Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημερα! Έκανα μια έρευνα σχετικά με τις βιταμίνες και κόντεψα να καραφλιασω! Και δεν έχω και περιθώρια,αρκετά μαλλιά έχασα με 16 μηνες θηλασμό 😛 Τελικά κατέληξα στις inofert για μένα και στις Wellman για τον άντρα μου. Παίρνουμε και έξτρα φιλισιν και mollers,τρώμε κάθε μέρα  φρουτα και σαλάτες,ε πιστεύω κάτι θα γίνει. Μακάρι να είχαμε παραπάνω λεφτά,να δοκιμάζαμε πιο ακριβές βιταμίνες,αλλά και αυτές κατι καλό θα κάνουν 🥰

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Antila είπε:

 @elenakii22 οντως πολλα πληρωσατε κοριτσι μου για τις μεγαλες εξετασεις, σε ιδιωτικο εργαστηριο εγιναν; Δεν γραφονται, σωστα; Εμας μας ειπε γυρω στα 90 θα παει η αυχενικη. Αν εισαι επαρχια ειναι και λιγοτερες οι επιλογες, σε καταλαβαινω. Κι εγω αν ζουσα στην πολη μου στην Κρητη θα ειχα το ιδιο θεμα, έναν καλό δημόσιο κι έναν καλό ιδιωτικό έχουμε όλους κι όλους!

 δυστηχως δεν εχουμε επιλογες εδω στην επαρχία για τετοιες εξετασεις...στην αυχενικη μας ειπε ειναι 80 ο υπερηχος κ 50 οι εξετασεις για το συνδρομο down και αλλα 50 για μια αλλη αλλα δε θυμαμαι πως λέγεται..η β επιπεδου 150 μόνο υπερηχος...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 14 λεπτά , elenakii22 είπε:

πολλες βλεπω με προβλημα κιρσοκηλης!!ενας γνωστος μας ειχε μεγαλο προβλημα κιρσοκηλης κ εκανε χειρουργειο..μετα απο 2 μηνες πιασανε το μωρο!κ εμας μας ειπε πως αν δν την ειχε πιθανον να ειχε καλυτερο σπερμοδιαγραμμα αλλα ειναι ηδη αρκετα καλο δλδ συνολικός αριθμος σπερ 190εκ κ 60-70%κινητικοτητα (εχουμε κανει πολλα κ ανα μηνα αλλαζει)..μεχρι να ανεβει η τεστοστερόνη ηταν οριακα ο αριθμος(η κινητικότητα εφτιαξε πιο γρηγορα)..

@kido εχουμε απο ολα να ξερεις...

1ο μηδενικο--- 2ο κινητηκοτητα 30% κ σπερ 35εκ ---3ο κινη 70% κ σπερ 46εκ ---4ο κιν 60% κ σπερ 190 εκ

Μιλάμε εκτοξεύτηκαν!!!! Αυτό σε πόσο διάστημα;; Και με τι αγωγή; Δηλαδή πόσο πρέπει να είναι γενικά οι τιμές; Κάπου είχα διαβάσει πάνω από 20 εκατ. για την κινητικότητα δεν ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Σε λίγες μέρες θα ξέρω. Εύχομαι και σε εσένα να μπει ο χρόνος με σπορακι στην κοιλιά.... πέρα από πόνους ωορρηξίας που έχω εδώ και μέρες και πολύ λίγα υγρά δεν έχω κάτι άλλο... Θα δούμε. Θα γελάσει το χειλάκι μας επιτέλους?

Μακαρι!!γιατι κ εγω εχω αρχισει κ απογοητευομαι ενω γενικα ειμαι παντα αισιοδοξη τωρα με τισ γιορτες με πηρε λιγο απο κατω. ελπιζω σιγα σιγα να αδειασει το κατω πινακακι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , elenakii22 είπε:

θα στο λεω καθε μερα γτ εισαι ικανη να μας την κανεις εσυ!

