Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα !

Καλη επιτυχία @Elma86 εύχομαι να είναι η τυχερή !

@alina80 καλή επιτυχία και σε εσένα , μην αγχώνεσαι καθόλου , τυπική , γραφειοκρατική διαδικασία είναι !

@Georgia1972 με το καλό και το δεύτερο μωράκι σου στο σπίτι !! Μετά τρεχάτε ποδαράκια μου !

Εμεις δυστυχώς πάλι τρέχουμε , αυτή τη φορά για το μωρό ! Παρουσίασε αρρυθμία η οποία δεν έγινε αντιληπτή στη β επιπέδου . Αύριο ραντεβού με παιδοκαρδιολογο εδώ και ανάλογα τι θα πει και αυτός και αν χρειαστεί μας βλέπω προς Ωνασειο πλευρά ! Ο γιατρός εδώ δεν ήταν ιδιαίτερα ανήσυχος προς το παρον . 

  • Ευχαριστώ 2

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, eamo είπε:

Καλημέρα !

Καλη επιτυχία @Elma86 εύχομαι να είναι η τυχερή !

@alina80 καλή επιτυχία και σε εσένα , μην αγχώνεσαι καθόλου , τυπική , γραφειοκρατική διαδικασία είναι !

@Georgia1972 με το καλό και το δεύτερο μωράκι σου στο σπίτι !! Μετά τρεχάτε ποδαράκια μου !

Εμεις δυστυχώς πάλι τρέχουμε , αυτή τη φορά για το μωρό ! Παρουσίασε αρρυθμία η οποία δεν έγινε αντιληπτή στη β επιπέδου . Αύριο ραντεβού με παιδοκαρδιολογο εδώ και ανάλογα τι θα πει και αυτός και αν χρειαστεί μας βλέπω προς Ωνασειο πλευρά ! Ο γιατρός εδώ δεν ήταν ιδιαίτερα ανήσυχος προς το παρον . 

Καλησπέρα eamo , μπράβο στο γιατρό σας που βρήκε την αρρυθμία , κάποιοι δεν ασχολούνται καν. Επίσης ένας Παιδοκαρδιολογος βλέπει λεπτομερέστερα την καρδιά του μωρού από ότι το βλέπουν στη β επιπέδου. Εμάς πχ. Ο γιατρος μας,  συνεστησε από την αρχή και εξέταση από Παιδοκαρδιολογο χωρίς να υπάρχει η να έχει δει κάτι. Μετά τη β επιπέδου λοιπόν πήγαμε και σε Παιδοκαρδιολογο. Να ξέρεις να έχεις μαζί σου τη β επιπέδου όταν θα πας για την εξέταση. Αν χρειαστείς γιατρό για Αθήνα η δικιά μας ήταν εξαιρετική! Κατά τη γνώμη μου πάντα. Εάν κάτι δεν φάνηκε και στη Β επίπεδου είναι καλο βέβαια. Ίσως να ήταν κάτι περαστικό. Εύχομαι καλά αποτελέσματα και με το καλό!!!

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

@2angels σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου , αν χρειαστεί θα σου πω. Εχω αγχωθεί , αλλά από την άλλη λέω το είδαμε νωρίς και θα μπορούμε να το παρακολουθήσουμε . Ελπίζω να είναι κάτι που αντιμετωπίζεται και δεν θα έχει πρόβλημα το μικρό μου . 

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια! Πως τα πατε;

Elma και alina με το καλο να γίνουν όλα!

Eamo ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό για το μπεμπακι σου.  Καλά αποτελέσματα να έχετε.

Εμάς εχθες ξαφνικά μας κάλεσαν από το ΙΑΣΩ για να πάρουμε και το άλλο το μωρό. Ε, και μετα όπως καταλαβαίνετε... Τρέξιμο!

  • Μου αρέσει 8

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

@alina80 μην αγχωνεσαι, ελεγξε καλα τα χαρτια σου και υπομονη εκει που θα πας, μολις παρεις την εγκριση θα πετας απτη χαρα σου! Καλη επιτυχια ευχομαι!

@eamo θα πανε ολα καλα! Το ειδατε νωρις κ θα αντιμετωπιστει κ ολα θα κυλησουν μια χαρα!

@Elma86 αυτη η προσπαθεια θα ειναι κ η τυχερη θα δεις!!!

