Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

      ευχαριστώ κορίτσι  μ! ελπιζω να είσαι καλα! κοντοζυγώνει η μέρα μ και μένα! 

      @linaa θα μπυ κάνουν πάλι ντοπλερ αύριο, γιατί;  ο όρος πέφτει συνεχώς στο maximum 120 σταγόνες! χθες μ το κόψανε για 10 λεπτα και άρχισε να πονάει πολύ η μέση! μου το έβαλαν στις 80 που το ειχα αλλά δεν με έπιασε και μ το αύξησαν ! ο γιατρός πάλι δεν μ λέει τι σκοπό έχει! 

      Υπομονή Κ να μην σκέφτεσε διάφορα . Ο γιατρός σίγουρα θα έχει σκοπό να σε κρατήσει όσο πάει. Όσο σε κρατάνε οι όροι Κ δεν σπάνε τα νερά θα μείνεις εκεί να φτάσεις όσο πιο μακριά γίνετε . 

      Το ντομπλερ θα στο κάνουν προφανώς για να δουν τις τροφοδοσίες των αρτηριών  την γήρανση του πλακούντα  Κ την καρδιά του μωρού εάν ζοριζετε . 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

χαιρετω ολα τα κοριτσια!!! εγω δεν λεω ημερομηνια @caramel_83 γιατι ο κυκλος μου μου εκανε κατι περιεργα αυτες τις μερες κ ψαχνω να βρω τι γινετε μεχρι να παω στο γιατρο μετα τις γιορτες ξανα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αποσο βλεπω στο πινακακι αναμονής ειμαστε 22 κανονιστε δεν.ξερω τι θα κανετε το λιγότερο οι μισες να φύγετε να πατε στο πανω πινακακι τουλαχιστον οι μισες!!!! Άντε γιατι μας εχδι παρει απο κατω μου φενετε!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ungry girl είπε:

Κοριτσια αποσο βλεπω στο πινακακι αναμονής ειμαστε 22 κανονιστε δεν.ξερω τι θα κανετε το λιγότερο οι μισες να φύγετε να πατε στο πανω πινακακι τουλαχιστον οι μισες!!!! Άντε γιατι μας εχδι παρει απο κατω μου φενετε!!!!

Ναι ρε κορίτσια πολύ συνωστισμός επικρατεί εκεί κάτω...για να ανεβαίνουμε μια μία παρακαλώ και στον πίνακα και στην ψυχολογία!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!τις τελευταιες μερες εχω αυπνιες!!κοιμηθηκα στις 4.30 και ξυπνησα στις 10.00!!

4 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Αλινακι μου καλυτερα ειμαι περιμενω να.αδιαθετησω σημερα 3 μερα με τα χαπια..οσο για τα ζουμερα τι να.κανω δεν με έχετε συνηθίσει σε τετοιες Δηλώσεις αχαχααχα!!! Και δεν στολισα Δυστυχώς δεν εχω ωραιξη καθολου..αν ερθεις απο δω κερναω καφεεεε

να κανεις κ χοριακη...να βεβαιωθεις οτι πεφτει...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Alekagala 7/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

oneira_glyka 11/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ 

1. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

2. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

3. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

4. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

5. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

6. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

7. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

8. Vana87 ΠΗΤ  27/5/2018!!!  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

9. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

10. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!!

11. t1t1n4k1  15/7/2018!!!

12. Antila   ΠΗΤ  21/7/2018!!!

13. ΓΙΩΤΑ781 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   129,8 !!!!

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. Papaki@  8-10/11/2017!!!

2. Ασία  12/11/2017!!!

3. Ungry girl 17/11/2017!!!

4. Elma86  30/11/2017!!!

5. Vila  2/12/2017!!!

6. vvrd  5/12/2017!!!

7. kido  10/12/2017!!!

8. KalStyl  12/12/2017!!!

9. andrianni  13/12/2017!!!

10. Μαρθα Κ 14-17/12/2017!!!

11. Χαρά Τριανταφυλλακι 14/12/2017!!!

12. MelinaFo  15/12/2017!!!

13. ada32 16/12/2017!!!

14. ellilaw 16/12/2017!!!

15. noni90 18/12/2017!!!

16. ntemiiiiii  19/12/2017!!!

17. Dimitr@17 20/12/2017!!!

18. Nati85 20/12/2017!!!

19. alina80 24/12/2017!!!

20. Μάντη  25/12/2017!!!

21. Δήμητρα1988 26-28/12/2017!!!

22. ElektraGr  28-29/12/2017!!!

23. WannaBeMother  29/12/2017!!!

24. ritaki13  31/12/2017!!!

