Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Lila K είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Γεωργία μου σου εύχομαι μια υπέροχη ζωή με τους λεβέντες σου αγκαλιά! Χαίρομαι πολύ που πήρες και τον δεύτερο στο σπίτι σας. Αν και υποψιάζομαι ότι έχει αρχίσει η αϋπνία και η κούραση! Πες μας πως είναι!

Μαρία μου τι κάνεις? Άρχισε τις κλωτσιές? 

Δημητρούλα μου κάνε τρελή οικονομία και κάνε και τον σταυρό σου και θα δεις που θα μαζευτούν τα χρήματα. Το πιο σημαντικό, το έχετε: Ο ένας τον άλλο!

Nina78 δεν έχω αυτή την εμπειρία, αλλά από φίλες πιστευω πως η ιστολογικη θα σας δώσει απαντήσεις. Κανε υπομονή και κουράγιο. Πάρε τα αποτελέσματα και εξετάστε τα με ψυχραιμία. Η επόμενη φορα εύχομαι γρήγορα και με επιτυχία.

Eamo γλυκιά μου... Όλα θα είναι πολύ καλά. Είμαι σίγουρη πως ο γιόκας σου θα το ξεπεράσει πρίν την γέννησή του. Το έχω ξανακούσει.

Lia μου γερή και δυνατή σου εύχομαι! Να τελειώσει πρίν το καταλάβεις και να κρατησεις τον θησαυρό σου στα χέρια συ την Κυριακή! Περιμένουμε νέα σου.

Άντζυ μου, κουράγιο θα σου ευχηθώ... τόση κούραση?!?! Και η Σοφούλα σου προσέχει τον μικρό? Δεν έχει βγάλει ζήλια?

Alina μου, έφτασαν οι μέρες. Πήγαινε πρωί. Έχεις πιθανότητες να τελειώσεις πιο νωρίς. Μόλις φτάσεις δώσε τα στην γραμματέα που θα βγει από την αίθουσα. Εύχομαι να τελειώσεις γρήγορα και μια κι έξω.

Elma μου καλή επιτυχία την Τρίτη. Εμένα με βοήθησε πολύ η ξεκούραση και η ξάπλα μέχρι την χοριακη. Θα σε σκέπτομαι.

Pingu πως πήγε η γιορτουλα? Το είπατε το ποιηματάκι σας?!

Miss Sunny καλή ξεκούραση! 

Τα δικά μου νέα είναι πως σχεδόν ετοιμάστηκε το δωμάτιο! Τα ρούχα της είναι στο δωμάτιό επίσης. Όλα θέλουν πλύσιμο. Αλλά θα το αφήσω για το τέλος. Στρωματακι δεν έχουμε πάρει. Ετοιμάζω σιγά σιγά και την τσάντα μαιευτηρίου. Ώστε να φύγω την άλλη εβδομάδα για το νησί και να τα βρω έτοιμα όταν γυρίσω για να γεννήσω με το καλό. Η μπεμπούκα κάνει αισθητή την παρουσία της πολλές φορές την ημέρα και με κάνει τόσο ευτυχισμένη. 

Σας σκέπτομαι όλες...

Φιλιά! Να είστε καλά.

Καμάρι μου άντε κοντεύεις εγω δεν κάνω οικονομία ξεχρεώνουμε Δόξα το ΘΕΟ πάει καλά η δουλειά η εφορία εχει μείνει...κ ερχεται κ αλλη οπότε του χρόνου τέτοια εποχή βλέπουμε τι θα κάνουμε κ πως ενα τζοκερ μας σώζει ΟΛΕΣ :) Φιλάκιααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, NINA78 είπε:

Κοριτσια τελικα δεν πηγαν καλα τα πραγματα.Πηγαμε χτες,ειμαι 7 εβδομαδων και δυο ημερων,υπηρχε ο λεκιθικος σακος ,αλλα δεν υπηρχε καρδιακη λειτουργια.Παγωσα γιατι ειχα και εγω φανταστει τοσα,αλλα δυστυχως.Και ο γιατρος μου συγκλονιστηκε.Περιμενω σημερα το αποτελεσμα της χωριακης που μου εκανε.Συνεχιζω τα φαρμακα,αλλα μου ειπε οτι παμε για αποξεση σε μερικες μερες.Δεν θελει να μου δωσει φαρμακα,γιατι θελει να παρει το κυημα για ιστολογικες εξετασεις και χρωμοσωμικες.Ευχομαι οτι καλυτερο σε ολες.Αν εχετε να μου πειτε κατι απο καποια τετοια δυσαρεστη κατασταση,θα ηθελα να την ακουσω.