κ εγω εχω αυτο με το νοσομομειο κ με τον ιδιωτη...βεβαια εμας δεν ειναι γνωστος μας απλα νιωθω ασχημα να ξεκινας με εναν κ στο τελος να του λες όχι...βεβαια καθε φορα 30ε δινω κ στις μεγαλες εξετασεις δωσαμε 180 κ 150 ολα χωρις αποδειξη οποτε δεν ειναι κ οτι μας κανει κ χαρη...ειναι περιπλοκα εδω στο νησι γτ αν αποφασισω να κατσω εδω στο δημόσιο θα κανω καισαρικη...μαλλον σε αυτο θα καταληξω αλλα ακομα το σκεφτομαι...λεω να το αφησω μεχρι τελευταια στιγμη κ βλεπουμε...

Χαχαχα οτι ειμαι ειμαι να μη λεω ψέμματα χαχαχα! Καλα και αν μεχρι τη δευτερα μου εχει ερθει περιοδο παλι να παω???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ritaki13 είπε:

Μακαρι!!γιατι κ εγω εχω αρχισει κ απογοητευομαι ενω γενικα ειμαι παντα αισιοδοξη τωρα με τισ γιορτες με πηρε λιγο απο κατω. ελπιζω σιγα σιγα να αδειασει το κατω πινακακι!

να αδειασει ναι κ εγω κουραστηκα ολο καθε μερα αυτη η σκεψη σαν να μην συμβαινει τιποτα αλλο γυρω γυρω εκει εμεις να παλευουμε για το πιο φυσικο πραγμα στον κοσμο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Antila είπε:

Χαχαχα! Καλημερα! Αρα εχουμε 2 στοιχηματα για αγορι (εσυ και @kido) και ενα για κοριτσι (Δημητρα)! Για να δουμε ποια θα πεσει μεσα! Εγω θελω να ειναι υγιες, πραγματικα, ενω παλια προτιμουσα κοριτσι σιγουρα για να του κανω κοτσιδακια και να κανουμε και παρεα μεγαλωνοντας, χαχα! Αλλα τελικα εγινα κι εγω απο αυτες που λενε "γερο να ειναι και ο,τι να'ναι" :-P.

@linaa μου δικιο εχεις, κι εγω εκει κλινω, αν εχω σχεση εμπιστοσυνης με τον γιατρο μου φαινεται τρομακτικο να αλλαξω παρακατω! Στην τελικη θα κανουμε λιγο οικονομια, αν θελουν θα βοηθησουν κι οι παππουδες και θα καλυφθει το ιδιωτικο, αν ειναι να νιωθουμε ασφαλεια και οικειοτητα. @elenakii22 οντως πολλα πληρωσατε κοριτσι μου για τις μεγαλες εξετασεις, σε ιδιωτικο εργαστηριο εγιναν; Δεν γραφονται, σωστα; Εμας μας ειπε γυρω στα 90 θα παει η αυχενικη. Αν εισαι επαρχια ειναι και λιγοτερες οι επιλογες, σε καταλαβαινω. Κι εγω αν ζουσα στην πολη μου στην Κρητη θα ειχα το ιδιο θεμα, έναν καλό δημόσιο κι έναν καλό ιδιωτικό έχουμε όλους κι όλους!

Ετσι γερο και οτι να ναι πραγματικά! Και τα αγορια και τα κοριτσια εχουν τη χαρη τους  μια χαρα ολα!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Μιλάμε εκτοξεύτηκαν!!!! Αυτό σε πόσο διάστημα;; Και με τι αγωγή; Δηλαδή πόσο πρέπει να είναι γενικά οι τιμές; Κάπου είχα διαβάσει πάνω από 20 εκατ. για την κινητικότητα δεν ξέρω!

