Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

@Μάντη συμφωνω με την Λινα..επειδη ειχαμε κ εμεις θεμα με τον ανδρα μου ερχοταν κ ο ιδιος στον ουρολογο κ μετα στον ενδοκρινολογο...φαντασου εμεις το πρωτο σπερμοδιαγραμμα ηταν μηδενικο(κυριολεκτικα) οποτε σκεψου ψυχολογια που ειχε..επρεπε να παει ομως στον ουρολογο για να δει για κιρσοκηλη(που έχει αλλα οχι σε βαθμό που επηρεαζει την σύλληψη),ειχε θεμα τελικα με τις ορμονες..πηγαμε σε ενδοκρινολογο κ τις ρυθμισε κ ολα καλα μετα!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, elenakii22 είπε:

@Μάντη συμφωνω με την Λινα..επειδη ειχαμε κ εμεις θεμα με τον ανδρα μου ερχοταν κ ο ιδιος στον ουρολογο κ μετα στον ενδοκρινολογο...φαντασου εμεις το πρωτο σπερμοδιαγραμμα ηταν μηδενικο(κυριολεκτικα) οποτε σκεψου ψυχολογια που ειχε..επρεπε να παει ομως στον ουρολογο για να δει για κιρσοκηλη(που έχει αλλα οχι σε βαθμό που επηρεαζει την σύλληψη),ειχε θεμα τελικα με τις ορμονες..πηγαμε σε ενδοκρινολογο κ τις ρυθμισε κ ολα καλα μετα!

Τι αισιόδοξη ιστορία! Με μηδενικό σπερμοδιάγραμμα τώρα είσαι έγκυος! Τέλεια! Οπότε @Μάντη δες τι γίνεται! Εσείς τα ορμονολογικά  τα έχετε ελέγξει;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Antila είπε:

Καλημέρα! Σας διαβάζω όπως κάθε πρωί, μόνο που σήμερα είμαι με τρομερό πονόλαιμο σε σημείο ούτε το νερό να καταπίνεται! Πήρα το γιατρό και μου είπε οκ για Lysopaine ή Strepsils και ο θεός βοηθός! Η φίλη μας η @Farmakotriftena εχει να προτεινει κανενα καλο και αποτελεσματικο tip για εντονο πονολαιμο;

@ΓΙΩΤΑ78 @caramel_83 το επόμενο ραντεβού παλι σε 2 Πέμπτες, και μετά σε άλλες 2 Πεμπτες (4/1/18) η αυχενική διαφάνεια με το καλο! Γιώτα μου, ο λόγος που με βλέπει ανα δυο βδομάδες είναι μάλλον η παλίνδρομη, δεν του το ζήτησα εγώ αλλά επειδή υπάρχει μια σχέση συμπάθειας (καλός φίλος της οικογένειας) ίσως κατανοεί την αγωνία μου για αυτή τη φορά και δε με αφήνει να περιμένω πολύ! Το μόνο κακό είναι ότι είναι ιδιώτης, και αν θέλω να παραμείνω μαζί του ως το τέλος θα πρέπει να γεννήσω σε ιδιωτικό. Συμπαθώ κι εμπιστεύομαι πιο πολύ τα δημόσια νοσοκομεία, νιώθω πιο ασφαλής, συν το κόστος ενός ιδιωτικού, αλλά θα δω πώς θα πάει παρακάτω και βλέπουμε! Είναι νωρίς ακόμη!

Συμφωνώ περί κάτω πινακακίου, ήρθε η ώρα να αδειάσει και να γεμίσει το πάνω, άντε σιγά σιγά κορίτσια να μαζευόμαστε! Για πολλές από εσάς μένουν λίγες μόνο μέρες αναμονής, άντε να ανεβείτε και να ανέβει όλη η ομάδα!

 

κοριτσι να πας με τον γιατρο που εμπιστευεσε κ σε προσεχει τα νοσοκομεια παιζουν μικροτερο ρολο ο γιατρος ειναι το α κ το ω σε ολη την υποθεση. μην αλλαξεις γιατρο που εμπιστευεσε για αλλο νοσοκομειο.