 

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , linaa είπε:

μαντη λυπαμαι για τα αποτελεσματα αλλα μην το περνετε κ τοσο κατακαρδα γιατι το πραγμα μπορει να περνει βελτιωση. λοιπον ο γιατρος θελει υπερηχο για τυχον κυρσοκυλη που συνηθως ευθυνετε για μικρο αριθμο σπερματος. τωρα για τις βιταμηνες να τις παρει εννοειτε κ σε ενα τριμηνο να επαναλαβει το σπερμοδιαγραμμα ξερεις το σπερμα ανανεωνετε καθε τριμηνο εντελως οποτε εκει θα ξερετε με σιγουρια τι συμβαινει .κ αφου δεν μπορειτε να πατε αμεσα σε γιατρο κανονισε να ξεκινησει αμεσα βιταμινες μπορει να παρει κ τις wellman εχουν κ αυτες καλα αποτελεσματα κ τις βρισκεις κ πιο ευκολα κ σε τρεις μηνες κανεις επαναληψη σπερμοδιαγραμματος κ πας απευθειας κ σε γιατρο με πιο σιγουρα αποτελεσματα. 

Μολις μίλησα με εναν ουρολογο απο εδω και πραγματικα με ξεαχωσε εκλεισα ραντεβου να παω δευτερα απογευμα να του δειξω το σπερμοδιαγραμμα και σκεφτομαι να παω μονη μ να μην αγχωθει αλλο εκείνος. .. Μου ειπε οτι ολα φτιαχνουν και θα το αντιμετωπίσουμε μαζι...

1 ώρα πρίν, alina80 είπε:

Τον καταλαβαίνω τον άντρα σου γιατί νιώθει έτσι. Κι εγώ πολλές φορές έτσι νιώθω απέναντι στον άντρα μου. Χρειάζεται στήριξη και επιβεβαίωση ότι είστε μαζί σε αυτό και μαζί θα το αντιμετωπίσετε. 

Και εγω ετσι νιώθω ξέροντας οτι με την ενδομητριωση δεν ειναι ευκολο να μεινεις εγκυος αλλα επειδη το εχω αρκςτα χρονια το εχω συνηθίσει... Γι εκείνον φανταζομαι ειναι ποιο δυσκολο οποτε προσπαθω να κανω τα παντα για να μην νιωθει ασχημα...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kido είπε:

Ναι ρε κορίτσια πολύ συνωστισμός επικρατεί εκεί κάτω...για να ανεβαίνουμε μια μία παρακαλώ και στον πίνακα και στην ψυχολογία!!

Ετσι και οχι μια.μια δυο δυο παμε.πακετο κανονιστε!!!!!!

πρίν από 6 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλημερα κοριτσια!!!τις τελευταιες μερες εχω αυπνιες!!κοιμηθηκα στις 4.30 και ξυπνησα στις 10.00!!

να κανεις κ χοριακη...να βεβαιωθεις οτι πεφτει...

Θα κανω ελενακι απο βδομαδα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλημερα κοριτσια!!!τις τελευταιες μερες εχω αυπνιες!!κοιμηθηκα στις 4.30 και ξυπνησα στις 10.00!!

να κανεις κ χοριακη...να βεβαιωθεις οτι πεφτει...

Καλημέρα Ελενακι! ξεκινησα απο χθες να διαβαζω ενα βιβλιο εγκυμοσυνης και στον μηνα μας λεει πως η αυπνια ειναι απο τα συμπτωματα αυτου του μηνα.. Εμενα παλι με πιανουν πονακια χαμηλα κατω στην κοιλια ποτε απο τη μια ποτε απο την αλλη μερια..και εχω περιορισει τις δραστηριοτητες μου αναγκαστικα...επισης ειναι απο τα συμπτωματα του μηνα μας δυστυχως..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Μολις μίλησα με εναν ουρολογο απο εδω και πραγματικα με ξεαχωσε εκλεισα ραντεβου να παω δευτερα απογευμα να του δειξω το σπερμοδιαγραμμα και σκεφτομαι να παω μονη μ να μην αγχωθει αλλο εκείνος. .. Μου ειπε οτι ολα φτιαχνουν και θα το αντιμετωπίσουμε μαζι...

Και εγω ετσι νιώθω ξέροντας οτι με την ενδομητριωση δεν ειναι ευκολο να μεινεις εγκυος αλλα επειδη το εχω αρκςτα χρονια το εχω συνηθίσει... Γι εκείνον φανταζομαι ειναι ποιο δυσκολο οποτε προσπαθω να κανω τα παντα για να μην νιωθει ασχημα...

