Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

      καλημερα κορίτσια σήμερα μπήκα 30η εβδομάδα! 🙏

      το θέμα είναι ότι μάλλον είμαι θεότρελη … εχω προσπαθήσει τόσο γι αυτό το μωρο και τώρα που κοντεύω να τα καταφέρω , νιώθω ότι δε μπορώ να το χαρώ και ειμαι καθηλωμένη στο κρεβάτι και ένα σωρό αλλά! πχ μου εστειλε πριν ένα βιντεάκι ο άντρας μου με αναμνήσεις από τις διακοπές μας κλπ τα τελευταία χρόνια και αντί να χαρώ και να πω κοιτα τα καταφέραμε , εγώ έκλαιγα με μαύρο δάκρυ ότι κοιτα τι καλα περνούσαμε και τώρα δεν περναμε και δεν κάνουμε τπτ, και πως είναι κλπ ! ε αφού ηρέμησα τώρα πάλι κλαίω γιατί εχω τύψεις που το σκέφτηκα, αμαρτία !  😔 και δεν ξέρω  πφφφ 

      Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν είσαι καθόλου τρελή,έχεις περάσει πολλά,είσαι στο κρεβάτι ζώντας με την αβεβαιότητα.Μολις έρθει ο μπέμπης,θα δεις πόσο πιο όμορφη θα γίνει η ζωή σας και όλα αυτά ούτε που θα τα θυμάσαι.Με το καλό να περάσουν οι εβδομάδες και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου τον μπέμπη ❤️

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Μάντη είπε:

Θα ψάξεις για αλλο γυναικολόγο ;;;

Δεν εχω καποιον.πηγα σε εναν δεν μου αρεσε πηγα σε αλλον ηταν πανακρυβος και τωρα θα παω σε αλλον σε δημοσιο γιατι οι αλλοι ηταν ιδιώτες και δεν μπορω να δωσω τοσα λευτα! Και εχω ραντεβου.με εναν τον.αλλο μηνα!

πρίν από 15 λεπτά , noni90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Δεν εμπαινα αυτες τις μερες ειχα τρεξιματα!

Κι εγω αδιαθέτησα σήμερα, @caramel_83 βαλε με αν θελεις για 18-12....

@Ungry girl κριμα ρε κοριτσι και το ειχα πιστεψει! Δε πειραζει θα παμε παρεακι τον αλλο μηνα μαζι με την @ada32

Να σας πω κ εγω ειμαι σε μια φαση να το αφησω τελειως ως το γαμο... Γιατι αν κ το περιμενα οτι θα αδιαθετησω μια απογοητευση τη νιωθω... 

Ελα ρε τι εχει γινει χαμός! Αστα κοριτσι.μου και εγω το ειχα πηστεψει Δυστυχώς.. οσο και.να το περιμένει ποναει οταν δεις αιμα! Βραστά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Δεν εχω καποιον.πηγα σε εναν δεν μου αρεσε πηγα σε αλλον ηταν πανακρυβος και τωρα θα παω σε αλλον σε δημοσιο γιατι οι αλλοι ηταν ιδιώτες και δεν μπορω να δωσω τοσα λευτα! Και εχω ραντεβου.με εναν τον.αλλο μηνα!

Πανακριβος για τη λαμπαροσκοπηση ή για την επισκεψη;;; καλ κανεις αν μπορεις να βρεις ενα καλο δημόσιο γτ οχι... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Antila είπε:

Κριμα @Ungry girl κοριτσι μου... Τα αχνα θετικα τεστ μου δειχνουν κ εμενα οτι κατι πηγε να γινει απλως μπορει να μην προχωρησε, σε συνδυασμο με τη μικρη εστω καθυστερηση. Μπορει να ηταν βιοχημικη, ποιος ξερει; Κι αν ειναι ετσι, τοτε ολα μπορει να συμβουν και δεν πρεπει να το βαλεις κατω! Να παρεις θαρρος απ αυτη την εμπειρια οτι μπορειτε να το πετυχετε την επομενη φορα :) . Γνωμη μου, να χρησιμοποιειτε πιο αξιοπιστα τεστ (δεν εχω κι εγω εμπειρια και δεν ξερω τα hometest αλλα καλυτερα ενα πιο "σιγουρο" παρα πολλα αχνα που δημιουργουν τοσο στρες και αγωνια). Δυναμικα και δεν το βαζουμε κατω! Καλα αποτελεσματα αυριο για τον αντρα σου.