Νίνα λυπάμαι πολύ που ήρθαν έτσι τα πράγματα...μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα γιατί το έχω περάσει κι εγώ και μάλιστα σε πιο προχωρημένη εβδομάδα...Εμείς το ανακαλύψαμε τη μέρα της αυχενικής ενώ όλα πήγαιναν τέλεια και είχαμε ακούσει και 3 φορές καρδούλα...ξαφνικά σταμάτησε και γκρεμίστηκαν όλα μας τα όνειρα...Η ιστολογικη έδειξε πως έγινε λόγω τρισωμιας 21...ακολούθησε δύσκολο διάστημα όμως ποτέ δεν σταμάτησα να προσπαθώ....Εκλαιγα πονούσα αλλά συνέχιζα...εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου....Είναι κάτι που δυστυχώς συμβαίνει αλλά κρατά το θετικό πως τουλάχιστον πετυχαίνεις εμφύτευση πράγμα πολύ σημαντικό.. Καλή δύναμη εύχομαι.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, RoSeV είπε:

Νίνα λυπάμαι πολύ που ήρθαν έτσι τα πράγματα...μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα γιατί το έχω περάσει κι εγώ και μάλιστα σε πιο προχωρημένη εβδομάδα...Εμείς το ανακαλύψαμε τη μέρα της αυχενικής ενώ όλα πήγαιναν τέλεια και είχαμε ακούσει και 3 φορές καρδούλα...ξαφνικά σταμάτησε και γκρεμίστηκαν όλα μας τα όνειρα...Η ιστολογικη έδειξε πως έγινε λόγω τρισωμιας 21...ακολούθησε δύσκολο διάστημα όμως ποτέ δεν σταμάτησα να προσπαθώ....Εκλαιγα πονούσα αλλά συνέχιζα...εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου....Είναι κάτι που δυστυχώς συμβαίνει αλλά κρατά το θετικό πως τουλάχιστον πετυχαίνεις εμφύτευση πράγμα πολύ σημαντικό.. Καλή δύναμη εύχομαι.

Σε ευχαριστω για τα λογια σου.Δεν ξερω αν αισθανομαι οτι δεν ειμαι μονη,αλλα μαλλον οτι λυπαμαι που ειμαστε τοσο πολλες.Σε ευχαριστω για τις ευχες και εγω σου ευχομαι οτι καλυτερο.Πιστευω οτι στο τελος θα γινει η επιθυμια μας πραγματικοτητα.Φιλια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, NINA78 είπε:

Σε ευχαριστω για τα λογια σου.Δεν ξερω αν αισθανομαι οτι δεν ειμαι μονη,αλλα μαλλον οτι λυπαμαι που ειμαστε τοσο πολλες.Σε ευχαριστω για τις ευχες και εγω σου ευχομαι οτι καλυτερο.Πιστευω οτι στο τελος θα γινει η επιθυμια μας πραγματικοτητα.Φιλια 

Κοριτσι μου στο μυαλό μου είσαι δύναμη κ κουράγιο κ πάνω απο ολα αισιοδοξια κ :) όσο κ αν σου φαίνεται δύσκολο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Κοριτσι μου στο μυαλό μου είσαι δύναμη κ κουράγιο κ πάνω απο ολα αισιοδοξια κ :) όσο κ αν σου φαίνεται δύσκολο

Σε ευχαριστω Δημητρα μου και γενικοτερα σας ευχαριστω ολες.Ειναι τοσο δυσκολο και εχω διαρκως αναγκη κατι να ακουω,να το συζηταω.Και φυσικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι η χωριακη ανεβαινε και ανεβαινει,αλλα εκει μεσα δεν υπαρχει αυτο που θα επρεπε.Ελπιζω τα ερωτηματα μας να απαντηθουν με τις εξετασεις.Προτου ξεκινησω να γραφω διαβαζα στο παλιο καφε και νομιζω οτι πανω κατω ξερω την ιστορια σας,την δικη σου,της Καντη,της ΙΣΙΣ με τα τριδυμα ,την γλυκητατη Πινγκου.Τουλαχιστον εφυγα απο ενα κεντρο αισχος και χαος και εκει που ειμαι,εγινε εμφυτευση με λιγα φαρμακα,με την πρωτη.Εχω και δυο φιλες μου που τα καταφεραν με την πρωτη.Ο γιατρος μας ειχε μιλησει για 10 τοις εκατο πιθανοτητες και για τετοιεςπεριπτωσεις οπως συνεβει.Πιστευω οτι θα βρει και τι φταιει,γιατι δεν αφηνει τιποτα στην τυχη.Καλη συνεχεια σου ευχομαι και οτι καλυτερο.Θα την βρω την αισιοδοξια και θα συνεχισω.Φιλακια πολλα

