Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Just now, Ungry girl είπε:

αλινακι μου η απογοητευση ηταν περισσοτερη λογο των τεστ! αλλα δεν θα παρατησω τους γιατρους θα κανω το διαλειμμα μου απο τις προσπαθειες μεχρι να γινω καλα μετα θα συνεχισω! ασχετο πονας και εσυ πολυ στην περιοδο? ειναι γεγονος πως η ενδομητρηωση εχει πολλλους πονους τους τελευταιους μηνες πινω mesulind  και με το ζορι με πιανουν αν κανω τη λαπαροσκοπηση θα μου περασουν?

Διάλειμμα να κάνεις, ούτε τις επαφές όμως να κόψεις. Κάντε σεξ ελεύθερα χωρίς άγχος. 

Η ενδομητρίωση μπορεί να έχει από αφορητους πόνους μέχρι κανένα σύμπτωμα. Εγώ δεν έχω ιδιαίτερους πόνους. Κάποιες φορές πονάω αλλά νομίζω σε νορμάλ πλαίσια, αφού είτε αντεχω είτε με πιάνει και ένα ντεπονακι. Μεσουλιντ μην παίρνεις, ρώτα στο φαρμακείο για παυσίπονα που είναι κατάλληλα για πόνους περιόδου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 31 λεπτά , ada32 είπε:

Το συμπερασμα που βγαζω εγω ειναι οτι Δεν χρειάζεται να βιαζομαστε κ να κανουμε τεστ πριν την καιθστερηση η τη μερα που περιμενουμε περιοδο...  Αγχωνεστε περισσοτερο κ μπορεί να μπλοκάρετε κ τον οργανισμό σας... 

Μετά από καθυστέρηση Καλύτερα..για να μην απογοητεύεστε..Εγώ πριν τν βιοχημικη δεν είχα τεστ εγκυμοσυνης !!! @Μάντη είναι νωρίς ακόμα για να δειξει το τεστ!!!!

@noni90 που εισαι;

Το τεστ ελεγε επανω πο την 7 ημερα επαφης... Λες να μην ισχύει ;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , alina80 είπε:

Διάλειμμα να κάνεις, ούτε τις επαφές όμως να κόψεις. Κάντε σεξ ελεύθερα χωρίς άγχος. 

Η ενδομητρίωση μπορεί να έχει από αφορητους πόνους μέχρι κανένα σύμπτωμα. Εγώ δεν έχω ιδιαίτερους πόνους. Κάποιες φορές πονάω αλλά νομίζω σε νορμάλ πλαίσια, αφού είτε αντεχω είτε με πιάνει και ένα ντεπονακι. Μεσουλιντ μην παίρνεις, ρώτα στο φαρμακείο για παυσίπονα που είναι κατάλληλα για πόνους περιόδου.

καλα επαφες θα δω ισως ο γιατρουκος να εχει δικιο πως δεν θα πιασω ποτε φυσιολογικα θα δουμε!

μπορει να φανει με καπιο τροπο ποσο καιρο υπαρχει η ενδομητριωση?????????????

εγω παντα πονουσα σε φυσιολογικα πλεσια βεβαια ειχα μαθει στα μεσουλιντ τα επερνα αρκετα χρονια αποφασησα να τα κοψω και δοκιμασα τα παναντολ εχτρα τα οποια με επιαναν μια χαρα..εχω ομως τωρα 2 3 μηνες που κοντευω να λυποθημησω απο τον πονο μπορει να μου εμφανηστικε τωρα η ανδομητριωση? μπορουμε να καθορισουμε το χρονο εναρξης της?

αλλα χαπια δεν με πιανουν τωρα ουτε τα παναντολ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ungry girl είπε:

αλινακι μου η απογοητευση ηταν περισσοτερη λογο των τεστ! αλλα δεν θα παρατησω τους γιατρους θα κανω το διαλειμμα μου απο τις προσπαθειες μεχρι να γινω καλα μετα θα συνεχισω! ασχετο πονας και εσυ πολυ στην περιοδο? ειναι γεγονος πως η ενδομητρηωση εχει πολλλους πονους τους τελευταιους μηνες πινω mesulind  και με το ζορι με πιανουν αν κανω τη λαπαροσκοπηση θα μου περασουν?

