Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

τα καλυτερα γινονται ετσι στα ξαφνικα!!! προχωρα ακαθεκτη και να μας λες τα νεα σου... καποιες μερες κι εγω εκανα 2 ενεσεις την ημερα και καποιες αλλες μπηκε και τριτη απο τα εξτρα φαρμακα συν της θρομβοφιλιας. Σουρωτηρι αλλα αξιζει οσο τπτ αλλο!!!

Εννοειται κανονικα συνεχιζεις τη ζωη σου την περιοδο της διεγερσης. μετα την εμβρυομεταφορα κατεβαζουμε λιγο ρυθμους

Τωρα για το οικονομικο τι να σου πω παιζουν διαφορες τιμες...

 

Προχωράω όχι μόνο. Τρέχω!

Πέρασες πολλά και εσύ όπως οι περισσότερες. Εγώ είμαι στην αρχή και μου φαίνονται βουνό ακόμα. 

Το οικονομικό είναι ένα θέμα -ανεξαρτητα τις διαφορές στις τιμές νομίζω παντού το κόστος είναι υψηλό. Τι να κάνουμε...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 58 λεπτά , alina80 είπε:

Προχωράω όχι μόνο. Τρέχω!

Πέρασες πολλά και εσύ όπως οι περισσότερες. Εγώ είμαι στην αρχή και μου φαίνονται βουνό ακόμα. 

Το οικονομικό είναι ένα θέμα -ανεξαρτητα τις διαφορές στις τιμές νομίζω παντού το κόστος είναι υψηλό. Τι να κάνουμε...

το βουνο ομως εχει μια κορυφη με καταπληκτικη θεα!!!

Αν οντως προλαβεις αυτον τον κυκλο σκεψου οτι σε 1,5 περιπου μηνα θα μας ανακοινωνεις την τελεια χοριακη σου!!!

οσον αφορα το κοστος ο καλος μου λεει: αυτα τα περιπου 20.000 που εχουμε ξοδεψει σε αυτα τα θεματα μην τα λυπασαι. πες οτι πηραμε ενα αυτοκινητο και το βγαλαμε αχρηστο γτ βγαλαμε γουστα

  • Μου αρέσει 3

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

το βουνο ομως εχει μια κορυφη με καταπληκτικη θεα!!!

Αν οντως προλαβεις αυτον τον κυκλο σκεψου οτι σε 1,5 περιπου μηνα θα μας ανακοινωνεις την τελεια χοριακη σου!!!

οσον αφορα το κοστος ο καλος μου λεει: αυτα τα περιπου 20.000 που εχουμε ξοδεψει σε αυτα τα θεματα μην τα λυπασαι. πες οτι πηραμε ενα αυτοκινητο και το βγαλαμε αχρηστο γτ βγαλαμε γουστα

Έχει πολύ δίκιο ο καλός σου! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Miss Sunny είπε:

Κοριτσια καλο μηνα!!!

Αλινα ευχομαι καλη αρχη, σιγουρα θα τελειωσεις εκει που δεν το περιμενεις με την επιτροπη! Ευχομαι καλοκαιρι με κοιλιτσα να γεμιζει!

Καλο καλοκαιρι και αλλες γεματες κοιλιτσες!

Δημητρα να σε ρωτησω μιας και εισαι κατατοπιστικη.. Απο τον Νοεμβρη με την παλλινδρομη δεν ασχοληθηκα με το τι χρηματα μπορω να παρω πισω με το ΙΚΑ για την εξωσωματικη εννοω. Ξερεις αν μπορω να το κανω τωρα και αν ναι τι χρειαζεται?? Ευχαριστω πολυ!

Λοιπόν φωτοτυπια ταυτότητά 

φωτοτυπία βιβλιαρίου καταθεσεων που εισαι πρωτο ονομα

Εκθεση προσπαθειας με υπογραφή γιατρού σου

Βιβλιαριο υγειας κ την εγκριση της επιτροπης πας στο πλησιεστερο εοπυυ της περιοχης σου κ σε 2 εβδομαδες παιρνεις 342 ευρω..φιλια να πας τελος μηνα γιατι τα αποδεσμευουν καθε 10 του μηνα

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DIMITRAS said:

Λοιπόν φωτοτυπια ταυτότητά 

φωτοτυπία βιβλιαρίου καταθεσεων που εισαι πρωτο ονομα

Εκθεση προσπαθειας με υπογραφή γιατρού σου

Βιβλιαριο υγειας κ την εγκριση της επιτροπης πας στο πλησιεστερο εοπυυ της περιοχης σου κ σε 2 εβδομαδες παιρνεις 342 ευρω..φιλια να πας τελος μηνα γιατι τα αποδεσμευουν καθε 10 του μηνα

Εισαι θεα! Σε ευχαριστω πολυ πολυ! Τις αποδειξεις απο το κεντρο εξωσωματικης δεν τις χρειαζονται ε? Γιατι δε γραφουν το πραγματικο ποσο, ε γλιτωσαμε κ κατι..

