Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

καλημέρα κορίτσια!

ευχαριστώ Γεωργία μου! ναι αλινα μου, αύριο μπαίνω στην 38η εβδομάδα και περιμένω από μέρα σε μέρα να γεννήσω! το μωρό το νιώθω να έχει κατέβει πολύ. Αφού εκεί που περπατάω, σκέφτομαι από την πίεσή του, πως τώρα θα σπάσουν τα νερά και θα γεννήσω χαχα

Απλά σκέφτομαι με όλες αυτές τις αλλαγές του καιρού, τι θα του φοράω. Έχω πλύνει μεν όλες τις εκδοχές σε φορμάκια, αλλά στην πράξη τι γίνεται.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα !

@Lia21 Αντε με το καλό και εσυ να μας πεις τα όμορφα νέα σου !!!Καλα αυτή η μυρωδιά μωρουδιλα είναι απίστευτη. Με τα ανήψια μου δεν χορταίνα!

@alina80 το Σάββατο 2 του μηνός το πρωί εχω β επιπέδου ! Ευτυχώς δεν είναι πολλές μέρες αναμονής ακόμα !

Καλο τριήμερο σε όλες μας !!

 

  • Μου αρέσει 2

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , eamo είπε:

Καλημέρα !

@Lia21 Αντε με το καλό και εσυ να μας πεις τα όμορφα νέα σου !!!Καλα αυτή η μυρωδιά μωρουδιλα είναι απίστευτη. Με τα ανήψια μου δεν χορταίνα!

@alina80 το Σάββατο 2 του μηνός το πρωί εχω β επιπέδου ! Ευτυχώς δεν είναι πολλές μέρες αναμονής ακόμα !

Καλο τριήμερο σε όλες μας !!

 

Καλημέρα κορίτσι!!πάντως εμένα ο γιατρός που έχω μου είπε ότι Μόνο κολπικα είναι έγκυρη η μέτρηση κ πρεπει να έχει καλό μηχανημα ο γιατρός.όποτε μάλλον τζάμπα σε τρόμαξε η άλλη Γιατρος. Όλα καλά θα πάνε.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια πως ειστε? πως περασατε τ τριημερο?

@Pingu να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και να την καμαρωσεις οπως επιθυμεις!!! (οι ευχες ειναι για 40 μερες δεν λενε?)

On 26/5/2018 at 8:11 ΠΜ, Lia21 είπε:

καλημέρα κορίτσια!

ευχαριστώ Γεωργία μου! ναι αλινα μου, αύριο μπαίνω στην 38η εβδομάδα και περιμένω από μέρα σε μέρα να γεννήσω! το μωρό το νιώθω να έχει κατέβει πολύ. Αφού εκεί που περπατάω, σκέφτομαι από την πίεσή του, πως τώρα θα σπάσουν τα νερά και θα γεννήσω χαχα

Απλά σκέφτομαι με όλες αυτές τις αλλαγές του καιρού, τι θα του φοράω. Έχω πλύνει μεν όλες τις εκδοχές σε φορμάκια, αλλά στην πράξη τι γίνεται.

Εφτασες κι εσυ στο τελος Λια μου. Τι υπεροχα!!! Θα περιμενουμε να μας ανακοινωνεις τη χαρμοσυνη ειδηση της γεννησης του μωρου σου

 

@eamo Β επιπεδου!!! Θα τον χαρεις το μπεμπακο σου πολυ συντομα και θα δωσεις και σε εμενα πασα για τη συνεχεια....

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα όμορφες! Καλό το τριήμερο, αλλά τα κεφάλια μέσα πάλι..

@eamo πολύ σύνομα θα χαρείς το μωράκι και θα ηρεμήσεις κιόλας.

@Lia21 Mε το καλό! Όσο για τα ρούχα δεν ξέρω, δεν έχω εμπειρία. Λογικά θα σου πουν και στο μαιευτήριο και ο/η παιδίατρος.