Μην ακουω βρε συ και @noni90 οτι θα το αφησετε τελειως...! Το σεξ με τον καλο σας θα αφησετε; Απλως μην το κανετε μονο με γνωμονα τις γονιμες μερες και την τεκνοποιηση, καντε το ελευθερα και συχνα χωρις μετρησεις. Μολις τελειωνει η περιοδος να εχετε επαφες ανα 2 μερες ή οποτε σας ερχεται (οχι ομως και πολυ αραια! ;) ) και οι σκεψεις να αρχιζουν οταν (δεν) πλησιαζει η περιοδος. Ετσι θα χαρειτε την επαφη με τον ανθρωπο σας, δε θα γινεται μηχανικα, και σιγουρα θα ερθει η ωρα της εγκυμοσυνης που θα τη στερηθειτε ετσι κι αλλιως τη συχνη επαφουλα! Οποτε οσο μπορειτε, καντε το ελευθερα και με αγαπη!

Σε ευχαριστώ! Ισως κατι να πηγε να γινει ετσι φενεται και αυτο με διαλύει περισσότερο! Σιγα σιγα ολα θα γινουν!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

Σε ευχαριστώ! Ισως κατι να πηγε να γινει ετσι φενεται και αυτο με διαλύει περισσότερο! Σιγα σιγα ολα θα γινουν!

να μη σε διαλυει σημαινει οτι συλλαμβανεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Πανακριβος για τη λαμπαροσκοπηση ή για την επισκεψη;;; καλ κανεις αν μπορεις να βρεις ενα καλο δημόσιο γτ οχι... 

Ο πρωτος ιδιωτης δεν με προσεξε πολυ δεν εμεινα ευχαριστημένη! Ο δεύτερος και η επισκεψη πανάκριβη αλλα και η λαπαροσκόπηση.. τωρα μου ειπαν για καποιον καλο σε Δημόσιο και φυσικα λαπαροσκόπηση χωρις να πληρώσω ε.νταξ το κατι θα το δωσω αλλα οσα και να δωσω μπροστα στα 3000 που θελει ο αλλος κατι γλυτώνω αν και ακριβος ηταν ο καλύτερος! Δεν γίνεται ομως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , noni90 είπε:

Καλα κοιτα να ειμαι δικαιη μονο τον τελευταιο μηνα αισθανθηκα πιεση. αλλα δε μπορω γενικα κ επειδη παμε στον 5ο κυκλο προσπαθειων καπως μου εχει ερθει. δε ξερω ισως ειναι γενικα που ειναι λιγο καπως η ψυχολογια μου αυτες τις μερες για αλλα θεματα. Να καθαρισω κ βλέπουμε

Να ξερεις οτι οι 4 κυκλοι που εχετε κανει ηδη, ειναι μεσα στα απολυτως φυσιολογικα ορια. Ειναι λιγο διαστημα, ειδικα για να απογοητευτεις! Ισα ισα, μετα τον ενα χρονο αρχιζουν τα ψαξιματα, κ εχει λογικη αυτο. Γιατι σε καθε κυκλο δεν ειναι ολα μας τα ωαρια ή σπερματοζωαρια σουπερ ντουπερ, ουτε απαραιτητως πετυχαινουμε επαφη την ολοσωστη στιγμη, ουτε ειναι απαραιτητο οτι μια συλληψη καταληγει σε εγκυμοσυνη. Παααρα πολλες γυναικες, μου εχει πει ο γιατρος μου, εχουν συλληψη κ μετα κανονικοτατη περιοδο χωρις καν καθυστερηση, γιατι απλως δεν προχωρησε απο τα αρχικα σταδια η διαδικασια. Ενα 30% πιθανοτητες λενε οτι εχουμε καθε μηνα να μεινουμε εγκυες και να προχωρησει, κι αυτο υπο προϋποθεσεις. Και αλλωστε ποσες δεν μενουν εγκυες και τελικα χανουν τα μωρα τους νωρις με αποβολες, παλινδρομησεις κτλ, ακριβως γιατι δεν ειναι παντα σωστες ολες οι προϋποθεσεις... Δεν πρεπει να το βαζουμε κατω λοιπον! Ειναι θεμα ΧΡΟΝΟΥ :) <3 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Antila είπε:

Να ξερεις οτι οι 4 κυκλοι που εχετε κανει ηδη, ειναι μεσα στα απολυτως φυσιολογικα ορια. Ειναι λιγο διαστημα, ειδικα για να απογοητευτεις! Ισα ισα, μετα τον ενα χρονο αρχιζουν τα ψαξιματα, κ εχει λογικη αυτο. Γιατι σε καθε κυκλο δεν ειναι ολα μας τα ωαρια ή σπερματοζωαρια σουπερ ντουπερ, ουτε απαραιτητως πετυχαινουμε επαφη την ολοσωστη στιγμη, ουτε ειναι απαραιτητο οτι μια συλληψη καταληγει σε εγκυμοσυνη. Παααρα πολλες γυναικες, μου εχει πει ο γιατρος μου, εχουν συλληψη κ μετα κανονικοτατη περιοδο χωρις καν καθυστερηση, γιατι απλως δεν προχωρησε απο τα αρχικα σταδια η διαδικασια. Ενα 30% πιθανοτητες λενε οτι εχουμε καθε μηνα να μεινουμε εγκυες και να προχωρησει, κι αυτο υπο προϋποθεσεις. Και αλλωστε ποσες δεν μενουν εγκυες και τελικα χανουν τα μωρα τους νωρις με αποβολες, παλινδρομησεις κτλ, ακριβως γιατι δεν ειναι παντα σωστες ολες οι προϋποθεσεις... Δεν πρεπει να το βαζουμε κατω λοιπον! Ειναι θεμα ΧΡΟΝΟΥ :) <3 

Απλα εγω δε ξερω καν αν συλλαμβανω.... Δεν απογοητευτηκα για το οτι δεν εχω πιασει ακομα, απλα ψιλοξενερωσα.. Τεσπα θα δειξει.... Ετσι κ αλλιως τη δεδομενη στιγμη εχω περιοδο οποτε σε 5 μερες βλεπουμε..... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ο πρωτος ιδιωτης δεν με προσεξε πολυ δεν εμεινα ευχαριστημένη! Ο δεύτερος και η επισκεψη πανάκριβη αλλα και η λαπαροσκόπηση.. τωρα μου ειπαν για καποιον καλο σε Δημόσιο και φυσικα λαπαροσκόπηση χωρις να πληρώσω ε.νταξ το κατι θα το δωσω αλλα οσα και να δωσω μπροστα στα 3000 που θελει ο αλλος κατι γλυτώνω αν και ακριβος ηταν ο καλύτερος! Δεν γίνεται ομως!

Αθήνα φαντάζομαι ;;; να δεις να σου κανει καλο καθαρισμα.. Εγω πριν την επεμβαση ρωτησα ποση ωρα θα ηταν και μου ειοε κανενα 30λεπτο και τελικα ηταν 2.5 ώρες! Ειχα πολλες σύμφυσης και ηταν εξαπλωμενη παντου η ατιμηηη.. Μου εδωσε και ενα dvd μετα την επεμβαση για να δω οτι με καθαρισε καλα και πραγματικα οταν το ειδα τα εχασα τι υπηρχε μεσα μου...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μάντη είπε:

Αθήνα φαντάζομαι ;;; να δεις να σου κανει καλο καθαρισμα.. Εγω πριν την επεμβαση ρωτησα ποση ωρα θα ηταν και μου ειοε κανενα 30λεπτο και τελικα ηταν 2.5 ώρες! Ειχα πολλες σύμφυσης και ηταν εξαπλωμενη παντου η ατιμηηη.. Μου εδωσε και ενα dvd μετα την επεμβαση για να δω οτι με καθαρισε καλα και πραγματικα οταν το ειδα τα εχασα τι υπηρχε μεσα μου...

Εσυ την εκανες σε ιδιωτική??? Ναι δίνουν dvd αλλα στο δημοσιο δεν ξερω αν δινουν αθηνα ναι αυτος ο γιατρος ειναι στο Αλεξάνδρας και δεν θα πληρωσω ο αλλος στο ιασο ηθελε 3000 ζεστα και μετριτα αχαχχααχ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

Εσυ την εκανες σε ιδιωτική??? Ναι δίνουν dvd αλλα στο δημοσιο δεν ξερω αν δινουν αθηνα ναι αυτος ο γιατρος ειναι στο Αλεξάνδρας και δεν θα πληρωσω ο αλλος στο ιασο ηθελε 3000 ζεστα και μετριτα αχαχχααχ!

Εγω ειχα ιδιωτικη ασφαλεια και μου καλυψε την επεμβαση την εκανα στο Ρέα επειδή εχει το ποιο καινούργιο και σύγχρονο μηχάνημα λαμπαροσκοπησης στην αρχη και εγω ιασο ελεγα αλλα λογο μηχανήματος άλλαξα. ..


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , noni90 είπε:

να μη σε διαλυει σημαινει οτι συλλαμβανεις!