Αρα μπορω να κανω τη διαδικασια κι ας εγινε η εξωσωματικη Σεπτεμβρη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Miss Sunny είπε:

Εισαι θεα! Σε ευχαριστω πολυ πολυ! Τις αποδειξεις απο το κεντρο εξωσωματικης δεν τις χρειαζονται ε? Γιατι δε γραφουν το πραγματικο ποσο, ε γλιτωσαμε κ κατι..

Αρα μπορω να κανω τη διαδικασια κι ας εγινε η εξωσωματικη Σεπτεμβρη..

Α κ τις αποδείξεις καλα που το είπες 860 τους ειχα παει περυσι την 2η φορα ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@DIMITRAS δεν δουλεύεις σε ένα γραφείο με τις επιτροπές , δε θα φεύγει κανένας με απορία!!

@alina80 ελπίζω να προλάβεις και τώρα , αλλά ενας  μήνας πάνω ένας κάτω δεν είναι διαφορά ! Θα δεις τίποτα δεν είναι η διαδικασία θα περνάνε οι μέρες και ούτε θα καταλαβαινεις!

Κατα τα αλλά εγώ έκανα σήμερα β επιπέδου , όλα καλά και με τον τράχηλο . Ο μικρός πολύ ζωηρός και μεγάλος μου είπαν , η εκτίμηση βάρους 515 g. Σαν να είναι λίγο φούσκα το παιδί , τουλάχιστον είναι ομοιόμορφη φούσκα ! Μας άφησε να βγάλουμε και το προσωπάκι , κάθομαι και το χαζεύω απίστευτο μου φαίνεται !! 

Καλο μήνα να έχουμε !!!!

  • Μου αρέσει 7

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, eamo είπε:

@DIMITRAS δεν δουλεύεις σε ένα γραφείο με τις επιτροπές , δε θα φεύγει κανένας με απορία!!

@alina80 ελπίζω να προλάβεις και τώρα , αλλά ενας  μήνας πάνω ένας κάτω δεν είναι διαφορά ! Θα δεις τίποτα δεν είναι η διαδικασία θα περνάνε οι μέρες και ούτε θα καταλαβαινεις!

Κατα τα αλλά εγώ έκανα σήμερα β επιπέδου , όλα καλά και με τον τράχηλο . Ο μικρός πολύ ζωηρός και μεγάλος μου είπαν , η εκτίμηση βάρους 515 g. Σαν να είναι λίγο φούσκα το παιδί , τουλάχιστον είναι ομοιόμορφη φούσκα ! Μας άφησε να βγάλουμε και το προσωπάκι , κάθομαι και το χαζεύω απίστευτο μου φαίνεται !! 

Καλο μήνα να έχουμε !!!!

Καμάρι μου βλέπεις το θαυματάκι που σε λίγο καιρό θα πάρεις αγκαλίτσα απαπαπαααα...όλα θα πάνε υπέροχα!

Όσο για τις επιτροπές άστα η μαία μου με εκπαίδευσε κ τους έτρεχα όλους άσε που γνώρισα κ ΙΚΑΤΖΟΥ την τελευταια φορά κ μου είπε επιπλέον χαρτιά που δεν στα λένε. 2 εβδομάδες ζορίζεσαι κ όλα γίνοντε..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, eamo είπε:

@DIMITRAS δεν δουλεύεις σε ένα γραφείο με τις επιτροπές , δε θα φεύγει κανένας με απορία!!

@alina80 ελπίζω να προλάβεις και τώρα , αλλά ενας  μήνας πάνω ένας κάτω δεν είναι διαφορά ! Θα δεις τίποτα δεν είναι η διαδικασία θα περνάνε οι μέρες και ούτε θα καταλαβαινεις!

Κατα τα αλλά εγώ έκανα σήμερα β επιπέδου , όλα καλά και με τον τράχηλο . Ο μικρός πολύ ζωηρός και μεγάλος μου είπαν , η εκτίμηση βάρους 515 g. Σαν να είναι λίγο φούσκα το παιδί , τουλάχιστον είναι ομοιόμορφη φούσκα ! Μας άφησε να βγάλουμε και το προσωπάκι , κάθομαι και το χαζεύω απίστευτο μου φαίνεται !! 

Καλο μήνα να έχουμε !!!!

Κορίτσι μου τι ωραία νεα! Και το μωρό καλά και ο τράχηλος όπως πρέπει! Πάντα τέτοια κορίτσι και τίποτα να μην σε προβληματίσει άλλο πια! 

Σε ευχαριστώ για τη συμπαράσταση. Είμαι λίγο γκρινιάρα μάλλον. 