αγωγη ξεκινησε γεναρη αν θυμαμαι καλα...καναμε τοτε κ το 2ο σπερμ...το 3ο τον μαιο κ το 4ο αρχες αυγουστου π ξεραμε οτι ειμαι εγκυος απλα θελαμε να δουμε ποσο εφτασε...αγωγη ακολουθει ακομα γτ δεν εχουν ισορροπήσει οι ορμόνες του..εχει διαφορες μετρήσεις σπερματοζωαρίων...στον αριθμό σπερ θελει >20εκ κ στον συνολικο αριθμο >40 εκ...βεβαια εμας η περιπτωση μας δεν ειναι συχνη γτ εμενα ο ανδρας μου εκανε χρηση φαρμακων κ χαλασε ο ιδιος τις ορμονες του...απλα οταν πηγαμε στον γιατρο δεν μποροτσαμεμπορούσαμε να ξερουμε αν εχει χαμηλα νουμερα εκ γενετής ή αν τον εχει πειραξει η κιρσοκηλη ή αν τον επηρεσαν μονο τα φαρμακα...μας ειπαν οτι αν ειναι μονο απο τα φαρμακα θα ειμαστε τυχεροι γτ θα φτιαξει σχετικα ευκολα(πραγμα π εγινε)..απλα ηταν κ ο ενδοκρινολογος της υπομονης!χαχα!δεν μας εβαλε βαρια αγωγη γτ ηθελε να παρει μπρος μονος του ο οργανισμος απλα εμεις δεν ξεραμε ποσο θα μας παρει αυτο..κ μετα φυσικα δεν ξεραμε αν ειχα κ εγω θεμα γτ ορμονες εχω κανει,σαλπιγγογραφια δεν εχω κανει κ ειχα σκοπο αν δεν πιαναμε σεπτεμβρη να εκανα...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , linaa είπε:

κοιτα αφου ειναι προθυμος να κανει οτι πρεπει να τον παρεις μαζι να κανετε τις εξετασεις να ηρεμησετε. θα σας τις γραψει τις εξετασεις υπερηχο κ ορμονικες κανουν οπως εμεις δηλαδη fsh lh τεστοστερονη κ θυροειδη υπερηχο κ tsh. 

Θυροειδη εχει κανει τις απλες ηταν οκ... Τεστοστερονη οχι δεν εχουμε κανει...

πρίν από 19 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Μάντη δεν θυμαμαι η κιρσοκηλη τι απο τα δυο επηρεαζει..νομιζω κινητικοτητα αλλα δεν ειμαι σιγουρη..επισης μπορει να επηρεαζει λιγο κ τα δυο...ορμονικες εμεις καναμε PRL, E2, FSH, Lh, TESTO και φυσικα θυροειδη...βεβαια ο ενδοκρινολογος τις κοιταει ολες κ τις απλες αιματος...τωρα θα ξανακάνει γτ ακομα δεν εχουν φτιαξει 

Κινητικότητα ειχαμε καλη... 60% την 1η ωρα και 50% την 3η ωρα... Το καλι ειναι οτι φτιαχνουν και δεν ειναι κατι μονιμο..


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

Χαχαχα οτι ειμαι ειμαι να μη λεω ψέμματα χαχαχα! Καλα και αν μεχρι τη δευτερα μου εχει ερθει περιοδο παλι να παω???

εγω θα πηγαινα στη θεση σου για να ειμαι σιγουρη οτι δε μιλαμε για εξωμητριο...(που δε θα ειναι αλλα να μην το ρισκαρεις)

Just now, Μάντη είπε:

Θυροειδη εχει κανει τις απλες ηταν οκ... Τεστοστερονη οχι δεν εχουμε κανει...

Κινητικότητα ειχαμε καλη... 60% την 1η ωρα και 50% την 3η ωρα... Το καλι ειναι οτι φτιαχνουν και δεν ειναι κατι μονιμο..

μια χαρα η κινητικότητα...μπορει να εχει απλα καποιο μικρόβιο κ να εχει πιο χαμηλο αριθμο...θυμισε μου καλλιεργεια εκανε μαζι με το σπερμοδιαγραμμα?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ritaki13 είπε:

Μακαρι!!γιατι κ εγω εχω αρχισει κ απογοητευομαι ενω γενικα ειμαι παντα αισιοδοξη τωρα με τισ γιορτες με πηρε λιγο απο κατω. ελπιζω σιγα σιγα να αδειασει το κατω πινακακι!

Όχι μην απογοητεύεσαι..  Και στην τελική εάν δεν μας κάτσει τώρα θα είναι την επόμενη φορά. Και εγώ ξύπνησα σήμερα και δεν ένιωθα και τέλεια. Γιατί σκεφτόμουν το λάθος που έκανα. Έκανα τεστ ωορρηξίας την προηγούμενη Πέμπτη και βγήκε θετικό. Εγώ ήρθα σε επαφή την προηγούμενη και την ίδια μέρα. Δεν ήξερα ότι πρέπει να έρθω σε επαφή και τις επόμενες δύο μέρες... Γενικά δεν ήξερα πότε κάνω ωορρηξία όποτε φαντάσου πόσο καιρό έχασα... οκ  τώρα κατάλαβα. Πότε δεν είναι αργά 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , elenakii22 είπε:

