες πριν να έχω όλα τα χαρτιά. Ισχύει; Γιατί διαβάζω κάτι πολύμηνες αναμονες να βρεθεί ραντεβού. 

Περιττό να πω ότι όλο περίεργα όνειρα βλέπω. Χτες έβλεπα ότι κάτι γινόταν και με ανάγκαζαν να σκοτώσω μωρά με κάποιον έμμεσο τρόπο! 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , alina80 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Θέλω την βοήθεια των πιο έμπειρων. Στα δικαιολογητικά για την επιτροπή λέει ότι θέλει και τα παλιά βιβλιάρια υγείας. Έκανα άνω κάτω το σπίτι και το πατρικό μου και δεν είναι πουθενά. Παίζει να το έχω πετάξει. Θα ρωτησω και αύριο στο κέντρο αλλά έχω σκάσει! Θα υπάρχει λύση, δεν μπορεί! 

Επίσης ξέρετε για Αθήνα πόσο καιρό θέλει να κλείσεις ραντεβού; Το Πάσχα που είχα πάρει τηλέφωνο μου είπαν να ξαναπάρω δύο βδομάδες πριν να έχω όλα τα χαρτιά. Ισχύει; Γιατί διαβάζω κάτι πολύμηνες αναμονες να βρεθεί ραντεβού. 

Περιττό να πω ότι όλο περίεργα όνειρα βλέπω. Χτες έβλεπα ότι κάτι γινόταν και με ανάγκαζαν να σκοτώσω μωρά με κάποιον έμμεσο τρόπο! 

 

Εγώ πέρσι θυμάμαι ότι πήγα μόνο ασφαλιστική ικανότητα που μπήκα στο ίντερνετ και με ΑΦΜ και άλλα στοιχεία και το εκτύπωσα και για τους δύο μας. Το βιβλιάριο το πήγα μόνο όταν ήταν να μου γράψουν τα  φάρμακα στο νοσοκομείο που έκανα την εξωσωματική. Όσο για τον χρόνο αναμονής για Αλεξανδρούπολη εγώ είχα πάρει τέλος Σεπτέμβρη και μου έκλεισαν για Ιανουάριο αρχικά. Μετά από κανένα μήνα με πήραν και το έκαναν αρχές Νοέμβρη 

  • Ευχαριστώ 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

@alina80 κορίτσι μου εγώ όταν πέρασα , λιγότερο από χρόνο , δε μου τα ζήτησαν. Εγώ τα είχα μαζί, αλλά μόνο τα τελευταία θέλησαν να δουν, το ίδιο και 2 φίλες μου που πέρασαν λίγο πριν και λίγο μετά . Βέβαια εγώ είμαι σε επαρχία και εδώ γενικά δεν είναι αυστηροί . Εδώ ο μέγιστος χρόνος αναμονής είναι 15-20 μέρες . Εγώ περίμενα μόλις 4. Επέμεναν όμως στο χαρτί του ουρολόγου , εφόσον χρειάζεται και στο αποδεικτικό του γιατρού που εκτέλεσε τον υπέρηχο ότι έχει πιστοποίηση .

  • Ευχαριστώ 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Elma86 είπε:

Εγώ πέρσι θυμάμαι ότι πήγα μόνο ασφαλιστική ικανότητα που μπήκα στο ίντερνετ και με ΑΦΜ και άλλα στοιχεία και το εκτύπωσα και για τους δύο μας. Το βιβλιάριο το πήγα μόνο όταν ήταν να μου γράψουν τα  φάρμακα στο νοσοκομείο που έκανα την εξωσωματική 

Σε ευχαριστώ πολύ Elma. Στη λίστα με τα δικαιολογητικά λέει και τα παλιά για αυτό αγχώθηκα.

Θέλει και του συντρόφου ασφαλιστική ικανότητα; Αν είμαι μόνο εγώ ασφαλισμένη; Αφού εγώ θα πάρω τα φάρμακα.