για τον πονολαιμο κοριτσι απεφυγε οσο μπορεις τα φαρμακα κ ξεκινα καθε γαργαρες με λεμονι. μην το καταπινεις. επισης πλενε τα δοντια σου πολυ συχνα κ κανε στοματικο διαλειμα φευγουν τα μικροβια που δημιουργουν φλεγμονες κ στο λαιμο. κ φυσικα πινε χαμομηλακι με μελι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Antila είπε:

Καλημέρα! Σας διαβάζω όπως κάθε πρωί, μόνο που σήμερα είμαι με τρομερό πονόλαιμο σε σημείο ούτε το νερό να καταπίνεται! Πήρα το γιατρό και μου είπε οκ για Lysopaine ή Strepsils και ο θεός βοηθός! Η φίλη μας η @Farmakotriftena εχει να προτεινει κανενα καλο και αποτελεσματικο tip για εντονο πονολαιμο;

@ΓΙΩΤΑ78 @caramel_83 το επόμενο ραντεβού παλι σε 2 Πέμπτες, και μετά σε άλλες 2 Πεμπτες (4/1/18) η αυχενική διαφάνεια με το καλο! Γιώτα μου, ο λόγος που με βλέπει ανα δυο βδομάδες είναι μάλλον η παλίνδρομη, δεν του το ζήτησα εγώ αλλά επειδή υπάρχει μια σχέση συμπάθειας (καλός φίλος της οικογένειας) ίσως κατανοεί την αγωνία μου για αυτή τη φορά και δε με αφήνει να περιμένω πολύ! Το μόνο κακό είναι ότι είναι ιδιώτης, και αν θέλω να παραμείνω μαζί του ως το τέλος θα πρέπει να γεννήσω σε ιδιωτικό. Συμπαθώ κι εμπιστεύομαι πιο πολύ τα δημόσια νοσοκομεία, νιώθω πιο ασφαλής, συν το κόστος ενός ιδιωτικού, αλλά θα δω πώς θα πάει παρακάτω και βλέπουμε! Είναι νωρίς ακόμη!

Συμφωνώ περί κάτω πινακακίου, ήρθε η ώρα να αδειάσει και να γεμίσει το πάνω, άντε σιγά σιγά κορίτσια να μαζευόμαστε! Για πολλές από εσάς μένουν λίγες μόνο μέρες αναμονής, άντε να ανεβείτε και να ανέβει όλη η ομάδα!

 

Κοριτσι καλημερααα! Ξεχασα το πρωι ηθελα να σου γραψω πως σκεπτόμενη την κοιλιτσα σου για αγορι σε εχω αλλα εσυ μαλλον θες κορη ε!????

Αλλα με αυτα και μ αυτα ξεχάστηκα και σχολιασα μονο τον μαυρο και το μασαζ χαχααχχαχα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

κοιτα ο ουρολογος θα θελει να τον δει γιαυτο το λογο για τυχον κυρσοκυλη. απο το σπερμοδιαγραμμα δε μπορει να βγαλει συμπερασμα το σιγουρο ειναι να του δωσει εξετασεις ορμονικες για να δει αν ολα πανε καλα κ απο εκει γιατι κ αυτο παιζει ρολο. το σπερμοδιαγραμμα δεν δειχνει την αιτια αλλα το αποτελεσμα οποτε ο ουρολογος χωρις περαιτερω εξετασεις απλα θα σου πει οτι το σπερμοδιαγραμμα δεν ειναι καλο. οποτε σε συμβουλευω να το συζητησεις με τον αντρα σου οτι θα χρειαστει απλα να κανει ορμονικες κ εναν υπερηχο. 

Ακριβως έτσι όπως τα λέει η Λίνα είναι @Μάντη μου! Ο δικός μου είχε ψηλαφίσει κάτι στον ένα όρχι την άνοιξη, και πήγαμε σε ανδρολόγο-ουρολόγος, ο οποιος βέβαια τον έστειλε κατευθειαν για υπέρηχο και τρίπλεξ (όχι σπερμοδιάγραμμα για αρχη), οποτε εντοπιστηκε κιρσοκηλη. Βεβαια εμας μας ειπε να μην κανουμε σπερμοδιαγραμμα αμεσως γιατι λεει ειναι αγχωτικο, κι αν θελαμε παιδι να βιαζομασταν γιατι ειναι και 41 ετων πλεον.. Και αααν σε ενα χρονο δεν ειχα μεινει εγκυος θα βλεπαμε! Εκ των υστερων νιωθω οτι κακως μας ειπε για ενα ολοκληρο χρονο αναμονης, που ευτυχως δε χρειαστηκε, αλλα πιστευω θα πηγαιναμε πιο νωρις για σπερμοδιαγραμμα αν δεν ειχε προκυψει εγκυμοσυνη. Θελω να σου πω οτι ειναι σημαντικο να κανει πρωτα απο ολα υπερηχο για να εντοπιστει η αιτια. Αν βρεθει η αιτια, θα μπορει να δοθει καταλληλη θεραπεια για να βελτιωθει το σπερμα. Το σπερμα απο μονο του δε λεει κατι!