 

16 ώρες πρίν, Lila K είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Γεωργία μου σου εύχομαι μια υπέροχη ζωή με τους λεβέντες σου αγκαλιά! Χαίρομαι πολύ που πήρες και τον δεύτερο στο σπίτι σας. Αν και υποψιάζομαι ότι έχει αρχίσει η αϋπνία και η κούραση! Πες μας πως είναι!

Μαρία μου τι κάνεις? Άρχισε τις κλωτσιές? 

Δημητρούλα μου κάνε τρελή οικονομία και κάνε και τον σταυρό σου και θα δεις που θα μαζευτούν τα χρήματα. Το πιο σημαντικό, το έχετε: Ο ένας τον άλλο!

Nina78 δεν έχω αυτή την εμπειρία, αλλά από φίλες πιστευω πως η ιστολογικη θα σας δώσει απαντήσεις. Κανε υπομονή και κουράγιο. Πάρε τα αποτελέσματα και εξετάστε τα με ψυχραιμία. Η επόμενη φορα εύχομαι γρήγορα και με επιτυχία.

Eamo γλυκιά μου... Όλα θα είναι πολύ καλά. Είμαι σίγουρη πως ο γιόκας σου θα το ξεπεράσει πρίν την γέννησή του. Το έχω ξανακούσει.

Lia μου γερή και δυνατή σου εύχομαι! Να τελειώσει πρίν το καταλάβεις και να κρατησεις τον θησαυρό σου στα χέρια συ την Κυριακή! Περιμένουμε νέα σου.

Άντζυ μου, κουράγιο θα σου ευχηθώ... τόση κούραση?!?! Και η Σοφούλα σου προσέχει τον μικρό? Δεν έχει βγάλει ζήλια?

Alina μου, έφτασαν οι μέρες. Πήγαινε πρωί. Έχεις πιθανότητες να τελειώσεις πιο νωρίς. Μόλις φτάσεις δώσε τα στην γραμματέα που θα βγει από την αίθουσα. Εύχομαι να τελειώσεις γρήγορα και μια κι έξω.

Elma μου καλή επιτυχία την Τρίτη. Εμένα με βοήθησε πολύ η ξεκούραση και η ξάπλα μέχρι την χοριακη. Θα σε σκέπτομαι.

Pingu πως πήγε η γιορτουλα? Το είπατε το ποιηματάκι σας?!

Miss Sunny καλή ξεκούραση! 

Τα δικά μου νέα είναι πως σχεδόν ετοιμάστηκε το δωμάτιο! Τα ρούχα της είναι στο δωμάτιό επίσης. Όλα θέλουν πλύσιμο. Αλλά θα το αφήσω για το τέλος. Στρωματακι δεν έχουμε πάρει. Ετοιμάζω σιγά σιγά και την τσάντα μαιευτηρίου. Ώστε να φύγω την άλλη εβδομάδα για το νησί και να τα βρω έτοιμα όταν γυρίσω για να γεννήσω με το καλό. Η μπεμπούκα κάνει αισθητή την παρουσία της πολλές φορές την ημέρα και με κάνει τόσο ευτυχισμένη. 

Σας σκέπτομαι όλες...

Φιλιά! Να είστε καλά.