εγω θα πηγαινα στη θεση σου για να ειμαι σιγουρη οτι δε μιλαμε για εξωμητριο...(που δε θα ειναι αλλα να μην το ρισκαρεις)

Ωραια ωραια οκ θα παω οπως ειπαμε πρωτα ο Θεος τη Δευτέρα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Antila είπε:

Χαχαχα! Καλημερα! Αρα εχουμε 2 στοιχηματα για αγορι (εσυ και @kido) και ενα για κοριτσι (Δημητρα)! Για να δουμε ποια θα πεσει μεσα! Εγω θελω να ειναι υγιες, πραγματικα, ενω παλια προτιμουσα κοριτσι σιγουρα για να του κανω κοτσιδακια και να κανουμε και παρεα μεγαλωνοντας, χαχα! Αλλα τελικα εγινα κι εγω απο αυτες που λενε "γερο να ειναι και ο,τι να'ναι" :-P.

@linaa μου δικιο εχεις, κι εγω εκει κλινω, αν εχω σχεση εμπιστοσυνης με τον γιατρο μου φαινεται τρομακτικο να αλλαξω παρακατω! Στην τελικη θα κανουμε λιγο οικονομια, αν θελουν θα βοηθησουν κι οι παππουδες και θα καλυφθει το ιδιωτικο, αν ειναι να νιωθουμε ασφαλεια και οικειοτητα. @elenakii22 οντως πολλα πληρωσατε κοριτσι μου για τις μεγαλες εξετασεις, σε ιδιωτικο εργαστηριο εγιναν; Δεν γραφονται, σωστα; Εμας μας ειπε γυρω στα 90 θα παει η αυχενικη. Αν εισαι επαρχια ειναι και λιγοτερες οι επιλογες, σε καταλαβαινω. Κι εγω αν ζουσα στην πολη μου στην Κρητη θα ειχα το ιδιο θεμα, έναν καλό δημόσιο κι έναν καλό ιδιωτικό έχουμε όλους κι όλους!

Εγώ @Antilaο λόγος που είχα πει για αγόρι σε σένα είναι γιατί νόμιζα ότι είχες λίγες επαφές και αυτές πάνω στην ωορρηξία σου και λένε ότι έτσι ευνοεί να είναι αγόρι (γιατί είναι πιο γρήγορα τα σπερματοζωάρια που φέρουν το αρσενικό χρωμόσωμα από αυτά με το θηλυκό), ενώ για κορίτσι θέλει επαφές πριν την ωορρηξία, επειδή ζουν παραπάνω τα θηλυκά από οπότε όταν γίνει η ωορρηξία θα πάει ένα από αυτά! Δεν ξέρω αν ισχύουν! Έχω δει και να επαληθεύονται και να να μην επαληθεύονται!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

επισης κοριτσια να παω οτι εμας το σπερμοδιαγραμμα ειχε κ αυξημενο ph και παραπανω χρονο ρευστοποιησης και συγκόλλησεις!αυτο βεβαια αλλαζει καθε φορα απλα στα 2 τελευταια που ηταν καλα τα ειχε αυτα τα 'προβληματα'...αλλα οπως βλεπετε δεν μας δημιούργησαν καποιο προβλημα!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , elenakii22 είπε:

 

μια χαρα η κινητικότητα...μπορει να εχει απλα καποιο μικρόβιο κ να εχει πιο χαμηλο αριθμο...θυμισε μου καλλιεργεια εκανε μαζι με το σπερμοδιαγραμμα?

Ναι καναμε καλλιεργεια και δεν έδειξε κατι...

Just now, elenakii22 είπε:

επισης κοριτσια να παω οτι εμας το σπερμοδιαγραμμα ειχε κ αυξημενο ph και παραπανω χρονο ρευστοποιησης και συγκόλλησεις!αυτο βεβαια αλλαζει καθε φορα απλα στα 2 τελευταια που ηταν καλα τα ειχε αυτα τα 'προβληματα'...αλλα οπως βλεπετε δεν μας δημιούργησαν καποιο προβλημα!

Μεχρι ποσο πρεπει να ειναι το ph;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...