Οπως ειπε σωστα η @Τονι@, μην τον παρηγορεις παααρα πολυ και νιωσει οτι εχει προβλημα, γιατι μπορει να λυνεται πανευκολα ο,τι ειναι και να πεσει αδικα η ψυχολογια! Χαλαρα, πες του οτι ο,τι και αν ειναι θα το λυσετε και σιγα το πραγμα, τα εμποδια ειναι για να τα ξεπερναμε μαζι! Και τελος :) χωρις να το ψειριζετε υπερβολικα και γινει τεραστιο το θεμα χωρις να εχετε δεδομενα.

  • Μου αρέσει 3

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

Αχαχχαχα οχι οχι θα κανω! Μα πωε με ξέρετε πια αχαχχαα! Θα ειμαι εκτός το σκ παω για δουλεια δευτερα.πρωτα ο Θεος το πρωι θα παω!

θα στο λεω καθε μερα γτ εισαι ικανη να μας την κανεις εσυ!

πρίν από 4 λεπτά , Antila είπε:

Καλημέρα! Σας διαβάζω όπως κάθε πρωί, μόνο που σήμερα είμαι με τρομερό πονόλαιμο σε σημείο ούτε το νερό να καταπίνεται! Πήρα το γιατρό και μου είπε οκ για Lysopaine ή Strepsils και ο θεός βοηθός! Η φίλη μας η @Farmakotriftena εχει να προτεινει κανενα καλο και αποτελεσματικο tip για εντονο πονολαιμο;

@ΓΙΩΤΑ78 @caramel_83 το επόμενο ραντεβού παλι σε 2 Πέμπτες, και μετά σε άλλες 2 Πεμπτες (4/1/18) η αυχενική διαφάνεια με το καλο! Γιώτα μου, ο λόγος που με βλέπει ανα δυο βδομάδες είναι μάλλον η παλίνδρομη, δεν του το ζήτησα εγώ αλλά επειδή υπάρχει μια σχέση συμπάθειας (καλός φίλος της οικογένειας) ίσως κατανοεί την αγωνία μου για αυτή τη φορά και δε με αφήνει να περιμένω πολύ! Το μόνο κακό είναι ότι είναι ιδιώτης, και αν θέλω να παραμείνω μαζί του ως το τέλος θα πρέπει να γεννήσω σε ιδιωτικό. Συμπαθώ κι εμπιστεύομαι πιο πολύ τα δημόσια νοσοκομεία, νιώθω πιο ασφαλής, συν το κόστος ενός ιδιωτικού, αλλά θα δω πώς θα πάει παρακάτω και βλέπουμε! Είναι νωρίς ακόμη!

Συμφωνώ περί κάτω πινακακίου, ήρθε η ώρα να αδειάσει και να γεμίσει το πάνω, άντε σιγά σιγά κορίτσια να μαζευόμαστε! Για πολλές από εσάς μένουν λίγες μόνο μέρες αναμονής, άντε να ανεβείτε και να ανέβει όλη η ομάδα!

 

κ εγω εχω αυτο με το νοσομομειο κ με τον ιδιωτη...βεβαια εμας δεν ειναι γνωστος μας απλα νιωθω ασχημα να ξεκινας με εναν κ στο τελος να του λες όχι...βεβαια καθε φορα 30ε δινω κ στις μεγαλες εξετασεις δωσαμε 180 κ 150 ολα χωρις αποδειξη οποτε δεν ειναι κ οτι μας κανει κ χαρη...ειναι περιπλοκα εδω στο νησι γτ αν αποφασισω να κατσω εδω στο δημόσιο θα κανω καισαρικη...μαλλον σε αυτο θα καταληξω αλλα ακομα το σκεφτομαι...λεω να το αφησω μεχρι τελευταια στιγμη κ βλεπουμε...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

@ritaki13 δεν θα έχεις πρόβλημα έχεις και σταθερό κύκλο αν θυμάμαι καλά αλλά για να σου φύγει η ιδέα καλό είναι να κανεις lh fsh e2 εγω κάνω και ανδρογόνα για τις πολυκυστικες που έχω.και η Tsh λένε ότι για ευκολη σύλληψη πρέπει να είναι κάτω από 2.5 ήδη παίρνεις χαπι οποτε μια χαρά!!