Κουκλα μου εγω που ειχα ενδομητριωμα 8 εκατοστα υπεφερα και στην περιοδο εκανα ενέσεις παυσιπονες και δεν μπορουσα στο τελος ουτε σεξ να κανω υπεφεραααα... Τωρα ποναω πολυ στην περιοδο οχι το ιδιο με παλια και ο γιατρος μου εδωσε σερακτιλ να το κανω σαν θεραπεια παιρνω ενα την προηγουμενη μερα πριν αδιαθετησω και ενα μολις αδιαθετησα και ειμαι πολυ καλυτερα


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Κουκλα μου εγω που ειχα ενδομητριωμα 8 εκατοστα υπεφερα και στην περιοδο εκανα ενέσεις παυσιπονες και δεν μπορουσα στο τελος ουτε σεξ να κανω υπεφεραααα... Τωρα ποναω πολυ στην περιοδο οχι το ιδιο με παλια και ο γιατρος μου εδωσε σερακτιλ να το κανω σαν θεραπεια παιρνω ενα την προηγουμενη μερα πριν αδιαθετησω και ενα μολις αδιαθετησα και ειμαι πολυ καλυτερα

αα σοβαρα? φανταζομαι στα εγραψε ο γιατρος ε? θελουν συνταγη??

να το αναφερω και εγω στο γιατρο μηπως μου δωσει τιποτα!

μετα τη λαπαροσκοπηση δηλαδη σταματαει ο πολυ ο πονος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

αα σοβαρα? φανταζομαι στα εγραψε ο γιατρος ε? θελουν συνταγη??

να το αναφερω και εγω στο γιατρο μηπως μου δωσει τιποτα!

μετα τη λαπαροσκοπηση δηλαδη σταματαει ο πολυ ο πονος?

Γράφετε αλλα εγω δεν το γραφω ποια.. Εχει 8 ευρο το κουτακι και εχει 30 μεσα εγω παιρνω 2 με 3 το μηνα... Κρατανε πολυ! Μετα τη λαπαροσκοπηση δεν πονας καθολου.. Μονο το φυσιολογικο πονο περιοδου που φυσικα δεν εχει καμια σχεση με τον πονο της ενδωμητριωσης...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ungry girl said:

τι να πω εγω μετα απο ολη αυτη την αγωνεια σκευτωμαι πως δεν αξιζει!

κοριτσακι μου διαβασα τα νεα σου!! τι να πω !! δεν μας ηθελε αυτος ο μηνας!!! :-( να μην στεναχωριεσαι κα θα ερθει εκει που δεν το περιμενεις!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ungry girl είπε:

καλα επαφες θα δω ισως ο γιατρουκος να εχει δικιο πως δεν θα πιασω ποτε φυσιολογικα θα δουμε!

μπορει να φανει με καπιο τροπο ποσο καιρο υπαρχει η ενδομητριωση?????????????

εγω παντα πονουσα σε φυσιολογικα πλεσια βεβαια ειχα μαθει στα μεσουλιντ τα επερνα αρκετα χρονια αποφασησα να τα κοψω και δοκιμασα τα παναντολ εχτρα τα οποια με επιαναν μια χαρα..εχω ομως τωρα 2 3 μηνες που κοντευω να λυποθημησω απο τον πονο μπορει να μου εμφανηστικε τωρα η ανδομητριωση? μπορουμε να καθορισουμε το χρονο εναρξης της?

αλλα χαπια δεν με πιανουν τωρα ουτε τα παναντολ..