πρίν από 2 λεπτά , eamo είπε:

@alina80 κορίτσι μου εγώ όταν πέρασα , λιγότερο από χρόνο , δε μου τα ζήτησαν. Εγώ τα είχα μαζί, αλλά μόνο τα τελευταία θέλησαν να δουν, το ίδιο και 2 φίλες μου που πέρασαν λίγο πριν και λίγο μετά . Βέβαια εγώ είμαι σε επαρχία και εδώ γενικά δεν είναι αυστηροί . Εδώ ο μέγιστος χρόνος αναμονής είναι 15-20 μέρες . Εγώ περίμενα μόλις 4. Επέμεναν όμως στο χαρτί του ουρολόγου , εφόσον χρειάζεται και στο αποδεικτικό του γιατρού που εκτέλεσε τον υπέρηχο ότι έχει πιστοποίηση .

Μεγάλη ανακούφιση μου προσφέρετε. Σε ευχαριστώ πολύ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , alina80 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Elma. Στη λίστα με τα δικαιολογητικά λέει και τα παλιά για αυτό αγχώθηκα.

Θέλει και του συντρόφου ασφαλιστική ικανότητα; Αν είμαι μόνο εγώ ασφαλισμένη; Αφού εγώ θα πάρω τα φάρμακα.

Μεγάλη ανακούφιση μου προσφέρετε. Σε ευχαριστώ πολύ πολύ.

Θυμάμαι και τα δύο είχα πάει. Ίσως γιατί έκανα σε νοσοκομείο δεν ξέρω αλλά θυμάμαι πολύ καλά ότι τα ζήτησαν και τα δύο. Ένα χαρτί είναι που γράφει από πότε ως πότε ισχύει η ασφάλεια σου τίποτα σπουδαίο 


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , Elma86 είπε:

Θυμάμαι και τα δύο είχα πάει. Ίσως γιατί έκανα σε νοσοκομείο δεν ξέρω αλλά θυμάμαι πολύ καλά ότι τα ζήτησαν και τα δύο. Ένα χαρτί είναι που γράφει από πότε ως πότε ισχύει η ασφάλεια σου τίποτα σπουδαίο 

Ευχαριστώ. 

Θα ρωτήσω κ στο κέντρο αυριο. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Θέλω την βοήθεια των πιο έμπειρων. Στα δικαιολογητικά για την επιτροπή λέει ότι θέλει και τα παλιά βιβλιάρια υγείας. Έκανα άνω κάτω το σπίτι και το πατρικό μου και δεν είναι πουθενά. Παίζει να το έχω πετάξει. Θα ρωτησω και αύριο στο κέντρο αλλά έχω σκάσει! Θα υπάρχει λύση, δεν μπορεί! 

Επίσης ξέρετε για Αθήνα πόσο καιρό θέλει να κλείσεις ραντεβού; Το Πάσχα που είχα πάρει τηλέφωνο μου είπαν να ξαναπάρω δύο βδομάδες πριν να έχω όλα τα χαρτιά. Ισχύει; Γιατί διαβάζω κάτι πολύμηνες αναμονες να βρεθεί ραντεβού. 

Περιττό να πω ότι όλο περίεργα όνειρα βλέπω. Χτες έβλεπα ότι κάτι γινόταν και με ανάγκαζαν να σκοτώσω μωρά με κάποιον έμμεσο τρόπο! 

 

Καλημέραααα ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΜΗΝΑΑΑ 

Κορίτσι αν περνάς Αθήνα (Μαρούσι κοντά στο ΥΓΕΙΑ) επιτροπή μαζεύεις δικαιολογητικά κ σε 2 μέρες μπορεί να την περάσεις. Τον Ιανουάριο που πέρασα 2η φορά έτσι έγινε Παρασκευή πήρα τηλ Τρίτη η Τετάρτη ήταν το ραντεβού κ το 16 τον Ιούλιο πάλι έτσι ήταν. Παίζει ρόλο η διευθυνση του βιβλιαρίου σου για την επιτροπή. Όσον αφορά τον σύζηγο πήρα μαζί το βιβλιαριο υγείας του ΙΚΑ Κ ΤΟΥ ΟΑΕΕ που είχε ως το 13.Δικό μου δεν είχα παλιό σκέψου το ΙΚΑ το χρησιμοποίησα μόνο για τις εξωσωματικές κ 2 φορές που είχα ασθενένεια .

Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε υπέροχα με τα χαρτιά σφραγίδες κ υπογραφεςνα έχουν τα δικαιολογητικά σου κ τον ΑΜ των γιατρών ή των εργαστηρίων για τις μικροβιολογικές σου. κ θα περάσεις σίγουρα. Δεν ρωτάνε κάτι βγάλτα όλα φωτοτυπία όταν τα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να ξαναπεράσεις να μην τρέχεις επίσης αν περνάς επιτροπή Μαρούσι πέρνεις έγκριση πας στο Κέντρο σου γράφουν τα φάρμακα κ πας φαρμακείο πάλι στον ΕΟΠΥΥ της επιτροπής τα πέρνεις να έχεις μαζί σου φορητό ψυγείο ή έστω παγοκύστες για να τα μεταφέρεις. Τα βάζεις στο ψυγείο σου δίπλα σε βιτάμ στο ράφι για το βούτυρο δηλαδή αλλά να έχεις βιτάμ για γούρι κ θα κάνεις σούπερ αβγά 

Σε φιλώ γλυκά 

Κορίτσια ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΙΙΙ

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

@alina80 αρχικα να σου πω οτι θα σε βοηθησουν και απο το κεντρο για τα χαρτια σου. Κατα δευτερον εγω δεν ειχα παλια βιβλιαρια, δεν εχω και γενικα παλια δλδ, μονο τα τωρινα και δεν τους εδωσαν και ιδιαιτερη σημασια. Στου συζυγου δλδ δεν εδωσαν καμια σημασια. Στα δικαιολογητικα κολλησαν και τα κοιτουσαν αρκετα ειδικα σε εμενα και σε οσες ειχαν φυσιλογικη σαλπιγγογραφια. Εγω περασα το Δεκεμβριο στον Πειραια. Απο οσο ξερω οι επιτροπες συνεδριαζουν Πεμπτες κι εγω το ραντεβου το εκλεισα Δευτερα.

Μην ξεχασεις τις παγοκυστες οταν θα πας στο φαρμακειο του εοπυυ ειδικα τωρα που εχει πολλη ζεστη

@DIMITRAS καλο καλοκαιρι χαλαρο κι ανεμελο σου ευχομαι γτ απο Σεπτεμβρη θα εχεις εμβρυακια να αγχωνεσαι ;)

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!

@alina80 αρχικα να σου πω οτι θα σε βοηθησουν και απο το κεντρο για τα χαρτια σου. Κατα δευτερον εγω δεν ειχα παλια βιβλιαρια, δεν εχω και γενικα παλια δλδ, μονο τα τωρινα και δεν τους εδωσαν και ιδιαιτερη σημασια. Στου συζυγου δλδ δεν εδωσαν καμια σημασια. Στα δικαιολογητικα κολλησαν και τα κοιτουσαν αρκετα ειδικα σε εμενα και σε οσες ειχαν φυσιλογικη σαλπιγγογραφια. Εγω περασα το Δεκεμβριο στον Πειραια. Απο οσο ξερω οι επιτροπες συνεδριαζουν Πεμπτες κι εγω το ραντεβου το εκλεισα Δευτερα.

Μην ξεχασεις τις παγοκυστες οταν θα πας στο φαρμακειο του εοπυυ ειδικα τωρα που εχει πολλη ζεστη

@DIMITRAS καλο καλοκαιρι χαλαρο κι ανεμελο σου ευχομαι γτ απο Σεπτεμβρη θα εχεις εμβρυακια να αγχωνεσαι ;)

 

Αααχχχ Μαρακι μου Σεπτεμβριο θα πλακωθω στις εξετάσεις αν ολα πάνε καλά πρωτα ο ΘΕΟΣ τέτοια εποχή τουΧρόνου θα ξανααγχωθω για έμβρυα εχω 2 καταψυξη θα δω τι θα γίνει κ με αυτα πρωτα απο ολα να μαζεψουμε λεφτα αμαν πια με τα κωλολεφτα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Αααχχχ Μαρακι μου Σεπτεμβριο θα πλακωθω στις εξετάσεις αν ολα πάνε καλά πρωτα ο ΘΕΟΣ τέτοια εποχή τουΧρόνου θα ξανααγχωθω για έμβρυα εχω 2 καταψυξη θα δω τι θα γίνει κ με αυτα πρωτα απο ολα να μαζεψουμε λεφτα αμαν πια με τα κωλολεφτα!!