κοιτα ο ουρολογος θα θελει να τον δει γιαυτο το λογο για τυχον κυρσοκυλη. απο το σπερμοδιαγραμμα δε μπορει να βγαλει συμπερασμα το σιγουρο ειναι να του δωσει εξετασεις ορμονικες για να δει αν ολα πανε καλα κ απο εκει γιατι κ αυτο παιζει ρολο. το σπερμοδιαγραμμα δεν δειχνει την αιτια αλλα το αποτελεσμα οποτε ο ουρολογος χωρις περαιτερω εξετασεις απλα θα σου πει οτι το σπερμοδιαγραμμα δεν ειναι καλο. οποτε σε συμβουλευω να το συζητησεις με τον αντρα σου οτι θα χρειαστει απλα να κανει ορμονικες κ εναν υπερηχο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Μολις μίλησα με εναν ουρολογο απο εδω και πραγματικα με ξεαχωσε εκλεισα ραντεβου να παω δευτερα απογευμα να του δειξω το σπερμοδιαγραμμα και σκεφτομαι να παω μονη μ να μην αγχωθει αλλο εκείνος. .. Μου ειπε οτι ολα φτιαχνουν και θα το αντιμετωπίσουμε μαζι...

Και εγω ετσι νιώθω ξέροντας οτι με την ενδομητριωση δεν ειναι ευκολο να μεινεις εγκυος αλλα επειδη το εχω αρκςτα χρονια το εχω συνηθίσει... Γι εκείνον φανταζομαι ειναι ποιο δυσκολο οποτε προσπαθω να κανω τα παντα για να μην νιωθει ασχημα...

Καλημέρα.  Συγνώμη που επεμβαίνω στην συζήτηση σας αλλά ήθελα να σου πω αυτό που σκέφτομαι.  Νομίζω ότι για τους άντρες δεν είναι μονο θέμα στεναχωριας απέναντι σου. Για τους άντρες όλα αυτά είναι συνυφασμενα στο μυαλό τους με τον ανδρισμο τους γενικότερα.  Οπότε υποθέτω ότι αυτό που σου είπε ότι δεν θα τον θες πια είναι ένας πλάγιος τρόπος να σε ρωτήσει ή να επιβεβαιώσει ότι ακόμα τον βρίσκεις αρκετά άντρα κλπ... κι αν σκεφτούμε πως κάνουν γενικότερα οι άντρες όταν παθαίνουν κάτι καταλαβαίνεις. .. γνώμη μου είναι να είσαι μεν καθησυχαστικη κλπ αλλά πρόσεξε μην αρχίσεις να τον παρηγορεις και να τον κανακευεις όλη την ώρα γι αυτό το θέμα γιατί μπορεί έστω και υποσυνειδητα να αρχίσει να αισθάνεται ακόμα μεγαλύτερο το πρόβλημα. 

  • Μου αρέσει 3

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Ετσι και οχι μια.μια δυο δυο παμε.πακετο κανονιστε!!!!!!

Θα κανω ελενακι απο βδομαδα!

Κανόνισε να κανε ?!!!μην αρχισες τα μα κ τα μου παλι!χαχα!!!

@Ani ani το διαβασα κ εγω στο ιντερνετ αλλα κ πριν την εγκυμοσυνη το πάθαινα!!χαχα!!αν δεν μπορουμε να κοιμηθουμε απο τωρα μετα τον ογδοο με μια τεραστια κοιλια να δω τι θα κανουμε...πονακια δεν εχω γτ γενικα δεν κανω κ τπτ..βεβαια λογω εορτων θα πρεπει να πηγαίνω πρωι απογευμα στο μαγαζι κ ειναι λιγο ζορι γτ θα ειμαι συνεχεια κατσε σήκω κ γενικα οταν καθομαι με πιανουν πιο πολλα πετρωματα...τρεναρω οσο μπορω να παω(ακομα δε με χρειαζεται η μητερα μου)γτ αν ξεκινησω απο τωρα κ με πιάσουν πονοι μετα θα έχουμε θεμα γτ πρεπει τη βδομαδα των Χριστουγέννων κ της Πρωτοχρονιάς να είμαι οπωσδηποτε στο μαγαζι...καταλαβαινεις κ εσυ τι γινεται εκεινες τις μερες...την τελευταια φορα που πηγα μαγαζι(πριν 2 βδομαδες)οποτς σηκωνομουν απο την καρεκλα ειχα νευροπονο κ δεν μπορουσα να ισιωσω το σωμα μου για λιγο...ασε..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σας διαβάζω όπως κάθε πρωί, μόνο που σήμερα είμαι με τρομερό πονόλαιμο σε σημείο ούτε το νερό να καταπίνεται! Πήρα το γιατρό και μου είπε οκ για Lysopaine ή Strepsils και ο θεός βοηθός! Η φίλη μας η @Farmakotriftena εχει να προτεινει κανενα καλο και αποτελεσματικο tip για εντονο πονολαιμο;