Ναι αλλα να ειμαι τοσο κοντά στο όνειρο και να χαθεί ετσι!? Νταξη το πηστεψα παμε για αλλα θα παω στους γιατρουλιδες μου θα κανω τα κολπα μου τις επεμβασεις μου χαχαχααχα και κατα το καλοκαιρακι θα ειμαι ετημη για νεες προσπαθειες! Μπορει να μη προλαβω να κανω 5 παιδια θα κανω 3αχαχααχα! Εσυ εισαι ακομα στην αρχη απλα σαν συμβουλη αν θες παρτο..σιγα σιγα να ξεκινήσεις τις εξετασουλες οχι οτι ειναι απαραίτητο πως θα εχεις κατι απλα ενα ενα που δεν θα εχεις και θα το σβηνεις απο τη λυστα θα χαλαρωνεις περισσότερο..εγω εκανα μεγα λαθος που περιμενα 2 χρονια ακαρπων προσπαθειων!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Ναι αλλα να ειμαι τοσο κοντά στο όνειρο και να χαθεί ετσι!? Νταξη το πηστεψα παμε για αλλα θα παω στους γιατρουλιδες μου θα κανω τα κολπα μου τις επεμβασεις μου χαχαχααχα και κατα το καλοκαιρακι θα ειμαι ετημη για νεες προσπαθειες! Μπορει να μη προλαβω να κανω 5 παιδια θα κανω 3αχαχααχα! Εσυ εισαι ακομα στην αρχη απλα σαν συμβουλη αν θες παρτο..σιγα σιγα να ξεκινήσεις τις εξετασουλες οχι οτι ειναι απαραίτητο πως θα εχεις κατι απλα ενα ενα που δεν θα εχεις και θα το σβηνεις απο τη λυστα θα χαλαρωνεις περισσότερο..εγω εκανα μεγα λαθος που περιμενα 2 χρονια ακαρπων προσπαθειων!

Καλα κ εγω στους 6 μηνες προσπαθειας θα ξεκινησω εξετασεις ειναι ηδη δρομολογημενο. Απλα περιμενω το γαμο κ μετα. Στανταρ κατι παει λαθος στη διαδικασια αλλιως θα ειχε ερθει το σπορι. Απλα δεν εχει νοημα για 2 μηνες να πιεσω τον αντρα μου αυτη τη στιγμη. 2 χρονια δεν εχω το ψυχικο σθενος να περιμενω. θα γινουν τα νευρα μου κουρελι κ του αντρα μου επισης γτ θα τον πρηξω!

οσο για σενα κανε τα μαγικα σου και θα ερθει χωρις να το καταλαβεις. Σε 5 χρονια θα κοιτας πισω κ θα λες εγω τα περασα ολα αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Εγω ειχα ιδιωτικη ασφαλεια και μου καλυψε την επεμβαση την εκανα στο Ρέα επειδή εχει το ποιο καινούργιο και σύγχρονο μηχάνημα λαμπαροσκοπησης στην αρχη και εγω ιασο ελεγα αλλα λογο μηχανήματος άλλαξα. ..

Ναι και εμενα σαν ιδεα το ιδιωτικό μου αρεσει καλυτερα αλλα μηλαμε για μια επεμβαση απλη φαντάζομαι και αν ο γιατρος ειναι καλος και στο δημοσιο καλα θα ειναι..το εχω ξανα πει αν ειχα 3000 στο ιασο θα την εκανα αλλα δεν μπορω θα παω κι οτι γίνει..

Επισης τωρα μου τηλεφωνησε και μια παλια συναδελφος η οποια είναι και αυτη στη διαδικασια αποκτησης παιδιου αλλα εχει θεματακια και πρεπει να κανει και λαπαροσκόπηση και εεξωσωματική και μου ειπε πως και το Αλεξάνδρας εχει καπια μοναδα εξεξωσωματικής γονιμοποίησης οπότε αν ειναι εφικτό και το οικονομικο πιστεύω θα παρουν τα πράγματα το δρομο τους!

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Καλα κ εγω στους 6 μηνες προσπαθειας θα ξεκινησω εξετασεις ειναι ηδη δρομολογημενο. Απλα περιμενω το γαμο κ μετα. Στανταρ κατι παει λαθος στη διαδικασια αλλιως θα ειχε ερθει το σπορι. Απλα δεν εχει νοημα για 2 μηνες να πιεσω τον αντρα μου αυτη τη στιγμη. 2 χρονια δεν εχω το ψυχικο σθενος να περιμενω. θα γινουν τα νευρα μου κουρελι κ του αντρα μου επισης γτ θα τον πρηξω!