Λια μου σε ευχαριστω,για το κουραγιο που μου δινεις.Με το καλο,να υποδεχθειτε την μπεμπουλα και με εναν πονο.Φιλακια πολλα   

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , NINA78 είπε:

Σε ευχαριστω Δημητρα μου και γενικοτερα σας ευχαριστω ολες.Ειναι τοσο δυσκολο και εχω διαρκως αναγκη κατι να ακουω,να το συζηταω.Και φυσικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι η χωριακη ανεβαινε και ανεβαινει,αλλα εκει μεσα δεν υπαρχει αυτο που θα επρεπε.Ελπιζω τα ερωτηματα μας να απαντηθουν με τις εξετασεις.Προτου ξεκινησω να γραφω διαβαζα στο παλιο καφε και νομιζω οτι πανω κατω ξερω την ιστορια σας,την δικη σου,της Καντη,της ΙΣΙΣ με τα τριδυμα ,την γλυκητατη Πινγκου.Τουλαχιστον εφυγα απο ενα κεντρο αισχος και χαος και εκει που ειμαι,εγινε εμφυτευση με λιγα φαρμακα,με την πρωτη.Εχω και δυο φιλες μου που τα καταφεραν με την πρωτη.Ο γιατρος μας ειχε μιλησει για 10 τοις εκατο πιθανοτητες και για τετοιεςπεριπτωσεις οπως συνεβει.Πιστευω οτι θα βρει και τι φταιει,γιατι δεν αφηνει τιποτα στην τυχη.Καλη συνεχεια σου ευχομαι και οτι καλυτερο.Θα την βρω την αισιοδοξια και θα συνεχισω.Φιλακια πολλα

 

Λια μου σε ευχαριστω,για το κουραγιο που μου δινεις.Με το καλο,να υποδεχθειτε την μπεμπουλα και με εναν πονο.Φιλακια πολλα   

Καμάρι μου σε νοιώθω κ η τελευταία μου προσπάθεια με πόνεσε πιο πολύ απο όλες γιατι τα δώσαμε όλα απο κει κ πέρα ο δρόμος μας κ ο αγώνας μας θα στεφθεί ελπίζω με επιτυχία πρόσεξε την υγεία σου σωματική κ ψυχολογία κ όλα καλά θα πάνε. Ενα μήνα μετρούσα χοριακές κ εκανα κρυφά υπέρηχο απο τον αντρα για να δω αν χρειάζομαι απόξεση με δανεικά γιατι τα είχαμε δώσει όλα στο κέντρο κ δεν θέλω να σκέφτομαι πως ένιωθα που έφυγε 

Σε φιλώ γλυκά πάω να ετοιμαστώ παω σε βάφτιση μιας Χρυσοβαλάντου Ειρήνης ζευγαριού που υιοθέτησε μια κούκλα!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Πως ειστε;

Lila μου σ' ευχαριστω. Εχεις δικιο. Η αυπνια και η κουραση κυριαρχουν. Πιστευω ομως θα ειναι ετσι και τον επομενο μηνα, αλλα μετα θα βελτιωθουν τα πραγματα. Τουλάχιστον ετσι μου λενε.

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλή εβδομάδα!

Δημητρούλα μου ως ελεύθερος επαγγελματίας έχω βρεθεί κι εγώ στην θέση να χαίρομαι που πληρώνω και να ελπίζω να τελειώσουν κάποτε οι υποχρεώσεις. Θέλει πολύ κόπο και τύχη για να τα καταφέρνουμε κάθε χρόνο. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να κάτσει μια καλή ευκαιρία δουλειάς και να "ξελασπωσεις" ώστε πιο χαλαρή από αυτό το θέμα για να ασχοληθείς με την επόμενη προσπάθειά σας. Και σε εμένα το ίδιο εύχομαι για την δουλειά γιατί έρχονται μεγάλα έξοδα! Ποσό θα ήθελα αυτό το καλοκαίρι να μου καθόταν μια καλή σεζόν! Και να ερχόταν ο χειμώνας και να με έβρισκε πολύ καλά οικονομικά!

Γεωργία μου κουράγιο! Με τον θηλασμό πως τα πας? Να πίνεις πολλά υγρά και να τρως πολύ κρέας. Φιλιά στους άντρες Σου! Αλήθεια ο άντρας σου βοηθάει, συμμετέχει? Ή φοβάται?

Νίνα μου όλες οι κοπέλες στο μπλογκ, σε άλλο βαθμό η κάθε μία έχουμε περάσει από την θέση σου. Πρέπει να είσαι αισιόδοξη και δυνατή. Να μην αφήνεις κανένα συναίσθημα να σε παίρνει από κάτω. Να εξετάσεις όσο καλύτερα μπορείς τι συνέβη. Να πάρεις απόψεις από διαφορετικούς γιατρους. Και να προχωρήσεις.  Να μην σε σταματάει τίποτα. Και ότι θέλεις όλες εδώ θα χαρούμε να είμαστε δίπλα σου.

