Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Just now, Psari_ble είπε:

Όχι δεν πληρώ τα κριτήρια για πολυκυστικές, με όσα μου είπε ο γυναικολόγος. Δεν με παρέπεμψε ωστόσο για σαλπιγγογραφία. Τι σου δείχνει αυτή η εξέταση; 

Αμα δεν εχεις σταθερό κυκλο ειναι πιθανο να εχεις αποσο ξερω! Οσο για τη σαλπιγγογραφια ειναι βασικη εξεταση ιδικα μετα απο ενα χρονο ελευθερων επαφων και διχνει αν οι σαλπιγγες ειναι διαβάτες και ειναι αρκετά σημαντικη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , Psari_ble είπε:

Όχι δεν πληρώ τα κριτήρια για πολυκυστικές, με όσα μου είπε ο γυναικολόγος. Δεν με παρέπεμψε ωστόσο για σαλπιγγογραφία. Τι σου δείχνει αυτή η εξέταση; 

Πολυκυστικες δεν έχεις εφόσον οι ορμόνες σου είναι οκ.εφόσον όμως είδατε μικρές κυστουλες στην μια ωοθηκη,έχεις εικόνα πολυκυστικων.

Link to comment
Share on other sites

Για  να έχεις Πολυκυστικές πρέπει να πληρείς κι άλλα κριτίρια(αυξομοιώσεις βάρους, ακμή, ορμονικές διαταραχες, ασταθές κύκλο). Ναι, δεν μου είπε καν για σαλπιγγογραφία. Μάλλον πρέπει να επισκεφτώ άλλον γυναικολόγο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , noni90 είπε:

Δυσκολευεσαι να βρεις τις γονιμες?

Νομιζω οχι γτ εχω πολυ στεθερο κυκλο... Αλλα παλι δεν ξερω...

πρίν από 6 λεπτά , Ασία είπε:

Να πάρεις!Εγώ πήρα και σε λίγες μέρες θα τα χρησιμοποιήσω πρώτη φορά,ελπίζω να βοηθήσουν,όπως ακούω από άλλες κοπέλες.

Το σκεφτομαι και εγω μηοως και κανω λαθος


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Psari_ble είπε:

Όχι δεν πληρώ τα κριτήρια για πολυκυστικές, με όσα μου είπε ο γυναικολόγος. Δεν με παρέπεμψε ωστόσο για σαλπιγγογραφία. Τι σου δείχνει αυτή η εξέταση; 

Δεν είναι πάντα σταθερός  από 24-40 μέρες μπορεί! Για αυτο σκεφτηκα τα τεστ

Να πάρεις τεστ!κι εγώ πήρα και θα τα χρησιμοποιήσω σύντομα για πρώτη φορά,μιας και ο κύκλος μου είναι σαν τον δικό σου.ελπίζω να βοηθούν όπως λένε τα κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

Πολυκυστικες δεν έχεις εφόσον οι ορμόνες σου είναι οκ.εφόσον όμως είδατε μικρές κυστουλες στην μια ωοθηκη,έχεις εικόνα πολυκυστικων.

Έτσι ήταν και η αδερφή μου, με εικόνα πολυκιστικών, πλέον έχει δυο παιδάκια. Απλά ο γιατρός της σταθεροποίησε τον κύκλο με αγωγή κι έτσι έμεινες έγκυος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Νομιζω οχι γτ εχω πολυ στεθερο κυκλο... Αλλα παλι δεν ξερω...

Το σκεφτομαι και εγω μηοως και κανω λαθος

παντως εγω σε κυκλο 29 ημερωνκανω ωορρηξια 17η ή 18η, έχω μικρότερη ωχρινική φάση από 14 ημέρες που ειναι το συνηθισμένο. Το διαπίστωσα με τα τεστ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Psari_ble είπε:

Για  να έχεις Πολυκυστικές πρέπει να πληρείς κι άλλα κριτίρια(αυξομοιώσεις βάρους, ακμή, ορμονικές διαταραχες, ασταθές κύκλο). Ναι, δεν μου είπε καν για σαλπιγγογραφία. Μάλλον πρέπει να επισκεφτώ άλλον γυναικολόγο..

Ίσως δεν ξέρω για τα υπολυπα αλλα σλπιγγογραφια νομιζω θα επρεπε νανα κανεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Να πάρεις τεστ!κι εγώ πήρα και θα τα χρησιμοποιήσω σύντομα για πρώτη φορά,μιας και ο κύκλος μου είναι σαν τον δικό σου.ελπίζω να βοηθούν όπως λένε τα κορίτσια..