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;

Link to comment
Share on other sites

@Μαρία1430 και @alina80 περιμένω πως και πως να τον δω ώρα και να ευχαριστηθώ . Το βασικό βέβαια είναι να σιγουρευτώ ότι όλα πάνε καλά ! Αντε Μαράκι και μετά η σειρά σου!  Αυτό το τριήμερο με έχει τρελάνει στην κλωτσιά, κες να παραπονιέται που δεν τον πήγαμε καμία βόλτα ; Είπαμε να ξεκουραστούμε για αλλαγή !

Ελπιζω να περάσατε όλες όμορφα !

  • Μου αρέσει 2

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , eamo είπε:

@Μαρία1430 και @alina80 περιμένω πως και πως να τον δω ώρα και να ευχαριστηθώ . Το βασικό βέβαια είναι να σιγουρευτώ ότι όλα πάνε καλά ! Αντε Μαράκι και μετά η σειρά σου!  Αυτό το τριήμερο με έχει τρελάνει στην κλωτσιά, κες να παραπονιέται που δεν τον πήγαμε καμία βόλτα ; Είπαμε να ξεκουραστούμε για αλλαγή !

Ελπιζω να περάσατε όλες όμορφα !

Αχ τι ωραια που τον νιωθεις.... ελπιζω κι εγω να τον νιωσω εντονα να χαλαρωσω λιγο, γτ αυτο που νιωθω ειναι πολυ χαλαρο και δεν ειμαι σιγουρη οτι ειναι ο μπεμπης.

παντως για εμας ηταν διημερο ξεκουρασης, πηγαμε και για μπανακι και γενικα περασαμε πολυ ομορφα

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@Μαρία1430 μην ανησυχείς αυτά τα μικρά φτερουγίσματα είναι το μωρό σε μια δυο βδομαδες θα είναι πιο έντονα και δε θα αναρωτιέσαι πια . Εμάς σε όλους τους υπερήχους αυτό σχολιάζουν όλοι ότι είναι πολύ ζωηρός και δεν τους βοηθάει να δουν . Άσε τι δούλεμα εχω φάει για μετά , τύπου την πάτησες δε θα σταματάει πουθενά !

  • Χαχα 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε? 

Μαρακι μου σε ευχαριστώ πολύ!!! Και εσυ με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά!!! Όσο για τα τικ τικ που νιώθεις το μωράκι σου είναι. Όσο περνάνε οι μέρες τόσο πιο έντονα θα το νιώθεις. 

Εαμο και εμένα κλωτσαγε πολύ αλλά τώρα μια χαρά ήσυχη είναι.. 

Λία μου με το καλό!!!! Πλησιάζουν οι μέρες!! 

Γεωργία μου εγώ γεννησα στην 33η εβδομάδα και έμεινε μέσα 23 μέρες. Λογικά τα αγόρια σου θα βγουν πιο σύντομα! 

 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ευχαριστώ κορίτσια!

ακόμα τίποτα! 38 και 3 και ούτε φωνή, ούτε ακρόαση! τζάμπα αγχωνόμουν να μπω στον μήνα μου, ώστε να μη βγει πρόωρο!

εν τω μεταξύ τέτοια τυπικότητα στα άπλυτα ρούχα μας, δεν είχα ποτέ! μη δω να γεμίζει πλυντήριο, χώνω τα ρούχα μέσα, με το που στεγνώνουν τα σιδερώνω για να έχουν να φοράνε άντρας και παιδί λες και θα λείψω καμιά βδομάδα χαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες!

22 ώρες πρίν, eamo είπε:

Το βασικό βέβαια είναι να σιγουρευτώ ότι όλα πάνε καλά ! Α

Ολα τέλεια θα είναι eamo μου!