Μαρία μου που είσαι? Όλα Καλά?

Λια μου γέννησες? Ελπίζω να είσαι πολύ  καλά κι συ κι ο μικρός Σου! Στείλε μας τα ωραία σου!

  • Μου αρέσει 1

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Ευχαριστω για τα λόγια σας , κάπως τώρα εχω ηρεμήσει ! Σκέφτομαι εξάλλου πόσες δύσκολες καταστάσεις υγείας παιδιών εχω δει στη δουλειά και όμως όλοι τα παλεύουν με χαμόγελο και αισιοδοξία , εγώ θα γκρινιάζω !!!

@Lila K ωραία είσαι σχεδόν έτοιμη , εύχομαι και μια καλή σεζόν ώστε το Χειμώνα να μη σκέφτεσαι το οικονομικό , αλλά όλα τα ευχάριστα !

@DIMITRAS ελπίζω  να λύνονται γρήγορα τα οικονομικά και να είσαι πανέτοιμη για τα καλύτερα που έρχονται .

@NINA78 λυπάμαι πολύ κορίτσι μου , βρείτε με τον γιατρό σου τις πιθανές αιτίες, πάρε τον χρόνο σου και με αισιοδοξία θα έρθει το πολυπόθητο σίγουρα !!!

@Georgia1972 άρχισαν τα δύσκολα , αλλά και ευχάριστα μαζί ! Φαντάζομαι το σπίτι θα μυρίζει μωράκια ! Ελπίζω να έχεις βοήθεια και να προλαβαίνεις και λίγο να τα απολαύσεις!

 

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , eamo είπε:

Καλημέρα !

Ευχαριστω για τα λόγια σας , κάπως τώρα εχω ηρεμήσει ! Σκέφτομαι εξάλλου πόσες δύσκολες καταστάσεις υγείας παιδιών εχω δει στη δουλειά και όμως όλοι τα παλεύουν με χαμόγελο και αισιοδοξία , εγώ θα γκρινιάζω !!!

@Lila K ωραία είσαι σχεδόν έτοιμη , εύχομαι και μια καλή σεζόν ώστε το Χειμώνα να μη σκέφτεσαι το οικονομικό , αλλά όλα τα ευχάριστα !

@DIMITRAS ελπίζω  να λύνονται γρήγορα τα οικονομικά και να είσαι πανέτοιμη για τα καλύτερα που έρχονται .

@NINA78 λυπάμαι πολύ κορίτσι μου , βρείτε με τον γιατρό σου τις πιθανές αιτίες, πάρε τον χρόνο σου και με αισιοδοξία θα έρθει το πολυπόθητο σίγουρα !!!

@Georgia1972 άρχισαν τα δύσκολα , αλλά και ευχάριστα μαζί ! Φαντάζομαι το σπίτι θα μυρίζει μωράκια ! Ελπίζω να έχεις βοήθεια και να προλαβαίνεις και λίγο να τα απολαύσεις!

 

Εαμο σε ευχαριστω για το θαρρος που μου δινεις!Ελπιζω να βρεθουν οι αιτιες γιατι βλεπω οτι στο 50 τοις εκατο δεν υπάρχει απαντηση.Εχω εμπιστοσυνη στον γιατρο μου.Εχω διαβασει την ιστορια σου.Υπομονη,σημασια εχει οτι το εντοπισε ο γιατρος σου,στο μικρουλη σου.Δυστυχως οι γνωσεις μου δεν φτανουν ως εκει,αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα αντιμετωπιστει!Φιλια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα. 

@eamo εξαιρετική η στάση σου! Πιστεύω ότι μέχρι να γεννηθεί θα έχει ξεπεραστεί το πρόβλημα.

@NINA78 λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Δεν έχω εμπειρια, δεν ξέρω τι θα μπορούσε να σε βοηθήσει. Πάρε το χρόνο που χρειάζεσαι και κάνε ότι θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα.

@Georgia1972 διπλή χαρά διπλή κούραση. Είμαι σίγουρη ότι σε λίγο καιρό θα είναι κάπως πιο εύκολα τα πράγματα. 