@ΓΙΩΤΑ78 @caramel_83 το επόμενο ραντεβού παλι σε 2 Πέμπτες, και μετά σε άλλες 2 Πεμπτες (4/1/18) η αυχενική διαφάνεια με το καλο! Γιώτα μου, ο λόγος που με βλέπει ανα δυο βδομάδες είναι μάλλον η παλίνδρομη, δεν του το ζήτησα εγώ αλλά επειδή υπάρχει μια σχέση συμπάθειας (καλός φίλος της οικογένειας) ίσως κατανοεί την αγωνία μου για αυτή τη φορά και δε με αφήνει να περιμένω πολύ! Το μόνο κακό είναι ότι είναι ιδιώτης, και αν θέλω να παραμείνω μαζί του ως το τέλος θα πρέπει να γεννήσω σε ιδιωτικό. Συμπαθώ κι εμπιστεύομαι πιο πολύ τα δημόσια νοσοκομεία, νιώθω πιο ασφαλής, συν το κόστος ενός ιδιωτικού, αλλά θα δω πώς θα πάει παρακάτω και βλέπουμε! Είναι νωρίς ακόμη!

Συμφωνώ περί κάτω πινακακίου, ήρθε η ώρα να αδειάσει και να γεμίσει το πάνω, άντε σιγά σιγά κορίτσια να μαζευόμαστε! Για πολλές από εσάς μένουν λίγες μόνο μέρες αναμονής, άντε να ανεβείτε και να ανέβει όλη η ομάδα!

 

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Τονι@ είπε:

Καλημέρα.  Συγνώμη που επεμβαίνω στην συζήτηση σας αλλά ήθελα να σου πω αυτό που σκέφτομαι.  Νομίζω ότι για τους άντρες δεν είναι μονο θέμα στεναχωριας απέναντι σου. Για τους άντρες όλα αυτά είναι συνυφασμενα στο μυαλό τους με τον ανδρισμο τους γενικότερα.  Οπότε υποθέτω ότι αυτό που σου είπε ότι δεν θα τον θες πια είναι ένας πλάγιος τρόπος να σε ρωτήσει ή να επιβεβαιώσει ότι ακόμα τον βρίσκεις αρκετά άντρα κλπ... κι αν σκεφτούμε πως κάνουν γενικότερα οι άντρες όταν παθαίνουν κάτι καταλαβαίνεις. .. γνώμη μου είναι να είσαι μεν καθησυχαστικη κλπ αλλά πρόσεξε μην αρχίσεις να τον παρηγορεις και να τον κανακευεις όλη την ώρα γι αυτό το θέμα γιατί μπορεί έστω και υποσυνειδητα να αρχίσει να αισθάνεται ακόμα μεγαλύτερο το πρόβλημα. 

Κι εγώ αυτό θα έλεγα να κάνεις @Μάντη! Τόνωσέ του την αυτοπεποίθηση και τον ανδρισμό του για να μην έχει τέτοιες σκέψεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenakii22 είπε:

Κανόνισε να κανε ?!!!μην αρχισες τα μα κ τα μου παλι!χαχα!!!

@Ani ani το διαβασα κ εγω στο ιντερνετ αλλα κ πριν την εγκυμοσυνη το πάθαινα!!χαχα!!αν δεν μπορουμε να κοιμηθουμε απο τωρα μετα τον ογδοο με μια τεραστια κοιλια να δω τι θα κανουμε...πονακια δεν εχω γτ γενικα δεν κανω κ τπτ..βεβαια λογω εορτων θα πρεπει να πηγαίνω πρωι απογευμα στο μαγαζι κ ειναι λιγο ζορι γτ θα ειμαι συνεχεια κατσε σήκω κ γενικα οταν καθομαι με πιανουν πιο πολλα πετρωματα...τρεναρω οσο μπορω να παω(ακομα δε με χρειαζεται η μητερα μου)γτ αν ξεκινησω απο τωρα κ με πιάσουν πονοι μετα θα έχουμε θεμα γτ πρεπει τη βδομαδα των Χριστουγέννων κ της Πρωτοχρονιάς να είμαι οπωσδηποτε στο μαγαζι...καταλαβαινεις κ εσυ τι γινεται εκεινες τις μερες...την τελευταια φορα που πηγα μαγαζι(πριν 2 βδομαδες)οποτς σηκωνομουν απο την καρεκλα ειχα νευροπονο κ δεν μπορουσα να ισιωσω το σωμα μου για λιγο...ασε..

Αχαχχαχα οχι οχι θα κανω! Μα πωε με ξέρετε πια αχαχχαα! Θα ειμαι εκτός το σκ παω για δουλεια δευτερα.πρωτα ο Θεος το πρωι θα παω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...