ρωτησα τον γιατρο μου και μου ειπε οτι αν ημουν κορη του δε θα με εβαζε να κανω καμια εξεταση τωρα πριν καν περασει 9μηνο πχ. για αυτο δεν επεμεινα. ισως επρεπε τελικα για να μου φυγει η ιδεα. αυτο το μηνα θα τα δωσω ολα! χιχιχιχιχιχ κ μετα αν δεν.. θα ξαναπαω να του πω οτι εχω αρχισει κ αγχωνομαι κ να κανουμε εξετασεις.

18 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Εγω εχω κλεισει να παω για μασαζ μετα τις γιορτες ...ειναι τελειο σου διωχνει ολη την κουραση ..εγω που ειμαι φουρναρισα ςχω τρελη κουραση πανω μου...καταλαβαινετε...

που?? για πες καμια ιδεα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

κοιτα ο ουρολογος θα θελει να τον δει γιαυτο το λογο για τυχον κυρσοκυλη. απο το σπερμοδιαγραμμα δε μπορει να βγαλει συμπερασμα το σιγουρο ειναι να του δωσει εξετασεις ορμονικες για να δει αν ολα πανε καλα κ απο εκει γιατι κ αυτο παιζει ρολο. το σπερμοδιαγραμμα δεν δειχνει την αιτια αλλα το αποτελεσμα οποτε ο ουρολογος χωρις περαιτερω εξετασεις απλα θα σου πει οτι το σπερμοδιαγραμμα δεν ειναι καλο. οποτε σε συμβουλευω να το συζητησεις με τον αντρα σου οτι θα χρειαστει απλα να κανει ορμονικες κ εναν υπερηχο. 

Ναι σιγουρα θα θελει να τον δει... Λετε να του πω να παμε μαζι;;;; Ή να παω μονη και να δω τι  πει και να κλεισω αλλο ραντεβου να ξανα παμε...

πρίν από 8 λεπτά , Τονι@ είπε:

Καλημέρα.  Συγνώμη που επεμβαίνω στην συζήτηση σας αλλά ήθελα να σου πω αυτό που σκέφτομαι.  Νομίζω ότι για τους άντρες δεν είναι μονο θέμα στεναχωριας απέναντι σου. Για τους άντρες όλα αυτά είναι συνυφασμενα στο μυαλό τους με τον ανδρισμο τους γενικότερα.  Οπότε υποθέτω ότι αυτό που σου είπε ότι δεν θα τον θες πια είναι ένας πλάγιος τρόπος να σε ρωτήσει ή να επιβεβαιώσει ότι ακόμα τον βρίσκεις αρκετά άντρα κλπ... κι αν σκεφτούμε πως κάνουν γενικότερα οι άντρες όταν παθαίνουν κάτι καταλαβαίνεις. .. γνώμη μου είναι να είσαι μεν καθησυχαστικη κλπ αλλά πρόσεξε μην αρχίσεις να τον παρηγορεις και να τον κανακευεις όλη την ώρα γι αυτό το θέμα γιατί μπορεί έστω και υποσυνειδητα να αρχίσει να αισθάνεται ακόμα μεγαλύτερο το πρόβλημα. 

Ευχαριστώ για τις συμβουλες σου κοριτσι νομιζω πως πραγματικα εχεις δικιο νομιζω οτι καταβαθος αυτο εννόουσε μηοως δεν τον βλεπω αρκετα αντρα... Αλλα του εξήγησα οτι δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο....οχι δεν τον κανακευω ισα ισα...

πρίν από 3 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Μάντη συμφωνω με την Λινα..επειδη ειχαμε κ εμεις θεμα με τον ανδρα μου ερχοταν κ ο ιδιος στον ουρολογο κ μετα στον ενδοκρινολογο...φαντασου εμεις το πρωτο σπερμοδιαγραμμα ηταν μηδενικο(κυριολεκτικα) οποτε σκεψου ψυχολογια που ειχε..επρεπε να παει ομως στον ουρολογο για να δει για κιρσοκηλη(που έχει αλλα οχι σε βαθμό που επηρεαζει την σύλληψη),ειχε θεμα τελικα με τις ορμονες..πηγαμε σε ενδοκρινολογο κ τις ρυθμισε κ ολα καλα μετα!

