Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

Αυτο ακριβός εύχομαι στο τελος να κανουμε μπούγιο στα μαιευτήρια και οχι στα τρελαδικα χαχχαχα!!!

Ποτε αλλα ας κανουμε αυτα ππυ πρέπει και εμεις!

Συν αθηνα και χειρα κινει!!!

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Ο επιμενων νικα! κ τα τρελαδικα ειναι φισκα δε χωραμε..... Αναγκαστηκα ραντεβου στα μαιευτηρια! 

Χαχαχαααα σωστηηη

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια είμαι νέο μέλος της ομάδας! Σχετικά με τα τεστ ωορρηξίας βοηθάνε καθόλου ή μπα? Εγώ πρώτη φορά τα παρήγγειλα και τα περιμένω μπας και δούμε φως στο τούνελ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Psari_ble είπε:

Γεια σας κορίτσια είμαι νέο μέλος της ομάδας! Σχετικά με τα τεστ ωορρηξίας βοηθάνε καθόλου ή μπα? Εγώ πρώτη φορά τα παρήγγειλα και τα περιμένω μπας και δούμε φως στο τούνελ!

βοηθουν να βρεις τις γονιμες κ να εχεις επαφες τις σωστες μερες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Psari_ble είπε:

Γεια σας κορίτσια είμαι νέο μέλος της ομάδας! Σχετικά με τα τεστ ωορρηξίας βοηθάνε καθόλου ή μπα? Εγώ πρώτη φορά τα παρήγγειλα και τα περιμένω μπας και δούμε φως στο τούνελ!

Καλησπερα και καλος ηρθες..

Οι περισσότερες ειμαστε ευχαριστημένες νομιζω..ιδικα αν το πρόγραμμα ειναι φουλ βρίσκεις ρις μερες και δεν βαρας στο βρόντο!

Καλη αρχη και επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωραία γιατί εμείς έχουμε ελεύθερες επαφές εδώ και ένα χρόνο(μέσα στον οποίο ωστόσο, ο σύντροφος μου έκανε κιρσοκήλη η οποία επηρέαζε το σπερμα του, τώρα είναι κομπλε) απλά έχω αρχίσει να ανησυχώ. Το θέμα είναι πως δεν έχω σταθερό κύκλο και για αυτό σκέφτηκα να παρω αυτά τα τεστ μήπως κάτι κάνουμε λάθος

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Psari_ble είπε:

ωραία γιατί εμείς έχουμε ελεύθερες επαφές εδώ και ένα χρόνο(μέσα στον οποίο ωστόσο, ο σύντροφος μου έκανε κιρσοκήλη η οποία επηρέαζε το σπερμα του, τώρα είναι κομπλε) απλά έχω αρχίσει να ανησυχώ. Το θέμα είναι πως δεν έχω σταθερό κύκλο και για αυτό σκέφτηκα να παρω αυτά τα τεστ μήπως κάτι κάνουμε λάθος

 

Εσυ εχεις κανει εξετασουλες??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

Εσυ εχεις κανει εξετασουλες??

Υπερηχογράφημα, τεστ παπ και ορμονολογικές. Ολα ήταν φυσιολογικά, απλά είχα κάποιες μικρές "κύστες" στην μία την ωοθήκη. Να κάνω κι άλλες εξετάσεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μάντη είπε:

Ρε κοριτσια να παρω και εγω τεστ ωορρηξιας;;;;;;

Να πάρεις!Εγώ πήρα και σε λίγες μέρες θα τα χρησιμοποιήσω πρώτη φορά,ελπίζω να βοηθήσουν,όπως ακούω από άλλες κοπέλες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Psari_ble είπε:

Υπερηχογράφημα, τεστ παπ και ορμονολογικές. Ολα ήταν φυσιολογικά, απλά είχα κάποιες μικρές "κύστες" στην μία την ωοθήκη. Να κάνω κι άλλες εξετάσεις?

Μηπως εχεις πολυκυστικες?

Σαλπιγγογραφια???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Psari_ble είπε:

Υπερηχογράφημα, τεστ παπ και ορμονολογικές. Ολα ήταν φυσιολογικά, απλά είχα κάποιες μικρές "κύστες" στην μία την ωοθήκη. Να κάνω κι άλλες εξετάσεις?

Άρα έχεις εικόνα πολυκυστικων ωοθηκών αν κατάλαβα καλά,όπως εγώ..συνήθως πόσων ημερών είναι ο κύκλος σου?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

Μηπως εχεις πολυκυστικες?

Σαλπιγγογραφια???

Όχι δεν πληρώ τα κριτήρια για πολυκυστικές, με όσα μου είπε ο γυναικολόγος. Δεν με παρέπεμψε ωστόσο για σαλπιγγογραφία. Τι σου δείχνει αυτή η εξέταση; 

Δεν είναι πάντα σταθερός  από 24-40 μέρες μπορεί! Για αυτο σκεφτηκα τα τεστ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...