Νομίζω εφόσον δεν είχες ξανακάνει υπέρηχο δεν μπορείς να ξέρεις πόσο καιρό υπάρχει. Εγώ τη βρήκα στο πρώτο υπέρηχο που έκανα ποτέ, στα 18. Και δεν είχα καθόλου συμπτώματα. Ούτε πόνους, ούτε τίποτα. Οπότε μπορεί να την έχεις και χρόνια. Δεν μπορείς να το ξέρεις. Εσύ δεν είχες κάνει ποτέ κολπικό υπέρηχο παλιότερα; 

Για παυσίπονο η κάτι να σε βοηθάει ρώτησε το γιατρό. Όσο για τις επαφές, τι λες καλε; Δηλαδή ακόμα και αν δεχτούμε ότι φυσιολογική σύλληψη δεν μπορείς να πετύχεις, θα κόψεις το σεξ με τον άντρα σου; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Γράφετε αλλα εγω δεν το γραφω ποια.. Εχει 8 ευρο το κουτακι και εχει 30 μεσα εγω παιρνω 2 με 3 το μηνα... Κρατανε πολυ! Μετα τη λαπαροσκοπηση δεν πονας καθολου.. Μονο το φυσιολογικο πονο περιοδου που φυσικα δεν εχει καμια σχεση με τον πονο της ενδωμητριωσης...

αυτο ειναι ακομα ενας λογος να παω να την κανω ο πονος δεν αντεχετε αληθεια! α τα περνεις ετσι απο το φαρμακειο καλα εγω που θα παω στο γιατρο θα ρωτησω!

πρίν από 2 λεπτά , ellilaw είπε:

κοριτσακι μου διαβασα τα νεα σου!! τι να πω !! δεν μας ηθελε αυτος ο μηνας!!! :-( να μην στεναχωριεσαι κα θα ερθει εκει που δεν το περιμενεις!!!

κοριτσι αστα να πανε μας δουλευαν και τα τεστ χχααχαχα! καλα να ειμαστε κι ολα τα αλλα θα ρθουν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Μάντη είπε:

Το τεστ ελεγε επανω πο την 7 ημερα επαφης... Λες να μην ισχύει ;;;

Δεν ισχύουν αυτά που λένε. 7 μέρες μετά την επαφή μπορεί να μην έχει γίνει ούτε η εμφύτευση. Τι να δείξει το τεστ. Μας τα έλεγε και @Farmakotriftena πριν λίγο καιρό ότι είναι μόνο μάρκετινγκ όσα λένε ότι δείχνουν πριν την καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , alina80 είπε:

Νομίζω εφόσον δεν είχες ξανακάνει υπέρηχο δεν μπορείς να ξέρεις πόσο καιρό υπάρχει. Εγώ τη βρήκα στο πρώτο υπέρηχο που έκανα ποτέ, στα 18. Και δεν είχα καθόλου συμπτώματα. Ούτε πόνους, ούτε τίποτα. Οπότε μπορεί να την έχεις και χρόνια. Δεν μπορείς να το ξέρεις. Εσύ δεν είχες κάνει ποτέ κολπικό υπέρηχο παλιότερα; 

α μαλιστα οχι ποτε ποτε δεν ειχα κανει  αν εξερεσεις τον πονο περιοδου δεν ειχα αλλο συμπτωμα τους τελευταιους μηνες χαλασε ο κυκλος μου αλλα δεν ειναι μικροτερος απο 22 μερεςουτε η περιοδος μου κραταει 2 3 μερες ουτε πονο στο σεξ δεν ειχα σκευτει ποτε το ενδεχομενο αυτο το συμπερασμα ειναι πως επρεπε να ψαχτω νοριτερα!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ungry girl said:

αυτο ειναι ακομα ενας λογος να παω να την κανω ο πονος δεν αντεχετε αληθεια! α τα περνεις ετσι απο το φαρμακειο καλα εγω που θα παω στο γιατρο θα ρωτησω!

κοριτσι αστα να πανε μας δουλευαν και τα τεστ χχααχαχα! καλα να ειμαστε κι ολα τα αλλα θα ρθουν!