Αχ μακαρι να πανε ολα καλα οπως και σε εσας...μπραβο που το αντιμετωπίσατε σωστα... Η κιρσοκηλη επηρεάζει τον αριθμο σπερματοζωαρίων ή την ποσοτητα του σπερματος;;;; τι εξετάσεις ορμονικες κάνατε ;;;;

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Τι αισιόδοξη ιστορία! Με μηδενικό σπερμοδιάγραμμα τώρα είσαι έγκυος! Τέλεια! Οπότε @Μάντη δες τι γίνεται! Εσείς τα ορμονολογικά  τα έχετε ελέγξει;

Θυρεοειδή εννοεις;;; η κατι αλλο;;

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Εάν είμαι δεν θα του πω τίποτα. Θα βάλω σε ενα κουτάκι το τεστ κάτω από το δέντρο και θα του το δώσω τα Χριστούγεννα...... σοκ θα πάθει..... :-D :shock:

μακαρι να εισαι!Και τι ομορφη ιδεα!θα τρελλαθει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , elenakii22 είπε:

Κανόνισε να κανε ?!!!μην αρχισες τα μα κ τα μου παλι!χαχα!!!

@Ani ani το διαβασα κ εγω στο ιντερνετ αλλα κ πριν την εγκυμοσυνη το πάθαινα!!χαχα!!αν δεν μπορουμε να κοιμηθουμε απο τωρα μετα τον ογδοο με μια τεραστια κοιλια να δω τι θα κανουμε...πονακια δεν εχω γτ γενικα δεν κανω κ τπτ..βεβαια λογω εορτων θα πρεπει να πηγαίνω πρωι απογευμα στο μαγαζι κ ειναι λιγο ζορι γτ θα ειμαι συνεχεια κατσε σήκω κ γενικα οταν καθομαι με πιανουν πιο πολλα πετρωματα...τρεναρω οσο μπορω να παω(ακομα δε με χρειαζεται η μητερα μου)γτ αν ξεκινησω απο τωρα κ με πιάσουν πονοι μετα θα έχουμε θεμα γτ πρεπει τη βδομαδα των Χριστουγέννων κ της Πρωτοχρονιάς να είμαι οπωσδηποτε στο μαγαζι...καταλαβαινεις κ εσυ τι γινεται εκεινες τις μερες...την τελευταια φορα που πηγα μαγαζι(πριν 2 βδομαδες)οποτς σηκωνομουν απο την καρεκλα ειχα νευροπονο κ δεν μπορουσα να ισιωσω το σωμα μου για λιγο...ασε..

Ελα ντε οντως τι θα κανουμε αργοτερα..ε βεβαια καταλαβαινω απο Χριστουγεννα και γιορτες..Σκεψου οτι τωρα πια καθομαι σπιτι και παω για περπατημα με το σκυλο μονο τα πρωινα κ παλι με πιανουν.. που να δουλευα κιολας.. κουραγιο μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πολλες βλεπω με προβλημα κιρσοκηλης!!ενας γνωστος μας ειχε μεγαλο προβλημα κιρσοκηλης κ εκανε χειρουργειο..μετα απο 2 μηνες πιασανε το μωρο!κ εμας μας ειπε πως αν δν την ειχε πιθανον να ειχε καλυτερο σπερμοδιαγραμμα αλλα ειναι ηδη αρκετα καλο δλδ συνολικός αριθμος σπερ 190εκ κ 60-70%κινητικοτητα (εχουμε κανει πολλα κ ανα μηνα αλλαζει)..μεχρι να ανεβει η τεστοστερόνη ηταν οριακα ο αριθμος(η κινητικότητα εφτιαξε πιο γρηγορα)..

@kido εχουμε απο ολα να ξερεις...

1ο μηδενικο--- 2ο κινητηκοτητα 30% κ σπερ 35εκ ---3ο κινη 70% κ σπερ 46εκ ---4ο κιν 60% κ σπερ 190 εκ

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Ναι σιγουρα θα θελει να τον δει... Λετε να του πω να παμε μαζι;;;; Ή να παω μονη και να δω τι  πει και να κλεισω αλλο ραντεβου να ξανα παμε...

