Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Θεματα με το θυροειδη εχω και εχω αλλαντο εχω ψιλο ρυθμίσει... Κιλα εχω και εγωωω μονο καπνιστρια δεν ειμαι...

κ εμενα ρυθμισμενος ειναι αλλα εχω αντισωματα στο θεο.. κ αυτο δε διορθωνεται! Το καπνισμα ειναι οτι χειροτερο στην ποιοτητα των ωαριων! Εγω εχω αρχισει τη μελετη γιατι σε 2 μηνες θα ξεκινησουμε τη διαδικασια των εξετασεων οποτε θελω να ξερω τι θα ζητησω κ γιατι θα κανω τις εξετασεις που θα κανω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, linaa είπε:

το φιλλικο πρεπει να το περνεις δεν βοηθαει στην συλληψη βοηθαει στο οταν με το καλο θα μεινεις εγκυος το μωρο θα εχει αρκετο ωστε να μην δηιουργηθει μια γεννετικη ανωμαλια η δισχιδης ραχη. 

όντως ναι αυτό το διάβασα κι εγώ απλά έχω ακούσει πως σε περιπτώσεις με ασταθή κύκλο βοηθάει και κάτι αντίστοιχο υπάρχει σε συμπληρώματα διατροφής, λιγαριά λέγεται αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ungry girl είπε:

Μπορει να λυθεί αλινακι μου σε κάποιες περιπτώσεις αν ο αντρας σου ειναι συγκαταβατικος στο θεμα ουρολογου ο δικος μου δεν παει επισκεψη στο ιατρικό σιγα μην κανει επεμβαση!!!

Πάλι βιάζεσαι. Μπορεί να μην χρειαστεί επέμβαση. Μόνο ο γιατρός θα πει. Και έπειτα μπορεί αυτό που έχει να πρέπει να λυθεί ανεξαρτήτως παιδιού. Για την προοπτική της εξωσωματικής τι λεει; Δηλαδή προτιμάει αυτή τη λύση από το να πάει στον ουρολόγο; Για εξήγησε του τι σημαίνει εξωσωματική -εξοδα, εξετάσεις, φάρμακα, ενέσεις...

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Πάλι βιάζεσαι. Μπορεί να μην χρειαστεί επέμβαση. Μόνο ο γιατρός θα πει. Και έπειτα μπορεί αυτό που έχει να πρέπει να λυθεί ανεξαρτήτως παιδιού. Για την προοπτική της εξωσωματικής τι λεει; Δηλαδή προτιμάει αυτή τη λύση από το να πάει στον ουρολόγο; Για εξήγησε του τι σημαίνει εξωσωματική -εξοδα, εξετάσεις, φάρμακα, ενέσεις...

Εκτος απο αυτο δε προσπαθεις μονη σου για παιδι. Προσπαθειτε μαζι. Δηλαδη προτιμαει να κανεις καθε μερα ενεσεις να σας φυγουν ποσα λεφτα σε φαρμακα κ γιατρους για να μη παει εκεινος στο γιατρο? δε μας τα λεει καλα ο ungry boy

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , noni90 είπε:

κ εμενα ρυθμισμενος ειναι αλλα εχω αντισωματα στο θεο.. κ αυτο δε διορθωνεται! Το καπνισμα ειναι οτι χειροτερο στην ποιοτητα των ωαριων! Εγω εχω αρχισει τη μελετη γιατι σε 2 μηνες θα ξεκινησουμε τη διαδικασια των εξετασεων οποτε θελω να ξερω τι θα ζητησω κ γιατι θα κανω τις εξετασεις που θα κανω. 

Βασικα εγω εχω παραθυροειδη εχω κανει επέμβαση.. Εχω παρα πολυ ασβέστιο και δεν ειναι καλο... Και παιρνω τ4 γιατι εχω οζους...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Psari_ble είπε:

όντως ναι αυτό το διάβασα κι εγώ απλά έχω ακούσει πως σε περιπτώσεις με ασταθή κύκλο βοηθάει και κάτι αντίστοιχο υπάρχει σε συμπληρώματα διατροφής, λιγαριά λέγεται αυτό. 