Εγώ χτες πήγα στον γιατρό μου και μου είπε ότι όπως εξελίχτηκε η επέμβαση δεν χρειάζεται να περιμένουμε πολύ. Παρασκευή πάω στο κέντρο να δούμε τι εξετάσεις λείπουν για την επιτροπή και τι άλλες θα κάνουμε (ο γυναικολόγος μου θέλει να επαναλάβουμε και την ΑΜΗ, γιατί πιστεύει ότι επηράζεται από την ενδομητρίωση και μπορεί τώρα να δούμε ένα πιο ελπιδοφόρο νούμερο). Αν προλάβω τα διαδικαστικά και την επιτροπή λογικά θα πάμε για πρώτη προσπάθεια τον Ιούλιο. Δεν σας κρύβω ότι έχω αγχωθεί λίγο, σαν να έγινε ξαφνικά πραγματικό. Και μέσα σε όλα δεν έχω μιλήσει καθόλου για τα χρήματα που θέλει το κέντρο. Ενας ακόμα παράγοντας προβληματισμού, λες και τα υπόλοιπα από μόνα τους δεν είναι αρκετά.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Καλημέρα όμορφες!

Ολα τέλεια θα είναι eamo μου!

Εγώ χτες πήγα στον γιατρό μου και μου είπε ότι όπως εξελίχτηκε η επέμβαση δεν χρειάζεται να περιμένουμε πολύ. Παρασκευή πάω στο κέντρο να δούμε τι εξετάσεις λείπουν για την επιτροπή και τι άλλες θα κάνουμε (ο γυναικολόγος μου θέλει να επαναλάβουμε και την ΑΜΗ, γιατί πιστεύει ότι επηράζεται από την ενδομητρίωση και μπορεί τώρα να δούμε ένα πιο ελπιδοφόρο νούμερο). Αν προλάβω τα διαδικαστικά και την επιτροπή λογικά θα πάμε για πρώτη προσπάθεια τον Ιούλιο. Δεν σας κρύβω ότι έχω αγχωθεί λίγο, σαν να έγινε ξαφνικά πραγματικό. Και μέσα σε όλα δεν έχω μιλήσει καθόλου για τα χρήματα που θέλει το κέντρο. Ενας ακόμα παράγοντας προβληματισμού, λες και τα υπόλοιπα από μόνα τους δεν είναι αρκετά.

αλινακι καλητερα ετσι οπως πατε γρηγορα δεν θα χρειαστει να σκεφτεις κ να ανχωθεις για πολλα ολα θα ερθουν εκει που δε το περιμενεις:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

αλινακι καλητερα ετσι οπως πατε γρηγορα δεν θα χρειαστει να σκεφτεις κ να ανχωθεις για πολλα ολα θα ερθουν εκει που δε το περιμενεις:-P

Ετσι λέω και εγώ. Ίσως είναι καλύτερα τελικά. Αρκεί να μην κολλήσουμε στη γραφειοκρατία. Από 20κάτι Ιουλίου έχω και άδεια από τη δουλειά, νομίζω και αυτό καλό είναι

Link to comment
Share on other sites

@alina80 καλύτερα που γίνονται όλα έτσι να μην προλάβεις να καταλάβεις .

Όταν ήταν να κάνω την προσπάθεια, βρήκα ένα ογκίδιο στο στήθος και μπήκα χειρουργείο. Τότε είχα απογοητευτεί ελεγα και όλα καλά να είναι θα με πάει πολύ πίσω . Έλα όμως που πήγαν όλα καλά και την ημέρα που με πήραν για τα αποτελέσματα , αδιαθέτησα κιόλας και χωρίς να καταλάβω βρέθηκα την άλλη μέρα να ξεκινώ μακρύ πρωτόκολλο  και ευτυχώς όλα καλά . Από το σοκ δεν πρόλαβα να καταλάβω ούτε τι κάνω . Έναν κύκλο πίσω πήγα και δεν εχω και αγχος με το στήθος . Αν έχεις και άδεια ακόμα καλύτερα !

@Lia21 σου δίνει χρόνο το παιδί να είσαι πανέτοιμη , με το καλό !

@Pingu μου δίνεις θάρρος !

Τα αλλά κορίτσια μας τι κάνουν ;

  • Μου αρέσει 2

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...