Ευχαριστώ για τις συμβουλες σου κοριτσι νομιζω πως πραγματικα εχεις δικιο νομιζω οτι καταβαθος αυτο εννόουσε μηοως δεν τον βλεπω αρκετα αντρα... Αλλα του εξήγησα οτι δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο....οχι δεν τον κανακευω ισα ισα...

Αχ μακαρι να πανε ολα καλα οπως και σε εσας...μπραβο που το αντιμετωπίσατε σωστα... Η κιρσοκηλη επηρεάζει τον αριθμο σπερματοζωαρίων ή την ποσοτητα του σπερματος;;;; τι εξετάσεις ορμονικες κάνατε ;;;;

Θυρεοειδή εννοεις;;; η κατι αλλο;;

κοιτα αφου ειναι προθυμος να κανει οτι πρεπει να τον παρεις μαζι να κανετε τις εξετασεις να ηρεμησετε. θα σας τις γραψει τις εξετασεις υπερηχο κ ορμονικες κανουν οπως εμεις δηλαδη fsh lh τεστοστερονη κ θυροειδη υπερηχο κ tsh. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ungry girl είπε:

Κοριτσι καλημερααα! Ξεχασα το πρωι ηθελα να σου γραψω πως σκεπτόμενη την κοιλιτσα σου για αγορι σε εχω αλλα εσυ μαλλον θες κορη ε!????

Αλλα με αυτα και μ αυτα ξεχάστηκα και σχολιασα μονο τον μαυρο και το μασαζ χαχααχχαχα!

Χαχαχα! Καλημερα! Αρα εχουμε 2 στοιχηματα για αγορι (εσυ και @kido) και ενα για κοριτσι (Δημητρα)! Για να δουμε ποια θα πεσει μεσα! Εγω θελω να ειναι υγιες, πραγματικα, ενω παλια προτιμουσα κοριτσι σιγουρα για να του κανω κοτσιδακια και να κανουμε και παρεα μεγαλωνοντας, χαχα! Αλλα τελικα εγινα κι εγω απο αυτες που λενε "γερο να ειναι και ο,τι να'ναι" :-P.

@linaa μου δικιο εχεις, κι εγω εκει κλινω, αν εχω σχεση εμπιστοσυνης με τον γιατρο μου φαινεται τρομακτικο να αλλαξω παρακατω! Στην τελικη θα κανουμε λιγο οικονομια, αν θελουν θα βοηθησουν κι οι παππουδες και θα καλυφθει το ιδιωτικο, αν ειναι να νιωθουμε ασφαλεια και οικειοτητα. @elenakii22 οντως πολλα πληρωσατε κοριτσι μου για τις μεγαλες εξετασεις, σε ιδιωτικο εργαστηριο εγιναν; Δεν γραφονται, σωστα; Εμας μας ειπε γυρω στα 90 θα παει η αυχενικη. Αν εισαι επαρχια ειναι και λιγοτερες οι επιλογες, σε καταλαβαινω. Κι εγω αν ζουσα στην πολη μου στην Κρητη θα ειχα το ιδιο θεμα, έναν καλό δημόσιο κι έναν καλό ιδιωτικό έχουμε όλους κι όλους!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Μάντη δεν θυμαμαι η κιρσοκηλη τι απο τα δυο επηρεαζει..νομιζω κινητικοτητα αλλα δεν ειμαι σιγουρη..επισης μπορει να επηρεαζει λιγο κ τα δυο...ορμονικες εμεις καναμε PRL, E2, FSH, Lh, TESTO και φυσικα θυροειδη...βεβαια ο ενδοκρινολογος τις κοιταει ολες κ τις απλες αιματος...τωρα θα ξανακάνει γτ ακομα δεν εχουν φτιαξει 


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ritaki13 είπε:

μακαρι να εισαι!Και τι ομορφη ιδεα!θα τρελλαθει!

Σε λίγες μέρες θα ξέρω. Εύχομαι και σε εσένα να μπει ο χρόνος με σπορακι στην κοιλιά.... πέρα από πόνους ωορρηξίας που έχω εδώ και μέρες και πολύ λίγα υγρά δεν έχω κάτι άλλο... Θα δούμε. Θα γελάσει το χειλάκι μας επιτέλους?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...