Στα δικά μου νέα η επιτροπή με έδιωξε με εκκρεμότητα μια βεβαίωση από το ταμείο μου ότι δεν έχω κάνει χρήση σχετικών φαρμάκων (επειδή έχω χάσει το παλιό βιβλιάριο). Και το ηλιθιο ταμείο μου θέλει δύο μέρες λέει να το βγάλει! 

Στα θετικά να πω ότι ήταν ευγενεστατοι και ειδικά ο γιατρός με τον οποίο μιλήσαμε γλυκύτατος (στην επιτροπή αυτά γιατί στο ταμείο ούτε καλημέρα δεν μου είπαν!). 

 

Link to comment
Share on other sites

@alina80 κρίμα για ένα χαρτί , θα είχες ξεμπερδέψει . Φαντάζομαι τώρα με αυτό το χαρτί θα είσαι οκ. Υπομονή ! Τα αλλα χαρτιά τα είδαν ήταν οκ ; Τουλάχιστον ήταν ευγενικός, κάτι είναι και αυτό .

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , alina80 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα. 

@eamo εξαιρετική η στάση σου! Πιστεύω ότι μέχρι να γεννηθεί θα έχει ξεπεραστεί το πρόβλημα.

@NINA78 λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Δεν έχω εμπειρια, δεν ξέρω τι θα μπορούσε να σε βοηθήσει. Πάρε το χρόνο που χρειάζεσαι και κάνε ότι θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα.

@Georgia1972 διπλή χαρά διπλή κούραση. Είμαι σίγουρη ότι σε λίγο καιρό θα είναι κάπως πιο εύκολα τα πράγματα. 

Στα δικά μου νέα η επιτροπή με έδιωξε με εκκρεμότητα μια βεβαίωση από το ταμείο μου ότι δεν έχω κάνει χρήση σχετικών φαρμάκων (επειδή έχω χάσει το παλιό βιβλιάριο). Και το ηλιθιο ταμείο μου θέλει δύο μέρες λέει να το βγάλει! 

Στα θετικά να πω ότι ήταν ευγενεστατοι και ειδικά ο γιατρός με τον οποίο μιλήσαμε γλυκύτατος (στην επιτροπή αυτά γιατί στο ταμείο ούτε καλημέρα δεν μου είπαν!). 

 

Σε ευχαριστω αλινα80,που με σκεφτηκες.Και ευχομαι καμια γυναικα να μην την αξιωνει ο θεος να εχει τετοια εμπειρια.Σου ευχομαι οτι καλυτερο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, eamo είπε:

@alina80 κρίμα για ένα χαρτί , θα είχες ξεμπερδέψει . Φαντάζομαι τώρα με αυτό το χαρτί θα είσαι οκ. Υπομονή ! Τα αλλα χαρτιά τα είδαν ήταν οκ ; Τουλάχιστον ήταν ευγενικός, κάτι είναι και αυτό .

Έτσι κατάλαβα ότι ήταν οκ τα υπολοιπα. Ο γιατρός μάλιστα μου είπε ότι στην περίπτωση μου αρκούσε και ένα σπέρμοδιάγραμμα, οπότε προφανώς και τα είδε και θα μου έλεγε αν έλειπε κάτι ακόμα. Να μην μου τα εγκρίνουν αποκλείεται -δεν έχω σάλπιγγες - οπότε είναι καθαρά γραφειοκρατικό. Ελπίζω μέχρι τέλος της εβδομάδας να έχω ξεμπερδεψει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Τι μου κανετε;

Εμεις εδω, στο τρεξιμο. Τωρα κανω αντληση και βρηκα λιγα λεπτα για να σας διαβασω.

Lila μου, ναι. Ο αντρας μου βοηθαει πολυ οταν ειναι σπιτι. Δεν περιμενα να συμμετεχει τοσο πολυ. Παντως βρε κορίτσια δεν φτανει το 24ωρο!... Eamo μου τρεχω και δεν προλαβαινω να τα παρω αγκαλια οσο θα ηθελα. Εχω και τη μαμα μου που προσπαθει να βοηθησει. Κανει ο,τι μπορει αλλα οπως και να το κανουμε ειναι μεγαλη γυναικα. Alina μου μακαρι να καλυτερευσουν στην πορεια τα πραγματα.

Nina μου σ' εχω συνεχως στο μυαλο μου. Το βλέπω πως εισαι δυνατη και ειμαι σιγουρη πως συντομα θα κανεις το βημα για μια νεα αρχη.

  • Μου αρέσει 5

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...