Εσύ έχεις εικόνα πολυκιστικών; Πόσο καιρό προσπαθείς(αν επιτρέπεται)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Psari_ble είπε:

Έτσι ήταν και η αδερφή μου, με εικόνα πολυκιστικών, πλέον έχει δυο παιδάκια. Απλά ο γιατρός της σταθεροποίησε τον κύκλο με αγωγή κι έτσι έμεινες έγκυος

Δεν ειναι προβλημα οι πολυκυστικες! Τσεκαρε διαβατοτητα σαλπιγγων με σαλπιγγογραφια, ορμονες εξονυχιστικα,προτιμοτερο θα ηταν να συμβουλευτεις κ ενδοκρινολογο εκτος απο γυναικολογο & απο εκει πορευεσαι αναλόγως... ΕΠισης χρησιμοποιησε τεστ για να προσπαθειτε στοχευμενα, κ να ξερεις μετα τη σαλπιγγογραφια εισαι φουλ γονιμη μολις την κανεις ενα τριμηνο μετα δωστε τα ολα! Αντε και καλη επιτυχια κοριτσι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Psari_ble είπε:

Εσύ έχεις εικόνα πολυκιστικών; Πόσο καιρό προσπαθείς(αν επιτρέπεται)

Ναι έχω,και από τις δύο ωοθήκες όμως...ουσιαστικά προσπαθώ 4 μήνες..Δηλαδή 4 μήνες έτυχε να κάνω ωορρηξία,να έχουμε επαφές στην ωορρηξία κοντά και να έχουμε και καλό σπέρμα...ελεύθερες επαφές όμως έχουμε περίπου δύο χρόνια!!παλιότερα όμως δεν ήταν καλό το σπέρμα,οπότε τον καιρό εκείνο δεν τον πιάνω ως σοβαρή προσπάθεια και επίσης αυτή τη διετία έχω χάσει αρκετούς μήνες γιατί δεν έκανα καν ωορρηξία.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Δεν ειναι προβλημα οι πολυκυστικες! Τσεκαρε διαβατοτητα σαλπιγγων με σαλπιγγογραφια, ορμονες εξονυχιστικα,προτιμοτερο θα ηταν να συμβουλευτεις κ ενδοκρινολογο εκτος απο γυναικολογο & απο εκει πορευεσαι αναλόγως... ΕΠισης χρησιμοποιησε τεστ για να προσπαθειτε στοχευμενα, κ να ξερεις μετα τη σαλπιγγογραφια εισαι φουλ γονιμη μολις την κανεις ενα τριμηνο μετα δωστε τα ολα! Αντε και καλη επιτυχια κοριτσι!

Άαααντε δεν το ήξερα καν!Ευχαριστώ καλή μου, θα το τσεκάρω :*

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , noni90 είπε:

παντως εγω σε κυκλο 29 ημερωνκανω ωορρηξια 17η ή 18η, έχω μικρότερη ωχρινική φάση από 14 ημέρες που ειναι το συνηθισμένο. Το διαπίστωσα με τα τεστ...

Γι αυτο σκεφτομαι να παρω και εγω....


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Ναι έχω,και από τις δύο ωοθήκες όμως...ουσιαστικά προσπαθώ 4 μήνες..Δηλαδή 4 μήνες έτυχε να κάνω ωορρηξία,να έχουμε επαφές στην ωορρηξία κοντά και να έχουμε και καλό σπέρμα...ελεύθερες επαφές όμως έχουμε περίπου δύο χρόνια!!παλιότερα όμως δεν ήταν καλό το σπέρμα,οπότε τον καιρό εκείνο δεν τον πιάνω ως σοβαρή προσπάθεια και επίσης αυτή τη διετία έχω χάσει αρκετούς μήνες γιατί δεν έκανα καν ωορρηξία.

Σε καταλαβαίνω κι εμείς κάπως έτσι είμαστε! εσύ εχεις κάνει σαλπιγγογραφία; Ωορρηξία γιατι δεν έκανες; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Γι αυτο σκεφτομαι να παρω και εγω....

Εμενα με βοηθησαν γιατι παρατηρησα αυτο που σου ειπα με αγχωσαν ομως γιατι 4 μηνες εχω πετυχει τις γονιμες κ δεν μας εχει κατσει συλληψη. Βεβαια ειμαι βαρια καπνιστρια με παραπανω κιλα κ θυρεοειδη, οποτε για να ειμαι δικαιη κ ρεαλιστρια ωφειλω να δωσω παραπανω χρονο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...