οσο για σενα κανε τα μαγικα σου και θα ερθει χωρις να το καταλαβεις. Σε 5 χρονια θα κοιτας πισω κ θα λες εγω τα περασα ολα αυτα?

Χαχαχχαχα ασε καταλαβαίνεις πως ειναι τα νευρα τα δικα.μου..και εγω τον πρωτο χρονο το αφηνα γιατι λενε οτι ειναι φυσιολογικό..μετα ένταξη λεω καπνιστες και οι δυο διατροφη χαλια παραπανω κιλακια..και ελεγα θα αργησει αλλα θα ερθει σιγα σιγα καταλαβενα πως κατι παει στραβα..πάλι καλα που πηγα επρεπε να εχω παει νωρίτερα ετσι να γινει ο γαμος με το καλο και μετα σιγα σιγα εξετασουλες και ξεσκαρτάρισμα! Αν και σου ειπα εύχομαι να μη σου κανει το νυφικο μεχρι τοτε!!!:) και να μη χριαστει να κανετε τιποτα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Ναι και εμενα σαν ιδεα το ιδιωτικό μου αρεσει καλυτερα αλλα μηλαμε για μια επεμβαση απλη φαντάζομαι και αν ο γιατρος ειναι καλος και στο δημοσιο καλα θα ειναι..το εχω ξανα πει αν ειχα 3000 στο ιασο θα την εκανα αλλα δεν μπορω θα παω κι οτι γίνει..

Επισης τωρα μου τηλεφωνησε και μια παλια συναδελφος η οποια είναι και αυτη στη διαδικασια αποκτησης παιδιου αλλα εχει θεματακια και πρεπει να κανει και λαπαροσκόπηση και εεξωσωματική και μου ειπε πως και το Αλεξάνδρας εχει καπια μοναδα εξεξωσωματικής γονιμοποίησης οπότε αν ειναι εφικτό και το οικονομικο πιστεύω θα παρουν τα πράγματα το δρομο τους!

Κοιτα να σου πω την αληθεια πιστευω οτι και στο ποιο καλο γιατρο να πας και στην ποιο εξειδικευμένη κλινική  μπορει να μην παει κατι καλα και να πας σε ενα αλλο γιατρο σε δημοσιο και να παν ολα τελεια.. Αμα υελει ο θεος ολα γίνονται. .. Και εγω αγχώνομαι γτ ξερω οτι οι εξωσωματικες θελουν πολλα λεφτααα και αν πετύχει... Στο Αλεξάνδρας πληρώνεις λιγοτερα για εξωσωματική ;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Κοιτα να σου πω την αληθεια πιστευω οτι και στο ποιο καλο γιατρο να πας και στην ποιο εξειδικευμένη κλινική  μπορει να μην παει κατι καλα και να πας σε ενα αλλο γιατρο σε δημοσιο και να παν ολα τελεια.. Αμα υελει ο θεος ολα γίνονται. .. Και εγω αγχώνομαι γτ ξερω οτι οι εξωσωματικες θελουν πολλα λεφτααα και αν πετύχει... Στο Αλεξάνδρας πληρώνεις λιγοτερα για εξωσωματική ;;;

Παντως αν εισαι ασφαλισμενη κ παντρεμενη κ περασεις επιτροπη κ τα φαρμακα δεν τα πληρωνεις.. Πληρωνεις νομιζω μια συμμετοχη....Λυσεις υπαρχουν ορεξη να υπαρχει!

πρίν από 6 λεπτά , Ungry girl είπε:

 

Χαχαχχαχα ασε καταλαβαίνεις πως ειναι τα νευρα τα δικα.μου..και εγω τον πρωτο χρονο το αφηνα γιατι λενε οτι ειναι φυσιολογικό..μετα ένταξη λεω καπνιστες και οι δυο διατροφη χαλια παραπανω κιλακια..και ελεγα θα αργησει αλλα θα ερθει σιγα σιγα καταλαβενα πως κατι παει στραβα..πάλι καλα που πηγα επρεπε να εχω παει νωρίτερα ετσι να γινει ο γαμος με το καλο και μετα σιγα σιγα εξετασουλες και ξεσκαρτάρισμα! Αν και σου ειπα εύχομαι να μη σου κανει το νυφικο μεχρι τοτε!!!:) και να μη χριαστει να κανετε τιποτα!

θα δουμε πως θα παει. Εχει ο θεος κ ειμαι προετοιμασμενη για ολα... την αναμονη δεν αντεχω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...