Δεν είπα και καλημέρα! Καλημέρα και καλό σκ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, DIMITRAS είπε:

Καμάρι μου βλέπεις το θαυματάκι που σε λίγο καιρό θα πάρεις αγκαλίτσα απαπαπαααα...όλα θα πάνε υπέροχα!

Όσο για τις επιτροπές άστα η μαία μου με εκπαίδευσε κ τους έτρεχα όλους άσε που γνώρισα κ ΙΚΑΤΖΟΥ την τελευταια φορά κ μου είπε επιπλέον χαρτιά που δεν στα λένε. 2 εβδομάδες ζορίζεσαι κ όλα γίνοντε..

 

Γεια σου!!!κ εγώ μολις έκανα εμβρυομεταφορα κ μας είπαν τις αποδείξεις μια βεβαίωση από το κέντρο φωτοτυπία ταυτότητας κ λογαριασμου.ειναι κ κάτι άλλο;παίζει ρόλο ποσά έχεις πληρωσει;πειράζει που φαίνεται στη μια απόδειξη κ το κόστος της βλαστοκυστης;εσυ τα έχεις ψάξει ξέρεις χαχαχαχαχα ☺️


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , nadiaki165 είπε:

Γεια σου!!!κ εγώ μολις έκανα εμβρυομεταφορα κ μας είπαν τις αποδείξεις μια βεβαίωση από το κέντρο φωτοτυπία ταυτότητας κ λογαριασμου.ειναι κ κάτι άλλο;παίζει ρόλο ποσά έχεις πληρωσει;πειράζει που φαίνεται στη μια απόδειξη κ το κόστος της βλαστοκυστης;εσυ τα έχεις ψάξει ξέρεις χαχαχαχαχα ☺️

Αε βάζουν κ γραφεις τι τους καταθέτεις σαν ρωτοκολλο η φιλη μου ειπε εμβρυομεταφορα κ ωοληψια τους νοιαζει κοντα στα 800 ειναι όι αποδειξεις συνηθως αυτες...

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, eamo είπε:

@DIMITRAS δεν δουλεύεις σε ένα γραφείο με τις επιτροπές , δε θα φεύγει κανένας με απορία!!

@alina80 ελπίζω να προλάβεις και τώρα , αλλά ενας  μήνας πάνω ένας κάτω δεν είναι διαφορά ! Θα δεις τίποτα δεν είναι η διαδικασία θα περνάνε οι μέρες και ούτε θα καταλαβαινεις!

Κατα τα αλλά εγώ έκανα σήμερα β επιπέδου , όλα καλά και με τον τράχηλο . Ο μικρός πολύ ζωηρός και μεγάλος μου είπαν , η εκτίμηση βάρους 515 g. Σαν να είναι λίγο φούσκα το παιδί , τουλάχιστον είναι ομοιόμορφη φούσκα ! Μας άφησε να βγάλουμε και το προσωπάκι , κάθομαι και το χαζεύω απίστευτο μου φαίνεται !! 

Καλο μήνα να έχουμε !!!!

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Τέλεια νέα!! Θα δεις όταν γεννηθεί πόσο πολύ θα μοιάζει με την φωτογραφία.. Αντε σε λίγο θα αρχίσουν και οι καλές κλωτσιές!!! 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,πιστευω και εγω με αισιοδοξια και χαμογελο να γινω μανουλα.Μονο που τις τελευταιες μερες με εχει παρει απο κατω,για να μην συζητησω για την αγωνια μου!!!Εν ταχει η ιστορια μου,πολυ κυκλοι φυσικων,μια εμβρυμεταφορα δυο αριστων βλαστοκυστεων,αποτελεσμα μηδεν.Αλλαγη κεντρου και πρωτοκολλο φεμαρα,με την σκεψη οτι αν δεν τα καταφερουμε,παμε με δανεικα ωαρια.Μαλιστα ημουν τοσο σιγουρη για τα δανεικα ,που πηγαινα πολυ χαλαρα και ημουν πολυ ηρεμη.Τελικα βαλαμε δυο εμβρυα τριων ημερων,ενα τεσσαρων και ενα οχτω κυτταρων και η εμβρυομεταφορα εγινε 5 Μαιου και 16 Μαιου πρωτη χωριακη 44 σε δυο μερες 103 σε αλλες 2  μερες 511 και εξι ημερες μετα 1634.Ο γιατρος ειπε οτι ειναι οκ και η μαια και την Παρασκευη παω για υπερηχο να δουμε σακο και να ακουσουμε καρδουλα.Δεν ξερω πειτε κατι ρε κοριτσια,σας φαινονται καλα ολα αυτα.Ειχατε αγχωθει τοσο πολυ,υπερβαλλω?Σας ευχαριστω εκ των προτερων και ευχομαι οτι καλυτερο σε ολες. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...