@Georgia1972 και το αλλο μωρακι σπιτι, τι ευτυχια!!! Καλως το δεχτηκες κ αυτο! Να σας ζησουν, δως τους φιλακια ζουληχτα!

Χαιρετω κ τα υπολοιπα κοριτσια!!!

  • Ευχαριστώ 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. 

@Miss Sunny σε ευχαριστώ. Άπειρες φορές έχω ελέγξει τα χαρτιά, το κάναμε και στο κέντρο ένα ένα. Πήρα και τις ορμονολογικες και είναι αρκετά καλές (με την FSH οριακά τσιμπημενο) και όσο να ναι μου δίνει αυτό μια αισιοδοξία σχετική. 

@eamo θα το δείτε και αν είναι κάτι θα αντιμετωπιστεί. Μπορεί να μην είναι και τίποτα. Το εύχομαι. 

@Georgia1972 καλώς το δέχτηκατε και το δεύτερο μωράκι σπίτι σας! 

Καλό σαββατοκύριακο και υπομονή με τη ζέστη, ειδικά οι γκαστρούλες!

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε;;;;

Εμεις ζεσταινομαστεεεεεε.....

Τρεχω κ δεν φτανω....πρωι να μαζεψω το σπιτι οσο μπορω,μετα δουλειά κ το απογευμα που σχολαω παω κ πλατεία με τα παιδιά κ ετσι κλεινω ενα 12ωρο καθε μερα εκτος σπιτιου.ουφ κουραστηκα.....χαχαχα. 

Ο μικρός μου δεν μπορειτε να φανταστειτε....ταρζαν.τον κυνηγαμε παντου απο πισω κ δεν τον προλαβαινουμε.καθε μερα σπάει κ απο κατι.πολυ ζωηρος μας βγηκε κ πολυ ζημιαρης.χαμοοοος...

Η Σοφουλα μου τον αγαπάει πολυ κ τον προσεχει.το κοριτσακι μου ειναι μια χαρα.κ εμεις εχουμε την τεταρτη γιορτη στο σχολειο της κ θα πει ποιημα...

Λια μου υπομονη κοντευεις....μ'ενα πονο κοριτσακι....

Γεωργια μου τι ομορφα....κ τα 2 μωρακια σας στο σπιτακι σας...

Πιγκουλινι να χαιτεστε το κοριτσακι σας κ να την καμαρωσετε στη γιορτουλα που θα κανουν....

Τα φιλια μου σε ολες

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια!

όλα τα είχε η Μαριωρή, η ζέστη μας έλειπε!

εγώ τελικά θα μπω Κυριακή πρωί πρωί με πρόκληση , αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τότε.

ήθελα να το αποφύγω, αλλά ο μπόμπιρας δε μου κάνει τη χάρη! το καλό είναι ότι θα πάω έτοιμη, σενιαρισμένη και με ψυχολογία "επιτέλουςςςςςς" χαχα

όλα καλά απ ό,τι παρακολουθώ! Μαρία έκανες τη β επιπέδου; νιώθεις τώρα το μωράκι;

φιλιά σε όλες!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Lia21 με το καλό ! Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να το πάρει απόφαση τελευταία στιγμή !

@Georgia1972 το ωραία έχεις όλους τους άντρες σου σπίτι !! Σαν όνειρο μου φαίνεται ! Καλή προσαρμογή !!

Το μωράκι μας τελικά έχει ένα θεματάκι στην καρδούλα , που προς το παρον δεν θέλει κάτι μόνο παρακολούθηση σχεδόν μια φορά την εβδομάδα .Αν δεν αλλάξει κάτι μένουμε σε τακτική παρακολούθηση και ίσως  εξαφανιστεί μόνο του με τον καιρό . Είναι το λιγότερο που θα μπορούσε να έχει . Ελπίζω να μην αλλάξει κάτι.


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες 

Γεωργία μου καλώς τον δέχτηκες κ τον μικρούλι σου

eamo δεν προσαθώ να σε παρηγορήσω κάτι βρήκαν στον γιο μιας φίλης στην καρδιά του μωρού πήγαν σε ειδικό κ τελικά έφτιαξε μόνο του συον σχηματισμο οτι κατι δεν ειχε πάει καλά της είχαν πει κ ετσι έκαναν παρακολούθηση τώρα έχουν εναν ταλιμπάν ποθ δεν αφήνει τίποτα όρθιο!