Η λυγαριά δεν είναι συμπληρωμα διατροφής.μάλλον εννοείς το βάμμα Λυγαριάς που βοηθάει στην ρύθμιση του κύκλου και φέρνει ισορροπία στις ορμόνες που μας ενδιαφέρουν..Αυτό το έμαθα από εδώ μέσα..Όσο για το φύλλικο οξύ έχουν δίκιο τα κορίτσια,εγώ παίρνω εδώ και δύο μήνες το φιλισιν που μου το σύστησε ο γιατρός μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Βασικα εγω εχω παραθυροειδη εχω κανει επέμβαση.. Εχω παρα πολυ ασβέστιο και δεν ειναι καλο... Και παιρνω τ4 γιατι εχω οζους...

Εγω εχω μονηρη οζο στον αριστερο λοβο κοντα 2.8 εκατοστα, ο οποιος με δυσκολευει κ στην καταποση στη θεση που ειναι. Εχει παρακεντηθει, δεν ειναι κακοηθής αλλά συνιστούν επέμβαση και οι 2 ενδοκρινολογοι ο ενας αμεσα ο αλλος αφου τεκνοποιήσω. Αποφάσισα αφού κάνω παιδί να τον βγαλω γιατι μεχρι να ξαναρυθμιστω θα μου βγει η πιστη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Εγω εχω μονηρη οζο στον αριστερο λοβο κοντα 2.8 εκατοστα, ο οποιος με δυσκολευει κ στην καταποση στη θεση που ειναι. Εχει παρακεντηθει, δεν ειναι κακοηθής αλλά συνιστούν επέμβαση και οι 2 ενδοκρινολογοι ο ενας αμεσα ο αλλος αφου τεκνοποιήσω. Αποφάσισα αφού κάνω παιδί να τον βγαλω γιατι μεχρι να ξαναρυθμιστω θα μου βγει η πιστη!

Αχ ενα σωρο θεματα εχουμε τελικαααα χαχαχαχαχααα! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Psari_ble καλώς ήρθες! Καλή επιτυχία στις προσπάθειες! Τα κορίτσια σου τα είπαν πολύ σωστά, εφόσον λύσατε το θέμα με το σπέρμα (αλήθεια, με επέμβαση ή φάρμακα, αν επιτρέπεται;..), ίσως μένει να ρυθμιστεί ο δικός σου κύκλος! Παράλληλα με το ψάξιμό σου, δοκίμασε με τεστάκια μπας και πετύχεις διάνα την ωορρηξία και δεν χρειαστει άλλη ταλαιπωρία :)


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Αχ ενα σωρο θεματα εχουμε τελικαααα χαχαχαχαχααα! 

Ασε δε λες τιποτα!!! Απλα εγω σκεφτομαι οτι εχουν συλλάβει και ολοκληρώσει κύηση γυναίκες με πολύ περισσότερα προβλήματα απο εμενα.... Σου λεω ειμαι προετοιμασμενη για τα παντα απλα να γινουν, δε μπορω αυτο το περιμενε....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φυλλικό παίρνε ασταμάτητα όσο προσπαθείς, μόνο καλό κάνει, κακό δεν κάνει!

πρίν από 5 λεπτά , noni90 είπε:

Ασε δε λες τιποτα!!! Απλα εγω σκεφτομαι οτι εχουν συλλάβει και ολοκληρώσει κύηση γυναίκες με πολύ περισσότερα προβλήματα απο εμενα.... Σου λεω ειμαι προετοιμασμενη για τα παντα απλα να γινουν, δε μπορω αυτο το περιμενε....

Ακριβώς αυτό!! Ξέρω μια που έχει λύκο πολυ επιθετικό και έκανε 2 παιδιά, μια με χασιμότο που επίσης έκανε 2 παιδιά και μια με τόσο λεπτό ενδομήτριο που της είχαν αποκλείσει να καταφέρει να κρατήσει κύηση με οποιονδήποτε τρόπο, κι όμως μετά από φαρμακευτική αγωγή κατάφερε κι έκανε διδυμάκια! Πραγματικά γίνονται όλα.


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , alina80 είπε:

Πάλι βιάζεσαι. Μπορεί να μην χρειαστεί επέμβαση. Μόνο ο γιατρός θα πει. Και έπειτα μπορεί αυτό που έχει να πρέπει να λυθεί ανεξαρτήτως παιδιού. Για την προοπτική της εξωσωματικής τι λεει; Δηλαδή προτιμάει αυτή τη λύση από το να πάει στον ουρολόγο; Για εξήγησε του τι σημαίνει εξωσωματική -εξοδα, εξετάσεις, φάρμακα, ενέσεις...