δεν μπορω βα καταλαβω τι γινεται με αυτα τα τεστ! σε καταλαβαινω απολυτα τι νιωθεις :-( !!  πρεπει να χαλαρωσουμε και οποτε ερθει το πιο σωστο ! εγω τρελεινω και τον συζυγο μου καθε μηνα με την ωορηκσια και ολα τα σχετικα που πλεον καταντησε να μην ζουμε την στιγμη και να γινονται ολα μηχανικα!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

α μαλιστα οχι ποτε ποτε δεν ειχα κανει  αν εξερεσεις τον πονο περιοδου δεν ειχα αλλο συμπτωμα τους τελευταιους μηνες χαλασε ο κυκλος μου αλλα δεν ειναι μικροτερος απο 22 μερεςουτε η περιοδος μου κραταει 2 3 μερες ουτε πονο στο σεξ δεν ειχα σκευτει ποτε το ενδεχομενο αυτο το συμπερασμα ειναι πως επρεπε να ψαχτω νοριτερα!

Η αλήθεια είναι ότι εγώ θεωρώ ότι υπέρηχο πρέπει να κάνουμε οι γυναίκες κάθε χρόνο, όπως το τεστ ΠΑΠ. Νομίζω πια οι περισσότεροι γιατροί το έχουν στάνταρ στην ετήσια επίσκεψη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ellilaw είπε:

δεν μπορω βα καταλαβω τι γινεται με αυτα τα τεστ! σε καταλαβαινω απολυτα τι νιωθεις :-( !!  πρεπει να χαλαρωσουμε και οποτε ερθει το πιο σωστο ! εγω τρελεινω και τον συζυγο μου καθε μηνα με την ωορηκσια και ολα τα σχετικα που πλεον καταντησε να μην ζουμε την στιγμη και να γινονται ολα μηχανικα!!! 

αυτο ακριβος χαλαρα εγω παλυ καλα που δεν του ειχα πει τιποτα ρεζιλι παλυ καλα!

πιο χαλαρα μπας και ετσι θελει οσο για τα τεστ δεν παιζει να ξανα κανω για κανενα απολυτος λογο ουτε με 10 μερες καθυστερηση χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κυκλαμινο είπε:

Κορίτσια δεν τα παραταμε όλα καλά θα πάνε καλή συνέχεια σε όλες μας.... Θέλω κι εγώ να πω ότι προσπαθώ για παιδάκι αλλά όχι εντατικά.... Απλά ως πρωταρα έχω απορίες και δεν ξέρω πως πρέπει να ξεχωρίσω τα σημάδια... 

Καλησπέρα, Κυκλάμινο!!! Αχ αυτά τα σημάδι μάς έφαγαν όλες. Είναι καλό να μη ψάχνεις ή βασίζεσαι σε αυτά, γιατί μοιάζουν πολύ με της περιόδου. Δε στο λέω για να σε στεναχωρήσω, αλλά για να είμαστε όλες πιο προσγειωμένες και πάθουμε κατάθλιψη ψάχνοντας συμπτώματα και τελικά να έρχεται η περίοδος. Στα λέω όλα αυτά γιατί στον κύκλο του Ιουλίου είχα όλα τα παρακάτω συμπτώματα και ήμουν πολύ σίγουρη ότι ήμουν έγκυος: αναγούλες, μεταλλική γεύση, μου μύριζαν πολύ έντονα οι μυρωδιές, αποστροφή προς τον καφέ (που είμαι λάτρης και πίνω 3 την ημέρα), τσούξιμο στις θηλές, κόπωση, πόνους δεξιά χαμηλά.... και τελικά ήρθεεεεε.... είναι πικρη ιστορια να ψάχνεις για συμπτώματα, διότι άγχεσαι υπερβολικά και χαλάς τη διάθεσή σου! άσε που να θέλει το κακόμοιρο το σπερματοζωάριο να εμφυτευτεί να μη μπορεί με τόσο άγχος που κουβαλάμε για το αν θα γίνει η εμφυτευση. Ας απολαμβάνουμε τις επαφές με τους αντρούληδές μας και αν είναι να έρθει, θα έρθει. Στα λέω όλα αυτά, διότι είμαι παθούσα... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...