δεν ξερω γιατι αλλα πιστευω οτι θα μαζευτουν πολυ πιο γρηγορα αυτα τα λεφτα...

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

δεν ξερω γιατι αλλα πιστευω οτι θα μαζευτουν πολυ πιο γρηγορα αυτα τα λεφτα...

Ναι με τζοκερ ή λοττο ή εστω ενα λαχειο βρε παιδι μου

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Μαράκι και Δήμητρα σας ευχαριστώ πολύ. Με βοήθησαν και από το κέντρο όντως. 

Λογικά.μεσα στην επόμενη βδομάδα θα έχω τελειώσει με τα χαρτιά. Αν το ραντεβού κλειστεί νωρίς με την επιτροπή μπορεί να προλάβουμε αυτό τον κύκλο. Μου είπε θα πάρω πολλές μονάδες γιατί έχω μια ωοθήκη. Δέκα μέρες λέει δύο ενέσεις την ημέρα. Συν κάποια άλλα φάρμακα. Στη διάρκεια αυτή κανονικά τη ζωή μου. Αυτά. Μου έβγαλε και το μαλλί, δεν έχω εμπειρία δεν ξέρω αν είναι πολλά ή λίγα. 

Από εκεί που λέγαμε Σεπτέμβρη, πήγαμε Ιούλιο και τώρα παίζει και ο Ιούνιος. Νομίζω βλέπω ταινία. Μην με παρεξηγειτε είμαι πρωτάρα!

Με βοηθάτε πάρα πολύ να ξέρετε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλο μηνα!!!

Αλινα ευχομαι καλη αρχη, σιγουρα θα τελειωσεις εκει που δεν το περιμενεις με την επιτροπη! Ευχομαι καλοκαιρι με κοιλιτσα να γεμιζει!

Καλο καλοκαιρι και αλλες γεματες κοιλιτσες!

Δημητρα να σε ρωτησω μιας και εισαι κατατοπιστικη.. Απο τον Νοεμβρη με την παλλινδρομη δεν ασχοληθηκα με το τι χρηματα μπορω να παρω πισω με το ΙΚΑ για την εξωσωματικη εννοω. Ξερεις αν μπορω να το κανω τωρα και αν ναι τι χρειαζεται?? Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , alina80 είπε:

Μαράκι και Δήμητρα σας ευχαριστώ πολύ. Με βοήθησαν και από το κέντρο όντως. 

Λογικά.μεσα στην επόμενη βδομάδα θα έχω τελειώσει με τα χαρτιά. Αν το ραντεβού κλειστεί νωρίς με την επιτροπή μπορεί να προλάβουμε αυτό τον κύκλο. Μου είπε θα πάρω πολλές μονάδες γιατί έχω μια ωοθήκη. Δέκα μέρες λέει δύο ενέσεις την ημέρα. Συν κάποια άλλα φάρμακα. Στη διάρκεια αυτή κανονικά τη ζωή μου. Αυτά. Μου έβγαλε και το μαλλί, δεν έχω εμπειρία δεν ξέρω αν είναι πολλά ή λίγα. 

Από εκεί που λέγαμε Σεπτέμβρη, πήγαμε Ιούλιο και τώρα παίζει και ο Ιούνιος. Νομίζω βλέπω ταινία. Μην με παρεξηγειτε είμαι πρωτάρα!

Με βοηθάτε πάρα πολύ να ξέρετε!

τα καλυτερα γινονται ετσι στα ξαφνικα!!! προχωρα ακαθεκτη και να μας λες τα νεα σου... καποιες μερες κι εγω εκανα 2 ενεσεις την ημερα και καποιες αλλες μπηκε και τριτη απο τα εξτρα φαρμακα συν της θρομβοφιλιας. Σουρωτηρι αλλα αξιζει οσο τπτ αλλο!!!

Εννοειται κανονικα συνεχιζεις τη ζωη σου την περιοδο της διεγερσης. μετα την εμβρυομεταφορα κατεβαζουμε λιγο ρυθμους

Τωρα για το οικονομικο τι να σου πω παιζουν διαφορες τιμες...

 

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...