Ναι του τα εξήγησα και λεει οτι.δεν εχει τίποτα να παω μονη μου στον ουρολογο αν του δωσει καποια αντιβιωση θα την παρει αλλα να παει ο ιδιος απο κςι δεν παει οσο για το τι προτιμάει??? Την εξωσωματική!

Ας ελπισω πως δεν θα χει κατι δεν μπορω να σκέφτομαι και αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

Ναι του τα εξήγησα και λεει οτι.δεν εχει τίποτα να παω μονη μου στον ουρολογο αν του δωσει καποια αντιβιωση θα την παρει αλλα να παει ο ιδιος απο κςι δεν παει οσο για το τι προτιμάει??? Την εξωσωματική!

Ας ελπισω πως δεν θα χει κατι δεν μπορω να σκέφτομαι και αυτο!

Και η εξωσωματικη πες του απ το σπερμα του θα γινει δε θα παρουμε δοτη!!!!!! Και αν εχει κατι κ δεν το εχει λυσει θα την πληρωσει τσαμπα κ βερεσε την εξωσωματικη κ εσυ θα φας τοσες ορμονες τσαμπα.... Τι δεν εχει τιποτα... Που το ξερει? Μαλλον πρεπει να γινει μια πολυ σοβαρη συζητηση φιλεναδα μου!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 16/11/2017 at 3:03 ΠΜ, caramel_83 είπε:

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

2. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

3. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

4. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

5. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

6. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

7. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

8. Vana87 ΠΗΤ  26/5/2018!!!

9. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!!

10. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!!

11. anemoni1989  ΠΗΤ  1/7/2018!!!

12. Antila  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 2311!!!

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. andrianni  31/10/2017!!!

2. ElektraGr  5-6/11/2017!!!

3. ritaki13  6/11/2017!!!

4. Papaki@  8-10/11/2017!!!

5. Ασία  12/11/2017!!!

6. MelinaFo  14/11/2017!!!

7. Nati85 14/11/2017!!!

8. ntemiiiiii  14/11/2017!!!

9. t1t1n4k1  14-15/11/2017!!!

10. KalStyl  15/11/2017!!!

11. Ungry girl 17/11/2017!!!

12. ada32 19/11/2017!!!

13. noni90 19/11/2017!!!

14. Dimitr@17 20/11/2017!!!

15. caramel_83  19-23/11/2017!!!

16. Μάντη  21/11/2017!!!

17. alina80 24-26/11/2017!!!

18. Δήμητρα1988 29/11-1/12/2017!!!

19. Elma86  30/11/2017!!!

20. Vila  2/12/2017!!!

21. WannaBeMothe  3/12/2017!!!

22. vvrd  5/12/2017!!!

23. kido  10/12/2017!!!

24. Μαρθα Κ 14-17/12/2017!!!

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

Βαλε με καλη μου @caramel_83  παλι για τις 12/12.....!!!  να δουμε τι θα γινει και αυτον τον κύκλο!!!

 

Γεια σας κοριτσια πως ειστε??? σημερα μου τελειωσε η παλιοπεριοδος και ειμαι ετοιμη να αποπλανισω τον αντρα μου αυτες τις μερες και όλο το μηνα φυσικα!!!! 

ειμαι πολυ αισιοδοξη αυτο το μηνα!!!  

Πολλα φιλια σε όλες σας και καλη μας επιτυχια!!!

1 hour ago, Μάντη είπε:

Ρε κοριτσια να παρω και εγω τεστ ωορρηξιας;;;;;;

και εγω μαλλον θα τα παρω απο τον άλλο μηνα!! δεν τα εχω χρησημοποιησει ποτε και δεν εχω καν ιδεα που δουλευουν...αλλα αν και υτον τον μηνα δεν...λεω να τα παρω...!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Psari_ble είπε:

Γεια σας κορίτσια είμαι νέο μέλος της ομάδας! Σχετικά με τα τεστ ωορρηξίας βοηθάνε καθόλου ή μπα? Εγώ πρώτη φορά τα παρήγγειλα και τα περιμένω μπας και δούμε φως στο τούνελ!

Καλωσηλθες κορίτσι!!! οσες τα εχουν χρησιμοποιησει λενε πως βοηθανε! εγω δεν προλαβα να τα αγορασω..εμεινα σχετικά ρηγορα εγκυος! Με το καλό συντομα και σε εσενα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...