Μις με το καλό να μείνεις άνεργη:)

Λια μου όλα καλά κ με ένα πόνο κορίτσι 

Αντζυ υπομονή καμάρι τα μικρά σου είναι αξιαγάπητα 

Φιλιά σε όλες καμάρια μου 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τελικα δεν πηγαν καλα τα πραγματα.Πηγαμε χτες,ειμαι 7 εβδομαδων και δυο ημερων,υπηρχε ο λεκιθικος σακος ,αλλα δεν υπηρχε καρδιακη λειτουργια.Παγωσα γιατι ειχα και εγω φανταστει τοσα,αλλα δυστυχως.Και ο γιατρος μου συγκλονιστηκε.Περιμενω σημερα το αποτελεσμα της χωριακης που μου εκανε.Συνεχιζω τα φαρμακα,αλλα μου ειπε οτι παμε για αποξεση σε μερικες μερες.Δεν θελει να μου δωσει φαρμακα,γιατι θελει να παρει το κυημα για ιστολογικες εξετασεις και χρωμοσωμικες.Ευχομαι οτι καλυτερο σε ολες.Αν εχετε να μου πειτε κατι απο καποια τετοια δυσαρεστη κατασταση,θα ηθελα να την ακουσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Γεωργία μου σου εύχομαι μια υπέροχη ζωή με τους λεβέντες σου αγκαλιά! Χαίρομαι πολύ που πήρες και τον δεύτερο στο σπίτι σας. Αν και υποψιάζομαι ότι έχει αρχίσει η αϋπνία και η κούραση! Πες μας πως είναι!

Μαρία μου τι κάνεις? Άρχισε τις κλωτσιές? 

Δημητρούλα μου κάνε τρελή οικονομία και κάνε και τον σταυρό σου και θα δεις που θα μαζευτούν τα χρήματα. Το πιο σημαντικό, το έχετε: Ο ένας τον άλλο!

Nina78 δεν έχω αυτή την εμπειρία, αλλά από φίλες πιστευω πως η ιστολογικη θα σας δώσει απαντήσεις. Κανε υπομονή και κουράγιο. Πάρε τα αποτελέσματα και εξετάστε τα με ψυχραιμία. Η επόμενη φορα εύχομαι γρήγορα και με επιτυχία.

Eamo γλυκιά μου... Όλα θα είναι πολύ καλά. Είμαι σίγουρη πως ο γιόκας σου θα το ξεπεράσει πρίν την γέννησή του. Το έχω ξανακούσει.

Lia μου γερή και δυνατή σου εύχομαι! Να τελειώσει πρίν το καταλάβεις και να κρατησεις τον θησαυρό σου στα χέρια συ την Κυριακή! Περιμένουμε νέα σου.

Άντζυ μου, κουράγιο θα σου ευχηθώ... τόση κούραση?!?! Και η Σοφούλα σου προσέχει τον μικρό? Δεν έχει βγάλει ζήλια?

Alina μου, έφτασαν οι μέρες. Πήγαινε πρωί. Έχεις πιθανότητες να τελειώσεις πιο νωρίς. Μόλις φτάσεις δώσε τα στην γραμματέα που θα βγει από την αίθουσα. Εύχομαι να τελειώσεις γρήγορα και μια κι έξω.

Elma μου καλή επιτυχία την Τρίτη. Εμένα με βοήθησε πολύ η ξεκούραση και η ξάπλα μέχρι την χοριακη. Θα σε σκέπτομαι.

Pingu πως πήγε η γιορτουλα? Το είπατε το ποιηματάκι σας?!

Miss Sunny καλή ξεκούραση! 

Τα δικά μου νέα είναι πως σχεδόν ετοιμάστηκε το δωμάτιο! Τα ρούχα της είναι στο δωμάτιό επίσης. Όλα θέλουν πλύσιμο. Αλλά θα το αφήσω για το τέλος. Στρωματακι δεν έχουμε πάρει. Ετοιμάζω σιγά σιγά και την τσάντα μαιευτηρίου. Ώστε να φύγω την άλλη εβδομάδα για το νησί και να τα βρω έτοιμα όταν γυρίσω για να γεννήσω με το καλό. Η μπεμπούκα κάνει αισθητή την παρουσία της πολλές φορές την ημέρα και με κάνει τόσο ευτυχισμένη. 

Σας σκέπτομαι όλες...

Φιλιά! Να είστε καλά.

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...